porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

produkty i technologie budowlane


Bonus Użytkownikom serwisu BDB!   Rabat przy zakupie produktów wskazanych kuponem!

Wpisz nieodmienialną część szukanej frazy, np. "ław",
a będą wyświetlone wyniki zawierające wszystkie odmiany:
ław, ławą, ławami, ławy, ława, ławie itd.
alfabetyczny spis produktów


więcej »

BORNIT – Werk Aschenborn GmbH wytwarza materiały budowlane od roku 1868. Obecnie w szerokiej ofercie znajdują się produkty hydroizolacyjne (fundamentów, tarasów, balkonów oraz dachów), a także produkty do budowy i utrzymania dróg i obiektów mostowych. Poprzez wielkie inwestycje – głównie w nowoczesne urządzenia produkcyjne – BORNIT stał się producentem specjalistycznej chemii budowlanej i drogowej. Wprowadzenie szerokiego asortymentu stało się możliwe dzięki licznym własnym programom badań nad rozwojem produktów.

 

„Odpowiedzialny partner dla klientów” – to jeden z najważniejszych celów firmy BORNIT. Korzystne położenie geograficzne w centrum Europy zapewnia krótkie terminy dostaw. Sieć sprzedaży oraz logistyka to baza dla kompleksowej obsługi klienta. Rozpoczęcie współpracy pomiędzy firmami BORNIT oraz SKN Sp.z o. o. w roku 2000 zaowocowało wprowadzeniem na rynek polski produktów do budowy i utrzymania nawierzchni drogowych (chemia drogowa). Owocna współpraca z klientami doceniającymi wysoką jakość produktów, szybką dostawę oraz doradztwo techniczne przyczyniła się do szybkiego rozwoju i podjęcia decyzji o wprowadzeniu produktów chemii kubaturowej oraz mostowej.


Wychodząc naprzeciw architektom, projektantom oraz firmom budowlanym w celu zapewnienia kompleksowości dostaw, w 2009 roku SKN podjął decyzję rozszerzenia oferty o produkty partnerów wchodzących w skład programów BORNIT – KOMPLETNE SYSTEMY USZCZELNIEŃ. Ponadto Dział Budownictwa Kubaturowego zajmuje się wszystkimi etapami hydroizolacji inwestycji budowlanych.


« zwiń

znaleziono: 92

farby wewnętrzne

Interier San+

więcej »

Interier San+ to wodorozcieńczalna intensywnie biała farba emulsyjna, o podwyższonej odporności na ścieranie, wysokowydajna. Uzyskana powłoka malarska wyróżnia się wysoką przepuszczalnością dla pary wodnej (Sd=0,09 m), dzięki czemu nadaje się też do tynków renowacyjnych. Łatwo się nakłada, ma długotrwałą żywotność, nie żółknie i bardzo dobrze przylega do podkładu. Nadaje się do tynków stiukowych, płyt GK, tapet papierowych i z włókna szklanego, płyt wiórowych, MDF itp. W białej wersji jest odpowiednia także do świeżych tynków. Nanosi się pędzlem, wałkiem malarskim lub natryskiem. Do pierwszej warstwy można dodać 10% wody, drugą warstwę nanosić bez rozcieńczenia. Pyłosuchość po 30 minutach. Wysychanie 4 godziny. Zużycie 0,125 kg/m2 na jedną warstwę.


opak. 15 kg *** cena brutto 26,28 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

folie w płynie

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Dicht Folie DF

więcej »

DF - jednokomponentowa folia w płynie na bazie wodnej żywicy akrylowej i dodatków. Stosuje się jako hydroizolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa podpłytkowa - tylko we wnętrzach. Nadaje się do pomieszczeń mokrych. Tworzy elastyczną szczelną warstwę o doskonałej przyczepności do tynków wszelkich typów, betonu, ceramiki, płyt GK. Po wyschnięciu na powierzchni można przyklejać płytki ceramiczne i kamienne za pomocą klejów mineralnych typu flex - także do podłóg i ścian ogrzewanych. Nie nadaje się do zbiorników i basenów, gdzie występuje stały napór wody. Przyczepność 1,0 MPa na podłożu suchym oraz 0,5 MPa przy oddziaływaniu wody. Grubość warstwy 0,3-0,5 mm. Nanoszenie pędzlem lub wałkiem malarskim w min. 2 warstwach. Temperatura stosowania nie niższa niż 5 oC. Wysycha w ciągu 24 godzin. Zużycie 0,35 kg/m2 na jedną warstwę.


opak. 6 kg *** cena brutto 21,76 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

hydroizolacje polimerowo-cementowe sztywne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Dichtungsschlämme DS

więcej »

Dichtungsschlämme DS jest polimerowo-cementową hydroizolacją na bazie cementu - zawierającą składniki krystalizujące i zamykające kapilary. Proszek po zarobieniu wodą do postaci szlamu stosowany do mineralnych uszczelnień elementów budynków przed wilgocią występującą od strony podłoża, wodą infiltracyjną oraz wodą występującą pod ciśnieniem. Można stosować zarówno od strony negatywnej (woda napierająca od strony przeciwnej) jak i pozytywnej (parcie wody do 0,5 bar). Zawartość chlorków poniżej 0,05%. Przyczepność do podłoża 0,08 MPa. Nadaje się na podłoża mineralne: beton, mury, tynki cementowe. Nie nadaje się na podłoża zagrożone pękaniem. Podłoże może być wilgotne, ale nie mokre. Nanosić szczotką sizalową lub pacą stalową w dwóch warstwach (wilgoć) oraz w trzech warstwach (woda pod ciśnieniem) przy zużyciu 1,5 kg/m2 na każdą. Pomiędzy warstwami czas odczekania od 3 do 24 godzin.


opak. 25 kg *** cena brutto 10,55 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Hydroizolacja antysiarczanowa RW

więcej »

Hydroizolacja RW - proszkowy silikatowy materiał złożony ze spoiw hydraulicznych, piasku kwarcowego oraz dodatków uszlachetniających - odporny na siarczany i alkalia. Stosuje się na stare zasolone i mokre mury - dla powstrzymania wody oraz soli zawartych w fundamentach. Stosowany szczególnie w części podziemnej na stare i zniszczone mury ceglane i betonowe - tuż przed zastosowaniem tynku renowacyjnego metodą „mokre na mokre”. Wytrzymuje parcie wody o ciśnieniu do 5 bar. Wytrzymałość na ściskanie 28 MPa. Nanosi się szczotką lub natryskiem.


opak. 25 kg *** cena brutto 34,90 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

iniekcje przeciwwodne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Injektil 100

więcej »

Injektil 100 jest preparatem płynnym na bazie silikonatu hydrofobowego. Zawiera wodorotlenek potasu (wymaga środków ochronnych skóry i oczu). Stosuje się do wykonywania hydrofobowej blokady hydroizolacyjnej w murach, fundamentach i wszędzie tam, gdzie nie wykonano hydroizolacji a występuje kapilarne podciąganie wody. Stosować można do iniekcji grawitacyjnej, jak i ciśnieniowej za pomocą specjalnych aparatów i pakerów. Substancje czynne wnikają w kapilary głęboko w podłoże i zamykają wolne przestrzenie). Włoskowata struktura betonu i muru zostaje zamknięta i zhydrofobizowana. Proces ten nie wpływa na zwiększenie wytrzymałość betonu ani muru. Preparat nie powoduje korozji stali zbrojeniowej. Nie zawiera rozpuszczalników, więc nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC. Podłoże nie może mieć stopnia nasycenia wilgocią większego niż 65%. Uwaga: Preparat działa szkodliwie na aluminium i szkło.


opak. 10 l *** cena brutto 23,19 zł/l
opak. 20 l *** cena brutto 22,54 zł/l
opak. 10 l (koncentrat Dicosil 110) *** cena brutto 195,91 zł/l (do rozcieńczania z wodą 1:9)
opak. 20 l (koncentrat Dicosil 110) *** cena brutto 195,91 zł/l (do rozcieńczania z wodą 1:9)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Injektionscreme Plus

więcej »

Injektionscreme Plus jest kremem emulsyjnym o kremowej barwie na bazie silanu. Przeznaczony do wykonywania blokady przeciwwodnej poziomej lub pionowej w mokrych murach i fundamentach (do stopnia nasycenia wodą 95%) - przeciw podciąganiu kapilarnemu wilgoci z gruntu. Preparat nie zawiera rozpuszczalników. Jest w postaci skoncentrowanej. Łączy w sobie zalety emulsji silikonowych z konsystencją kremu. Do wykonywania iniekcji grawitacyjnej lub przy małym ciśnieniu. Cząstki kremu wnikają głęboko do kanalików kapilarnych, gdzie w miarę upływu czasu wypierana jest woda z kapilar. Proces ten hamuje dyfuzję pary wodnej, dlatego należy zadbać o usunięcie tynku na wysokość 80 cm nad blokadą celem wysuszenia muru. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz w murach ceglanych w temperaturze od 5 oC do 30 oC. Otwory iniekcyjne wykonuje się poziomo.


opak. 5 l *** cena brutto 259,83 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 250,09 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Sperr-Injekt

więcej »

Sperr-Injekt jest rozcieńczonym w wodzie koncentratem krzemionkującym na bazie hydrofobowego związku krzemowego. Stosuje się do wykonywania blokady hydroizolacyjnej w murach, fundamentach i wszędzie tam, gdzie nie wykonano hydroizolacji. Substancje czynne pod działaniem sił kapilarnych przenikają głęboko w podłoże i wchodzą w reakcję z materiałami mineralnymi tworząc nierozpuszczalne w wodzie związki chemiczne (krzemiany). Włoskowata struktura betonu i muru zostaje zamknięta i zhydrofobizowana. Dodatkowo, proces krzemianowania zwiększa wytrzymałość betonu i muru oraz chroni przed korozją. Preparat nie powoduje korozji stali zbrojeniowej. Dla zwiększenia skuteczności zaleca się stosowanie pałeczek kapilarnych (Kapilarstäbchen KS) długości 28 lub 56 cm. Zapewniają one równomierne nasączenie materiału preparatem. Preparat nie zawiera rozpuszczalników, więc nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC.


opak. 10 kg *** cena brutto 43,65 zł/kg
opak. 20 kg *** cena brutto 40,70 zł/kg
opak. 10 kg (koncentrat Dicosil 112) *** cena brutto 129,48 zł/kg (do rozcieńczania wodą 1:5)
opak. 20 kg (koncentrat Dicosil 112) *** cena brutto 129,48 zł/kg (do rozcieńczania wodą 1:5)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

iniekcje wzmacniające

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Sperr-Injekt

więcej »

Sperr-Injekt jest rozcieńczonym w wodzie koncentratem krzemionkującym na bazie hydrofobowego związku krzemowego. Stosuje się do wykonywania blokady hydroizolacyjnej w murach, fundamentach i wszędzie tam, gdzie nie wykonano hydroizolacji. Substancje czynne pod działaniem sił kapilarnych przenikają głęboko w podłoże i wchodzą w reakcję z materiałami mineralnymi tworząc nierozpuszczalne w wodzie związki chemiczne (krzemiany). Włoskowata struktura betonu i muru zostaje zamknięta i zhydrofobizowana. Dodatkowo, proces krzemianowania zwiększa wytrzymałość betonu i muru oraz chroni przed korozją. Preparat nie powoduje korozji stali zbrojeniowej. Dla zwiększenia skuteczności zaleca się stosowanie pałeczek kapilarnych (Kapilarstäbchen KS) długości 28 lub 56 cm. Zapewniają one równomierne nasączenie materiału preparatem. Preparat nie zawiera rozpuszczalników, więc nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC.


opak. 10 kg *** cena brutto 43,65 zł/kg
opak. 20 kg *** cena brutto 40,70 zł/kg
opak. 10 kg (koncentrat Dicosil 112) *** cena brutto 129,48 zł/kg (do rozcieńczania wodą 1:5)
opak. 20 kg (koncentrat Dicosil 112) *** cena brutto 129,48 zł/kg (do rozcieńczania wodą 1:5)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

jastrychy cementowe

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Jastrych cementowy E

więcej »

Jastrych cementowy E - gotowa fabrycznie przygotowana mieszanka w proszku do zarobienia wodą. Zawiera komponenty na bazie cementu, kruszyw o uziarnieniu 0-4 mm i polimerów. Do wykonywania posadzek związanych z podłożem, pływających jastrychów oraz ogrzewań podłogowych. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Przez pierwsze 3 doby wymaga zakrycia folią PE. Pełna wytrzymałość po 2-3 tygodniach. Grubość jastrychu zespolonego od 15 mm do 60 mm, pływającego na folii lub hydroizolacji od 35 mm do 60 mm, na termoizolacji i folii od 45 mm do 60 mm. Wytrzymałość na ściskanie 25 MPa. Jastrych ogrzewany dylatować w polach nie większych niż 5x5 m. Temperatura stosowania od 5 do 25 oC. Zużycie 20 kg/m2 na 1 cm grubości.


opak. 30 kg *** cena brutto 1,39 zł/kg
(zamówienie min. 6000 kg, czas oczekiwania 14 dni)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

kity i uszczelniacze inne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

EasyPipe-Klej

więcej »

EasyPipe-Klej - jest trwale elastycznym mocno przyczepnym preparatem klejąco-uszczelniającym o wielorakim zastosowaniu. Twardnieje pod wpływem wilgoci powietrza prawie bez kurczenia się. Nie zawiera rozpuszczalnika. Bezzapachowy. Nie zawiera izocyjanianu ani halogenu. Odporny na promienie UV. Nadaje się do przyklejania, wypełniania i uszczelniania przy dobrej przyczepności do prawie wszystkich materiałów budowlanych przy: uszczelnianiu szczelin w piwnicach, przerwach roboczych, przejściach rur i kabli przez mury i fundamenty, uszczelnieniu progów drzwi na balkonach i tarasach, instalacjach geotermalnych, silosach, zbiornikach, dachach i stropodachach, dachach zielonych i użytkowych, systemach rynnowych, instalacjach paliwowych, zbiornikach, budowie łodzi itp. Doskonale spaja się ze wszystkimi hydroizolacjami polimerowo-bitumicznymi typu KMB, ale tylko w trybie „mokre na mokre”. Kolor szary.


opak. 330 ml (kartusz) *** cena brutto 202,71 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna

kleje mineralne flex do ceramiki

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

EK Super

więcej »

EK Super - biały klej mineralny typu flex na bazie cementu - klasy C2TES1. Jest fabrycznie przygotowaną mieszanką kruszyw, wysokiej jakości cementów, dodatków i trasu - gotową do użycia po wymieszaniu z wodą. Pozwala w szerokim zakresie zmieniać proporcje mieszania z wodą, dzięki czemu zmieniać konsystencję zaprawy z plastycznej na rozpływną - bez utraty właściwości. Nadaje się do przyklejania ceramiki, płytek szklanych, gres,klinkieru i kamienia naturalnego - wewnątrz i na zewnątrz, na ściany i podłogi. Nadaje się do podłóg ogrzewanych betonowych i anhydrytowych oraz na tynki wap-cementowe i gipsowe. Można stosować w grubości jednej warstwy 2-12 mm - także na tarasach i balkonach oraz w chłodniach i basenach. Przyczepność do podłoża 1,0 MPa. Czas otwarty 30 minut. Zużycie 2,6 kg/m2 przy grubości warstwy 3 mm. Spoinowanie po 24 godzinach, pełna wytrzymałość po 14 dniach. Stosowanie w temperaturze nie niższej niż +5 oC i nie wyższej niż +25 oC. Wilgotność podłoża nie może być większa nić 3% (betonu), 0,5% (anhydrytu) oraz 1% (tynków gipsowych).


opak. 25 kg *** cena brutto 4,02 zł/kg
(zamówienie min. 6000 kg, czas oczekiwania 14 dni)
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

kleje mineralne klasyczne do ceramiki

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

EK Standard

więcej »

EK Standard - klej mineralny na bazie cementu - klasy C2TE. Jest fabrycznie przygotowaną mieszanką kruszyw, wysokiej jakości cementów i dodatków - gotową do użycia po wymieszaniu z wodą. Nadaje się do przyklejania ceramiki oraz płytek szklanych i gres - wewnątrz, na ściany i podłogi. Nadaje się do podłóg betonowych i anhydrytowych oraz na tynki wap-cementowe i gipsowe. Można stosować w grubości jednej warstwy 2-10 mm. Przyczepność do podłoża 1,0 MPa. Czas otwarty 30 minut. Zużycie 2,6 kg/m2 przy grubości warstwy 3 mm. Spoinowanie po 24 godzinach, pełna wytrzymałość po 14 dniach. Stosowanie w temperaturze nie niższej niż +5 oC i nie wyższej niż +25 oC. Wilgotność podłoża nie może być większa nić 2% (betonu), 0,5% (anhydrytu) oraz 1% (tynków gipsowych). Nie stosować do miejsc stałego obciążenia wodą.


opak. 25 kg *** cena brutto 2,77 zł/kg
(zamówienie min. 6000 kg, czas oczekiwania 14 dni)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

masy naprawcze bitumiczne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Repabit

więcej »

Repabit - dwuskładnikowa, szybko schnąca masa naprawcza polimerowo-bitumiczna uszlachetniona tworzywami sztucznymi, włóknem i dodatkami zwiększającymi przyczepność. Tworzy trwałą i elastyczną masę stosowaną do wykonywania wszelkiego rodzaju szybkich izolacji i miejscowych napraw hydroizolacji. W formie pasty nakładanej grubą warstwą w jednym cyklu roboczym do 7 mm. Masa naprawcza jest wodoszczelna, zakrywa pęknięcia i jest odporna na działanie substancji agresywnych występujących w naturalnym podłożu. Nie zawiera rozpuszczalników. Nadaje się na zewnątrz i do wewnątrz. Nadaje się do wykonywania faset i uszczelniania przejść rur oraz przyklejania termoizolacji do podłoży bitumicznych i mineralnych. Wymaga temperatury nie niższej niż +5 oC.


opak. 3 kg *** cena brutto 39,50 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

masy szpachlowe mineralne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Unistiuk

więcej »

Unistiuk - cementowo-wapienna masa szpachlowa do wykańczania powierzchni fasad, ścian, murów, słupów itp. - zarówno w nowych budynkach, jak i przy rekonstrukcji i renowacji powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. Nadaje się na tynki tradycyjne, podkładowe, ocieplające i renowacyjne. Zawiera wapno hydratyzowane, piasek kwarcowy, biały cement i dodatki. Przyczepność 0,2 MPa. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej mi=20. Zużycie 1,2 kg/m2 na 1 mm grubości.


opak. 20 kg *** cena brutto 6,49 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

membrany hydroizolacyjne samoprzylepne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

BORNIthene PLUS

więcej »
BORNIthene PLUS jest samoprzylepną, odporną na zdzieranie elastyczną taśmą bitumiczną z kauczuku. Stosowana jest jako izolacja przeciwwilgociowa do uszczelniania elementów budowli. Składa się z folii dużej gęstości HDPE z powłoką polimerowo-bitumiczną i odpowiada normie DIN 18195 (2000-08). Taśma jest odporna na uderzenia deszczu, natychmiast wodoodporna po zastosowaniu, nie pękająca, dająca się obrabiać w temperaturach od -5°C do 30oC. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Nadaje się też jako paroizolacja w przegrodach. Nie jest odporna na działanie promieni UV.

opak. 15 m2 *** cena brutto 58,79 zł/m2
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

powłoki ochronne dachowe

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Dachacryl 230

więcej »

Dachacryl 230 to specjalna kolorowa emulsja na bazie kopolimeru czystego akrylu. Produkt można rozcieńczać wodą. Powłoka jest wodoszczelna i przywraca pokryciu dachowemu atrakcyjny wygląd. Powłoka jest odporna na iskry ognia, działanie promieni UV, deszcz, śnieg, grad i mróz. Przepuszcza parę wodną. Po naniesieniu szybko wysycha (1 godzina przy 20 oC). Trwale wiąże włókna azbestu. Stosuje się jako trwale elastyczną, barwną powłokę do renowacji i konserwacji dachów o kącie nachylenia minimum 3°. Stosuje się na dachówkach cementowych, płytach dachowych i fasadowych z cementu włóknistego,płytach azbestowo-cementowych, nierdzewnych dachach blaszanych jak również na bitumicznych gontach. Kolory: ceglasty, szary, niebiesko-czarny, brązowy i inne na zamówienie. Tworzy jedwabisty połysk. Nanoszenie pędzlem, wałkiem malarskimi natryskiem bezpowietrznym. Blacha i gonty bitumiczne nie wymagają gruntowania. Zużycie 0,25-0,30 kg/m2. Należy nanieść 2 warstwy.


opak. 10 kg *** cena brutto 53,90 zł/kg
(tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Ulotka

regeneratory pap i hydroizolacji bitumicznych

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Flexbit

więcej »

Flexbit jest emulsją bitumiczno-lateksową modyfikowaną kauczukiem. Stosowana do regeneracji starych lub nieszczelnych powłok, hydroizolacji i pap bitumicznych w budownictwie nadziemnym i podziemnym. Tworzy wysoko elastyczną (wydłużenie 370%) powłokę odporną na działanie czynników atmosferycznych oraz promieni UV. Nie zawiera rozpuszczalników. Może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Nanosi się pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Zużycie 0,5 l/m2 na jedną warstwę - wymagane min. 2 warstwy. Temperatura stosowania 5 do 35 oC. Zadbać o ochronę przed deszczem przez pierwsze 2 doby od zastosowania.


opak. 10 l *** cena brutto 27,56 zł/l
opak. 25 l *** cena brutto 24,40 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Unibit

więcej »

Unibit jest emulsją bitumiczną o uniwersalnym zastosowaniu, wolną od rozpuszczalników i ulepszoną lateksem. Może być stosowana w postaci nie rozcieńczonej jako powłoka uszczelniająca do wszelkich podłoży budowlanych przeciw wilgoci. Po rozcieńczeniu wodą w proporcji 1:2 stosowana jest jako powłoka gruntująca przed masami bitumicznymi. Nanosi się pędzlem, wałkiem lub natryskiem bezpowietrznym. Stosuje się także do renowacji bitumicznych pokryć dachowych. Temperatura stosowania nie niższa niż +5 oC. Nadaje się na zewnątrz i do wnętrz. Wymaga naniesienia przynajmniej dwóch warstw. Zużycie 0,3 l/m2 na jedną warstwę. Wymagane 2-3 warstwy.


opak. 5 l cena brutto 27,50 zł/l
opak. 10 l cena brutto 20,55 zł/l
opak. 25 l cena brutto 17,27 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

sznury dylatacyjne o zamkniętych porach

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Rundschnüre

więcej »

Rundschnüre - to sznury dylatacyjne wykonane ze spienionego polietylenu o zamkniętej strukturze komórek. Krótkotrwale odporne na temperaturę 200 oC, nie starzejące się. Stosowane do wypełnienia szczelin dylatacyjnych w celu odpowiedniego wyprofilowania przed wypełnieniem uszczelniaczem lub masą zalewową - zarówno na zimno jak i na gorąco. Sznury są nienasiąkliwe.


10 mm, opak. 50 m *** cena brutto 5,22 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
13 mm, opak. 50 m *** cena brutto 6,45 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
15 mm, opak. 50 m *** cena brutto 6,88 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
20 mm, opak. 50 m *** cena brutto 12,36 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
22 mm, opak. 50 m *** cena brutto 13,03 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
25 mm, opak. 50 m *** cena brutto 14,00 zł/m
30 mm, opak. 50 m *** cena brutto 30,77 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna

taśmy uszczelniające dylatacyjne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

taśma FBF

więcej »

taśma FBF - specjalna taśma do uszczelniania dylatacji budynków przez zatopienie w warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznej lub polimerowo-cementowej każdego typu. Zbudowana z fizeliny poliestrowej obustronnie powleczonej kauczukiem syntetycznym (elastomerem termoplastycznym). Odporność na parcie hydrostatyczne wody do 6,0 bar. Odporność na starzenie (promieniowanie UV). Odporna na stały kontakt z bakteriami zawartymi w gruncie oraz na kwasy, zasady i wodę morską w zakresie temperatur od -30 oC do 90 oC. Szerokość całkowita 240 mm, szerokość kauczuku 140 mm. Grubość kauczuku 1,6 mm.


opak. 30 m *** cena brutto 49,47 zł/m
sprzedaż - krotność 10 m
« zwiń
Karta Techniczna
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

taśma JSTO Flex

więcej »

JSTO Flex - specjalna taśma do uszczelniania dylatacji budynku przez zatopienie w warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznej lub polimerowo-cementowej każdego typu. Zbudowana z fizeliny poliestrowej obustronnie powleczonej kauczukiem syntetycznym (elastomerem termoplastycznym). Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Odporność na parcie hydrostatyczne wody 1,5 bar oraz starzenie (promieniowanie UV). Odporna na stały kontakt z bakteriami zawartymi w gruncie oraz na kwasy, zasady i wodę morską w zakresie temperatur od -30 oC do 90 oC. Szerokość całkowita/szerokość kauczuku: 140/95, 170/110, 220/180, 400/300 i 550/470mm. Grubość kauczuku 1,5 mm.


opak. 30 m
szer. 140/95 *** cena brutto 25,93 zł/m
szer. 170/110 *** cena brutto 31,18 zł/m
szer. 220/180 *** cena brutto 36,40 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
szer. 400/300 *** cena brutto 103,08 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
szer. 550/470 *** cena brutto 103,08 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
sprzedaż - krotność 10 m
« zwiń
Karta Techniczna

taśmy uszczelniające do hydroizolacji

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

FB Plus

więcej »

FB Plus - specjalna taśma uszczelniająca z kauczuku syntetycznego laminowanego na elastycznej fizelinie polipropylenowej. Odporna na starzenie, termoplastyczna. Stosowana do uszczelniania trudnych miejsc (dylatacje, naroża, pachwiny) tarasów, balkonów i pomieszczeń mokrych - przez zatapianie w pierwszej warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznych lub polimerowo-cementowych typu flex. Szerokość 120 mm, grubość kauczuku 0,7 mm. Wytrzymuje ciśnienie 2 bar. Odporna na typowe stężenia kwasów, ługów oraz wody morskiej. Odporność na temperatury od -9 oC do 90 oC,nadaje się tylko do wnętrz.


opak. 50 m *** cena brutto 16,79 zł/m
sprzedaż - krotność 10 m
narożnik wewnętrzny/zewnętrzny *** cena brutto 20,26 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

taśma FBB

więcej »

taśma FBB - to samoprzylepna taśma hydroizolacyjna z kauczuku butylowego laminowanego na włókninie polipropylenowo-nylonowej. Powierzchnia włókniny wykazuje bardzo dobrą przyczepność dla wszystkich hydroizolacji polimerowo-bitumicznych oraz polimerowo-cementowych typu flex. Stosowana do hydroizolacji pachwin, dylatacji i miejsc trudnych. Odporna na alkalia. Szerokość 100 mm i 150 mm, grubość 0,9 mm. Odporność na temperatury od -30 oC do 80 oC, nadaje się na zewnątrz i do wnętrz.


szerokość 100 mm; opak. 50 m *** cena brutto 22,02 zł/m
szerokość 150 mm; opak. 10 m *** cena brutto 31,76 zł/m
sprzedaż - krotność 10 m
« zwiń
Karta Techniczna
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

taśma FBF

więcej »

taśma FBF - specjalna taśma do uszczelniania dylatacji budynków przez zatopienie w warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznej lub polimerowo-cementowej każdego typu. Zbudowana z fizeliny poliestrowej obustronnie powleczonej kauczukiem syntetycznym (elastomerem termoplastycznym). Odporność na parcie hydrostatyczne wody do 6,0 bar. Odporność na starzenie (promieniowanie UV). Odporna na stały kontakt z bakteriami zawartymi w gruncie oraz na kwasy, zasady i wodę morską w zakresie temperatur od -30 oC do 90 oC. Szerokość całkowita 240 mm, szerokość kauczuku 140 mm. Grubość kauczuku 1,6 mm.


opak. 30 m *** cena brutto 49,47 zł/m
sprzedaż - krotność 10 m
« zwiń
Karta Techniczna
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

taśma JSTO Flex

więcej »

JSTO Flex - specjalna taśma do uszczelniania dylatacji budynku przez zatopienie w warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznej lub polimerowo-cementowej każdego typu. Zbudowana z fizeliny poliestrowej obustronnie powleczonej kauczukiem syntetycznym (elastomerem termoplastycznym). Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Wysoka odporność na parcie hydrostatyczne wody 1,5 bar oraz starzenie (promieniowanie UV). Odporna na stały kontakt z bakteriami zawartymi w gruncie oraz na kwasy, zasady i wodę morską w zakresie temperatur od -30 oC do 90 oC. Szerokość całkowita/szerokość kauczuku: 140/95, 170/110, 220/180, 400/300 i 550/470mm. Grubość 1,5 mm.


opak. 30 m
szer. 140/95 *** cena brutto 25,93 zł/m
szer. 170/110 *** cena brutto 31,18 zł/m
szer. 220/180 *** cena brutto 36,40 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
szer. 400/300 *** cena brutto 103,08 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
szer. 550/470 *** cena brutto 103,08 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
sprzedaż - krotność 10 m
« zwiń
Karta Techniczna

taśmy uszczelniające kształtowe do hydroizolacji

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

FB Plus - narożniki

więcej »

FB Plus - taśma kształtowa narożnikowa uszczelniająca z kauczuku syntetycznego laminowanego na elastycznej fizelinie polipropylenowej. Odporna na starzenie, termoplastyczna. Stosowana do uszczelniania trudnych miejsc (dylatacje, naroża, pachwiny) tarasów, balkonów i pomieszczeń mokrych - przez zatapianie w pierwszej warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznych lub polimerowo-cementowych typu flex. Szerokość 120 mm, grubość 0,7 mm. Wytrzymuje ciśnienie 2 bar. Odporna na typowe stężenia kwasów, ługów oraz wody morskiej.


narożnik wewnętrzny/zewnętrzny *** cena brutto 20,26 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna

tynki ciepłochronne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Baurex-Aqua

więcej »

Baurex-Aqua - jednowarstwowy, hydrofilowy tynk renowacyjny podstawowy o właściwościach termoizolacyjnych i suszących. Jest gotową mieszanką tworzącą po zmieszaniu z wodą plastyczną zaprawę, która nie tylko nadaje się do renowacji, ale ma również właściwości termoizolacyjne (lambda=0,07 W/mK). Kumuluje sole migrujące z muru. Do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Zaprawa może być nanoszona w jednej warstwie maksymalnie do 40 mm. Wytrzymałość na ściskanie 1,5 MPa. Gęstość 530 kg/m3. Porowatość70%. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej mi=5. Zużycie 4 kg/m2 na1 cm grubości.


opak. 20 kg *** cena brutto 11,00 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

Nanosan

więcej »

Nanosan - tynk renowacyjny specjalnego przeznaczenia z bardzo dobrymi właściwościami izolacyjności termicznej. Tynk przeznaczony do ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Nadaje się też jako tynk podkładowy. Do modernizacji i restaurowania obiektów zabytkowych. Może być również zastosowany do modelowania elementów fasad. Posiada własności hydrofobowe. Współczynnik przewodzenia ciepła 0,07 W/mK, zaś współczynnik oporu dyfuzji wobec pary wodnej mi = 5. Tynk ma porowatość 55% a gęstość zaledwie 380 kg/m3. Przyczepność 0,5 MPa. Nadaje się do nanoszenia ręcznego i maszynowego. Temperatura pracy nie niższa niż 5 oC. Grubość jednej warstwy do 3 cm. Malować można już po upływie 2 dób farbami wapiennymi lub silikonowymi.


opak. 7 kg *** cena brutto 23,22 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

tynki renowacyjne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Baurex-Aqua

więcej »

Baurex-Aqua - jednowarstwowy, hydrofilowy tynk renowacyjny podstawowy o właściwościach termoizolacyjnych i suszących. Jest gotową mieszanką tworzącą po zmieszaniu z wodą plastyczną zaprawę, która nie tylko nadaje się do renowacji, ale ma również właściwości termoizolacyjne (lambda=0,07 W/mK). Kumuluje sole migrujące z muru. Do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Zaprawa może być nanoszona w jednej warstwie maksymalnie do 40 mm. Wytrzymałość na ściskanie 1,5 MPa. Gęstość 530 kg/m3. Porowatość 70%. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej mi=5. Zużycie 4 kg/m2 na1 cm grubości.


opak. 20 kg *** cena brutto 11,00 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Baurex-San

więcej »

Baurex-San - jednowarstwowy, hydrofilowy tynk renowacyjny podstawowy o właściwościach termoizolacyjnych i suszących. Jest gotową mieszanką tworzącą po zmieszaniu z wodą plastyczną zaprawę, która nie tylko nadaje się do renowacji, ale ma również właściwości termoizolacyjne (lambda=0,09 W/mK). Kumuluje sole migrujące z muru. Do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Zaprawa może być nanoszona w jednej warstwie maksymalnie do 40 mm ręcznie lub maszynowo. Wytrzymałość na ściskanie 1,7 MPa. Gęstość 410 kg/m3. Porowatość 40%. Współczynnik oporu dyfuzji wobec pary wodnej mi=9. Zużycie 10 l/m2 na 1 cm grubości.


opak. 50 l *** cena brutto 2,94 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Nanosan

więcej »

Nanosan - tynk renowacyjny specjalnego przeznaczenia z bardzo dobrymi właściwościami izolacyjności termicznej. Tynk przeznaczony do ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Nadaje się też jako tynk podkładowy. Do modernizacji i restaurowania obiektów zabytkowych. Może być również zastosowany do modelowania elementów fasad. Posiada własności hydrofobowe. Współczynnik przewodzenia ciepła 0,07 W/mK, zaś współczynnik oporu dyfuzji wobec pary wodnej mi = 5. Tynk ma porowatość 55% a gęstość zaledwie 380 kg/m3. Przyczepność 0,5 MPa. Nadaje się do nanoszenia ręcznego i maszynowego. Temperatura pracy nie niższa niż 5 oC. Grubość jednej warstwy do 3 cm. Malować można już po upływie 2 dób farbami wapiennymi lub silikonowymi.


opak. 7 kg *** cena brutto 23,22 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

hydroizolacje polimerowo-bitumiczne bezrozpuszczalnikowe

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Fundamentdicht 1K

więcej »

Fundamentdicht 1K to jednoskładnikowa grubo warstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca kulki polistyrenu i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników. Po wyschnięciu trwała i elastyczna hydroizolacja. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 l/m2 na jedną warstwę (wymagane są 2 warstwy). Nie nadaje się do wody pod ciśnieniem. Powłoka jest elastyczna, zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC. Odporność na deszcz po min. 7 godzinach. Pełne wysychanie min. 3 doby.


opak. 32 l *** cena brutto 12,10 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Fundamentdicht 2K

więcej »

Fundamentdicht 2K to dwuskładnikowa grubowarstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca włókna i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników. Po wyschnięciu trwała i elastyczna hydroizolacja odporna na ciśnienie 7 bar przy grubości 4 mm. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 l/m2 na jedną warstwę (wymagane są 2-3 warstwy). Powłoka jest elastyczna, zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Można też przyklejać termoizolację. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC. Odporność na deszcz po min. 2 godzinach. Pełne wysychanie min. 2 doby.


opak. 32 l *** cena brutto 14,17 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka bitumu Charakterystyka proszku Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Fundamentflex 2K

więcej »

Fundamentflex 2K to dwuskładnikowa grubowarstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca polistyren i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników. Po wyschnięciu trwała i elastyczna hydroizolacja odporna na ciśnienie 7 bar przy grubości 4 mm. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 l/m2 na jedną warstwę (wymagane są 2-3 warstwy). Powłoka jest elastyczna, zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Można też przyklejać termoizolację. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż+5 oC. Odporność na deszcz po min. 2 godzinach. Pełne wysychanie min. 2 doby.


opak. 30 l *** cena brutto 12,63 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka bitumu Charakterystyka proszku Deklaracja producenta Atest Higieniczny
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Profidicht 1K Express

więcej »

Profidicht 1K Express to jednoskładnikowa grubowarstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca kulki polistyrenu i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników. Szybka odporność na deszcz. Po wyschnięciu trwała i elastyczna hydroizolacja odporna na ciśnienie 0,75 bar przy grubości 4 mm. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 l/m2 na jedną warstwę (wymagane są 2 warstwy). Powłoka jest elastyczna, zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Doskonale nadaje się do przyklejania termoizolacji. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC. Odporność na deszcz po min. 3 godzinach. Pełne wysychanie min. 2 doby.


opak. 32 l *** cena brutto 13,70 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Profidicht 1K S

więcej »

Profidicht 1K S to jednoskładnikowa, szybko schnąca masa polimerowo-bitumiczna uszlachetniona tworzywami sztucznymi i kulkami polistyrenu. Specjalnie przystosowana do nakładania metodą natrysku powietrznego transportowana na odległość nawet do 75 m. Nie zawiera rozpuszczalników. Tworzy trwałą i elastyczną powłokę hydroizolacyjną o odporności na ciśnienie do 0,75 bar. Zakrywa pęknięcia i jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w naturalnym podłożu. Nadaje się na zewnątrz i do wewnątrz. W przypadku potrzeby odporności na deszcz już po kilku minutach, należy zastosować specjalną drugą dyszę podającą akcelerator SpeedUp w ilości nie większej niż 5%. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne. Nie wymaga gruntowania podłoża. Po naniesieniu natryskiem, wymaga wygładzenia pacą stalową. Powłokę nanosi się 2-krotnie. Wymaga temperatury nie niższej niż +5 oC.


Profidicht 1K S; opak. 950 l *** cena brutto 15,25 zł/l
SpeedUp; opak. 22 kg *** cena brutto 66,81 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta Charakterystyka SpeedUp
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Profidicht 2K Winter

więcej »

Profidicht 2K Winter to dwuskładnikowa grubowarstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca włókno szklane i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników ani wody. Szybkie wysychanie. Po wyschnięciu trwała dość twarda, ale elastyczna hydroizolacja. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 kg/m2 na jedną warstwę. Do wody pod ciśnieniem wymagane są 2 warstwy. Nadaje się do wody podciśnieniem 0,3 bar. Powłoka jest elastyczna, zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż -5 oC i nie wyższej niż +20 oC.


opak. 32 kg *** cena brutto 21,85 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka bitumu Charakterystyka proszku Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Profidicht Hybrid 2K

więcej »

Profidicht Hybrid 2K to dwuskładnikowa grubowarstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca uszczelniające związki mineralne i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników. Szybka odporność na deszcz (2-3 godziny). Po wyschnięciu trwała i dość elastyczna hydroizolacja. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 kg/m2 na jedną warstwę. Do wody pod ciśnieniem wymagane są 2 warstwy. Nadaje się do wody podciśnieniem 0,3 bar. Powłoka zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków - także w strefie cokołowej. Odporna na działanie UV. Podwyższona wytrzymałość na ściskanie. Może być pokrywana tynkami lub farbami dyspersyjnymi. Nadaje się jako hydroizolacja pozioma na ławach i pod ścianami. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC. Odporność na deszcz po min. 1 godzinie. Pełne wysychanie min. 1 doba.


opak. 24 kg *** cena brutto 33,73 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka bitumu Charakterystyka proszku Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Repabit

więcej »

Repabit to dwuskładnikowa, szybkoschnąca masa naprawcza polimerowo-bitumiczna uszlachetniona tworzywami sztucznymi, włóknem i dodatkami zwiększającymi przyczepność. Tworzy trwałą, ale elastyczną masę stosowaną do wykonywania wszelkiego rodzaju szybkich izolacji i miejscowych napraw hydroizolacji. W formie pasty nakładanej grubą warstwą w jednym cyklu roboczym do 7 mm. Masa naprawcza jest wodoszczelna, zakrywa pęknięcia i jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w naturalnym podłożu. Nie zawiera rozpuszczalników. Nadaje się na zewnątrz i do wewnątrz. Nadaje się na wykonywanie faset i uszczelniania przejść rur oraz przyklejania termoizolacji do podłoży bitumicznych i mineralnych. Wymaga temperatury nie niższej niż +5 oC.


opak. 3 kg *** cena brutto 39,50 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

hydroizolacje polimerowo-cementowe flex

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Elastikschlämme ES

więcej »

Elastikschlämme ES -  hydroizolacja polimerowo-cementowa typu „flex”. 2-składnikowa, dobrze przylegająca do betonu, muru i tynków. Dzięki elastyczności nadaje się szczególnie do stosowania na podłożach zagrożonych powstawaniem pęknięć oraz pracujących termicznie. Jest wodoszczelna i odporna na sól drogową oraz na warunki atmosferyczne. Pokrywa pęknięcia o szerokości do 0,2 mm przy grubości warstwy 3 mm oraz o szerokości do 0,6 mm przy grubości warstwy 4 mm. Produkt odporny na promieniowanie UV oraz zabezpieczający przed przenikaniem radonu do wnętrz. Nadaje się jako hydroizolacja pod płytki tarasów, balkonów i niecek basenów kąpielowych oraz do zbiorników na wodę. Nanosić min. 2 warstwy po 1,5 kg/m2 każda. Pełne wysychanie po 3 dobach. Opór dyfuzji dla pary wodnej Sd = 21,2 m dla dwutlenku węgla Sd = 200 m - przy grubości warstwy 3 mm. Przyczepność do podłoża 1,5 MPa.


opak. 33 kg *** cena brutto 20,76 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka płynu Charakterystyka proszku Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Mineral-Flex 2K

więcej »
Nie zawierająca bitumu, elastyczna, modyfikowana polimerami grubowarstwowa masa mineralna. Uszczelniająca, lepkoplastyczna (FPD), mostkuje rysy i  pęknięcia, uzyskuje szybko odporność na deszcz, nieprzenikalna dla radonu, odporna na promieniowanie UV, po 24 godzinach odporna na działanie wody parcie do 10 m. Produkt może być również stosowany do klejenia płyt izolacyjnych. Masa może być nakładana także na lekko wilgotne podłoża, można ją malować i tynkować. Po wymieszaniu z piaskiem kwarcowym można ją też stosować do faset.

opakowanie 25 kg *** cena 35,13 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

preparaty antysolne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Antisulfat AS

więcej »

Antisulfat AS - specjalny płynny preparat zawierający związki chemiczne, które reagują z solami (siarczanami, chlorkami,azotanami itd.) w murach  przetwarzając je na nierozpuszczalne lub trudno rozpuszczalne związki. Blokuje to zniszczenie zapraw i klejów powodowane przez sole. Dodatkowo,zachodzi utrwalenie i utwardzenie murów ceglanych, betonu, fug, tynków wapiennych i cementowych oraz produktów z mas azbestowo-cementowych itd. Także uzyskuje się istotne zmniejszenie ścieralności mechanicznej materiałów. Blokuje powstawanie kolejnych nalotów i wykwitów solnych. Nie nadaje się na podłoża gipsowe. Nie zawiera ołowiu ani rozpuszczalników, można więc stosować wewnątrz i na zewnątrz. Jest bezbarwny. Nanosi się pędzlem, wałkiem lub natryskiem w trzech procesach. Czas utwardzania wynosi 3 doby. Zużycie 0,5 - 0,8 kg/m2. Chronić powierzchnie metalowe, szkło, glazurę i terakotę, drewno i rośliny, gdyż preparat je uszkadza.


opak. 10 kg *** cena brutto 114,33 zł/kg
(tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna

preparaty sczepne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Haftemulsion

więcej »

Haftemulsion jest produktem nie zawierającym zmiękczaczy - produkowany na bazie karboksylowego kauczuku butadienowo-styrenowego. Służy do modyfikacji zapraw, tworzenia warstw sczepnych, do zwiększenia przyczepności zapraw zwykłych i naprawczych, do tworzenia tynków wodoodpornych oraz jastrychów wodoodpornych i do grubości 0 mm, a także do zwiększenia elastyczności szlamów mineralnych Dichtungsschlämme. W zastosowaniu do jastrychów zmniejsza ich podatność na rysy skurczowe. Nadaje się do wszystkich powszechnie znanych cementów.


opak. 10 kg *** cena brutto 35,27 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

tynki renowacyjne maszynowe

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Baurex-Aqua

więcej »

Baurex-Aqua - jednowarstwowy, hydrofilowy tynk renowacyjny podstawowy o właściwościach termoizolacyjnych i suszących. Jest gotową mieszanką tworzącą po zmieszaniu z wodą bardzo plastyczną zaprawę, która nie tylko nadaje się do renowacji, ale ma również właściwości termoizolacyjne (lambda=0,07 W/mK). Kumuluje sole migrujące z muru. Do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Zaprawa może być nanoszona w jednej warstwie maksymalnie do 40 mm ręcznie lub maszynowo. Wytrzymałość na ściskanie 1,5 MPa. Gęstość 530 kg/m3. Porowatość 70%. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej mi=5. Zużycie 4 kg/m2 na 1 cm grubości.


opak. 20 kg *** cena brutto 11,00 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Baurex-San

więcej »

Baurex-San - jednowarstwowy, hydrofilowy tynk renowacyjny podstawowy o właściwościach termoizolacyjnych i suszących. Jest gotową mieszanką tworzącą po zmieszaniu z wodą plastyczną zaprawę, która nie tylko nadaje się do renowacji, ale ma również właściwości termoizolacyjne (lambda=0,09 W/mK). Kumuluje sole migrujące z muru. Do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Zaprawa może być nanoszona w jednej warstwie maksymalnie do 40 mm ręcznie lub maszynowo. Wytrzymałość na ściskanie 1,7 MPa. Gęstość 410 kg/m3. Porowatość 40%. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej mi=9. Zużycie 10 l/m2 na 1 cm grubości.


opak. 50 l *** cena brutto 2,94 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Nanosan

więcej »

Nanosan - tynk renowacyjny specjalnego przeznaczenia z bardzo dobrymi właściwościami izolacyjności termicznej. Tynk przeznaczony do ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Nadaje się też jako tynk podkładowy. Do modernizacji i restaurowania obiektów zabytkowych. Może być również zastosowany do modelowania elementów fasad. Posiada własności hydrofobowe. Współczynnik przewodzenia ciepła 0,07 W/mK, zaś współczynnik oporu dyfuzji wobec pary wodnej mi = 5. Tynk ma porowatość 55%, a gęstość zaledwie 380 kg/m3. Przyczepność 0,5 MPa. Nadaje się do nanoszenia ręcznego i maszynowego. Temperatura pracy nie niższa niż 5 oC. Grubość jednej warstwy do 3 cm. Malować można już po upływie 2 dób farbami wapiennymi lub silikonowymi.


opak. 7 kg *** cena brutto 23,22 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

masy tamujące wycieki wody

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Kellerabdichtungssystem KAS

więcej »

KellerabdichtungssystemKAS - system do błyskawicznego tamowania wypływu wody w murach i betonach. Składa się z 3 produktów: zaprawy hydroizolacyjnej SchlämmeS-KAS, szybkowiążącego proszku SchnellpulverSP-KAS oraz preparatu krzemianującego VerkieselerV-KAS. Nie zawiera rozpuszczalników. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz. Proces polega na wypełnieniu gęstym szlamem SchlämmeS-KAS miejsca wycieku lub napływu wody, następnie dociśnięciu w tym miejscu na mokro proszku SchnellpulverSP-KAS, a potem spryskaniu płynem krzemianujacym VerkieselerV-KAS. Działanie jest natychmiastowe. Ponownie nanosi się drugą taką samą warstwę w trzech etapach. Uzyskuje się twardą zmineralizowaną wodoszczelną warstwę zespoloną z podłożem.


komplet obejmuje:
Schlämme S-KAS opak. 15 kg *** cena brutto 29,59 zł/kg
Schnellpulver SP-KAS opak. 15 kg *** cena brutto 42,35 zł/kg
Verkieseler V-KAS opak. 12 kg *** cena brutto 25,54 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

grunty do hydroizolacji bitumicznych

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Fundamentgrund

więcej »

Fundamentgrund to preparat gruntujący na bazie modyfikowanej emulsji bitumicznej, nie zawierającej rozpuszczalników. Do gruntowania podłoża przed nałożeniem emulsji bitumicznych na zimno oraz grubowarstwowych mas bitumicznych (Fundamentdicht 1K, Fundamentdicht 2K, Fundamentflex 2K, Flüssighaut, Unibit). Nadaje się do betonu, muru, tynku oraz innych podłoży występujących na budowie. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 10 l *** cena brutto 14,36 zł/l
opak. 20 l *** cena brutto 12,73 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Fundamentgrund Winter

więcej »

Fundamentgrund Winter to preparat gruntujący na bazie krzemianu potasowego i polimerów, nie zawierający rozpuszczalników. Do gruntowania podłoża w temperaturze od -5 oC do +20 oC przed nałożeniem masy hydroizolacyjnej Profidicht 2K Winter. Barwiony na czerwono. Nadaje się do betonu, muru, tynku oraz innych podłoży występujących na budowie. Nanoszenie pędzlem lub wałkiem malarskim. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 20 l *** cena brutto 24,06 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Grundbit

więcej »

Grundbit jest szybkoschnącym elastomerowo-bitumicznym preparatem gruntującym do nakładania pędzlem lub natryskiem o doskonałej przyczepności do podłoży budowlanych: betonowych, murowanych, tynków oraz wszystkich bitumoodpornych. Jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników. Stosowany jest do gruntowania chłonnych i nie chłonnych podłoży przed ułożeniem papy lub jako preparat gruntujący przed nanoszeniem emulsyjnych powłok bitumicznych (np. Flexbit, Unibit). Produkt można wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 400 ml spray *** cena brutto 74,85 zł/opak
opak. 5 l *** cena brutto 22,42 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 16,56 zł/l
opak. 25 l *** cena brutto 13,95 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

grunty do pap bitumicznych

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Bitugrund

więcej »

Bitugrund - jest szybkoschnącym rozpuszczalnikowym (benzyna lakowa) preparatem gruntującym na bazie bitumu. Nanosi się pędzlem lub natryskiem. Ze względu na niską lepkość i dobre właściwości penetracyjne wzmacnia podłoże, wiąże pył i luźne elementy, wyrównuje zróżnicowane właściwości chłonne podłoża i służy jako środek zwiększający przyczepność nakładanych w dalszej kolejności bitumicznych mas uszczelniających nakładanych na gorąco i na zimno, a także pap termozgrzewalnych. Nadaje się na beton, mur, tynk, metal i stare papy. Nie nadaje się w kontakcie ze styropianem. Produkt łatwopalny! Stosować w temperaturze od 0 do 35 oC. Dalsze prace po całkowitym wyschnięciu. Nie stosować we wnętrzach. Zużycie 0,2 l/m2. Czyszczenie z użyciem  rozpuszczalnika Bitumenreiniger.


opak. 0,6 l*** cena brutto 89,59 zł/opak
opak. 5 l *** cena brutto 25,70 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 21,11 zł/l
opak. 25 l *** cena brutto 17,94 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Grundbit

więcej »

Grundbit jest szybko schnącym elastomerowo-bitumicznym preparatem gruntującym do nakładania pędzlem lub natryskiem o doskonałej przyczepności do podłoży budowlanych: betonowych, murowanych, tynków oraz wszystkich bitumoodpornych. Jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników. Stosowany jest do gruntowania chłonnych i nie chłonnych podłoży przed ułożeniem papy lub jako preparat gruntujący przed nanoszeniem emulsyjnych powłok bitumicznych (np. Flexbit, Unibit). Produkt można wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 400 ml spray *** cena brutto 74,85 zł/opak
opak. 5 l *** cena brutto 22,42 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 16,57 zł/l
opak. 25 l *** cena brutto 13,95 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

uszczelniacze bitumiczne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

TL

więcej »

TL - jest masą do zalewania na gorąco. Produkowana z asfaltu modyfikowanego polimerami, mineralnymi substancjami wypełniającymi i dodatkami organicznymi. Wyróżnia się wysoką rozciągliwością (5 mm w temperaturze -20 oC). Ma wysoką przyczepność do ścianek szczelin dylatacyjnych nawet przy -25 oC. Zachowuje własności przy wysokich i niskich temperaturach. Zalewa nie przepuszcza wody, nie starzeje się i jest odporna na działanie wody i soli drogowej. Kolor czarny. Nadaje się tylko na podłoża asfaltowe i z betonu asfaltowego - na drogach, podjazdach i parkingach. Temperatura podgrzewania do 180 oC, zaś temperatura zalewania ok.150 oC. Podczas podgrzewania masę mieszać. Produkt do jednokrotnego podgrzewania. Produkt łatwopalny. Powierzchnie styku muszą być zagruntowane preparatem bitumicznym. Przeznaczona specjalnie do ruchu drogowego.


opak. 10 kg *** cena brutto 26,35 zł/kg
opak. 25 kg *** cena brutto 21,47 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

naprawy betonu - masy naprawcze PCC

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Multi-Mörtel

więcej »

Multi-Mörtel - gotowa szybkowiążąca zaprawa w proszku na bazie cementu - ulepszona tworzywami sztucznymi. Wymaga tylko zmieszania z wodą. Nie zawiera chlorków ani siarczanów. Przyczepność do podłoża 1,6 MPa. Przeznaczona do wypełniania, wygładzania i filcowania ubytków w betonie, żelbecie i murach grubością warstwy do 60 mm. Przy twardnieniu nie pęka i nie kurczy się. Jest przyczepna do betonu i stali zbrojeniowej. Chroni stal zbrojeniową przed korozją bez dodatkowej powłoki antykorozyjnej. Wodoszczelna. Wytrzymałość na ściskanie: 3 MPa (po 4 godzinach), 10 MPa (po 3 dobach), 30 MPa (po 28 dobach), końcowa 42 MPa. Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu 5 MPa (po 28 dobach). Stosowanie w temperaturze od 5 oC do 30 oC. Po wymieszaniu, zużyć w czasie 14 minut. Zużycie 1,3 kg/m2 na każdy 1 mm grubości.


opak. 6 kg *** cena brutto 41,75 zł/kg (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 25 kg *** cena brutto 38,60 zł/kg (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna

masy mineralne wypełniające

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Bohrlochsuspension BLS

więcej »

Bohrlochsuspension BLS - to specjalna zaprawa mineralna o właściwościach krzemionkujących. Proszek po rozrobieniu z wodą tworzy rzadkopłynną zaprawę, która wnika do najmniejszych przestrzeni i szczelin. Wypełnia materiał budowlany nadając porowatość 3%. Służy do wypełniania i utwardzenia przestrzeni pustych i ubytków w materiałach budowlanych przed i po zastosowaniu iniekcji chemicznej przy tworzeniu blokad przeciwwodnych, jak też do wypełniania pustek w murach.


opak. 25 kg *** cena brutto 22,75 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Sperrmörtel

więcej »

Sperrmörtel - to zaprawa w proszku do zmieszania z wodą, w wyniku czego otrzymuje się gęstą zaprawę na bazie cementu doskonałą do obróbki. Zawiera substancje aktywne o właściwościach poprawiających przyczepność. Po 24 godzinach osiąga dostateczną wytrzymałość. Po utwardzeniu zaprawa jest odporna na działanie wody i mrozu. Służy do wykonywania faset w pachwinach elementów betonowych, tynków uszczelniających, a także jako wodoodporna zaprawa murarska i spoinowa oraz naprawcza do betonu i murów. Nie zawiera rozpuszczalników. Przyczepność do podłoża 1,5 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 6 MPa. Współczynnik oporu dyfuzji mi = 20.


opak. 25 kg *** cena brutto 9,45 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

masy mineralne naprawcze

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Multi-Mörtel

więcej »

Multi-Mörtel - gotowa szybkowiążąca zaprawa w proszku na bazie cementu - ulepszona tworzywami sztucznymi. Wymaga tylko zmieszania z wodą. Nie zawiera chlorków ani siarczanów. Przyczepność do podłoża 1,6 MPa. Przeznaczona do wypełniania, wygładzania i filcowania ubytków w betonie, żelbecie i murach grubością warstwy do 60 mm. Przy twardnieniu nie pęka i nie kurczy się. Jest przyczepna do betonu i stali zbrojeniowej. Chroni stal zbrojeniową przed korozją bez dodatkowej powłoki antykorozyjnej. Wodoszczelna. Wytrzymałość na ściskanie: 3 MPa (po 4 godzinach), 10 MPa (po 3 dobach), 30 MPa (po 28 dobach). Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu 5 MPa (po 28 dobach). Stosowanie w temperaturze od 5 oC do 30 oC. Po wymieszaniu, zużyć w czasie 14 minut. Zużycie 1,3 kg/m2 na każdy 1 mm grubości.


opak. 6 kg *** cena brutto 41,75 zł/kg
opak. 25 kg *** cena brutto 38,60 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

preparaty krzemianujące

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Sperr-Injekt

więcej »

Sperr-Injekt jest rozcieńczonym w wodzie koncentratem krzemionkującym na bazie hydrofobowego związku krzemowego. Stosuje się do wykonywania blokady hydroizolacyjnej w murach, fundamentach i wszędzie tam, gdzie nie wykonano hydroizolacji. Substancje czynne pod działaniem sił kapilarnych przenikają głęboko w podłoże i wchodzą w reakcję z materiałami mineralnymi tworząc nierozpuszczalne w wodzie związki chemiczne (krzemiany). Włoskowata struktura betonu i muru zostaje zamknięta i zhydrofobizowana. Dodatkowo, proces krzemianowania zwiększa wytrzymałość betonu i muru oraz chroni przed korozją. Preparat nie powoduje korozji stali zbrojeniowej. Dla zwiększenia skuteczności zaleca się stosowanie pałeczek kapilarnych (KapilarstäbchenKS) długości 28 lub 56 cm. Zapewniają one równomierne nasączenie materiału preparatem. Preparat nie zawiera rozpuszczalników, więc nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz. stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC.


opak. 10 kg *** cena brutto 43,65 zł/kg
opak. 20 kg *** cena brutto 40,70 zł/kg
opak. 10 kg (koncentrat Dicosil 112) *** cena brutto 129,48 zł/kg (do rozcieńczania wodą 1:5)
opak. 20 kg (koncentrat Dicosil 112) *** cena brutto 129,48 zł/kg (do rozcieńczania wodą 1:5)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

kleje bitumiczne rozpuszczalnikowe

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Kaltspachtel

więcej »

Kaltspachtel to zbrojona włóknami czarna bitumiczna masa szpachlowa o konsystencji pasty - do stosowania na zimno. Produkt zawiera rozpuszczalniki. Przeznaczona do naprawy i wypełnienia uszczelniającego ubytków pokryć dachowych i hydroizolacji polimerowo-bitumicznych wszelkich typów oraz do elastycznego przyklejania elementów budowlanych. Jest odporny na kwasy nie utleniające. Zawiera stabilizujące dodatki oraz domieszki, zapobiegające sedymentacji. Produkt osiąga pełne właściwości po całkowitym przeschnięciu. Masa szpachlowa staje się wtedy nieprzepuszczalna dla wody i odporna na wpływ warunków atmosferycznych oraz promieni UV. Masa nie jest odporna na działanie rozpuszczalników, paliw napędowych, olejów oraz kwasów utleniających. Nie zawiera smoły, azbestu, ani freonów. Doskonale przyczepna do: betonu, murów, tynków, powierzchni cementowo-włóknistych, pap i hydroizolacji bitumicznych oraz mineralnych jak też dowolnych metali - po zagruntowaniu preparatem Bitugrund. Odporność na temperaturę do 70 oC oraz wodę o ciśnieniu do 0,5 bar. Produkt palny. Jednorazowe naniesienie warstwą grubości do 5 mm.


opak. 1 kg *** cena brutto 42,66 zł/kg
opak. 2,5 kg *** cena brutto 28,24 zł/kg
opak. 6 kg *** cena brutto 27,56 zł/kg
opak. 12 kg *** cena brutto 18,63 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

izolacje przeciwwilgociowe bezrozpuszczalnikowe

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Unibit

więcej »

Unibit jest emulsją bitumiczną o uniwersalnym zastosowaniu, wolną od rozpuszczalników i ulepszoną lateksem. Może być stosowana w postaci nie rozcieńczonej jako powłoka uszczelniająca do wszelkich podłoży budowlanych przeciw wilgoci. Po rozcieńczeniu wodą w proporcji 1:2 stosowana jest jako powłoka gruntująca przed masami bitumicznymi. Nanosi się pędzlem, wałkiem lub natryskiem bezpowietrznym. Stosuje się także do renowacji bitumicznych pokryć dachowych. Temperatura nie niższa niż +5 oC. Nadaje się na zewnątrz i do wnętrz. Wymaga naniesienia przynajmniej 2 warstw. Zużycie 0,3 l/m2 na jedną warstwę.


opak. 5 l *** cena brutto 27,50 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 20,55 zł/l
opak. 25 l *** cena brutto 17,27 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

izolacje przeciwwilgociowe rozpuszczalnikowe

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Isolieranstrich

więcej »

Isolieranstrich jest zawierającym rozpuszczalniki, nie zawierającym wypełniaczy materiałem powłokowym na bazie bitumu. Nadaje się do malowania i natrysku. Nakładany jest na zimno na podłoża ceglane, betonowe, tynki, drewno i metale. Tworzy powłokę izolacyjną przeciw wilgoci. Do stosowania tylko na zewnątrz. Wysycha po 6-8 godzinach, ale pełne wysychanie po 2-4 dniach. Produkt palny. Zużycie 0,4 l/m2.  


opak. 5 l *** cena brutto 30,10 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 10 l *** cena brutto 24,62 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 25 l *** cena brutto 20,85 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

taśmy klinowe bitumiczne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

taśma DB

więcej »

Taśma DB - to polimerowo-bitumiczno-kauczukowa taśma o przekroju trójkąta równoramiennego 25x25 mm produkowana w zwojach 6,25 m. Przeznaczona do uszczelniania hydroizolacji w pachwinach. Taśma jest przyklejana do podłoża po nadtopieniu jej powierzchni palnikiem lub strumieniem gorącego powietrza. Nadaje się do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych dowolnego typu. Doskonale sprawdza się w najcięższych warunkach i lokalizacjach. Ma doskonałą przyczepność do wszelkich powierzchni budowlanych. Podłoża nasiąkliwe powinny być wcześniej zagruntowane emulsją bitumiczną i wysuszone.


opak. 6,25 m *** cena brutto 19,07 zł/m
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

pałki kapilarne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Kapilarstäbchen KS

więcej »

Kapilarstäbchen KS - specjalne pałki kapilarne średnicy 14 mm i długości 28 cm. Przeznaczone do wkładania w otwory muru przy wykonywaniu blokady przeciwwodnej metodą iniekcji grawitacyjnej z zastosowaniem preparatu płynnego Sperr-Injekt.


opak. 1 szt. *** cena brutto 24,46 zł/szt
« zwiń
Ulotka

tynki renowacyjne - obrzutki

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Unisan

więcej »

Unisan - lekka obrzutka renowacyjna o właściwościach izolacji cieplnej. Stosowana przed nanoszeniem wszystkich typów lekkich tynków podkładowych i tynków renowacyjnych. Znacząco zwiększa przyczepność do murów ceglanych, betonu, kamienia i mieszanych. Odpowiednia do ręcznej i maszynowej obróbki, do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Współczynnik przewodzenia ciepła lambda = 0,078 W/mK, opór dyfuzji pary wodnej mi=8. Przyczepność 0,3 MPa. Gęstość 450 kg/m3. Zużycie 1,6 kg/m2 przy grubości 5 mm i pokryciu 70%. Pokrywa się 50-70 % podłoża ręcznie lub maszynowo. Przed tynkowaniem należy odczekać 2-3 doby.


opak. 20 l *** cena brutto 10,50 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

gładzie wapienne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Interier Stiuk

więcej »

Interier stiuk - czysto wapienna szpachlówka do pokrywania tynków renowacyjnych dowolnego typu. Tylko do wnętrz. Grubość warstwy do 2 mm. Idealna do restauracji zabytków. Wymaga nawilżenia podkładu. Wygładza się gąbką lub filcuje. Malować można po 3 tygodniach. Ziarnistość do 0,6 mm. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej mi=20. Przyczepność do podłoża 0,1 MPa.


opak. 35 kg *** cena brutto 4,96 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

gładzie renowacyjne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Unistiuk

więcej »

Unistiuk - jest masą szpachlową do wykańczania powierzchni fasad, ścian, murów, słupów itp. - zarówno w nowych budynkach, jak i przy rekonstrukcji i renowacji powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. Nadaje się na tynki tradycyjne, podkładowe, ocieplające i renowacyjne. Zawiera wapno hydratyzowane, piasek kwarcowy, biały cement i dodatki. Przyczepność 0,2 MPa. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej mi=20. Zużycie 1,2 kg/m2 na 1 mm grubości.


opak. 20 kg *** cena brutto 6,49 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

farby lateksowe

Interier San+

więcej »

Interier San+ to wodorozcieńczalna intensywnie biała farba emulsyjna, o podwyższonej odporności na ścieranie, wysokowydajna. Uzyskana powłoka malarska wyróżnia się wysoką przepuszczalnością dla pary wodnej (Sd=0,09 m), dzięki czemu nadaje się też do tynków renowacyjnych. Łatwo się nakłada, ma długotrwałą żywotność, nie żółknie i bardzo dobrze przylega do podkładu. Nadaje się do tynków stiukowych, płyt GK, tapet papierowych i z włókna szklanego, płyt wiórowych, MDF itp. W białej wersji jest odpowiednia także do świeżych tynków. Nanosi się pędzlem, wałkiem malarskim lub natryskiem. Do pierwszej warstwy można dodać 10% wody, drugą warstwę nanosić bez rozcieńczenia. Pyłosuchość po 30 minutach. Wysychanie 4 godziny. Zużycie 0,125 kg/m2 na jedną warstwę.


opak. 15 kg *** cena brutto 26,28 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

jastrychy cementowe ekspresowe

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Jastrych cementowy E Speed

więcej »

Jastrych cementowy E Speed - gotowa fabrycznie przygotowana mieszanka w proszku do zarobienia wodą. Zawiera komponenty na bazie cementu, kruszyw o uziarnieniu 0-5 mm i polimerów. Do wykonywania ekspresowo wiążących posadzek związanych z podłożem, pływających jastrychów oraz ogrzewań podłogowych. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Chodzenie już po 8 godzinach, pełna wytrzymałość po 28 dobach. Grubość jastrychu zespolonego od 20 mm do 80 mm, pływającego na folii lub hydroizolacji od 45 mm do 80 mm, na termoizolacji od 40 mm do 80 mm. Wytrzymałość na ściskanie 2 MPa (po 8 godzinach), 20 MPa (po 24 godzinach), 40 MPa (po 28 dniach). Jastrych ogrzewany dylatować w polach nie większych niż 5x5 m. Temperatura stosowania od 5 do 25 oC. Płytki można przyklejać już po 24 godzinach, zaś parkiet i wykładziny po 3 dobach. Wilgotność jastrychu 2,5% po 24 godzinach, 1,5% po 2 dobach. Zużycie 19 kg/m2 na 1 cm grubości.


opak. 25 kg *** cena brutto 2,09 zł/kg
(zamówienie min. 6000 kg, czas oczekiwania 14 dni)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

grunty do powłok dachowych ochronnych

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Dachgrund 220

więcej »

Dachgrund 220 - to bezbarwny preparat gruntujący na bazie dyspersji akrylowej, który nie zawiera rozpuszczalników. Produkt zawiera środek glono- i grzybobójczy oraz posiada właściwości dyfuzyjne. Stosuje się tylko na podłożach chłonnych (glina, beton, płyty z cementu włóknistego). Produkt poprawia przyczepność barwnych powłok dachowych Dachacryl 230. Nanosi się pędzlem, wałkiem malarskim lub natryskiem bezpowietrznym w temperaturze nie niższej niż 5 oC. Wysycha po 3-5 godzinach. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 10 l *** cena brutto 49,24 zł/l
(tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna

grunty i wzmacniacze podłoża

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Basisgrund

więcej »

Basisgrund jest preparatem na bazie polimerów i krzemianów. Stosowany do głęboko penetrującego gruntowania i wzmacniania podłoża mineralnego. Zmniejsza pory i obniża w ten sposób kapilarne podciąganie wilgoci. Po wyschnięciu powoduje zwiększenie wytrzymałości mechanicznej mineralnych materiałów budowlanych. Tworzy głęboką i hydrofobową warstwę w podłożu (beton, masa fugowa, tynki wapienne i cementowe, piaskowiec). Doskonale nadaje się jako podkład na wilgotne podłoża mineralne przed nanoszeniem hydroizolacji polimerowo-cementowych, np. Dıchtungsschlämme. Nie nadaje się do podłoży gipsowych. Nie zawiera rozpuszczalników. Nanosić bez rozcieńczania.


opak. 10 l *** cena brutto 101,00 zł/l
(tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Unigrund

więcej »

Unigrund jest gotowym do użycia specjalnym preparatem gruntującym o słabym zapachu, przeznaczonym do aplikacji pędzlem. Głęboko penetruje i zamyka powierzchnię podłoża. Ma kolor mlecznobiały, a po wyschnięciu bezbarwny. Przeznaczony do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, do głębokiego gruntowania porowatych, chłonnych i lekko osypujących się podłoży. Nie  zawiera rozpuszczalników. Nadaje się do: płyt gipsowych, płyt GK, ścian murowanych, betonu, betonu komórkowego, płyt azbestowo-cementowych wewnątrz pomieszczeń, tynków gipsowych, tynków cem-wapiennych i cementowych, starych farb wapiennych i mineralnych, jastrychu, powierzchni pokrytych środkami ochrony drewna i starymi farbami dyspersyjnymi. Na podłoża słabe i sypiące się preparat nanosi się 2 razy metodą „mokre na mokre” - aż do nasycenia uważając, by nie powstała błyszcząca powłoka. Temperatura stosowania powyżej 5 oC. Czas wysychania 4 godziny. Po wyschnięciu stosować można:kleje i tynki mineralne, farby. Zużycie 0,15-0,30 l/m2.


opak. 5 l *** cena brutto 23,02 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 21,79 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna

masy szpachlowe bitumiczne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Kaltspachtel

więcej »

Kaltspachtel to zbrojona włóknami czarna bitumiczna masa szpachlowa o konsystencji pasty do stosowania na zimno. Produkt zawiera rozpuszczalniki. Przeznaczona do naprawy i wypełnienia uszczelniającego ubytków pokryć dachowych i hydroizolacji polimerowo-bitumicznych wszelkich typów oraz do przyklejania elementów budowlanych. Jest odporny na kwasy nie utleniające. Zawiera stabilizujące dodatki oraz domieszki, zapobiegające sedymentacji. Produkt osiąga pełne właściwości po całkowitym przeschnięciu. Masa szpachlowa staje się wtedy nieprzepuszczalna dla wody i odporna na wpływ warunków atmosferycznych oraz promieni UV. Masa nie jest odporna na działanie rozpuszczalników, paliw napędowych, olejów oraz kwasów utleniających. Nie zawiera smoły, azbestu, ani freonów. Doskonale przyczepna do: betonu, murów, tynków, powierzchni cementowo-włóknistych, pap i hydroizolacji bitumicznych oraz mineralnych jak też dowolnych metali - po zagruntowaniu preparatem Bitugrund. Odporność na temperaturę do 70 oC oraz wodę o ciśnieniu do 0,5 bar. Produkt palny. Jednorazowe naniesienie warstwą grubości do 5 mm.


opak. 1 kg *** cena brutto 42,66 zł/kg
opak. 2,5 kg *** cena brutto 28,24 zł/kg
opak. 6 kg *** cena brutto 27,56 zł/kg
opak. 12 kg *** cena brutto 18,63 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

grunty do mas zalewowych

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Haftgrund

więcej »

Haftgrund jest preparatem gruntującym wzbogaconym tworzywami polimerowymi. Zawiera rozpuszczalniki i jest łatwopalny! Opary z powietrzem tworzą mieszaninę wybuchową! Jest toksyczny dla organizmów żywych - zanim nie odparują rozpuszczalniki. Przeznaczony do gruntowania podłoża przed stosowaniem mas zalewowych bitumicznych na gorąco Heißvergussmasse SNV 164,Heißvergussmasse TL oraz samoprzylepnych izolacji bitumicznych, np. Fugendand i Bornithene Plus. Stosowany jest na zimno nakładaniem pędzlem lub przez natrysk na krawędzie szczelin i dylatacji. Czas wysychania 30 minut. Przy stosowaniu mas zalewowych temperatura nie niższa niż +5 oC, zaś przy stosowaniu izolacji samoprzylepnych temperatura nie niższa niż -5 oC. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 10 l *** cena brutto 67,13 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Primer A

więcej »

Primer A jest 2-składnikowym na bazie żywic epoksydowych bezbarwnym preparatem zwiększającym przyczepność uszczelniaczy polisiarczkowych do asfaltu, stali nierdzewnej, mosiądzu, aluminium - stosowanych głównie do wypełniania i uszczelniania przeciw wodzie dylatacji i szczelin na podjazdach, w garażach i innych elementach konstrukcji. Przeznaczony do gruntowania bocznych powierzchni szczelin dylatacyjnych przed zastosowaniem polisiarczkowej masy zalewowej na zimno Kaltverguss KV.Znosi temperaturę do 100 oC. Nie nadaje się do otoczenia olejów,benzyn, oleju napędowego i rozpuszczalników. Nanosi się płaskim pędzlem. Czas odparowania2 do 6 godzin. Wypełnianie masą pomiędzy 6 a 24 godziną od gruntowania. Zużycie 0,02-0,04 l/m.


opak. 1 l *** cena brutto 413,18 zł/l
(tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Primer B

więcej »
Primer B jest 2-składnikowym na bazie żywic epoksydowych bezbarwnym preparatem zwiększającym przyczepność uszczelniaczy polisiarczkowych do betonu, murów, surowego drewna - stosowanych głównie do wypełniania i uszczelniania przeciw wodzie dylatacji i szczelin na podjazdach, w garażach i innych elementach konstrukcji. Przeznaczony do gruntowania bocznych powierzchni szczelin dylatacyjnych przed zastosowaniem masy zalewowej na zimno Kaltverguß i masy szpachlowej Fugenspachtel. Nanosi się płaskim pędzlem. Czas wysychania 0,5 do 2 godzin. Wypełnianie pomiędzy 2 a 24 godziną od gruntowania. Zużycie 0,01-0,02 l/m.

opak. 1 l *** cena brutto 383,42 zł/l
(tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B

masy zalewowe dylatacyjne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Kaltverguss KV

więcej »

Kaltverguss KV - zalewa do stosowania na zimno. Jest dwuskładnikowym materiałem uszczelniającym na bazie wielosiarczków do wypełniania szczelin dylatacyjnych oraz połączeń elastycznych. Nadaje się do zastosowań w przypadku odkształceń wynoszących do 25% szerokości szczeliny i cechuje się bardzo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Ma własności samopoziomowania, więc nadaje się wyłącznie do szczelin o nachyleniu do 3%. Po zakończeniu procesu utwardzania jest elastyczna w temperaturach od -50° C do + 100° C. Nadaje się do materiałów betonowych i asfaltowych, a także do kontaktu z drewnem, metalami i tworzywami sztucznymi. Nadaje się na obciążenia ruchem kołowym samochodowym i wózków magazynowych oraz ruchu pieszego. Przed jej zastosowaniem podłoże musi być zagruntowane preparatem Primer A lub Primer B - zależnie od podłoża. Po wymieszaniu obu składników musi być zużyta w ciągu 2 godzin. Pełne utwardzenie po 24 godzinach. Skurcz nie występuje. Kolor czarny. Przed wypełnieniem, szczeliny powinny być wypełnione sznurem dylatacyjnym o zamkniętych porach. Temperatura podłoża nie niższa niż +5 oC. Temperatura materiału nie niższa niż +10 oC.


opak. 2,5 l *** cena brutto 268,43 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 4 l *** cena brutto 242,10 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 10 l *** cena brutto 217,14 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

TL

więcej »

TL - jest masą do zalewania na gorąco. Produkowana z asfaltu modyfikowanego polimerami, mineralnymi substancjami wypełniającymi i dodatkami organicznymi. Wyróżnia się wysoką rozciągliwością (5 mm w temperaturze -20 oC). Ma wysoką przyczepność do ścianek szczelin dylatacyjnych nawet przy -25 oC. Zachowuje własności przy wysokich i niskich temperaturach. Zalewa nie przepuszcza wody, nie starzeje się i jest odporna na działanie wody i soli drogowej. Kolor czarny. Nadaje się tylko na podłoża asfaltowe i z betonu asfaltowego - na drogach, podjazdach i parkingach. Temperatura podgrzewania do 180 oC, zaś temperatura zalewania ok.150 oC. Podczas podgrzewania masę mieszać. Produkt do jednokrotnego podgrzewania. Produkt łatwopalny. Powierzchnie styku muszą być zagruntowane preparatem bitumicznym. Przeznaczona specjalnie do ruchu drogowego.


opak. 10 kg *** cena brutto 26,35 zł/kg
opak. 25 kg *** cena brutto 21,47 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

masy szpachlowe dylatacyjne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Fugenspachtel

więcej »

Fugenspachtel jest 2-składnikową elastyczną masa szpachlową na bazie nadsiarczku. Do wypełniania szczelin dylatacyjnych i montażowych w murach i betonach. Daje elastyczne uszczelnienie o wysokim stopniu odporności na wodę, wodę morską, roztwory soli, benzynę, oleje mineralne i na działanie korzeni. Nadaje się na spoiny pionowe i pochyłe w elementach budowlanych nadziemnych i podziemnych - w każdym rodzaju budownictwa: od mieszkalnych, po przemysłowe. Kolor szary lub czarny. Przenosi odkształcenia do 25% szerokości spoiny. Temperatura nanoszenia od 5 oC do 40 oC. Nanosi się szpachelką i wygładza. Po zmieszaniu obu komponentów, masę należy zużyć w ciągu 2 godzin. Szczeliny muszą być wypełnione sznurem dylatacyjnym o zamkniętych porach i zagruntowane preparatem Primer B. Wypełniać po upływie 1-2 godzin od zagruntowania. Temperatura materiału uszczelniającego powinna wynosić przed wymieszaniem minimum +10 °C, zaś podłoża nie może być niższa niż +5 °C. Przyczepność do podłoża 0,6 MPa.


opak. 2,5 l *** cena brutto 268,43 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 4 l *** cena brutto 242,11 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja producenta

rozpuszczalniki i zmywacze do bitumów

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Bitumenreiniger

więcej »

Bitumenreiniger - płynny przezroczysty preparat na bazie benzyny lakowej. Stosowany do usuwania zabrudzeń produktami bitumicznymi wszelkich typów z powierzchni i narzędzi. Gęstość wynosi 0,78 g/cm3. Łatwo zapalny! W przypadku gumy i niektórych tworzyw sztucznych sprawdzić przed działaniem.


opak. 10 l *** cena brutto 65,90 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

farby bitumiczne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

KTW 100

więcej »

KTW 100 - to elastyczna malarska powłoka ochronna na bazie specjalnego bitumu wysokiej jakości, rozpuszczalników i specjalnych domieszek. Do aplikacji na zimno pędzlem lub natryskiem. Zapewnia dużą penetrację w głąb podłoża oraz dobrą do niego przyczepność powłoki. Zabezpiecza podłoże przed wilgocią i chroni przed agresywnymi mediami: w elementach z betonu, cegły lub stali w budynkach inwentarskich (bez bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami), silosach paszowych oraz w instalacjach chłodniczych. Jest odporna na temperaturę do 100 oC i agresywne media. Powłoka malarska schnąca w czasie 8 godzin. Kolor czarny. Łatwopalna zanim wyschnie! Stosować w temperaturach od 5 oC do 35 oC. Wymagane 2 warstwy. Nanosi się pędzlem lub natryskiem bezpowietrznym. Zużycie 0,4 l/m2.


opak. 25 l *** cena brutto 24,30 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

rozpuszczalniki i zmywacze do narzędzi

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

MultiClean

więcej »

MultiClean - jest bardzo skutecznym, roślinnym środkiem do szybkiego, dokładnego i delikatnego usuwania zabrudzeń ze smoły, bitumu, asfaltu, różnych klejów, uszczelniaczy, tłuszczów, wosku, oleju i farb. Natychmiastowe działanie i łatwość stosowania. Może być stosowany w niemal wszystkich sektorach przemysłowych - z wyjątkiem powierzchni lakierowanych! Nie zawiera żadnych rozpuszczalników chlorowanych! Rozpuszcza świeże i zaschnięte zabrudzenia. Ulega biodegradacji w 100%. Nie używać w pomieszczeniu z żywnością.


opak. 600 ml (spray) *** cena brutto 197,76 zł/opak
opak. 10 l *** cena brutto 185,14 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka kanister Charakterystyka spray

impregnaty hydrofobizujące

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Noax 2000

więcej »

Noax 2000 - uniwersalny preparat do jednoczesnej hydrofobizacji i impregnacji - na bazie siloxanopolimeru. Bezbarwny. Zawiera rozpuszczalniki. Nanosi się pędzlem, natryskiem lub przez polewanie. Charakteryzuje się odpornością na promienie UV oraz dobrą przyczepnością do chłonnych podłoży (ceramika, beton, gazobeton, tynki, klinkier, kamień naturalny, drewno, beton itp.). Eliminuje wsiąkanie wody jednocześnie nie zamyka dyfuzyjności pary wodnej. Zmniejsza podatność na wykwity solne. Przy silnie chłonnych materiałach nanosić minimum 2 razy z odstępem 20-30 minut. Pełen czas wysychania 8 godzin. Nie stosować w pomieszczeniach zamkniętych bez wentylacji.


opak. 5 l *** cena brutto 111,44 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 10 l *** cena brutto 100,89 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

powłoki ochronne do betonu

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

KTW 100

więcej »

KTW 100 - to elastyczna malarska powłoka ochronna na bazie specjalnego bitumu wysokiej jakości, rozpuszczalników i specjalnych domieszek. Do aplikacji na zimno pędzlem lub natryskiem. Zapewnia dużą penetrację w głąb podłoża oraz dobrą do niego przyczepność powłoki. Zabezpiecza podłoże przed wilgocią i chroni przed agresywnymi mediami: w elementach z betonu, cegły lub stali w budynkach inwentarskich (bez bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami), silosach paszowych oraz w instalacjach chłodniczych. Jest odporna na temperaturę do 100 oC i agresywne media. Powłoka malarska schnąca w czasie 8 godzin. Kolor czarny. Łatwopalna zanim wyschnie! Stosować w temperaturach od 5 oC do 35 oC. Wymagane 2 warstwy. Nanosi się pędzlem lub natryskiem bezpowietrznym. Zużycie 0,4 l/m2.


opak. 25 l *** cena brutto 24,30 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Siloanstrich

więcej »

Siloanstrich - jest bitumiczną powłoką nanoszoną na zimno - przeznaczoną do chemicznej ochrony betonu. Nanosi się pędzlem, wałkiem malarskim lub natryskiem bezpowietrznym. Po wysuszeniu tworzy zamkniętą, nieprzepuszczalną dla wody powłokę bitumiczną o wysokiej elastyczności i wytrzymałości termicznej do 70 oC. Nadaje się na beton, mury, tynki, drewno i metale. Beton musi mieć wilgotność nie większą niż 3% i zakończony proces hydratacji cementu. Powłoka jest kwasoodporna, odporna na agresywne ścieki, zasady, kwasy organiczne i sole. Wymaga gruntowania preparatem Silogrund. Zawiera rozpuszczalnik (benzynę lakową). Kolor czarny. Gęstość 0,93 g/cm3. Temperatura stosowania od 5 oC do 35 oC. Wymagane są 3 warstwy nakładane po całkowitym wyschnięciu poprzedniej. Pełne wysychanie końcowe 5 dób. Zużycie 0,4 l/m2 na warstwę.


opak. 10 l *** cena brutto 25,62 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 25 l *** cena brutto 22,02 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

grunty do powłok ochronnych do betonu

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Silogrund

więcej »

Silogrund - jest rozpuszczalnikowym (na bazie benzyny lakowej i asfaltu) preparatem gruntującym. Działa hydrofobowo i cechuje się dużą przyczepnością do podłoża - specjalnie opracowany dla produktu Siloanstrich na podłożach: beton, tynk, mury lub metal. Silnie wnika w pory i wiąże pył w podłożu. Nanosi się pędzlem lub natryskiem bezpowietrznym. Kolor czarny. Gęstość 0,88 g/cm3. Stosować w temperaturze od 5 oC do 35 oC. Odporność na deszcz po 3 godzinach. Wysychanie po 6 godzinach. Zużycie ok. 0,2 l/m2.


opak. 10 l *** cena brutto 24,57 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 25 l *** cena brutto 21,07 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

taśmy klejące butylowe

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Flextec Butyl

więcej »

Flextec Butyl - termoplastyczna taśma samoprzylepna dwustronna z kauczuku syntetycznego (butylu). Odporna na warunki atmosferyczne i starzenie. Nie zawiera rozpuszczalników ani związków halogenowych. Jest paroszczelna i wodoszczelna. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, do łączenia wszelkich folii paroizolacyjnych i wiatroizolacyjnych oraz do łączenia lekkich materiałów budowlanych. Bardzo dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych. Szerokość 15 mm, zaś grubość 1 mm. Wytrzymuje zakres temperatur od -40 oC do 90 oC. Temperatura stosowania 5 oC do 40 oC.


opak. 21 m *** cena brutto 9,56 zł/m
« zwiń
Karta Techniczna
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

taśma FBB

więcej »

taśma FBB - to samoprzylepna taśma hydroizolacyjna z kauczuku butylowego laminowanego na włókninie polipropylenowo-nylonowej. Powierzchnia włókniny wykazuje bardzo dobrą przyczepność dla wszystkich hydroizolacji polimerowo-bitumicznych oraz polimerowo-cementowych typu flex. Stosowana do hydroizolacji pachwin, dylatacji i miejsc trudnych. Odporna na alkalia. Szerokość 100 mm i 150 mm, grubość 0,9 mm. Odporność na temperatury od -30 oC do 80 oC, nadaje się na zewnątrz i do wnętrz.


szerokość 100 mm; opak. 50 m *** cena brutto 22,02 zł/m
szerokość 150 mm; opak. 10 m *** cena brutto 31,76 zł/m
sprzedaż - krotność 10 m
« zwiń
Karta Techniczna

izolacje przeciwwilgociowe samoprzylepne

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

BORNIthene PLUS

więcej »
BORNIthene PLUS jest samoprzylepną, odporną na zdzieranie elastyczną taśmą bitumiczną z kauczuku. Stosowana jest jako izolacja przeciwwilgociowa do uszczelniania elementów budowli. Składa się z folii dużej gęstości HDPE z powłoką polimerowo-bitumiczną i odpowiada normie DIN 18195 (2000-08). Taśma jest odporna na uderzenia deszczu, natychmiast wodoodporna po zastosowaniu, nie pękająca, dająca się obrabiać w temperaturach od -5°C do 30oC. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Nadaje się też jako paroizolacja w przegrodach. Nie jest odporna na działanie promieni UV.

opak. 15 m2 *** cena brutto 58,79 zł/m2
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

uszczelniacze poliuretanowe

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

EasyPipe-Klej

więcej »

EasyPipe-Klej - jest trwale elastycznym mocno przyczepnym preparatem klejąco-uszczelniającym o wielorakim zastosowaniu. Twardnieje pod wpływem wilgoci powietrza prawie bez kurczenia się. Nie zawiera rozpuszczalnika. Bezzapachowy. Nie zawiera izocyjanianu ani halogenu. Odporny na promienie UV. Nadaje się do przyklejania, wypełniania i uszczelniania przy dobrej przyczepności do prawie wszystkich materiałów budowlanych przy: uszczelnianiu szczelin w piwnicach, przerwach roboczych, przejściach rur i kabli przez mury i fundamenty, uszczelnieniu progów drzwi na balkonach i tarasach, instalacjach geotermalnych, silosach, zbiornikach, dachach i stropodachach, dachach zielonych i użytkowych, systemach rynnowych, instalacjach paliwowych, zbiornikach, budowie łodzi itp. Doskonale spaja się ze wszystkimi hydroizolacjami polimerowo-bitumicznymi typu KMB, ale tylko w trybie „mokre na mokre”. Kolor szary.


opak. 330 ml (kartusz) *** cena brutto 202,71 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna

uszczelniacze siarczkowe

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Fugenspachtel

więcej »

Fugenspachtel jest 2-składnikową elastyczną masa szpachlową na bazie nadsiarczku. Do wypełniania szczelin dylatacyjnych i montażowych w murach i betonach. Daje elastyczne uszczelnienie o wysokim stopniu odporności na wodę, wodę morską, roztwory soli, benzynę, oleje mineralne i na działanie korzeni. Nadaje się na spoiny pionowe i pochyłe w elementach budowlanych nadziemnych i podziemnych - w każdym rodzaju budownictwa: od mieszkalnych, po przemysłowe. Kolor szary lub czarny. Przenosi odkształcenia do 25% szerokości spoiny. Temperatura nanoszenia od 5 oC do 40 oC. Nanosi się szpachelką i wygładza. Po zmieszaniu obu komponentów, masę należy zużyć w ciągu 2 godzin. Szczeliny muszą być wypełnione sznurem dylatacyjnym o zamkniętych porach i zagruntowane preparatem Primer B. Wypełniać po upływie 1-2 godzin od zagruntowania. Temperatura materiału uszczelniającego powinna wynosić przed wymieszaniem minimum +10 °C, zaś podłoża nie może być niższa niż +5 °C. Przyczepność do podłoża 0,6 MPa.


opak. 2,5 l *** cena brutto 268,43 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 4 l *** cena brutto 242,11 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja producenta
użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

Kaltverguss KV

więcej »

Kaltverguss KV - zalewa do stosowania na zimno. Jest dwuskładnikowym materiałem uszczelniającym na bazie wielosiarczków do wypełniania szczelin dylatacyjnych oraz połączeń elastycznych. Nadaje się do zastosowań w przypadku odkształceń wynoszących do 25% szerokości szczeliny i cechuje się bardzo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Ma własności samopoziomowania, więc nadaje się wyłącznie do szczelin o nachyleniu do 3%. Po zakończeniu procesu utwardzania jest elastyczna w temperaturach od -50° C do + 100° C. Nadaje się do materiałów betonowych i asfaltowych, a także do kontaktu z drewnem, metalami i tworzywami sztucznymi. Nadaje się na obciążenia ruchem kołowym samochodowym i wózków magazynowych oraz ruchu pieszego. Przed jej zastosowaniem podłoże musi być zagruntowane preparatem Primer A lub Primer B - zależnie od podłoża. Po wymieszaniu obu składników musi być zużyta w ciągu 2 godzin. Pełne utwardzenie po 24 godzinach. Skurcz nie występuje. Kolor czarny. Przed wypełnieniem, szczeliny powinny być wypełnione sznurem dylatacyjnym o zamkniętych porach. Temperatura podłoża nie niższa niż +5 oC. Temperatura materiału nie niższa niż +10 oC.


opak. 2,5 l *** cena brutto 268,43 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 4 l *** cena brutto 242,10 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 10 l *** cena brutto 217,14 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja producenta

kołnierze uszczelniające do rur

użytkownikom serwisu BDB
pobierz kupon 20% rabatu

EasyPipe

więcej »
Dwuczęściowy system uszczelniający do przejść rur i kabli przez ściany, podłogi, stropy i stropodachy. System stosować wyłącznie z klejem uszczelniającym EasyPipe Klej. Przejścia przez: beton, mur z dowolnego materiału, drewno. Do stosowania w obrębie hydroizolacji bitumicznych typu KMB Zawiera w komplecie specjalny klej uszczelniający EasyPipe-Kleber Wytrzymuje ciśnienie wody 2 bar (20 m słupa wody). Odporny na promieniowanie UV. Gazoszczelny. Kołnierze wykonane z tworzywa ABS. Nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi.

nr 0001673 średnica 8-25 mm cena
nr 0001674 średnica 26-44 mm cena brutto 435,20 zł
nr 0001675 średnica 45-63 mm cena brutto 511,88 zł
nr 0001676 średnica 64-86 mm cena brutto 554,60 zł
nr 0001671 średnica 87-110 mm cena brutto 590,65 zł
nr 0001670 średnica 111-125 mm cena brutto 627,92 zł
nr 0001677 średnica 135-160 mm cena brutto 666,60 zł
« zwiń
Instrukcja montażu
2007-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.