Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Korzystając z serwisu BDB zobowiązuję się przestrzegać regulaminu
projektuj i buduj bez błędów!

"Sekrety tworzenia murowanych domów bez błędów" - opinie

Swoje pieniądze wydaje bardzo rozsądnie. Kupując jakieś narzędzie 2 tygodnie siedzę i analizuję. Uważam ze pieniążki wydane na tą książkę to jedna z lepszych inwestycji jakie zrobiłem. Uważam ze ta kwota to symboliczne pieniądze w porównaniu do wiedzy zawartej oraz do kosztów podniesiony przy budowie i poprawkach błędów. Jestem wykonawcą.

Wojciech Sikorski

Ja już wykończenia mam przed sobą. Książka sprawiła, że robiłam rozbiórki - bo zbyt późno ją kupiłam, brakowało wykonawców - bo babka wymyśla cuda, koszt wykonania wzrósł - bo projekt nie był dokładny, a na koniec mam firmę wykończeniową która na podstawie tej książki dokonuje analizy sposobu wykonania posadzki, płyt... Myślę że się opłacało. Pierwsza zima a ja za ogrzewanie mam obecnie 1000,00 zł. W domu przyjemnie się oddycha - śpi. I nagle okazuje się że opisywane w książce rozwiązania są SUPER oszczędnościami. To czego nie poprawiłam wcześniej - poprawia firma wykończeniowa - po ustaleniach. Niestety pan Jerzy Zembrowski miał rację. Wiosną zaczynam dbać o zewnętrzny wizerunek posesji i już teraz wiem do których tematów z książki wrócę. Powodzenia na kolejne lata inwestycji.

Dorota Szczepanik

Cieszę się, że Państwo tak dobrze odbieracie moją książkę, bo taki postawiłem cel przed sobą - by była czytelna osobom nie związanym z budownictwem, ale też by nie zanudzić inżynierów i architektów. Dlatego, pierwsza część jest natury ogólnej przyswajalnej każdemu, zaś druga zawiera podstawy fizyki budowli ale opatrzone moimi komentarzami dla łatwiejszego zrozumienia zjawisk fizyki budowli - ich zrozumienie jest kluczem do przyswojenia całości zagadnień - nie tylko już omówionych w tej książce.

Jerzy B. Zembrowski

Kto się jeszcze zastanawia nad kupnem to rozwiewam wszelkie wątpliwości. Książka wraz z wszelkimi bonusami warta każdych pieniędzy.Zaoszczędzi czas i pieniądze.

Wojciech Sikorski

Świetna sprawa. Książkę przeczytałem od dechy do dechy ... nie wszystko jest dla mnie zrozumiale ale cóż się dziwić :) będę pytał.

Jacek Morawski

Dziś i do mnie przyszła książka!  Jestem początkującym projektantem i ta książka jest skarbnicą wiedzy, jest warta każdej złotówki, którą na nią wydałam! do tej pory robiłam wszystko w stali dlatego tym bardziej jest niezwykle pomocna a tymczasem wracam do czytania!

Anna Ce

Mnie osobiście 1 część się przydała bardzo. Druga mniej ale też są w niej istotne rzeczy, niejako rozszerzające 1 część. Nie żałuję wydanych pieniędzy. jeśli chodzi o język to 50:50. na pewno nie wystarczy przeczytać książki raz czy dwa razy a po 10 ale to z uwagi na ogrom informacji na raz. Druga część to już na prawdę same"wzory matematyczne". nie mniej jednak po lekturze książki samemu można już wyłapać błędy w projekcie.

Ca Mi

1 część. Około 200 stron. Bardzo dużo rysunków czytelnie opisanych

Rafał Kwiecień

... Szkoda, że moja budowa była już na etapie SSZ kiedy dowiedziałam się o książce, bo po zapoznaniu się z treścią z całą stanowczością stwierdzam, że budowanie z książką obniżyłoby nasze koszta budowy o przynajmniej 25% i byłoby bez błędów. Nie mogę zrozumieć zaczynających swoje budowy, którzy wahają się czy kupić książkę czy nie. Dla mnie to niepojęte. Kupiłam mając już ssz i tak się przydała! CHOLERNIE żałuję, że nie wiedziałam o wydanej książce choćby kilka miesięcy temu, kiedy to się ukazała. I nie myślcie (jak często podają), że błędy są tylko tam gdzie szuka się oszczędności bo to nie jest prawda! Najlepsi i najdrożsi wykonawcy robią błędy W PODSTAWACH a Kierbud uchodzący za najsurowszego w okolicy te błędy akceptuje! Nie zgodzę się również, że znalezienie ekipy która zrobi jak inwestor sobie życzy graniczy z cudem. Owszem, łatwo nie będzie, bez głupich komentarzy się nie obejdzie ale końcem końców ma być jak "każę". A jeśli projekt był tworzony na podstawie książki to już w ogóle nie ma mowy o użeraniu z wszechwiedzącym wykonawcą bo ma być jak w projekcie stoi bez żadnych odstępstw!Kiedy już skończę dom, będzie błyszczała w mojej bibliotece. Kocham i kolekcjonuję książki!

Angela A.

Budowa juz na tyle zaawansowana ze odpuściłem na razie zakup książki bo niektórych rzeczy i tak juz nie dam rady poprawić. Gdybym zaczynał budowę to juz na etapie projektu dokonałbym zakupu książki.

Filip Dziekanowski

Kupiłem książkę mimo, ze jak zobaczyłem cenę to się zawahałem. Jestem kompletnym laikiem, ale dzięki książce już wiem jak wykonać właściwie fundament, jak dobrze zrobić termoizolację fundamentu, stropu, elewacji i dachu. Wiem jaką grubość chcę termoizolacji mimo ze nie mam jeszcze projektu i tak jeszcze mógłbym trochę wymieniać. Dużo jest informacji w pierwszej części przyznanych dla inwestora laika a w drugiej części jest więcej technicznego języka przydatnego architektowi czy wykonawcy. Ja osobiście polecam książkę, nawet jeżeli nie uratuje twojej budowy od katastrofy to przynajmniej wiesz co i jak powinno być wykonane i czego oczekiwać od wykonawcy.

Dawid Lis

Kupię tę książkę. Po jej przeczytaniu będę miał czarny pas w budowaniu domów. Zaczynam za rok i chcę się przygotować.

Paweł Kalin

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem, bez obaw :) My też się wahaliśmy, ale w końcu kupiłam ją mężowi na imieniny

Ewa Brandys

W książce brakuje mi czasem wyjaśnienia dlaczego tak, a nie inaczej, ale wówczas miałaby 1000 stron :) na szczęście jest ta grupa i dociekliwi mogą dopytać.

Mateusz Janas

Dostałem książkę, jest po prostu genialna. A czuje się tym lepiej, że setki godzin, które spędziłem na własnym "projektowaniu" fundamentów, odrzucaniu pomysłów kierownika, ekipy i architekta okazały się ... dobrym wyborem. A było tak blisko żebym przepłacił za jakiś styropian od wewnątrz ławy, bloczki termoizolacyjne po 400zł za sztukę i inne cudawianki. Niech żyje fizyka, niech żyje Pan Jerzy! Szkoda, że nie miałem tej książki pół roku temu, tyle czasu stracone bezpowrotnie. KSIĄŻKĘ POLECAM WSZYSTKIM, jej reklama powinna lecieć w TV.

Marcin Kow

Książka jest warta jej ceny.

Małgorzata Łakoma

Jestem zadowolony Książka w moich rękach. Dziękuję Panie Jerzy.

Arkadiusz Nowak

Wczoraj zacząłem czytać i już wiem ze było warto ją kupić.

Jarosław Sz.

Mam bardzo proste pytanie. Kogo z obecnych Polaków obdarzylibyście książką Pana Jerzego? Kto powinien ją dostać jako nagrodę a kto jako formę uwagi np. z 'kąśliwą dedykacją'?

Dawid Bielak

Przeżyłam szok na mojej budowie.😊 przyszła ekipa wykończeniowa i dopytywała o setki szczegółów wykonania bo oni mają tę KSIĄŻKĘ. I w zależności jak wykonane, takie rozwiązanie wykończenia proponują. Za niedługo powiem jak się przygotowali w praktyce z lektury. Pierwsze wrażenie - 👍.

Dorota Szczepanik

Książka robi wrażenie. Dziękuje Jerzy Bogdan Zembrowski

Bo Szymek

Założę się, że są takie województwa, z których jeszcze żaden wykonawca ani architekt nie zamówił tej książki. Ja jestem z podkarpackiego i sam jestem ciekaw, czy ktoś stąd kupił poza inwestorami?

John P.

Panie Jerzy na wstępie podziękuje za napisanie książki, jest ona dla mnie pewnym przewodnikiem na co muszę zwrócić uwagę przy obecnym projekcie mojego domu jak również przy wykonawstwie. W niedługim czasie chciałbym wybudować dom, w chwili obecnej, projekt (koncepcję) tworzy architekt - nomen omen, również zakupił Pana książkę, co mam nadzieję spowoduje mniej błędów projektowych.

Pozdrawiam, Michał Dyśko

... Przeczytałam już niemal całą książkę i nie żałuję ani złotówki na nią wydanej :-)

Ludzie budują domy za kilkaset tysięcy, nawet nie zauważą jak ich wykonawca na dodatkowe kilka czy kilkanaście naciągnie, a żałują na książkę, która może im zaoszczędzić o wiele więcej, w tym zdrowie i nerwy.

Pozdrawiam,Sylwia K., Łódź

... Jestem posiadaczem Pana książki, zrobiła na mnie ogromne wrażenie, momentami czyta się ją jak dobry kryminał :)

Pozdrawiam, Andrzej Gut

...  I stałem się szczęśliwym posiadaczem pana książki, choć muszę przyznać że około 50% moich pomysłów runęło po wstępnym zapoznaniem się z treścią poradnika.

Z poważaniem, Łukasz S., Ełk

... Jestem konstruktorem budowlanym (świeżo opieczonym) z 2-letnim doświadczeniem przy projektowaniu budynków jednorodzinnych. Muszę jednak przyznać, iż moja wiedza dotycząca fizyki budowli jest na bardzo niskim poziomie, jednak ta dziedzina wiedzy jest bardzo interesująca i bardzo się cieszę, iż udało mi się trafić na Pana serwis na FB. Powoli i na spokojnie czytam oraz analizuje Pana Książkę - jedna z lepszych pozycji dotyczących budownictwa, jaką miałem w rękach. 

Pozdrawiam, Maciej Kurek

... Bardzo dziękuję za Pana książkę. Po jej przestudiowaniu zrozumiałam jak mocno błądziłam jeśli chodzi o budowę domu. Przez ostatnie tygodnie wybieraliśmy wykonawców na kolejne etapy budowy i dalej szukamy. Zrezygnowało już parę firm, a wykonawca, który wykonywał elewację u mojego znajomego to wręcz się obraził i uciekł, gdy spytałam czy zadeklaruje że będzie roboty prowadził wg Pana książki. Byłam załamana, ale trafiłam na wykonawcę, który sam się pochwalił, że od czterech miesięcy korzysta z Pana książki i bez problemu będzie się do niej stosował na mojej budowie. Hurrra!

Pozdrawiam, Marta B., Warszawa

Szanowny Panie Zembrowski. 

... Kilka lat temu prawie cała nasza pracownia projektowa uczestniczyła w Pana dwóch wykładach w Sopocie: jeden był o ociepleniach a drugi o dachach zielonych. Wykłady wtedy organizował ECOLAN z Gdyni. Wszyscy wówczas byliśmy pod wrażeniem Pana dużej wiedzy i zdolności jej przekazania nam architektom. Szczerze mówiąc, to się stęskniliśmy za spotkaniem z Panem, bo ogromnie dużo wynieśliśmy z wykładów i dyskusji z Panem na przerwach.

Kiedy Pan książka Sekrety.. się ukazała, chyba jako jeden z pierwszych ją kupiłem i się nie zawiodłem! Ten sam poziom i ta sama wysoka jakość treści. No i dowiedziałem się czegoś nowego o stratach ciepła z fundamentów. Książka jest non-stop na kolanach całej naszej pracowni i już planujemy zakup po jednej dla każdego, bo nie da się z jednej korzystać. Jest super!

Pozdrawiam i życzę, by kupili ją wszyscy architekci.

Adam M., Gdańsk

Szanowny Panie Zembrowski.

Jestem na etapie kupienia projektu domu jednorodzinnego z katalogu. Kiedy zobaczyłem na fb że jest do kupienia Pana książka, to po rozmowie z żoną postanowiliśmy bez namysłu kupić. Czytamy ją równolegle. Jesteśmy z żoną pod wrażeniem! Mimo iż żadne z nas nie jest budowlańcem, to wszystko rozumiemy i z zapartym tchem czytamy. Gratulujemy Panu daru przekazania wiedzy, bo mało kto potrafi tak przystępnie i czytelnie przekazać wiedzę! Jesteśmy w połowie czytania a już czujemy się jak nowo narodzeni - poważnie! Teraz widzimy jak dużo bzdur i głupot się naczytaliśmy wędrując przez różne fora budowlane, a ile nieprawdy czytaliśmy w różnych pismach. Włos nam się zjeżył na głowach. Chcemy po wyborze projektu do zakupu dać go Panu do oceny i potem Pana uwagi przekazać do projektanta co będzie nam robić adaptację. Wierzymy że ta książka będzie przebojem dekady.

Pozdrawiamy, Bogusław i Irena Jasiński, Wrocław

... Tydzień temu zakupiłem Pana książkę. Po ochłonięciu, jestem pod wrażeniem Pana wiedzy budowlanej i zaangażowania emocjonalnego w temat budowy domu bez błędów. Zimą będzie sporządzany projekt dla mojego domu i z architektem się umówiłem, że będzie wg Pana książki. Tak się cieszę. 

Pozdrawiam, Adam W., Otwock

... Aktualnie jesteśmy na bardzo wczesnym etapie projektowania - projekt będzie dedykowany dla nas, nie kupiony.  Ponieważ ukończyłem uczelnię techniczną (Politechnika Poznańska) cechuje mnie typowo inżynieryjne i techniczne podejście do sprawy. Wiele decyzji dotyczących przyszłego domu – m.in. wybór materiałów, technologii - chcę podjąć na podstawie wiedzy i nauki oraz sztuki budowlanej, a nie utartych opinii czy zachwalań na forach, które często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Po przeczytaniu Pana książki wiem co chciałem. Wiem też dlaczego o Panu są pochlebne opinie w środowisku architektów.

Z wyrazami szacunku, Dobrosław S., Poznań

... Tydzień temu kupiłam Pana książkę SEKRETY.. Nie jestem budowlańcem a inwestorem. Książka wspaniała - tyle ciekawych, rzeczowo wyjaśnionych tematów. Noce zarwane. Nawet wzięłam 3 dni urlopu na zapoznanie się z zawartością książki, bo nie mogłam się oderwać, Chociaż przyznam, że jako totalnemu laikowi (w dodatku w spódnicy) zrozumienie opisywanych rozwiązań nie zawsze jest proste, ale za drugim razem już wiem. Teraz wiem już wiem, dlaczego siostrze odpadły płytki na tarasie.

Pozdrawiam Ewa Zawada, Szczecin

Szanowny Panie Jerzy Zembrowski. Bardzo się cieszę, że napisał Pan tę książkę. Otworzył Pan ludziom oczy - nie kilku osobom a tysiącom. Te osoby to ciułacze, tak jak ja, którzy za te same pieniądze mogą mieć ładny i nowoczesny dom bez błędów. Pana duża wiedza i duże doświadczenie, dało tak wspaniałą książkę a właściwie poradnik. Ma Pan cechę, która jest dana tylko wybrańcom. Nie można się tego nauczyć, nie można tego w sobie wyrobić, człowiek ma ją albo nie. Pan napisał o budowaniu jak o czymś co jest mu najbliższe, z miłością i swoistym zauroczeniem, językiem prostym i zrozumiałym.

Piszę o tym bo jestem bardzo niezadowolony z ekipy która rozpoczęła budowę mojego domu. Już tyle błędów w fundamencie. Gdybym tej książki nie kupił, miałbym cały dom sknocony jak wszyscy a tak to jeszcze zdążę usunąć błędy na wiosnę i potem wszystko będzie wg rysunków z książki.

Grzegorz W., Gdynia

Szanowny Panie Zembrowski. Pana książka to nie tylko pewność, że zbuduje się dom zgodnie ze sztuką i bez błędów ale są konkretne oszczędności finansowe w trakcie budowy. Korzystam z tej książki 3 miesiące i już tego doświadczyłem. Damian Ptoszek, Chorzów

... Jestem architektem. Niedawno uzyskałem uprawnienia. Mam za sobą pierwsze projekty na własne konto. Po przeczytaniu książki Pana Zembrowskiego wiem jakie i gdzie popełniałem błędy w fizyce budowli w projektach a także wiem jakie koszmarne błędy się popełniało w innych pracowniach gdzie praktykowałem. Muszę przyznać, że wahałem się czy zakupić tę książkę, bo nie jest tania. Wszystkie obawy się rozwiały: Pan Zembrowski jest mistrzem w fizyce budowli. Korzystam z książki codziennie! Zachęcam inne pracownie. 

Krzysztof W., Katowice

... Kłaniam się nisko. Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem zarówno zawartości merytorycznych jak i grafiki w książce Sekrety ... Szczerze mówiąc mam w ręku tak wydaną książkę po raz pierwszy. Jestem kierownikiem budowy i do tej pory nie spotkałem tak mądrej i pięknie wydanej książki zawodowej. To jest to! Gratuluję!

Mirosław K., Gdańsk

... Polecam książkę Pana Zembrowskiego wszystkim znajomym, szczególnie tym, którzy są na etapie przed rozpoczęciem budowy i mogą skorzystać z niej oraz co ważne z możliwości oceny projektu przez autora książki. Ja ze swej strony żałuję, że nie miałem takiej możliwości kilka miesięcy temu .... ech i widzę, że narobiłem już sporo błędów.Mirosław Borczyński, Warszawa

... Bardzo dziękuję za tę książkę. Będę zaczynać budowę domu na wiosnę i cieszę się, że trafiłam na nią. Znalazłam w niej porady dla różnych miejsc domu. Gratuluję wiedzy fachowej Autora no i zdolności do przekazania tak trudnych tematów w tak prostej i czytelnej formie. Niewiele jest osób, które mogą się poszczycić taką wiedzą. Byłam na wielu forach budowlanych, ale tam tylko sieczka poglądów ludzi nie mających pojęcia o budownictwie. W pismach tylko sponsorowane artykuły. Mam nadzieję, że dzięki tej książce poziom polskiego budownictwa podniesie się z tej depresji, z jaką mamy do czynienia. Jeszcze raz słowa uznania.

Barbara D., Rzeszów

... Dla mnie ta książka, to reee-weee-laaa-cjaaa!!! Prowadzę roboty budowlane i po przeczytaniu 80% książki stwierdzam, że odpowiada ona potrzebom budowlańców: prawdziwe doradztwo. Na taką książkę czekałem! 

Pozdrawiam i czekam na kolejną zapowiedzianą Pana książkę o domach szkieletowych.

Jan Małecki, Wrocław

... Gratulujemy książki! Myślimy, że będzie to wydarzenie nadchodzącego roku w branży budowlanej a czytelnicy wreszcie znajdą sposoby na wyeliminowanie błędów, których powstaje bez liku podczas budowy domów. 

Ewa i Mieczysław Kruczko, Gdynia

« powrót
2007-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone dla Biuro Doradztwa Budowlanego mgr inż. Jerzy Zembrowski, Białystok. All rights reserved.
wykonanie choruzy.pl ©