porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
klocki

dział 308
temat nr 912

Instalacja odgromowa na dachu pokrytym blachą


Jak to jest, trzeba robić pełną instalacje z drutem na dachu czy można połączyć połać dachu z częścią podziemną instalacji za pomocą klamry na krawędzi dachu ? Niby jest to powszechnie stosowana praktyka ale czy rzeczywiście spełnia swoje zadanie, czyli ochrona budynku przed uszkodzeniem przez wyładowanie? Co z ewentualnym uszkodzeniem pokrycia dachowego, samej blachy lub nawet wyłącznie jego powłoki?
Na zdrowy rozum i przy takim podejściu, to przy blaszanym dachu i blaszanych rynnach odgromówka wcale nie jest potrzebna bo piorun po rynnie w ziemie pójdzie .....
Co z chowaniem drutu odgromowego pod ociepleniem? Przecież wyładowanie powoduje mocne "szarpniecie" drutem. Czy może to doprowadzić do uszkodzenia elewacji?
komentarze: 6
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: akcesoria dachowe instalacje odgromowe porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.