porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
jesteś:
architektem, projektantem,
kierownikiem, wykonawcą,
inwestorem
?
jeśli tak, to serwis dla Ciebie
!

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów i budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB = kierownik budowy, DB = dziennik budowy, INI = inspektor nadzoru inwestorskiego, c-w = analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB = masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa, c.w.u. = ciepła woda użytkowa, PB = prawo budowlane, PCC = masa PolimerConcretCement, KT = karta techniczna produktu, DWU = deklaracja własności użytkowych.


pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
list_alt spis treści
? zadaj pytanie

znalezionych tematów: 2887


 
 
290
   ...  
3
 
2
 
1
 
 
 
Makowski A.temat nr 308-007
visibility czytano 59 razy

Pleśń na ścianie w łazience


... W moim piętrowym domu jednorodzinnym starego typu - z lat 70-tych, ściany są murowane z cegły pełnej i bloczków siporex. W łazience mamy problem z pleśnią nad oknem oraz ściany zewnętrznej pod sufitem. Mimo działania kratki wentylacyjnej w ubiegłym roku zainstalowałem dodatkowy wentylatorek elektryczny pracujący okresowo jak się podnosi wilgotność w łazience np. po kąpieli. Niestety, nic to nie pomogło. Pleśń kilka razy zdrapaliśmy, potem szpachlowaliśmy i malowaliśmy na nowo. Zawsze po kilku miesiącach pleśń znowu się pojawiała - szczególnie w zimie i na wiosnę.

Ponieważ dom jest blisko Białegostoku, czy mogę prosić o przyjazd i poradę jak temu zaradzić? Oczywiście pokryję wszystkie Pana koszty.


Odpowiedź płatna 123,00 zł
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe ocieplenia zawilgocenia zagrzybienia przemarzanie docieplenie pleśń

Franciszek H.temat nr 308-006
visibility czytano 1574 razy

Renowacja zabytkowego ogrodzenia pałacu


... Prowadzę roboty ogólnobudowlane. Interesuję się pewnym zabytkowym ogrodzeniem pałacu w Łodzi. Ogrodzenie to wykonane jest z cegły pełnej i niszczy się coraz bardziej z upływem lat. Odpada tynk i farba. Na czapkach muru i słupków wykonanych z piaskowca porastają mchy i glony. W różnych miejscach mur pęka. Jeżeli otrzymam poradę, to złożę ofertę inwestorowi na renowację tego muru.

- Jaka jest przyczyna takiego stanu ogrodzenia i jak ją powstrzymać?


Odpowiedź płatna 738,00 zł
patrz także: obiekty zabytkowe renowacje ruch wilgoci zawilgocenia zasolenia ogrodzenia murowane

Maria J.temat nr 308-005
visibility czytano 4 razy

Przeciekające fundamenty domu i zawilgocenia w piwnicy


... Przy większych opadach deszczu mam wodę w piwnicy - przecieka ściana fundamentowa prawdopodobnie z powodu złej izolacji (budynek z roku 1970). Dom znajduje się na skarpie i to właśnie od strony stoku jest zalewana piwnica przez ścianę fundamentową. Również w garażu pojawia się woda na styku ściany z posadzką. Na zewnętrznej stronie tej ściany są schody, których zarys widać wyraźnie od środka garażu. Ściana garażowa jest od wewnątrz zniszczona bardzo, odpada tynk i na powierzchni widoczne są białe sproszkowania.
10 lat temu był wykonany drenaż od strony stoku i izolacja pionowa papą. Niestety, niewiele to dało. - Jak poradzić z tym wszystkim?


Odpowiedź płatna 738,00 zł
patrz także: domy jednorodzinne fundamenty remonty zawilgocenia hydroizolacje renowacje piwnice zagrzybienia zasolenia

Robertotemat nr 308-004
visibility czytano 549 razy

Taras naziemny wyłożony płytkami gres


... Obecnie buduję dom jednorodzinny i mam ostrą sprzeczkę z wykonawcą. Do tego dochodzą różne niepełne i niejasne informacje, które wyczytałem w Muratorze i kilku innych pismach tego typu. Proszę o pomoc i szybką odpowiedź, za którą z góry dziękuję.

- Czy w tarasie ogrodowym przyległym bezpośrednio do domu i położonym na betonowym podkładzie na gruncie należy wykonywać jakieś hydroizolacje czy nie?

- Czy można płytki gres przyklejać bezpośrednio na beton tarasu?

- Czy taras taki wymaga fundamentu, czy wystarczy płyta betonowa grubości 10 cm wylana na gruncie?

Odpowiedź płatna 246,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne tarasy naziemne

Damiantemat nr 308-003
visibility czytano 32 razy

Zawilgocenia szkieletowego domu drewnianego


... Mam zamiar budować dom szkieletowy drewniany, ale czytając wypowiedzi na różnych forach w internecie mam coraz więcej wątpliwości czy mój projekt nie ma błędów. Każdy pisze co innego. Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytania:

- Czy w parterowym domu jednorodzinnym bez podpiwniczenia są jakieś zagrożenia zawilgoceniami i zagrzybieniem?

- Jakie zagadnienia powinny być rozwiązane w projekcie w tym temacie i na co zwrócić uwagę podczas budowy takiego domu?

Odpowiedź płatna 123,00 zł
patrz także: domy jednorodzinne domy szkieletowe drewniane hydroizolacje

Remigiusz Drozdowskitemat nr 308-002
visibility czytano 8 razy

Fundament z kamienia, zawilgocenia i zagrzybienia w starym domu


... Mam podpiwniczony dom poniemiecki z roku 1910. Fundamenty są kamienne. Zrobiłem 3 lata temu w ścianach iniekcją krystaliczną - trochę pomogła bo na parterze nie mam już mokrych ścian, ale w domu jest wilgoć, szczególnie w jednym pokoju grzyb na ścianie oraz wilgoć w piwnicy.

 

Dom był popękany w kilku miejscach, np. na wschodniej ścianie duże pęknięcie narożnika (nad piwnicą). Nie było żadnej izolacji (pionowej czy poziomej) - z wyjątkiem jednej ściany, którą przebudowywał kiedyś teść. Dodać muszę, że ściana to jednowarstwowy mur (od wewnątrz cegła glinianka - surowa glina formowana w prostokąty, z zewnątrz cegła palona - typowa niemiecka). Dom od zewnątrz pomalowany farbą chlorokauczukową do malowania statków!!! Piwnica - ściany kamienne, podłoga klepisko. Wyczuwa się wilgoć, kamienie stale mokre.

 

Rok po tej iniekcji, chcąc zlikwidować mokre ściany w saloniku postanowiłem budynek ocieplić. Wykonałem na 2/3 domu ocieplenie styropianem 10 cm - wcześniej zbiłem tynk wraz z farbą i zakończyłem na siatce zatopionej w kleju. W tym roku dokończę brakującą część a przyszłym położę tynk. W sypialni odczuwam wilgoć a ściana zachodnia od wewnątrz została pokryta styropianem 5 cm.

 

Piwnica 2 lata temu została otynkowana i wylano podłogę niestety bezpośrednio na klepisko. Po tym fakcie zauważyłem mokre ściany w narożnikach. Odkopałem fundamenty (tylko na długości ścian piwnicy i metr więcej) z zamiarem zaizolowania jw i położenia folii kubełkowej. Po odkopaniu zobaczyłem dwie sprawy: grunt wokoło to glina i to lepka jak plastelina oraz to, że fundament jest bardzo nierówny (dużo wybrzuszeń itp).

Poniżej fundamentu nie dałem drenażu, jako że nie robiłem odkrywki wokół całego domu, poza tym nie ma gdzie odprowadzić wody z drenażu.


W piwnicy niestety mam nadal mokre ściany a nawet kałuże w narożnikach podłogi. Odkopałem fundament do końca i chciałem dać Dysperbit i folię kubełkową. Niestety fundament jest tak koślawy, że emulsja się nie trzyma (pomiędzy kamieniami glina - zresztą wokół domu też glina, nawet nie wiem jak kamienie się trzymają w fundamencie ... jakby spoin nie było). Więc planuję dać czarną folię i folię kubełkową a potem zasypać wszystko żwirem i piaskiem. Czy może tak być?


Odpowiedź płatna 615,00 zł
patrz także: domy jednorodzinne fundamenty hydroizolacje zawilgocenia zagrzybienia piwnice ochrona drewna membrany kubełkowe remonty renowacje podbicia fundamentów przemarzanie ocieplenia

Marian Ptemat nr 308-001
visibility czytano 3795 razy

opaska wokół domu, odprowadzenie wody z rur spustowych, drenaż


... Kupiłem dom w stanie developerskim. Nie wiem jak zabezpieczone są fundamenty. Wokół domu jest opaska szer. 50 cm wysypana grubym żwirem, natomiast pod rurami z rynien w opasce są zrobione niecki betonowe skąd woda miała odpływać na ogród. Te niecki się zapadły i powstał spadek w kierunku domu a woda z rynien podpływa w stronę domu.

- Czy napływająca do opaski woda zaszkodzi fundamentowi?

- Czy te niecki przebudować by były wyżej?

- Czy wokół domu trzeba usunąć gruby żwir z opaski i w to miejsce położyć chodnik z kostki betonowej a usunąć te niecki?


Odpowiedź płatna 123,00 zł
patrz także: domy jednorodzinne fundamenty budowa domu jednorodzinnego rynny i rury spustowe drenaże


 
 
290
   ...  
3
 
2
 
1
 
 
 
© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów i budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB = kierownik budowy, DB = dziennik budowy, INI = inspektor nadzoru inwestorskiego, c-w = analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB = masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa, c.w.u. = ciepła woda użytkowa, PB = prawo budowlane, PCC = masa PolimerConcretCement, KT = karta techniczna produktu, DWU = deklaracja własności użytkowych.
7343fddd4bf6f1c8885c4d553d6ee292.webp
c70634f680f2a81ce453d961feaaba39.webp
1864b0865e509fa829cdb3e1ea6c7385.webp
7e3a524abdf978f80cea6f69e25dad0a.webp

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach w Serwisie BDB

Kontakt

Biuro Doradztwa Budowlanego
home ul. Owocowa 20,
16-070 Porosły Kolonia k/Białegostoku
mail biuro@bdb.com.pl
phone tel. 602-330-355 (po godz. 11:00)
linkedin linked in
linkedin instagram
facebook funpage
facebook
grupa domy
bez błędów
facebook
grupa sekrety budowy
domów bez błędów
facebook
grupa architekt
magister czy inżynier
facebook
grupa 15 tysięcy
porad budowlanych
2007-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.