porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Joanna Słona

dział 308
temat nr 772

Błędy w wentylacji grawitacyjnej z okapami


Witam
W mieszkaniach występuje ciąg wsteczny. Mieszkania są tak zaprojektowane że w każdym pomieszczeniu znajdują się kanały wentylacyjne. W kuchni natomiast są dwa kanały wentylacyjne: jeden z przeznaczeniem pod okap kuchenny. Deweloper chcąc naprawić problem z ciągiem wstecznym zamontował na kanałach wentylacyjnych w kuchni i łazience turbowenty i wmontował w okno nawiewnik powietrza (mieszkanie o pow. 70 m2 z oddzielną łazienką i wc). Oprócz tego "udoskonalił" coś na dachu (o tym jest w protokole kominiarskim). Wszystko to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Działają dwa przewody wentylacyjne (na których zamontowano turbowenty) z pozostałych wieje do środka mieszkań.
Przegląd kominiarski odbył się po naprawach dewelopera.
Po rozmowach z zakładem kominiarskim deweloper chce zamurować po jednym kanale wentylacyjnym, ponieważ wg niego występuje zaburzenie w cyrkulacji powietrza.
W moim mieszkaniu pomimo napływu powietrza z czterech kratek wentylacyjnych + nawiewnik w oknie, po upieczeniu kotletów śmierdzi 6 godzin. Moimi kotletami czuć także u sąsiadów w łazience. Najbardziej ciąg wsteczny odczuwalny jest w WC - tam różnica temperatury powietrza w porównaniu do temperatury pozostałych pomieszczeń sięga 10 stopni C. Sąsiad z góry zamurował kratki wentylacyjne w pokojach mimo takiego rozwiązania u niego również występuje ciąg wsteczny.
W przedstawionej sytuacji proszę o poradę i wskazówki co należałoby zrobić aby naprawić zaistniałą sytuację. Ratunku!
Z wyrazami szacunku.


komentarze: 1
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budownictwo mieszkaniowe błędy projektowe błędy wykonawcze wentylacja wentylacja grawitacyjna porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.