porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Łukasz Pawlukowski

dział 308
temat nr 099

Hydroizolacja na mokry fundament


Planuję wczesną wiosną kiedy w nocy będzie już odpowiednia temperatura do wylewania betonu, zacząć budowę swojego domu. Dom podpiwniczony z poddaszem użytkowym, ściany fund. z bloczków bet. hydroizolacja pod ławą, mokre piaski i żwiry około 1,5 m pod ławą. Sporządziłem już harmonogram prac budowlanych i jedna sprawa na początku mocno mi się rozjeżdża.

1.Mianowicie nie mogę czekać 60 dni do wyschnięcia murów żeby nanieść na nie hydroizolację bitumiczno-polimerową. Nie mogę również długo czekać na nałożenie hydroizolacji po wewnętrznej stronie ławy, bo chcę po odczekaniu kilkunastu dni od wylania ławy po jej wew. stronie nałożyć hydroizolację i wylać beton podkładowy posadzki między ławami, żeby łatwiej było nam murować ściany fundamentowe przy użyciu rusztowania. Wyczytałem w książce, że alternatywą na niedoschnięte ściany jest hydroizolacja cementowo-polimerowa, tzw mineralna. Nie mam jednak pomysłu jak ją łączyć np z papą na betonie podkładowym pod ławą, między ławą a ścianą fundamentową, między nadprożami okien piwnicznych i wieńcem ścian fundamentowych. Nie znalazłem tego w książce a domyślam się, że stosowanie poziomej papy podkładowej może być błędem przy zastosowaniu hydroizolacji mineralnej.
2. W jaki sposób wykonać fasetę u styku ławy i ściany fundamentowej przy hydroizolacji mineralnej?
3. Czy mogę zastosować hydroizolację mineralną nieelastyczną? Analizowałem ceny i jest ona około połowę tańsza od tej flex. Jeśli tak to przy jakim zużyciu?
komentarze: 20
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne budowa domu jednorodzinnego domy jednorodzinne fundamenty piwnice hydroizolacje porady inwestorom porady wykonawcom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.