Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Korzystając z serwisu BDB zobowiązuję się przestrzegać regulaminu
projektuj i buduj bez błędów!

błędy projektowe i wykonawcze

Jerzy Bogdan Zembrowski

dział 306
temat nr 086

Daszek nad wejściem i fachowca ocieplenie metodą BSO


Oto przykład bezmyślności wykonawcy ocieplenia metodą BSO, który ponoć jest fachowcem. Najpierw wykonał ocieplenie, a potem "wykombinował" obróbkę blacharską daszku nad wejściem do budynku. Po pół roku eksploatacji, ściana w linii styku daszku pod nim pokryła się zaciekami! Inwestor wezwał wykonawcę do naprawienia błędów. Ten, obróbkę blacharską daszku przykleił silikonem do wyprawy cienkowarstwowej na ścianie! Już pomijam "fachowo" dobrany kolor zamalowania ściany.

P.S. Silikon i pianka są najczęściej używanymi produktami przez samozwańczych i domorosłych "fachowców" u nas w kraju - jako antidotum na wszelkie problemy.

Detal obróbek daszku nad wejściem.
Jerzy Zembrowski

Jerzy Bogdan Zembrowski

patrz także: elewacje ocieplenia dachy błędy wykonawcze ocieplenia
komentarze
Harlley

2018-03-16 07:01:01

Czy mógłby Pan przedstawić jak prawidłowo powinno się wykonać obróbkę blacharska na tym daszku.
Jakie jest prawidłowe rozwiązanie tego problemu?
Jerzy Bogdan Zembrowski

2018-03-16 11:21:21

Przed przyklejeniem ocieplenia, mocuje się kołkami obróbkę do ściany, zaś pod fartuch podkłada pas styropianu EPS-200 lub XPS grubości 3-5 cm. Fartuch powinien mieć wysokość 10-15 cm. Potem, po przyklejeniu ocieplenia i wykonywaniu warstwy szpachlowej i wyprawy, w linii ich styku z obróbką wstawia się na stałe połowę taśmy dylatacyjnej albo tymczasowo wsuwa pasek plexi grubości 5 mm. Po stwardnieniu wyprawy pasek plexi się usuwa, wsuwa sznur dylatacyjny o zamkniętych porach i wypełnia uszczelniaczem akrylowym w kolorze elewacji.
« powrót
2007-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone dla Biuro Doradztwa Budowlanego mgr inż. Jerzy Zembrowski, Białystok. All rights reserved.
wykonanie choruzy.pl ©