porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

kemal111

dział 308
temat nr 1359

Elektroniczne korzystanie z książki "Sekrety ..."


Dzień dobry. Panie Jerzy często w swoich odpowiedziach odnosi się Pan do swojej książki podając stronę, nr rysunku czy rozdział. Czy jest możliwe zamieszczenie książki w serwisie w taki sposób aby odnośnik w serwisie wyświetlał konkretny fragment książki? Byłoby to spore ułatwienie szczególnie przy korzystaniu urządzeń mobilnych i braku książki pod ręką.

Jerzy Bogdan Zembrowski
Możliwe są wskazane przez Pana ułatwienia - jak też kolejne, tyle że opracowanie formy elektronicznej zajęłoby nam kilka miesięcy. Jednakże wtedy korzystanie z serwisu BDB byłoby płatne w formie stałych abonamentów w okresie min. 2 lat (wzorem abonamentów satelitarnych czy komórkowych). Nie sądzę, by taka forma spotkałaby się z uznaniem, bo raczej większość uciekłaby szukać porad na różnych forach pseudobudowlanych, zaś tutaj zostałaby nieliczna garstka, co dla nas stałoby się nieopłacalne. Podobnie rzecz się ma z wersją elektroniczną książki, gdzie można by aktywnie przeszukiwać zawartość. Pośrednik tworzący i dystrybujący wersję elektroniczną żąda 40% zapłaty ceny książki, co nie wchodzi w grę. 

Z konieczności, zostaje korzystanie z książki drukowanej oraz porad tu w serwisie BDB - chyba, że pojawi się sponsor, który wykupi ten serwer razem z prawami do książki, czego nie wykluczam.
patrz także:porady architektom porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom
John Peel

2019-10-04 10:58:50

Szkoda, że się nie uda.
Kiedyś wspominał Pan, że pojawi się możliwość wyszukiwania elektronicznego, czyli wpisuję fragment wyrazu, np. "hydroizo" i znajduję wszystkie wystąpienia tego słowa w książce, aby można było cokolwiek szybko znaleźć w książce.
Jerzy Bogdan Zembrowski

2019-10-06 18:03:24

Porusza Pan zupełnie inny problem - indeksację książki. Nad tym pracujemy od pewnego czasu i 30% jest już zindeksowane. Niebawem będzie cała książka zindeksowana i będzie można błyskawicznie wyszukiwać w treści szukane hasła, zaś w odpowiedzi będą strony z hasłami.
2007-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.