porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Marcin-Woj

dział 308
temat nr 733

Błędnie wymurowana ściana 3-warstwowa


Witam,

chciałbym spytać o pewną kwestię która bardzo mnie męczy i nie daje spokoju a związaną ze ścianą trójwarstwową w moim budowanym domu. Konstrukcja ściany to silka 18 cm + 15 cm styropian grafitowy + cegła klinkierowa 12 cm. Dodam że dom jest w stanie surowym zamkniętym tak więc ściany już stoją.

W trakcie budowy firma która realizowała prace budowlane pomurowała ściany tak że między warstwą nośna a styropianem zostawili pustkę około 1-3 cm, w projekcie była ta pustka miedzy styropianem a warstwą elewacyjną. W początkowym etapie tego nie zauważyłem a szczerze mówiąc to jakoś nie wydało mi się istotne tym bardziej że nie jestem budowlańcem i mam mgliste pojęcie o zasadach budownictwa. Teraz kiedy zapoznałem się z Pana książką uświadomiłem że to chyba błąd. Wydaje mi się że to osłabi działanie izolacyjne styropianu gdyż ciepło z domu będzie ogrzewało pustkę i mimo że potem jest styropian to powietrze pewnie przez nieszczelności będzie się ochładzać. Zastanawiam się czy rzeczywiście to jest taki wielki problem i co można z tym zrobić. Myślałem o wypełnieniu tej pustki granulatem styropianowym lub pianką tylko nie wiem czy to ma sens i jak można to wykonać?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe błędy wykonawcze mury licowe porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.