porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
anield

dział 308
temat nr 876

Myślę o posadowieniu na płycie


Zadaję sobie pytanie czy dobrze robię stawiając budynek na tradycyjnych fundamentach ponieważ po moich doświadczeniach twierdzę że płyty fundamentowe są lepszym wygodniejszym minimalnie droższym lub nawet tak samo drogim i łatwiejszym technicznie elementem budowy do zrealizowania z jak najmniejszą liczbą błędów i wydaję mi się że osoby które pragną piwnice jak najbardziej ławy ale osobny które mają w miarę płaski teren i nie myślą o piwnicy wybór powinien być tylko jeden PLYTA FUNDAMENTOWA dlaczego?
1 Kopanie fundamentów pod płytę nie jest tak głębokie (ziemi nie trzeba wywozić itp).
2 Nie trzeba używać drogich mas hydroizolacyjnych (płyta nie jest w warstwie wód gruntowych).
3. Prace ze stanem 0 są szybsze.
4. Płyta fundamentowa jest mocniejsza od law, ciężar przenoszony jest na całą płytę, a nie na jakąś oś, gdzie może dojść do pęknięcia lawy, ściany fundamentowej przez ściany nośne.
5. Przy płycie odpada nam dokładne zagęszczanie środka fundamentów, a jest to jeden z ważniejszych elementów przy fundamentach tradycyjnych, a jak wiemy firmy są różne ludzie są różni a nie każdy ma czas stać i pilnować, a nikt nie chce sie zamartwiać czy mu przypadkiem posadzka nie spadnie więc następny plus to spokojna głowa.
6. Nie ma konieczności zastosowania drenażu dookoła płyty a co za tym idzie nie trzeba znowu sypać żwiru żeby woda mogła bez problemów wejść do rur.
7 Płyta jest cieplejsza mniej mostków termicznych dlatego jest wymagana przy domach pasywnych.

Pewnie są też wady ale z mojego punktu widzenia płyta ma więcej pozytywów i nie ma tego strachu czy coś źle zostało zagęszczone wiadomo pod płytę też zagęszczamy pospółkę ale jeżeli ktoś źle to zrobi byle jak, to nic się nam nie zapadnie żadna posadzka, a w tradycyjnym fundamencie nie dość że trzeba to bardzo dobrze zagęścić to dużo więcej ton do środka fundamentów trzeba wrzucić
Panie Jerzy proszę mnie poprawić skoro źle myślę wiadomo nie każdy budynek ma prawo stać na płycie ale nie patrząc na przeszkody to wydaje mi się że płyta vs ławy to płyta bije ławy na łeb na szyję.
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy optymalizacyjne budowa domu jednorodzinnego fundamenty fundamenty płytowe ławy fundamentowe posadowienia na płycie porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.