porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Daniel Deptuła

dział 308
temat nr 935

Perlit do ocieplania podłogi na gruncie


Panie Jerzy, w Pańskiej książce jako przykład hydroizolacji i termoizolacji podłogi na gruncie podaje Pan odpowiednio: masa polimerowo-bitumiczna oraz styropian XPS lub EPS-200. Zanim kupiłem Pańską książkę to czytałem różne tematy na popularnym polskim forum budowlanym i widziałem tam informację, że styropian w kontakcie z bituminami ulega degradacji i traci swoje właściwości (utlenia się / gaśnie).

Pewne osoby zamiast styropianu polecają rozwiązanie termoizolacyjne z perlitu wymieszanego z gipsem budowlanym szybkowiążącym, wysypywanego na hydroizolację, a następnie zwilżenie go wodą, aby wierzchnia warstwa gipsu związała. Podobno eliminuje to też potencjalny problem zawilgocenia styropianu wilgocią technologiczną (i tym samym pogorszenia jego izolacyjności) na przykład podczas robienia wylewki/jastrychu oraz ułatwia termoizolację instalacji CWU. Szczegóły rozwiązania można wyszukać w wyszukiwarce internetowej wpisując "ocieplenie podłogi na gruncie perlit gips" – są tematy na forum oraz filmy z wykonywania takiej izolacji na budowach.

Czy spotkał się Pan z takim rozwiązaniem i co Pan o nim sądzi? Czy prawdą jest, że styropian ulega degradacji na hydroizolacji zawierającej bituminy?

komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego błędy wykonawcze fizyka budowli ocieplenia porady inwestorom podłogi

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.