porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Anna Black

dział 308
temat nr 820

Zalewanie stropu betonem zimą


Witam,
Wkrótce będę miał zalewany strop monolityczny (grubość 20 cm). Projekt przewiduje tutaj beton klasy B-25, przy czym kierownik budowy namawia mnie na zastosowanie B-30. Dodatkowo w przypadku temperatur -5 - 0 zastosowana byłaby domieszka przyspieszająca wiązanie. Ekipa budowlana przekonuje mnie, że murowanie ścian kolankowych poddasza użytkowego można rozpocząć już po 2-3 dniach od zalania stropu betonem, a kierownik budowy nie widzi przeciwwskazań.
Czy powinienem się na to zgodzić, np. pod warunkiem, że strop nie byłby dodatkowo obciążany paletami z pustakami? Czy jednak należałoby wstrzymać się z tymi pracami na dłużej? Po jakim czasie od zalania takiego stropu można rozpocząć murowanie ścian kolankowych? W jaki sposób należy pielęgnować świeżo zalany strop przy aktualnych warunkach pogodowych – temperatura -5 - +5, brak opadów?
Pozdrawiam serdecznie
komentarze: 18
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze budowa domu jednorodzinnego stropy stropy monolityczne betonowe porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.