porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Małgorzata W.

dział 308
temat nr 833

Problemy z ksylamitem w starym mieszkaniu


Kupiłam mieszkanie w maju po tzw. remoncie. Nie miałam pojęcia co jest pod podłogą, bo były ułożone panele. Dopiero jak zamieszkałam czułam nieznośny zapach szczególnie jak wracałam do mieszkania po paru dniach nieobecności. Z czasem zaczęłam chorować, kłopoty ze wzrokiem, bezsenność, rozdrażnienie, kłopoty z żołądkiem, omdlenia, zmęczenie, szczypanie oczu itd. Po otwarciu podłogi wezwałam Sanepid i pobrano próbki do badania z podłogi. Okazało się że to ksylamit! Rozważam wniesienie sprawy do sądu do poprzedniej właścicielki mieszkania.

Mieszkanie jest na kredyt, wiec nie bardzo wiem co robić dalej. Podłogę mogę wyremontować jedyne w pokoju bo nie stać mnie finansowo na remont całego mieszkania. W przedpokoju, łazience i wnęce kuchennej są płytki i tam zapach mniejszy. Jedynie w szafie wnękowej odczuwam silny zapach.

Co mam zrobić i czy mogę w jakiś sposób zabezpieczyć płytki w szafie wnękowej w przedpokoju? A może sprzedać ze stratą to mieszkanie? Niestety nikt mi nie chce pomóc. Zarządca nieruchomości nawet nie przyszedł jak zgłaszałam telefonicznie. Czy wie Pan może kto powinien usunąć tę truciznę z podłogi? Sanepid mi powiedział że ja ponieważ kupiłam od poprzedniej właścicielki.

Przesyłam zdjęcia zerwanej podłogi i tego co skuli. Wszystko śmierdziało i nadal śmierdzi. Ta ekipa remontowa co robi u mnie remont podłogi  boi się skuć beton za rurami (zdjęcie w załączeniu) bo twierdzą że mogą się do sąsiada przebić i rury są słabe. Czy należy to jakoś zostawić?


nr 1 autor: Małgorzata W.
nr 2 autor: Małgorzata W.
nr 3 autor: Małgorzata W.
nr 4 autor: Małgorzata W.
nr 5 autor: Małgorzata W.
nr 6 autor: Małgorzata W.
nr 7 autor: Małgorzata W.
Odpowiedź płatna
patrz także: błędy wykonawcze porady inwestorom remonty naprawy podłogi

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.