porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Piotr Ko

dział 308
temat nr 751

Zamakające ściany piwnicy nowego domu


Witam. Budynek którego dotyczy problem to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, w połowie podpiwniczony. Usytuowany jest na terenie z lekkim spadkiem w stronę budynku, wokół znajdują się pola uprawne i droga gminna utwardzona z rowem melioracyjnym, którego dno znajduje się 2,5 m poniżej poziomu działki. Grunt jest mało nasiąkliwy (zapiaszczone gliny i iły). Piwnica zbudowana jest na ławie żelbetowej na której 2xpapa na lepiku, ściany z bloczków betonowych. Fundament został ocieplony 8 cm styropianem zaszpachlowanym i pomalowanym lepikiem na zimno. Następnie wykonany został drenaż opaskowy (5 cm warstwa drobnego kamienia, rura peszla ø100 poniżej poziomu izolacji poziomej ławy). Na całości ścian piwnicy ułożona folia kubełkowa z wywinięciem na ławę, następnie piwnica została obsypana ok 0,5m warstwą drobnego kamienia do poziomu działki. Wszystko to wykonano zanim kupiłem Pana książkę i dzisiaj wiem jak strasznie mam skopane roboty.

Problem polega na pojawieniu się wilgoci na ścianach piwnicy w okresie opadów lub roztopów. Wygląda na to że drenaż pracuje bo woda leje się z rury odpływowej, pomimo to ściany ciągle nasiąkają po czym po kilku dniach po ustaniu opadów/roztopów trochę wysychają.

Co z tym teraz można zrobić najtaniej i najprościej?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze budowa domu jednorodzinnego fundamenty hydroizolacje porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.