porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

produkty i technologie budowlane


Bonus Użytkownikom serwisu BDB!   Rabat przy zakupie produktów wskazanych kuponem!

Wpisz nieodmienialną część szukanej frazy, np. "ław",
a będą wyświetlone wyniki zawierające wszystkie odmiany:
ław, ławą, ławami, ławy, ława, ławie itd.
alfabetyczny spis produktów


więcej »
Firma Vents-Group istnieje na rynku w Polsce od 1995r. Zaufało nam ponad 1500 firm na terenie całego kraju. Dysponujemy magazynami o powierzchni 4 400 m² na 3200 miejsc paletowych. Zatrudniamy ponad 50 osób na powierzchni 480 m² nowoczesnych biur. Pracuje dla nas 17 profesjonalistów w Dziale Handlowym i Obsłudze Inwestycji. W ofercie dysponujemy ponad 3000 modelami wzorów urządzeń i wyposażenia wentylacji różnych systemów - z szerokim wyborem modeli, typów, wymiarów i wydajności. Oferujemy marki:


Vents to firma oferująca szeroki asortyment nowoczesnych urządzeń wentylacyjnych zapewniających rozwiązania dla wszelkich potrzeb wentylacyjnych. Produkty te wyróżnia wysoka jakość, wyważone specyfikacje oraz zgodność z europejskimi normami energooszczędności, niezawodności i bezpieczeństwa, co potwierdzają stosowne certyfikaty i zrealizowane projekty na całym świecie. Od powstania ponad 20 lat temu firma przeszła drogę rozbudowy i rozwoju, od małego przedsiębiorstwa produkcyjnego do wiodącego na świecie dostawcy sprzętu wentylacyjnego. Vents cieszy się uznaniem partnerów na całym świecie oraz honorowym członkostwem w międzynarodowych stowarzyszeniach ekspertów ds. Klimatu.


Blauberg Ventilatoren GmbH została utworzona na początku lat 90-tych w Monachium jako gałąź działającej od 1980 niemieckiej firmy Haflex Maschinenbau produkującej maszyny dla sektora HVAC. Po latach rozwoju produkty BLAUBERG są dziś obecne w ponad 20 krajach świata w ofercie obejmującej urządzenia z zakresu zarówno wentylacji domowej, jak i profesjonalnych rozwiązań komercyjnych. Na rynku polskim wyłącznym partnerem Blauberg jest Vents Group Sp. z o.o. Obecnie firma Blauberg specjalizuje się w rozwiązaniach zaawansowanych technologicznie, opartych na najnowszych osiągnięciach branży wentylacyjnej, jednocześnie starając się, aby oferowane urządzenia zachowywały wysoki standard wykonania i estetyki oraz wygodę obsługi. Zgodnie z ogólnoświatowymi trendami produkty Blauberg wykonane są z myślą o maksymalnym ograniczeniu poboru energii i poziomu emitowanego hałasu, a tym samym zapewnieniu maksimum komfortu ich użytkownikom nawet tym najbardziej wymagającym.


VENTIKA to marka produktów wentylacji domowej, powstała dla tych którym nie są obojętne warunki w których przebywają na co dzień ich rodziny. Motto marki: Twoja Zdrowa Wentylacja, bo dajemy dobrej jakości produkty i uczymy jak wybrać odpowiednie właśnie do twoich indywidualnych potrzeb. Na ofertę składają się grupy wyselekcjonowanych specjalnie produktów: wentylatory domowe (12 modeli w 3 średnicach), modułowe systemy wentylacji (z PCV przeznaczone do samodzielnego montażu) o przekroju okrągłym (100, 125, 150 mm) oraz prostokątnym (110x55 mm, 204x60 mm oraz 220x90 mm), kratki wentylacyjne sufitowe, ścienne, drzwiowe w różnych wariantach kolorystycznych i wymiarach, drzwiczki rewizyjne w szerokiej gamie kolorów i wymiarów.


AIRVENTS - marka dla profesjonalistów oraz indywidualnych potrzeb i wymogów związanych z realizacją projektów instalacji wentylacyjnych. Budynki przyszłości, to miejsca optymalnie dostosowane do potrzeb ich użytkowników, dlatego realizacja sprawnej i efektywnej wentylacji wiąże się każdorazowo z indywidualnym podejściem do tematu oraz współpracą międzybranżową. Zaprojektowanie wysokowydajnych instalacji przy ograniczeniach konstrukcyjnych budynku oraz małych przestrzeniach technicznych to duże wyzwanie dla projektantów, gdzie rozwiązaniem są centrale z serii AIRVENTS. W ofercie znajdują się centrale kompaktowe i modułowe w różnych konfiguracjach montażu i elastycznym wyposażeniem. Budowa modułowa central pozwala na dowolny podział ich konstrukcji, co umożliwia wniesienie central przez drzwi, okna, włazy lub ciasnymi ciągami komunikacyjnymi. Centrale kompaktowe i modułowe są wyposażone w elementy automatyki i okablowanie plug-and-play.

« zwiń

znaleziono: 227

kratki wentylacyjne higrosterowane

Quatro Blauberg

więcej »
Kratki wentylatorowe Quatro to produkty o najwyższej jakości wykonania. Elegancki panel przedni wykonany jest w kolorze białym. Silnik wyposażony jest w łożyska kulkowe dzięki czemu istnieje możliwość montażu w pionie lub poziomie. Serię Quatro wyróżnia zawór zwrotny zapobiegający cofaniu się zanieczyszczonego powietrza.

Kratka przeznaczona do wentylacji wywiewnej w łazienkach, toaletach, kuchniach, innych pomieszczeniach mieszkalnych oraz małych i średnich pomieszczeniach użytku publicznego. Montaż ścienny lub sufitowy. Warianty dekoracyjne: Quatro Platinum, Quatro Hi-Tech, Quatro Hi-tech Chrome. 5 lat gwarancji. Wydajność 88-265 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 33-37 dB. Sterowanie: ręczne, timerem, wilgotnoścą powietrza 60-90% lub czujnikiem ruchu. Pobór mocy 14-24 W. Do podłączenia przewodów średnicy 100, 125, 150 mm.


« zwiń
Karta Techniczna

Sileo Blauberg

więcej »
Specjalnie zaprojektowany wirnik przepływu mieszanego, zapewniający wysoką wydajność i niski poziom hałasu. Obudowa i wirnik wykonane z tworzywa o wysokiej wytrzymałości oraz odporności na promienie UV. Zawór zwrotny zapobiega cofaniu się powietrza do wnętrza pomieszczenia. Wysoka klasa ochrony IP45 czyni wentylator idealnym rozwiązaniem do łazienek i kabin prysznicowych. Niski pobór mocy uzyskany dzięki wysokiej efektywności silnika. Niski poziom hałasu zapewniony przez osadzenie silnika na specjalnej podkładce antywibracyjnej. Króciec wylotowy został wyposażony w specjalnie opracowaną strumienicę, która zwiększa ciśnienie, redukuje zawirowania powietrza, a jednocześnie obniża poziom hałasu. Wersja Sileo 150 jest wyposażona w silnik o dwóch prędkościach, natomiast Sileo Max 150 w silnik o dwóch prędkościach i zwiększonej mocy.

Wydajność 97-375 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 25-38 dB. Sterowanie: ręczne, timerem, wilgotnością powietrza w zakresie 60-90% lub czujnikiem ruchu. Pobór mocy 7,5-22,0 W. Zasilenie 220V. Do podłączenia przewodów średnicy 100, 125, 150 mm. Kolor biały.

« zwiń
Karta Techniczna

Sileo V2 Blauberg

więcej »
Specjalnie zaprojektowany wirnik przepływu mieszanego zapewniający wysoką wydajność i niski poziom hałasu. Obudowa i wirnik wykonane z tworzywa wysokiej wytrzymałości oraz odpornego na promienie UV. Przepustnica zwrotna zapobiega cofaniu się powietrza do wnętrza pomieszczenia. Wysoka klasa ochronna IP45, która czyni wentylator idealnym rozwiązaniem dla łazienek. Niski pobór mocy zapewniony przez wysokiej efektywności silnik. Niski poziom hałasu zapewniony przez osadzenie silnika na specjalnej podkładce antywibracyjnej. Króciec wylotowy został wyposażony w specjalnie opracowaną strumienicę, która zwiększa ciśnienie, redukuje zawirowania powietrza i jednocześnie obniża poziom hałasu.

Wydajność 60-170 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 22-32 dB. Sterowanie: ręczne, timerem, wilgotnością powietrza w zakresie 60-90%. Pobór mocy 4,5-13,5 W. Zasilenie 220V. Do podłączenia przewodów średnicy 100, 125 mm. Kolor biały.

« zwiń
Karta Techniczna

Smart Blauberg

więcej »
Wyposażony w zintegrowany system elektroniczny pozwalający na indywidualne zastosowanie opcji zapewniających idealny mikroklimat w pomieszczeniu. Wysoka wydajność i cicha praca dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego silnika i aerodynamicznie wyprofilowanego wirnika. Wysoko wydajny silnik DC o niskim poborze mocy oraz żywotności do 50 000 godzin ciągłej pracy. Zasilacz impulsowy z szerokim zakresem zasilania od 100 do 240 W/50-60 Hz zapewnia niezakłóconą pracę po podłączeniu z różnymi sieciami energetycznymi. Wentylator posiada funkcję automatycznego wyłączania zasilania w przypadku awarii silnika. Niski poziom hałasu dzięki specjalnie zaprojektowanemu mocowaniu silnika i wentylatora na uchwycie tłumiącym drgania. Wbudowany skokowy wyłącznik umożliwiający łatwe odcięcie zasilania (automatyczne odcięcie zasilania w przypadku awarii silnika). Ultrapłaska obudowa o grubości 28 mm. Możliwość montażu w pionie lub poziomie. Wymienialny łącznik do kanału okrągłego o średnicy 100 lub 125 mm. Łatwy demontaż silnika i wirnika nie wymagający narzędzi i zapewniający komfort serwisu. Konfiguracja funkcji i sterowanie wentylatorem zdalnie poprzez własny pilot. Multi-funkcyjny panel kontrolny z diodami LED.

Wydajność 33-97 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 17-32 dB. Sterowanie: timerem, inteligentne wilgotnością powietrza lub czujnikiem ruchu. 10 prędkości do wyboru. Pobór mocy 3,8 W. Zasilenie 100V-220V. Do podłączenia przewodów średnicy 100, 125, 150 mm. Siedem kolorów płyty czołowej.

« zwiń
Karta Techniczna

Smart Wi-Fi Blauberg

więcej »
Inteligentny wentylator wywiewny o stylowym designie do zastosowania w pomieszczeniach mieszkalnych. Innowacyjny wentylator w nowoczesnej stylistyce z funkcją komunikacji przez sieć Wi-Fi zapewniający wysoki poziom komfortu przeznaczony do wentylacji wywiewnej łazienek, toalet i kuchni.

Cicha praca dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego silnika i aerodynamicznie wyprofilowanego wirnika. Wysokowydajny silnik DC o niskim poborze mocy (do 50 000 godzin ciągłej pracy). Zasilacz impulsowy z szerokim zakresem napięć zasilania (100 do 240 V/50-60 Hz) zapewnia stabilną pracę niezależnie od standardu zasilania. Automatyczne odcięcie zasilania w przypadku awarii silnika. Specjalnie zaprojektowane mocowanie silnika oraz zastosowanie podkładek antywibracyjnych zapewniają cichą pracę wentylatora. Wbudowany przełącznik suwakowy umożliwiający łatwe odcięcie zasilania.

Ultrapłaska obudowa o grubości 28 mm. Wentylatory przystosowane są do montażu w dowolnej pozycji – pionowa lub pozioma instalacja. Wymienialny łącznik do kanału okrągłego o średnicy 100 lub 125 mm. Siedem kolorów obudowy. Wydajność 33-133 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 17-32 dB. Sterowanie: timerem, wilgotnością powietrza 40-80% lub czujnikiem ruchu. Pobór mocy 1,6-6,0 W. Do podłączenia przewodów średnicy 100, 125 mm.

« zwiń
Karta Techniczna

Valeo BP Blauberg

więcej »
Kratka wentylatorowa do stosowania w systemach wentylacji hybrydowej w budynkach mieszkalnych i użytkowych, w innych pomieszczeniach, w których występuje wysoki poziom wilgotności. Do montażu częściowo podtynkowego na ścianach i sufitach. Składa się z jednostki wentylacyjnej Valeo z płaskim panelem frontowym wykonanym z ABS odpornego na działanie UV oraz obudowy do montażu zagłębionego BP wyposażonej w zawór zwrotny zapobiegający cofaniu się powietrza. Wyposażony jest w filtr G4 chroniący silnik przed zanieczyszczeniami, łatwo dostępny w przypadku wymiany. Obudowa jest wyposażona w króćce przyłączeniowe ułatwiające montaż w idealnie pionowej pozycji. Jeśli obudowa po zainstalowaniu jest odchylona od pionu, specjalna kratka umożliwia zniwelowanie różnic. W obudowie zamontowany jest dławik umożliwiający bezpieczne połączenie z siecią elektryczną. Jest możliwość przyłączenia do obudowy dodatkowego króćca celem dołączenia do kratki wentylacyjnej innego pomieszczenia. Nowoczesny design i wybór kolorów paneli frontowych umożliwiają dopasowanie do wybranego stylu wnętrza. Klasa bezpieczeństwa – IP55.

Silnik stałociśnieniowy o dwóch lub trzech prędkościach wyposażony w łożyska kulkowe i wirnik odśrodkowy. Konstrukcja silnika zapewnia minimalne zapotrzebowanie na energię. Wirnik z łopatkami wygiętymi ku przodowi wykonany jest z galwanizowanej stali. Jednostka wentylacyjna z silnikiem jest przytwierdzona do obudowy specjalnymi zaciskami, umożliwiającymi łatwy serwis.

Regulacja prędkości skokowa za pomocą zewnętrznego regulatora prędkości, dostępnego na indywidualne zamówienie. Instalacja kratki wentylatora powinna być wykonana na etapie prac ogólnobudowlanych przy pomocy uchwytów dostarczanych w standardzie. Podłączenie do głównego pionu wentylacyjnego za pomocą przewodów elastycznych mocowanych do króćca przyłączeniowego DN80 mm za pomocą opaski zaciskowej.

Regulacja pracy:
- Przełącznik czasowy (Valeo-BP…T) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Przy włączeniu za pomocą zewnętrznego włącznika wentylator przełącza się na 2 bieg z opóźnieniem 50 sekundowym. Po wyłączeniu wentylator kontynuuje pracę na 2 biegu w ciągu 6 minut, następnie samodzielnie wraca do stanu wyjściowego.
- Przełącznik czasowy z możliwością regulacji (Valeo-BP…TR) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Przy włączeniu za pomocą włącznika zewnętrznego wentylator przechodzi na 2 bieg z regulowanym opóźnieniem od 0 do 150 sekund. Po wyłączeniu wentylator kontynuuje pracę na 2 biegu w czasie od 2 do 30 minut, następnie samodzielnie powraca do stanu wyjściowego. Czas pracy wentylatora i opóźnienie włączenia 2 biegu ustala się za pomocą wbudowanego regulatora.
- Przełącznik okresowy (Valeo-BP…I) wentylator jest wyłączony lub ciągle pracuje na 1 biegu. Okresowo, po upływie ustalonego przez użytkownika czasu (od 30 minut do 15 godzin) przełącza się na bieg maksymalny i pracuje w tym trybie w ciągu 10 minut, następnie wraca do stanu wyjściowego. Przy zadziałaniu włącznika zewnętrznego (światła) wentylator przełącza się na maksymalny bieg po 50 sekundach. Przy wyłączeniu włącznika zewnętrznego wentylator wraca do okresowego trybu pracy.
- Czujnik wilgotności (Valeo-BP…H) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Wentylator przełącza się na 2 bieg, gdy wzrasta poziom wilgotności względnej w pomieszczeniu, ustalonej w przedziale 60% do 90%. Wyłącza się gdy ustalony poziom wilgotności obniży się o 10%. Można wymusić przełączenie wentylatora na 2 bieg za pomocą wyłącznika połączonego z oświetleniem. Opóźnienie włączenia w takim przypadku wynosi 50 sekund, natomiast czas pracy ustala się za pomocą regulatora wewnętrznego w przedziale od 2 do 30 minut.

Wydajność 35-150 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 26,6-43,7 dB. Sterowanie: oświetleniem, timerem, wilgotnością powietrza w zakresie 60-90%. Pobór mocy 12-48 W. Zasilenie 220V. Do podłączenia przewodów średnicy 80 mm. 4 kolory paneli czołowych.

« zwiń
Karta Techniczna

Valeo E Blauberg

więcej »
Kratka do stosowania w systemach wentylacji hybrydowej lub wyciągowej w budynkach mieszkalnych i użytkowych w pomieszczeniach, w których występuje wysoki poziom wilgotności. Do montażu natynkowego na ścianach lub sufitach. Składa się z obudowy z zaworem zwrotnym, wykonanej z tworzywa ABS, jednostki wentylacyjnej oraz płaskiego panelu frontowego z tworzywa odpornego na działanie UV. Wyposażona w filtr klasy G4 chroniący silnik przed zanieczyszczeniami, łatwo dostępny w przypadku wymiany. Obudowa jest wyposażona w króćce przyłączeniowe ułatwiające montaż w idealnie pionowej pozycji. W obudowie zamontowany dławik umożliwiający bezpieczne połączenie z siecią elektryczną. Nowoczesny design i różnorodność 4 kolorów paneli frontowych umożliwiają dopasowanie do dowolnego wystroju wnętrza. Klasa bezpieczeństwa – IP55.

Silnik stałociśnieniowy o dwóch lub trzech prędkościach z wirnikiem odśrodkowym, o minimalnym poborze mocy. Wirnik wykonany z galwanizowanej stali z łopatkami wygiętymi ku przodowi zapewnia stały poziom ciśnienia w systemie niezależnie od wahań oporu powietrza. Idealne wyważenie turbiny zapewnia cichą pracę. Posiada wysokie walory aerodynamiczne dzięki zastosowaniu spiralnej obudowy. Zastosowano łożyska kulkowe zapewniające długą niezawodną pracę silnika. Specjalne zatrzaski mocujące umożliwiają łatwy dostęp do silnika w przypadku konieczności serwisowania.

Skokowa regulacja prędkości jest możliwa za pomocą zewnętrznego regulatora prędkości, który dostępny jest przy osobnym zamówieniu. Do mocowania wentylatora na ścianie lub suficie należy zastosować kołki i specjalne uchwyty dołączane do zestawu. Podłączenie do głównego pionu wentylacyjnego jest możliwe za pomocą kanałów elastycznych mocowanych do króćca przyłączeniowego o średnicy 80 mm za pomocą opaski zaciskowej.

Dostępne opcje regulacji:
- Przełącznik czasowy (Valeo-E…T) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Przy włączeniu za pomocą zewnętrznego włącznika wentylator przełącza się na 2 bieg z opóźnieniem 50 sekundowym. Po wyłączeniu wentylator kontynuuje pracę na 2 biegu w ciągu 6 minut, następnie samodzielnie wraca do stanu wyjściowego.
- Przełącznik czasowy z możliwością regulacji (Valeo-E…TR) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Przy włączeniu za pomocą włącznika zewnętrznego wentylator przechodzi na 2 bieg z regulowanym opóźnieniem od 0 do 150 sekund. Po wyłączeniu wentylator kontynuuje pracę na 2 biegu w czasie od 2 do 30 minut, następnie samodzielnie powraca do stanu wyjściowego. Czas pracy wentylatora i opóźnienie włączenia 2 biegu ustala się za pomocą wbudowanego regulatora.
- Przełącznik okresowy (Valeo-E…I) wentylator jest wyłączony lub ciągle pracuje na 1 biegu. Okresowo, po upływie ustalonego przez użytkownika czasu (od 30 minut do 15 godzin) przełącza się na bieg maksymalny i pracuje w tym trybie w ciągu 10 minut, następnie wraca do stanu wyjściowego. Przy zadziałaniu włącznika zewnętrznego (światła), wentylator przełącza się na maksymalny bieg po 50 sekundach. Przy wyłączeniu wyłącznika zewnętrznego wentylator wraca do okresowego trybu pracy.
- Czujnik wilgotności (Valeo-E…H) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Wentylator przełącza się na 2 bieg, gdy wzrasta poziom wilgotności względnej w pomieszczeniu, ustalonej w przedziale od 60% do 90%. Wyłącza się, gdy ustalony poziom wilgotności względnej obniży się o 10%. Można wymusić przełączenie wentylatora na 2 bieg za pomocą wyłącznika połączonego z oświetleniem. Opóźnienie włączenia w takim przypadku wynosi 50 sekund, natomiast czas pracy ustala się za pomocą regulatora wewnętrznego w przedziale od 2 do 30 minut.

Wydajność 35-150 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 26,6-43,7 dB. Sterowanie: ręczne, timerem, wilgotnością powietrza w zakresie 60-90%. Pobór mocy 12-48 W. Zasilenie 220V. Do podłączenia przewodów średnicy 80 mm.

« zwiń
Karta Techniczna

VN 80

więcej »
Zastosowanie:
Kratka wentylacyjna wywiewna znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje wysoki poziom wilgotności lub potrzeba wentylacji indywidualnej. Przeznaczona do montażu natynkowego na ścianie lub suficie. Wydajność 35-102 m3/h. Pobór mocy 12-27 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 26-35 dB.

Konstrukcja:
Wentylator składa się z:
- obudowy wykonanej z ABS do montażu natynkowego,
- jednostki wentylacyjnej wyposażonej w króćce przyłączeniowe z zaworem zwrotnym,
- płaskiego panelu frontowego z tworzywa odpornego na działanie UV
- filtra klasy G4 chroniącego silnik przed zanieczyszczeniami, łatwo dostępnego w przypadku konieczności jego wymiany
- stałociśnieniowego silnika o dwóch lub trzech prędkościach z wirnikiem o stalowych łopatkach zagiętych do tyłu.

Obudowa dodatkowo została wyposażona w dławik kablowy umożliwiający bezpieczne przyłączenie do sieci elektrycznej. Panele frontowe dostępne w kilku wariantach kolorystycznych.

Silnik:
Stałociśnieniowy zapewnia stały poziom ciśnienia w systemie niezależnie od wahań oporu powietrza. Idealne wyważenie turbiny zapewnia cichą pracę, a zastosowanie spiralnej obudowy podnosi walory aerodynamiczne. Silnik został wyposażony w łożyska kulkowe, zapewniające długą i stabilną pracę. Specjalne zatrzaski obudowy umożliwiają łatwy dostęp do silnika w przypadku konieczności serwisowania.

Regulacja prędkości:
Skokowa regulacja prędkości jest możliwa za pomocą zewnętrznego regulatora prędkości (P3-1-300) dostępnego na osobne zamówienie.

Montaż:
Do zamocowania wentylatora na ścianie lub w suficie służą kołki i specjalne uchwyty dołączane do zestawu. Podłączenie do głównego pionu wentylacyjnego jest możliwe za pomocą kanałów elastycznych mocowanych do króćca przyłączeniowego średnicy 80 mm za pomocą opaski zaciskowej. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdują-cym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VN-1 80

więcej »
Zastosowanie:
Kratka znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje wysoki poziom wilgotności. Przeznaczony do montażu natynkowego na ścianie lub suficie. Wydajność 35-102 m3/h. Pobór mocy 12-27 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 26-35 dB. Panel czołowy: biały, chrom, złoty.

Konstrukcja:
Kratka składa się z:
- obudowy wykonanej z ABS do montażu natynkowego,
- jednostki wentylacyjnej wyposażonej w króćce przyłączeniowe z zaworem zwrotnym,
- płaskiego panelu frontowego z tworzywa odpornego na działanie UV,
- filtra klasy G4 chroniącego silnik przed zanieczyszczeniami, łatwo dostępnego w przypadku konieczności jego wymiany,
- stałociśnieniowego silnika o dwóch lub trzech prędkościach, z wirnikiem o stalowych łopatkach zagiętych do tyłu.
Obudowa dodatkowo została wyposażona w dławik kablowy umożliwiający bezpieczne przyłączenie do sieci elektrycznej. Panele frontowe dostępne w kilku wariantach kolorystycznych.

Silnik:
Stałociśnieniowy silnik zapewnia stały poziom ciśnienia w systemie niezależnie od wahań oporu powietrza. Idealne wyważenie turbiny zapewnia cichą pracę, a zastosowanie spiralnej obudowy podnosi walory aerodynamiczne. Silnik został wyposażony w łożyska kulkowe, zapewniające długą i stabilną pracę. Specjalne zatrzaski obudowy umożliwiają łatwy dostęp do silnika w przypadku konieczności serwisowania.

Regulacja prędkości:
Skokowa regulacja prędkości jest możliwa za pomocą zewnętrznego regulatora prędkości, (P3-1-300) dostępnego na osobne zamówienie. Wersja z silnikiem 2-biegowym może być sterowana także timerem zwykłym (T) lub regulowanym (TR), wyłącznikiem okresowym ustawialnym (I) lub czujnikiem wilgotności ustawialnym (H).

Montaż:
Do zamocowania kratki na ścianie lub w suficie służą kołki i specjalne uchwyty dołączane do zestawu. Podłączenie do głównego pionu wentylacyjnego lub przewodów za pomocą kanałów elastycznych mocowanych do króćca przyłączeniowego średnicy 80 mm za pomocą opaski zaciskowej. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem wg DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

kratki wentylacyjne wywiewne z wentylatorkiem

CF

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna do wentylacji domowej i przemysłowej. Zapewniająca wysoki poziom komfortu, przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). W wariancie podstawowym wentylator wyposażony jest w filtr wykonany z materiału syntetycznego. Wentylacja o wydajności do 98 m3/h. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100 mm.
- Klasa ochrony IP24 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 16,0 W.

Wersje i opcje:

CF T - Wentylatory z wyłącznikiem czasowym gwarantują automatyczne wyłączenie wentylatora po upływie czasu wyznaczonym przez tzw. timer od 2 do 30 minut.
CF V - Włącza się i wyłącza się za pośrednictwem wewnętrznego włącznika sznurkowego.
CF TH - Wentylatory z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem wilgotności gwarantują automatyczne włączenie się wentylatora (po czasie 2-30 min) przy określonym poziomie wilgotności (50-90%).

Sterowanie:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400. Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji T i TH, VTH.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

D1

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna plastikowa, domowa. Preferowany montaż ścienny lub sufitowy. Posiada krótszy króciec przyłączeniowy. Zapewniająca wysoki poziom komfortu, przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 180 m3/h. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie lub suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 mm.
- Klasa ochrony IP34 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.

Wersje i opcje:
D1 T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min).
D1 TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).

Wentylator może być włączany za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

F

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna plastikowa, domowa, połączona z kratką grawitacyjną. Preferowany montaż ścienny. Zapewniająca wysoki poziom komfortu, przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylator połączony z kratką grawitacyjną. Wentylacja o wydajności do 185 m3/h. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 mm.
- Klasa ochrony IP34 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.

Sterowanie:
Wentylator sterowany jest w układach:
- Z wyłącznikiem czasowym T – wentylator uruchamia się po podaniu napięcia sterującego wyłącznikiem zewnętrznym (np. wyłącznikiem oświetlenia). Po zdjęciu napięcia sterującego wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego, który się reguluje od 2 do 30 minut.
- Z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem wilgotności TH - wentylator uruchamia się przy podaniu napięcia sterującego wyłącznikiem lub gdy poziom wilgotności w pomieszczeniu przekracza nastawioną wartość regulowaną od 60% do 90% wilgotności względnej. Po zdjęciu napięcia sterującego albo w razie obniżenia poziomu wilgotności wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego regulowanego od 2 do 30 minut.
- Z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem ruchu TR – wentylator uruchamia się po zarejestrowaniu ruchu w odległości od 1 do 4 m z kątem widzenia czujnika 100° w linii poziomej. Po zaprzestaniu ruchu wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego regulowanego od 2 do 30 minut.

Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

LD

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna, plastikowa, domowa. Montaż ścienny lub sufitowy. Zapewniająca wysoki poziom komfortu, przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 265 m3/h. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 i 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 i 150 mm.
- Wysoka klasa ochrony IP34 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje:
LD T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 minut).
LD TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 minut) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).

Sterowanie:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400. Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji T i TH.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

LDA

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna, plastikowa, domowa. Preferowany montaż ścienny lub sufitowy. Zapewniająca wysoki poziom komfortu, przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Panel przedni ze szczotkowanego aluminium. Wentylacja o wydajności do 265 m3/h. Stały tryb pracy z niską prędkością zapewnia ciągłą minimalną wymianę powietrza w pomieszczeniu. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 i 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 i 150 mm.
- Wysoka klasa ochrony IP34 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje:
LDA T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 minut).
LDA TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 minut) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).

Sterowanie:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400. Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji T i TH.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

M

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna plastikowa, domowa. Montaż ścienny lub sufitowy. Wentylator zapewniający wysoki poziom komfortu. Kratka przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 295 m3/h. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 i 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 i 150 mm.
- Wysoka klasa ochrony IP34 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje:
M T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min).
M TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).
M V - wyposażony w wyłącznik sznurkowy.
M VT - wyposażony w wyłącznik sznurkowy i timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min).
M TP - wyposażony w czujnik ruchu (strefa działania czujnika od 1 do 4 m, kąt widzenia do 100°) oraz w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min).

Sterowanie:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.
- Wentylator jest sterowany za pomocą wbudowanego włącznika sznurkowego „V”. Brak tej opcji w przypadku montażu sufitowego.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400. Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji T i TH.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

M3

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna plastikowa, domowa. Preferowany montaż ścienny lub opcjonalnie sufitowy. Zapewniająca wysoki poziom komfortu, przeznaczone do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 185 m3/h. Przeznaczone do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 mm.
- Klasa ochrony IP24 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Sterowanie:
Wentylator sterowany jest w układach:
- Z wyłącznikiem czasowym T – wentylator uruchamia się po podaniu napięcia sterującego wyłącznikiem zewnętrznym (np. wyłącznikiem oświetlenia). Po zdjęciu napięcia sterującego wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego, który się reguluje od 2 do 30 minut.
- Z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem wilgotności TH - wentylator uruchamia się przy podaniu napięcia sterującego wyłącznikiem lub gdy poziom wilgotności w pomieszczeniu przekracza nastawioną wartość regulowaną od 60% do 90% wilgotności względnej. Po zdjęciu napięcia sterującego albo w razie obniżenia poziomu wilgotności wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego regulowanego od 2 do 30 minut.
- Z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem ruchu TR – wentylator uruchamia się po zarejestrowaniu ruchu w odległości od 1 do 4 m z kątem widzenia czujnika 100° w linii poziomej. Po zaprzestaniu ruchu wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego regulowanego od 2 do 30 minut.

Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.

Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400 (możliwość podłączenia kliku wentylatorów do tego samego regulatora).

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

MA

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna, plastikowa, domowa, z automatyczną żaluzją i ochroną przed "ciągiem wstecznym". Montaż ścienny. Zapewniająca wysoki poziom komfortu, przeznaczone do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Automatyczna żaluzja zabezpiecza przed przepływem wstecznym powietrza. Wentylacja o wydajności do 295 m3/h. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 i 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 i 150 mm.
- Klasa ochrony IP24 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 18,0 W.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje:
MA T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 minut).
MA TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).
MA V - wyposażony w wyłącznik sznurkowy.
MA VT - wyposażony w wyłącznik sznurkowy i timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min).
MA TP - wyposażony w czujnik ruchu (strefa działania czujnika od 1 do 4 m, kąt widzenia do 100°) oraz w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min).

Sterowanie:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400. Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji T i TH.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

PF

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna plastikowa, domowa. Montaż sufitowy lub ścienny. Zapewniająca wysoki poziom komfortu. Przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 292 m3/h. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 oraz 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 oraz 150 mm.
- Klasa ochrony IP34 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje:
PF L – wentylator wyposażony w silnik na łożyskach kulkowych.

Sterowanie:
Wentylator sterowany jest w układach:
- Z wyłącznikiem czasowym T – wentylator uruchamia się po podaniu napięcia sterującego wyłącznikiem zewnętrznym (np. wyłącznikiem oświetlenia). Po zdjęciu napięcia sterującego wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego, który się reguluje od 2 do 30 minut.
- Z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem wilgotności TH - wentylator uruchamia się przy podaniu napięcia sterującego wyłącznikiem lub gdy poziom wilgotności w pomieszczeniu przekracza nastawioną wartość regulowaną od 60% do 90% wilgotności względnej. Po zdjęciu napięcia sterującego albo w razie obniżenia poziomu wilgotności wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego regulowanego od 2 do 30 minut.
- Z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem ruchu TR – wentylator uruchamia się po zarejestrowaniu ruchu w odległości od 1 do 4 m z kątem widzenia czujnika 100° w linii poziomej. Po zaprzestaniu ruchu wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego regulowanego od 2 do 30 minut.

Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.

Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

Quatro Blauberg

więcej »
Kratki wentylatorowe Quatro to produkty o najwyższej jakości wykonania. Elegancki panel przedni wykonany jest w kolorze białym. Silnik wyposażony jest w łożyska kulkowe dzięki czemu istnieje możliwość montażu w pionie lub poziomie. Serię Quatro wyróżnia zawór zwrotny zapobiegający cofaniu się zanieczyszczonego powietrza.

Kratka przeznaczona do wentylacji wywiewnej w łazienkach, toaletach, kuchniach, innych pomieszczeniach mieszkalnych oraz małych i średnich pomieszczeniach użytku publicznego. Montaż ścienny lub sufitowy. Warianty dekoracyjne: Quatro Platinum, Quatro Hi-Tech, Quatro Hi-tech Chrome. 5 lat gwarancji. Wydajność 88-265 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 33-37 dB. Sterowanie: ręczne, timerem, wilgotnoścą powietrza 60-90% lub czujnikiem ruchu. Pobór mocy 14-24 W. Do podłączenia przewodów średnicy 100, 125, 150 mm.


« zwiń
Karta Techniczna

QUIET

więcej »
Zastosowanie:
Innowacyjne wentylatory osiowe wywiewne o niskim poziomie hałasu i niskim zużyciu energii, do wentylacji wywiewnej o wydajności do 370 m3/h. W nowoczesnej stylistyce, zapewniające nowy poziom komfortu, przeznaczone do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, kuchni, węzłów sanitarnych itp.). Maksymalny wydatek powietrza w połączeniu z niskim poziomem hałasu gwarantuje idealny mikroklimat. Przeznaczone do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125, 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Specjalnie zaprojektowana, aerodynamiczna forma wirnika o przepływie mieszanym zapewnia wysoki wydatek powietrza i niski poziom hałasu.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125, 150 mm.
- Wentylator wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany zawór zwrotny, zapobiegający cofaniu się powietrza i utracie ciepła w okresie bezczynności wentylatora.
- Króciec wylotowy wentylatora posiada specjalną strumienicę, która redukuje turbulencje strumienia powietrza, powoduje wzrost ciśnienia statycznego i przyczynia się do obniżenia poziomu hałasu.
- Wysoka klasa ochrony IP, która czyni wentylator idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora pokryte są specjalnymi, hermetycznymi osłonami.
Wentylatory: VENTS 150 Quiet i VENTS 150 Quiet Extra dodatkowo posiadają specjalną przekładkę antywibracyjną na wewnętrznym obwodzie korpusu, redukującą wibracje od silnika.

Wersje i opcje:
Quiet T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.).
Quiet TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).
Quiet V - wyposażony w wyłącznik sznurkowy.
Quiet VT - wyposażony w wyłącznik sznurkowy i timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.).
Quiet TP - wyposażony w czujnik ruchu (strefa działania czujnika od 1 do 4 m, kąt widzenia do 100°), oraz w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.).

Sterowanie ręczne:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Brak tegoż włącznika w zestawie.
- Wentylator sterowany jest za pomocą wbudowanego włącznika sznurkowego „V”. Brak tej opcji w przypadku montażu w suficie.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego lub przełącznika obrotów P2-1-300 (tylko w wentylatorach VENTS 150 Quiet i VENTS 150 Quiet Extra). Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji: T,TH,TP,VT.

Sterowanie automatyczne:
- Za pomocą sterownika wielofunkcyjnego BU - 1 - 60. Sterownik ten sprzedawany jest oddzielnie.
- Za pomocą timera "T" (wbudowany timer umożliwia pracę wentylatora przez okres od 2 do 30 min. od momentu jego odłączenia na wyłączniku).
- Za pomocą czujnika wilgotności i timera "TH" (jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przewyższy ustawioną na czujniku wartość 60-90%, wentylator automatycznie włączy się i pracuje do momentu, kiedy wilgotność nie uzyska wymaganego poziomu; wentylator pracuje nadal przez okres ustawiony na timerze i wyłącza się.
- Za pomocą czujnika ruchu i timera "TP" (jeżeli czujnik wykryje ruch w obrębie swojego działania, wentylator automatycznie włącza się i pracuje po ustaniu tegoż ruchu, wg timera przez okres od 2 do 30 min., zasięg działania czujnika do 4 m., kąt widzenia do 100%).

Montaż:
- Wentylator może być montowany bezpośrednio w otworze kanału wentylacyjnego.
- W przypadku niewielkiej odległości od kanału wentylacyjnego można zastosować kanały elastyczne. Kanał elastyczny podłączany jest do króćca wentylatora za pomocą opaski zaciskowej.
- Wentylator mocowany jest do ściany za pomocą wkrętów.
- Wentylator może być montowany na suficie.
Napięcie 220 V. Pobór mocy 7,0 - 22 W.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

QUIET DC

więcej »
Służy do wentylacji wywiewnej małych i średnich pomieszczeń domowych ogrzewanych: łazienek, kuchni, wc. Przeznaczony jest do montażu w kanałach wentylacyjnych o średnicy 100 mm. Wyposażony jest w zawór zwrotny, który zapobiega cofaniu się powietrza z kanału wentylacyjnego do pomieszczenia, w czasie gdy wentylator nie pracuje. Wentylator jest zasilany z sieci prądu stałego o napięciu 12V/50Hz i jest zaprojektowany do pracy ciągłej bez odłączania od sieci zasilającej. Kierunek ruchu powietrza musi być zgodny z kierunkiem wskazań strzałki umieszczonej na obudowie wentylatora. Stopień ochrony obudowy przed dostępem do części niebezpiecznych i przenikaniem wody IP45. Wentylator należy użytkować w temperaturze otoczenia od +1 °C do +45 °C.

Wentylator jest przystosowany do montażu w suficie lub ścianie z odprowadzeniem powietrza do szybu wentylacyjnego lub przewodu wentylacyjnego o odpowiedniej średnicy. Montaż wentylatora z bezpośrednim wyrzutem powietrza do góry jest zabroniony.

Wydajność do 100 m3/h. Dwie prędkości pracy. Pobór mocy 3,6 W. Średnica przyłącza 100 mm. Łożyska kulkowe nie wymagają smarowania (żywotność 40000 h ciągłej pracy). Silnik posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Opcje pracy:
100 Quiet DC (V)T — wentylator jest wyposażony w wyłącznik czasowy (timer). Uruchomienie w momencie podania impulsu przez wyłącznik zewnętrzny (np. włączenie oświetlenia). Po odłączeniu zasilania sterującego wentylator przechodzi w tryb pracy timera i działa przez czas, jaki użytkownik ustawi za pomocą przełącznika DIP. Modele VT są wyposażone w wyłącznik sznurkowy.
100 Quiet DC TP — wentylator jest wyposażony w czujnik ruchu i wyłącznik czasowy (timer). Wentylator działa w jednym z czterech trybów, które są ustawiane za pomocą przełącznika DIP.
100 Quiet DC (V)TH — wentylator jest wyposażony w czujnik wilgotności i wyłącznik czasowy (timer). Wentylator działa w jednym z czterech trybów, które są ustawiane za pomocą przełącznika DIP. Model VTH jest wyposażony w wyłącznik sznurkowy.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

QUIET MILD DUO

więcej »
Innowacyjne kratki wentylatorowe wywiewne, w nowoczesnej stylistyce, zapewniające wysoki poziom komfortu, przeznaczone do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, kuchni, węzłów sanitarnych itp.). Dwubiegowa wentylacja o wydajności do 170 m3/h. Stały tryb pracy z niską prędkością zapewnia ciągłą minimalną wymianę powietrza w pomieszczeniu. Przeznaczone do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 i 150 mm.

Konstrukcja:
Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS, odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV. Specjalnie zaprojektowana aerodynamiczna forma wirnika o przepływie mieszanym zapewnia wysoki wydatek powietrza i niski poziom hałasu. Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie. Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100 i 125 mm. Wentylator wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany zawór zwrotny, zapobiegający cofaniu się powietrza w bezczynności wentylatora. Króciec wylotowy wentylatora posiada specjalną strumienicę, która redukuje turbulencje strumienia powietrza, powoduje wzrost ciśnienia statycznego i przyczynia się do obniżenia poziomu hałasu. Wysoka klasa ochrony IP sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
Niezawodny silnik o niskim poborze mocy 4,0 W.  Łożyska nie wymagają konserwacji i zawierają wystarczającą ilość smaru na cały okres eksploatacji silnika (ponad 40000 godzin nieprzerwanej pracy). Silnik zainstalowany jest na gumowych przekładkach antywibracyjnych pochłaniających drgania od silnika i gwarantujących cichą pracę wentylatora. Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje wentylatora:
Quiet Mild Duo V - wyposażony w wyłącznik sznurkowy.
Quiet Mild Duo T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 minut) i zintegrowaną funkcję automatycznego włączania wentylacji w odstępach czasowych. Raz na 6, 14 i 24 godziny wentylator włącza się na 30 minut i pracuje na pierwszym biegu w celu przewietrzenia pomieszczenia. Po upływie ustawionego czasu wentylator wyłącza się automatycznie.
Quiet Mild Duo TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 minut) i czujnik wilgotności (próg zadziałania 60-90% wilgotności względnej). Wentylatory Quiet 100 Mild Duo, Quiet 125 Mild Duo i Quiet 150 Mild Duo w wersji T i TH są wyposażone w zintegrowany wyłącznik czasowy, aby zapobiec zbędnym przełączeniom wentylatora podczas częstego użytkowania pomieszczenia np. łazienki. Wzrost poziomu wilgotności lub sygnał od włącznika zewnętrznego nie uruchamia wentylatora natychmiast, lecz po odliczeniu ustawionego czasu (1 minuta).
W wersji T i TH domyślnie wentylator pracuje stale na pierwszym biegu. W chwili zadziałania czujnika wilgotności lub wyłącznika, wentylator przełącza się na drugi bieg.

Sterowanie ręczne:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.
- Wentylator jest sterowany za pomocą wbudowanego włącznika sznurkowego „V”. Brak tej opcji w przypadku montażu sufitowego.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego lub przełącznika obrotów P2-1-300 (możliwość podłączenia kliku wentylatorów do tego samego regulatora). Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji T i TH.

Sterowanie automatyczne:
- Za pomocą sterownika wielofunkcyjnego BU–1–60 (do nabycia oddzielnie).
- Za pomocą timera „T” (wbudowany timer umożliwia pracę wentylatora przez okres od 2 do 30 minut na drugim biegu od momentu wyłączenia wentylatora).
- Za pomocą czujnika wilgotności i timera „TH” (jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przewyższy ustawioną na czujniku wartość 60-90%, wentylator automatycznie włączy się i będzie pracować na drugim biegu do momentu, kiedy wilgotność osiągnie wymagany poziom. Następnie wentylator będzie kontynuować pracę przez czas ustawiony na timerze, a potem powróci do trybu pracy na pierwszym biegu.

Montaż:
- Wentylator może być montowany bezpośrednio w szybie wentylacyjnym.
- W przypadku niewielkiej odległości od szybu wentylacyjnego można zastosować kanały elastyczne. Kanał elastyczny należy podłączyć do króćca wentylatora za pomocą opaski zaciskowej.
- Wentylator może być mocowany do ściany za pomocą wkrętów.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

QUIET S

więcej »
Zastosowanie:
Innowacyjne wentylatory wywiewne, w nowoczesnej stylistyce, zapewniające nowy poziom komfortu, przeznaczone do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, kuchni, węzłów sanitarnych itp.). Maksymalny wydatek powietrza w połączeniu z niskim poziomem hałasu gwarantuje idealny mikroklimat. Przeznaczone do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100 mm.
Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Specjalnie zaprojektowana, aerodynamiczna forma wirnika o przepływie mieszanym zapewnia wysoki wydatek powietrza i niski poziom hałasu.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125, 150 mm.
- Wentylator wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany zawór zwrotny, zapobiegający cofaniu się powietrza i utracie ciepła w okresie bezczynności wentylatora.
- Króciec wylotowy wentylatora posiada specjalną strumienicę, która redukuje turbulencje strumienia powietrza, powoduje wzrost ciśnienia statycznego i przyczynia się do obniżenia poziomu hałasu.
- Wysoka klasa ochrony IP, która czyni wentylator idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora pokryte są specjalnymi, hermetycznymi osłonami.
Silnik:
- Niezawodny silnik na łożyskach kulkowych o niskim poborze mocy - 7,5 W.
- Łożyska nie wymagają konserwacji i zawierają wystarczającą ilość smaru na cały okres eksploatacji silnika (ponad 40 000 godzin nieprzerwanej pracy).
- Silnik zainstalowany jest na gumowych przekładkach antywibracyjnych pochłaniających drgania od silnika i gwarantujących cichą pracę wentylatora.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Wersje i opcje:
Quiet-S T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.).
Quiet-S TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).
Quiet-S V - wyposażony w wyłącznik sznurkowy.
Quiet-S VT - wyposażony w wy-łącznik sznurkowy i timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.).
Quiet-S TP - wyposażony w czujnik ruchu (strefa działania czujnika od 1 do 4 m, kąt widzenia do 100°), oraz w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.).
Sterowanie ręczne:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Brak tegoż włącznika w zestawie.
- Wentylator sterowany jest za pomocą wbudowanego włącznika sznurkowego „V”. Brak tej opcji w przypadku montażu w suficie.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego lub przełącznika obrotów P2-1-300 (tylko w wentylatorach VENTS 150 Quiet-S i VENTS 150 Quiet-S Extra). Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji: T,TH,TP,VT.
Sterowanie automatyczne:
- Za pomocą sterownika wielofunkcyjnego BU-1-60. Sterownik ten sprzedawany jest oddzielnie.
- Za pomocą timera "T" (wbudowany timer umożliwia pracę wentylatora przez okres od 2 do 30 min. od momentu jego odłączenia na wyłączniku).
- Za pomocą czujnika wilgotności i timera "TH" (jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przewyższy ustawioną na czujniku wartość 60-90%, wentylator automatycznie włączy się i pracuje do momentu, kiedy wilgotność nie uzyska wymaganego poziomu; wentylator pracuje nadal przez okres ustawiony na timerze i wyłącza się.
- Za pomocą czujnika ruchu i timera "TP" (jeżeli czujnik wykryje ruch w obrębie swojego działania, wentylator automatycznie włącza się i pracuje po ustaniu tegoż ruchu, wg timera przez okres od 2 do 30 min., zasięg działania czujnika do 4 m, kąt widzenia do 100%).
Montaż:
- Wentylator montowany jest bezpośrednio w otworze kanału wentylacyjnego.
- W przypadku pewnej, niewielkiej odległości od kanału wentylacyjnego można zastosować kanały elastyczne. Kanał elastyczny podłączany jest do króćca wentylatora za pomocą opaski zaciskowej.
- Wentylator mocowany jest do ściany za pomocą wkrętów.
- Wentylator może być montowany na suficie.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

QUIET STYLE

więcej »
Innowacyjne wentylatorowe kratki wentylacyjne wywiewne w nowoczesnej stylistyce, zapewniające nowy poziom komfortu, przeznaczone do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, kuchni, węzłów sanitarnych itp.). Maksymalny wydatek powietrza w połączeniu z niskim poziomem hałasu gwarantuje idealny mikroklimat. Przeznaczone do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa - ABS, odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Specjalnie zaprojektowana, aerodynamiczna forma wirnika o przepływie mieszanym zapewnia wysoki wydatek powietrza i niski poziom hałasu.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100 mm.
- Wentylator wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany zawór zwrotny, zapobiegający cofaniu się powietrza i utracie ciepła w okresie bezczynności wentylatora.
- Króciec wylotowy wentylatora posiada specjalną strumienicę, która redukuje turbulencje strumienia powietrza, powoduje wzrost ciśnienia statycznego i przyczynia się do obniżenia poziomu hałasu.
- Wysoka klasa ochrony IP, która czyni wentylator idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora pokryte są specjalnymi, hermetycznymi osłonami.

Silnik:

- Niezawodny silnik na łożyskach kulkowych o niskim poborze mocy 7,5 W.
- Łożyska nie wymagają konserwacji i zawierają wystarczającą ilość smaru na cały okres eksploatacji silnika (ponad 40 000 godzin nieprzerwanej pracy).
- Silnik zainstalowany jest na gumowych przekładkach antywibracyjnych pochłaniających drgania od silnika i gwarantujących cichą pracę wentylatora.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje:
Quiet Style T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.)
Quiet Style TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).
Quiet Style V - wyposażony w wyłącznik sznurkowy.

Sterowanie ręczne:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Brak tegoż włącznika w zestawie.
- Wentylator sterowany jest za pomocą wbudowanego włącznika sznurkowego „V”. Brak tej opcji w przypadku montażu w suficie. Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji: T,TH.

Sterowanie automatyczne:
- Za pomocą sterownika wielofunkcyjnego BU-1-60. Sterownik ten sprzedawany jest oddzielnie.
- Za pomocą timera "T" (wbudowany timer umożliwia pracę wentylatora przez okres od 2 do 30 min. od momentu jego odłączenia na wyłączniku).
- Za pomocą czujnika wilgotności i timera "TH" (jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przewyższy ustawioną na czujniku wartość 60-90%, wentylator automatycznie włączy się i pracuje do momentu, kiedy wilgotność nie uzyska wymaganego poziomu; wentylator pracuje nadal przez okres ustawiony na timerze i wyłącza się.

Montaż:
- Wentylator montowany jest bezpośrednio w otworze kanału wentylacyjnego.
- W przypadku pewnej, niewielkiej odległości od kanału wentylacyjnego można zastosować kanały elastyczne. Kanał elastyczny podłączany jest do króćca wentylatora za pomocą opaski zaciskowej.
- Wentylator mocowany jest do ściany za pomocą wkrętów.
- Wentylator może być montowany na suficie.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

QUIET STYLE A

więcej »
Innowacyjne wentylacyjne wentylatorowe kratki wywiewne w nowoczesnej stylistyce, zapewniające wysoki poziom komfortu, przeznaczone do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, kuchni, węzłów sanitarnych itp.). Maksymalny wydatek powietrza w połączeniu z niskim poziomem hałasu gwarantuje idealny mikroklimat. Przeznaczone do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa - ABS, odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Dekoracyjny płaski panel frontowy wykonany ze szczotkowanego aluminium.
- Specjalnie zaprojektowana, aerodynamiczna forma wirnika o przepływie mieszanym zapewnia wysoki wydatek powietrza i niski poziom hałasu.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100 mm.
- Wentylator wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany zawór zwrotny, zapobiegający cofaniu się powietrza i utracie ciepła w okresie bezczynności wentylatora.
- Króciec wylotowy wentylatora posiada specjalną strumienicę, która redukuje turbulencje strumienia powietrza, powoduje wzrost ciśnienia statycznego i przyczynia się do obniżenia poziomu hałasu.
- Wysoka klasa ochrony IP czyni wentylator idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik na łożyskach kulkowych o niskim poborze mocy 7,5 W.
- Łożyska nie wymagają konserwacji i zawierają wystarczającą ilość smaru na cały okres eksploatacji silnika (ponad 40 000 godzin nieprzerwanej pracy).
- Silnik zainstalowany jest na gumowych przekładkach antywibracyjnych pochłaniających drgania od silnika i gwarantujących cichą pracę wentylatora.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje wentylatora:
Quiet Style-A T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.)
Quiet Style-A TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).
Quiet Style-A V - wyposażony w wyłącznik sznurkowy.

Sterowanie ręczne:

- Wentylator może być sterowany za pomocą naściennego włącznika światła (brak w zestawie).
- Wentylator sterowany jest za pomocą wbudowanego włącznika sznurkowego „V”. Brak tej opcji w przypadku montażu w suficie.

Sterowanie automatyczne:
- Za pomocą sterownika wielofunkcyjnego BU–1–60. Sterownik ten sprzedawany jest oddzielnie.
- Za pomocą timera „T” (wbudowany timer umożliwia pracę wentylatora przez okres od 2 do 30 minut od momentu jego odłączenia na wyłączniku).
- Za pomocą czujnika wilgotności i timera „TH” (jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przewyższy ustawioną na czujniku wartość 60-90%, wentylator automatycznie włączy się i pracuje do momentu, kiedy wilgotność nie uzyska wymaganego poziomu; wentylator pracuje nadal przez okres ustawiony na timerze i wyłącza się).
- Za pomocą czujnika ruchu i timera „TP” (jeżeli czujnik wykryje ruch w obrębie swojego działania, wentylator automatycznie włącza się i pracuje po ustaniu tegoż ruchu, wg timera przez okres od 2 do 30 min., zasięg działania czujnika do 4 m, kąt widzenia do 100%).

Montaż:
- Wentylator montowany jest bezpośrednio w otworze kanału wentylacyjnego.
- W przypadku niewielkiej odległości od kanału wentylacyjnego można zastosować kanały elastyczne. Kanał elastyczny należy podłączyć do króćca wentylatora za pomocą opaski zaciskowej.
- Wentylator może być mocowany do ściany za pomocą wkrętów.
- Wentylator może być montowany na suficie.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

R

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna plastikowa, domowa. Preferowany montaż ścienny lub sufitowy. Zapewniająca wysoki poziom komfortu, przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 95 m3/h. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100 mm.
- Klasa ochrony IP24 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje:
R T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 minut).
R TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).

Sterowanie:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

RA

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna plastikowa, domowa. Preferowany montaż ścienny lub sufitowy. Zapewniająca wysoki poziom komfortu, przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Panel przedni ze szczotkowanego aluminium. Wentylacja o wydajności do 95 m3/h. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100 mm.
- Klasa ochrony IP24 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.

Wersje i opcje:
RA T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min).

Sterowanie:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

S

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna plastikowa, domowa. Preferowany montaż ścienny lub sufitowy. Wentylator wywiewny zapewniający wysoki poziom komfortu, przeznaczony do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 292 m3/h. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 i 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie lub suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 i 150 mm.
- Wysoka klasa ochrony IP34 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje:

S T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min).
S TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).
S V - wyposażony w wyłącznik sznurkowy.
S VT - wyposażony w wyłącznik sznurkowy i timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min).
S 12V - silnik o napięciu znamionowym 12V/50Hz. Do podłączenia wentylatora do sieci 230/50Hz konieczny jest montaż transformatora rdzeniowego (nie wchodzi w skład produktu).

Sterowanie:

- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.
- Wentylator jest sterowany za pomocą wbudowanego włącznika sznurkowego „V”. Brak tej opcji w przypadku montażu sufitowego.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400. Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji T i TH.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

SILENTA M

więcej »
Kratka wentylatorowa wentylacyjna wywiewna plastikowa, domowa do montażu ściennego lub sufitowego. Wyposażona w łożyska kulkowe, zapewniające wysoki poziom komfortu, przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, kuchni, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 242 m3/h. Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 i 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa - ABS, odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 i 150 mm.
- Wysoka klasa ochrony IP34 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 7,0 W.
- Łożyska nie wymagają konserwacji i zawierają wystarczającą ilość smaru na cały okres eksploatacji silnika (ponad 40 000 godzin nieprzerwanej pracy wentylatora).
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje:

SILENTA M T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 minut).
SILENTA M TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).
SILENTA M V - wyposażony w wyłącznik sznurkowy.

Sterowanie ręczne:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.
- Wentylator jest sterowany za pomocą wbudowanego włącznika sznurkowego „V”. Brak tej opcji w przypadku montażu sufitowego.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego. Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji T i TH.

Sterowanie automatyczne:
- Za pomocą sterownika wielofunkcyjnego BU-1-60 (do nabycia oddzielnie).
- Za pomocą timera „T” (wbudowany timer umożliwia pracę wentylatora przez okres od 2 do 30 minut.
- Za pomocą czujnika wilgotności i timera „TH” (jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przewyższy ustawioną na czujniku wartość 60-90%, wentylator automatycznie włączy się i będzie pracować do momentu, kiedy wilgotność osiągnie wymagany poziom. Następnie wentylator będzie kontynuować pracę przez czas ustawiony na timerze, a potem wyłączy się).

« zwiń
Atest PZH DTR

SILENTA S

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewna, plastikowa, domowa. Preferowany montaż ścienny lub opcjonalnie sufitowy. Wentylator wywiewny wyposażony w łożyska kulkowe, zapewniające wysoki poziom komfortu. Przeznaczone do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, kuchni, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 240 m3/h. Stały tryb pracy z niską prędkością zapewnia ciągłą minimalną wymianę powietrza w pomieszczeniu. Przeznaczone do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 i 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa - ABS, odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie i suficie.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 i 150 mm.
- Wysoka klasa ochrony IP34 sprawia, że wentylator jest idealnym rozwiązaniem do wentylacji łazienek. Elektroniczne komponenty wentylatora są ukryte wewnątrz hermetycznych osłon.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 7,0 W.
- Łożyska nie wymagają konserwacji i zawierają wystarczającą ilość smaru na cały okres eksploatacji silnika (ponad 40 000 godzin nieprzerwanej pracy wentylatora).
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wersje i opcje:
SILENTA S T - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.).
SILENTA S TH - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 min.) i czujnik wilgotności (próg działania 60-90% wilgotności względnej).
SILENTA S V - wyposażony w wyłącznik sznurkowy.

Sterowanie ręczne:
- Wentylator sterowany jest za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.
- Wentylator jest sterowany za pomocą wbudowanego włącznika sznurkowego „V”. Brak tej opcji w przypadku montażu sufitowego.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego. Regulatorów prędkości nie należy podłączać do wentylatorów w wersji T i TH.

Sterowanie automatyczne:
- Za pomocą sterownika wielofunkcyjnego BU–1–60 (do nabycia oddzielnie).
- Za pomocą timera „T” (wbudowany timer umożliwia pracę wentylatora przez okres od 2 do 30 min).
- Za pomocą czujnika wilgotności i timera „TH” (jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przewyższy ustawioną na czujniku wartość 60-90%, wentylator automatycznie włączy się i będzie pracować do momentu, kiedy wilgotność osiągnie wymagany poziom. Następnie wentylator będzie kontynuować pracę przez czas ustawiony na timerze, a następnie wyłączy się).

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

Sileo Blauberg

więcej »
Specjalnie zaprojektowany wirnik przepływu mieszanego, zapewniający wysoką wydajność i niski poziom hałasu. Obudowa i wirnik wykonane z tworzywa o wysokiej wytrzymałości oraz odporności na promienie UV. Zawór zwrotny zapobiega cofaniu się powietrza do wnętrza pomieszczenia. Wysoka klasa ochrony IP45 czyni wentylator idealnym rozwiązaniem do łazienek i kabin prysznicowych. Niski pobór mocy uzyskany dzięki wysokiej efektywności silnika. Niski poziom hałasu zapewniony przez osadzenie silnika na specjalnej podkładce antywibracyjnej. Króciec wylotowy został wyposażony w specjalnie opracowaną strumienicę, która zwiększa ciśnienie, redukuje zawirowania powietrza, a jednocześnie obniża poziom hałasu. Wersja Sileo 150 jest wyposażona w silnik o dwóch prędkościach, natomiast Sileo Max 150 w silnik o dwóch prędkościach i zwiększonej mocy.

Wydajność 97-375 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 25-38 dB. Sterowanie: ręczne, timerem, wilgotnością powietrza w zakresie 60-90% lub czujnikiem ruchu. Pobór mocy 7,5-22,0 W. Zasilenie 220V. Do podłączenia przewodów średnicy 100, 125, 150 mm. Kolor biały.

« zwiń
Karta Techniczna

Sileo V2 Blauberg

więcej »
Specjalnie zaprojektowany wirnik przepływu mieszanego zapewniający wysoką wydajność i niski poziom hałasu. Obudowa i wirnik wykonane z tworzywa wysokiej wytrzymałości oraz odpornego na promienie UV. Przepustnica zwrotna zapobiega cofaniu się powietrza do wnętrza pomieszczenia. Wysoka klasa ochronna IP45, która czyni wentylator idealnym rozwiązaniem dla łazienek. Niski pobór mocy zapewniony przez wysokiej efektywności silnik. Niski poziom hałasu zapewniony przez osadzenie silnika na specjalnej podkładce antywibracyjnej. Króciec wylotowy został wyposażony w specjalnie opracowaną strumienicę, która zwiększa ciśnienie, redukuje zawirowania powietrza i jednocześnie obniża poziom hałasu.

Wydajność 60-170 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 22-32 dB. Sterowanie: ręczne, timerem, wilgotnością powietrza w zakresie 60-90%. Pobór mocy 4,5-13,5 W. Zasilenie 220V. Do podłączenia przewodów średnicy 100, 125 mm. Kolor biały.

« zwiń
Karta Techniczna DTR

Smart Blauberg

więcej »
Wyposażony w zintegrowany system elektroniczny pozwalający na indywidualne zastosowanie opcji zapewniających idealny mikroklimat w pomieszczeniu. Wysoka wydajność i cicha praca dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego silnika i aerodynamicznie wyprofilowanego wirnika. Wysoko wydajny silnik DC o niskim poborze mocy oraz żywotności do 50 000 godzin ciągłej pracy. Zasilacz impulsowy z szerokim zakresem zasilania od 100 do 240 W/50-60 Hz zapewnia niezakłóconą pracę po podłączeniu z różnymi sieciami energetycznymi. Wentylator posiada funkcję automatycznego wyłączania zasilania w przypadku awarii silnika. Niski poziom hałasu dzięki specjalnie zaprojektowanemu mocowaniu silnika i wentylatora na uchwycie tłumiącym drgania. Wbudowany skokowy wyłącznik umożliwiający łatwe odcięcie zasilania (automatyczne odcięcie zasilania w przypadku awarii silnika). Ultrapłaska obudowa o grubości 28 mm. Możliwość montażu w pionie lub poziomie. Wymienialny łącznik do kanału okrągłego o średnicy 100 lub 125 mm. Łatwy demontaż silnika i wirnika nie wymagający narzędzi i zapewniający komfort serwisu. Konfiguracja funkcji i sterowanie wentylatorem zdalnie poprzez własny pilot. Multi-funkcyjny panel kontrolny z diodami LED.

Wydajność 33-97 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 17-32 dB. Sterowanie: timerem, inteligentne wilgotnością powietrza lub czujnikiem ruchu. 10 prędkości do wyboru. Pobór mocy 3,8 W. Zasilenie 100V-220V. Do podłączenia przewodów średnicy 100, 125, 150 mm. Siedem kolorów płyty czołowej.

« zwiń
Karta Techniczna

Smart Wi-Fi Blauberg

więcej »
Inteligentny wentylator wywiewny o stylowym designie do zastosowania w pomieszczeniach mieszkalnych. Innowacyjny wentylator w nowoczesnej stylistyce z funkcją komunikacji przez sieć Wi-Fi zapewniający wysoki poziom komfortu przeznaczony do wentylacji wywiewnej łazienek, toalet i kuchni.

Cicha praca dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego silnika i aerodynamicznie wyprofilowanego wirnika. Wysokowydajny silnik DC o niskim poborze mocy (do 50 000 godzin ciągłej pracy). Zasilacz impulsowy z szerokim zakresem napięć zasilania (100 do 240 V/50-60 Hz) zapewnia stabilną pracę niezależnie od standardu zasilania. Automatyczne odcięcie zasilania w przypadku awarii silnika. Specjalnie zaprojektowane mocowanie silnika oraz zastosowanie podkładek antywibracyjnych zapewniają cichą pracę wentylatora. Wbudowany przełącznik suwakowy umożliwiający łatwe odcięcie zasilania.

Ultrapłaska obudowa o grubości 28 mm. Wentylatory przystosowane są do montażu w dowolnej pozycji – pionowa lub pozioma instalacja. Wymienialny łącznik do kanału okrągłego o średnicy 100 lub 125 mm. Siedem kolorów obudowy. Wydajność 33-133 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 17-32 dB. Sterowanie: timerem, wilgotnością powietrza 40-80% lub czujnikiem ruchu. Pobór mocy 1,6-6,0 W. Do podłączenia przewodów średnicy 100, 125 mm.

« zwiń
Karta Techniczna

STYLE

więcej »
Innowacyjny wentylator wywiewny w nowoczesnej stylistyce, zapewniający wysoki poziom komfortu, przeznaczony do wentylacji łazienek, toalet, kuchni i innych pomieszczeń mieszkalnych. Maksymalny wydatek powietrza w połączeniu z niskim poziomem hałasu zapewnia idealny mikroklimat. Ciągła lub okresowa wentylacja łazienek, toalet, kuchni i innych pomieszczeń użytkowych. Do montażu z przewodami powietrznymi o średnicy 100 mm. Specjalnie zaprojektowana aerodynamiczna forma wirnika o przepływie mieszanym, zapewnia wysoki wydatek powietrza i niski poziom hałasu. Bezobsługowe, nie wymagające smarowania łożyska (do 40 000 godzin ciągłej pracy). Zasilenie 220 V. Pobór mocy 9 W.
Wersje:
100 STYLE T wyposażony w timer opóźnienia włączenia wentylatora (od 10 s do 2 min) i timer opóźnienia wyłączenia (od 2 do 30 min) oraz zintegrowaną funkcję automatycznego włączania wentylacji w odstępach czasowych (co 6, 12, 24 godziny).
100 STYLE TH wyposażony w timer opóźnienia wyłączenia (od 2 do 30 minut) i regulowany czujnik wilgotności od 60% do 90%).

Sterowanie ręczne za pomocą włącznika światła (nie wchodzi w skład zestawu standardowego) lub automatyczne za pomocą sterownika wielofunkcyjnego BU-1-60 (sprzedawanego oddzielnie).

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

STYLE DUO

więcej »
Innowacyjny wentylator wywiewny w nowoczesnej stylistyce, zapewniający wysoki poziom komfortu, przeznaczony do wentylacji łazienek, toalet, kuchni i innych pomieszczeń mieszkalnych. Maksymalny wydatek powietrza w połączeniu z niskim poziomem hałasu zapewnia idealny mikroklimat. Ciągła lub okresowa wentylacja łazienek, toalet, kuchni i innych pomieszczeń użytkowych. Do montażu z przewodami powietrznymi o średnicy 100 mm. Specjalnie zaprojektowana aerodynamiczna forma wirnika o przepływie mieszanym, zapewnia wysoki wydatek powietrza i niski poziom hałasu. Bezobsługowe, nie wymagające smarowania łożyska (do 40 000 godzin ciągłej pracy). Zasilenie 220 V. Pobór mocy 6,0-8,5 W. Wersje:
100 STYLE T wyposażony w timer opóźnienia włączenia wentylatora (od 10 s do 2 min) i timer opóźnienia wyłączenia (od 2 do 30 min) oraz zintegrowaną funkcję automatycznego włączania wentylacji w odstępach czasowych (co 6, 12, 24 godziny).
100 STYLE TH wyposażony w timer opóźnienia wyłączenia (od 2 do 30 minut) i regulowany czujnik wilgotności od 60% do 90%).

Sterowanie ręczne za pomocą włącznika światła (nie wchodzi w skład zestawu standardowego) lub automatyczne za pomocą sterownika wielofunkcyjnego BU-1-60 (sprzedawanego oddzielnie). Wybór trybu pracy odbywa się poprzez ustawienie przełącznika w odpowiedniej pozycji:
- Tryb 1: Domyślnie wentylator jest wyłączony. Aktywacja pracy na pierwszym biegu następuje w chwili zadziałania wyłącznika. W chwili zadziałania czujnika wilgotności wentylator przełącza się na drugi bieg.
- Tryb 2: Domyślnie wentylator jest wyłączony. Aktywacja pracy na drugim biegu następuje po otrzymaniu sygnału z czujnika wilgotności lub w chwili zadziałania wyłącznika.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

Valeo BP Blauberg

więcej »
Kratka wentylatorowa do stosowania w systemach wentylacji hybrydowej w budynkach mieszkalnych i użytkowych, w innych pomieszczeniach, w których występuje wysoki poziom wilgotności. Do montażu częściowo podtynkowego na ścianach i sufitach. Składa się z jednostki wentylacyjnej Valeo z płaskim panelem frontowym wykonanym z ABS odpornego na działanie UV oraz obudowy do montażu zagłębionego BP wyposażonej w zawór zwrotny zapobiegający cofaniu się powietrza. Wyposażony jest w filtr G4 chroniący silnik przed zanieczyszczeniami, łatwo dostępny w przypadku wymiany. Obudowa jest wyposażona w króćce przyłączeniowe ułatwiające montaż w idealnie pionowej pozycji. Jeśli obudowa po zainstalowaniu jest odchylona od pionu, specjalna kratka umożliwia zniwelowanie różnic. W obudowie zamontowany jest dławik umożliwiający bezpieczne połączenie z siecią elektryczną. Jest możliwość przyłączenia do obudowy dodatkowego króćca celem dołączenia do kratki wentylacyjnej innego pomieszczenia. Nowoczesny design i wybór kolorów paneli frontowych umożliwiają dopasowanie do wybranego stylu wnętrza. Klasa bezpieczeństwa – IP55.

Silnik stałociśnieniowy o dwóch lub trzech prędkościach wyposażony w łożyska kulkowe i wirnik odśrodkowy. Konstrukcja silnika zapewnia minimalne zapotrzebowanie na energię. Wirnik z łopatkami wygiętymi ku przodowi wykonany jest z galwanizowanej stali. Jednostka wentylacyjna z silnikiem jest przytwierdzona do obudowy specjalnymi zaciskami, umożliwiającymi łatwy serwis.

Regulacja prędkości skokowa za pomocą zewnętrznego regulatora prędkości, dostępnego na indywidualne zamówienie. Instalacja kratki wentylatora powinna być wykonana na etapie prac ogólnobudowlanych przy pomocy uchwytów dostarczanych w standardzie. Podłączenie do głównego pionu wentylacyjnego za pomocą przewodów elastycznych mocowanych do króćca przyłączeniowego DN80 mm za pomocą opaski zaciskowej.

Regulacja pracy:
- Przełącznik czasowy (Valeo-BP…T) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Przy włączeniu za pomocą zewnętrznego włącznika wentylator przełącza się na 2 bieg z opóźnieniem 50 sekundowym. Po wyłączeniu wentylator kontynuuje pracę na 2 biegu w ciągu 6 minut, następnie samodzielnie wraca do stanu wyjściowego.
- Przełącznik czasowy z możliwością regulacji (Valeo-BP…TR) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Przy włączeniu za pomocą włącznika zewnętrznego wentylator przechodzi na 2 bieg z regulowanym opóźnieniem od 0 do 150 sekund. Po wyłączeniu wentylator kontynuuje pracę na 2 biegu w czasie od 2 do 30 minut, następnie samodzielnie powraca do stanu wyjściowego. Czas pracy wentylatora i opóźnienie włączenia 2 biegu ustala się za pomocą wbudowanego regulatora.
- Przełącznik okresowy (Valeo-BP…I) wentylator jest wyłączony lub ciągle pracuje na 1 biegu. Okresowo, po upływie ustalonego przez użytkownika czasu (od 30 minut do 15 godzin) przełącza się na bieg maksymalny i pracuje w tym trybie w ciągu 10 minut, następnie wraca do stanu wyjściowego. Przy zadziałaniu włącznika zewnętrznego (światła) wentylator przełącza się na maksymalny bieg po 50 sekundach. Przy wyłączeniu włącznika zewnętrznego wentylator wraca do okresowego trybu pracy.
- Czujnik wilgotności (Valeo-BP…H) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Wentylator przełącza się na 2 bieg, gdy wzrasta poziom wilgotności względnej w pomieszczeniu, ustalonej w przedziale 60% do 90%. Wyłącza się gdy ustalony poziom wilgotności obniży się o 10%. Można wymusić przełączenie wentylatora na 2 bieg za pomocą wyłącznika połączonego z oświetleniem. Opóźnienie włączenia w takim przypadku wynosi 50 sekund, natomiast czas pracy ustala się za pomocą regulatora wewnętrznego w przedziale od 2 do 30 minut.

Wydajność 35-150 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 26,6-43,7 dB. Sterowanie: oświetleniem, timerem, wilgotnością powietrza w zakresie 60-90%. Pobór mocy 12-48 W. Zasilenie 220V. Do podłączenia przewodów średnicy 80 mm. 4 kolory paneli czołowych.

« zwiń
Karta Techniczna

Valeo E Blauberg

więcej »
Kratka do stosowania w systemach wentylacji hybrydowej lub wyciągowej w budynkach mieszkalnych i użytkowych w pomieszczeniach, w których występuje wysoki poziom wilgotności. Do montażu natynkowego na ścianach lub sufitach. Składa się z obudowy z zaworem zwrotnym, wykonanej z tworzywa ABS, jednostki wentylacyjnej oraz płaskiego panelu frontowego z tworzywa odpornego na działanie UV. Wyposażona w filtr klasy G4 chroniący silnik przed zanieczyszczeniami, łatwo dostępny w przypadku wymiany. Obudowa jest wyposażona w króćce przyłączeniowe ułatwiające montaż w idealnie pionowej pozycji. W obudowie zamontowany dławik umożliwiający bezpieczne połączenie z siecią elektryczną. Nowoczesny design i różnorodność 4 kolorów paneli frontowych umożliwiają dopasowanie do dowolnego wystroju wnętrza. Klasa bezpieczeństwa – IP55.

Silnik stałociśnieniowy o dwóch lub trzech prędkościach z wirnikiem odśrodkowym, o minimalnym poborze mocy. Wirnik wykonany z galwanizowanej stali z łopatkami wygiętymi ku przodowi zapewnia stały poziom ciśnienia w systemie niezależnie od wahań oporu powietrza. Idealne wyważenie turbiny zapewnia cichą pracę. Posiada wysokie walory aerodynamiczne dzięki zastosowaniu spiralnej obudowy. Zastosowano łożyska kulkowe zapewniające długą niezawodną pracę silnika. Specjalne zatrzaski mocujące umożliwiają łatwy dostęp do silnika w przypadku konieczności serwisowania.

Skokowa regulacja prędkości jest możliwa za pomocą zewnętrznego regulatora prędkości, który dostępny jest przy osobnym zamówieniu. Do mocowania wentylatora na ścianie lub suficie należy zastosować kołki i specjalne uchwyty dołączane do zestawu. Podłączenie do głównego pionu wentylacyjnego jest możliwe za pomocą kanałów elastycznych mocowanych do króćca przyłączeniowego o średnicy 80 mm za pomocą opaski zaciskowej.

Dostępne opcje regulacji:
- Przełącznik czasowy (Valeo-E…T) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Przy włączeniu za pomocą zewnętrznego włącznika wentylator przełącza się na 2 bieg z opóźnieniem 50 sekundowym. Po wyłączeniu wentylator kontynuuje pracę na 2 biegu w ciągu 6 minut, następnie samodzielnie wraca do stanu wyjściowego.
- Przełącznik czasowy z możliwością regulacji (Valeo-E…TR) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Przy włączeniu za pomocą włącznika zewnętrznego wentylator przechodzi na 2 bieg z regulowanym opóźnieniem od 0 do 150 sekund. Po wyłączeniu wentylator kontynuuje pracę na 2 biegu w czasie od 2 do 30 minut, następnie samodzielnie powraca do stanu wyjściowego. Czas pracy wentylatora i opóźnienie włączenia 2 biegu ustala się za pomocą wbudowanego regulatora.
- Przełącznik okresowy (Valeo-E…I) wentylator jest wyłączony lub ciągle pracuje na 1 biegu. Okresowo, po upływie ustalonego przez użytkownika czasu (od 30 minut do 15 godzin) przełącza się na bieg maksymalny i pracuje w tym trybie w ciągu 10 minut, następnie wraca do stanu wyjściowego. Przy zadziałaniu włącznika zewnętrznego (światła), wentylator przełącza się na maksymalny bieg po 50 sekundach. Przy wyłączeniu wyłącznika zewnętrznego wentylator wraca do okresowego trybu pracy.
- Czujnik wilgotności (Valeo-E…H) wentylator jest wyłączony albo ciągle pracuje na 1 biegu. Wentylator przełącza się na 2 bieg, gdy wzrasta poziom wilgotności względnej w pomieszczeniu, ustalonej w przedziale od 60% do 90%. Wyłącza się, gdy ustalony poziom wilgotności względnej obniży się o 10%. Można wymusić przełączenie wentylatora na 2 bieg za pomocą wyłącznika połączonego z oświetleniem. Opóźnienie włączenia w takim przypadku wynosi 50 sekund, natomiast czas pracy ustala się za pomocą regulatora wewnętrznego w przedziale od 2 do 30 minut.

Wydajność 35-150 m3/h. Poziom ciśnienia akustycznego 26,6-43,7 dB. Sterowanie: ręczne, timerem, wilgotnością powietrza w zakresie 60-90%. Pobór mocy 12-48 W. Zasilenie 220V. Do podłączenia przewodów średnicy 80 mm.

« zwiń
Karta Techniczna

VN 80

więcej »
Zastosowanie:
Kratka wentylacyjna wywiewna znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje wysoki poziom wilgotności lub potrzeba wentylacji indywidualnej. Przeznaczona do montażu natynkowego na ścianie lub suficie. Wydajność 35-102 m3/h. Pobór mocy 12-27 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 26-35 dB.

Konstrukcja:
Wentylator składa się z:
- obudowy wykonanej z ABS do montażu natynkowego,
- jednostki wentylacyjnej wyposażonej w króćce przyłączeniowe z zaworem zwrotnym,
- płaskiego panelu frontowego z tworzywa odpornego na działanie UV
- filtra klasy G4 chroniącego silnik przed zanieczyszczeniami, łatwo dostępnego w przypadku konieczności jego wymiany
- stałociśnieniowego silnika o dwóch lub trzech prędkościach z wirnikiem o stalowych łopatkach zagiętych do tyłu.

Obudowa dodatkowo została wyposażona w dławik kablowy umożliwiający bezpieczne przyłączenie do sieci elektrycznej. Panele frontowe dostępne w kilku wariantach kolorystycznych.

Silnik:
Stałociśnieniowy zapewnia stały poziom ciśnienia w systemie niezależnie od wahań oporu powietrza. Idealne wyważenie turbiny zapewnia cichą pracę, a zastosowanie spiralnej obudowy podnosi walory aerodynamiczne. Silnik został wyposażony w łożyska kulkowe, zapewniające długą i stabilną pracę. Specjalne zatrzaski obudowy umożliwiają łatwy dostęp do silnika w przypadku konieczności serwisowania.

Regulacja prędkości:
Skokowa regulacja prędkości jest możliwa za pomocą zewnętrznego regulatora prędkości (P3-1-300) dostępnego na osobne zamówienie.

Montaż:
Do zamocowania wentylatora na ścianie lub w suficie służą kołki i specjalne uchwyty dołączane do zestawu. Podłączenie do głównego pionu wentylacyjnego jest możliwe za pomocą kanałów elastycznych mocowanych do króćca przyłączeniowego średnicy 80 mm za pomocą opaski zaciskowej. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdują-cym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VN-1 80

więcej »
Zastosowanie:
Kratka znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje wysoki poziom wilgotności. Przeznaczony do montażu natynkowego na ścianie lub suficie. Wydajność 35-102 m3/h. Pobór mocy 12-27 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 26-35 dB. Panel czołowy: biały, chrom, złoty.

Konstrukcja:
Kratka składa się z:
- obudowy wykonanej z ABS do montażu natynkowego,
- jednostki wentylacyjnej wyposażonej w króćce przyłączeniowe z zaworem zwrotnym,
- płaskiego panelu frontowego z tworzywa odpornego na działanie UV,
- filtra klasy G4 chroniącego silnik przed zanieczyszczeniami, łatwo dostępnego w przypadku konieczności jego wymiany,
- stałociśnieniowego silnika o dwóch lub trzech prędkościach, z wirnikiem o stalowych łopatkach zagiętych do tyłu.
Obudowa dodatkowo została wyposażona w dławik kablowy umożliwiający bezpieczne przyłączenie do sieci elektrycznej. Panele frontowe dostępne w kilku wariantach kolorystycznych.

Silnik:
Stałociśnieniowy silnik zapewnia stały poziom ciśnienia w systemie niezależnie od wahań oporu powietrza. Idealne wyważenie turbiny zapewnia cichą pracę, a zastosowanie spiralnej obudowy podnosi walory aerodynamiczne. Silnik został wyposażony w łożyska kulkowe, zapewniające długą i stabilną pracę. Specjalne zatrzaski obudowy umożliwiają łatwy dostęp do silnika w przypadku konieczności serwisowania.

Regulacja prędkości:
Skokowa regulacja prędkości jest możliwa za pomocą zewnętrznego regulatora prędkości, (P3-1-300) dostępnego na osobne zamówienie. Wersja z silnikiem 2-biegowym może być sterowana także timerem zwykłym (T) lub regulowanym (TR), wyłącznikiem okresowym ustawialnym (I) lub czujnikiem wilgotności ustawialnym (H).

Montaż:
Do zamocowania kratki na ścianie lub w suficie służą kołki i specjalne uchwyty dołączane do zestawu. Podłączenie do głównego pionu wentylacyjnego lub przewodów za pomocą kanałów elastycznych mocowanych do króćca przyłączeniowego średnicy 80 mm za pomocą opaski zaciskowej. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem wg DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VNV-1 80 KV

więcej »
Zastosowanie:
Kratka wentylacyjna znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje niski poziom wilgotności. Przeznaczona do montażu podtynkowego w ścianie na etapie prac ogólnobudowlanych. Wydajność 35-102 m3/h. Pobór mocy 12-27 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 26-35 dB. Panel w kolorach: biały, chrom, złoty.

Konstrukcja:
Kratka składa się z:
- obudowy wykonanej z ABS do montażu podtynkowego, jednostki wentylacyjnej, wyposażonej w króćce przyłączeniowe z zaworem zwrotnym,
- płaskiego kanału frontowego z tworzywa odpornego na działanie UV,
- filtra klasy G4 chroniącego silnik przed zanieczyszczeniami, łatwo dostępnego w przypadku konieczności jego wymiany,
- stałociśnieniowego silnika o dwóch lub trzech prędkościach, z wirnikiem o stalowych łopatkach zagiętych do tyłu.

Regulacja prędkości:
Skokowa regulacja prędkości jest możliwa za pomocą zewnętrznego regulatora prędkości (P3-1-300) dostępnego na osobne zamówienie.

Montaż:
Obudowa podtynkowa powinna zostać zamontowana w ścianie na etapie prac ogólnobudowlanych i połączona z głównym pionem wentylacyjnym lub za pomocą przewodu elastycznego. Obudowa posiada otwór z dławikiem dla wyprowadzenia przyłącza elektrycznego. Front obudowy jest przykryty kartonową płytą zabezpieczającą przed uszkodzeniami i zabrudzeniami w trakcie robót budowlanych. Po zakończeniu prac wykończeniowych należy zdjąć osłonę kartonową i zainstalować wentylator w obudowie.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VVR

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewno-nawiewna, plastikowa, domowa. Rewersyjny, przemienny cykl pracy nawiewno/wywiewny. Montaż ścienny. Zapewniająca wysoki poziom komfortu, przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 455 m3/h (wywiew). Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø180 i 230 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie, wewnątrz ścian lub w oknach.
- Wentylatory VVR wyposażone są w układ zapobiegający ciągowi wstecznemu sterowany siłownikiem elektrycznym.
- Zabezpieczenie przed kontaktem z elementami niebezpiecznymi i przenikaniem wody na poziomie IPX4.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 25,0 W.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

wentylatory kanałowe

KSB

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii KSB są wykorzystywane w nawiewno-wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania i użyteczności publicznej. Ich kompaktowa budowa oraz izolacja akustyczna umożliwia montowanie bezpośrednio w pomieszczeniu w stropie podwieszanym. Wentylatory są przeznaczone do montażu z przewodami o średnicy 100, 125, 150, 160, 200 mm. Wydajność 240-950 m3/h. Pobór mocy 72-195 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 36-41 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora jest wykonana z ocynkowanej blachy stalowej i wełny mineralnej zapewniającej izolację termiczną i akustyczną. Okrągłe króćce przyłączeniowe wyposażone są w gumowe uszczelki.

Silnik:
W wentylatorach zastosowano dwubiegunowe silniki asynchroniczne z zewnętrznym wirnikiem o łopatkach zagiętych do tyłu. Wentylatory mają wbudowane zabezpieczenie silnika z automatycznym restartem zapobiegające przegrzaniu. W celu wydłużenia eksploatacji zastosowano łożyska kulkowe. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas montażu turbina przechodzi dynamiczne wyważanie.

Regulacja prędkości:
Regulowanie prędkości może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) oraz skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Wentylatory są przeznaczone do montażu w okrągłych kanałach powietrznych. Korzystanie z elastycznych kanałów wymaga montażu wentylatora do konstrukcji budynku za pomocą podpór. Wentylator można zamocować w dowolnej pozycji, zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza wskazywanym przez strzałkę na obudowie wentylatora. Podczas montażu wentylatora należy zapewnić przestrzeń serwisową. Przyłączenie elektryczne oraz instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

KSB EC

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii KSB EC są wykorzystywane w nawiewno-wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania i użyteczności publicznej. Ich kompaktowa budowa oraz izolacja akustyczna umożliwia montowanie bezpośrednio w pomieszczeniu w stropie podwieszanym nawet w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach akustycznych. Wentylatory są przeznaczone do montażu z przewodami o średnicy 100, 125, 150, 160, 200, 250 oraz 315 mm. Wydajność 280-1310 m3/h. Pobór mocy 83-166 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 32-42 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora jest wykonana z ocynkowanej blachy stalowej z wykorzystaniem wełny mineralnej zapewniającej izolację termiczną i akustyczną. Okrągłe króćce przyłączeniowe wyposażone są w gumowe uszczelki.

Silnik:
W wentylatorach zastosowano elektronicznie komutowane silniki (EC) o wysokiej wydajności, wyposażone w wirnik zewnętrzny z zagiętymi do tyłu łopatkami. To innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki EC charakteryzują się wysoką wydajnością i optymalnym sterowaniem w pełnym zakresie prędkości obrotowej. Zaletą jego jest wysoki współczynnik sprawności (do 90%). Silniki są wyposażone w łożyska kulkowe które zapewniają dłuższy okres eksploatacji (40000 godzin).

Funkcja i regulacja prędkości:
Sterowanie wentylatorem odbywa się za pomocą zewnętrznego sygnału sterującego 0-10V (regulacja wydajności zależna jest od temperatury, ciśnienia i innych parametrów). W przypadku zmiany wartości czynnika sterującego wentylator EC zmienia prędkość obrotową i zapewnia optymalną ilość powietrza, niezbędną dla systemu wentylacyjnego. Maksymalna prędkość obrotowa wentylatora jest niezależna od częstotliwości prądu w sieci (możliwa jest praca z częstotliwością prądu 50 Hz oraz 60 Hz).

Montaż:
Wentylatory są przeznaczone do montażu w okrągłych kanałach powietrznych. Korzystanie z elastycznych kanałów wymaga montażu wentylatora do konstrukcji budynku za pomocą podpór, mocowania lub wsporników. Wentylator można zamocować w dowolnej pozycji, zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza wskazywanym przez strzałkę na obudowie wentylatora. Podczas montażu wentylatora należy zapewnić przestrzeń serwisową. Przyłączenie elektryczne oraz instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

KSK

więcej »
Zastosowanie:
Wentylator przeznaczony jest do usuwania z pomieszczeń zanieczyszczonego, zadymionego, gorącego powietrza (do 120 °C) i oparów tłuszczu, w warunkach wysokich oporów powietrza w systemie. Polecany jest do zastosowania w systemach wentylacji pomieszczeń kuchennych i piekarniczych (w profesjonalnej gastronomii) oraz w pomieszczeniach przemysłowych do usuwania gazów spawalniczych. Wydajność 700-7840 m3/h. Pobór mocy 180-3145 W. Zasilenie 220V i 380V. Ciśnienie akustyczne 41-56 dB.

Konstrukcja:

Obudowa wentylatora wykonana jest z ocynkowanej blachy stalowej wewnętrznie izolowanej warstwą wełny mineralnej o grubości 50 mm. Blok obrotowy wirnika i silnika zapewnia łatwy dostęp do wewnętrznych elementów wentylatora dla łatwego czyszczenia. Średnica kołnierza wlotowego i wylotowego jest zgodna ze standardowymi wymiarami kanałów wentylacyjnych. Kołnierze są wyposażone w gumową uszczelkę. Wentylator jest zainstalowany w ramy montażowe ze zintegrowanymi złączami antywibracyjnymi.

Silnik:
Wentylator jest wyposażony w niezawodny, bezobsługowy silnik z bardzo wydajnym stalowym wirnikiem odśrodkowym. Silnik jest wyposażony w zintegrowane styki termiczne z wyprowadzonymi zaciskami na zewnątrz w celu podłączenia do zewnętrznego zabezpieczenia urządzenia. Wirnik jest zamontowany na wale silnika i jest wyważony statycznie i dynamicznie. Silnik ma izolację uzwojenia klasy F i stopień ochrony IP54.

Regulacja prędkości:
Regulowanie prędkości może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Podłączenie:
Wentylator przeznaczony jest do połączenia z kanałami okrągłymi systemu wentylacyjnego. Skrzynka przyłączeniowa umieszczona jest na bloku silnika. Przyłączenie elektryczne i instalacja muszą być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

QUIETLINE K

więcej »
Innowacyjny kanałowy wentylator (nawiewny lub wywiewny) w nowoczesnej stylistyce, zapewniający wysoki poziom komfortu. Ciągła lub okresowa wentylacja łazienek, kuchni i innych pomieszczeń użytkowych. Maksymalny wydatek powietrza w połączeniu z niskim poziomem hałasu gwarantuje idealny mikroklimat. Wentylacja nawiewna lub wywiewna w zależności od montażu wentylatora w systemie wentylacyjnym. Zaprojektowany do elastycznych przewodów wentylacyjnych z tworzywa. Wentylator przystosowany do pracy w warunkach niskiego i średniego natężenia przepływu powietrza na niewielkich odległościach i przy niskim oporze powietrza w systemie wentylacyjnym. Dedykowany do kanałów wentylacyjnych o średnicach Ø 100, 125 i 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS, odpornego na uszkodzenia mechaniczne.
- Króciec wylotowy wentylatora posiada specjalną strumienicę, która redukuje turbulencje strumienia powietrza, powoduje wzrost ciśnienia statycznego i przyczynia się do obniżenia poziomu hałasu oraz zapobiega cofaniu się strumienia przy wyłączonej pracy.
- Konstrukcja wirnika zwiększa wydajność wentylatora i zapewnia cichą pracę wentylatora.
- Stopień ochrony IP X4

Silnik:
- Niezawodny silnik na łożyskach kulkowych o niskim poborze mocy od 7,5 do 22,0 W (w zależności od średnicy).
- Modele VENTS Quietline K są wyposażone w jednofazowy silnik jednobiegowy.
- Wentylator jest wyposażony w termiczne zabezpieczenie przed przeciążeniem.
- Silnik zainstalowany jest na gumowych przekładkach antywibracyjnych pochłaniających drgania od silnika i gwarantujących cichą pracę wentylatora.

Wersje i opcje:
Quietline K - wyposażony w niezawodny jednofazowy silnik jednobiegowy.
Quietline KT - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 minut).
Quietline-k K - wyposażony we wsporniki montażowe do montażu natynkowego.

Sterowanie ręczne:
- Wentylator jest sterowany za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia wentylatora.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-300 lub RS-1-400 (odpowiedni do wentylatorów bez wyłącznika czasowego).

Sterowanie automatyczne:
- Za pomocą sterownika wielofunkcyjnego BU-1-60 (do nabycia osobno).
- Za pomocą wyłącznika czasowego (timera) „T” (wbudowany timer umożliwia pracę wentylatora przez okres od 2 do 30 minut od momentu wyłączenia wentylatora).

Montaż:
- Wentylator powinien być montowany w kanale o odpowiednim rozmiarze. W przypadku użycia kanału elastycznego należy zastosować opaski zaciskowe.
- Wspornik montażowy umożliwia instalację wentylatora na powierzchni poziomej i pionowej (model Quietline-k).
- W celu zwiększenia ciśnienia pracy można zastosować szeregowy montaż dwóch wentylatorów.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

QUIETLINE K DUO

więcej »
Innowacyjny kanałowy wentylator (nawiewny lub wywiewny) w nowoczesnej stylistyce, zapewniający wysoki poziom komfortu. Ciągła lub okresowa wentylacja łazienek, kuchni i innych pomieszczeń użytkowych. Maksymalny wydatek powietrza w połączeniu z niskim poziomem hałasu gwarantuje idealny mikroklimat. Wentylacja nawiewna lub wywiewna w zależności od montażu wentylatora w systemie wentylacyjnym. Zaprojektowany do elastycznych przewodów wentylacyjnych z tworzywa. Wentylator przystosowany do pracy w warunkach niskiego i średniego natężenia przepływu powietrza na niewielkich odległościach i przy niskim oporze powietrza w systemie wentylacyjnym. Dedykowany do kanałów wentylacyjnych o średnicach Ø 100, 125 i 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS, odpornego na uszkodzenia mechaniczne.
- Króciec wylotowy wentylatora posiada specjalną strumienicę, która redukuje turbulencje strumienia powietrza, powoduje wzrost ciśnienia statycznego i przyczynia się do obniżenia poziomu hałasu oraz zapobiega cofaniu się strumienia przy wyłączonej pracy.
- Konstrukcja wirnika zwiększa wydajność wentylatora i zapewnia cichą pracę wentylatora.
- Stopień ochrony IP X4

Silnik:
- Niezawodny silnik dwubiegowy na łożyskach kulkowych o niskim poborze mocy od 4,5 do 22,0 W (w zależności od średnicy).
- Modele VENTS Quietline K DUO są wyposażone w jednofazowy silnik dwuobiegowy.
- Wentylator jest wyposażony w termiczne zabezpieczenie przed przeciążeniem.
- Silnik zainstalowany jest na gumowych przekładkach antywibracyjnych pochłaniających drgania od silnika i gwarantujących cichą pracę wentylatora.

Wersje i opcje:
Quietline K DUO - wyposażony w niezawodny jednofazowy silnik dwubiegowy.
Quietline KT DUO - wyposażony w timer (opóźnienie wyłączenia od 2 do 30 minut).
Quietline-k K DUO - wyposażony we wsporniki montażowe do montażu natynkowego.

Tryby pracy wentylatorów z wyłącznikiem czasowym (timerem):

Tryb 1
Domyślnie wentylator jest wyłączony. W chwili zadziałania wyłącznika wentylator zaczyna pracować na pierwszym biegu.

Tryb 2
Domyślnie wentylator jest wyłączony. W chwili zadziałania wyłącznika wentylator zaczyna pracować na drugim biegu.

Tryb 3
Domyślnie wentylator pracuje stale na pierwszym biegu. W chwili zadziałania wyłącznika wentylator przełącza się na drugi bieg.

Tryb 4
Domyślnie wentylator pracuje stale na pierwszym biegu. Wentylator przełącza się na drugi bieg, w każdym z przedziałów czasowych (regulowanych od 1 do 15 godzin) i działa do 30 minut, aby przewietrzyć pomieszczenie z maksymalną wydajnością. Następnie wentylator powraca do pracy ciągłej na pierwszym biegu.

Sterowanie ręczne:
- Wentylator jest sterowany za pomocą pokojowego włącznika światła. Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia wentylatora.
- Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-300 lub RS-1-400 (odpowiedni do wentylatorów bez wyłącznika czasowego).

Sterowanie automatyczne:
- Za pomocą sterownika wielofunkcyjnego BU-1-60 (do nabycia osobno).
- Za pomocą wyłącznika czasowego (timera) „T” (wbudowany timer umożliwia pracę wentylatora przez okres od 2 do 30 minut na drugim biegu od momentu wyłączenia wentylatora).

Montaż:
- Wentylator powinien być montowany w kanale o odpowiednim rozmiarze. W przypadku użycia kanału elastycznego należy zastosować opaski zaciskowe.
- Wspornik montażowy umożliwia instalację wentylatora na powierzchni poziomej i pionowej (model Quietline-k).
- W celu zwiększenia ciśnienia pracy można zastosować szeregowy montaż dwóch wentylatorów.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

TT

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory kanałowe o przepływie mieszanym serii TT wykorzystywane są w nawiewno-wywiewnych systemach wentylacji, które potrzebują stosunkowo niewysokiego sprężu, silnego strumienia powierza oraz niskiego poziomu hałasu. Dzięki obudowie z plastiku ABS, wentylatory nie ulegają korozji. Są znakomitym rozwiązaniem do instalacji wentylacyjnych budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania oraz użyteczności publicznej. W jednym systemie możliwe jest równoległe (zwiększenie wydajności) lub szeregowe (podwyższenie ciśnienia) zainstalowanie pary wentylatorów. Wentylatory przystosowane są do transportu powietrza o temp. do 60ºC. Dedykowane są do kanałów wentylacyjnych o średnicach: 100, 125, 150, 160 mm. Wydajność 145-550 m3/h. Pobór mocy 21-60 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 27-44 dB.

Konstrukcja:
Wentylatory TT posiadają kompaktowe wymiary i możliwość demontażu wirnika wraz z silnikiem bez konieczności ingerencji w system wentylacyjny. Obudowa wentylatora i wirnika wykonana jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego ABS, które posiada wysoką trwałość i walory mechaniczne. Blok silnika z wirnikiem oraz skrzynką zaciskową przymocowany jest do obudowy za pomocą klamer z zatrzaskami, aby demontaż można było przeprowadzić bez narzędzi. Wszystkie modele, mogą być wyposażone w regulowany wyłącznik czasowy (timer), który umożliwia opóźnione wyłączenie wentylatora po upływie nastawionego czasu zwłoki (2-30 minut).

Silnik:
Jednofazowy silnik na łożyskach kulkowych posiada dwie prędkości obrotowe. Dla ochrony przed przeciążeniem, wentylatory wyposażone są w bezpiecznik termiczny. Klasa ochrony silnika: IP X4.

Regulacja prędkości:
Wentylator może funkcjonować na 2 prędkościach. Jeżeli niezbędne jest płynne albo skokowe regulowanie prędkości można zastosować regulator stopniowy wydajności albo płynny regulator tyrystorowy i podłączyć go do zacisku maksymalnej, (wysokiej) wydajności silnika.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Obudowa wentylatora wykonana jest na płaskiej płycie montażowej, dzięki której wentylator może być przymocowany bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu. Wentylatory mogą być ustawiane na początku, w środku lub na końcu systemu wentylacyjnego. Do montażu dwóch wentylatorów służą zestawy TTP – połączenie równoległe lub TTS – połączenie szeregowe. Żeby uprościć montaż i podpięcie skrzynka montażowa może znajdować się w dowolnym położeniu. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

TT PRO

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory kanałowe o przepływie mieszanym serii TT PRO wykorzystywane są w nawiewno-wywiewnych systemach wentylacji, które potrzebują stosunkowo wysokiego sprężu, silnego strumienia powierza oraz niskiego poziomu hałasu. Są znakomitym rozwiązaniem do instalacji wentylacyjnych budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania oraz użyteczności publicznej. Wentylatory przystosowane są do transportu powietrza o temperaturze do 60°C. Dedykowane są do kanałów wentylacyjnych o średnicach: 100, 125, 150, 160, 200, 250, 315 mm. Wydajność 180-2050 m3/h. Pobór mocy 23-320 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 27-52 dB.

Konstrukcja:
Wentylatory TT PRO posiadają kompaktowe wymiary i możliwość demontażu wirnika wraz z silnikiem bez konieczności ingerencji w system wentylacyjny. Obudowa wentylatora i wirnika wykonana jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego ABS, które posiada wysoką trwałość i walory mechaniczne. Blok silnika z wirnikiem oraz skrzynką zaciskową przymocowany jest do obudowy za pomocą specjalnych klamer z zatrzaskami, aby demontaż można było łatwo przeprowadzić bez narzędzi. Wszystkie modele mogą być wyposażone w regulowany wyłącznik czasowy (timer), który umożliwia opóźnione wyłączenie wentylatora po upływie nastawionego czasu zwłoki (2-30 minut).

Silnik:
Jednofazowy silnik na łożyskach kulkowych posiada dwie prędkości obrotowe. Dla ochrony przed przeciążeniem wentylatory wyposażone są w bezpiecznik termiczny. Klasa ochrony silnika: IP X4.

Regulacja prędkości:
Wentylator może funkcjonować na 2 prędkościach. Jeżeli natomiast, niezbędne jest płynne albo skokowe regulowanie prędkości można zastosować regulator stopniowy wydajności albo płynny regulator tyrystorowy i podłączyć go do zacisku maksymalnej wydajności silnika.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Obudowa wentylatora wykonana jest na płaskiej płycie montażowej, dzięki której wentylator może być przymocowany bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu. Wentylatory mogą być ustawiane na początku, w środku lub na końcu systemu wentylacyjnego. W jednym systemie możliwe jest zainstalowanie pary wentylatorów równolegle (w celu zwiększenia wydajności) lub szeregowo (w celu zwiększenia ciśnienia). Do tego celu służą zestawy TTP – połączenie równoległe lub TTS – połączenie szeregowe. Żeby uprościć montaż i podpięcie, skrzynka montażowa może znajdować się w dowolnym położeniu. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

TT PRO EC

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory kanałowe o przepływie mieszanym serii TT PRO EC wykorzystywane są w nawiewno-wywiewnych systemach wentylacji, które wymagają stosunkowo wysokiego sprężu, silnego strumienia powietrza oraz niskiego poziomu hałasu. Zastosowanie silników EC redukuje zużycie energii o 35%. Są znakomitym rozwiązaniem do instalacji budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania oraz użyteczności publicznej. Wentylatory przystosowane są do transportu powietrza o temperaturze do 55°C. Dedykowane są do kanałów wentylacyjnych o średnicach: 100, 125, 150, 160, 200, 250, 315 mm. Wydajność 300-450 m3/h. Pobór mocy 30-49 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 47-52 dB.

Konstrukcja:
Wentylatory TT PRO EC posiadają kompaktowe wymiary i możliwość demontażu wirnika wraz z silnikiem bez konieczności ingerencji w system wentylacyjny. Obudowa wentylatora i wirnika wykonana jest z niskopalnego polipropylenu, który posiada bardzo wysoką trwałość i walory mechaniczne. Blok silnika z wirnikiem oraz skrzynką zaciskową przymocowany jest do obudowy za pomocą specjalnych klamer z zatrzaskami, aby demontaż można było przeprowadzić bez narzędzi. Taka konstrukcja maksymalnie upraszcza obsługę wentylatora.

Silnik:
W wentylatorach są zastosowane bardzo wydajne silniki prądu stałego z technologią EC z zewnętrznym wirnikiem, o łopatkach zagiętych do tyłu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, uzyskać wysoką efektywność i zapewnia optymalne sterowanie w całej skali prędkości obrotowej. Niewątpliwą zaletą silnika elektrokomutatowego jest wysoki KPD (kontrola parametru ruchu).

Regulacja prędkości:
Włączenie wentylatora i sterowanie jego wydajnością odbywa się przy pomocy zewnętrznego sygnału sterującego 0-10V (na przykład za pomocą regulatora dla silników EC). Przy zmianie wartości parametru sterującego EC silnik zmienia prędkość obrotową dostosowując ją do wymagań systemu. Regulacja jest możliwa zarówno w sieciach 50 Hz jak i 60 Hz. Możliwe jest centralne sterowanie wentylatorami w ramach zintegrowanej sieci przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przymocowanie bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu możliwe jest za pomocą mocnych wsporników, które wchodzą w skład kompletu. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

TT Silent-M

więcej »
Zastosowanie:
Wentylator TT Silent-M jest ukryty w specjalnie skonstruowanej izolowanej akustycznie obudowie - odpornej na działanie temperatury. To połączenie szerokich możliwości i wysokiej wydajności zapewnia silny strumień powietrza i wysoki spręż. Jest polecany w celu uzyskania wydajnej wentylacji nawiewno-wywiewnej pomieszczeń różnego zastosowania o wysokich wymogach co do poziomu hałasu, np. w bibliotekach, salach konferencyjnych, instytucjach naukowych, przedszkolach, itp. Jest przeznaczony do połączenia z kanałami okrągłymi średnicy 100-315 mm. Wydajność 170-1950 m3/h. Pobór mocy 24-313 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 23-40 dB.

Obudowa:

Zewnętrzna część obudowy wykonana ze stali malowanej proszkowo na kolor czarny. Izolacja w postaci 50 mm wełny mineralnej. Wewnętrzna część obudowy wykonana z wysokogatunkowego ABS. Perforacja wewnętrznej części obudowy powoduje rozproszenie fal dźwiękowych i zwiększa absorpcję dźwięku w warstwie izolacyjnej. Specjalny profil łopat wirnika oraz ukształtowanie obudowy pozwala na precyzyjne prowadzenie skoncentrowanego strumienia powietrza oraz minimalizowanie jego oporów. Obudowa wyposażona w puszkę przyłączeniową.

Silnik:
Jednofazowy silnik na łożyskach kulkowych posiada dwie prędkości obrotowe. Dla ochrony przed przeciążeniem wentylatory wyposażone są w bezpiecznik termiczny. Klasa ochrony silnika IP X4.

Montaż:
Możliwy montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Obudowa wentylatora wyposażona jest we wspornik mocujący, dzięki któremu wentylator może być przymocowany do ściany lub sufitu. Wentylatory mogą być ustawiane na początku, w środku lub na końcu systemu wentylacyjnego. W jednym systemie możliwe jest zainstalowanie pary wentylatorów równolegle (sumowanie wydajności) lub szeregowo (sumowanie sprężu). Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.

Metody regulacji prędkości:
- Wbudowany dwustopniowy przełącznik prędkości min-max (opcja „W”).
- Wbudowany przełącznik z płynną regulacją prędkości (opcja „P”) współpracujący z zewnętrznym triakowym lub transformatorowym regulatorem prędkości (dostępnym na dodatkowe zamówienie).
- Wbudowany timer z możliwością ustawienia opóźnienia czasowego od 2 do 30 min (opcja „T”).
- Programowany za pomocą modułu elektronicznego z regulacją prędkości termostatem elektronicznym z wbudowanym czujnikiem temperatury, przewodem zasilającym i wtyczką (opcja „U/U1’). Zasada działania w takim przypadku: Na pokrętle termostatu należy ustawić progową wartość temperatury powietrza. Za pomocą pokrętła regulacji prędkości ustawić minimalna prędkość silnika. Silnik przełączy się na maksymalną prędkość w chwili kiedy temperatura powietrza osiągnie wartość ustawiona na termostacie. Silnik przełączy się do poprzednich ustawień kiedy temperatura powietrza spadnie poniżej wartości ustawionej na termostacie. Aby uniknąć częstego przełączania między prędkościami, należy aktywować opóźnienie czasowe.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VK

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe wentylatory odśrodkowe VK są wykorzystywane w wentylacji nawiewno-wywiewnej, pojedynczych pomieszczeń, budynków zbiorowego zamieszkania oraz użyteczności publicznej. Do wentylacji z zaostrzonymi rygorami poziomu hałasu, proponowane są warianty o cichym trybie pracy – wersje Q. Dzięki obudowie z plastiku ABS, wentylatory nie ulegają korozji, co pozwala stosować je do wentylacji wywiewnych wc, kuchni, pralni i innych pomieszczeń z podwyższoną wilgotnością otoczenia. Wydajność 205-1080 m3/h. Pobór mocy 62-173 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 36-49 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora i wirnika wykonana jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego ABS, które posiada wysoką odporność na warunki atmosferyczne i dużą wytrzymałość mechaniczną. Wentylator posiada hermetyczną skrzynkę przyłączeniową.

Silnik:
W wentylatorze stosowane są jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem, z łopatkami zagiętymi do tyłu. Silnik ma wbudowane zabezpieczenie zapobiegające przegrzaniu z automatycznym restartem. Dla wydłużenia okresu eksploatacji wentylatora w silniku zastosowane są łożyska kulkowe. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora, podczas procesu montażu każda turbina poddawana jest dynamicznemu wyważeniu, co zapewnia niski poziom szumu pracy wentylatora.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:

Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Mocowanie bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu możliwe jest za pomocą mocnych wsporników, które wchodzą w skład kompletu. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VK EC

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe wentylatory odśrodkowe VK EC, są wykorzystywane w wentylacji nawiewno-wywiewnej, pojedynczych pomieszczeń, budynków zbiorowego zamieszkania oraz użyteczności publicznej. Wentylatory nie ulegają korozji, co pozwala stosować je do wentylacji wywiewnych WC, kuchni, pralni i innych pomieszczeń z podwyższoną wilgotnością otoczenia. Wydajność 340-420 m3/h. Pobór mocy 82-84 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 40-42 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora i wirnika wykonana jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego ABS, które posiada wysoką odporność na warunki atmosferyczne i dużą wytrzymałość mechaniczną. Wentylator posiada hermetyczną skrzynkę przyłączeniową.

Silnik:
W wentylatorach są zastosowane bardzo wydajne silniki prądu stałego z technologią EC z zewnętrznym wirnikiem, o łopatkach zagiętych do tyłu. Pozwala to zaoszczędzić energię elektryczną, uzyskać wysoką efektywność i zapewnia optymalne sterowanie w całej skali prędkości obrotowej. Niewątpliwą zaletą silnika elektrokomutatorowego jest wysoki KPD (kontrola parametrów ruchu).

Regulacja prędkości:
Włączenie wentylatora i sterowanie jego wydajnością odbywa się przy pomocy zewnętrznego sygnału sterującego 0-10V (np. za pomocą regulatora dla silników EC). Regulacja jest możliwa zarówno w sieciach 50 Hz jak i 60 Hz. Możliwe jest centralne sterowanie wentylatorami w ramach zintegrowanej sieci, przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania.

Montaż:
Wentylatory są przeznaczone do montażu na kanałach o średnicy 100, 125, 150, 250 i 315 mm. Mocowanie bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu możliwe jest za pomocą mocnych wsporników, które wchodzą w skład kompletu. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VKM

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii VKM wykorzystywane są w nawiewno-wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania oraz użyteczności publicznej. Wydajność 180-305 m3/h. Pobór mocy 27-79 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 32-48 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali z powłoką polimerową. Posiada hermetyczną skrzynkę przyłączeniową.

Silnik:
W wentylatorach stosowane są jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem o łopatkach zagiętych do tyłu. Silniki mają wbudowane zabezpieczenie z automatycznym restartem zapobiegające ich przegrzaniu. W silnikach stosuje się łożyska kulkowe. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora, podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie, co zapewnia m.in. niski poziom szumu towarzyszący jego pracy. Klasa bezpieczeństwa: IP X4.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przymocowanie bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu jest możliwe za pomocą mocnych wsporników, które wchodzą w skład kompletu. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VKM EC

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii VKM EC wykorzystywane są w nawiewno-wywiewnej wentylacji pomieszczeń wymagających energooszczędnych rozwiązań przy zachowaniu efektywnej wymiany powietrza. Zastosowanie silników EC redukuje zużycie energii o 35% przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu wydajności i niskiego poziomu hałasu. Zalecane do instalacji w instytucjach użytku publicznego takich jak banki, supermarkety, sklepy, restauracje, małe baseny, domy jednorodzinne. Silniki EC umożliwiają także integrację kilku wentylatorów w jedną centralnie sterowalną sieć. Wydajność 345-2100 m3/h. Pobór mocy 83-270 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 44-51 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali malowanej proszkowo. Posiada on hermetyczną skrzynkę przyłączeniową.

Silnik:
Zastosowano silnik prądu stałego o wysokiej sprawności, z zewnętrznym wirnikiem, i wentylator z łopatkami zagiętymi do tyłu. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki elektrokomutatorowe (EC) charakteryzują się wysoką sprawnością i optymalnym sterowaniem w całym zakresie obrotów. Niewątpliwą zaletą takiego silnika jest jego wysoki KPD (dochodzący do 90%). Dodatkowo silniki wyposażone są w łożyska kulkowe przedłużające jego żywotność (do 40 000 godzin).

Regulacja prędkości:
Włączenie wentylatora i sterowanie jego wydajnością odbywa się przy pomocy zewnętrznego sygnału sterującego 0-10V (np. za pomocą regulatora dla silników EC). Regulowanie może odbywać się temperatura, ciśnieniem, zadymieniem lub innym parametrem. Przy zmianie wartości parametru sterującego EC silnik zmienia prędkość obrotową dostosowując ją do wymagań. Regulacja jest możliwa zarówno w sieciach 50 Hz jak i 60 Hz. Możliwe jest centralne sterowanie wentylatorami w ramach zintegrowanej sieci, przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przymocowanie bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu możliwe jest za pomocą mocnych wsporników, które wchodzą w skład kompletu. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VKMZ

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii VKMZ wykorzystywane są w nawiewno-wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków jednorodzinnych, zbiorowego zamieszkania oraz użyteczności publicznej. Wentylatory są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zewnętrzne warunki atmosferyczne. Wydajność 195-455 m3/h. Pobór mocy 60-78 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 35-46 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali galwanizowanej. Posiada hermetyczną skrzynkę przyłączeniową.

Silnik:
W wentylatorach stosowane są jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem, który posiada łopatki zagięte do tyłu. Silniki mają wbudowane zabezpieczenie z automatycznym restartem zapobiegające ich przegrzaniu. W silnikach stosuje się łożyska kulkowe. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie, co zapewnia m.in. niski poziom szumu pracy wentylatora. Klasa bezpieczeństwa: IP X4.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przymocowanie bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu możliwe jest za pomocą mocnych wsporników, które wchodzą w skład kompletu. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VKO

więcej »
Wentylatory nawiewne/wywiewne kanałowe, zapewniające wysoki poziom komfortu, przeznaczone do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 298 m3/h. Przeznaczone do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 i 150 mm. W przypadku mocowania wentylatora do powierzchni płaskiej należy dokupić podstawę montażową K dla danej średnicy 100, 125 lub 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na kanale wentylacyjnym.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 i 150 mm.
- Wysoka klasa ochrony IPX4.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Sterowanie:

Wentylator sterowany jest w układach:
- Z wyłącznikiem czasowym T – wentylator uruchamia się po podaniu napięcia sterującego wyłącznikiem zewnętrznym (np. wyłącznikiem oświetlenia). Po zdjęciu napięcia sterującego wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego, który się reguluje od 2 do 30 minut.
- Z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem wilgotności TH - wentylator uruchamia się przy podaniu napięcia sterującego wyłącznikiem lub gdy poziom wilgotności w pomieszczeniu przekracza nastawioną wartość regulowaną od 60% do 90% wilgotności względnej. Po zdjęciu napięcia sterującego albo w razie obniżenia poziomu wilgotności wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego regulowanego od 2 do 30 minut.
- Z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem ruchu TR – wentylator uruchamia się po zarejestrowaniu ruchu w odległości od 1 do 4 m z kątem widzenia czujnika 100° w linii poziomej. Po zaprzestaniu ruchu wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego regulowanego od 2 do 30 minut.

Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.

Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400 (możliwość podłączenia kliku wentylatorów do tego samego regulatora).

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

VKO 1

więcej »
Wentylator kanałowy nawiewny/wywiewny, zapewniający wysoki poziom komfortu. Przeznaczony do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 305 m3/h. Przeznaczony do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø100, 125 i 150 mm. W przypadku mocowania wentylatora do powierzchni płaskiej należy dokupić podstawę montażową K dla danej średnicy 100, 125 lub 150 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na kanale wentylacyjnym.
- Króciec wylotowy pozwala wmontować wentylator w ciąg wentylacyjny lub przyłączyć do kanału wentylacyjnego Ø 100, 125 i 150 mm.
- Wysoka klasa ochrony IPX4.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 14,0 W.
- Silnik posiada termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Sterowanie:
Wentylator sterowany jest w układach:
- Z wyłącznikiem czasowym T – wentylator uruchamia się po podaniu napięcia sterującego wyłącznikiem zewnętrznym (np. wyłącznikiem oświetlenia). Po zdjęciu napięcia sterującego wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego, który się reguluje od 2 do 30 minut.
- Z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem wilgotności TH - wentylator uruchamia się przy podaniu napięcia sterującego wyłącznikiem lub gdy poziom wilgotności w pomieszczeniu przekracza nastawioną wartość regulowaną od 60% do 90% wilgotności względnej. Po zdjęciu napięcia sterującego albo w razie obniżenia poziomu wilgotności wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego regulowanego od 2 do 30 minut.
- Z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem ruchu TR – wentylator uruchamia się po zarejestrowaniu ruchu w odległości od 1 do 4 m z kątem widzenia czujnika 100° w linii poziomej. Po zaprzestaniu ruchu wentylator kontynuuje działanie w ciągu czasu nastawionego za pomocą wyłącznika czasowego regulowanego od 2 do 30 minut.

Włącznik nie wchodzi w skład wyposażenia standardowego.

Regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego RS-1-400 (możliwość podłączenia kliku wentylatorów do tego samego regulatora).

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

VKP

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii VKP są wykorzystywane w nawiewno-wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania i użyteczności publicznej. Wentylatory przeznaczone są do podłączenia do prostokątnych przewodów wentylacyjnych o przekroju nominalnym: 400x200, 500x250, 500x300, 600x300, 600x350 mm. Wydajność 930-2970 m3/h. Pobór mocy 136-470 W. Zasilenie 220V (380V). Ciśnienie akustyczne 45-76 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora jest wykonana z ocynkowanej stali. Modele VKPI posiadają dodatkowo izolację akustyczną i termiczną z wełny mineralnej o grubości 50 mm.

Silnik:
W wentylatorach są zastosowane dwu- i czterobiegunowe asynchroniczne silniki z zewnętrznym wirnikiem o łopatkach zagiętych do tyłu. Silniki mają wbudowane zabezpieczenie zapobiegające jego przegrzaniu z automatycznym restartem. W celu osiągnięcia dłuższego okresu eksploatacji stosuje się łożyska kulkowe. Dla uzyskania odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie co zapewnia m.in. niski poziom szumu pracy wentylatora. Stopień ochrony: IP X4.

Regulacja prędkości:
Regulowanie prędkości może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR. W celu wyeliminowania drgań, wentylatory powinny być połączone z przewodami wentylacyjnymi za pośrednictwem łączników elastycznych. W wentylatorze serii VKPI przewidziana jest uchylna pokrywa w obudowie umożliwiająca kontrolę.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VKP EC

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii VKP EC wykorzystywane są w nawiewno-wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania i użyteczności publicznej. Zastosowanie silników EC w wentylatorze VKP pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej 1,5 do 3 razy, jednocześnie zachować wysoką sprawność i niski poziom szumu. Jest to szczególnie ważne w przypadku zastosowania wentylatorów w budynkach użyteczności publicznej (banki, supermarkety, restauracje, hotele) czy w pobliżu stref zamieszkania. Wentylatory przeznaczone są do łączenia z prostokątnymi przewodami wentylacyjnymi o nominalnym przekroju 600x300, 600x350, 700x400, 800x500, 1000x500 mm.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora jest wykonana ze stali ocynkowanej. Wszystkie wewnętrzne elementy są połączone między sobą za pomocą nitów.

Silnik:
W wentylatorach są wykorzystywane bardzo wydajne silniki prądu stałego z technologią EC z zewnętrznym wirnikiem, o łopatkach zagiętych do tyłu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, uzyskać wysoką efektywność i zapewnia optymalne sterowanie prędkości obrotowej. Zaletą silnika elektrokomutatorowego jest wysoki KPD (kontrola parametrów ruchu).

Wbudowane funkcje i sterowanie:
Sterowanie wentylatorem odbywa się za pomocą zewnętrznego sygnału sterującego 0-10V (regulowanie wydajności może być uzależnione od sygnału z czujników temperatury, ciśnienia, zapylenia i innych parametrów). Maksymalna prędkość obrotów nie zależy od częstotliwości prądu elektrycznego w sieci (możliwa praca z częstotliwością prądu 50 Hz i 60 Hz). Wentylatory można podłączyć do integralnej sieci sterowania wentylacją w budynku, co pozwala z wysoką dokładnością sterować pracą podłączonych do sieci wentylatorów. Na monitorze komputera pokazane są wszystkie parametry systemu i w razie konieczności można centralnie zmieniać indywidualne parametry pracy dla każdego wentylatora w sieci. Wydajność 565-11190 m3/h. Pobór mocy 91-3429 W. Zasilenie 220V i 380V. Ciśnienie akustyczne 43-66 dB.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR. W celu wyeliminowania drgań wentylatory z systemem wentylacyjnym powinny być połączone za pośrednictwem łączników elastycznych. W wentylatorze w celu kontroli i konserwacji zastosowano uchylną pokrywę w obudowie.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VKPI

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii VKPI są wykorzystywane w nawiewno-wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania i użyteczności publicznej do wentylacji z podwyższonymi wymaganiami dotyczącymi poziomu hałasu. Wentylatory przeznaczone są do łączenia z prostokątnymi przewodami wentylacyjnymi o przekroju nominalnym: 400x200, 500x250, 500x300, 600x300, 600x350 mm. Wydajność 930-2970 m3/h. Pobór mocy 136-510 W. Zasilenie 220V i 380V. Ciśnienie akustyczne 45-76 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora jest wykonana z ocynkowanej stali z izolacją akustyczną i termiczną z wełny mineralnej o grubości 50 mm.

Silnik:
W wentylatorach są wykorzystywane cztero- i sześciobiegunowe asynchroniczne silniki z zewnętrznym wirnikiem o łopatkach zagiętych do tyłu. Silniki mają wbudowane zabezpieczenie zapobiegające przegrzaniu z automatycznym restartem. W celu osiągnięcia dłuższego okresu eksploatacji stosuje się łożyska kulkowe. Dla uzyskania odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie co zapewnia m.in. niski poziom szumu towarzyszy pracy wentylatora. Klasa bezpieczeństwa: IP X4.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR. W celu wyeliminowania drgań, wentylatory powinny być połączone z systemem wentylacyjnym za pośrednictwem łączników elastycznych. W wentylatorze jest uchylna pokrywka w obudowie umożliwiająca kontrolę.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VS

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii VS są wykorzystywane w nawiewno-wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania i użyteczności publicznej. Konstrukcja wentylatorów pozwala stosować różne konfiguracje systemów wentylacji dzięki zmianie położenia bocznych płyt i płyt z króćcem wylotowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze może przepływać przez wentylator zarówno liniowo jak i pod kątem 90º. Dzięki ocynkowanej obudowie oraz izolacji wentylator może być wykorzystany do montażu zewnętrznego.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora jest wykonana ze szkieletu aluminiowego z ocynkowaną dwuwarstwową płytą. Do izolacji akustycznej i termicznej obudowy stosuje się wełnę mineralną o grubości 25 mm. Króćce przyłączeniowe wyposażone są w gumowe uszczelki.

Silnik:
W wentylatorach są wykorzystywane dwu-, cztero- i sześciobiegunowe asynchroniczne silniki z zewnętrznym ocynkowany wirnikiem posiadającym łopatki zagięte do tyłu. W celu ochrony przed przegrzaniem, w uzwojeniu silnika są wbudowane termostyki z zaciskami dla podłączenia zewnętrznych urządzeń ochrony (w modelach VS355-4E stosuje się termostyki z automatycznym restartem). W celu osiągnięcia dłuższego okresu eksploatacji stosuje się łożyska kulkowe. Dla uzyskania odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas montażu turbina przechodzi dynamiczne wyważanie co zapewnia m.in. niski poziom szumu pracy wentylatora.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się płynnie (regulator tyrystorowy) oraz skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:

Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VS EC

więcej »
Zastosowanie:
Nawiewne i wywiewne systemy wentylacji pomieszczeń różnego przeznaczenia o podwyższonych wymogach dotyczących zużycia energii oraz poziomu hałasu. Konstrukcja wentylatora VS EC umożliwia przepływ powietrza przez wentylator liniowo. Dzięki aluminiowo-cynkowej obudowie o właściwościach antykorozyjnych oraz izolacji cieplnej, wentylator może być wykorzystany do montażu zewnętrznego. Wydajność 2252-16740 m3/h. Pobór mocy 150-2750 W. Zasilenie 220V i 380V. Ciśnienie akustyczne 35-50 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora wykonana jest ze szkieletu aluminiowego, połączonego aluminiowymi narożnikami oraz zdejmowanej ocynkowanej, dwuwarstwowej płyty. Izolacja cieplna i akustyczna wykonana jest z wełny mineralnej o grubości 20 mm. Króćce przyłączeniowe w wersji okrągłej i prostokątnej spełniają dodatkowo funkcję antywibracyjną. Ponadto króćce o przekroju okrągłym wyposażone są w gumowe uszczelki. Króćce przyłączeniowe nie wchodzą w skład zestawu (wymagają zamówienia).

Silnik:
W wentylatorach zastosowano elektrokomutatorowe silniki (EC) o wysokiej wydajności, wyposażone w wirnik zewnętrzny z zagiętymi do tyłu łopatkami. Są one innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki te charakteryzują się wysoką wydajnością i optymalnym sterowaniem prędkości obrotowej. Zaletą jest jego wysoki współczynnik sprawności KPD (do 90%).

Funkcje i sterowanie:
Sterowanie wentylatorem odbywa się zewnętrznym sygnałem sterującym 0-10V (regulacja wydajności zależna od temperatury, ciśnienia i innych parametrów). W przypadku zmiany wartości czynnika sterującego wentylator EC zmienia prędkość obrotową i zabezpiecza optymalną ilość powietrza, niezbędną dla systemu wentylacyjnego. Maksymalna prędkość obrotowa wentylatora jest niezależna od częstotliwości prądu w sieci (możliwa jest praca z częstotliwością prądu 50 Hz oraz 60 Hz). Wentylatory łączyć można w jedną, sterowaną komputerowo sieć. Oprogramowanie umożliwia precyzyjne sterowanie pracą połączonych w sieć wentylatorów.

Montaż:
Wentylatory przeznaczone są do montażu z prostokątnymi lub okrągłymi przewodami wentylacyjnymi za pomocą elastycznej przejściówki o odpowiednim przekroju. Wentylator może zostać zamontowany za pomocą zawiesi lub wsporników. Możliwy jest montaż w dowolnym położeniu, pod warunkiem, że strzałka na obudowie wentylatora jest zgodna z kierunkiem przepływu powietrza w systemie. W czasie montażu niezbędne jest uwzględnienie dostępu dla obsługi serwisowej.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

kratki wentylacyjne nawiewne z wentylatorkiem

VVR

więcej »
Kratka wentylacyjna wentylatorowa wywiewno-nawiewna, plastikowa, domowa. Rewersyjny, przemienny cykl pracy nawiewno/wywiewny. Montaż ścienny. Zapewniająca wysoki poziom komfortu, przeznaczona do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienek, węzłów sanitarnych itp.). Wentylacja o wydajności do 455 m3/h (wywiew). Przeznaczona do montażu w ciągach wentylacyjnych lub do łączenia z kanałami wentylacyjnymi Ø180 i 230 mm.

Konstrukcja:
- Obudowa i wirnik wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV.
- Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż na ścianie, wewnątrz ścian lub w oknach.
- Wentylatory VVR wyposażone są w układ zapobiegający ciągowi wstecznemu sterowany siłownikiem elektrycznym.
- Zabezpieczenie przed kontaktem z elementami niebezpiecznymi i przenikaniem wody na poziomie IPX4.

Silnik:
- Niezawodny silnik o poborze mocy 25,0 W.

« zwiń
Deklaracja Producenta Atest PZH DTR

sterowniki do kratek wentylacyjnych wentylatorowych

BU-1-60

więcej »
Sterownik BU jest przeznaczony do użycia z kratkami wentylacyjnymi wentylatorowymi stosowanymi do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (łazienka, toaleta, sypialnia etc.), umożliwiając im pracę w różnych trybach działania. Sterownik zawiera funkcje regulacji pracy wentylatora: higrostat (czujnik wilgotności), fotokomórka, timer (wyłącznik czasowy), czujnik ruchu. Wymienione funkcje mogą być stosowane w dowolnych kombinacjach. Sterownik umożliwia też cykliczne włączanie i wyłączanie wentylatora. Zakres regulacji wilgotności 40-100%. Napięcie zasilania 220 V. Pobór mocy 60 W.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

zawory zwrotne wentylacyjne

KO

więcej »
Zawór zwrotny do kratek wentylacyjnych wentylatorowych serii: M, S, X, LD, LDA, SILENTA-S, SILENTA-M. Zapobiega cofaniu się powietrza przy wyłączonym wentylatorze.

« zwiń
Atest PZH

system przewodów wentylacyjnych okrągłych

kolano 45 stopni

więcej »
Kolano 45o wykonane ze sztywnego PCV do rur wentylacyjnych. Dostępne średnice 100 mm, 125 mm.

« zwiń
Atest PZH

kolano 90 z tworzywa do przewodów wentylacyjnych okrągłych

więcej »
Kolano 90o wykonane z tworzywa do przewodów wentylacyjnych okrągłych. Dostępne średnice: 100 mm, 125 mm, 150 mm.

« zwiń
Atest PZH

łącznik gładki do rur wentylacyjnych okrągłych

więcej »
Łącznik gładki wykonany z PP do rur wentylacyjnych okrągłych. Dostępna średnica: 100 mm.

« zwiń
Atest PZH

łącznik z klapą zwrotną do rur wentylacyjnych

więcej »
Łącznik wykonany z tworzywa z klapą zwrotną do rur wentylacyjnych okrągłych. Dostępne średnice: 100 mm, 125 mm, 150 mm.

« zwiń
Atest PZH

łącznik z klapą zwrotną i kołnierzem

więcej »
Łącznik kanałów wentylacyjnych okrągłych z zabudowanym zaworem zwrotnym i kołnierzem - wykonany z tworzywa. Średnice: 100 mm, 125 mm, 150 mm.

« zwiń
Atest PZH

łącznik z tworzywa z karbem do przewodów wentylacyjnych okrągłych

więcej »
Łącznik wykonany z tworzywa z karbem zewnętrznym do łączenia przewodów wentylacyjnych okrągłych. Dostępne średnice: 100 mm, 125 mm, 150 mm.

« zwiń
Atest PZH

opaska zaciskowa

więcej »
Opaska zaciskowa ze stali z trzpieniem wkręcanym. Średnice 100 mm, 125 mm, 150 mm.

« zwiń
Atest PZH

przewód wentylacyjny elastyczny AL

więcej »
Rura wentylacyjna okrągła elastyczna wykonana z aluminium. Grubość ścianki 2 mm. Dostępne średnice wewnętrzne i długości rur:
100 mm długości 1,0 m, 3,0 m
125 mm długości 1,0 m, 3,0 m
150 mm długości 1,0 m, 3,0 m

« zwiń
Atest PZH

przewód wentylacyjny elastyczny rozciągany AL FFF/flex

więcej »
Rura wentylacyjna okrągła wykonana z aluminium, rozciągana. Dostępne średnice i długości rur:
80 mm  długość 1 m, 3 m
90 mm  długość 3 m
100 mm  długość 1 m, 3 m
110 mm  długość 1 m, 3 m
115 mm  długość 1 m, 3 m
120 mm  długość 1 m, 3 m
125 mm  długość 1 m, 3 m
130 mm  długość 1 m, 3 m
140 mm  długość 1 m, 3 m
150 mm  długość 1 m, 3 m
160 mm  długość 1 m, 3 m
200 mm  długość 1 m, 3 m
250 mm  długość 3 m
315 mm  długość 3 m

« zwiń
Atest PZH

przewód wentylacyjny okrągły elastyczny PCV

więcej »
Rura wentylacyjna okrągła elastyczna wykonana z PCV. Dostępne średnice i długości rur:
100 mm długości 1 m, 3 m, 6 m
125 mm długości 1 m, 3 m, 6 m
150 mm długości 1 m, 3 m, 6 m

« zwiń
Atest PZH

przewód wentylacyjny okrągły sztywny PCV

więcej »
Rura wentylacyjna okrągła wykonana z PCV. Grubość ścianki 2 mm. Dostępne średnice wewnętrzne i długości rur:
100 mm długości 0,5 m, 1,0 m, 1,5 m
125 mm długości 0,5 m, 1,0 m, 1,5 m
150 mm długości 0,5 m, 1,0 m, 1,5 m

« zwiń
Atest PZH

redukcja jednostopniowa

więcej »
Redukcja jednostopniowa wykonana z tworzywa do przewodów wentylacyjnych okrągłych. Redukcja średnicy wewnętrznej/zewnętrzną: 125/100 mm, 150/125 mm, 200 mm/150 mm.

« zwiń
Atest PZH

redukcja wielostopniowa do rur wentylacyjnych

więcej »
Redukcja wielostopniowa wykonana z tworzywa do przewodów wentylacyjnych okrągłych. Redukcja średnic 150 mm/125 mm/120 mm/100 mm/80 mm.

« zwiń
Atest PZH

taśma klejąca PCV

więcej »
Taśma klejąca z PCV do uszczelniania złączy w przewodach wentylacyjnych z PCV. Szerokość 50 mm, długość 33 m.

« zwiń
Atest PZH

trójnik 90 stopni z tworzywa do przewodów wentylacyjnych okrągłych

więcej »
Trójnik 90o wykonany z tworzywa do przewodów wentylacyjnych okrągłych. Dostępne średnice: 100 mm, 125 mm, 150 mm.

« zwiń
Atest PZH

VISO 160/200 przewód wentylacyjny elastyczny

więcej »
Przewód wentylacyjny wykonany z sześciowarstwowej folii aluminiowej oplecionej na spirali z drutu stalowego. Pokryty izolacją termiczną w płaszczu aluminiowym. Średnica 160, 200 mm. Długość 10 m. Cechy produktu: łatwy montaż, niewielkie straty ciśnienia, niski poziom szumu.

« zwiń

VKE-75 przewód wentylacyjny elastyczny

więcej »
Przewód wentylacyjny wykonany z polietylenu. Pokryty od wewnątrz powłoką antystatyczną. Średnica DN75. Grubość ścianki 10 mm. Długość 50 m. Cechy produktu: łatwy montaż, niewielkie straty ciśnienia, niski poziom szumu.

« zwiń

VKE-75 Silver

więcej »
Przewód wentylacyjny wykonany z polietylenu. Pokryty od wewnątrz powłoką antybakteryjną z mikrosrebra. Średnica DN75. Grubość ścianki 10 mm. Długość 50 m. Cechy produktu: łatwy montaż, niewielkie straty ciśnienia, niski poziom szumu.

« zwiń

VZŁ 75

więcej »
Złączka wentylacyjna wykonana z PE do elastycznych przewodów okrągłych VENTIFLEX 75. Długość złączki 115 mm. 

« zwiń

system przewodów wentylacyjnych prostokątnych

kolano 45 stopni do prostokątnych kanałów wentylacyjnych

więcej »
Kolano pionowe wykonane z PCV umożliwiające połączenie kanałów w ułożeniu pionowym pod kątem 45o. Kolano typu mufowego (kanał wchodzi do środka). Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”, nie wymaga spoiwa np. kleju. Lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Dostępne przekroje: 204x60, 220x90 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

kolano łącznikowe do przewodów wentylacyjnych

więcej »
Kolano pionowe 90° z PCV do połączenia wentylacyjnych kanałów prostokątnych z kanałem okrągłym. Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”, nie wymaga spoiwa np. kleju. Lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Dostępne dla kanałów: 110x55/100, 122x60/100, 204x60/100, 204x60/125, 204x60/150 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

kolano mimośrodowe do kanałów wentylacyjnych z PCV

więcej »
Kolano łącznikowe 90° do połączenia kanałów płaskich z kanałem okrągłym poprzez ruchomy mimośród. Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”, nie wymaga spoiwa np. w postaci kleju, lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Dostępne wymiary połączeń: 220x90/100, 220X90/125, 220X90/150 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

kolano pionowe z tworzywa do przewodów wentylacyjnych prostokątnych

więcej »
Kolano pionowe wykonane z tworzywa umożliwiające połączenie kanałów w ułożeniu pionowym pod kątem 90o. Kolano typu mufowego - kanał wchodzi do środka. Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”, nie wymaga spoiwa np. kleju,. Lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Dostępne dla przekrojów: 110x55, 122x60, 204x60, 220x90 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

kolano płaskie 45 dla prostokątnych kanałów wentylacyjnych

więcej »
Kolano płaskie wykonane z PCV umożliwiające połączenie kanałów wentylacyjnych prostokątnych w ułożeniu pod kątem 45o. Kolano typu mufowego (kanał wchodzi do środka). Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”, nie wymaga spoiwa np. kleju, lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Dostępne przekroje: 204x60, 220x90 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

kolano poziome do przewodów wentylacyjnych prostokątnych

więcej »
Kolano poziome wykonane z tworzywa umożliwiające połączenie prostokątnych kanałów wentylacyjnych w ułożeniu poziomym pod kątem 90o. Kolano typu mufowego (kanał wchodzi do środka). Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”, nie wymaga spoiwa np. kleju, lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Dostępne dla kanałów: 110x55, 122x60, 204x60, 220x90 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

kolano poziome z PCV segmentowe do przewodów wentylacyjnych

więcej »
Kolano poziome z tworzywa, wielokątowe segmentowe umożliwia połączenie kanałów w ułożeniu poziomym pod kątem od 3o do 45o. Do samodzielnego docięcia. Kolano typu mufowego (kanał wchodzi do środka). Łatwy montaż „na wcisk”, bez specjalistycznych narzędzi. Nie wymaga spoiwa np. kleju, lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Grubość ścianki 2 mm. Dostępne dla przekrojów 110x55, 204x60 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

łącznik do prostokątnych kanałów wentylacyjnych

więcej »
Łącznik wykonany z PCV do płaskich kanałów wentylacyjnych. Łącznik typu mufowego (kanał wchodzi do środka). Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”, nie wymaga spoiwa np. kleju. Lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Dostępne dla przekrojów: 110x55, 122x60, 204x60, 220x90 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

łącznik płaski z PCV z wbudowanym zaworem zwrotnym

więcej »
Łącznik płaski wykonany z PCV z wbudowanym zaworem zwrotnym do płaskich kanałów
wentylacyjnych. Łącznik typu mufowego (kanał wchodzi do środka). Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”, nie wymaga spoiwa np. kleju. Lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Dostępny dla przekrojów kanałów: 110x55, 122x60, 204x60 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

przewody wentylacyjne prostokątne z PCV

więcej »
Płaski kanał wentylacyjny prostokątny wykonany z PCV o długości 50, 100 lub 150 cm. Do budowania przewodów wentylacyjnych. Łatwy montaż „na wcisk”, bez specjalistycznych narzędzi, nie wymaga spoiwa (kleju). Lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Grubość ścianki 1,5 mm. Dostępne przekroje: 110x55, 122x60, 204x60, 220x90 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

redukcja do prostokątnych kanałów wentylacyjnych

więcej »
Redukcja prostokątna wykonana z PCV umożliwia przejście szeregowe z kanału o przekroju 204x60 mm na kanał o przekroju 110x55 mm. Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”, nie wymaga spoiwa np. kleju. Lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Grubość ścianki 2 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

trójnik płaski 90

więcej »
Trójnik płaski wykonany z PCV do prostopadłego rozgałęzienia wentylacyjnych kanałów płaskich. Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”. Nie wymaga spoiwa np. kleju. Lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Dostępny dla przekrojów: 110x55, 122x60, 204x60, 220x90 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

trójnik z odejściem kołowym

więcej »
Trójnik przelotowy wykonany z PCV do prostopadłego rozgałęziania kanałów płaskich z kanałem okrągłym. Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”, nie wymaga
spoiwa np. kleju. Lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Dostępne wymiary przewodów: 110x55/100 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

uchwyt mocujący kanał wentylacyjny prostokątny

więcej »
Uchwyt wykonany z PCV do mocowania kanałów wentylacyjnych prostokątnych. Dostępny dla przekrojów kanałów: 110x55, 122x60, 204x60, 220x90 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

zamiennik przekrojów do kanałów wentylacyjnych prostokątnych

więcej »
Łącznik wykonany z PCV do przekrojów zmiennych w jednej płaszczyźnie bocznej. Pozwala na połączenie kanału płaskiego z okrągłym. Łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi „na wcisk”, nie wymaga spoiwa np. kleju. Lekka konstrukcja, estetyczny wygląd. Dostępne przejścia: 110x55/100, 122x60/100, 204x60/125, 220x90/150 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

zamknięcie kanałów wentylacyjnych prostokątnych z PCV

więcej »
Zamknięcie (zaślepka) do kanałów wentylacyjnych prostokątnych wykonanych z PCV. Dostępny dla przekrojów kanałów: 110x55, 122x60, 204x60 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Atest PZH

kratki wentylacyjne

905

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna ze stałą żaluzją poziomą - w całości wykonana z tworzywa. Pole przekroju dla przepływu powietrza 152 cm2. Podłączenie kratki do przewodów przez redukcję 977 do kanału 220x90 mm. Kolory: biały, brązowy, terakota, beż.

« zwiń
atest PZH

anemostat WP A VRF

więcej »
Kratka wentylacyjna typu anemostat wykonana z tworzywa ABS. Przeznaczona do systemów wentylacji grawitacyjnej, hybrydowej i mechanicznej. Króćce przyłączeniowe do przewodów okrągłych średnicy: 100, 125, 150, 200 mm. Kolor biały.

« zwiń
Atest PZH

GR

więcej »
Kratka wentylacyjna zewnętrzna wywiewna z ruchomą poziomą żaluzją samoczynnie zabezpieczającą przed cofaniem się strumieni powietrza. Do stosowania w systemach wentylacji. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa odpornego na zmiany temperatury, promieniowanie UV, na deszcz i mróz, odpornego na bakterie i uderzenia. Pozwala na łatwą konserwację dzięki wyjmowanym żaluzjom. Łatwa w montażu. Warianty kolorystyczne: biała, beżowa, szara, brązowa. Kształt prostokątny o powierzchni przepływu od 0,0543 m2 do 0,7142 m2.

« zwiń
Karta Techniczna

NHN (UNU)

więcej »
Kratka wentylacyjna zewnętrzna wywiewna z nieruchomą poziomą żaluzją. Do stosowania w systemach wentylacji jako wyrzut powietrza lub jako jego czerpnia. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa odpornego na zmiany temperatury, promieniowanie UV, na deszcz i mróz, odpornego na bakterie i uderzenia. Pozwala na łatwą konserwację dzięki wyjmowanym żaluzjom. Łatwa w montażu. Warianty kolorystyczne: biała, beżowa, szara, brązowa. Kształt prostokątny (NHN) lub kwadratowy (UNU) o powierzchni przepływu od 0,0066 m2 do 0,2027 m2.

« zwiń
Karta Techniczna Atest PZH

NVN (NUN)

więcej »
Kratka wentylacyjna zewnętrzna wywiewna lub nawiewna z nieruchomą pionową żaluzją. Do stosowania w systemach wentylacji. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa odpornego na zmiany temperatury, promieniowanie UV, na deszcz i mróz, odpornego na bakterie i uderzenia. Pozwala na łatwą konserwację dzięki wyjmowanym żaluzjom. Łatwa w montażu. Warianty kolorystyczne: biała, beżowa, szara, brązowa. Kształt prostokątny o powierzchni przepływu od 0,0066 m2 do 0,2227 m2.

« zwiń
Karta Techniczna Atest PZH

RD 600

więcej »
Kratka wentylacyjna dekoracyjna ścienna do wnętrz i na zewnątrz. Nadaje się do systemów wentylacji nawiewno-wywiewnej, systemów grzewczych i klimatyzacji w obiektach przemysłowych, użytkowych i mieszkalnych. Posiada stałe poziome i pionowe żaluzje. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego odpornego na zmiany warunków atmosferycznych i temperatury. Łatwy i szybki montaż. Powierzchnia prostokątna kratki od 900 cm2 do 7200 cm2. Grubość 10, 12, 15 mm. Dostępne kolory: biały, brązowy, szary, beżowy i przezroczysty.

« zwiń
Karta Techniczna atest PZH

WP F 907

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna prostokątna wykonana ze stali chromowanej. Żaluzje stałe poziome. Wyposażona w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza 32,4 cm2.

« zwiń
atest PZH

WP F 908

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna prostokątna wykonana ze stali chromowanej. Żaluzje stałe poziome. Wyposażona w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza 54 cm2.

« zwiń
atest PZH

WP F 909

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna prostokątna wykonana ze stali chromowanej. Żaluzje stałe poziome. Wyposażona w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza 86,4 cm2.

« zwiń
atest PZH

WP F 916

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna okrągła wykonana ze stali chromowanej. Żaluzje stałe poziome. Wyposażona w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza 27,4 cm2.

« zwiń
atest PZH

WP FEL

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z wytrzymałego tworzywa ABS, wyposażona w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza od 53 cm2 do 146 cm2. Dostępne kolory: biały, brązowy, chromowy, satyna.

« zwiń
atest PZH

WP FEL

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z wysokoudarowego tworzywa ABS. Kształt okrągły. Wyposażona w stałe żaluzje poziome oraz w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza od 33 cm2 do 10 5 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 100/120

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wyposażona w żaluzje stałe poziome oraz w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza od 50 cm2 do 150 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 100/120 R

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wyposażona w ruchome żaluzje poziome regulowane ręcznie oraz w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza od 37 cm2 do 110 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 100/125 AKP

więcej »
Kratka wentylacyjna wywiewna wykonana z tworzywa. Otwór wywiewny z siatką przeciw owadom z miejscem do podłączenia okapu kuchennego. Powierzchnia przepływu powietrza 120 i 162 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 100/125/150 BV

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Kształt okrągły, wyposażona w siatkę przeciw owadom i stałe żaluzje. Powierzchnia przepływu powietrza od 34 cm2 do 550 cm2. Kolor biały, brązowy, srebrny.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 101/121

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wyposażona w siatkę przeciw owadom. Kształt prostokątny. Powierzchnia przepływu powietrza od 71 cm2 do 1143 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 101/121 R

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wyposażona w ruchome żaluzje poziome regulowane ręcznie oraz w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza od 44 cm2 do 83 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 103/123/127/128

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wyposażona w siatkę przeciw owadom. Kształt prostokątny. Powierzchnia przepływu powietrza od 45 cm2 do 114 cm2. Kolory: biały, brązowy, srebrny.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 125/150

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wyposażona w stałe żaluzje poziome oraz w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza prostokątna 92 cm2 i 127 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 126

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wzór z żaluzjami stałymi o zmiennej szerokości i siatką przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza 180 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 160

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wyposażona w stałe żaluzje poziome oraz w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza 26 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 170

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wyposażona w stałe żaluzje poziome oraz w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza 2372 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 170 R

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wyposażona w ruchome żaluzje poziome regulowane ręcznie oraz w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza 120 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMV 250

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wyposażona w stałe żaluzje poziome oraz w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza od 63 cm2 do 200 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP FMVM

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna prostokątna wykonana ze stali malowanej proszkowo. Żaluzje stałe wytłaczane poziome. Wyposażona w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza od 39 cm2 do 280 cm2.

« zwiń
atest PZH

WP MV 100/125/150 BVR

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna okrągła wykonana z tworzywa. Wzór z żaluzją stałą poziomą i dławicą strumienia powietrza. Powierzchnia przepływu powietrza od 20 cm2 do 50 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP MV 110

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Klasyczny wzór z wąsami do zamurowania w otworze komina. Powierzchnia przepływu powietrza 45 cm2. Kolor biały, brązowy.

« zwiń
atest PZH

WP MV 140

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Klasyczny wzór z wąsami do zamurowania w otworze komina. Powierzchnia przepływu powietrza 63 cm2. Kolor biały, brązowy.

« zwiń
atest PZH

WP MV 210

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Klasyczny wzór z wąsami do zamurowania w otworze komina. Powierzchnia przepływu powietrza 96 cm2. Kolor biały, brązowy.

« zwiń
atest PZH

WP MV 571

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Żaluzje stałe poziome. Wzór do wpuszczania w otworze kanału. Powierzchnia przepływu powietrza 21,6 cm2. Kolor biały, brązowy.

« zwiń
atest PZH

WP MV 80 BV

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Z uchwytami do mocowania. Wylot okrągły 80 mm. Powierzchnia przepływu powietrza od 35 cm2. Kolor biały, brązowy.

« zwiń
atest PZH

WP MV 81 BV

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Z uchwytami do mocowania. Żaluzje stałe kołowe. Wylot okrągły 80 mm. Powierzchnia przepływu powietrza 35 cm2. Kolor biały, brązowy.

« zwiń
atest PZH

WP MV 871

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Wzór do wpuszczania w otworze kanału. Powierzchnia przepływu powietrza 31,7 cm2. Kolor biały, brązowy.

« zwiń
atest PZH

WPZ FTMV

więcej »
Kratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna wykonana z tworzywa. Klasyczny wzór z uchwytami do mocowania. Wyposażona w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza od 58 cm2 do 432 cm2. Kolory: biały, brązowy, szary.

« zwiń
atest PZH

kratki wentylacyjne drzwiowe

TUL 40

więcej »
Okrągłe, średnicy zewnętrznej 44 mm i wewnętrznej 27 mm, obustronne, otwory wentylacyjne z tworzywa do montowania w skrzydłach drzwi wewnętrznych. Powierzchnia przepływu powietrza 6 cm2. Kolory: biały, jasny brąz, ciemny brąz, jasna sosna, ciemna sosna, stare złoto.

« zwiń
Atest PZH

WP FMV PF

więcej »
Kratka wentylacyjna jednostronna wykonana z tworzywa ABS do montowania w skrzydłach wrót, bram, okapach oraz ściankach działowych szkieletowych lub murowanych. Średnice otworów 80, 100, 125, 150, 200, 250 oraz 315 mm. Zabezpieczenie siatką przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza od 40 cm2 do 620 cm2. Kolor biały.

« zwiń
Atest PZH

WP MV 450

więcej »
Kratka wentylacyjna wykonana z tworzywa do montowania w skrzydłach drzwiowych. Powierzchnia przepływu powietrza 190 cm2. Wymiary 124x449 mm. Kolor biały.

« zwiń
Atest PZH

WP MV 450 R

więcej »
Kratka wentylacyjna wykonana z tworzywa do montowania w skrzydłach drzwiowych. Powierzchnia przepływu powietrza 190 cm2. Regulacja prześwitu. Wymiary 124x449 mm. Kolor biały.

« zwiń
Atest PZH

WP MV 50/4 BV

więcej »
Kratka wentylacyjna jednostronna wykonana z tworzywa ABS do montowania w skrzydłach drzwiowych oraz ściankach działowych szkieletowych lub murowanych. Średnice otworów 47 mm oraz 80 mm. Powierzchnia przepływu powietrza 7,8 cm2 lub 35 cm2. Kolor biały lub brązowy.

« zwiń
Atest PZH

WP MV 51 BV

więcej »
Kratka wentylacyjna jednostronna wykonana z tworzywa ABS do montowania w skrzydłach drzwiowych oraz ściankach działowych szkieletowych lub murowanych. Średnice otworów 47 mm oraz 80 mm. Powierzchnia przepływu powietrza 7,8 cm2 lub 35 cm2. Kolor biały lub brązowy.

« zwiń
Atest PZH

nawiewniki ścienne

PS 100

więcej »
Nawiewniki te służą do zapewnienia stałego napływu świeżego powietrza do pomieszczeń. W przeciwieństwie do tradycyjnego wietrzenia za pomocą otwierania okien nawiewniki zabezpieczają przed wniknięciem kurzu i innych zanieczyszczeń oraz przed hałasem z zewnątrz. Zalecane do instalowania w ścianach zewnętrznych budynków, biur, domków weekendowych itp., w pobliżu okien lub tuż nad nimi.

Specjalnie opracowana konstrukcja kratki wewnętrznej z przysłoną do regulacji przepływu powietrza gwarantuje subtelny nawiew i dystrybucję powietrza bez ryzyka podmuchów. Delikatne mieszanie się ciepłego i zimnego powietrza w sezonie zimowym zapobiega skraplaniu się nadmiaru wilgoci i zapewnia przyjazny klimat wewnątrz pomieszczenia. Nawiewnik składa się z dwóch kratek wentylacyjnych (wewnętrznej i zewnętrznej) oraz okrągłego kanału teleskopowego. Kratka wewnętrzna wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa ABS i wyposażona w filtr powietrza klasy G3. Posiada możliwość regulacji lub całkowitego zamknięcia powierzchni przepływu powietrza. Kanał teleskopowy DN100 z PCV z możliwością regulacji długości. Kratka zewnętrzna także jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa ABS.

« zwiń
Karta Techniczna atest PZH

PS 101

więcej »
Nawiewniki te służą do zapewnienia stałego napływu świeżego powietrza do pomieszczeń. W przeciwieństwie do tradycyjnego wietrzenia za pomocą otwierania okien nawiewniki zabezpieczają przed wniknięciem kurzu i innych zanieczyszczeń oraz przed hałasem z zewnątrz. Zalecane do instalowania w ścianach zewnętrznych budynków, biur, domków weekendowych itp., w pobliżu okien lub tuż nad nimi.

Specjalnie opracowana konstrukcja kratki wewnętrznej z przysłoną do regulacji przepływu powietrza gwarantuje subtelny nawiew i dystrybucję powietrza bez ryzyka podmuchów. Delikatne mieszanie się ciepłego i zimnego powietrza w sezonie zimowym zapobiega skraplaniu się nadmiaru wilgoci i zapewnia przyjazny klimat wewnątrz pomieszczenia. Nawiewnik składa się z dwóch kratek wentylacyjnych (wewnętrznej i zewnętrznej) oraz okrągłego kanału teleskopowego. Kratka wewnętrzna wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa ABS i wyposażona w filtr powietrza klasy G3. Posiada możliwość regulacji lub całkowitego zamknięcia powierzchni przepływu powietrza. Kanał teleskopowy DN100 z PCV z możliwością regulacji długości. Kratka zewnętrzna także jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa ABS i dodatkowo wyposażona jest w siatkę zabezpieczającą przed insektami.

« zwiń
Karta Techniczna atest PZH

PS 102

więcej »
Nawiewniki te służą do zapewnienia stałego napływu świeżego powietrza do pomieszczeń. W przeciwieństwie do tradycyjnego wietrzenia za pomocą otwierania okien nawiewniki zabezpieczają przed wniknięciem kurzu i innych zanieczyszczeń oraz przed hałasem z zewnątrz. Zalecane do instalowania w ścianach zewnętrznych budynków, biur, domków weekendowych itp., w pobliżu okien lub tuż nad nimi.

Specjalnie opracowana konstrukcja kratki wewnętrznej z przysłoną do regulacji przepływu powietrza gwarantuje subtelny nawiew i dystrybucję powietrza bez ryzyka podmuchów. Delikatne mieszanie się ciepłego i zimnego powietrza w sezonie zimowym zapobiega skraplaniu się nadmiaru wilgoci i zapewnia przyjazny klimat wewnątrz pomieszczenia. Nawiewnik składa się z dwóch kratek wentylacyjnych (wewnętrznej i zewnętrznej) oraz okrągłego kanału teleskopowego. Kratka wewnętrzna wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa ABS i wyposażona w filtr powietrza klasy G3. Posiada możliwość regulacji lub całkowitego zamknięcia powierzchni przepływu powietrza. Kanał teleskopowy DN100 z PCV z możliwością regulacji długości. Kratka zewnętrzna także jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa ABS i dodatkowo wyposażona w daszek zapobiegający wnikaniu wody deszczowej oraz zawór zwrotny.

« zwiń
Karta Techniczna atest PZH

wyrzutnie powietrza ścienne

GRM

więcej »
Wyrzutnia żaluzjowa kwadratowa może być stosowana w wentylacji wywiewnej, instalacjach ogrzewania i klimatyzacji, w przemyśle, lokalach użytkowych oraz w domach. Rama kratki wykonana jest z wysokiej jakości metalu z powłoką polimerową. Żaluzje poziome wykonane są z PVC. Dzięki polimerowej powłoce żaluzje odporne są na warunki atmosferyczne. Wymiary 250x250 do 805x805 mm.

« zwiń
Karta Techniczna

WP MV 100 VJ

więcej »
Wyrzutnia powietrza ścienna wykonana z tworzywa. Żaluzje przeciwdeszczowe poziome stałe. Powierzchnia przepływu powietrza 75 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP MV 102 VK

więcej »
Wyrzutnia powietrza ścienna prostokątna wykonana z tworzywa, jednookapowa. Wyposażona w siatkę przeciw owadom. Powierzchnia przepływu powietrza 790 cm2.Kolor biały, brązowy.

« zwiń
atest PZH

WP MV 120 VJ

więcej »
Wyrzutnia powietrza ścienna wykonana z tworzywa. Żaluzje przeciwdeszczowe poziome stałe. Powierzchnia przepływu powietrza 113 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP MV 122 VK

więcej »
Wyrzutnia powietrza ścienna prostokątna wykonana z tworzywa, jednookapowa. Powierzchnia przepływu powietrza 110 cm2. Kolor biały, brązowy.

« zwiń
atest PZH

WP MV 250/150 VJ

więcej »
Wyrzutnia powietrza ścienna wykonana z tworzywa. Żaluzje przeciwdeszczowe poziome stałe. Powierzchnia przepływu powietrza 177 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

WP MV 250/200 VJ

więcej »
Wyrzutnia powietrza ścienna wykonana z tworzywa. Żaluzje przeciwdeszczowe poziome stałe. Powierzchnia przepływu powietrza 314 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

drzwiczki rewizyjne

WP D

więcej »
Drzwiczki rewizyjne prostokątne wykonane z tworzywa, bezuchwytowe. Do zabezpieczania kanałów wentylacyjnych, instalacyjnych itp. Powierzchnia netto od 86 cm2 do 533 cm2. Kolor biały.

« zwiń
atest PZH

wentylatory dachowe

VKHZ

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory dachowe VKHz mają zastosowanie w instalacjach wywiewnych różnego typu pomieszczeń. Wentylatory przystosowane są do montażu na podstawach dachowych izolowanych oraz tłumiących. Średnica lub przekrój kanałów wentylacyjnych uzależniona od wielkości i typu wentylatora. Wydajność 610-12640 m3/h. Pobór mocy 69-13560 W. Zasilenie 220V 380V. Ciśnienie akustyczne 47-66 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wykonana jest ze stali ocynkowanej.

Silnik:
2-, 4- lub 6-biegunowy jedno- lub trójfazowy asynchroniczny silnik z zewnętrznym wirnikiem z łopatkami wygiętymi do tyłu. Silnik jest wyposażony w termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem z automatycznym restartem, a także łożyska kulkowe zapewniające długą żywotność. Turbina jest dynamicznie wyważana podczas montażu, co zapewnia precyzyjne funkcjonowanie, bezpieczną obsługę i niski poziom hałasu. Stopień ochrony silnika IP44, IP54.

Regulacja prędkości:
Możliwa jest płynna i skokowa regulacja prędkości za pomocą regulatora tyrystorowego lub transformatorowego. Do jednego regulatora można podłączyć kilka wentylatorów w przypadku całkowitej mocy i prądu roboczego nie przekraczającej wartości znamionowej regulatora.

Montaż:
Wentylator montowany jest bezpośrednio na powierzchni dachu lub na podstawie dachowej (izolowanej lub tłumiącej) ustawionej bezpośrednio nad kanałem wentylacyjnym. Do połączenia z kanałem wentylacyjnym służą: zawór zwrotny KKV, łącznik kanałów elastycznych GVK oraz kołnierz FVK. Przyłączenie elektryczne i instalacja muszą być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH

VKHZ EC

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory dachowe serii VKHz EC wykorzystywane są w wywiewnej wentylacji pomieszczeń wymagających energooszczędnych rozwiązań przy zachowaniu efektywnej wymiany powietrza. Zastosowanie silników EC redukuje zużycie energii o 35% przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu wydajności i niskiego poziomu hałasu. Zalecane do instalacji w obiektach użytku publicznego takich jak banki, supermarkety, sklepy, restauracje. Wentylatory przeznaczone są do montażu na podstawach dachowych lub tłumiących. Wydajność 670-18270 m3/h. Pobór mocy 101-2973 W. Zasilenie 220V 380V. Ciśnienie akustyczne 47-71 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wykonana jest ze stali ocynkowanej.

Silnik:
W wentylatorach zastosowane są silniki prądu stałego o wysokiej sprawności z zewnętrznym wirnikiem, wyposażone w wentylator z łopatkami zagiętymi do tyłu. To najlepsze rozwiązanie w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki elektrokomutatorowe (EC) charakteryzują się wysoką sprawnością i optymalnym sterowaniem w całym spektrum obrotów. Zaletą silnika EC jest jego wysoki KPD (dochodzący do 90%).

Regulacja prędkości:
Włączenie wentylatora i sterowanie jego wydajnością odbywa się przy pomocy zewnętrznego sygnału sterującego 0-10V (na przykład za pomocą regulatora dla silników EC). Regulowanie wydajnością może odbywać się w zależności od temperatury, ciśnienia, zadymienia lub innych parametrów systemu. Przy zmianie wartości parametru sterującego silnik EC zmienia prędkość obrotową, dostosowując ją do wymagań systemu. Regulacja jest możliwa zarówno w sieciach 50 Hz jak i 60 Hz. Możliwe jest także centralne sterowanie wentylatorami w ramach zintegrowanej sieci przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania.

Montaż:

Wentylator montowany jest bezpośrednio na powierzchni dachu lub na podstawie dachowej (izolowanej lub tłumiącej) ustawionej bezpośrednio nad kanałem wentylacyjnym. Do połączenia z kanałem wentylacyjnym służą: zawór zwrotny KKV, łącznik kanałów elastycznych GVK oraz kołnierz FVK. Przyłączenie elektryczne i instalacja muszą być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VKMK

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory dachowe VKMK mają zastosowanie w instalacjach wywiewnych różnego typu pomieszczeń. Przeznaczone są do montażu na podstawach dachowych izolowanych oraz tłumiących. Wentylatory przystosowane są do przewodów wentylacyjnych o średnicy od 150 do 315 mm. Wydajność 555-1880 m3/h. Pobór mocy 98-296 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 47-54 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali z polimerową powłoką.

Silnik:
W wentylatorach wykorzystano jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem o łopatkach zagiętych do tyłu. Dla wydłużenia okresu eksploatacji stosuje się łożyska kulkowe. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie, co zapewnia m.in. niski poziom szumu pracy wentylatora. Silnik te posiada klasę bezpieczeństwa: IP X4.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Wentylator montowany jest bezpośrednio na powierzchni dachu lub na podstawie dachowej izolowanej lub tłumiącej, ustawionej bezpośrednio nad kanałem wentylacyjnym. Do trwałego przymocowania wentylatora do podłoża lub podstawy służy kwadratowa płyta montażowa. Przyłączenie elektryczne oraz instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VKVZ

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory dachowe VKVz mają zastosowanie w instalacjach wywiewnych różnego typu pomieszczeń. Wentylatory przystosowane są do montażu na podstawach dachowych izolowanych oraz tłumiących. Średnica lub przekrój kanałów wentylacyjnych uzależniona od wielkości i typu wentylatora. Wydajność 610-8435 m3/h. Pobór mocy 69-1970 W. Zasilenie 220V i 380V. Ciśnienie akustyczne 47-66 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wykonana jest ze stali ocynkowanej.

Silnik:
2-, 4- lub 6-biegunowy jedno- lub trójfazowy asynchroniczny silnik z zewnętrznym wirnikiem z łopatkami wygiętymi do tyłu. Silnik jest wyposażony w termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem z automatycznym restartem, a także łożyska kulkowe zapewniające długą żywotność. Turbina jest dynamicznie wyważana podczas montażu, co zapewnia precyzyjne funkcjonowanie, bezpieczną obsługę i niski poziom hałasu. Stopień ochrony silnika IP44, IP54.

Regulacja prędkości:
Możliwa jest płynna i skokowa regulacja prędkości. Odbywa się ona za pomocą regulatora tyrystorowego lub transformatorowego. Do jednego regulatora można podłączyć kilka wentylatorów w przypadku całkowitej mocy i prądu roboczego nie przekraczać wartości znamionowe regulatora.

Montaż:
Wentylator montowany jest bezpośrednio na powierzchni dachu lub na podstawie dachowej (izolowanej lub tłumiącej) ustawionej bezpośrednio nad kanałem wentylacyjnym. Do połączenia z kanałem wentylacyjnym służą: zawór zwrotny KKV, łącznik kanałów elastycznych GVK, oraz kołnierz FVK. Przyłączenie elektryczne i instalacja muszą być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH

VKVZ EC

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory dachowe serii VKVZ EC wykorzystywane są w wywiewnej wentylacji pomieszczeń wymagających energooszczędnych rozwiązań przy zachowaniu efektywnej wymiany powietrza. Zastosowanie silników EC redukuje zużycie energii o 35% przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu wydajności i niskiego poziomu hałasu. Zalecane do instalacji w obiektach użytku publicznego takich jak banki, supermarkety, sklepy, restauracje. Wentylatory przeznaczone są do montażu na podstawach dachowych lub tłumiących. Wydajność 670-18270 m3/h. Pobór mocy 101-2973 W. Zasilenie 220V i 380V. Ciśnienie akustyczne 47-71 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wykonana jest ze stali ocynkowanej.

Silnik:
W wentylatorach zastosowane są silniki prądu stałego o wysokiej sprawności z zewnętrznym wirnikiem, wyposażone w wentylator z łopatkami zagiętymi do tyłu. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki elektrokomutatorowe (EC) charakteryzują się wysoką sprawnością i optymalnym sterowaniem w całym spektrum obrotów. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki KPD (dochodzący do 90%).

Regulacja prędkości:
Włączenie wentylatora i sterowanie jego wydajnością odbywa się przy pomocy zewnętrznego sygnału sterującego 0-10V (na przykład za pomocą regulatora dla silników EC). Regulowanie wydajnością może odbywać się w zależności od poziomu temperatury, ciśnienia, zadymienia lub innych parametrów systemu. Przy zmianie wartości parametru sterującego silnik EC zmienia prędkość obrotową, dostosowując ją do wymagań systemu. Regulacja jest możliwa zarówno w sieciach 50 Hz jak i 60 Hz. Możliwe jest także centralne sterowanie wentylatorami w ramach zintegrowanej sieci, przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania.

Montaż:
Wentylator montowany jest bezpośrednio na powierzchni dachu lub na podstawie dachowej (izolowanej lub tłumiącej), ustawionej bezpośrednio nad kanałem wentylacyjnym. Do połączenia z kanałem wentylacyjnym służą: zawór zwrotny KKV, łącznik kanałów elastycznych GVK, oraz kołnierz FVK. Przyłączenie elektryczne i instalacja muszą być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdują-cym się w DTR.

« zwiń

wentylatory osiowe

OV

więcej »
Zastosowanie:
Wywiewne i nawiewno-wywiewne wentylacje do różnego typu pomieszczeń, gdzie wymagana jest wysoka wydajność przy stosunkowo niskim oporze przepływu. Wykorzystywane są także w chłodnictwie do chłodzenia monobloków ze sprężarkami. Oprócz tego wentylatory serii OV mogą być stosowane do prostego wyrzutu powietrza przez ścianę. Stosowane mogą być również do spiętrzenia powietrza w systemach wentylacji przeciwpożarowej. Wydajność 860-12200 m3/h. Pobór mocy 55-800 W. Zasilenie 220V i 380V. Ciśnienie akustyczne 50-78 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora i wirnika skrzydełkowego wykonana jest z blachy stalowej z powloką polimerową. Skrzynka zaciskowa wentylatorów umieszczona jest na froncie wentylatora.

Silnik:
Przy produkcji wentylatora wykorzystywane są asynchroniczne silniki z zewnętrznym wirnikiem i zabezpieczeniem termicznym z automatycznym restartem. W celu osiągnięcia dłuższego czasu eksploatacji wentylatora w jego silniku zastosowano łożyska kulkowe. W zależności od modeli stosuje się dwu- lub czterobiegunowe silniki, które mogą być w wersji: jedno lub trzyfazowej.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Wentylatory montowane są bezpośrednio na powierzchni ściany za pomocą prostokątnej płyty montażowej. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

OV1

więcej »
Zastosowanie:
Wywiewne i nawiewno-wywiewne systemy wentylacji dla różnego typu pomieszczeń, gdzie wymagana jest wysoka efektywność przy stosunkowo niskim oporze systemu. Wentylatory serii OV1 mogą być również stosowane do prostego wyrzutu powietrza przez ścianę. Wydajność 200-1700 m3/h. Pobór mocy 36-110 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 32-42 dB.

Konstrukcja:
Obudowy wentylatorów wykonane są z blachy stalowej z powłoką polimerową. Wirnik skrzydełkowy wykonany jest z blachy aluminiowej.

Silnik:
W wentylatorach wykorzystywane są jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem z wbudowanym zabezpieczeniem termicznym z automatycznym restartem. W celu osiągnięcia dłuższego czasu eksploatacji wentylatora w silnikach zastosowano łożyska kulkowe. Klasa bezpieczeństwa silnika: IP 24.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Wentylator montuje się na ścianie przy pomocy okrągłej płyty montażowej. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

OVK

więcej »
Zastosowanie:
Wywiewne i nawiewno-wywiewne systemy wentylacji do różnego typu pomieszczeń, gdzie wymagana jest wysoka wydajność przy stosunkowo niskim oporze przepływu. Wykorzystywane są także w chłodnictwie, do chłodzenia monobloków ze sprężarkami. Wentylatory serii OVK mogą być stosowane do prostego wyrzutu powietrza przez ścianę. Stosowane mogą być również do spiętrzenia powietrza w systemach wentylacji przeciwpożarowej. Wydajność 800-12200 m3/h. Pobór mocy 50-800 W. Zasilenie 220V i 380V. Ciśnienie akustyczne 58-68 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora i wirnika skrzydełkowego wykonana jest z blachy stalowej z powloką polimerową. Skrzynka zaciskowa wentylatorów umieszczona jest na froncie wentylatora.

Silnik:
Przy produkcji wentylatora wykorzystywane są asynchroniczne silniki z zewnętrznym wirnikiem i zabezpieczeniem termicznym z automatycznym restartem. W celu osiągnięcia dłuższego czasu eksploatacji wentylatora w jego silniku zastosowano łożyska kulkowe. W zależności od modeli stosuje się dwu- lub czterobiegunowe silniki, które mogą być w wersji: jedno lub trzyfazowej.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Wentylatory montowane są bezpośrednio w ścianie przy pomocy okrągłej płyty montażowej. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

OVK1

więcej »
Zastosowanie:
Wywiewne i nawiewno-wywiewne systemy wentylacji dla różnego typu pomieszczeń, gdzie wymagana jest wysoka efektywność przy stosunkowo niskim oporze systemu. Wentylatory mogą być również stosowane do prostego wyrzutu powietrza przez ścianę. Wydajność 200-1700 m3/h. Pobór mocy 36-110 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 32-42 dB.

Konstrukcja:
Obudowy wentylatorów wykonane są z blachy stalowej z powłoką polimerową. Wirnik skrzydełkowy wykonany jest z blachy aluminiowej.

Silnik:
W wentylatorach wykorzystywane są jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem z wbudowanym zabezpieczeniem termicznym z automatycznym restartem. W celu osiągnięcia dłuższego czasu eksploatacji wentylatora w silnikach zastosowano łożyska kulkowe. Klasa bezpieczeństwa silnika: IP 24.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Wentylator montuje się na ścianie przy pomocy okrągłej płyty montażowej. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń

VKF

więcej »
Zastosowanie:
Wywiewne i nawiewno-wywiewne systemy wentylacji, do różnego typu pomieszczeń gdzie wymagana jest wysoka wydajność przy stosunkowo niskim oporze przepływu. Wykorzystywane są także w chłodnictwie do chłodzenia monobloków ze sprężarkami. Oprócz tego wentylatory mogą być stosowane do prostego wyrzutu powietrza przez ścianę. Stosowane mogą być również do spiętrzenia powietrza w systemach wentylacji przeciwpożarowej. Wydajność 800-12200 m3/h. Pobór mocy 50-800 W. Zasilenie 220V 380V. Ciśnienie akustyczne 50-78 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora i wirnika skrzydełkowego wykonana jest z blachy stalowej z powloką polimerową. Wentylator posiada skrzynkę zaciskową z boku na obudowie.

Silnik:
Przy produkcji wentylatora wykorzystywane są asynchroniczne silniki z zewnętrznym wirnikiem i zabezpieczeniem termicznym z automatycznym restartem. W celu osiągnięcia dłuższego czasu eksploatacji wentylatora w jego silniku zastosowano łożyska kulkowe. W zależności od modeli stosuje się dwu- lub czterobiegunowe silniki, które mogą być w wersji: jedno lub trzyfazowej.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Wentylatory montowane są w kanale wentylacyjnym przy pomocy kołnierzy. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VKOM

więcej »
Zastosowanie:
Wywiewne i nawiewno-wywiewne systemy wentylacji dla różnego typu pomieszczeń, gdzie wymagana jest wysoka efektywność przy stosunkowo niskim oporze systemu. Wentylatory mogą być stosowane do prostego wyrzutu powietrza przez ścianę. Wydajność 200-1700 m3/h. Pobór mocy 36-110 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 32-42 dB.

Konstrukcja:
Obudowy wentylatorów VKOM wykonane są z blachy stalowej z powłoką polimerową. Wirnik skrzydełkowy wykonany jest z blachy aluminiowej.

Silnik:
W wentylatorach wykorzystywane są jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem, z wbudowanym zabezpieczeniem termicznym z automatycznym restartem. W celu osiągnięcia dłuższego czasu eksploatacji wentylatora w silnikach zastosowano łożyska kulkowe. Klasa bezpieczeństwa silnika: IP 24.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:
Wentylator montuje się w systemie wentylacyjnym lub bezpośrednio na ścianie za pomocą uchwytów montażowych znajdujących się w zestawie z wentylatorem. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VKOMZ

więcej »
Zastosowanie:
Wywiewne i nawiewno-wywiewne systemy wentylacji dla różnego typu pomieszczeń, gdzie wymagana jest wysoka efektywność przy stosunkowo niskim oporze systemu. Wentylatory mogą być również stosowane do prostego wyrzutu powietrza przez ścianę. Wydajność 200-1700 m3/h. Pobór mocy 36-110 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 32-42 dB.

Konstrukcja:
Obudowa wentylatora VKOMZ wykonana jest z blachy ze stali ocynkowanej. Wirnik skrzydełkowy wykonany jest z blachy aluminiowej.

Silnik:
W wentylatorach wykorzystywane są jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem z wbudowanym zabezpieczeniem termicznym z automatycznym restartem. W celu osiągnięcia dłuższego czasu eksploatacji wentylatora w silnikach zastosowano łożyska kulkowe. Klasa bezpieczeństwa silnika: IP 24.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż:

Wentylator montuje się w systemie wentylacyjnym lub bezpośrednio na ścianie za pomocą uchwytów montażowych znajdujących się w zestawie z wentylatorem. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

wentylatory kominkowe

FFK

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory kominkowe przeznaczone są do mechanicznego rozprowadzenia ciepłego powietrza jakie powstaje podczas palenia w kominku. Taki system jest stosowany do ogrzewania pomieszczeń domów użytkowanych okresowo albo jako dodatkowe źródło ogrzewania, które pozwala ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu w okresie zimowym. Wentylator kominkowy plus prawidłowo zaprojektowany system rozprowadzania ciepłego powietrza pozwala racjonalnie podzielić ilość ciepłego powietrza jakie trafia do poszczególnych pomieszczeń. Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali ocynkowanej z izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej. Obudowa w części wirnika elektrycznego wyposażona jest w perforację, która zapewnia cyrkulację powietrza i chłodzenie wirnika wentylatora. Wentylator wyposażony jest w termostat za pomocą którego można ustawiać wartość temperatury, przy której wentylator się włącza i wyłącza. Włączenie się wentylatora odbywa się przy temperaturze od 0ºC do 90ºC panującej w komorze cieplnej osłony kominka. Wydajność 265-810 m3/h. Pobór mocy 26-179 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 29-47 dB.

Silnik:
W wentylatorach stosuje się jednofazowe silniki 230V/50Hz. Klasa izolacji F. Silnik ma wbudowane zabezpieczenie z automatycznym restartem zapobiegające jego przegrzaniu. Silnik elektryczny jest wyłączony ze strumienia powietrza transportowanego (ciepłego) i wyposażony w wirnik z zagiętymi łopatkami do przodu. Zastosowanie w silnikach łożysk kulkowych wydłuża znacząco okres eksploatacji wentylatora. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas produkcji turbina przechodzi dynamiczne wyważanie. Wentylator wyposażony jest w silnik asynchroniczny z dodatkowym wirnikiem dla chłodzenia silnika elektrycznego. Wentylator serii KAM EKO wyposażony jest w silnik z wirnikiem zewnętrznym. Wentylator serii KAM EKO DUO wyposażony jest w silnik z dwoma prędkościami obrotowymi i wirnikiem zewnętrznym.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora. Należy pamiętać, aby po wyłączeniu wentylatora przez termostat, ponowny rozruch wentylatora odbywał się przy pełnej prędkości obrotowej, a dopiero po osiągnięciu pełnej wydajności można regulować jego wydajność.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu uważając aby otwory wentylacyjne na obudowie nie były zasłonięte. Miejsce montażu wentylatora powinno być w linii prostej nad komorą kominkową tak, aby ciepłe powietrze mogło swobodnie unosić się do góry do znajdującego się w wentylatorze termostatu. Podłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

Zawór termoregulacyjny zapewnia:
1. odprowadzenie gorącego powietrza przy niepracującym silniku wentylatora (np. brak zasilania).
2. doprowadzenie do komory zimnego powietrza przy temperaturze gorącego powietrza z kominka przekraczającej 90°C.

Zamocowanie w/w komory do obudowy wentylatora za pomocą zamków zatrzaskowych zapewnia łatwy dostęp podczas konserwacji i czyszczenia. Posiada też zdejmowany metalowy filtr-boks dla oczyszczania tłoczonego powietrza (klasa G3). Mocowania filtru do obudowy wentylatora dokonuje siê za pomocą zatrzasków zapewniając łatwy demontaż filtru dla czyszczenia.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

GFK

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory kominkowe przeznaczone są do mechanicznego rozprowadzenia ciepłego powietrza jakie powstaje podczas palenia w kominku. Taki system jest stosowany do ogrzewania pomieszczeń domów użytkowanych okresowo albo jako dodatkowe źródło ogrzewania, które pozwala ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu w okresie zimowym. Wentylator kominkowy plus prawidłowo zaprojektowany system rozprowadzania ciepłego powietrza pozwala racjonalnie podzielić ilość ciepłego powietrza jakie trafia do poszczególnych pomieszczeń. Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali ocynkowanej z izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej. Obudowa w części wirnika elektrycznego wyposażona jest w perforację, która zapewnia cyrkulację powietrza i chłodzenie wirnika wentylatora. Wentylator wyposażony jest w termostat za pomocą którego można ustawiać wartość temperatury, przy której wentylator się włącza i wyłącza. Włączenie się wentylatora odbywa się przy temperaturze od 0ºC do 90ºC panującej w komorze cieplnej osłony kominka. Wydajność 265-810 m3/h. Pobór mocy 26-179 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 29-47 dB.

Silnik:
W wentylatorach stosuje się jednofazowe silniki 230V/50Hz. Klasa izolacji F. Silnik ma wbudowane zabezpieczenie z automatycznym restartem zapobiegające jego przegrzaniu. Silnik elektryczny jest wyłączony ze strumienia powietrza transportowanego (ciepłego) i wyposażony w wirnik z zagiętymi łopatkami do przodu. Zastosowanie w silnikach łożysk kulkowych wydłuża znacząco okres eksploatacji wentylatora. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas produkcji turbina przechodzi dynamiczne wyważanie. Wentylator wyposażony jest w silnik asynchroniczny z dodatkowym wirnikiem dla chłodzenia silnika elektrycznego. Wentylator serii KAM EKO wyposażony jest w silnik z wirnikiem zewnętrznym. Wentylator serii KAM EKO DUO wyposażony jest w silnik z dwoma prędkościami obrotowymi i wirnikiem zewnętrznym.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora. Należy pamiętać, aby po wyłączeniu wentylatora przez termostat, ponowny rozruch wentylatora odbywał się przy pełnej prędkości obrotowej, a dopiero po osiągnięciu pełnej wydajności można regulować jego wydajność.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu uważając aby otwory wentylacyjne na obudowie nie były zasłonięte. Miejsce montażu wentylatora powinno być w linii prostej nad komorą kominkową tak, aby ciepłe powietrze mogło swobodnie unosić się do góry do znajdującego się w wentylatorze termostatu. Podłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

Zawór termoregulacyjny zapewnia:
1. Odprowadzenie gorącego powietrza przy niepracującym silniku wentylatora (np. brak zasilania).
2. Doprowadzenie do komory zimnego powietrza przy temperaturze gorącego powietrza z kominka przekraczającej 90°C.

Zamocowanie w/w komory do obudowy wentylatora za pomocą zamków zatrzaskowych zapewnia łatwy dostęp podczas konserwacji i czyszczenia. GFK to zawór grawitacyjny, zapobiegaj¹cy zwrotnemu strumieniowi powietrza w systemie. Kompletowanie wentylatora z komorą zmieszania KFK i zaworem grawitacyjnym GFK zapewnia zabezpieczenie silnika wentylatora przed przegrzaniem (gdy silnik nie pracuje, na przykład przez brak prądu) przez system BY-PASS. W wentylatorach systemu BY-PASS przy niepracującym silniku zapewnia się zamknięcie zaworu grawitacyjnego i wyrzut gorącego powietrza przez kanały wentylacyjne do innych pomieszczeń.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

KAM

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory kominkowe przeznaczone są do mechanicznego rozprowadzenia ciepłego powietrza jakie powstaje podczas palenia w kominku. Taki system jest stosowany do ogrzewania pomieszczeń domów użytkowanych okresowo albo jako dodatkowe źródło ogrzewania, które pozwala ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu w okresie zimowym. Wentylator kominkowy plus prawidłowo zaprojektowany system rozprowadzania ciepłego powietrza pozwala racjonalnie podzielić ilość ciepłego powietrza jakie trafia do poszczególnych pomieszczeń. Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali ocynkowanej z izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej. Obudowa w części wirnika elektrycznego wyposażona jest w perforację, która zapewnia cyrkulację powietrza i chłodzenie wirnika wentylatora. Wentylator wyposażony jest w termostat za pomocą którego można ustawiać wartość temperatury, przy której wentylator się włącza i wyłącza. Włączenie się wentylatora odbywa się przy temperaturze od 0ºC do 90ºC panującej w komorze cieplnej osłony kominka. Wydajność 265-810 m3/h. Pobór mocy 26-179 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 29-47 dB.

Silnik:
W wentylatorach stosuje się jednofazowe silniki 230V/50Hz. Klasa izolacji F. Silnik ma wbudowane zabezpieczenie z automatycznym restartem zapobiegające jego przegrzaniu. Silnik elektryczny jest wyłączony ze strumienia powietrza transportowanego (ciepłego) i wyposażony w wirnik z zagiętymi łopatkami do przodu. Zastosowanie w silnikach łożysk kulkowych wydłuża znacząco okres eksploatacji wentylatora. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas produkcji turbina przechodzi dynamiczne wyważanie. Wentylator wyposażony jest w silnik asynchroniczny z dodatkowym wirnikiem dla chłodzenia silnika elektrycznego. Wentylator serii KAM EKO wyposażony jest w silnik z wirnikiem zewnętrznym. Wentylator serii KAM EKO DUO wyposażony jest w silnik z dwoma prędkościami obrotowymi i wirnikiem zewnętrznym.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora. Należy pamiętać, aby po wyłączeniu wentylatora przez termostat, ponowny rozruch wentylatora odbywał się przy pełnej prędkości obrotowej, a dopiero po osiągnięciu pełnej wydajności można regulować jego wydajność.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu uważając aby otwory wentylacyjne na obudowie nie były zasłonięte. Miejsce montażu wentylatora powinno być w linii prostej nad komorą kominkową tak, aby ciepłe powietrze mogło swobodnie unosić się do góry do znajdującego się w wentylatorze termostatu. Podłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

Zawór termoregulacyjny zapewnia:
1. Odprowadzenie gorącego powietrza przy niepracującym silniku wentylatora (np. brak zasilania).
2. Doprowadzenie do komory zimnego powietrza przy temperaturze gorącego powietrza z kominka przekraczającej 90°C.

Zamocowanie w/w komory do obudowy wentylatora za pomocą zamków zatrzaskowych zapewnia łatwy dostęp podczas konserwacji i czyszczenia.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

KFK

więcej »
Zastosowanie:
Wentylatory kominkowe przeznaczone są do mechanicznego rozprowadzenia ciepłego powietrza jakie powstaje podczas palenia w kominku. Taki system jest stosowany do ogrzewania pomieszczeń domów użytkowanych okresowo albo jako dodatkowe źródło ogrzewania, które pozwala ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu w okresie zimowym. Wentylator kominkowy plus prawidłowo zaprojektowany system rozprowadzania ciepłego powietrza pozwala racjonalnie podzielić ilość ciepłego powietrza jakie trafia do poszczególnych pomieszczeń. Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali ocynkowanej z izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej. Obudowa w części wirnika elektrycznego wyposażona jest w perforację, która zapewnia cyrkulację powietrza i chłodzenie wirnika wentylatora. Wentylator wyposażony jest w termostat za pomocą którego można ustawiać wartość temperatury, przy której wentylator się włącza i wyłącza. Włączenie się wentylatora odbywa się przy temperaturze od 0ºC do 90ºC panującej w komorze cieplnej osłony kominka. Wydajność 265-810 m3/h. Pobór mocy 26-179 W. Zasilenie 220V. Ciśnienie akustyczne 29-47 dB.

Silnik:
W wentylatorach stosuje się jednofazowe silniki 230V/50Hz. Klasa izolacji F. Silnik ma wbudowane zabezpieczenie z automatycznym restartem zapobiegające jego przegrzaniu. Silnik elektryczny jest wyłączony ze strumienia powietrza transportowanego (ciepłego) i wyposażony w wirnik z zagiętymi łopatkami do przodu. Zastosowanie w silnikach łożysk kulkowych wydłuża znacząco okres eksploatacji wentylatora. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas produkcji turbina przechodzi dynamiczne wyważanie. Wentylator wyposażony jest w silnik asynchroniczny z dodatkowym wirnikiem dla chłodzenia silnika elektrycznego. Wentylator serii KAM EKO wyposażony jest w silnik z wirnikiem zewnętrznym. Wentylator serii KAM EKO DUO wyposażony jest w silnik z dwoma prędkościami obrotowymi i wirnikiem zewnętrznym.

Regulacja prędkości:
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) lub skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po kilka jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora. Należy pamiętać, aby po wyłączeniu wentylatora przez termostat, ponowny rozruch wentylatora odbywał się przy pełnej prędkości obrotowej, a dopiero po osiągnięciu pełnej wydajności można regulować jego wydajność.

Montaż:
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu uważając aby otwory wentylacyjne na obudowie nie były zasłonięte. Miejsce montażu wentylatora powinno być w linii prostej nad komorą kominkową tak, aby ciepłe powietrze mogło swobodnie unosić się do góry do znajdującego się w wentylatorze termostatu. Podłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

Zawór termoregulacyjny zapewnia:
1. Odprowadzenie gorącego powietrza przy niepracującym silniku wentylatora (np. brak zasilania).
2. Doprowadzenie do komory zimnego powietrza przy temperaturze gorącego powietrza z kominka przekraczającej 90°C.

Zamocowanie w/w komory do obudowy wentylatora za pomocą zamków zatrzaskowych zapewnia łatwy dostęp podczas konserwacji i czyszczenia. KFK to zdejmowana metalowa komora zmieszania z wbudowanym zaworem termoregulującym i filtrem oczyszczania tłoczonego powietrza (klasa G3). Mocowanie komory zmieszania do obudowy wentylatora wykonuje się za pomocą zatrzasków, zapewniających łatwy demontaż komory dla czyszczenia. Kompletowanie wentylatora z komorą zmieszania KFK zapewnia doprowadzenie zimnego powietrza do komory zmieszania przy podwyższeniu temperatury tłoczonego powietrza powyżej 90°C i odprowadzenie gorącego powietrza przy niepracującym silniku wentylatora.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

nasady zwiększające ciąg

MaxVent

więcej »
Nasada kominowo-kanałowa do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej lub ciągu w kanałach spalinowych komina. Stabilizuje ciąg, gdy występują zakłócenia ciśnienia dynamicznego w strefie wylotu zawirowania powietrza na wylocie komina z powodu jego niekorzystnego usytuowania i wiatrów, a także przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrach (II i III strefa obciążenia wiatrem) lub kiedy brak ustabilizowanego ciągu kominowego albo jest on zbyt mały. Materiał: stal chromowana lub aluminium. Dostępne średnice wlotu 150, 180, 200 mm. Do montażu na kominie - podstawa kwadratowa.

« zwiń

MiniVent

więcej »
Nasada kominowo-kanałowa do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej lub ciągu w kanałach spalinowych komina. Stabilizuje ciąg, gdy występują zakłócenia ciśnienia dynamicznego w strefie wylotu zawirowania powietrza na wylocie komina z powodu jego niekorzystnego usytuowania i wiatrów, a także przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrach (II i III strefa obciążenia wiatrem) lub kiedy brak ustabilizowanego ciągu kominowego albo jest on zbyt mały. Materiał: stal chromowana lub aluminium. Średnica wlotu 150 mm.

« zwiń

RoVent

więcej »

Nasada kominowo-kanałowa do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej lub ciągu w kanałach spalinowych komina. Stabilizuje ciąg, gdy występują zakłócenia ciśnienia dynamicznego w strefie wylotu zawirowania powietrza na wylocie komina z powodu jego niekorzystnego usytuowania i wiatrów, a także przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrach (II i III strefa obciążenia wiatrem) lub kiedy brak ustabilizowanego ciągu kominowego albo jest on zbyt mały. Materiał: stal chromowana. Dostępne średnice wlotu 150, 180, 200 mm.


« zwiń

filtry kieszeniowe do wentylacji

filtr FBK do przewodów okrągłych

więcej »
Zastosowanie:
Filtry kieszeniowe są stosowane do czyszczenia nawiewanego, a także wywiewanego powietrza w systemach wentylacji i klimatyzacji o przekroju okrągłym. Służą do zabezpieczenia przewodów wentylacyjnych, wymienników ciepła, wentylatorów, nagrzewnic, chłodnic, przyrządów automatyki i innego sprzętu wentylacyjnego przed zapyleniem. Filtry mogą być stosowane jako pierwszy stopnień oczyszczania powietrza przed bardziej efektywnymi filtrami ostatecznymi. Przewidziany do kanałów o średnicy: 100, 125, 150, 160, 200, 250, 315.

Konstrukcja:
Obudowa jest wykonana ze stali ocynkowanej. Skrzynka filtracyjna jest zaopatrzona w przyłącza z gumową uszczelką, które pozwalają hermetycznie łączyć ją z przewodami wentylacyjnymi. Uchylna klapa filtru jest wyposażona w zamek umożliwiający dostęp do wymiennego elementu filtrującego. Element filtrujący jest wykonany z tkaniny syntetycznej w postaci kieszeni. Filtr może posiadać klasy czyszczenia G4, F5, F7.

Montaż:
Konstrukcja filtra pozwala na umieszczenie go w okrągłych przewodach wentylacyjnych w dowolnym położeniu. Kierunek ruchu powietrza musi odpowiadać strzałce na filtrze. Przy montażu w pozycji pionowej strumień powietrza powinien być skierowany w dół. Przy montażu trzeba pozostawić przestrzeń do czyszczenia albo wymiany elementu filtrującego.

« zwiń
Karta Techniczna

filtry kasetowe do wentylacji

FB K2

więcej »
Zastosowanie:
Moduł filtracyjny ma zastosowanie w systemach wentylacji, które wymagają wysokiego stopnia oczyszczania strumienia powietrza (antysmogowego). Przeznaczony do połączenia z przewodami wentylacyjnymi okrągłymi o średnicy nominalnej 200 mm. Urządzenie świetnie spełnia się jako uzupełnienie centrali wentylacyjnej.

Obudowa:
Obudowa ze stali z powłoką polimerową jest odporna na korozję. Konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do wymiany filtrów.

Montaż:
Nadaje się do montażu naściennego lub sufitowego przy pomocy wsporników montażowych. Dzięki swojej kompaktowej budowie urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku sufitu podwieszanego. Filtr może być zainstalowany w każdej pozycji.

Filtracja powietrza:
Dla zapewnienia szybkiego dostępu do filtrów w obudowie znajduje się panel serwisowy. Oczyszczanie wstępne odbywa się za pomocą filtra klasy G4. Oczyszczanie wtórne odbywa się za pomocą filtra klasy F8 lub filtra HEPA klasy H13. Filtr klasy F8 zatrzymuje do 98% cząstek twardych o średnicy 2.5 mikrona. Filtr klasy H13 zatrzymuje do 99% cząstek twardych o średnicy 2.5 mikrona oraz puch i bakterie. W celu dodatkowego wyeliminowania niepożądanych zapachów i gazów jest również możliwość dodania filtra węglowego.

« zwiń
Karta Techniczna

filtr FBV do wentylacji

więcej »
Zastosowanie:
Kasetowe filtry powietrza stosowane są w celu czyszczenia nawiewanego, a także wywiewanego powietrza w systemach wentylacji i klimatyzacji w przewodach o przekroju okrągłym. Służą do zabezpieczenia przewodów, wymienników ciepła, wentylatorów, nagrzewnic, chłodnic, przyrządów automatyki i innych wentylacyjnych urządzeń, przed wpływem kurzu i innych zanieczyszczeń. Filtry wstępnego oczyszczania, mogą być stosowane jako pierwszy stopień czyszczenia przed bardziej efektywnymi filtrami ostatecznymi.

Konstrukcja:
Obudowa wykonana jest ze stali ocynkowanej. Przyłącze kaset filtracyjnych wyposażone jest w gumową uszczelkę, która zapewnia hermetyczne połączenie z systemem wentylacyjnym. Uchylna klapa filtra wyposażona jest w zamek ułatwiający szybki dostęp do wymiennego elementu filtrującego. Element filtrujący wykonany jest z włókniny syntetycznej i umieszcza się go w obudowie w metalowej ramce. Filtr z elementem filtrującym w kształcie V z powiększonym polem filtracji (klasa filtracji G4).

Montaż:
Konstrukcja filtra pozwala umieścić go w okrągłych przewodach wentylacyjnych w dowolnym położeniu. Kierunek ruchu powietrza powinien odpowiadać strzałce na filtrze. Przy montażu trzeba pozostawić przestrzeń do czyszczenia albo wymiany elementu filtrującego.

« zwiń
Karta Techniczna

nagrzewnice kanałowe wentylacyjne

NK do kanałów okrągłych

więcej »
Zastosowanie:
Elektryczne nagrzewnice kanałowe przeznaczone do podgrzewania nawiewanego powietrza w wentylacyjnych systemach o przekroju okrągłym. Służą do podgrzewania powietrza w systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dostępne średnice: 100, 125, 150, 160, 200, 250, 315 mm. Przepływ powietrza od 60 do 660 m3/h. Moc grzałki 600-9000 W. Napięcie prądu 220V i 380V.

Konstrukcja:
Obudowa i skrzynka przyłączeniowa są wykonane z ocynkowanej blachy stalowej, zaś elementy grzejne ze stali nierdzewnej. Hermetyczne połączenie nagrzewnicy z przewodami wentylacyjnymi umożliwiają gumowe uszczelki. Nagrzewnice kanałowe NK są wyposażone w dwa termostaty zabezpieczające przed przegrzaniem:
- główny - z automatycznym restartem załączającym się od 50 ºC. Po ochłodzeniu termostat automatycznie zamyka obwód sterowany.
- awaryjny - z ręcznym restartem załączającym się od 90 ºC. W przypadku zadziałania ponowne uruchomienie nagrzewnicy może nastąpić po ręcznym restarcie.
Każdy typowy wymiar posiada parę wariantów mocy. Zwiększenie mocy można osiągnąć poprzez instalowanie nagrzewnic kolejno jedna za drugą.

Montaż:
Konstrukcja nagrzewnicy pozwala umieścić ją za pomocą klamer. Kierunek ruchu powietrza musi odpowiadać strzałce na nagrzewnicy. Kanałowe nagrzewnice mogą być ustawiane w dowolnym położeniu (oprócz położenia tablicą rozdzielczą w dół z uwagi na niebezpieczeństwo gromadzenia się skroplin). Przed nagrzewnicą powinien znajdować się filtr powietrza zabezpieczający elementy grzejne przed zabrudzeniem. Rekomendowana odległość między nagrzewnicą i innymi elementami systemu powinna być nie mniejsza niż 2 przyłączeniowe średnice. Wydajność nagrzewnic kanałowych jest obliczona na minimalną prędkość strumienia powietrza 1,5 m/s i maksymalną temperaturę wychodzącego powietrza 40 ºC. W przypadku zastosowania regulatora obrotów wentylatora niezbędne jest zabezpieczenie minimalnej wydajności przez nagrzewnicę.

Nagrzewnica nie może pracować przy wyłączonym wentylatorze. Do prawidłowej i bezpiecznej pracy nagrzewnicy zaleca się stosowanie systemu automatyki zapewniającego kompleksowe sterowanie i ochronę, tj. automatyczne regulowanie mocy i temperatury ogrzewanego powietrza, oznaczanie stanu filtra przy pomocy czujnika różnicowego ciśnienia, odcięcie zasilania do nagrzewnicy w przypadku awarii wentylatora lub obniżenia prędkości strumienia powietrza, a także przy zadziałaniu wbudowanych termostatów, wyłączenie systemu wentylacji z przedmuchem elektrycznych przewodów grzewczych nagrzewnicy.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta DTR

NK do kanałów prostokątnych

więcej »
Zastosowanie:
Elektryczne nagrzewnice kanałowe przeznaczone do podgrzewania nawiewanego powietrza w wentylacyjnych systemach o przekroju prostokątnym. Służą do podgrzewania powietrza w systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dostępne wymiary: 400x200 do 1000x500 mm. Przepływ powietrza od 330 do 3960 m3/h. Moc grzałki 4,5-54 kW. Napięcie prądu 380V.

Konstrukcja:
Obudowa i skrzynka przyłączeniowa są wykonane z ocynkowanej blachy stalowej, zaś elementy grzejne ze stali nierdzewnej. Hermetyczne połączenie nagrzewnicy z przewodami wentylacyjnymi umożliwiają gumowe uszczelki. Nagrzewnice kanałowe NK są wyposażone w dwa termostaty zabezpieczające przed przegrzaniem:
- główny - z automatycznym restartem załączającym się od 50 ºC. Po ochłodzeniu termostat automatycznie zamyka obwód sterowany.
- awaryjny - z ręcznym restartem załączającym się od 90 ºC. W przypadku zadziałania ponowne uruchomienie nagrzewnicy może nastąpić po ręcznym restarcie.
Każdy typowy wymiar posiada parę wariantów mocy. Zwiększenie mocy można osiągnąć poprzez instalowanie nagrzewnic kolejno jedna za drugą.

Montaż:
Konstrukcja nagrzewnicy pozwala umieścić ją za pomocą klamer. Kierunek ruchu powietrza musi odpowiadać strzałce na nagrzewnicy. Kanałowe nagrzewnice mogą być ustawiane w dowolnym położeniu (oprócz położenia tablicą rozdzielczą w dół z uwagi na niebezpieczeństwo gromadzenia się skroplin). Przed nagrzewnicą powinien znajdować się filtr powietrza zabezpieczający elementy grzejne przed zabrudzeniem. Rekomendowana odległość między nagrzewnicą i innymi elementami systemu powinna być nie mniejsza niż 2 przyłączeniowe średnice. Wydajność nagrzewnic kanałowych jest obliczona na minimalną prędkość strumienia powietrza 1,5 m/s i maksymalną temperaturę wychodzącego powietrza 40 ºC. W przypadku zastosowania regulatora obrotów wentylatora niezbędne jest zabezpieczenie minimalnej wydajności przez nagrzewnicę.

Nagrzewnica nie może pracować przy wyłączonym wentylatorze. Do prawidłowej i bezpiecznej pracy nagrzewnicy zaleca się stosowanie systemu automatyki zapewniającego kompleksowe sterowanie i ochronę, tj. automatyczne regulowanie mocy i temperatury ogrzewanego powietrza, oznaczanie stanu filtra przy pomocy czujnika różnicowego ciśnienia, odcięcie zasilania do nagrzewnicy w przypadku awarii wentylatora lub obniżenia prędkości strumienia powietrza, a także przy zadziałaniu wbudowanych termostatów, wyłączenie systemu wentylacji z przedmuchem elektrycznych przewodów grzewczych nagrzewnicy.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta DTR

NKP nagrzewnica wstępna

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe nagrzewnice elektryczne wstępne przeznaczone są do zabezpieczenia rekuperatora przed zamarzaniem poprzez nagrzewanie powietrza dopływowego i podtrzymywanie niezbędnej temperatury powietrza w kanale na takim poziomie, który zapobiega zamarzaniu wymiennika. Nagrzewnice przeznaczone są do montażu z przewodami wentylacyjnymi o średnicy 125, 150, 160, 200 I 250 mm. Przepływ powietrza 60-375 m3/h. Pobór mocy 600- 3000 W.

Obudowa:
Obudowa i skrzynka przyłączeniowa wykonane są ze stali ocynkowanej, zaś elementy grzejne ze stali nierdzewnej. Obudowa nagrzewnicy ma dodatkową izolację termiczną z wełny mineralnej o grubości 20 mm. Nagrzewnice posiadają gumową uszczelkę dla hermetycznego połączenia z kanałami wentylacyjnymi. Kanałowe nagrzewnice serii NKP mają na wyposażeniu kabel zasilania wraz z kablem sygnałowym do połączenia nagrzewnicy ze sterownikiem w rekuperatorze. Regulację pracy nagrzewnicy umożliwia panel sterujący centrali wentylacyjnej lub urządzenia mobilne z nią współpracujące. Nagrzewnice wyposażone są w termostaty zabezpieczające przed przegrzaniem:
- podstawowa ochrona z automatycznym restartem przy temperaturze 50 °C,
- awaryjna ochrona z ręcznym restartem przy 90 °C.

Montaż:
Konstrukcja nagrzewnicy pozwala na zamocowanie jej na okrągłych przewodach wentylacyjnych za pomocą łączników (wchodzą w skład kompletu). Kierunek ruchu powietrza powinien odpowiadać strzałce na nagrzewnicy. Nagrzewnica łączy się ze sterownikiem w rekuperatorze za pomocą kabla (wchodzi w skład kompletu). W położeniu horyzontalnym pokrywa skrzynki sterowniczej powinna być skierowana do góry. Dopuszczalne jest odchylenie do 90°. Niedopuszczalne jest położenie skrzynki sterowniczej pokrywą w dół.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta DTR

NKV do kanałów okrągłych

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowa nagrzewnica wodna przeznaczona do podgrzewania nawiewanego powietrza w kanałach wentylacyjnych o przekrojach okrągłych. Średnice: 100, 125, 150, 160, 200, 250, 315 mm. Przepływ powietrza 150-1420 m3/h. Moc cieplna 1,0- 21,9 kW.

Konstrukcja:
Obudowa jest wykonana z ocynkowanej stali, kolektory grzejne są wykonane z miedzianych rurek, powierzchnia wymiennika ciepła jest wykonana z aluminiowych płyt. W celu hermetycznego połączenia z przewodami wentylacyjnymi nagrzewnice są zaopatrzone w gumowe uszczelki. Nagrzewnice występują w wariancie dwu- lub czterorzędowym, przeznaczone są do eksploatacji przy maksymalnym roboczym ciśnieniu 1,6 MPa (16 bar) i maksymalnej roboczej temperaturze wody 90 ºC. Na wlotowym króćcu nagrzewnicy jest przewidziana możliwość montażu czujnika temperatury zabezpieczającego przed zamarzaniem nagrzewnicy.

Montaż:
Konstrukcja nagrzewnicy pozwala umieścić ją na okrągłych kanałach wentylacyjnych za pomocą klamer. Nagrzewnice wodne powinny być ustawiane w położeniu pozwalającym dokonać jej odpowietrzania. Kierunek ruchu powietrza powinien odpowiadać strzałce na nagrzewnicy. Zaleca się ustawiać tak, aby strumień powietrzny był równomiernie rozdzielony na cały przekrój. Przed nagrzewnicą powinien być ustawiony filtr powietrza, zabezpieczający przed zabrudzeniem. Nagrzewnica powinna być ustawiana za wentylatorem. Odległość między wentylatorem, a nagrzewnicą powinna wynosić nie mniej niż dwie średnice nagrzewnicy. Jeśli nośnikiem ciepła jest woda, urządzenia grzewcze są przeznaczone dla instalowania tylko wewnątrz pomieszczenia. Dla montażu zewnętrznego konieczne jest używanie jako nośnika ciepła niezamarzającej mieszkanki (na przykład roztwór glikolu etylenowego). Dla prawidłowej i bezpiecznej pracy nagrzewnicy proponuje się stosować system automatyki zabezpieczający sterowanie i zabezpieczenie:
⇒ automatyczne regulowanie mocą i temperaturą ogrzewanego powietrza;
⇒ włączenie systemu wentylacji ze wstępnym nagrzewaniem nagrzewnicy;
⇒ zastosowanie przepustnicy szczelnej pod siłownik ze sprężyną powrotną;
⇒ ocenianie stanu filtra przy pomocy czujnika różnicowego ciśnienia - presostatu;
⇒ zatrzymanie wentylatora w przypadku groźby zamarznięcia nagrzewnicy.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta DTR

NKV do kanałów prostokątnych

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowe nagrzewnice wodne przeznaczone do podgrzewania nawiewanego powietrza w systemach wentylacji o przekroju prostokątnym. Przekroje kanałów 400x200 do 1000x500 mm. Przepływ powietrza 1100-3400 m3/h. Moc cieplna 8-49 kW.

Konstrukcja:
Obudowa jest wykonana z ocynkowanej stali, rurowe kolektory są wykonane z miedzianych rurek, powierzchnia wymiennika ciepła jest wykonana z aluminiowych płyt. Nagrzewnice występują w wariancie 2-, 3- lub 4-rzędowym. Przeznaczone są do eksploatacji przy maksymalnym roboczym ciśnieniu 1,6 MPa (16 bar) i maksymalnej roboczej temperaturze wody 90 ºC. W wyjściowym kolektorze nagrzewnicy jest specjalnie przystosowane miejsce dla czujnika pomiaru temperatury zabezpieczającego przed zamarznięciem nagrzewnicy.

Montaż:
Montaż nagrzewnicy do systemu wentylacyjnego odbywa się za pośrednictwem ramek montażowych. Wodne nagrzewnice mogą być ustawiane w dowolnym położeniu, ale pozwalającym na jej odpowietrzanie. Kierunek ruchu powietrza powinien odpowiadać strzałce na nagrzewnicy. Zaleca się ustawienie w pozycji, w której strumień powietrza przepływa równomiernie przez cały przekrój. Jeśli nagrzewnica znajduje się za wentylatorem, długość przewodu wentylacyjnego powinna być nie mniejsza niż 1,5 m w celu stabilizacji strumienia powietrza. Przed nagrzewnicą powinien być zamontowany filtr powietrzny, zabezpieczający przed zabrudzeniem. Jeśli nośnikiem ciepła jest woda, urządzenia grzewcze są przeznaczone do instalowania tylko wewnątrz pomieszczenia. Do montażu zewnętrznego konieczne jest użycie jako nośnika ciepła niezamarzającej mieszanki (na przykład roztwór glikolu etylenowego). Dla prawidłowej i bezpiecznej pracy nagrzewnicy zalecane jest stosowanie systemu automatyki zapewniającego kompleksowe sterowanie i zabezpieczenie:
>> automatyczne regulowanie mocą i temperaturą ogrzewanego powietrza;
>> włączenie systemu wentylacji ze wstępnym nagrzewaniem nagrzewnicy;
>> zastosowanie przepustnicy powietrznej z napędem mechanicznym;
>> określanie stanu filtra przy pomocy czujnika różnicowego ciśnienia;
>> zatrzymanie wentylatora w przypadku zagrożenia zamarznięciem nagrzewnicy.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta DTR

chłodnice powietrza wentylacyjnego

OKF

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowa chłodnica powietrza z chłodzeniem bezpośrednim, przeznaczona do schładzania nawiewanego powietrza w systemach wentylacyjnych o prostokątnym przekroju kanałów. Może być także stosowana jako chłodnica w centralach nawiewnych lub nawiewno-wywiewnych. Przekroje 400x200 do 1000x500 mm. Przepływ powietrza 300-8000 m3/h. Moc chłodnicza 1,5- 60 kW.

Konstrukcja:
Chłodnica freonowa wykonana jest ze stali ocynkowanej, rurki kolektora wykonane są z miedzi, powierzchnia wymiennika ciepła z płyt aluminiowych. Wykonanie chłodnicy trzyrzędowe. Chłodnice przeznaczone są do eksploatacji z czynnikami chłodzącymi: R123, R134a, R152a, R404a, R407c, R410a, R507, R12, R22. Chłodnica wyposażona jest w tacę ociekową z odprowadzeniem skroplin. W chłodnicy można zmienić stronę obsługi odwracając wymiennik ciepła o 180°.

Montaż:
Montażu chłodnicy dokonuje się za pomocą kołnierzy. Chłodnice mogą być montowane tylko w położeniu poziomym - umożliwiającym odprowadzanie skroplin. Zaleca się takie ustawienie, aby strumień powietrza był równomiernie rozdzielony na cały przekrój. Przed chłodnicą powinien być ustawiony filtr powietrza zabezpieczający wymiennik przed zabrudzeniem. Chłodnica może być ustawiana przed lub za wentylatorem. W przypadku kiedy chłodnica znajduje się za wentylatorem, zaleca się aby odległość między chłodnicą a wentylatorem wynosiła minimum 1,5 m. Chłodnicę należy podłączyć w kierunku przeciwnym do strumienia powietrza (przeciwprądowo), aby osiągnąć maksymalną wydajność chłodzenia. Wszystkie obliczeniowe nomogramy w katalogu obowiązują dla takiego sposobu podłączenia.

Polipropylenowy skraplacz zapobiega przedostawaniu się skroplin do systemu wentylacyjnego. Przy wyborze chłodnicy należy wziąć pod uwagę fakt, że skraplacz efektywnie wyłapuje skropliny przy prędkości powietrza nie przekraczającej 4 m/s. Odprowadzanie skroplin odbywa się poprzez syfon. Wysokość syfonu zależy od ciśnienia wentylatora.

Dla prawidłowej i bezpiecznej pracy chłodnic, zalecane jest stosowanie systemu automatyki zapewniającego kompleksowe sterowanie i automatyczną regulację wydajnością chłodniczą oraz temperaturą chłodzenia powietrza.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta DTR

OKF1

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowa chłodnica powietrza z chłodzeniem bezpośrednim, przeznaczona do schładzania nawiewanego powietrza w systemach wentylacyjnych o prostokątnym przekroju kanałów. Może być także stosowana jako chłodnica w centralach nawiewnych lub nawiewno-wywiewnych. Przekroje 400x200 do 1000x500 mm. Przepływ powietrza 300-8000 m3/h. Moc chłodnicza 1,5- 60 kW.

Konstrukcja:
Chłodnica freonowa OKF1 posiada uproszczoną konstrukcję. Obudowa chłodnicy wykonana jest ze stali ocynkowanej, rurki kolektora wykonane są z miedzi, powierzchnia wymiennika ciepła z płyt aluminiowych. Wykonanie chłodnicy trzyrzędowe. Chłodnice przeznaczone są do eksploatacji z czynnikami chłodzącymi: R123, R134a, R152a, R404a, R407c, R410a, R507, R12, R22. Chłodnica wyposażona jest w tacę ociekową z odprowadzeniem skroplin. Wersja podstawowa chłodnic OKF1 wymaga obsługi prawostronnej zgodnie z kierunkiem strumienia powietrza.

Montaż:
Montażu chłodnicy dokonuje się za pomocą kołnierzy. Chłodnice mogą być montowane tylko w położeniu poziomym - umożliwiającym odprowadzanie skroplin. Zaleca się takie ustawienie, aby strumień powietrza był równomiernie rozdzielony na cały przekrój. Przed chłodnicą powinien być ustawiony filtr powietrza zabezpieczający wymiennik przed zabrudzeniem. Chłodnica może być ustawiana przed lub za wentylatorem. W przypadku kiedy chłodnica znajduje się za wentylatorem, zaleca się aby odległość między chłodnicą a wentylatorem wynosiła minimum 1,5 m. Chłodnicę należy podłączyć w kierunku przeciwnym do strumienia powietrza (przeciwprądowo), aby osiągnąć maksymalną wydajność chłodzenia. Wszystkie obliczeniowe nomogramy w katalogu obowiązują dla takiego sposobu podłączenia.

Polipropylenowy skraplacz zapobiega przedostawaniu się skroplin do systemu wentylacyjnego. Przy wyborze chłodnicy należy wziąć pod uwagę fakt, że skraplacz efektywnie wyłapuje skropliny przy prędkości powietrza nie przekraczającej 4 m/s. Odprowadzanie skroplin odbywa się poprzez syfon. Wysokość syfonu zależy od ciśnienia wentylatora.

Dla prawidłowej i bezpiecznej pracy chłodnic, zalecane jest stosowanie systemu automatyki zapewniającego kompleksowe sterowanie i automatyczną regulację wydajnością chłodniczą oraz temperaturą chłodzenia powietrza.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta DTR

OKW

więcej »
Zastosowanie:
Kanałowa chłodnica wodna powietrza, przeznaczona do schładzania nawiewanego powietrza w systemach wentylacyjnych o prostokątnym przekroju kanałów, a także może być wykorzystywana jako chłodnica w centralach nawiewnych albo nawiewno-wywiewnych.

Konstrukcja:
Obudowa chłodnicy wykonana jest ze stali ocynkowanej, rurowe kolektory wykonane są z miedzi, powierzchnia wymiennika ciepła wykonana jest z płyt aluminiowych. Wymienniki  produkowane są w 3-rzędowym wykonaniu i są przeznaczone do eksploatacji przy maksymalnym roboczym ciśnieniu wody 1,5 MPa (15 bar). Chłodnice wyposażone są w tacę ociekową z odprowadzeniem skroplin.

Montaż:
Montaż chłodnicy dokonuje się za pomocą ramek montażowych. Chłodnice mogą być montowane tylko w położeniu poziomym pozwalającym dokonać jej odpowietrzania i odprowadzania skroplin. Zaleca się takie ustawienie, aby strumień powietrzny był równomiernie rozdzielony na cały przekrój. Przed chłodnicą powinien być ustawiony filtr powietrza zabezpieczający przed zabrudzeniem. Chłodnica może być ustawiana przed albo za wentylatorem. Jeżeli chłodnica znajduje się za wentylatorem, zaleca się aby odległość między chłodnicą a wentylatorem wynosiła minimum 1 m. Chłodnicę należy podłączyć w kierunku przeciwnym do strumienia powietrza, aby osiągnąć maksymalny uzysk chłodu. Wszystkie obliczeniowe nomogramy w KT są dla takiego sposobu podłączenia. Jeśli czynnikiem chłodzącym jest woda, chłodnice są przeznaczone do instalowania tylko wewnątrz pomieszczenia, w których temperatura nie jest mniejsza niż 0 °C. Do montażu zewnętrznego chłodnicy lub gdy temperatura otoczenia może spaść poniżej zera, konieczne jest stosowanie np. glikolu. Skraplacz zapobiega przedostawaniu się skroplin do systemu wentylacyjnego. Przy wyborze chłodnicy należy wziąć pod uwagę fakt, że skraplacz efektywnie wyłapuje skropliny przy prędkości powietrza nie przekraczającej 4 m/s. Dla prawidłowej i bezpiecznej pracy chłodnicy, proponuje się stosować system automatyki zabezpieczający kompleksowe sterowanie i automatyczne regulowanie efektywnością chłodzenia i temperaturą schłodzenia powietrza.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta DTR

nawiewniki sufitowe

O AN-125N

więcej »
Anemostat nawiewny wykonany ze stali pokrytej powłoką polimerową. Przeznaczony do montażu w sufitach. Średnica przyłącza do przewodu wentylacyjnego DN125. Cechy produktu: łatwy montaż, niewielkie straty ciśnienia, niski poziom szumu.

« zwiń

wywiewniki sufitowe

O AW-125W

więcej »
Anemostat wywiewny wykonany ze stali pokrytej powłoką polimerową. Przeznaczony do montażu w sufitach. Średnica przyłącza do przewodu wentylacyjnego DN125. Cechy produktu: łatwy montaż, niewielkie straty ciśnienia, niski poziom szumu.

« zwiń

otulina PE - termoizolacja przewodów wentylacyjnych

VOI

więcej »
Otulina termoizolacyjna ze spienionego PE do przewodów wentylacyjnych średnicy 75 mm. Grubość otuliny 9 mm lub 20 mm. Długość 2 m. Kolor szary.

« zwiń

rozdzielacze do wentylacji

VRO 12/200

więcej »
Rozdzielacz wentylacyjny wykonany ze stali ocynkowanej do przewodów okrągłych. Wymiary 600x300 mm, wysokość 90 mm. Wejście średnicy 200 mm, 12 wyjść średnicy 75 mm.

« zwiń

VRO 6/160

więcej »
Rozdzielacz wentylacyjny wykonany ze stali ocynkowanej do przewodów okrągłych. Wymiary 400x200 mm, wysokość 90 mm. Wejście średnicy 160 mm, 6 wyjść średnicy 75 mm.

« zwiń

VRO 8/160

więcej »
Rozdzielacz wentylacyjny wykonany ze stali ocynkowanej do przewodów okrągłych. Wymiary 400x200 mm, wysokość 90 mm. Wejście średnicy 160 mm, 8 wyjść średnicy 75 mm.

« zwiń

VRP 10/16/200

więcej »
Rozdzielacz wentylacyjny wykonany ze stali ocynkowanej do przewodów okrągłych.
Wymiary:
500x250 mm, wysokość 250 mm, wejście średnicy 200 mm, 10 wyjść średnicy 75 mm.
820x250 mm, wysokość 250 mm, wejście średnicy 200 mm, 16 wyjść średnicy 75 mm.

« zwiń

skrzynki rozprężne wentylacyjne

VSK 1/125

więcej »
Skrzynka rozprężna wentylacyjna wykonana ze stali ocynkowanej do przewodów okrągłych. Wymiary 180x180 mm, wysokość 90 mm. Wejście średnicy 125 mm, 1 wyjście średnicy 75 mm.

« zwiń

VSK 2/125

więcej »
Skrzynka rozprężna wentylacyjna wykonana ze stali ocynkowanej do przewodów okrągłych. Wymiary 200x180 mm, wysokość 90 mm. Wejście średnicy 125 mm, 2 wyjścia średnicy 75 mm.

« zwiń

VSK 3/125

więcej »
Skrzynka rozprężna wentylacyjna wykonana ze stali ocynkowanej do przewodów okrągłych. Wymiary 300x180 mm, wysokość 90 mm. Wejście średnicy 125 mm, 3 wyjścia średnicy 75 mm.

« zwiń

rekuperatory do wentylacji domowej

VUT HB/HBE EC

więcej »
Zastosowanie:
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła zapewniająca mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jednoczesnym jego filtrowaniem. Konstrukcja wymiennika płytowego umożliwia pozyskanie energii cieplnej z powietrza wywiewnego do ogrzania powietrza czerpanego z zewnątrz. Centrala przeznaczona do montażu z przewodami wentylacyjnymi o średnicy 125, 160, 250 mm. Maksymalny przepływ powietrza 380-830 m3/h. Moc nagrzewnicy 2,8-3,6 kW. Poziom ciśnienia akustycznego 24-31 dB. Zasilanie 220V

Warianty:
VUT HB EC model bez wbudowanej nagrzewnicy
VUT HBE EC model z wbudowaną nagrzewnicą elektryczną wtórną

Obudowa:
Obudowa jest wykonana ze stali alucynkowej z wewnętrzną izolacją termiczną oraz akustyczną z wełny mineralnej grubości 40 mm.

Filtr:
Centrala wyposażona jest w dwa filtry panelowe o klasach G4 oraz F7 do oczyszczania powietrza nawiewanego. Do oczyszczania wywiewanego powietrza jest używany filtr panelowy G4.

Wentylatory:

W centralach zastosowano wentylatory z nowoczesnymi silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC z zewnętrznym wirnikiem. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora przy zachowaniu wysokiej jego sprawności do 90%. Zastosowanie silników EC zmniejsza zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu.

Centrale o typoszeregu 300 i 400 są wyposażone w wentylatory o stałej wydajności z łopatkami zagiętymi do przodu. Wentylatory zapewniają nastawioną wydajność nawet w przypadku, jeżeli opór systemu wentylacyjnego zmienia się w czasie pracy, na przykład, z powodu zapylenia filtrów. Centrale o typoszeregu 700 są wyposażone w wentylatory z łopatkami zagiętymi do tyłu.

Wymiennik ciepła:
Centrale VUT HB/HBE EC są wyposażone w przeciwprądowy wymiennik ciepła z polistyrenu. W okresie zimowym ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do ogrzania powietrza nawiewanego. Centrala jest wyposażona w tacę ociekową umożliwiającą gromadzenie i odprowadzenie skroplin.

Nagrzewnica elektryczna:
Centrale VUT HBE EC są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną do dodatkowego podgrzewania nawiewanego powietrza za rekuperatorem.
Centrale VUT HB EC nie mają wbudowanej nagrzewnicy elektrycznej, ale w razie potrzeby istnieje możliwość nabycia nagrzewnicy osobno.

By-pass:
Centrala jest wyposażona w by-pass, który jest automatycznie otwierany w okresie letnim, gdy jest konieczność ochłodzenia pomieszczenia chłodnym powietrzem z zewnątrz. W centralach wyposażonych w nagrzewnice by-pass może być wykorzystywany zimą do ochrony rekuperatora przed oblodzeniem.

Sterowanie:
Centrale VUT HB/HBE EC są wyposażone w układ automatyki A21 umożliwiającej zintegrowanie centrali z systemem Inteligentny dom lub BMS (Building Management Systems). Panel zdalnego sterowania do nabycia osobno. Aplikacja VENTS AHU umożliwia sterowanie centralą poprzez Wi-Fi. Po pobraniu aplikacji centrala z automatyką A21 może być sterowana za pomocą smartfonu, tabletu oraz innych urządzeń mobilnych.

Ochrona przed zamarzaniem:
W centralach VUT HB EC ochrona przed oblodzeniem odbywa się przy pomocy cyklicznych wyłączeń wentylatora nawiewnego, w tym czasie ciepłe wywiewane powietrze ogrzewa rekuperator. Potem następuje włączenie wentylatora nawiewu i centrala wraca do normalnego trybu pracy. W centralach VUT HBE EC ochrona przed oblodzeniem odbywa się przy pomocy by-passu. W celu lepszej ochrony do central VUT HB EC mogą być dodatkowo zainstalowane nagrzewnice do podgrzewania wstępnego.

Montaż:

Centrala jest przeznaczona do montażu naściennego oraz podłogowego. Konserwacja urządzenia oraz filtrów jest możliwa od strony panelu serwisowego. Podczas montażu panel przedni i tylny można wymieniać między sobą zapewniając w ten sposób lewostronny albo prawostronny montaż centrali.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VUT PB EC A21

więcej »
Zastosowanie:
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła zapewniająca mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jego jednoczesnym filtrowaniem. Konstrukcja wymiennika płytowego umożliwia pozyskanie energii cieplnej z powietrza wywiewanego do ogrzania powietrza czerpanego z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do montażu z przewodami wentylacyjnymi o średnicy 125 i 160 mm. Maksymalny przepływ powietrza 190-410 m3/h. Moc nagrzewnicy 50-170 W. Poziom ciśnienia akustycznego 26-34 dB. Zasilanie 220V.

Obudowa:
Obudowa centrali jest wykonana ze stali ocynkowanej z wewnętrzną izolacją termiczną oraz akustyczną z wełny mineralnej o grubości 40 mm.

Filtry:
Centrala jest wyposażona w filtry klasy F7 do oczyszczania powietrza nawiewanego. Do oczyszczania wywiewanego powietrza zastosowano filtr G4.

Wentylatory:
W centralach zastosowano wentylatory z innowacyjnymi silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami zagiętymi do tyłu. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora przy zachowaniu wysokiej sprawności do 90%. Zastosowanie silników EC pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy, przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu.

Wymiennik ciepła:
Centrala jest wyposażona w przeciwprądowy wymiennik ciepła z wykonany z polistyrenu oraz w tacę ociekową, umożliwiającą gromadzenie i odprowadzenie skroplin.

By-pass:
Centrale są wyposażone w by-pass do naturalnego chłodzenia w okresie letnim (nawiewanie świeżego powietrza z pominięciem procesu wymiany ciepła).

Sterowanie:
Centrale VUT PB EC A21 są wyposażone w ystem sterowania. Automatyka A21 umożliwia integrację centrali wentylacyjnej z systemem Inteligentny dom lub BMS (Building Management Systems). Panel zdalnego sterowania nie wchodzi w skład zestawu standardowego (do nabycia osobno). Aplikacja VENTS AHU umożliwia sterowanie centralą poprzez Wi-Fi za pomocą smartfonu, tabletu oraz innych urządzeń mobilnych.

Ochrona przed zamarzaniem:
W centralach VUT PB EC ochrona przed zamarzaniem odbywa się przy pomocy cyklicznych wyłączeń wentylatora nawiewnego, w tym czasie ciepłe wywiewane powietrze ogrzewa rekuperator. Potem następuje włączenie wentylatora nawiewu i centrala wraca do normalnego trybu pracy. W celu lepszej ochrony przed zamarzaniem do central VUT PB EC mogą być dodatkowo zainstalowane nagrzewnice do podgrzewania wstępnego.

Montaż:
Centrale są przeznaczone do montażu na ścianie lub suficie. Dostęp dla obsługi serwisowej i wymiany filtrów znajduje się od strony panelu dolnego.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VUT PBE/PBW EC A21

więcej »
Zastosowanie:
Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła VUT PBE EC z nagrzewnicą elektryczną i VUT PBW EC z nagrzewnicą wodną zapewniają mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jego jednoczesnym filtrowaniem. Konstrukcja wymiennika płytowego umożliwia pozyskanie energii cieplnej z powietrza wywiewnego do ogrzania powietrza czerpanego z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do wentylacji domów i mieszkań oraz montażu z przewodami powietrznymi o średnicy znamionowej Ø160, 200 i 250 mm. Maksymalny przepływ powietrza 380-830 m3/h. Moc nagrzewnicy 2,8-3,6 kW. Poziom ciśnienia akustycznego 24-31 dB. Zasilanie 220V.

Warianty:
VUT PBE EC - modele są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną wtórną
VUT PBW EC - modele są wyposażone w nagrzewnicę wodną wtórną

Obudowa:
Obudowa jest wykonana ze stali alucynkowej z wewnętrzną izolacją termiczną oraz akustyczną z wełny mineralnej o grubości 20 mm.

Filtry:
Nawiewane oraz wywiewane powietrze jest filtrowane przez dwa filtry panelowe o klasie filtracji G4. Opcjonalnie filtr nawiewu klasy F7 jest dostępny na indywidualne zamówienie.

Wentylatory:
W centralach zastosowano wentylatory z innowacyjnymi silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC, z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami zagiętymi do tyłu. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora przy zachowaniu wysokiej sprawności do 90%. Zastosowanie silników EC zmniejsza zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy, przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu.

Wymiennik ciepła:
Centrale są wyposażone w przeciwprądowy wymiennik ciepła z polistyrenu. W okresie zimowym ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do ogrzania powietrza nawiewanego. Centrala jest wyposażona w tacę ociekową, umożliwiającą gromadzenie i odprowadzenie skroplin.

Nagrzewnica:
Centrale VUT PBE EC są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną wtórną, a centrale VUT PBW EC w nagrzewnicę wodną. Nagrzewnice umożliwiają dodatkowe podgrzanie powietrza nawiewanego do poziomu oczekiwanego przez użytkownika. Nagrzewnice wodne są przeznaczone do użytkowania przy maksymalnym ciśnieniu roboczym 1,0 MPa (10 bar) i maksymalnej temperaturze roboczej czynnika 95 ˚C.

By-pass:
Centrale są wyposażone w by-pass do naturalnego chłodzenia w okresie letnim (nawiewanie świeżego powietrza z pominięciem procesu wymiany ciepła) i ochrony przeciwzamrożeniowej wymiennika ciepła.

Sterowanie:
Centrale VUT PBE EC oraz VUT PBW EC są wyposażone we wbudowany układ automatyki A21 umożliwiającej zintegrowanie centrali z systemem Inteligentny dom lub BMS (Building Management Systems). Panel zdalnego sterowania nie wchodzi w skład zestawu standardowego (do nabycia osobno). Aplikacja VENTS AHU umożliwia sterowanie centralą przez WiFi. Po pobraniu aplikacji centrala z automatyka A21 może być sterowana za pomocą smartfonu, tabletu oraz innych urządzeń mobilnych.

Ochrona przed zamarzaniem:
W centralach VUT PBE/PBW EC ochrona przed zamarzaniem odbywa się poprzez otwarcie by-pasu lub przy pomocy cyklicznych wyłączeń wentylatora nawiewnego, by ciepłe wywiewane powietrze ogrzewało rekuperator. Potem następuje włączenie wentylatora nawiewu i centrala wraca do normalnego trybu pracy. W celu lepszej ochrony przed zamarzaniem do central VUT PBE/PBW EC mogą być dodatkowo zainstalowane nagrzewnice do podgrzewania wstępnego.

Montaż:
Centrale są przeznaczone do montażu podwieszanego. Dostęp dla obsługi serwisowej i wymiany filtrów znajduje się od strony panelu bocznego.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VUT VB EC

więcej »
Zastosowanie:
Centrale wentylacyjne zapewniające filtrację i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, a także usuwanie powietrza zanieczyszczonego. Równocześnie powietrze wywiewane ogrzewa świeże powietrze czerpane na drodze wymiany ciepła w wymienniku płytowym przeciwprądowym o wysokiej efektywności odzysku ciepła. To energooszczędne rozwiązanie dla domów prywatnych i mieszkań. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi. Maksymalny przepływ powietrza 180-700 m3/h. Moc nagrzewnicy 51-333 W. Poziom ciśnienia akustycznego 24-28 dB. Zasilanie 220V.

Obudowa:
Obudowa centrali wykonana jest z wysokiej jakości stali z powłoką polimerową z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej o grubości 20 mm.

Filtr:
Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry płytowe o klasie filtracji F7 (nawiew) oraz G4 (wywiew).

Wentylatory:
Zastosowane zostały innowacyjne silniki elektronicznie komutowane prądu stałego (EC) o wysokiej sprawności, wyposażone w zewnętrzny wirnik i wygięte do tyłu łopatki. Silniki EC zapewniają wysoką wydajność i regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki współczynnik KPD (do 90%).

Wymiennik ciepła:
W centralach wentylacyjnych zastosowano polistyrenowy wymiennik przeciwprądowy o wysokiej efektywności wymiany ciepła. Pod blokiem rekuperatora znajduje się taca ociekowa do zbierania i odprowadzania kondensatu. Centrala wyposażona jest w system zabezpieczający urządzenie przed zamarznięciem. Czujnik temperatury może spowodować zatrzymanie wentylatora nawiewnego. Wymiennik można łatwo wyjąć w celu jego oczyszczenia.

Bypass:
Wszystkie centrale wyposażone są w by-pass zapewniający możliwość schłodzenia pomieszczenia dzięki bezpośredniemu dopływowi chłodnego powietrza do pomieszczeń z zewnątrz.

Sterowanie i automatyka:
Centrale posiadają wbudowany system automatyki. System ochrony przed zamarzaniem w przypadku wykrycia zagrożenia zamarznięcia zatrzymuje wentylator nawiewny, a ciepłe, wywiewane powietrze nieprzerwanie ogrzewa wymiennik. Po ustąpieniu zagrożenia następuje ponowne uruchomienie wentylatora nawiewnego, zaś centrala kontynuuje pracę w dotychczasowym trybie. W zestawie znajduje się wielofunkcyjny panel sterujący i kabel komunikacyjny o długości 10 m.

Dotykowy panel sterujący (A14):
Centrale VUT 160 VB EC A14, VUT 350 VB EC A14 i VUT 550 VB EC A14 wyposażone są w panel sterujący A14 z ekranem dotykowym LED zapewniającym funkcje:
- Sterowanie wydajnością wentylatorów w trybach: wył., minimalna, średnia i maksymalna;
- Ręczne otwieranie i zamykanie by-passu;
- Powiadomienie o konieczności obsługi serwisowej filtrów;
- Sygnalizacja błędów.

Centrale VUT 160 VB EC A14, VUT 350 VB A14 i VUT 550 VB EC A14 można podłączyć do komputera za pomocą kabla USB. Po zainstalowaniu specjalnego oprogramowania dostępne są następujące funkcje:
- Aktualizacja programu centrali;
- Indywidualna regulacja obrotów dla trybów wył., minimalna, średnia i maksymalna w przedziale od 1 do 100% dla wentylatora nawiewnego i wywiewnego;
- Odczyt poziomu wilgotności w przypadku montażu opcjonalnego czujnika wilgotności HV2;
- Regulacja obrotów, osiąganych w przypadku zadziałania opcjonalnego przekaźnika zewnętrznego (np. czujnika HV2, CO2, NO, C);
- Ustawienie temperatury uruchomienia systemu zabezpieczającego urządzenie przed zamarznięciem;
- Ustawienie timera powiadomienia o konieczności obsługi serwisowej filtrów;
- Kontrola pracy timera powiadomienia obsługi serwisowej, poziomu wilgotności, przekaźnika zewnętrznego i by-passu;
- Wyświetlenie kodów błędów.

Panel dotykowy (A11):
Centrale VUT 160 VB EC A11, VUT 350 VB EC A11 i VUT 550 VB EC A11 wyposażone są w dotykowy panel sterowania z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem PU SENS 01.

Funkcje panelu sterowania:
- Włączenie i wyłączenie centrali;
- Wybór wydajności (minimalna, średnia, maksymalna) oraz odrębna regulacja obrotów wentylatora nawiewnego i wywiewnego w zakresie od 0 do 100%;
- Ręczne i automatyczne sterowanie pracą by-passu;
- Praca według timera i jego regulacja;
- Ustawienie programu tygodniowego;
- Kontrola działania zaworów zewnętrznych;
- Wyświetlanie parametrów, regulacja i podtrzymywanie zadanej temperatury w pomieszczeniu lub temperatury nawiewanego powietrza;
- Kontrola pracy zgodnie ze wskazaniami opcjonalnego czujnika wilgotności HV1 lub czujnika wilgotności wbudowanego w panel sterowania;
- Kontrola poziomu zanieczyszczenia filtrów wg. licznika motogodzin;
- Wyłączenie systemu wentylacyjnego na impuls systemu sygnalizacji pożarowej;
- Możliwość współpracy z agregatem chłodniczym;
- Możliwość podłączenia nagrzewnicy wstępnej NKP;
- Możliwość podłączenia modułu Wi-Fi umożliwiającego sterowanie pracą centrali za pomocą aplikacji SmartVent.

Montaż:
Centrale wentylacyjne można zamontować na ścianie lub podłodze. Dostęp dla obsługi serwisowej i wymiany filtrów znajduje się od strony przedniego panelu. W czasie montażu panel serwisowy można wstawić zarówno z lewej jak i z prawej strony centrali w kierunku nawiewanego strumienia powietrza.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VUT VB EC A21

więcej »
Zastosowanie:
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła zapewniająca mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jego jednoczesnym filtrowaniem. Konstrukcja wymiennika płytowego umożliwia pozyskanie energii cieplnej z powietrza wywiewnego do ogrzania powietrza czerpanego z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do wentylacji domów i mieszkań oraz montażu z przewodami wentylacyjnymi o średnicy 125, 160, 200 mm. Maksymalny przepływ powietrza 200-690 m3/h. Moc nagrzewnicy 57-337 W. Poziom ciśnienia akustycznego 24-28 dB. Zasilanie 220V.Obudowa:
Obudowa centrali jest wykonana ze stali wysokiej jakości z powłoką polimerową, z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej o grubości 20-40 mm (w zależności od modelu centrali).

Filtry:
Centrale są wyposażone w filtry panelowe klasy F7 i G4 do filtracji powietrza nawiewanego i wywiewanego. Centrale VUT 250 VB EC są wyposażone w filtry klasy G4 i F7 do filtracji powietrza nawiewanego oraz filtr klasy G4 do filtracji powietrza wywiewanego.

Wentylatory:
W centralach zastosowano wentylatory z silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC, z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami zagiętymi do tyłu. Tego typu silniki są obecnie najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora przy zachowaniu wysokiej sprawności do 90%. Zastosowanie silników EC pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu.

Wymiennik ciepła:
Centrale VUT VB EC są wyposażone w przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z polistyrenu. W okresie zimowym ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do ogrzania powietrza nawiewanego. Centrala jest wyposażona w tacę ociekową, umożliwiającą gromadzenie i odprowadzenie skroplin.

By-pass:
Centrala jest wyposażona w by-pass, który jest automatycznie otwierany w okresie letnim, gdy jest konieczność ochłodzenia pomieszczenia chłodnym powietrzem z zewnątrz.

Sterowanie:
Centrale VUT VB EC A21 są wyposażone we wbudowany system sterowania. Automatyka A21 umożliwia integrację centrali wentylacyjnej z systemem Inteligentny dom lub BMS (Building ManagementSystems). Panel zdalnego sterowania nie wchodzi w skład zestawu standardowego (do nabycia osobno). Aplikacja VENTS AHU umożliwia sterowanie centralą poprzez Wi-Fi. Po pobraniu aplikacji centrala z automatyką A21 może być sterowana za pomocą smartfonu, tabletu oraz innych urządzeń mobilnych. Centrale VUT VB EC A14 wyposażone są w panel sterujący A14 z ekranem dotykowym LED.

Ochrona przed zamarzaniem:
W centralach VUT VB EC ochrona przed zamarzaniem odbywa się przy pomocy cyklicznych wyłączeń wentylatora nawiewnego, w tym czasie ciepłe wywiewane powietrze ogrzewa rekuperator. Potem następuje włączenie wentylatora nawiewu i centrala wraca do normalnego trybu pracy. W celu lepszej ochrony przed oblodzeniem do central VUT VB EC mogą być dodatkowo zainstalowane nagrzewnice do podgrzewania wstępnego.

Montaż:
Centrale wentylacyjne można zamontować na ścianie lub podłodze. Dostęp dla obsługi serwisowej i wymiany filtrów znajduje się od strony panelu przedniego. W czasie montażu panel serwisowy można ustawić zarówno z lewej jak i z prawej strony centrali.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VUT/VUE 180 P5B EC A21

więcej »
Zastosowanie:
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła zapewniająca mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jego jednoczesnym filtrowaniem. Konstrukcja wymiennika płytowego umożliwia pozyskanie energii cieplnej z powietrza wywiewnego do ogrzania powietrza czerpanego z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do montażu z przewodami wentylacyjnymi o średnicy 150 mm. Maksymalny przepływ powietrza 220 m3/h. Moc nagrzewnicy 87 W. Poziom ciśnienia akustycznego 33 dB. Zasilanie 220V

Obudowa:
Obudowa centrali jest wykonana ze spienionego polipropylenu (EPP), który wykazuje doskonałe właściwości izolacyjne (akustyczne i termiczne).

Filtry:
Centrala jest wyposażona w dwa filtry klasy F7 i G4 do filtracji powietrza nawiewanego. Do oczyszczania wywiewanego powietrza jest używany filtr panelowy G4.

Wentylatory:
W centralach zastosowano wentylatory z innowacyjnymi silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC, z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami zagiętymi do tyłu. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora przy zachowaniu wysokiej sprawności  do 90%. Zastosowanie silników EC pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy, przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu.

Wymiennik ciepła:

Centrale VUT 180 P5B EC są wyposażone w przeciwprądowy wymiennik ciepła z polistyrenu. W okresie zimowym ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do ogrzania powietrza nawiewanego. Centrala jest wyposażona w tacę ociekową, umożliwiającą gromadzenie i odprowadzenie skroplin. Centrale VUE 180 P5B EC są wyposażone w przeciwprądowy entalpiczny wymiennik ciepła. W okresie zimowym ciepło i wilgoć z powietrza wywiewanego z pomieszczeń jest przekazywane przez entalpiczny wymiennik ciepła do ogrzania powietrza nawiewanego.

By-pass:
Centrale VUT/VUE 180 P5B EC A21 są wyposażone w by-pass do naturalnego chłodzenia w okresie letnim (nawiewania świeżego chłodnego powietrza z pominięciem procesu wymiany ciepła).

Sterowanie:
Centrale VUT/VUE 180 P5B EC A21 są wyposażone we wbudowany system sterowania. Automatyka A21 umożliwia integrację centrali wentylacyjnej z systemem Inteligentny dom lub BMS (Building Management-Systems). Panel zdalnego sterowania nie wchodzi w skład zestawu standardowego (do nabycia osobno). Aplikacja VENTS AHU umożliwia sterowanie centralą poprzez Wi-Fi.

Ochrona przed zamarzaniem:
W centralach VUT/VUE 180 P5B EC ochrona przed zamarzaniem odbywa się przy pomocy cyklicznych wyłączeń wentylatora nawiewnego, w tym czasie ciepłe wywiewane powietrze ogrzewa rekuperator. Potem następuje włączenie wentylatora nawiewu i centrala wraca do normalnego trybu pracy. W celu lepszej ochrony przed obladzaniem do central VUT/VUE 180 P5B EC mogą być dodatkowo zainstalowane nagrzewnice do podgrzewania wstępnego.

Montaż:
Centrale wentylacyjne można zamontować na ścianie lub suficie. Należy zapewnić łatwy dostęp do centrali dla obsługi serwisowej i wymiany filtrów.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VUT/VUE H2/V2 mini EC

więcej »
Zastosowanie:
Centrala wentylacyjna zapewniająca mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jednoczesnym filtrowaniem powietrza nawiewanego. Konstrukcja wymiennika płytowego pozwala na pozyskanie energii cieplnej z powietrza wywiewanego z pomieszczeń i przekazania jej do ogrzania chłodnego powietrza doprowadzanego z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi (Ø 125 mm). Maksymalny przepływ powietrza 300 m3/h. Moc bez nagrzewnicy 165 W. Poziom ciśnienia akustycznego 33 dB. Zasilanie 220V.

Obudowa:
Obudowa centrali wykonana jest z wysokiej jakości stali z powłoką polimerową i wewnętrzną izolacją z wełny mineralnej o grubości 20 mm, która wykazuje doskonałe właściwości termoizolacyjne i dźwiękoszczelne.

Modele:
VUT/VUE H2 mini EC – z poziomym usytuowaniem króćców przyłączeniowych.
VUT/VUE V2 mini EC – z pionowym usytuowaniem króćców przyłączeniowych.

Wentylatory:
W centrali zastosowano innowacyjne silniki komutowane elektronicznie typu EC z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami wygiętymi do przodu.

Wymiennik ciepła:
Centrala VUT H2/V2 mini EC jest wyposażona w krzyżowy wymiennik ciepła wykonany z polistyrenu. Centrala jest wyposażona w tacę ociekową do usuwania skroplin powstających w procesie pracy wymiennika ciepła, które następnie odprowadzane są do kanalizacji. W okresie letnim, świeże i ciepłe powietrze z zewnątrz jest chłodzone przez strumień powietrza wywiewanego z wnętrza pomieszczenia.

Centrala VUE H2/V2 mini EC jest wyposażona w krzyżowy wymiennik ciepła wykonany z membrany polimerowej. W okresie zimowym ciepło i wilgoć z powietrza wywiewanego z pomieszczeń jest przekazywane przez membranę entalpiczną do ogrzania powietrza czerpanego z zewnątrz. W okresie letnim ciepło i wilgoć z powietrza z zewnątrz są przekazywane przez membranę entalpiczną do schłodzenia powietrza wywiewanego.

Filtr:
Centrala wyposażona jest w dwa filtry o klasie filtracji G4 i F7 zapewniające skuteczną filtrację powietrza nawiewanego. Powietrze wywiewane jest oczyszczane przy pomocy filtra G4.

Sterowanie i automatyka:
Centrale VUT/VUE 300 H2 mini EC A14 / VUT/VUE 300 V2 mini EC A14 są wyposażone w typ automatyki A14 w postaci panelu sterowania A14 z dotykowym wyświetlaczem LED. Centrala wyposażona jest w system ochrony wymiennika przed zamarzaniem. W przypadku spadku temperatury poniżej ustawionego progu, wbudowany termostat inicjuje wyłączenie wentylatora nawiewnego. Strumień ciepłego powietrza wywiewanego o temperaturze pokojowej, przepływa przez wymiennik ogrzewając go i powodując roztopienie szronu. Po ustaniu ryzyka zamarzania, centrala powraca do standardowego trybu pracy.

Montaż:
Do montażu podłogowego lub ściennego służą wsporniki montażowe. Centrala VUE 300 H2 mini EC jest również przystosowana do montażu podwieszanego (sufitowego). Centrala VUT 300 H2 mini EC musi być tak wypoziomowana, aby umożliwić prawidłowy odpływ skroplin. Zastosowany sposób montażu powinien umożliwiać łatwy dostęp do panelu serwisowego w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych i naprawczych. Uniwersalna konstrukcja obudowy umożliwia montaż lewo- i prawostronny. Wymaga to odwrócenia panelu przedniego i tylnego.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VUTR EH/WH EC

więcej »
Zastosowanie:
Centrale wentylacyjne VUTR EH EC z nagrzewnicą elektryczną i VUTR WH EC z nagrzewnicą wodną zapewniają filtrację powietrza, dopływ świeżego powietrza i wyciąg brudnego powietrza. Ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do powietrza czerpanego z zewnątrz przez obrotowy wymiennik ciepła. Silniki EC zmniejszają zapotrzebowanie na energię 1,5-3 razy i zapewniają wysoką wydajność oraz cichą pracę. Urządzenia VUTR 900/1200/1500 EH/WH EC są kompatybilne z okrągłymi kanałami powietrznymi (Ø250 i 315 mm). Urządzenia VUTR 2000 EH/WH EC są kompatybilne z prostokątnymi kanałami powietrznymi (500x300 mm). Maksymalny przepływ powietrza 900 m3/h. Moc nagrzewnicy 4,5 kW. Poziom ciśnienia akustycznego 58 dB. Zasilanie 220V i 380V.

Warianty:
VUTR EH EC modele są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną wtórną.
VUTR WH EC modele są wyposażone w nagrzewnicę wodną wtórną.

Obudowa:
Obudowa jest wykonana ze stali wysokiej jakości z powłoką polimerową, z wewnętrzną izolacją termiczną oraz akustyczną z wełny mineralnej o grubości 20 mm (VUTR 1500 i 2000 mają grubość 25 mm).

Filtr:
Centrala wyposażona jest w dwa filtry panelowe o klasach filtracji G4 do oczyszczania powietrza nawiewanego i wywiewanego.

Silnik:
Centrale wentylacyjne są wyposażone w innowacyjne wysokowydajne komutowane elektronicznie silniki prądu stałego (EC) z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami wygiętymi do tyłu. Silniki EC łączą wysoką wydajność z optymalną kontrolą nad całym zakresem prędkości. Wysoka sprawność (do 90%) jest zdecydowaną zaletą silników EC.

Wymiennik ciepła:

Obrotowy wymiennik ciepła jest obracającym się walcem wypełnionym wewnątrz falistą taśmą aluminiową rozmieszczoną w taki sposób, aby strumienie powietrza nawiewanego i wywiewanego przechodząc przez rekuperator nie wchodziły ze sobą w bezpośredni kontakt. Podczas rotacji przez wnętrze wymiennika przechodzi najpierw powietrze nawiewane, następnie – zużyte powietrze z pomieszczeń. W wyniku tego procesu taśma aluminiowa jest cyklicznie ogrzewana i schładzana z każdym obrotem - w rezultacie przekazuje ona ciepło zużytego powietrza strumieniowi napływającemu z zewnątrz. Zaletą wymiennika rotacyjnego w porównaniu z płytowym, jest wyższa efektywność, stałe utrzymywanie wilgotności w pomieszczeniu oraz bardzo niskie ryzyko zamarznięcia (prawie niemożliwe ze względu na średnią temperaturę we wnętrzu wymiennika. W centralach VUTR EH/WH EC nie ma konieczności odprowadzania kondensatu.

Nagrzewnica:
Jeżeli odzysk ciepła nie jest wystarczający nagrzewnica jest aktywowana w celu podgrzania powietrza nawiewanego do temperatury zadanej przez użytkownika. Nagrzewnice są wyposażone w zabezpieczenia dla zapewnienia bezpieczeństwa i niezawodnego działania urządzenia. Nagrzewnice wodne są zaprojektowane dla maksymalnego ciśnienia roboczego 1.0 MPa (10 barów) i maksymalnej temperatury czynnika roboczego 95 °C.

Sterowanie i automatyka:
Jednostki VUTR EH EC A17 i VUTR WH EC A17 są wyposażone w panel sterowania th-Tune. Jednostki VUTR EH EC A18 i VUTR WH EC A18 są wyposażone w panel sterowania pGD1.
Funkcje automatyki:
- Wybór prędkości: niski, średni, wysoki (prędkość jest indywidualnie dostosowywana od 0 do 100% dla wentylatora nawiewnego i wywiewnego).
- Wskaźnik konserwacji filtra.
- Sygnalizacja alarmu.
- Działanie oparte na zegarze.
- Harmonogram tygodniowy.
- Kontrola temperatury powietrza nawiewanego.
- Kontrola pracy chłodnicy.
- Sterowanie siłownikiem przepustnicy powietrza.

Montaż:
Urządzenie przeznaczone jest do montażu poziomego, podłogowego, zawieszenia do sufitu lub ścian. Dostęp serwisowy jest od strony lewego panelu bocznego (zgodnie z kierunkiem powietrza). Rury nagrzewnicy wodnej w modelach VUTR WH EC są wyprowadzone ze strony serwisowej, po lewej (zgodnie z kierunkiem powietrza).

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VUTR P/PE EC A21

więcej »
Zastosowanie:
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła VUTR P/PE EC zapewnia mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jednoczesnym jego filtrowaniem. Powietrze zużyte, za pośrednictwem wymiennika rotacyjnego ogrzewa powietrze świeże czerpane z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do montażu z kanałami wentylacyjnymi o średnicy 160 i 200 mm. Maksymalny przepływ powietrza 310-710 m3/h. Moc nagrzewnicy 700-2800 W. Poziom ciśnienia akustycznego 21-36 dB. Zasilanie 220V.

Warianty:
VUTR P EC– modele bez wbudowanej nagrzewnicy.
VUTR PE EC – modele wyposażone w nagrzewnicę elektryczną wtórną.

Obudowa:
Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości stali z powłoką polimerową z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej o grubości 40 mm.

Filtry:
Centrale są wyposażone w dwa filtry klasy F7 i G4 do filtracji powietrza nawiewanego i filtr G4 dla powietrza wywiewanego. Filtr nawiewu o klasie filtracji Н13 jest dostępny na indywidualne zamówienie (opcja).

Wentylatory:
W centralach zastosowano wentylatory z innowacyjnymi silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC, z zewnętrznym wirnikiem. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora przy zachowaniu wysokiej sprawności do 90%. Zastosowanie silników EC pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy, przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu.

Wymiennik ciepła:
Obrotowy wymiennik ciepła jest obracającym się walcem wypełnionym wewnątrz falistą taśmą aluminiową rozmieszczoną w taki sposób, aby strumienie powietrza nawiewanego i wywiewanego przechodząc przez rekuperator nie wchodziły ze sobą w bezpośredni kontakt. Podczas rotacji przez wnętrze wymiennika przechodzi najpierw powietrze nawiewane, następnie – zużyte powietrze z pomieszczeń. W wyniku tego procesu taśma aluminiowa jest cyklicznie ogrzewana i schładzana z każdym obrotem i w rezultacie przekazuje ciepło zużytego powietrza strumieniowi napływającemu z zewnątrz. Zaletą wymiennika rotacyjnego w porównaniu z płytowym, jest wyższa efektywność oraz bardzo niskie ryzyko zamarznięcia (prawie niemożliwe ze względu na średnią temperaturę we wnętrzu wymiennika). W centralach VUTR P/PE EC nie ma konieczności odprowadzania kondensatu.

Nagrzewnica:
Centrale VUTR PE EC są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną wtórną. Jeżeli odzysk ciepła nie jest wystarczający do osiągnięcia oczekiwanej temperatury powietrza nawiewanego, nagrzewnica uruchamia się do jego ogrzania. Nagrzewnice są wyposażone w urządzenia zabezpieczające.

Sterowanie:
Centrale VUTR P/PE EC 21 są wyposażone we wbudowany system sterowania. Automatyka A21 umożliwia integrację centrali wentylacyjnej z systemem Inteligentny dom lub BMS (Building Management Systems). Panel zdalnego sterowania nie wchodzi w skład zestawu standardowego (do nabycia osobno). Aplikacja VENTS AHU umożliwia sterowanie centralą przez WiFi. Po pobraniu aplikacji centrala z automatyką A21 może być sterowana za pomocą smartfonu, tabletu oraz innych urządzeń.

Montaż:
Centrale wentylacyjne można zamontować na ścianie lub podwiesić pod sufitem. Dostęp dla obsługi serwisowej i wymiany filtrów znajduje się od strony panelu dolnego.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

VUTR V/VE EC A21

więcej »
Zastosowanie:
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła zapewniająca mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jednoczesnym jego filtrowaniem. Powietrze zużyte, za pośrednictwem wymiennika rotacyjnego ogrzewa powietrze świeże czerpane z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do wentylacji domów i mieszkań oraz montażu z kanałami wentylacyjnymi o średnicy 125, 160, 200 mm. Maksymalny przepływ powietrza 300-670 m3/h. Moc nagrzewnicy 650-2800 W. Poziom ciśnienia akustycznego 26-35 dB. Zasilanie 220V.

Warianty:
VUTR V EC modele bez wbudowanej nagrzewnicy.
VUTR VE EC modele są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną wtórną.

Obudowa:
Obudowa centrali wykonana jest z wysokiej jakości stali z powłoką polimerową z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej o grubości 40 mm.

Filtry:
Centrale są wyposażone w dwa filtry klasy F7 i G4 (w centrali VUTR 280 V/VE EC jeden filtr klasy F7) do filtracji powietrza nawiewanego i filtr G4 dla powietrza wywiewanego.

Wentylatory:
W centralach zastosowano wentylatory z innowacyjnymi silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami zagiętymi do tyłu. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora przy zachowaniu wysokiej sprawności do 90%. Zastosowanie silników EC pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy, przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu.

Wymiennik ciepła:
Obrotowy wymiennik ciepła jest obracającym się walcem wypełnionym wewnątrz falistą taśmą aluminiową rozmieszczoną w taki sposób, aby strumienie powietrza nawiewanego i wywiewanego przechodząc przez rekuperator nie wchodziły ze sobą w bezpośredni kontakt. Podczas rotacji przez wnętrze wymiennika przechodzi najpierw powietrze nawiewane, następnie – zużyte powietrze z pomieszczeń. W wyniku tego procesu taśma aluminiowa jest cyklicznie ogrzewana i schładzana z każdym obrotem i w rezultacie przekazuje ciepło zużytego powietrza strumieniowi napływającemu z zewnątrz. Zaletą wymiennika rotacyjnego w porównaniu z płytowym, jest wyższa efektywność oraz bardzo niskie ryzyko zamarznięcia (prawie niemożliwe ze względu na średnią temperaturę we wnętrzu wymiennika oraz poziom wilgotności). W centralach VUTR V/VE EC nie ma konieczności odprowadzania kondensatu.

Nagrzewnica:
Centrale VUTR VE EC są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną wtórną. Ponieważ odzysk ciepła nie jest wystarczający do osiągnięcia oczekiwanej temperatury powietrza nawiewanego, nagrzewnica uruchamia się do jego ogrzania. Nagrzewnice są wyposażone w urządzenia zabezpieczające w celu zapewnienia bezpiecznej i niezawodnej pracy centrali.

Sterowanie:
Centrale VUTR V/VE EC A21 są wyposażone w system sterowania. Automatyka A21 umożliwia integrację centrali wentylacyjnej z systemem Inteligentny dom lub BMS (Building Management Systems). Panel zdalnego sterowania nie wchodzi w skład zestawu standardowego (do nabycia osobno). Aplikacja VENTS AHU umożliwia sterowanie centralą przez Wi-Fi. Po pobraniu aplikacji centrala z automatyką A21 może być sterowana za pomocą smartfonu, tabletu oraz innych urządzeń mobilnych.

Montaż:
Centrale wentylacyjne można zamontować na ścianie lub podłodze. Dostęp dla obsługi serwisowej i wymiany filtrów znajduje się od strony panelu przedniego. W czasie montażu panel serwisowy można ustawić zarówno z lewej jak i z prawej strony centrali.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

rekuperatory do wentylacji obiektowej

CFH HE/HW

więcej »
Zastosowanie:
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła zapewniająca mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jednoczesnym jego filtrowaniem. Konstrukcja wymiennika płytowego umożliwia pozyskanie energii cieplnej z powietrza wywiewnego do ogrzania powietrza czerpanego z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do montażu z przewodami wentylacyjnymi o przekroju 600x350, 700x400, 1000x500 oraz 1200x600 mm. Maksymalny przepływ powietrza 2050-10100 m3/h. Moc nagrzewnicy 5,1-29 kW. Poziom ciśnienia akustycznego 41-43 dB. Zasilanie 220V i 380V.Warianty:
CFH modele bez wbudowanej nagrzewnicy.
CFH HE modele są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną wtórną.
CFH HW modele są wyposażone w nagrzewnice wodną wtórną.

Obudowa:
Obudowa jest wykonana ze stali alucynkowej z wewnętrzną izolacją termiczną oraz akustyczną z wełny mineralnej o grubości 40 mm. W przypadku modeli 9000 występuje szkieletowa konstrukcja z izolacją o grubości 50 mm.

Filtr:
Centrala wyposażona jest w dwa filtry panelowe o klasie filtracji F7 do oczyszczania powietrza nawiewanego i wywiewanego.

Wentylatory:
W centralach zastosowano wentylatory z innowacyjnymi silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami zagiętymi do tyłu. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora przy zachowaniu wysokiej sprawności do 90%. Zastosowanie silników EC pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy, przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu.

Wymiennik ciepła:
Centrale CFH są wyposażone w przeciwprądowy wymiennik ciepła z aluminium. W okresie zimowym ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do ogrzania powietrza czerpanego z zewnątrz. Centrala jest wyposażona w tacę ociekową, umożliwiającą gromadzenie i odprowadzenie skroplin.

Nagrzewnice:
Centrale CFH HE są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną do dodatkowego podgrzewania nawiewanego powietrza za rekuperatorem. Nagrzewnica montowana na kanale za centralą. Centrale CFH HW są wyposażone w nagrzewnicę wodną do dodatkowego podgrzewania nawiewanego powietrza za rekuperatorem. Nagrzewnica montowana na kanale za centralą. Centrale CFH nie mają wbudowanej nagrzewnicy elektrycznej, ale w razie potrzeby istnieje możliwość nabycia nagrzewnicy osobno.

By-pass:
Centrala jest wyposażona w by-pass, który jest automatycznie otwierany w okresie letnim, gdy jest konieczność ochłodzenia pomieszczenia chłodnym powietrzem z zewnątrz. W centralach wyposażonych w nagrzewnice by-pass może być wykorzystywany zimą do ochrony rekuperatora przed obmarzaniem.

Sterowanie:
Centrale CFH są wyposażone w układ automatyki. Automatyka A31 daje możliwość podpięcia panelu sterującego A32 lub A30. Jest on elementem niezbędnym do uruchomienia i pracy centrali.

Ochrona przed zamarzaniem:
W centralach CFH ochrona przed obmarzaniem odbywa się przy pomocy by-passu. Sterownik rozpoczyna proces ochrony wymiennika przeciwprądowego kiedy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej -5°C stosując pomiar czasu. Czas otwarcia by-passu zmienia się zależnie od zmiany temperatury zewnętrznej.

Montaż:
Centrala jest przeznaczona do montażu podłogowego wewnętrznego lub zewnętrznego (przy zakupie dodatkowych akcesoriów). Konserwacja urządzenia oraz filtrów jest możliwa od strony panelu serwisowego. Centrala występuje w wersji prawej lub lewej.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

CFP HE/HW

więcej »
Zastosowanie:
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła zapewniająca mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jednoczesnym jego filtrowaniem. Konstrukcja wymiennika płytowego umożliwia pozyskanie energii cieplnej z powietrza wywiewnego do ogrzania powietrza czerpanego z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do montażu z przewodami wentylacyjnym o przekroju: 600x350, 800x500 mm. Maksymalny przepływ powietrza 2130-3700 m3/h. Moc nagrzewnicy 5-12 kW. Poziom ciśnienia akustycznego 41-44 dB. Zasilanie 220V 380V.

Warianty:
CFP modele bez wbudowanej nagrzewnicy.
CFP HE modele są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną wtórną.
CFP HW modele są wyposażone w nagrzewnicę wodną wtórną.

Obudowa:

Obudowa jest wykonana ze stali alucynkowej z wewnętrzną izolacją termiczną oraz akustyczną z wełny mineralnej o grubości 40 mm. W przypadku modeli 5000 oraz 6000 występuje szkieletowa konstrukcja z izolacją o grubości 50 mm.

Filtr:
Centrala wyposażona jest w dwa filtry panelowe o klasie filtracji F7 do oczyszczania powietrza nawiewanego i wywiewanego.

Wentylatory:
W centralach zastosowano wentylatory z innowacyjnymi silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC, z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami zagiętymi do tyłu. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora przy zachowaniu wysokiej sprawności do 90%. Zastosowanie silników EC pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy, przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu.

Wymiennik ciepła:
Centrale CFP są wyposażone w przeciwprądowy wymiennik ciepła z aluminium. W okresie zimowym ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do ogrzania powietrza nawiewanego. Proces rekuperacji ogranicza straty cieplne poprzez wentylację, umożliwiając wymianę powietrza w kontrolowany sposób. Centrala jest wyposażona w tacę ociekową, umożliwiającą gromadzenie i odprowadzenie skroplin.

Nagrzewnica:
Centrale CFP HE są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną do dodatkowego podgrzewania nawiewanego powietrza za rekuperatorem. Nagrzewnica montowana na kanale za centralą.
Centrale CFP HW są wyposażone w nagrzewnicę wodną do dodatkowego podgrzewania nawiewanego powietrza za rekuperatorem. Nagrzewnica montowana na kanale za centralą.
Centrale CFP nie mają wbudowanej nagrzewnicy elektrycznej, ale w razie potrzeby istnieje możliwość nabycia nagrzewnicy osobno.

By-pass:
Centrala jest wyposażona w by-pass, który jest automatycznie otwierany w okresie letnim, gdy jest konieczność ochłodzenia pomieszczenia chłodnym powietrzem z zewnątrz. W centralach wyposażonych w nagrzewnice by-pass może być wykorzystywany zimą do ochrony rekuperatora przed obmarzaniem.

Sterowanie:
Centrale CFP są wyposażone we wbudowany układ automatyki. Automatyka A31 daje możliwość podpięcia panelu sterującego A32 lub A30. Jest on elementem niezbędnym do uruchomienia i pracy centrali.

Ochrona przed zamarzaniem:
W centralach CFP ochrona przed obmarzaniem odbywa się przy pomocy by-passu. Sterownik rozpoczyna proces ochrony wymiennika przeciwprądowego, kiedy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej -5 °C. Czas otwarcia by-passu, zmienia się zależnie od zmiany temperatury zewnętrznej.

Montaż:
Centrale są przeznaczone do montażu podwieszanego. Od strony panelu dolnego dostęp serwisowy do filtrów oraz wentylatorów. Od strony panelu bocznego dostęp serwisowy do wymiennika oraz filtrów. Centrala występuje w wersji prawej lub lewej.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

CFV HE/HW

więcej »
Zastosowanie:
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła zapewniająca mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jednoczesnym jego filtrowaniem. Konstrukcja wymiennika płytowego umożliwia pozyskanie energii cieplnej z powietrza wywiewnego do ogrzania powietrza czerpanego z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do montażu z przewodami wentylacyjnym o przekroju 600x300 oraz 1000x400 mm. Maksymalny przepływ powietrza 2100-7500 m3/h. Moc nagrzewnicy 5,1-24 kW. Poziom ciśnienia akustycznego 41-46 dB. Zasilanie 220V i 380V.

Warianty:
CFV modele bez wbudowanej nagrzewnicy.
CFV HE modele są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną wtórną.
CFV HW modele są wyposażone w nagrzewnicę wodną wtórną.

Obudowa:
Obudowa jest wykonana ze stali alucynkowej z wewnętrzną izolacją termiczną oraz akustyczną z wełny mineralnej o grubości 40 mm.

Filtry:
Centrala wyposażona jest w dwa filtry panelowe o klasie filtracji F7 do oczyszczania powietrza nawiewanego i wywiewanego.

Wentylatory:
W centralach zastosowano innowacyjne wentylatory z silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC, z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami zagiętymi do tyłu. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora przy zachowaniu wysokiej sprawności do 90%. Zastosowanie silników EC pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy, przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu.

Wymiennik ciepła:
Centrale CFV są wyposażone w przeciwprądowy wymiennik ciepła z aluminium. W okresie zimowym ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do ogrzania powietrza nawiewanego. Centrala jest wyposażona w tacę ociekową, umożliwiającą gromadzenie i odprowadzenie skroplin.

Nagrzewnica:
Centrale CFV HE są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną do dodatkowego podgrzewania nawiewanego powietrza za rekuperatorem. Centrale CFV HW są wyposażone w nagrzewnicę wodną do dodatkowego podgrzewania nawiewanego powietrza za rekuperatorem. Centrale CFV nie mają wbudowanej nagrzewnicy elektrycznej.

By-pass:
Centrala jest wyposażona w by-pass, który jest automatycznie otwierany w okresie letnim, gdy jest konieczność ochłodzenia pomieszczenia chłodnym powietrzem z zewnątrz. W centralach wyposażonych w nagrzewnice by-pass może być wykorzystywany zimą do ochrony rekuperatora przed obmarzaniem.

Sterowanie:
Centrale CFV są wyposażone we wbudowany układ automatyki. Automatyka A31 daje możliwość podpięcia panelu sterującego A32 lub A30. Jest on elementem niezbędnym do uruchomienia i pracy centrali.

Ochrona przed zamarzaniem:
W centralach CFV ochrona przed obmarzaniem odbywa się przy pomocy by-passu. Sterownik rozpoczyna proces ochrony wymiennika przeciwprądowego, kiedy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej -5 °C, stosując pomiar czasu. Czas otwarcia by-passu, zmienia się zależnie od zmiany temperatury zewnętrznej.

Montaż:
Centrala jest przeznaczona do montażu podłogowego, wewnętrznego. Konserwacja urządzenia oraz filtrów jest możliwa od strony panelu serwisowego. Centrala występuje w wersji prawej lub lewej.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta atest PZH DTR

RH HE/HW

więcej »
Zastosowanie:
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła zapewniająca mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jednoczesnym jego filtrowaniem. Powietrze zużyte, za pośrednictwem wymiennika rotacyjnego ogrzewa powietrze świeże czerpane z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do montażu z przewodami wentylacyjnym o przekroju 600x350, 700x400 1000x500 oraz 1200x600 mm. Maksymalny przepływ powietrza 2250-10400 m3/h. Moc nagrzewnicy 5-24 kW. Poziom ciśnienia akustycznego 41-46 dB. Zasilanie 220V i 380V.

Warianty:
RH modele bez wbudowanej nagrzewnicy.
RH HE modele są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną wtórną.
RH HW modele są wyposażone w nagrzewnice wodną wtórną.

Obudowa:
Bezszkieletowa budowa centrali wykonana jest z wysokiej jakości stali z powłoką polimerową z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej o grubości 40 mm. W przypadku modeli 9000 występuje szkieletowa konstrukcja z izolacją o grubości 50 mm.

Filtry:
Centrale są wyposażone w dwa filtry klasy F7 do filtracji powietrza nawiewanego i wywiewanego.

Wentylatory:
W centralach zastosowano wentylatory z innowacyjnymi silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC, z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami zagiętymi do tyłu. Zintegrowany system elektroniki w silnikach EC umożliwia płynną regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora przy zachowaniu wysokiej sprawności do 90%. Zastosowanie silników EC pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 1,5 do 3 razy, przy zachowaniu wysokiej sprawności oraz niskiego poziomu hałasu.

Wymiennik ciepła:
Centrale RH są wyposażone w obrotowy wymiennik ciepła z aluminium. W okresie zimowym ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do ogrzania powietrza czerpanego z zewnątrz.

Nagrzewnice:
Centrale RH HE są wyposażone w nagrzewnicę elektryczną do dodatkowego podgrzewania nawiewanego powietrza za rekuperatorem. Nagrzewnica montowana na kanale za centralą.
Centrale RH HW są wyposażone w nagrzewnicę wodną do dodatkowego podgrzewania nawiewanego powietrza za rekuperatorem. Nagrzewnica montowana na kanale za centralą.
Centrale RH nie mają wbudowanej nagrzewnicy elektrycznej, ale w razie potrzeby istnieje możliwość nabycia nagrzewnicy osobno.

Sterowanie:
Centrale RH są wyposażone we wbudowany układ automatyki. Automatyka A31 daje możliwość podpięcia panelu sterującego A32 lub A30. Jest on elementem niezbędnym do uruchomienia i pracy centrali.

Montaż:
Centrala jest przeznaczona do montażu podłogowego, wewnętrznego lub zewnętrznego (przy zakupie dodatkowych akcesoriów). Konserwacja urządzenia oraz filtrów jest możliwa od strony panelu serwisowego. Centrala występuję w wersji prawej lub lewej.