porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Maciej

dział 308
temat nr 938

Chłodna spiżarka w domu parterowym


Panie Jerzy, proszę o wyjaśnienie czy w przypadku spiżarni ulokowanej w centralnym punkcie domu (brak przylegania do ściany zewnętrznej) jest możliwość wytworzenia choćby namiastki mikroklimatu który powinien panować w pełnoprawnej spiżarni.
W pozostałych tematach w serwisie (102, 886, 913) poruszono jedynie konieczność wentylacji. W moim projekcie przewidziany jest kanał wywiewny wyprowadzony ponad dach.
Jeśli się da, uzyskać niższe temperatury i wilgotności odpowiednie dla prawdziwej spiżarni to w jaki sposób je zapewnić aby nie potrzebnie nie wyziębiać sąsiadujących pomieszczeń?
Izolacja ścian od reszty budynku(ograniczona ilość miejsca w i tak niewielkiej kuchni)? Nawiew powietrza z zewnątrz poprowadzona pod wylewką?
Załączam rzut parteru, pomieszczenie 1/6 spiżarnia sąsiaduje z kuchnią, salonem, korytarzem a nad nim znajduje się garderoba nie oddzielona od sypialni.

nr 1
komentarze: 20
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.