porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB - kierownik budowy, DB - dziennik budowy, INA - inspektor nadzoru autorskiego, c-w - analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB - masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa.


pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
list_alt spis treści
? zadaj pytanie

znalezionych tematów: 1962

 
 
198
   ...  
185
 
184
 
183
 
182
 
181
   ...  
1
 
 
tomaszkonrad

dział 308
temat nr 1824

Tynkowanie wewnątrz zimą w stanie SSZ


Mamy opóźnienie w budowie budynku, który koniecznie musimy zakończyć w marcu/kwietniu. Obecny stan zaawansowania to SSZ, budynek składa się z parteru, piętra i poddasza. Mury wykonane z silikatów. W grudniu lub w styczniu musimy wykonać tynki. Będą to tynki maszynowe GW.

Z tego co się orientowałem temperatura w środku nie może spaść poniżej 5 stopni, dodatkowo obowiązkowe jest grzanie pomieszczenia a nie tynków.

Plan mam taki, aby wypożyczyć nagrzewnice z np. termostatem i ustawić je w pomieszczeniach w których będą wykonywane tynki, dodatkowo stale monitorować temperaturę i wietrzyć budynek. Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?
komentarze: 7
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego domy jednorodzinne domy murowane tynki

Tomasz

dział 308
temat nr 1823

Uciążliwe wykwity na lastrico


W jaki sposób należy poddać renowacji posadzkę lastrykową, aby nie doszło do powstania wykwitów?

nr 1 Widoczne wykwity po renowacji posadzki lastrykowej.
autor: Tomasz Turkoniak
komentarze: 8
Odpowiedź płatna 123,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze lastrico porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom porady architektom

Sylwia.La.

dział 308
temat nr 1822

Zabezpieczenie murów z betonu komórkowego na zimę


Dzień dobry.
Niestety ze względu na błędy wykonawcy jesteśmy zmuszeni przerwać budowę.
Mam pytanie, w jaki sposób zabezpieczyć ściany nośne z betonu komórkowego oraz wykonane zbrojenie wieńca, nadproży, podciągów i szalunek przed nadchodzącymi opadami śniegu i przymrozkami?

Czy odpowiednie będzie przymocowanie do poziomych powierzchni ścian (np. dół otworu okiennego) kantówek jako dystansów a następnie przymocowanie do nich grubej folii? Wykonawca stwierdził, że położenie folii bezpośrednio na mur spowoduje porastanie glonami.

Czy zabezpieczać beton podkładowy podłogi?
Załączone zdjęcia przestawiają aktualną sytuację na budowie.

nr 1
nr 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego mury porady inwestorom porady wykonawcom

MarekB

dział 308
temat nr 1821

Zmiana lokalizacji kanalizacji podposadzkowej


Nastąpiła zmiana koncepcji odnośnie lokalizacji umywalki w łazience na parterze, która ma być przeniesiona z miejsca widocznego na zdjęciu do tego zaznaczonego na żółto, odległość nieco ponad 1 m. Warstwy od góry:
- beton B25 - 10 cm (wylewany 4 miesiące temu)
- folia 0,2 mm
- kamień 8-16 - 15 cm
- geowłóknina
- zagęszczona pospółka
Plan jest by naciąć beton wzdłuż trasy nowego odcinka i wokół wystającej części obecnej rury szlifierką, odkuć beton. Odsłonić rurę, zdjąć kolanka i umieścić dodatkową rurę odpowiedniej długości. Użyć tych samych kolanek (jeśli nie zostaną uszkodzone), odtworzyć te same warstwy. I pytanie co z betonem? W jaki sposób zespolić ten odcinek z betonem już istniejącym. Mogę wykorzystać masę sczepną (mam worek StoCrete BE Haftbrücke) a po sąsiedzku leją jeszcze betony (różne etapy, jedni fundamenty inii wieńce) i nie wiem czy mogę użyć takiego betonu czy czegoś innego? Czy robić to teraz czy poczekać do np. marca (na marzec planuję okna, kwiecień tynki).

nr 1
Odpowiedź płatna 123,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego instalacje kanalizacyjne porady inwestorom porady wykonawcom

Rkawka

dział 308
temat nr 1820

Zapomniane kotwienie biegu schodowego żelbetowego


Witam. 
Wykonawca miał zrobić schody dopiero po wylaniu stropu w kolejnym etapie. Miały zostać wypuszczone startery przed zalaniem stropu, o których pomocnicy zapomnieli. Na zakończeniu schodów zostały położone dodatkowo dwie belki teriva, (łatwiej było zakończyć strop). Wykonawca chce naprawić swój błąd po przez wklejenie prętów na żywicę. Stopa pod schody będzie dopiero wycięta i zrobiona, bo jeszcze nie wiemy czy schody będą wychodzić na salon. Proszę o poradę jak naprawić ten problem. 
Dziękuję

nr 1
nr 2
nr 3
nr 4
nr 5
Odpowiedź płatna 369,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego błędy wykonawcze schody wewnętrzne betonowe hydroizolacje kotwienia porady wykonawcom porady inżynierom

Jakub K

dział 308
temat nr 1819

Bloczki silikatowe czy ceramika poryzowana?


Mam dylemat co do wyboru materiału ściany mojego domu: ceramika poryzowana czy bloczki silikatowe? Czy mogę prosić o krótką opinię, która z tych wersji Pana zdaniem jest lepsza? Albo raczej - jakie wady i zalety każdego z tych rozwiązań Pan widzi?
Pozdrawiam

komentarze: 4
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: ceramika poryzowana silikaty porady architektom porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom mury ściany ściany działowe ściany nośne ściany szczytowe

Artur Solti

dział 308
temat nr 1818

Płyta posadowienia na warstwie szkła piankowego


Dzień dobry,
Panie Jerzy zastanawiam się jak poprawnie wykonać hydroizolację płyty fundamentowej na szkle piankowym. Architekt proponuje 2 warstwy foli budowlanej (min.1mm gr.) wywiniętej na cokół. Co Pan sądzi o takim rozwiązaniu? Zdjęcie w załączniku.
Pozdrawiam,
Artur Sołtysiak

nr 1
komentarze: 2
Odpowiedź płatna 123,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego posadowienia na płycie hydroizolacje porady inwestorom porady architektom porady inżynierom

Bresland

dział 308
temat nr 1817

Taras z pokryciem deskami i płytami kamiennymi na podstawkach


Modyfikując rozwiązanie tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym ze strony nr 220-224 książki "Sekrety..." chciałbym zastosować zamiast płytek przyklejanych do warstwy dociskowej/spadkowej deski na legarach oraz płyty kamienne oparte na płycie dociskowej przez regulowane plastikowe podstawki i mam pytanie czy w takim wypadku można jako hydroizolację zastosować na betonie (w moim przypadku żelbet c25 gr. 10-16 cm, zbrojony siatkami fi 10, oczko 15 cm) jedynie szlam sztywny (pomijam miejsca dylatacji oraz przyścienne gdzie będą taśmy i inne rozwiązania elastyczne)?
Spadek płyty dociskowej 1%.

Jak zachowuje się taka powierzchnia betonu, który jest jedynie zaszlamowany z czasem? Czy istnieje ryzyko destrukcji przez mróz/wnikającą w strukturę żelbetu przez ewentualne rysy wodę?
Czy konieczne jest zastosowanie hydroizolacji elastycznej na całej powierzchni - jeżeli tak, to jak ją zabezpieczyć przed zniszczeniem od nacisku podkładki?

Początkowo planowałem wykonanie płyty z betonu napowietrzonego i prętów kompozytowych z włókna szklanego, ale z takiego betonu nie da się wykonać spadków (ma tendencję do samopoziomowania), a z prętami nie miałem większej styczności i nie chciałbym eksperymentować.komentarze: 2
Odpowiedź płatna 246,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: tarasy budowa domu jednorodzinnego

Linebaker

dział 308
temat nr 1816

Ścieżka do stworzenia domu bez błędów


Witam.
Przymierzam się do budowy domu jednorodzinnego wg projektu "Wspaniałe słońce" wariant A na płycie fundamentowej i obecnie jestem na etapie zamawiania projektu i badań geotechnicznych. Mam własną, sporą działkę. Przed oddaniem do adaptacji chciałbym oddać Panu projekt do konsultacji/wskazania błędów a także wykonania analiz optymalizacyjnych. Jako że jestem zdecydowany na budowanie samemu (pracuję w branży budowlanej od 2 lat), ale obawiam się własnej niewiedzy, to chciałbym zapytać czy można liczyć na Pana konsultacje również w trakcie budowy, dotyczące harmonogramu prac/detali wykonawczych. Oczywiście będę miał kierownika budowy/projektanta adaptacyjnego, ale na budowach widziałem już różne rzeczy... Stąd moje pytanie: jaki byłby koszt ww usług?
Pozdrawiam
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe analizy optymalizacyjne budowa domu jednorodzinnego porady architektom porady inwestorom porady inżynierom

Maraton

dział 308
temat nr 1815

Analiza c-w ściany dwuwarstwowej z pustką powietrzną


Dzień dobry.
Mam pytanie dotyczące wykonania analizy cieplno-wilgotnościowej jednej przegrody - ściany zewnętrznej dwuwarstwowej z pustką powietrzną. Cel analizy, to określenie rodzaju i grubości izolacji -"ocieplenia".
Na czym taka analiza zdalna polega? Jaki jest koszt dla nabywcy Sekretów?
Pozdrawiam serdecznie. Serwis i grupa FB, to prawdziwa kopalnia wiedzy.

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe analizy optymalizacyjne ściany ściany nośne porady inwestorom porady architektom


 
 
198
   ...  
185
 
184
 
183
 
182
 
181
   ...  
1
 
 
© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB - kierownik budowy, DB - dziennik budowy, INA - inspektor nadzoru autorskiego, c-w - analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB - masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa.

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach w Serwisie BDB

Kontakt

Biuro Doradztwa Budowlanego
home Gen. Wł. Andersa 5,
15-124 Białystok
mail biuro@bdb.com.pl
phone tel. 602-330-355 (po godz. 11:00)
facebook linked in
facebook funpage
facebook
grupa domy
bez błędów
facebook
grupa sekrety budowy
domów bez błędów
facebook
grupa architekt
magister czy inżynier
2007-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.