porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Pa No

dział 308
temat nr 764

Problem w wyniku samodzielnej poważnej zmiany w konstrukcji budynku


Witam Pana. Mam problem odnośnie prac przeprowadzanych w części piwnicznej murowanej na której to stoi dom z bala zamieszkiwany całoroczny. A więc postanowiliśmy wyburzyć kilka ścian działowych aby zwiększyć przestrzeń bo ma to być otwarty 35 m2 salon. Po wykuciu otworów w ścianach zewnętrznych przeciwległych 45cm wstawiliśmy dwa dwuteowniki 16 cm długości 730 cm w odstępach 170 cm. Belki leżą w poprzek belek stropu teriva na wylewkach betonowych.
Frontowa ściana została odcięta od stropu i słabo wcześniej podparta stemplami na skutek czego pękły pośrodku sufity stropu teriva między belkami. Martwi to mnie najbardziej. Później sufit podparliśmy bardziej. Następnie na betonowe wylewki ściany frontowej położono dwie stalowe belki również 16 cm. od zewnętrznej i wewmętrznej strony ściany co obłożono siatką, zaszalowano i ile się dało wypełniono betonem. Teraz wszystko schnie już 3 tydzień czekając na okno 550 cm. x 230 cm, które to ma być wstawione we frontową ścianę która to już właściwie jest od stropu odcięta. Obawiamy się tylko czy po wyjęciu stempli nie nastąpią jakieś kolejne pęknięcia ....
Z góry bardzo dziękuję za spojrzenie na powyższe.

nr 1
nr 2
nr 3
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne domy z bala porady inwestorom remonty

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.