porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
klew

dział 308
temat nr 731

Termoizolacja w obrębie okna z roletą i prowadnicami


Mam pytanie termoizolację ścian w okolicy ramy okiennej, do której przymocowane są prowadnice rolet. W innych poradach i książce zaleca Pan wejście 3-4 cm styropianem na ramę okna. Niestety po montażu rolet zorientowałem się, że takie wykonanie u mnie nie jest już możliwe, ponieważ klapa rewizyjna rolety podtynkowej musi mieć możliwość otwarcia się. Producent rolety zostawił tylko 2 cm od krawędzi rolety do klapy rewizyjnej.
Dodatkowo do ram okien zostały zamocowane prowadnice od rolet, które są wykonane z aluminium, więc nie są żadną termoizolacją (jeden załączony rysunek pokazuje przekrój takiej prowadnicy). Podczas montażu okna zostały wysunięte o 2 cm poza lico muru, w celu poprawy termiki tego miejsca.
Zastanawiam się czy w takiej sytuacji jest sens bawić się w docinanie styropianu tak, aby przykrył te 2 cm prowadnic od rolet? Czy też nie ma to większego znaczenia i można po prostu dosunąć ocieplenie do wystającej ramy okna z prowadnicą?

nr 1 Przykładowy rysunek prowadnicy pokazujący jej przekrój
autor: zdjęcie z Internetu
nr 2 Na zdjęciu widać zamontowaną roletę i prowadnice na ramie okna. Okno wystaje 2 cm poza lico muru. Na ramie jest przykręcona aluminiowa prowadnica o grubości około 2 cm. Jasny beżowy pasek od spodu skryznki to fragment jaki można zabudować styropianem. Fra
autor: Krzysztof Lewandowski
komentarze: 13
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe budowa domu jednorodzinnego ocieplenia okna porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.