porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
plasiak

dział 308
temat nr 886

Usuwanie błędów w podłogach po wykonawcach partaczach


Witam,
zwracam się do Pana o pomoc. Chodzi o hydroizolację podłogi i całościowego wykonania podłogi z instalacjami elektrycznymi i ogrzewania podłogowego.
Jakiś czas temu rozwiązałem umowę z moim wykonawcą z powodu błędów jakie odkryłem wraz z kierownikiem budowy. Niestety ekipa wykonawcza zostawiła mnie z poniższymi problemami:

1. Instalacja elektryczna jest częściowo ułożona na betonie podkładowym podłogi. Kable w peszlach są kotwione za pomocą uchwytów w betonie. W jaki sposób w takim przypadku położyć hydroizolację poziomą z użyciem masy polimerowo-bitumicznej KMB? Czy powinienem pousuwać kotwy i zalepić otwory w betonie (jakim materiałem?). Czy można zostawić przewody luźno bez uchwytów?

2. Pod murami zewnętrznymi i wewnętrznymi została położona hydroizowalacja pozioma w postaci pasków papy. Niestety pod niektórymi murami zamiast papy ułożoną czarną grubą folię lub membranę. Czy można połączyć jakoś te materiały z masą KMB aby zachować ciągłość hydroizolacji?

3. Kable elektryczne w peszlach były głównie kładzione na podłodze bardzo blisko murów, a wspomniane odcinki papy poprzebijane uchwytami i zakotwiczone do betonu podkładowego. Czy jest to do naprawy? Czy można jeszcze zalecić te dziury po wyjęciu uchwytów?

4. Mam już położone tynki cementowo-wapienne na murach i stropach. Ekipa tynkująca nie zabezpieczyła odcinków papy i folii pod murami (izolacja pozioma) i są one mocno pokryte tynkiem. W jaki sposób usunąć tynk z tej papy i foli nie uszkadzając jej? Ten sam problem mam z membraną na dachu (wiatroizolacją), jest mocno zabrudzona.

5. W kotłowni i łazienkach poza instalacją elektryczną mam położone rury do instalacji wodno-kanalizacyjnej na betonie podkładowym. Niektóre były klejowe, poziomowane do podłogi z użyciem pianki montażowej. Czy można jakoś włożyć hydroizolację pod te rurki, albo wyłożyć ją na wierzch?

Mam świadomość, że pewne rzeczy mogą być już nieodwracalne, ale chciałbym uratować co się da.

6. Ostatni problem jaki mam dotyczy spiżarki. Mój budynek nie jest podpiwniczony, ale ma za to niewielką spiżarkę opuszczoną 0,5 m poniżej poziomu podłogi w reszcie budynku. W ścianach fundamentowych pojawiły się dwie mokre plamy u dołu przy podłodze w narożach. Wiem że ściany fundamentowe, które są widoczne w tej spiżarce były izolowane przeciwwilgociowo Dysperbitem, który jest co najwyżej środkiem gruntującym. Czy można to jakoś naprawić, tzn. zapobiec tym przeciekom i zawilgoceniu w przyszłości? Opaska drenażowa została położona, a grunty to łupki wapienne, wiec kapilarne podciąganie wody pewnie niewielkie.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Marcin Smętekkomentarze: 39
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze budowa domu jednorodzinnego hydroizolacje fundamenty podłogi porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.