porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

producenci informują

2019-03-25

Wykonanie uszczelnienia w pachwinie między ławą a ścianą

W załamaniach hydroizolacji muszą być zastosowane wyoblenia. Do wykonania fasety w pachwinach nadaje się najlepiej trójkątna taśma bitumiczna BORNIT®-Dreiecksband DB. W tym celu taśmę tę należy nadtopić płomieniem po stronie dwóch boków sąsiadujących z kątem 90° i docisnąć w pachwinie. Po wystygnięciu taśmy należy ją równomiernie podgrzać do jej stopienia i lekko docisnąć. W celu zespolenia krawędzi, na koniec jeszcze raz nadtopić taśmę płomieniem i wygładzić podgrzaną szpachelką stalową szerokości 20mm.

 

Alternatywnie, fasetę można też wykonać z materiału mineralnego, stosując zaprawę BORNIT®-Sperrmörtel. Zaprawa ta tworzy wodoszczelną fasetę, jednakże w sztywnej postaci. Ewentualne ruchy budynku mogą nie być tu tak dobrze łagodzone jak w przypadku taśmy bitumicznej BORNIT®-Dreiecksband. Ponadto należy pamiętać, że konieczne będzie tu także przeczekanie procesu wiązania mieszanki cementowej przed podjęciem dalszych prac.

 

Fasetę można także wykonać za pomocą szybkoschnącej masy naprawczej BORNIT®-Repabit, przy czym maksymalna grubość warstwy w takiej fasecie nie może przekroczyć 2 cm.
2007-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.