porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
looopezzz

dział 308
temat nr 887

W trakcie budowy zalewane pomieszczenia pod tarasami


Dom aktualnie jest w stanie surowym zamkniętym. Posiadam dwa tarasy nad pomieszczeniami ogrzewanymi - nad jadalnią i garażem (niebieska ramka - na rzucie parteru). W obu warstwa spadkowa będzie wykonywana dopiero w warstwie jastrychu pod płytkami, będą zakładane blachy okapowe oraz rynny - zgodnie z rysunkiem z książki. Jednak teraz pojawia się problem.

W zaznaczonych miejscach na czerwono ściany są mokre, a mając na myśli mokre mam na myśli zalane wodą, tak ze w garażu stoi mi parę milimetrów wody w nierównościach betonu podkładowego. Dzieje się tak, gdyż woda z tarasów ścieka po ścianie (bloczki silikatowe 24cm) i "przesiąka" do środka. Nie da się wykonać tynków do momentu aż ścian nie osuszę i zabezpieczę, chociaż do etapu wykonania właściwego tarasu i elewacji. Wylewki na tarasie chciałem wykonywać razem z wylewkami na całej budowie (czyli po tynkach). Nie zrobię tynków, bo ściany są mokre. Błędne koło.

Wykonawcy zalecali mi założenie tymczasowo blachy okapowej zakutej w beton na uszczelniaczu dekarskim ew. uszczelnić fugi pionowe klejem wodoodpornym do płytek. KB zalecał pomalowanie tarasów oraz ścian w miejscach gdzie zlewa się woda (jak będzie okres chociaż częściowego przesuszenia) dysperbitem 2x (twierdzi, że przyklejenie potem płyt styropianowych nie będzie problemem).

Mógłbym liczyć na jakąś radę? Ściany z bloczków silikatowych na kleju 24cm, powyżej tego płyta żelbetowa na wieńcu.

nr 1 Rzut parteru
komentarze: 12
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego tarasy porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.