porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
jesteś:
architektem, projektantem,
kierownikiem, wykonawcą,
inwestorem
?
jeśli tak, to serwis dla Ciebie
!

produkty i technologie


Bonus Użytkownikom serwisu BDB!   Rabat przy zakupie produktów wskazanych kuponem!

Wpisz nieodmienialną część szukanej frazy, np. "ław",
a będą wyświetlone wyniki zawierające wszystkie odmiany:
ław, ławą, ławami, ławy, ława, ławie itd.
alfabetyczny spis produktów


więcej »

BORNIT – Werk Aschenborn GmbH wytwarza materiały budowlane od roku 1868. Obecnie w szerokiej ofercie znajdują się produkty hydroizolacyjne (fundamentów, tarasów, balkonów oraz dachów), a także produkty do budowy i utrzymania dróg i obiektów mostowych. Poprzez wielkie inwestycje – głównie w nowoczesne urządzenia produkcyjne – BORNIT stał się producentem specjalistycznej chemii budowlanej i drogowej. Wprowadzenie szerokiego asortymentu stało się możliwe dzięki licznym własnym programom badań nad rozwojem produktów.

 

„Odpowiedzialny partner dla klientów” – to jeden z najważniejszych celów firmy BORNIT. Korzystne położenie geograficzne w centrum Europy zapewnia krótkie terminy dostaw. Sieć sprzedaży oraz logistyka to baza dla kompleksowej obsługi klienta. Rozpoczęcie współpracy pomiędzy firmami BORNIT oraz SKN Sp.z o. o. w roku 2000 zaowocowało wprowadzeniem na rynek polski produktów do budowy i utrzymania nawierzchni drogowych (chemia drogowa). Owocna współpraca z klientami doceniającymi wysoką jakość produktów, szybką dostawę oraz doradztwo techniczne przyczyniła się do szybkiego rozwoju i podjęcia decyzji o wprowadzeniu produktów chemii kubaturowej oraz mostowej.


Wychodząc naprzeciw architektom, projektantom oraz firmom budowlanym w celu zapewnienia kompleksowości dostaw, w 2009 roku SKN podjął decyzję rozszerzenia oferty o produkty partnerów wchodzących w skład programów BORNIT – KOMPLETNE SYSTEMY USZCZELNIEŃ. Ponadto Dział Budownictwa Kubaturowego zajmuje się wszystkimi etapami hydroizolacji inwestycji budowlanych.


« zwiń

znaleziono: 116

farby wewnętrzne

Interier San+

więcej »

Interier San+ to wodorozcieńczalna intensywnie biała farba emulsyjna, o podwyższonej odporności na ścieranie, wysokowydajna. Uzyskana powłoka malarska wyróżnia się wysoką przepuszczalnością dla pary wodnej (Sd=0,09 m), dzięki czemu nadaje się też do tynków renowacyjnych. Łatwo się nakłada, ma długotrwałą żywotność, nie żółknie i bardzo dobrze przylega do podkładu. Nadaje się do tynków stiukowych, płyt GK, tapet papierowych i z włókna szklanego, płyt wiórowych, MDF itp. W białej wersji jest odpowiednia także do świeżych tynków. Nanosi się pędzlem, wałkiem malarskim lub natryskiem. Do pierwszej warstwy można dodać 10% wody, drugą warstwę nanosić bez rozcieńczenia. Pyłosuchość po 30 minutach. Wysychanie 4 godziny. Zużycie 0,125 kg/m2 na jedną warstwę.


opak. 15 kg *** cena brutto 30,85 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

folie w płynie

Dicht Folie DF

więcej »

DF - jednokomponentowa folia w płynie na bazie wodnej żywicy akrylowej i dodatków. Stosuje się jako hydroizolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa podpłytkowa - tylko we wnętrzach. Nadaje się do pomieszczeń mokrych. Tworzy elastyczną szczelną warstwę o doskonałej przyczepności do tynków wszelkich typów, betonu, ceramiki, płyt GK. Po wyschnięciu na powierzchni można przyklejać płytki ceramiczne i kamienne za pomocą klejów mineralnych typu flex - także do podłóg i ścian ogrzewanych. Nie nadaje się do zbiorników i basenów, gdzie występuje stały napór wody. Przyczepność 1,0 MPa na podłożu suchym oraz 0,5 MPa przy oddziaływaniu wody. Grubość warstwy 0,3-0,5 mm. Nanoszenie pędzlem lub wałkiem malarskim w min. 2 warstwach. Temperatura stosowania nie niższa niż 5 oC. Wysycha w ciągu 24 godzin. Zużycie 0,35 kg/m2 na jedną warstwę.


opak. 6 kg *** cena brutto 33,95 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

hydroizolacje polimerowo-cementowe sztywne

Dichtungsschlämme DS

więcej »

Dichtungsschlämme DS jest polimerowo-cementową hydroizolacją na bazie cementu - zawierającą składniki krystalizujące i zamykające kapilary. Proszek po zarobieniu wodą do postaci szlamu stosowany do mineralnych uszczelnień elementów budynków przed wilgocią występującą od strony podłoża, wodą infiltracyjną oraz wodą występującą pod ciśnieniem. Można stosować zarówno od strony negatywnej (woda napierająca od strony przeciwnej) jak i pozytywnej (parcie wody do 0,5 bar). Zawartość chlorków poniżej 0,05%. Przyczepność do podłoża 0,08 MPa. Nadaje się na podłoża mineralne: beton, mury, tynki cementowe. Nie nadaje się na podłoża zagrożone pękaniem. Podłoże może być wilgotne, ale nie mokre. Nanosić szczotką sizalową lub pacą stalową w dwóch warstwach (wilgoć) oraz w trzech warstwach (woda pod ciśnieniem) przy zużyciu 1,5 kg/m2 na każdą. Pomiędzy warstwami czas odczekania od 3 do 24 godzin. Wytrzymałość na ściskanie 10 MPa.


opak. 25 kg *** cena brutto 15,80 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

Hydroizolacja antysiarczanowa RW

więcej »

Hydroizolacja RW - proszkowy silikatowy materiał złożony ze spoiw hydraulicznych, piasku kwarcowego oraz dodatków uszlachetniających - odporny na siarczany i alkalia. Stosuje się na stare zasolone i mokre mury - dla powstrzymania wody oraz soli zawartych w fundamentach. Stosowany szczególnie w części podziemnej na stare i zniszczone mury ceglane i betonowe - tuż przed zastosowaniem tynku renowacyjnego metodą „mokre na mokre”. Wytrzymuje parcie wody o ciśnieniu do 5 bar. Wytrzymałość na ściskanie 28 MPa. Nanosi się szczotką lub natryskiem.


opak. 25 kg *** cena brutto 40,97 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

iniekcje przeciwwodne

Aquabarier

więcej »

Aquabarier jest kremem emulsyjnym o białej lub lekko żółtawej barwie na bazie silano-siloksanowej. Przeznaczony do wykonywania blokady przeciwwodnej poziomej lub pionowej w wilgotnych murach i fundamentach - przeciw podciąganiu kapilarnemu wilgoci z gruntu. Preparat nie zawiera rozpuszczalników. Jest w postaci skoncentrowanej. Łączy w sobie zalety emulsji silikonowych z konsystencją kremu. Do wykonywania iniekcji grawitacyjnej lub przy małym ciśnieniu. Cząstki kremu wnikają głęboko do kanalików kapilarnych, gdzie w miarę upływu czasu w kontakcie z wodą w wyniku reakcji chemicznej uwalnia się metanol oraz powstają nierozpuszczalne w wodzie polimery na bazie żywicy silikonowej. Proces ten nie hamuje dyfuzji parze wodnej, dzięki czemu zachodzi wysuszanie murów.

Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz w murach ceglanych, kamiennych i mieszanych w temperaturze od 5 oC do 30 oC. Otwory iniekcyjne wykonuje się poziomo. Po wykonaniu blokady, temperatura muru w ciągu 48 godzin nie może być niższa niż 0 oC. Proces tworzenia się przepony przeciw wodzie trwa od 2 do 6 tygodni (w zależności od temperatury).


opak. 5 l *** cena brutto 426,88 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna

Injektil 100

więcej »

Injektil 100 jest preparatem płynnym na bazie silikonatu hydrofobowego. Zawiera wodorotlenek potasu (wymaga środków ochronnych skóry i oczu). Stosuje się do wykonywania hydrofobowej blokady hydroizolacyjnej w murach, fundamentach i wszędzie tam, gdzie nie wykonano hydroizolacji a występuje kapilarne podciąganie wody. Stosować można do iniekcji grawitacyjnej, jak i ciśnieniowej za pomocą specjalnych aparatów i pakerów. Substancje czynne wnikają w kapilary głęboko w podłoże i zamykają wolne przestrzenie). Włoskowata struktura betonu i muru zostaje zamknięta i zhydrofobizowana. Proces ten nie wpływa na zwiększenie wytrzymałość betonu ani muru. Preparat nie powoduje korozji stali zbrojeniowej. Nie zawiera rozpuszczalników, więc nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC. Podłoże nie może mieć stopnia nasycenia wilgocią większego niż 65%. Uwaga: Preparat działa szkodliwie na aluminium i szkło.


opak. 10 l *** cena brutto 32,87 zł/l
opak. 20 l *** cena brutto 28,97 zł/l
opak. 10 l (koncentrat Dicosil 110) *** cena brutto 251,85 zł/l (do rozcieńczania z wodą 1:9)
opak. 20 l (koncentrat Dicosil 110) *** cena brutto 251,85 zł/l (do rozcieńczania z wodą 1:9)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Injektionscreme Plus

więcej »

Injektionscreme Plus jest kremem emulsyjnym o kremowej barwie na bazie silanu. Przeznaczony do wykonywania blokady przeciwwodnej poziomej lub pionowej w mokrych murach i fundamentach (do stopnia nasycenia wodą 95%) - przeciw podciąganiu kapilarnemu wilgoci z gruntu. Preparat nie zawiera rozpuszczalników. Jest w postaci skoncentrowanej. Łączy w sobie zalety emulsji silikonowych z konsystencją kremu. Do wykonywania iniekcji grawitacyjnej lub przy małym ciśnieniu. Cząstki kremu wnikają głęboko do kanalików kapilarnych, gdzie w miarę upływu czasu wypierana jest woda z kapilar. Proces ten hamuje dyfuzję pary wodnej, dlatego należy zadbać o usunięcie tynku na wysokość 80 cm nad blokadą celem wysuszenia muru. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz w murach ceglanych w temperaturze od 5 oC do 30 oC. Otwory iniekcyjne wykonuje się poziomo.


opak. 5 l *** cena brutto 373,58 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 361,16 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna

Sperr-Injekt

więcej »

Sperr-Injekt jest rozcieńczonym w wodzie koncentratem krzemionkującym na bazie hydrofobowego związku krzemowego. Stosuje się do wykonywania blokady hydroizolacyjnej w murach, fundamentach i wszędzie tam, gdzie nie wykonano hydroizolacji. Substancje czynne pod działaniem sił kapilarnych przenikają głęboko w podłoże i wchodzą w reakcję z materiałami mineralnymi tworząc nierozpuszczalne w wodzie związki chemiczne (krzemiany). Włoskowata struktura betonu i muru zostaje zamknięta i zhydrofobizowana. Dodatkowo, proces krzemianowania zwiększa wytrzymałość betonu i muru oraz chroni przed korozją. Preparat nie powoduje korozji stali zbrojeniowej. Dla zwiększenia skuteczności zaleca się stosowanie pałeczek kapilarnych (Kapilarstäbchen KS) długości 28 lub 56 cm. Zapewniają one równomierne nasączenie materiału preparatem. Preparat nie zawiera rozpuszczalników, więc nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC.


opak. 10 kg *** cena brutto 62,84 zł/kg
opak. 20 kg *** cena brutto 58,60 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

iniekcje wzmacniające

Sperr-Injekt

więcej »

Sperr-Injekt jest rozcieńczonym w wodzie koncentratem krzemionkującym na bazie hydrofobowego związku krzemowego. Stosuje się do wykonywania blokady hydroizolacyjnej w murach, fundamentach i wszędzie tam, gdzie nie wykonano hydroizolacji. Substancje czynne pod działaniem sił kapilarnych przenikają głęboko w podłoże i wchodzą w reakcję z materiałami mineralnymi tworząc nierozpuszczalne w wodzie związki chemiczne (krzemiany). Włoskowata struktura betonu i muru zostaje zamknięta i zhydrofobizowana. Dodatkowo, proces krzemianowania zwiększa wytrzymałość betonu i muru oraz chroni przed korozją. Preparat nie powoduje korozji stali zbrojeniowej. Dla zwiększenia skuteczności zaleca się stosowanie pałeczek kapilarnych (Kapilarstäbchen KS) długości 28 lub 56 cm. Zapewniają one równomierne nasączenie materiału preparatem. Preparat nie zawiera rozpuszczalników, więc nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC.


opak. 10 kg *** cena brutto 62,84 zł/kg
opak. 20 kg *** cena brutto 58,60 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

jastrychy cementowe

Jastrych cementowy E

więcej »

Jastrych cementowy E - gotowa fabrycznie przygotowana mieszanka w proszku do zarobienia wodą. Zawiera komponenty na bazie cementu, kruszyw o uziarnieniu 0-4 mm i polimerów. Do wykonywania posadzek związanych z podłożem, pływających jastrychów oraz ogrzewań podłogowych. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Przez pierwsze 3 doby wymaga zakrycia folią PE. Pełna wytrzymałość po 2-3 tygodniach. Grubość jastrychu zespolonego od 15 mm do 60 mm, pływającego na folii lub hydroizolacji od 35 mm do 60 mm, na termoizolacji i folii od 45 mm do 60 mm. Wytrzymałość na ściskanie 25 MPa. Jastrych ogrzewany dylatować w polach nie większych niż 5x5 m. Temperatura stosowania od 5 do 25 oC. Zużycie 20 kg/m2 na 1 cm grubości.


opak. 30 kg *** cena brutto 1,66 zł/kg
(zamówienie min. 6000 kg, czas oczekiwania 14 dni)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

kity i uszczelniacze inne

BituFug 2K

więcej »
BituFug 2K jest dwuskładnikową masą bitumiczną do naprawy pęknięć. Preparat jest trwale elastyczny, wyróżnia się doskonałą wytrzymałością na wysokie i niskie temperatury, jest odporny na starzenie i oddziaływanie warunków atmosferycznych. Nie zawiera rozpuszczalników. Wykazuje bardzo dobrą przyczepność do powierzchni asfaltowych i posiada niewielką lepkość powierzchniową. Stosowany jest do uszczelniania pęknięć, szczelin i otwartych spoin w powierzchniach asfaltowych oraz do przyklejania elementów odblaskowych i innych na asfalcie. Kolor czarny. Wydajność wypełniania szczelin 14 m o przekroju 5x5 mm. Po otwarciu wymaga zużycia w czasie 15 minut. 

kartusz 425 g *** cena brutto 195,82 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

EasyPipe-Klej

więcej »

EasyPipe-Klej - jest trwale elastycznym mocno przyczepnym preparatem klejąco-uszczelniającym o wielorakim zastosowaniu. Twardnieje pod wpływem wilgoci powietrza prawie bez kurczenia się. Nie zawiera rozpuszczalnika. Bezzapachowy. Nie zawiera izocyjanianu ani halogenu. Odporny na promienie UV. Nadaje się do przyklejania, wypełniania i uszczelniania przy dobrej przyczepności do prawie wszystkich materiałów budowlanych przy: uszczelnianiu szczelin w piwnicach, przerwach roboczych, przejściach rur i kabli przez mury i fundamenty, uszczelnieniu progów drzwi na balkonach i tarasach, instalacjach geotermalnych, silosach, zbiornikach, dachach i stropodachach, dachach zielonych i użytkowych, systemach rynnowych, instalacjach paliwowych, zbiornikach, budowie łodzi itp. Doskonale spaja się ze wszystkimi hydroizolacjami polimerowo-bitumicznymi typu KMB, ale tylko w trybie „mokre na mokre”. Kolor szary.


opak. 330 ml (kartusz) *** cena brutto 260,59 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna

kleje mineralne flex do ceramiki

EK Super

więcej »

EK Super - biały klej mineralny typu flex na bazie cementu - klasy C2TE S1. Jest fabrycznie przygotowaną mieszanką kruszyw, wysokiej jakości cementów, dodatków i trasu - gotową do użycia po wymieszaniu z wodą. Pozwala w szerokim zakresie zmieniać proporcje mieszania z wodą, dzięki czemu zmieniać konsystencję zaprawy z plastycznej na rozpływną - bez utraty właściwości. Nadaje się do przyklejania ceramiki, płytek szklanych, gres,klinkieru i kamienia naturalnego - wewnątrz i na zewnątrz, na ściany i podłogi. Nadaje się do podłóg ogrzewanych betonowych i anhydrytowych oraz na tynki wap-cementowe i gipsowe. Można stosować w grubości jednej warstwy 2-12 mm - także na tarasach i balkonach oraz w chłodniach i basenach. Przyczepność do podłoża 1,0 MPa. Czas otwarty 30 minut. Zużycie 2,6 kg/m2 przy grubości warstwy 3 mm. Spoinowanie po 24 godzinach, pełna wytrzymałość po 14 dniach. Stosowanie w temperaturze nie niższej niż +5 oC i nie wyższej niż +25 oC. Wilgotność podłoża nie może być większa nić 3% (betonu), 0,5% (anhydrytu) oraz 1% (tynków gipsowych).


opak. 25 kg *** cena brutto 4,71 zł/kg
(zamówienie min. 6000 kg, czas oczekiwania 14 dni)
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

kleje mineralne klasyczne do ceramiki

EK Standard

więcej »

EK Standard - klej mineralny na bazie cementu - klasy C2TE. Jest fabrycznie przygotowaną mieszanką kruszyw, wysokiej jakości cementów i dodatków - gotową do użycia po wymieszaniu z wodą. Nadaje się do przyklejania ceramiki oraz płytek szklanych i gres - wewnątrz, na ściany i podłogi. Nadaje się do podłóg betonowych i anhydrytowych oraz na tynki wap-cementowe i gipsowe. Można stosować w grubości jednej warstwy 2-10 mm. Przyczepność do podłoża 1,0 MPa. Czas otwarty 30 minut. Zużycie 2,6 kg/m2 przy grubości warstwy 3 mm. Spoinowanie po 24 godzinach, pełna wytrzymałość po 14 dniach. Stosowanie w temperaturze nie niższej niż +5 oC i nie wyższej niż +25 oC. Wilgotność podłoża nie może być większa nić 2% (betonu), 0,5% (anhydrytu) oraz 1% (tynków gipsowych). Nie stosować do miejsc stałego obciążenia wodą.


opak. 25 kg *** cena brutto 3,25 zł/kg
(zamówienie min. 6000 kg, czas oczekiwania 14 dni)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

masy szpachlowe mineralne

BETONPLAST

więcej »
Jednoskładnikowa, objętościowo kompensowana mieszanina proszkowa na bazie cementu, wybranych frakcji wypełniacza krzemowego o ziarnistości 0/0,5 mm i domieszek modyfikujących. Przeznaczona jako materiał do cienkowarstwowej naprawy i reprofilacji konstrukcji betonowych lub jako masa szpachlowa do estetycznego wykończenia powierzchni betonowych. Grubość nanoszonej warstwy w jednym procesie roboczym wynosi maks. 5 mm. Wytrzymałość na ściskanie 3,5 MPa (po 7 dniach), 30 MPa (końcowa). Zużycie 1,9-2,0 kg/m2 na 1 mm grubości.

worek 25 kg *** cena brutto 31,74 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

Unistiuk

więcej »

Unistiuk - cementowo-wapienna masa szpachlowa do wykańczania powierzchni fasad, ścian, murów, słupów itp. - zarówno w nowych budynkach, jak i przy rekonstrukcji i renowacji powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. Nadaje się na tynki tradycyjne, podkładowe, ocieplające i renowacyjne. Zawiera wapno hydratyzowane, piasek kwarcowy, biały cement i dodatki. Przyczepność 0,2 MPa. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej  μ = 20. Zużycie 1,2 kg/m2 na 1 mm grubości.


opak. 20 kg *** cena brutto 7,63 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

membrany HDPE hydroizolacyjne

BORNIthene PLUS

więcej »
BORNIthene PLUS jest samoprzylepną, odporną na zdzieranie elastyczną taśmą bitumiczną z kauczuku. Stosowana jest jako izolacja przeciwwilgociowa do uszczelniania elementów budowli. Składa się z folii dużej gęstości HDPE z powłoką polimerowo-bitumiczną i odpowiada normie DIN 18195 (2000-08). Taśma jest odporna na uderzenia deszczu, natychmiast wodoodporna po zastosowaniu, nie pękająca, dająca się obrabiać w temperaturach od -5°C do 30oC. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Nadaje się też jako paroizolacja w przegrodach. Nie jest odporna na działanie promieni UV. Powstrzymuje przenikanie radonu.

opak. 15 m2 *** cena brutto 88,63 zł/m2
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

membrany hydroizolacyjne samoprzylepne

BORNIthene PLUS

więcej »
BORNIthene PLUS jest samoprzylepną, odporną na zdzieranie elastyczną taśmą bitumiczną z kauczuku. Stosowana jest jako izolacja przeciwwilgociowa do uszczelniania elementów budowli. Składa się z folii dużej gęstości HDPE z powłoką polimerowo-bitumiczną i odpowiada normie DIN 18195 (2000-08). Taśma jest odporna na uderzenia deszczu, natychmiast wodoodporna po zastosowaniu, nie pękająca, dająca się obrabiać w temperaturach od -5°C do 30oC. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Nadaje się też jako paroizolacja w przegrodach. Nie jest odporna na działanie promieni UV. Powstrzymuje przenikanie radonu.

opak. 15 m2 *** cena brutto 88,63 zł/m2
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

membrany wodoszczelne

BORNIthene GRIP AL

więcej »
Samoprzylepna membrana uszczelniająca z modyfikowanego polimerami bitumu z wkładem w formie folii nośnej na bazie kompozytu aluminiowego. Ma właściwości antypoślizgowe i przystosowana do ciągów komunikacyjnych dla pieszych. Może być stosowana na zewnątrz i wewnątrz jako uszczelnienie budynków przeciw wilgoci gruntowej i wodzie napierającej. Grubość 0,9 mm. Może być stosowana na związanym podłożu betonowym, mocnych tynkach, na ścianach murowanych ze zwykłych cegieł, silikatów, bloczków z betonu lekkiego, pustaków betonowych i bloczków z betonu komórkowego. Musi być zakryta przed promieniowaniem UV w ciągu 72 godzin. Zużycie 1,08 m2/m2.

rolka 15 m szerokości 1 m *** cena brutto 70,55 zł/m
« zwiń
Karta Techniczna

FBV

więcej »
Membrana samouszczelniająca z poliolefiny FPO do szybkiego i prostego wykonania hydroizolacji od spodu od razu podczas wylewania mieszanki betonowej bez konieczności uszczelniaczy budowlanych opartych o chemię. Osiąga pełną funkcję uszczelniającą w połączeniu ze świeżo wylanym betonem (klasy F4-F6). Membrana jest zespolona ze świeżym betonem poprzez specjalną włókninę, zaś druga strona pozostaje w kontakcie z podłożem podłogi lub ściany, aby zapobiec wniknięciu wilgoci lub wody pod ciśnieniem. Do stosowania podczas wykonywania podziemnych piwnic, garaży, basenów itp. dennic i ścian bez dostępu od zewnątrz dla wykonania hydroizolacji. Na jednym boku zawiera taśmę butylową samoprzylepną. Odporność na temperaturę -30 do 60 oC. Grubość 1,6 mm.

rolka 20 m szerokości 1 m *** cena brutto 121,20 zł/m
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Instrukcja montażu

naprawy żelbetu - ręcznie

Sperrmörtel

więcej »

Sperrmörtel - to zaprawa w proszku do zmieszania z wodą, w wyniku czego otrzymuje się gęstą zaprawę na bazie cementu doskonałą do obróbki. Zawiera substancje aktywne o właściwościach poprawiających przyczepność. Po 24 godzinach osiąga wytrzymałość na ściskanie 10 MPa, po 7 dniach 18 MPa, po 28 dniach 35 MPa. Po utwardzeniu zaprawa jest odporna na działanie wody i mrozu. Służy do wykonywania faset w pachwinach elementów betonowych, tynków uszczelniających, a także jako wodoodporna zaprawa murarska i spoinowa oraz naprawcza do betonu i murów. Nie zawiera rozpuszczalników. Przyczepność do podłoża 1,5 MPa. Współczynnik oporu dyfuzji  μ = 20.


opak. 25 kg *** cena brutto 14,16 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

powłoki ochronne dachowe

Dachacryl 230

więcej »

Dachacryl 230 to specjalna kolorowa emulsja na bazie kopolimeru czystego akrylu. Produkt można rozcieńczać wodą. Powłoka jest wodoszczelna i przywraca pokryciu dachowemu atrakcyjny wygląd. Powłoka jest odporna na iskry ognia, działanie promieni UV, deszcz, śnieg, grad i mróz. Przepuszcza parę wodną. Po naniesieniu szybko wysycha (1 godzina przy 20 oC). Trwale wiąże włókna azbestu. Stosuje się jako trwale elastyczną, barwną powłokę do renowacji i konserwacji dachów o kącie nachylenia minimum 3°. Stosuje się na dachówkach cementowych, płytach dachowych i fasadowych z cementu włóknistego,płytach azbestowo-cementowych, nierdzewnych dachach blaszanych jak również na bitumicznych gontach. Kolory: ceglasty, szary, niebiesko-czarny, brązowy i inne na zamówienie. Tworzy jedwabisty połysk. Nanoszenie pędzlem, wałkiem malarskimi natryskiem bezpowietrznym. Blacha i gonty bitumiczne nie wymagają gruntowania. Zużycie 0,25-0,30 kg/m2. Należy nanieść 2 warstwy.


opak. 10 kg *** cena brutto 63,30 zł/kg
(tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Ulotka

regeneratory pap i hydroizolacji bitumicznych

Flexbit

więcej »

Flexbit jest emulsją bitumiczno-lateksową modyfikowaną kauczukiem. Stosowana do regeneracji starych lub nieszczelnych powłok, hydroizolacji i pap bitumicznych w budownictwie nadziemnym i podziemnym. Tworzy wysoko elastyczną (wydłużenie 370%) powłokę odporną na działanie czynników atmosferycznych oraz promieni UV. Nie zawiera rozpuszczalników. Może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Nanosi się pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Zużycie 0,5 l/m2 na jedną warstwę - wymagane min. 2 warstwy. Temperatura stosowania 5 do 35 oC. Zadbać o ochronę przed deszczem przez pierwsze 2 doby od zastosowania.


opak. 5 l *** cena brutto 42,88 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 38,58 zł/l
opak. 25 l *** cena brutto 35,48 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Unibit

więcej »

Unibit jest emulsją bitumiczną o uniwersalnym zastosowaniu, wolną od rozpuszczalników i ulepszoną lateksem. Może być stosowana w postaci nie rozcieńczonej jako powłoka uszczelniająca do wszelkich podłoży budowlanych przeciw wilgoci. Po rozcieńczeniu wodą w proporcji 1:2 stosowana jest jako powłoka gruntująca przed masami bitumicznymi. Nanosi się pędzlem, wałkiem lub natryskiem bezpowietrznym. Stosuje się także do renowacji bitumicznych pokryć dachowych. Temperatura stosowania nie niższa niż +5 oC. Nadaje się na zewnątrz i do wnętrz. Wymaga naniesienia przynajmniej dwóch warstw. Zużycie 0,3 l/m2 na jedną warstwę. Wymagane 2-3 warstwy.


opak. 5 l cena brutto 38,59 zł/l
opak. 10 l cena brutto 29,34 zł/l
opak. 25 l cena brutto 25,32 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

sznury dylatacyjne o zamkniętych porach

Rundschnüre

więcej »

Rundschnüre - to sznury dylatacyjne wykonane ze spienionego polietylenu o zamkniętej strukturze komórek. Krótkotrwale odporne na temperaturę 200 oC, nie starzejące się. Stosowane do wypełnienia szczelin dylatacyjnych w celu odpowiedniego wyprofilowania przed wypełnieniem uszczelniaczem lub masą zalewową - zarówno na zimno jak i na gorąco. Sznury są nienasiąkliwe.


10 mm, opak. 50 m *** cena brutto 5,90 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
13 mm, opak. 50 m *** cena brutto 7,30 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
15 mm, opak. 50 m *** cena brutto 7,77 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
20 mm, opak. 50 m *** cena brutto 13,97 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
22 mm, opak. 50 m *** cena brutto 14,72 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
25 mm, opak. 50 m *** cena brutto 15,81 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
30 mm, opak. 50 m *** cena brutto 34,75 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna

taśmy uszczelniające dylatacyjne

taśma FBF

więcej »

Taśma FBF - specjalna taśma do uszczelniania dylatacji budynków przez zatopienie w warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznej lub polimerowo-cementowej każdego typu. Zbudowana z fizeliny poliestrowej obustronnie powleczonej kauczukiem syntetycznym (elastomerem termoplastycznym). Odporność na parcie hydrostatyczne wody do 6,0 bar. Odporność na starzenie (promieniowanie UV). Odporna na stały kontakt z bakteriami zawartymi w gruncie oraz na kwasy, zasady i wodę morską w zakresie temperatur od -30 oC do 90 oC. Szerokość całkowita 240 mm, szerokość kauczuku 140 mm. Grubość kauczuku 1,6 mm.


opak. 30 m *** cena brutto 59,49 zł/m
sprzedaż - krotność 10 m
« zwiń
Karta Techniczna

taśma JSTO Flex

więcej »

JSTO Flex - specjalna taśma do uszczelniania dylatacji budynku przez zatopienie w warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznej lub polimerowo-cementowej każdego typu. Zbudowana z fizeliny poliestrowej obustronnie powleczonej kauczukiem syntetycznym (elastomerem termoplastycznym). Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Odporność na parcie hydrostatyczne wody 1,5 bar oraz starzenie (promieniowanie UV). Odporna na stały kontakt z bakteriami zawartymi w gruncie oraz na kwasy, zasady i wodę morską w zakresie temperatur od -30 oC do 90 oC. Szerokość całkowita/szerokość kauczuku: 140/95, 170/110, 220/180, 400/300 i 550/470mm. Grubość kauczuku 1,5 mm.


opak. 30 m
szer. 140/95 *** cena brutto 36,56 zł/m
szer. 170/110 *** cena brutto 41,06 zł/m
szer. 180/140 *** cena brutto 40,06 zł/m
szer. 220/180 *** cena brutto 42,75 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
szer. 400/300 *** cena brutto 121,00 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
szer. 550/470 *** cena brutto 121,00 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
sprzedaż - krotność 10 m
« zwiń
Karta Techniczna

taśmy uszczelniające do hydroizolacji

FB Plus

więcej »

FB Plus - specjalna taśma uszczelniająca z kauczuku syntetycznego laminowanego na elastycznej fizelinie polipropylenowej. Odporna na starzenie, termoplastyczna. Stosowana do uszczelniania trudnych miejsc (dylatacje, naroża, pachwiny) tarasów, balkonów i pomieszczeń mokrych - przez zatapianie w pierwszej warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznych lub polimerowo-cementowych typu flex. Szerokość 120 mm, grubość kauczuku 0,7 mm. Wytrzymuje ciśnienie 2 bar. Odporna na typowe stężenia kwasów, ługów oraz wody morskiej. Odporność na temperatury od -9 oC do 90 oC, nadaje się tylko do wnętrz.


opak. 50 m *** cena brutto 19,71 zł/m (szerokość 120/120 mm)
sprzedaż - krotność 10 m

« zwiń
Karta Techniczna

taśma FBB

więcej »

taśma FBB - to samoprzylepna taśma hydroizolacyjna z kauczuku butylowego laminowanego na włókninie polipropylenowo-nylonowej. Powierzchnia włókniny wykazuje bardzo dobrą przyczepność dla wszystkich hydroizolacji polimerowo-bitumicznych oraz polimerowo-cementowych typu flex. Stosowana do hydroizolacji pachwin, dylatacji i miejsc trudnych. Odporna na alkalia. Szerokość 100 mm i 150 mm, grubość 0,9 mm. Odporność na temperatury od -30 oC do 80 oC, nadaje się na zewnątrz i do wnętrz.


szerokość 100 mm; opak. 50 m *** cena brutto 25,86 zł/m
szerokość 150 mm; opak. 10 m *** cena brutto 37,30 zł/m
sprzedaż - krotność 10 m
« zwiń
Karta Techniczna

taśma FBF

więcej »

taśma FBF - specjalna taśma do uszczelniania dylatacji budynków przez zatopienie w warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznej lub polimerowo-cementowej każdego typu. Zbudowana z fizeliny poliestrowej obustronnie powleczonej kauczukiem syntetycznym (elastomerem termoplastycznym). Odporność na parcie hydrostatyczne wody do 6,0 bar. Odporność na starzenie (promieniowanie UV). Odporna na stały kontakt z bakteriami zawartymi w gruncie oraz na kwasy, zasady i wodę morską w zakresie temperatur od -30 oC do 90 oC. Szerokość całkowita 240 mm, szerokość kauczuku 140 mm. Grubość kauczuku 1,6 mm.


opak. 30 m *** cena brutto 59,49 zł/m
sprzedaż - krotność 10 m
« zwiń
Karta Techniczna

taśma JSTO Flex

więcej »

JSTO Flex - specjalna taśma do uszczelniania dylatacji budynku przez zatopienie w warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznej lub polimerowo-cementowej każdego typu. Zbudowana z fizeliny poliestrowej obustronnie powleczonej kauczukiem syntetycznym (elastomerem termoplastycznym). Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Odporność na parcie hydrostatyczne wody 1,5 bar oraz starzenie (promieniowanie UV). Odporna na stały kontakt z bakteriami zawartymi w gruncie oraz na kwasy, zasady i wodę morską w zakresie temperatur od -30 oC do 90 oC. Szerokość całkowita/szerokość kauczuku: 140/95, 170/110, 220/180, 400/300 i 550/470mm. Grubość kauczuku 1,5 mm.


opak. 30 m
szer. 140/95 *** cena brutto 36,56 zł/m
szer. 170/110 *** cena brutto 41,06 zł/m
szer. 180/140 *** cena brutto 40,06 zł/m
szer. 220/180 *** cena brutto 42,75 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
szer. 400/300 *** cena brutto 121,00 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
szer. 550/470 *** cena brutto 121,00 zł/m (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
sprzedaż - krotność 10 m
« zwiń
Karta Techniczna

taśmy uszczelniające kształtowe do hydroizolacji

FB Plus - narożniki

więcej »

FB Plus - taśma kształtowa narożnikowa uszczelniająca z kauczuku syntetycznego laminowanego na elastycznej fizelinie polipropylenowej. Odporna na starzenie, termoplastyczna. Stosowana do uszczelniania trudnych miejsc (dylatacje, naroża, pachwiny) tarasów, balkonów i pomieszczeń mokrych - przez zatapianie w pierwszej warstwie hydroizolacji polimerowo-bitumicznych lub polimerowo-cementowych typu flex. Szerokość 120 mm, grubość 0,7 mm. Wytrzymuje ciśnienie 2 bar. Odporna na typowe stężenia kwasów, ługów oraz wody morskiej.


narożnik wewnętrzny/zewnętrzny *** cena brutto 23,79 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna

tynki ciepłochronne

Baurex-Aqua

więcej »

Baurex-Aqua - jednowarstwowy, hydrofilowy tynk renowacyjny podstawowy o właściwościach termoizolacyjnych i suszących. Jest gotową mieszanką tworzącą po zmieszaniu z wodą plastyczną zaprawę, która nie tylko nadaje się do renowacji, ale ma również właściwości termoizolacyjne (lambda=0,07 W/mK). Kumuluje sole migrujące z muru. Do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Zaprawa może być nanoszona w jednej warstwie maksymalnie do 40 mm. Wytrzymałość na ściskanie 1,5 MPa. Gęstość 530 kg/m3. Porowatość70%. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej  μ = 5. Zużycie 4 kg/m2 na1 cm grubości.


opak. 20 kg *** cena brutto 12,92 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

Nanosan

więcej »

Nanosan - tynk renowacyjny specjalnego przeznaczenia z bardzo dobrymi właściwościami izolacyjności termicznej. Tynk przeznaczony do ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Nadaje się też jako tynk podkładowy. Do modernizacji i restaurowania obiektów zabytkowych. Może być również zastosowany do modelowania elementów fasad. Posiada własności hydrofobowe. Współczynnik przewodzenia ciepła 0,07 W/mK, zaś współczynnik oporu dyfuzji wobec pary wodnej  μ = 5. Tynk ma porowatość 55% a gęstość zaledwie 380 kg/m3. Przyczepność 0,5 MPa. Nadaje się do nanoszenia ręcznego i maszynowego. Temperatura pracy nie niższa niż 5 oC. Grubość jednej warstwy do 3 cm. Malować można już po upływie 2 dób farbami wapiennymi lub silikonowymi.


opak. 7 kg *** cena brutto 27,29 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

tynki renowacyjne

Baurex-Aqua

więcej »

Baurex-Aqua - jednowarstwowy, hydrofilowy tynk renowacyjny podstawowy o właściwościach termoizolacyjnych i suszących. Jest gotową mieszanką tworzącą po zmieszaniu z wodą plastyczną zaprawę, która nie tylko nadaje się do renowacji, ale ma również właściwości termoizolacyjne (lambda=0,07 W/mK). Kumuluje sole migrujące z muru. Do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Zaprawa może być nanoszona w jednej warstwie maksymalnie do 40 mm. Wytrzymałość na ściskanie 1,5 MPa. Gęstość 530 kg/m3. Porowatość 70%. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej  μ = 5. Zużycie 4 kg/m2 na1 cm grubości.


opak. 20 kg *** cena brutto 12,92 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

Baurex-San

więcej »

Baurex-San - jednowarstwowy, hydrofilowy tynk renowacyjny podstawowy o właściwościach termoizolacyjnych i suszących. Jest gotową mieszanką tworzącą po zmieszaniu z wodą plastyczną zaprawę, która nie tylko nadaje się do renowacji, ale ma również właściwości termoizolacyjne (lambda = 0,09 W/mK). Kumuluje sole migrujące z muru. Do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Zaprawa może być nanoszona w jednej warstwie maksymalnie do 40 mm ręcznie lub maszynowo. Wytrzymałość na ściskanie 1,7 MPa. Gęstość 410 kg/m3. Porowatość 40%. Współczynnik oporu dyfuzji wobec pary wodnej  μ = 9. Zużycie 10 l/m2 na 1 cm grubości.


opak. 50 l *** cena brutto 3,45 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

Nanosan

więcej »

Nanosan - tynk renowacyjny specjalnego przeznaczenia z bardzo dobrymi właściwościami izolacyjności termicznej. Tynk przeznaczony do ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Nadaje się też jako tynk podkładowy. Do modernizacji i restaurowania obiektów zabytkowych. Może być również zastosowany do modelowania elementów fasad. Posiada własności hydrofobowe. Współczynnik przewodzenia ciepła 0,07 W/mK, zaś współczynnik oporu dyfuzji wobec pary wodnej  μ = 5. Tynk ma porowatość 55% a gęstość zaledwie 380 kg/m3. Przyczepność 0,5 MPa. Nadaje się do nanoszenia ręcznego i maszynowego. Temperatura pracy nie niższa niż 5 oC. Grubość jednej warstwy do 3 cm. Malować można już po upływie 2 dób farbami wapiennymi lub silikonowymi.


opak. 7 kg *** cena brutto 27,29 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

żywice iniekcyjne elastyczne

HydroBloc 575

więcej »
Wysoce elastyczna hydrofilna żywica mocznikowa jednoskładnikowa. Wiąże i pęcznieje w kontakcie z wodą i wilgocią. Cechuje się szybkim twardnieniem i znakomitą przyczepnością do nawet mokrego betonu. Nie tworzy piany. Nadaje się także do bezpośredniego tamowania wycieków wody. Pozostając w pompie i przewodach nie pęcznieje i nie wiąże, co pozwala przetrzymywać ją w urządzeniach tłoczących dowolnie długo. Kolor żółtawy, z nikłym zapachem. Lepkość 260 mPa s. Maksymalne pęcznienie 85%. Nadaje się do kontaktu z wodą pitną.

opak. 1,3 kg *** cena brutto 228,14 zł/kg
opak. 3,2 kg *** cena brutto 214,72 zł/kg
opak. 6,5 kg *** cena brutto 238,52 zł/kg
opak. 3x36,4 kg *** cena brutto 164,44 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta Charakterystyka

KB-PUR 2 IN 1

więcej »
Żywica poliuretanowa. Produkt reaguje przy kontakcie z wodą tworząc elastyczną piankę o zamkniętych porach (nie przepuszczając wody), natomiast w suchym otoczeniu przekształca się w elastyczną masę uszczelniającą. Po zakończeniu reakcji pozostaje elastyczny i dzięki temu jest w stanie przenieść przemieszczenia, dopasować się i uszczelnić bez konieczności stosowania iniekcji wtórnej. Nadaje się do natychmiastowego zatrzymania przecieku oraz do trwałego uszczelnienia rys. Nie zawiera rozpuszczalników i jest odporna na hydrolizę. Lepkość 250 mPa s. Przyrost objętości 20 razy. Reakcja po kontakcie z wodą po 50 sekundach, Koniec pęcznienia po 3 minutach. Czas wiązania bez kontaktu z wodą 24 godziny. Stosowanie aparatem ciśnieniowym do iniekcji.

opak. 5 l *** cena brutto 188,23 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 141,46 zł/l
opak. 25 l *** cena brutto 128,42 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna

żywice poliuretanowe uszczelniające

KB-PUR 2 IN 1

więcej »
Żywica poliuretanowa. Produkt reaguje przy kontakcie z wodą tworząc elastyczną piankę o zamkniętych porach (nie przepuszczając wody), natomiast w suchym otoczeniu przekształca się w elastyczną masę uszczelniającą. Po zakończeniu reakcji pozostaje elastyczny i dzięki temu jest w stanie przenieść przemieszczenia, dopasować się i uszczelnić bez konieczności stosowania iniekcji wtórnej. Nadaje się do natychmiastowego zatrzymania przecieku oraz do trwałego uszczelnienia rys. Nie zawiera rozpuszczalników i jest odporna na hydrolizę. Lepkość 250 mPa s. Przyrost objętości 20 razy. Reakcja po kontakcie z wodą po 50 sekundach, Koniec pęcznienia po 3 minutach. Czas wiązania bez kontaktu z wodą 24 godziny. Stosowanie aparatem ciśnieniowym do iniekcji.

opak. 5 l *** cena brutto 188,23 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 141,46 zł/l
opak. 25 l *** cena brutto 128,42 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna

hydroizolacje polimerowo-bitumiczne bezrozpuszczalnikowe

Fundamentdicht 1K

więcej »

Fundamentdicht 1K to jednoskładnikowa grubo warstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca kulki polistyrenu i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników. Po wyschnięciu trwała i elastyczna hydroizolacja. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 l/m2 na jedną warstwę (wymagane są 2 warstwy). Nie nadaje się do wody pod ciśnieniem. Powłoka jest elastyczna, zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC. Odporność na deszcz po min. 7 godzinach. Pełne wysychanie min. 3 doby.


opak. 32 l *** cena brutto 16,94 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

Fundamentdicht 2K

więcej »

Fundamentdicht 2K to dwuskładnikowa grubowarstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca włókna i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników. Po wyschnięciu trwała i elastyczna hydroizolacja odporna na ciśnienie 7 bar przy grubości 4 mm. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 l/m2 na jedną warstwę (wymagane są 2-3 warstwy). Powłoka jest elastyczna, zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Powstrzymuje przenikanie radonu. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Można też przyklejać termoizolację. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC. Odporność na deszcz po min. 2 godzinach. Pełne wysychanie min. 2 doby.


opak. 32 l *** cena brutto 19,46 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka bitumu Charakterystyka proszku Deklaracja producenta

Fundamentflex 2K

więcej »

Fundamentflex 2K to dwuskładnikowa grubowarstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca polistyren i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników. Po wyschnięciu trwała i elastyczna hydroizolacja odporna na ciśnienie 7 bar przy grubości 4 mm. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 l/m2 na jedną warstwę (wymagane są 2-3 warstwy). Powłoka jest elastyczna, zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Można też przyklejać termoizolację. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż+5 oC. Odporność na deszcz po min. 2 godzinach. Pełne wysychanie min. 2 doby.


opak. 30 l *** cena brutto 17,86 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka bitumu Charakterystyka proszku Deklaracja producenta Atest Higieniczny

Profidicht 1K Express

więcej »

Profidicht 1K Express to jednoskładnikowa grubowarstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca kulki polistyrenu i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników. Szybka odporność na deszcz. Po wyschnięciu trwała i elastyczna hydroizolacja odporna na ciśnienie 0,75 bar przy grubości 4 mm. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 l/m2 na jedną warstwę (wymagane są 2 warstwy). Powłoka jest elastyczna, zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Doskonale nadaje się do przyklejania termoizolacji. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż 5 oC. Odporność na deszcz po min. 3 godzinach. Pełne wysychanie min. 2 doby.


opak. 32 l *** cena brutto 18,44 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

Profidicht 1K S

więcej »

Profidicht 1K S to jednoskładnikowa, szybko schnąca masa polimerowo-bitumiczna uszlachetniona tworzywami sztucznymi i kulkami polistyrenu. Specjalnie przystosowana do nakładania metodą natrysku powietrznego transportowana na odległość nawet do 75 m. Nie zawiera rozpuszczalników. Tworzy trwałą i elastyczną powłokę hydroizolacyjną o odporności na ciśnienie do 0,75 bar. Zakrywa pęknięcia i jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w naturalnym podłożu. Nadaje się na zewnątrz i do wewnątrz. W przypadku potrzeby odporności na deszcz już po kilku minutach, należy zastosować specjalną drugą dyszę podającą akcelerator SpeedUp w ilości nie większej niż 5%. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne. Nie wymaga gruntowania podłoża. Po naniesieniu natryskiem, wymaga wygładzenia pacą stalową. Powłokę nanosi się 2-krotnie. Wymaga temperatury nie niższej niż 5 oC.


Profidicht 1K S; opak. 950 l *** cena brutto 20,51 zł/l
SpeedUp; opak. 22 kg *** cena brutto 85,90 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta Charakterystyka SpeedUp

Profidicht 2K Winter

więcej »

Profidicht 2K Winter to dwuskładnikowa grubowarstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca włókno szklane i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników ani wody. Szybkie wysychanie. Po wyschnięciu trwała dość twarda, ale elastyczna hydroizolacja. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 kg/m2 na jedną warstwę. Do wody pod ciśnieniem wymagane są 2 warstwy. Nadaje się do wody podciśnieniem 0,3 bar. Powłoka jest elastyczna, zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż -5 oC i nie wyższej niż 20 oC.


opak. 32 kg *** cena brutto 35,10 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka bitumu Charakterystyka proszku Deklaracja producenta

Profidicht Hybrid 2K

więcej »

Profidicht Hybrid 2K to dwuskładnikowa grubowarstwowa masa polimerowo-bitumiczna zawierająca uszczelniające związki mineralne i tworzywa sztuczne. Nie zawiera rozpuszczalników. Szybka odporność na deszcz (2-3 godziny). Po wyschnięciu trwała i dość elastyczna hydroizolacja. Materiał w formie pasty nakładanej pacą stalową przy zużyciu 2 kg/m2 na jedną warstwę. Do wody pod ciśnieniem wymagane są 2 warstwy. Nadaje się do wody podciśnieniem 0,3 bar. Powłoka zakrywa pęknięcia, jest odporna na działanie wszystkich substancji agresywnych występujących w gruncie. Nadaje się na podłoża mineralne i bitumiczne wewnątrz i na zewnątrz budynków - także w strefie cokołowej. Odporna na działanie UV. Podwyższona wytrzymałość na ściskanie. Może być pokrywana tynkami lub farbami dyspersyjnymi. Nadaje się jako hydroizolacja pozioma na ławach i pod ścianami. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC. Odporność na deszcz po min. 1 godzinie. Pełne wysychanie min. 24 godziny.


opak. 24 kg *** cena brutto 43,36 zł/kg
opak. 9 kg *** cena brutto 78,84 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka bitumu Charakterystyka proszku Deklaracja producenta

hydroizolacje polimerowo-cementowe flex

Elastikschlämme ES

więcej »

Elastikschlämme ES -  hydroizolacja polimerowo-cementowa typu „flex”. 2-składnikowa, dobrze przylegająca do betonu, muru i tynków. Dzięki elastyczności nadaje się szczególnie do stosowania na podłożach zagrożonych powstawaniem pęknięć oraz pracujących termicznie. Jest wodoszczelna i odporna na sól drogową oraz na warunki atmosferyczne. Pokrywa pęknięcia o szerokości do 0,2 mm przy grubości warstwy 3 mm oraz o szerokości do 0,6 mm przy grubości warstwy 4 mm. Produkt odporny na promieniowanie UV oraz zabezpieczający przed przenikaniem radonu do wnętrz. Nadaje się jako hydroizolacja pod płytki tarasów, balkonów i niecek basenów kąpielowych oraz do zbiorników na wodę. Nanosić min. 2 warstwy po 1,5 kg/m2 każda. Pełne wysychanie po 3 dobach. Opór dyfuzji dla pary wodnej Sd = 21,2 m dla dwutlenku węgla Sd = 200 m - przy grubości warstwy 3 mm. Przyczepność do podłoża 1,5 MPa.


opak. 33 kg *** cena brutto 30,53 zł/kg
cena obiektowa 25,29 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka płynu Charakterystyka proszku Deklaracja producenta

Mineral-Flex 2K

więcej »
Nie zawierająca bitumu, elastyczna, modyfikowana polimerami grubowarstwowa masa mineralna. Uszczelniająca, lepkoplastyczna (FPD), mostkuje rysy i pęknięcia, uzyskuje szybko odporność na deszcz, nieprzenikalna dla radonu, odporna na promieniowanie UV, po 24 godzinach odporna na działanie wody parcie do 10 m. Produkt może być również stosowany do klejenia płyt izolacyjnych. Masa może być nakładana także na lekko wilgotne podłoża, można ją malować i tynkować. Po wymieszaniu z piaskiem kwarcowym można ją też stosować do faset.

opakowanie 25 kg *** cena 49,45 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

preparaty antysolne

Antisulfat AS

więcej »

Antisulfat AS - specjalny płynny preparat zawierający związki chemiczne, które reagują z solami (siarczanami, chlorkami,azotanami itd.) w murach  przetwarzając je na nierozpuszczalne lub trudno rozpuszczalne związki. Blokuje to zniszczenie zapraw i klejów powodowane przez sole. Dodatkowo,zachodzi utrwalenie i utwardzenie murów ceglanych, betonu, fug, tynków wapiennych i cementowych oraz produktów z mas azbestowo-cementowych itd. Także uzyskuje się istotne zmniejszenie ścieralności mechanicznej materiałów. Blokuje powstawanie kolejnych nalotów i wykwitów solnych. Nie nadaje się na podłoża gipsowe. Nie zawiera ołowiu ani rozpuszczalników, można więc stosować wewnątrz i na zewnątrz. Jest bezbarwny. Nanosi się pędzlem, wałkiem lub natryskiem w trzech procesach. Czas utwardzania wynosi 3 doby. Zużycie 0,5 - 0,8 kg/m2. Chronić powierzchnie metalowe, szkło, glazurę i terakotę, drewno i rośliny, gdyż preparat je uszkadza.


opak. 10 kg *** cena brutto 134,25 zł/kg
(tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna

preparaty sczepne

Haftemulsion

więcej »

Haftemulsion jest produktem nie zawierającym zmiękczaczy - produkowany na bazie karboksylowego kauczuku butadienowo-styrenowego. Służy do modyfikacji zapraw, tworzenia warstw sczepnych, do zwiększenia przyczepności zapraw zwykłych i naprawczych, do tworzenia tynków wodoodpornych oraz jastrychów wodoodpornych i do grubości 0 mm, a także do zwiększenia elastyczności szlamów mineralnych Dichtungsschlämme. W zastosowaniu do jastrychów zmniejsza ich podatność na rysy skurczowe. Nadaje się do wszystkich powszechnie znanych cementów.


opak. 10 kg *** cena brutto 82,97 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

tynki renowacyjne maszynowe

Baurex-Aqua

więcej »

Baurex-Aqua - jednowarstwowy, hydrofilowy tynk renowacyjny podstawowy o właściwościach termoizolacyjnych i suszących. Jest gotową mieszanką tworzącą po zmieszaniu z wodą bardzo plastyczną zaprawę, która nie tylko nadaje się do renowacji, ale ma również właściwości termoizolacyjne (λ = 0,07 W/mK). Kumuluje sole migrujące z muru. Do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Zaprawa może być nanoszona w jednej warstwie maksymalnie do 40 mm ręcznie lub maszynowo. Wytrzymałość na ściskanie 1,5 MPa. Gęstość 530 kg/m3. Porowatość 70%. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej mi=5. Zużycie 4 kg/m2 na 1 cm grubości.


opak. 20 kg *** cena brutto 12,92 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

Baurex-San

więcej »

Baurex-San - jednowarstwowy, hydrofilowy tynk renowacyjny podstawowy o właściwościach termoizolacyjnych i suszących. Jest gotową mieszanką tworzącą po zmieszaniu z wodą plastyczną zaprawę, która nie tylko nadaje się do renowacji, ale ma również właściwości termoizolacyjne (λ = 0,09 W/mK). Kumuluje sole migrujące z muru. Do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Zaprawa może być nanoszona w jednej warstwie maksymalnie do 40 mm ręcznie lub maszynowo. Wytrzymałość na ściskanie 1,7 MPa. Gęstość 410 kg/m3. Porowatość 40%. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej  μ = 9. Zużycie 10 l/m2 na 1 cm grubości.


opak. 50 l *** cena brutto 3,45 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

Nanosan

więcej »

Nanosan - tynk renowacyjny specjalnego przeznaczenia z bardzo dobrymi właściwościami izolacyjności termicznej. Tynk przeznaczony do ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Nadaje się też jako tynk podkładowy. Do modernizacji i restaurowania obiektów zabytkowych. Może być również zastosowany do modelowania elementów fasad. Posiada własności hydrofobowe. Współczynnik przewodzenia ciepła 0,07 W/mK, zaś współczynnik oporu dyfuzji wobec pary wodnej  μ = 5. Tynk ma porowatość 55%, a gęstość zaledwie 380 kg/m3. Przyczepność 0,5 MPa. Nadaje się do nanoszenia ręcznego i maszynowego. Temperatura pracy nie niższa niż 5 oC. Grubość jednej warstwy do 3 cm. Malować można już po upływie 2 dób farbami wapiennymi lub silikonowymi.


opak. 7 kg *** cena brutto 27,29 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

masy tamujące wycieki wody

Kellerabdichtungssystem KAS

więcej »

Kellerabdichtungssystem KAS - system do błyskawicznego tamowania wypływu wody w murach i betonach. Składa się z 3 produktów: zaprawy hydroizolacyjnej Schlämme S-KAS, szybkowiążącego proszku Schnellpulver SP-KAS oraz preparatu krzemianującego Verkieseler V-KAS.


Nie zawiera rozpuszczalników. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz. Proces polega na wypełnieniu gęstym szlamem Schlämme S-KAS miejsca wycieku lub napływu wody, następnie dociśnięciu w tym miejscu na mokro proszku Schnellpulver SP-KAS, a potem spryskaniu płynem krzemianujacym Verkieseler V-KAS. Działanie jest natychmiastowe. Ponownie nanosi się drugą taką samą warstwę w trzech etapach. Uzyskuje się twardą zmineralizowaną wodoszczelną warstwę zespoloną z podłożem.


komplet obejmuje:
Schlämme S-KAS opak. 15 kg *** cena brutto 38,61 zł/kg
Schnellpulver SP-KAS opak. 15 kg *** cena brutto 57,99 zł/kg
Verkieseler V-KAS opak. 12 kg *** cena brutto 37,31 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

grunty do hydroizolacji bitumicznych

Fundamentgrund

więcej »

Fundamentgrund to preparat gruntujący na bazie modyfikowanej emulsji bitumicznej, nie zawierającej rozpuszczalników. Do gruntowania podłoża przed nałożeniem emulsji bitumicznych na zimno oraz grubowarstwowych mas bitumicznych (Fundamentdicht 1K, Fundamentdicht 2K, Fundamentflex 2K, Flüssighaut, Unibit). Nadaje się do betonu, muru, tynku oraz innych podłoży występujących na budowie. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 20 l *** cena brutto 17,68 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Fundamentgrund Winter

więcej »

Fundamentgrund Winter to preparat gruntujący na bazie krzemianu potasowego i polimerów, nie zawierający rozpuszczalników. Do gruntowania podłoża w temperaturze od -5 oC do 20 oC przed nałożeniem masy hydroizolacyjnej Profidicht 2K Winter. Barwiony na czerwono. Nadaje się do betonu, muru, tynku oraz innych podłoży występujących na budowie. Nanoszenie pędzlem lub wałkiem malarskim. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 20 l *** cena brutto 33,07 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Grundbit

więcej »

Grundbit jest szybkoschnącym elastomerowo-bitumicznym preparatem gruntującym do nakładania pędzlem lub natryskiem o doskonałej przyczepności do podłoży budowlanych: betonowych, murowanych, tynków oraz wszystkich bitumoodpornych. Jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników. Stosowany jest do gruntowania chłonnych i nie chłonnych podłoży przed ułożeniem papy lub jako preparat gruntujący przed nanoszeniem emulsyjnych powłok bitumicznych (np. Flexbit, Unibit). Produkt można wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 5 l *** cena brutto 30,10 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 22,60 zł/l
opak. 25 l *** cena brutto 19,39 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

grunty do pap bitumicznych

5M PRIMER

więcej »
Szybkoschnący rozpuszczalnikowy preparat gruntujący na bazie asfaltu, umożliwiający aplikację pędzlem i metodą natryskową. Stosowany w sytuacjach wymagających krótkiego czasu schnięcia. Jest niezbędny podczas przygotowywania podłoża pod warstwy bitumiczne nakładane na gorąco, a także przed rozkładaniem pap dachowych i termozgrzewalnych. Cechuje się dobrą przyczepnością do betonu, muru, tynku, metalu i prawie wszystkich innych podłoży stosowanych powszechnie w budownictwie, a także do metalu. Nie nadaje się do stosowania na spienionym polistyrenie (styropianie). Kolor czarny. Zużycie ok. 0,2 l/m2.

wiadro 10 l *** cena brutto 33,56 zł/l
wiadro 25 l *** cena brutto 30,99 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Bitugrund

więcej »

Bitugrund - jest szybkoschnącym rozpuszczalnikowym (benzyna lakowa) preparatem gruntującym na bazie bitumu. Nanosi się pędzlem lub natryskiem. Ze względu na niską lepkość i dobre właściwości penetracyjne wzmacnia podłoże, wiąże pył i luźne elementy, wyrównuje zróżnicowane właściwości chłonne podłoża i służy jako środek zwiększający przyczepność nakładanych w dalszej kolejności bitumicznych mas uszczelniających nakładanych na gorąco i na zimno, a także pap termozgrzewalnych. Nadaje się na beton, mur, tynk, metal i stare papy. Nie nadaje się w kontakcie ze styropianem. Produkt łatwopalny! Stosować w temperaturze od 0 do 35 oC. Dalsze prace po całkowitym wyschnięciu. Nie stosować we wnętrzach. Zużycie 0,2 l/m2. Czyszczenie z użyciem  rozpuszczalnika Bitumenreiniger.


opak. 600 ml*** cena brutto 115,17 zł/opak
opak. 5 l *** cena brutto 47,83 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 38,26 zł/l
opak. 25 l *** cena brutto 33,51 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Grundbit

więcej »

Grundbit jest szybko schnącym elastomerowo-bitumicznym preparatem gruntującym do nakładania pędzlem lub natryskiem o doskonałej przyczepności do podłoży budowlanych: betonowych, murowanych, tynków oraz wszystkich bitumoodpornych. Jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników. Stosowany jest do gruntowania chłonnych i nie chłonnych podłoży przed ułożeniem papy lub jako preparat gruntujący przed nanoszeniem emulsyjnych powłok bitumicznych (np. Flexbit, Unibit). Produkt można wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 5 l *** cena brutto 30,10 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 22,60 zł/l
opak. 25 l *** cena brutto 19,39 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Speedbit-Primer

więcej »
Szybkoschnący elastomerowy preparat gruntujący. Do stosowania na podłoża: tynk, beton, mur, metal, membrany bitumiczne i kompatybilne z bitumem wysokopolimerowe membrany dachowe. Stosuje się przed układaniem pap bitumicznych termozgrzewalnych. Stosowanie w temperaturach od 5 oC do 30 oC. Czas wysychania 10 minut w temperaturze 20 oC. Zużycie 0,2 l/m2.

opak. 10 l *** cena 28,42 zł/l
opak. 25 l *** cena 25,84 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna

uszczelniacze bitumiczne

BituFug 2K

więcej »
BituFug 2K jest dwuskładnikową masą bitumiczną do naprawy pęknięć. Preparat jest trwale elastyczny, wyróżnia się doskonałą wytrzymałością na wysokie i niskie temperatury, jest odporny na starzenie i oddziaływanie warunków atmosferycznych. Nie zawiera rozpuszczalników. Wykazuje bardzo dobrą przyczepność do powierzchni asfaltowych i posiada niewielką lepkość powierzchniową. Stosowany jest do uszczelniania pęknięć, szczelin i otwartych spoin w powierzchniach asfaltowych oraz do przyklejania elementów odblaskowych i innych na asfalcie. Kolor czarny. Wydajność wypełniania szczelin 14 m o przekroju 5x5 mm. Po otwarciu wymaga zużycia w czasie 15 minut. 

kartusz 425 g *** cena brutto 195,82 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

zalewa TL

więcej »

TL - jest masą do zalewania na gorąco. Produkowana z asfaltu modyfikowanego polimerami, mineralnymi substancjami wypełniającymi i dodatkami organicznymi. Wyróżnia się wysoką rozciągliwością (5 mm w temperaturze -20 oC). Ma wysoką przyczepność do ścianek szczelin dylatacyjnych nawet przy -25 oC. Zachowuje własności przy wysokich i niskich temperaturach. Zalewa nie przepuszcza wody, nie starzeje się i jest odporna na działanie wody i soli drogowej. Kolor czarny. Nadaje się tylko na podłoża asfaltowe i z betonu asfaltowego - na drogach, podjazdach i parkingach. Temperatura podgrzewania do 180 oC, zaś temperatura zalewania ok.150 oC. Podczas podgrzewania masę mieszać. Produkt do jednokrotnego podgrzewania. Produkt łatwopalny. Powierzchnie styku muszą być zagruntowane preparatem bitumicznym. Przeznaczona specjalnie do ruchu drogowego.


opak. 10 kg *** cena brutto 37,10 zł/kg
opak. 25 kg *** cena brutto 30,15 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

preparaty do blokad iniekcyjnych

Aquabarier

więcej »

Aquabarier jest kremem emulsyjnym o białej lub lekko żółtawej barwie na bazie silano-siloksanowej. Przeznaczony do wykonywania blokady przeciwwodnej poziomej lub pionowej w wilgotnych murach i fundamentach - przeciw podciąganiu kapilarnemu wilgoci z gruntu. Preparat nie zawiera rozpuszczalników. Jest w postaci skoncentrowanej. Łączy w sobie zalety emulsji silikonowych z konsystencją kremu. Do wykonywania iniekcji grawitacyjnej lub przy małym ciśnieniu. Cząstki kremu wnikają głęboko do kanalików kapilarnych, gdzie w miarę upływu czasu w kontakcie z wodą w wyniku reakcji chemicznej uwalnia się metanol oraz powstają nierozpuszczalne w wodzie polimery na bazie żywicy silikonowej. Proces ten nie hamuje dyfuzji parze wodnej, dzięki czemu zachodzi wysuszanie murów.

Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz w murach ceglanych, kamiennych i mieszanych w temperaturze od 5 oC do 30 oC. Otwory iniekcyjne wykonuje się poziomo. Po wykonaniu blokady, temperatura muru w ciągu 48 godzin nie może być niższa niż 0 oC. Proces tworzenia się przepony przeciw wodzie trwa od 2 do 6 tygodni (w zależności od temperatury).


opak. 5 l *** cena brutto 426,88 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna

Injektil 100

więcej »

Injektil 100 jest preparatem płynnym na bazie silikonatu hydrofobowego. Zawiera wodorotlenek potasu (wymaga środków ochronnych skóry i oczu). Stosuje się do wykonywania hydrofobowej blokady hydroizolacyjnej w murach, fundamentach i wszędzie tam, gdzie nie wykonano hydroizolacji a występuje kapilarne podciąganie wody. Stosować można do iniekcji grawitacyjnej, jak i ciśnieniowej za pomocą specjalnych aparatów i pakerów. Substancje czynne wnikają w kapilary głęboko w podłoże i zamykają wolne przestrzenie). Włoskowata struktura betonu i muru zostaje zamknięta i zhydrofobizowana. Proces ten nie wpływa na zwiększenie wytrzymałość betonu ani muru. Preparat nie powoduje korozji stali zbrojeniowej. Nie zawiera rozpuszczalników, więc nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC. Podłoże nie może mieć stopnia nasycenia wilgocią większego niż 65%. Uwaga: Preparat działa szkodliwie na aluminium i szkło.


opak. 10 l *** cena brutto 32,87 zł/l
opak. 20 l *** cena brutto 28,97 zł/l
opak. 10 l (koncentrat Dicosil 110) *** cena brutto 251,85 zł/l (do rozcieńczania z wodą 1:9)
opak. 20 l (koncentrat Dicosil 110) *** cena brutto 251,85 zł/l (do rozcieńczania z wodą 1:9)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Injektionscreme Plus

więcej »

Injektionscreme Plus jest kremem emulsyjnym o kremowej barwie na bazie silanu. Przeznaczony do wykonywania blokady przeciwwodnej poziomej lub pionowej w mokrych murach i fundamentach (do stopnia nasycenia wodą 95%) - przeciw podciąganiu kapilarnemu wilgoci z gruntu. Preparat nie zawiera rozpuszczalników. Jest w postaci skoncentrowanej. Łączy w sobie zalety emulsji silikonowych z konsystencją kremu. Do wykonywania iniekcji grawitacyjnej lub przy małym ciśnieniu. Cząstki kremu wnikają głęboko do kanalików kapilarnych, gdzie w miarę upływu czasu wypierana jest woda z kapilar. Proces ten hamuje dyfuzję pary wodnej, dlatego należy zadbać o usunięcie tynku na wysokość 80 cm nad blokadą celem wysuszenia muru. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz w murach ceglanych w temperaturze od 5 oC do 30 oC. Otwory iniekcyjne wykonuje się poziomo.


opak. 5 l *** cena brutto 373,58 zł/l
opak. 10 l *** cena brutto 361,16 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna

Sperr-Injekt

więcej »

Sperr-Injekt jest rozcieńczonym w wodzie koncentratem krzemionkującym na bazie hydrofobowego związku krzemowego. Stosuje się do wykonywania blokady hydroizolacyjnej w murach, fundamentach i wszędzie tam, gdzie nie wykonano hydroizolacji. Substancje czynne pod działaniem sił kapilarnych przenikają głęboko w podłoże i wchodzą w reakcję z materiałami mineralnymi tworząc nierozpuszczalne w wodzie związki chemiczne (krzemiany). Włoskowata struktura betonu i muru zostaje zamknięta i zhydrofobizowana. Dodatkowo, proces krzemianowania zwiększa wytrzymałość betonu i muru oraz chroni przed korozją. Preparat nie powoduje korozji stali zbrojeniowej. Dla zwiększenia skuteczności zaleca się stosowanie pałeczek kapilarnych (Kapilarstäbchen KS) długości 28 lub 56 cm. Zapewniają one równomierne nasączenie materiału preparatem. Preparat nie zawiera rozpuszczalników, więc nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz. Stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC.


opak. 10 kg *** cena brutto 62,84 zł/kg
opak. 20 kg *** cena brutto 58,60 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

żywice spajające poliuretanowe

REVOPUR TC415 (Frankopur 1K)

więcej »
Żywica poliuretanowa stosowana jako spoiwo do wykonywania okładzin ze żwirku kwarcowego, marmurowego lub z granulatu granitowego. Jednoskładnikowa, odporna na promieniowanie UV, reagująca z wilgocią z powietrza. Nie zawiera rozpuszczalników ani plastyfikatorów. Ekologiczna. Tworzy powierzchnię połyskującą. Wymaga wymieszania z kolorowym kruszywem.

opak. 1,3 kg *** cena brutto 473,85 zł/opak
« zwiń
Karta Techniczna

naprawy betonu - masy naprawcze PCC

Multi-Mörtel

więcej »

Multi-Mörtel - gotowa szybkowiążąca zaprawa w proszku na bazie cementu - ulepszona tworzywami sztucznymi. Wymaga tylko zmieszania z wodą. Nie zawiera chlorków ani siarczanów. Przyczepność do podłoża 1,6 MPa. Przeznaczona do wypełniania, wygładzania i filcowania ubytków w betonie, żelbecie i murach grubością warstwy 0 do 60 mm. Przy twardnieniu nie pęka i nie kurczy się. Jest przyczepna do betonu i stali zbrojeniowej. Chroni stal zbrojeniową przed korozją bez dodatkowej powłoki antykorozyjnej. Wodoszczelna. Wytrzymałość na ściskanie: 3 MPa (po 4 godzinach), 10 MPa (po 3 dobach), 30 MPa (po 28 dobach), końcowa 42 MPa. Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu 5 MPa (po 28 dobach). Stosowanie w temperaturze od 5 oC do 30 oC. Po wymieszaniu, zużyć w czasie 14 minut. Zużycie 1,3 kg/m2 na każdy 1 mm grubości.


opak. 6 kg *** cena brutto 49,03 zł/kg (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 25 kg *** cena brutto 45,32 zł/kg (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna

Sperrmörtel

więcej »

Sperrmörtel - to zaprawa w proszku do zmieszania z wodą, w wyniku czego otrzymuje się gęstą zaprawę na bazie cementu doskonałą do obróbki. Zawiera substancje aktywne o właściwościach poprawiających przyczepność. Po 24 godzinach osiąga wytrzymałość na ściskanie 10 MPa, po 7 dniach 18 MPa, po 28 dniach 35 MPa. Po utwardzeniu zaprawa jest odporna na działanie wody i mrozu. Służy do wykonywania faset w pachwinach elementów betonowych, tynków uszczelniających, a także jako wodoodporna zaprawa murarska i spoinowa oraz naprawcza do betonu i murów. Nie zawiera rozpuszczalników. Przyczepność do podłoża 1,5 MPa. Współczynnik oporu dyfuzji  μ = 20.


opak. 25 kg *** cena brutto 14,16 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

naprawy betonu - masy szpachlowe PCC

BETONPLAST

więcej »
Jednoskładnikowa, objętościowo kompensowana mieszanina proszkowa na bazie cementu, wybranych frakcji wypełniacza krzemowego o ziarnistości 0/0,5 mm i domieszek modyfikujących. Przeznaczona jako materiał do cienkowarstwowej naprawy i reprofilacji konstrukcji betonowych lub jako masa szpachlowa do estetycznego wykończenia powierzchni betonowych. Grubość nanoszonej warstwy w jednym procesie roboczym wynosi maks. 5 mm. Wytrzymałość na ściskanie 3,5 MPa (po 7 dniach), 30 MPa (końcowa). Zużycie 1,9-2,0 kg/m2 na 1 mm grubości.

worek 25 kg *** cena brutto 31,74 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

masy mineralne wypełniające

Sperrmörtel

więcej »

Sperrmörtel - to zaprawa w proszku do zmieszania z wodą, w wyniku czego otrzymuje się gęstą zaprawę na bazie cementu doskonałą do obróbki. Zawiera substancje aktywne o właściwościach poprawiających przyczepność. Po 24 godzinach osiąga wytrzymałość na ściskanie 10 MPa, po 7 dniach 18 MPa, po 28 dniach 35 MPa. Po utwardzeniu zaprawa jest odporna na działanie wody i mrozu. Służy do wykonywania faset w pachwinach elementów betonowych, tynków uszczelniających, a także jako wodoodporna zaprawa murarska i spoinowa oraz naprawcza do betonu i murów. Nie zawiera rozpuszczalników. Przyczepność do podłoża 1,5 MPa. Współczynnik oporu dyfuzji  μ = 20.


opak. 25 kg *** cena brutto 14,16 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

masy mineralne naprawcze

Multi-Mörtel

więcej »

Multi-Mörtel - gotowa szybkowiążąca zaprawa w proszku na bazie cementu - ulepszona tworzywami sztucznymi. Wymaga tylko zmieszania z wodą. Nie zawiera chlorków ani siarczanów. Przyczepność do podłoża 1,6 MPa. Przeznaczona do wypełniania, wygładzania i filcowania ubytków w betonie, żelbecie i murach grubością warstwy 0 do 60 mm. Przy twardnieniu nie pęka i nie kurczy się. Jest przyczepna do betonu i stali zbrojeniowej. Chroni stal zbrojeniową przed korozją bez dodatkowej powłoki antykorozyjnej. Wodoszczelna. Wytrzymałość na ściskanie: 3 MPa (po 4 godzinach), 10 MPa (po 3 dobach), 30 MPa (po 28 dobach). Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu 5 MPa (po 28 dobach). Stosowanie w temperaturze od 5 oC do 30 oC. Po wymieszaniu, zużyć w czasie 14 minut. Zużycie 1,3 kg/m2 na każdy 1 mm grubości.


opak. 6 kg *** cena brutto 49,03 zł/kg (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 25 kg *** cena brutto 45,32 zł/kg (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna

Sperrmörtel

więcej »

Sperrmörtel - to zaprawa w proszku do zmieszania z wodą, w wyniku czego otrzymuje się gęstą zaprawę na bazie cementu doskonałą do obróbki. Zawiera substancje aktywne o właściwościach poprawiających przyczepność. Po 24 godzinach osiąga wytrzymałość na ściskanie 10 MPa, po 7 dniach 18 MPa, po 28 dniach 35 MPa. Po utwardzeniu zaprawa jest odporna na działanie wody i mrozu. Służy do wykonywania faset w pachwinach elementów betonowych, tynków uszczelniających, a także jako wodoodporna zaprawa murarska i spoinowa oraz naprawcza do betonu i murów. Nie zawiera rozpuszczalników. Przyczepność do podłoża 1,5 MPa. Współczynnik oporu dyfuzji  μ = 20.


opak. 25 kg *** cena brutto 14,16 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

preparaty krzemianujące

Sperr-Injekt

więcej »

Sperr-Injekt jest rozcieńczonym w wodzie koncentratem krzemionkującym na bazie hydrofobowego związku krzemowego. Stosuje się do wykonywania blokady hydroizolacyjnej w murach, fundamentach i wszędzie tam, gdzie nie wykonano hydroizolacji. Substancje czynne pod działaniem sił kapilarnych przenikają głęboko w podłoże i wchodzą w reakcję z materiałami mineralnymi tworząc nierozpuszczalne w wodzie związki chemiczne (krzemiany). Włoskowata struktura betonu i muru zostaje zamknięta i zhydrofobizowana. Dodatkowo, proces krzemianowania zwiększa wytrzymałość betonu i muru oraz chroni przed korozją. Preparat nie powoduje korozji stali zbrojeniowej. Dla zwiększenia skuteczności zaleca się stosowanie pałeczek kapilarnych (KapilarstäbchenKS) długości 28 lub 56 cm. Zapewniają one równomierne nasączenie materiału preparatem. Preparat nie zawiera rozpuszczalników, więc nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz. stosuje się w temperaturze nie niższej niż +5 oC.


opak. 10 kg *** cena brutto 62,84 zł/kg
opak. 20 kg *** cena brutto 58,60 zł/kg

« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Verkieseler

więcej »
Preparat krzemianujący o działaniu głęboko penetrującym i hydrofobowym, a także wzmacniającym podłoże mineralne. Składniki aktywne wnikają głęboko w podłoże i reagują z nim, tworząc związki nierozpuszczalne w wodzie. W ten sposób pory zostają zablokowane, a stale postępująca mineralizacja (krzemianowanie) powoduje ich trwałe uszczelnienie i utwardzenie.Do zastosowań profesjonalnych.

opak. 12 kg *** cena 37,31 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

kleje bitumiczne rozpuszczalnikowe

Kaltspachtel

więcej »

Kaltspachtel to zbrojona włóknami czarna bitumiczna masa szpachlowa o konsystencji pasty - do stosowania na zimno. Produkt zawiera rozpuszczalniki. Przeznaczona do naprawy i wypełnienia uszczelniającego ubytków pokryć dachowych i hydroizolacji polimerowo-bitumicznych wszelkich typów oraz do elastycznego przyklejania elementów budowlanych. Jest odporny na kwasy nie utleniające. Zawiera stabilizujące dodatki oraz domieszki, zapobiegające sedymentacji. Produkt osiąga pełne właściwości po całkowitym przeschnięciu. Masa szpachlowa staje się wtedy nieprzepuszczalna dla wody i odporna na wpływ warunków atmosferycznych oraz promieni UV. Masa nie jest odporna na działanie rozpuszczalników, paliw napędowych, olejów oraz kwasów utleniających. Nie zawiera smoły, azbestu, ani freonów. Doskonale przyczepna do: betonu, murów, tynków, powierzchni cementowo-włóknistych, pap i hydroizolacji bitumicznych oraz mineralnych jak też dowolnych metali - po zagruntowaniu preparatem Bitugrund. Odporność na temperaturę do 70 oC oraz wodę o ciśnieniu do 0,5 bar. Produkt palny. Jednorazowe naniesienie warstwą grubości do 5 mm.


opak. 1 kg *** cena brutto 60,89 zł/kg
opak. 2,5 kg *** cena brutto 47,47 zł/kg
opak. 6 kg *** cena brutto 42,46 zł/kg
opak. 12 kg *** cena brutto 31,92 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

kleje bitumiczne bezrozpuszczalnikowe

BituFug 2K

więcej »
BituFug 2K jest dwuskładnikową masą bitumiczną do naprawy pęknięć. Preparat jest trwale elastyczny, wyróżnia się doskonałą wytrzymałością na wysokie i niskie temperatury, jest odporny na starzenie i oddziaływanie warunków atmosferycznych. Nie zawiera rozpuszczalników. Wykazuje bardzo dobrą przyczepność do powierzchni asfaltowych i posiada niewielką lepkość powierzchniową. Stosowany jest do uszczelniania pęknięć, szczelin i otwartych spoin w powierzchniach asfaltowych oraz do przyklejania elementów odblaskowych i innych na asfalcie. Kolor czarny. Wydajność wypełniania szczelin 14 m o przekroju 5x5 mm. Po otwarciu wymaga zużycia w czasie 15 minut. 

kartusz 425 g *** cena brutto 195,82 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Dämmplattenkleber

więcej »
Klej bitumiczny bezrozpuszczalnikowy. Produkt do całopowierzchniowego lub punktowego klejenia płyt izolacyjnych, płyt drenażowych itp. z EPS, XPS na chłonnych i niechłonnych podłożach, na wyschniętych grubowarstwowych powłokach bitumicznych BORNIT a także do obustronnego klejenia ze sobą płyt. Zużycie 2 l/m2.

opak. 30 l *** cena brutto 14,42 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

izolacje przeciwwilgociowe bezrozpuszczalnikowe

Unibit

więcej »

Unibit jest emulsją bitumiczną o uniwersalnym zastosowaniu, wolną od rozpuszczalników i ulepszoną lateksem. Może być stosowana w postaci nie rozcieńczonej jako powłoka uszczelniająca do wszelkich podłoży budowlanych przeciw wilgoci. Po rozcieńczeniu wodą w proporcji 1:2 stosowana jest jako powłoka gruntująca przed masami bitumicznymi. Nanosi się pędzlem, wałkiem lub natryskiem bezpowietrznym. Stosuje się także do renowacji bitumicznych pokryć dachowych. Temperatura nie niższa niż 5 oC. Nadaje się na zewnątrz i do wnętrz. Wymaga naniesienia przynajmniej 2 warstw. Zużycie 0,3 l/m2 na jedną warstwę.


opak. 5 l cena brutto 38,59 zł/l
opak. 10 l cena brutto 29,34 zł/l
opak. 25 l cena brutto 25,32 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

izolacje przeciwwilgociowe rozpuszczalnikowe

Isolieranstrich

więcej »

Isolieranstrich jest zawierającym rozpuszczalniki, nie zawierającym wypełniaczy materiałem powłokowym na bazie bitumu. Nadaje się do malowania i natrysku. Nakładany jest na zimno na podłoża ceglane, betonowe, tynki, drewno i metale. Tworzy powłokę izolacyjną przeciw wilgoci. Do stosowania tylko na zewnątrz. Wysycha po 6-8 godzinach, ale pełne wysychanie po 2-4 dniach. Produkt palny. Zużycie 0,4 l/m2.  


opak. 5 l *** cena brutto 38,70 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 10 l *** cena brutto 31,64 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 25 l *** cena brutto 26,81 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

taśmy klinowe bitumiczne

taśma DB

więcej »

Taśma DB - to polimerowo-bitumiczno-kauczukowa taśma o przekroju trójkąta równoramiennego 25x25 mm produkowana w zwojach 6,25 m. Przeznaczona do uszczelniania hydroizolacji w pachwinach. Taśma jest przyklejana do podłoża po nadtopieniu jej powierzchni palnikiem lub strumieniem gorącego powietrza. Nadaje się do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych dowolnego typu. Doskonale sprawdza się w najcięższych warunkach i lokalizacjach. Ma doskonałą przyczepność do wszelkich powierzchni budowlanych. Podłoża nasiąkliwe powinny być wcześniej zagruntowane emulsją bitumiczną i wysuszone.


opak. 6,25 m *** cena brutto 27,46 zł/m
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

pałki kapilarne

Kapilarstäbchen KS

więcej »

Kapilarstäbchen KS - specjalne pałki kapilarne średnicy 14 mm i długości 28 cm. Przeznaczone do wkładania w otwory muru przy wykonywaniu blokady przeciwwodnej metodą iniekcji grawitacyjnej z zastosowaniem preparatu płynnego Sperr-Injekt.


opak. 1 szt. *** cena brutto 31,44 zł/szt
« zwiń
Ulotka

tynki renowacyjne - obrzutki

Unisan

więcej »

Unisan - lekka obrzutka renowacyjna o właściwościach izolacji cieplnej. Stosowana przed nanoszeniem wszystkich typów lekkich tynków podkładowych i tynków renowacyjnych. Znacząco zwiększa przyczepność do murów ceglanych, betonu, kamienia i mieszanych. Odpowiednia do ręcznej i maszynowej obróbki, do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Współczynnik przewodzenia ciepła lambda = 0,078 W/mK, opór dyfuzji pary wodnej  μ = 8. Przyczepność 0,3 MPa. Gęstość 450 kg/m3. Zużycie 1,6 kg/m2 przy grubości 5 mm i pokryciu 70%. Pokrywa się 50-70 % podłoża ręcznie lub maszynowo. Przed tynkowaniem należy odczekać 2-3 doby.


opak. 20 kg *** cena brutto 12,33 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

gładzie wapienne

Interier Stiuk

więcej »

Interier Stiuk - czysto wapienna szpachlówka do pokrywania tynków renowacyjnych dowolnego typu. Tylko do wnętrz. Grubość warstwy do 2 mm. Idealna do restauracji zabytków. Wymaga nawilżenia podkładu. Wygładza się gąbką lub filcuje. Malować można po 3 tygodniach. Ziarnistość do 0,6 mm. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej  μ=20. Przyczepność do podłoża 0,1 MPa.


opak. 20 kg *** cena brutto 6,47 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

gładzie renowacyjne

Unistiuk

więcej »

Unistiuk - cementowo-wapienna masa szpachlowa do wykańczania powierzchni fasad, ścian, murów, słupów itp. - zarówno w nowych budynkach, jak i przy rekonstrukcji i renowacji powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. Nadaje się na tynki tradycyjne, podkładowe, ocieplające i renowacyjne. Zawiera wapno hydratyzowane, piasek kwarcowy, biały cement i dodatki. Przyczepność 0,2 MPa. Współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej  μ = 20. Zużycie 1,2 kg/m2 na 1 mm grubości.


opak. 20 kg *** cena brutto 7,63 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

farby lateksowe

Interier San+

więcej »

Interier San+ to wodorozcieńczalna intensywnie biała farba emulsyjna, o podwyższonej odporności na ścieranie, wysokowydajna. Uzyskana powłoka malarska wyróżnia się wysoką przepuszczalnością dla pary wodnej (Sd=0,09 m), dzięki czemu nadaje się też do tynków renowacyjnych. Łatwo się nakłada, ma długotrwałą żywotność, nie żółknie i bardzo dobrze przylega do podkładu. Nadaje się do tynków stiukowych, płyt GK, tapet papierowych i z włókna szklanego, płyt wiórowych, MDF itp. W białej wersji jest odpowiednia także do świeżych tynków. Nanosi się pędzlem, wałkiem malarskim lub natryskiem. Do pierwszej warstwy można dodać 10% wody, drugą warstwę nanosić bez rozcieńczenia. Pyłosuchość po 30 minutach. Wysychanie 4 godziny. Zużycie 0,125 kg/m2 na jedną warstwę.


opak. 15 kg *** cena brutto 30,85 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

jastrychy cementowe ekspresowe

Jastrych cementowy E Speed

więcej »

Jastrych cementowy E Speed - gotowa fabrycznie przygotowana mieszanka w proszku do zarobienia wodą. Zawiera komponenty na bazie cementu, kruszyw o uziarnieniu 0-5 mm i polimerów. Do wykonywania ekspresowo wiążących posadzek związanych z podłożem, pływających jastrychów oraz ogrzewań podłogowych. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Chodzenie już po 8 godzinach, pełna wytrzymałość po 28 dobach. Grubość jastrychu zespolonego od 20 mm do 80 mm, pływającego na folii lub hydroizolacji od 45 mm do 80 mm, na termoizolacji od 40 mm do 80 mm. Wytrzymałość na ściskanie 2 MPa (po 8 godzinach), 20 MPa (po 24 godzinach), 40 MPa (po 28 dniach). Jastrych ogrzewany dylatować w polach nie większych niż 5x5 m. Temperatura stosowania od 5 do 25 oC. Płytki można przyklejać już po 24 godzinach, zaś parkiet i wykładziny po 3 dobach. Wilgotność jastrychu 2,5% po 24 godzinach, 1,5% po 2 dobach. Zużycie 19 kg/m2 na 1 cm grubości.


opak. 25 kg *** cena brutto 2,37 zł/kg
(zamówienie min. 6000 kg, czas oczekiwania 14 dni)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

grunty do powłok dachowych ochronnych

Dachgrund 220

więcej »

Dachgrund 220 - to bezbarwny preparat gruntujący na bazie dyspersji akrylowej, który nie zawiera rozpuszczalników. Produkt zawiera środek glono- i grzybobójczy oraz posiada właściwości dyfuzyjne. Stosuje się tylko na podłożach chłonnych (glina, beton, płyty z cementu włóknistego). Produkt poprawia przyczepność barwnych powłok dachowych Dachacryl 230. Nanosi się pędzlem, wałkiem malarskim lub natryskiem bezpowietrznym w temperaturze nie niższej niż 5 oC. Wysycha po 3-5 godzinach. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 10 l *** cena brutto 57,82 zł/l
(tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna

grunty i wzmacniacze podłoża

Basisgrund

więcej »

Basisgrund jest preparatem na bazie polimerów i krzemianów. Stosowany do głęboko penetrującego gruntowania i wzmacniania podłoża mineralnego. Zmniejsza pory i obniża w ten sposób kapilarne podciąganie wilgoci. Po wyschnięciu powoduje zwiększenie wytrzymałości mechanicznej mineralnych materiałów budowlanych. Tworzy głęboką i hydrofobową warstwę w podłożu (beton, masa fugowa, tynki wapienne i cementowe, piaskowiec). Doskonale nadaje się jako podkład na wilgotne podłoża mineralne przed nanoszeniem hydroizolacji polimerowo-cementowych, np. Dıchtungsschlämme. Nie nadaje się do podłoży gipsowych. Nie zawiera rozpuszczalników. Nanosić bez rozcieńczania.


opak. 10 l *** cena brutto 183,85 zł/l
(tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna

Unigrund

więcej »

Unigrund jest gotowym do użycia specjalnym preparatem gruntującym o słabym zapachu, przeznaczonym do aplikacji pędzlem. Głęboko penetruje i zamyka powierzchnię podłoża. Ma kolor mlecznobiały, a po wyschnięciu bezbarwny. Przeznaczony do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, do głębokiego gruntowania porowatych, chłonnych i lekko osypujących się podłoży. Nie  zawiera rozpuszczalników. Nadaje się do: płyt gipsowych, płyt GK, ścian murowanych, betonu, betonu komórkowego, płyt azbestowo-cementowych wewnątrz pomieszczeń, tynków gipsowych, tynków cem-wapiennych i cementowych, starych farb wapiennych i mineralnych, jastrychu, powierzchni pokrytych środkami ochrony drewna i starymi farbami dyspersyjnymi. Na podłoża słabe i sypiące się preparat nanosi się 2 razy metodą „mokre na mokre” - aż do nasycenia uważając, by nie powstała błyszcząca powłoka. Temperatura stosowania powyżej 5 oC. Czas wysychania 4 godziny. Po wyschnięciu stosować można: kleje i tynki mineralne, farby. Zużycie 0,15-0,30 l/m2.


opak. 10 l *** cena brutto 36,14 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna

masy szpachlowe bitumiczne

Kaltspachtel

więcej »

Kaltspachtel to zbrojona włóknami czarna bitumiczna masa szpachlowa o konsystencji pasty do stosowania na zimno. Produkt zawiera rozpuszczalniki. Przeznaczona do naprawy i wypełnienia uszczelniającego ubytków pokryć dachowych i hydroizolacji polimerowo-bitumicznych wszelkich typów oraz do przyklejania elementów budowlanych. Jest odporny na kwasy nie utleniające. Zawiera stabilizujące dodatki oraz domieszki, zapobiegające sedymentacji. Produkt osiąga pełne właściwości po całkowitym przeschnięciu. Masa szpachlowa staje się wtedy nieprzepuszczalna dla wody i odporna na wpływ warunków atmosferycznych oraz promieni UV. Masa nie jest odporna na działanie rozpuszczalników, paliw napędowych, olejów oraz kwasów utleniających. Nie zawiera smoły, azbestu, ani freonów. Doskonale przyczepna do: betonu, murów, tynków, powierzchni cementowo-włóknistych, pap i hydroizolacji bitumicznych oraz mineralnych jak też dowolnych metali - po zagruntowaniu preparatem Bitugrund. Odporność na temperaturę do 70 oC oraz wodę o ciśnieniu do 0,5 bar. Produkt palny. Jednorazowe naniesienie warstwą grubości do 5 mm.


opak. 1 kg *** cena brutto 60,89 zł/kg
opak. 2,5 kg *** cena brutto 47,47 zł/kg
opak. 6 kg *** cena brutto 42,46 zł/kg
opak. 12 kg *** cena brutto 31,92 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

grunty do mas zalewowych

Haftgrund

więcej »

Haftgrund jest preparatem gruntującym wzbogaconym tworzywami polimerowymi. Zawiera rozpuszczalniki i jest łatwopalny! Opary z powietrzem tworzą mieszaninę wybuchową! Jest toksyczny dla organizmów żywych - zanim nie odparują rozpuszczalniki. Przeznaczony do gruntowania podłoża przed stosowaniem mas zalewowych bitumicznych na gorąco Heißvergussmasse SNV 164,Heißvergussmasse TL oraz samoprzylepnych izolacji bitumicznych, np. Fugendand i Bornithene Plus. Stosowany jest na zimno nakładaniem pędzlem lub przez natrysk na krawędzie szczelin i dylatacji. Czas wysychania 30 minut. Przy stosowaniu mas zalewowych temperatura nie niższa niż 5 oC, zaś przy stosowaniu izolacji samoprzylepnych temperatura nie niższa niż -5 oC. Zużycie 0,2 l/m2.


opak. 10 l *** cena brutto 86,30 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Primer A

więcej »

Primer A jest 2-składnikowym na bazie żywic epoksydowych bezbarwnym preparatem zwiększającym przyczepność uszczelniaczy polisiarczkowych do asfaltu, stali nierdzewnej, mosiądzu, aluminium - stosowanych głównie do wypełniania i uszczelniania przeciw wodzie dylatacji i szczelin na podjazdach, w garażach i innych elementach konstrukcji. Przeznaczony do gruntowania bocznych powierzchni szczelin dylatacyjnych przed zastosowaniem polisiarczkowej masy zalewowej na zimno Kaltverguss KV. Znosi temperaturę do 100 oC. Nie nadaje się do otoczenia olejów,benzyn, oleju napędowego i rozpuszczalników. Nanosi się płaskim pędzlem. Czas odparowania 2 do 6 godzin. Wypełnianie masą pomiędzy 6 a 24 godziną od gruntowania. Zużycie 0,02-0,04 l/m.


opak. 1 l *** cena brutto 531,57 zł/l
(na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B

Primer B

więcej »
Primer B jest 2-składnikowym na bazie żywic epoksydowych bezbarwnym preparatem zwiększającym przyczepność uszczelniaczy polisiarczkowych do betonu, murów, surowego drewna - stosowanych głównie do wypełniania i uszczelniania przeciw wodzie dylatacji i szczelin na podjazdach, w garażach i innych elementach konstrukcji. Przeznaczony do gruntowania bocznych powierzchni szczelin dylatacyjnych przed zastosowaniem masy zalewowej na zimno Kaltverguß i masy szpachlowej Fugenspachtel. Nanosi się płaskim pędzlem. Czas wysychania 1/2 do 2 godzin. Wypełnianie pomiędzy 2 a 24 godziną od gruntowania. Zużycie 0,01-0,02 l/m.

opak. 1 l *** cena brutto 492,91 zł/l
(na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B

masy zalewowe dylatacyjne

Kaltverguss KV

więcej »

Kaltverguss KV - zalewa do stosowania na zimno. Jest dwuskładnikowym materiałem uszczelniającym na bazie wielosiarczków do wypełniania szczelin dylatacyjnych oraz połączeń elastycznych. Nadaje się do zastosowań w przypadku odkształceń wynoszących do 25% szerokości szczeliny i cechuje się bardzo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Ma własności samopoziomowania, więc nadaje się wyłącznie do szczelin o nachyleniu do 3%. Po zakończeniu procesu utwardzania jest elastyczna w temperaturach od -50° C do 100° C. Nadaje się do materiałów betonowych i asfaltowych, a także do kontaktu z drewnem, metalami i tworzywami sztucznymi. Nadaje się na obciążenia ruchem kołowym samochodowym i wózków magazynowych oraz ruchu pieszego. Przed jej zastosowaniem podłoże musi być zagruntowane preparatem Primer A lub Primer B - zależnie od podłoża. Po wymieszaniu obu składników musi być zużyta w ciągu 2 godzin. Pełne utwardzenie po 24 godzinach. Skurcz nie występuje. Kolor czarny. Przed wypełnieniem, szczeliny powinny być wypełnione sznurem dylatacyjnym o zamkniętych porach. Temperatura podłoża nie niższa niż 5 oC. Temperatura materiału nie niższa niż 10 oC.


opak. 2,5 l *** cena brutto 345,09 zł/l (na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 4 l *** cena brutto 311,26 zł/l (na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 10 l *** cena brutto 279,15 zł/l (na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja producenta

zalewa TL

więcej »

TL - jest masą do zalewania na gorąco. Produkowana z asfaltu modyfikowanego polimerami, mineralnymi substancjami wypełniającymi i dodatkami organicznymi. Wyróżnia się wysoką rozciągliwością (5 mm w temperaturze -20 oC). Ma wysoką przyczepność do ścianek szczelin dylatacyjnych nawet przy -25 oC. Zachowuje własności przy wysokich i niskich temperaturach. Zalewa nie przepuszcza wody, nie starzeje się i jest odporna na działanie wody i soli drogowej. Kolor czarny. Nadaje się tylko na podłoża asfaltowe i z betonu asfaltowego - na drogach, podjazdach i parkingach. Temperatura podgrzewania do 180 oC, zaś temperatura zalewania ok.150 oC. Podczas podgrzewania masę mieszać. Produkt do jednokrotnego podgrzewania. Produkt łatwopalny. Powierzchnie styku muszą być zagruntowane preparatem bitumicznym. Przeznaczona specjalnie do ruchu drogowego.


opak. 10 kg *** cena brutto 37,10 zł/kg
opak. 25 kg *** cena brutto 30,15 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja producenta

masy szpachlowe dylatacyjne

Fugenspachtel

więcej »

Fugenspachtel jest 2-składnikową elastyczną masa szpachlową na bazie nadsiarczku. Do wypełniania szczelin dylatacyjnych i montażowych w murach i betonach. Daje elastyczne uszczelnienie o wysokim stopniu odporności na wodę, wodę morską, roztwory soli, benzynę, oleje mineralne i na działanie korzeni. Nadaje się na spoiny pionowe i pochyłe w elementach budowlanych nadziemnych i podziemnych - w każdym rodzaju budownictwa: od mieszkalnych, po przemysłowe. Kolor szary lub czarny. Przenosi odkształcenia do 25% szerokości spoiny. Temperatura nanoszenia od 5 oC do 40 oC. Nanosi się szpachelką i wygładza. Po zmieszaniu obu komponentów, masę należy zużyć w ciągu 2 godzin. Szczeliny muszą być wypełnione sznurem dylatacyjnym o zamkniętych porach i zagruntowane preparatem Primer B. Wypełniać po upływie 1-2 godzin od zagruntowania. Temperatura materiału uszczelniającego powinna wynosić przed wymieszaniem minimum 10 °C, zaś podłoża nie może być niższa niż 5 °C. Przyczepność do podłoża 0,6 MPa.


opak. 2,5 l *** cena brutto 315,16 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 4 l *** cena brutto 284,25 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja producenta

rozpuszczalniki i zmywacze do bitumów

Bitumenreiniger

więcej »

Bitumenreiniger - płynny przezroczysty preparat na bazie benzyny lakowej. Stosowany do usuwania zabrudzeń produktami bitumicznymi wszelkich typów z powierzchni i narzędzi. Gęstość wynosi 0,78 g/cm3. Łatwo zapalny! W przypadku gumy i niektórych tworzyw sztucznych sprawdzić przed działaniem.


opak. 10 l *** cena brutto 84,73 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

farby bitumiczne

KTW 100

więcej »

KTW 100 - to elastyczna malarska powłoka ochronna na bazie specjalnego bitumu wysokiej jakości, rozpuszczalników i specjalnych domieszek. Do aplikacji na zimno pędzlem lub natryskiem. Zapewnia dużą penetrację w głąb podłoża oraz dobrą do niego przyczepność powłoki. Zabezpiecza podłoże przed wilgocią i chroni przed agresywnymi mediami: w elementach z betonu, cegły lub stali w budynkach inwentarskich (bez bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami), silosach paszowych oraz w instalacjach chłodniczych. Jest odporna na temperaturę do 100 oC i agresywne media. Powłoka malarska schnąca w czasie 8 godzin. Kolor czarny. Łatwopalna zanim wyschnie! Stosować w temperaturach od 5 oC do 35 oC. Wymagane 2 warstwy. Nanosi się pędzlem lub natryskiem bezpowietrznym. Zużycie 0,4 l/m2.


opak. 25 l *** cena brutto 34,08 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

rozpuszczalniki i zmywacze do narzędzi

MultiClean

więcej »

MultiClean - jest bardzo skutecznym, roślinnym środkiem do szybkiego, dokładnego i delikatnego usuwania zabrudzeń ze smoły, bitumu, asfaltu, różnych klejów, uszczelniaczy, tłuszczów, wosku, oleju i farb. Natychmiastowe działanie i łatwość stosowania. Może być stosowany w niemal wszystkich sektorach przemysłowych - z wyjątkiem powierzchni lakierowanych! Nie zawiera żadnych rozpuszczalników chlorowanych! Rozpuszcza świeże i zaschnięte zabrudzenia. Ulega biodegradacji w 100%. Nie używać w pomieszczeniu z żywnością.


opak. 600 ml (spray) *** cena brutto 254,25 zł/opak
opak. 10 l *** cena brutto 245,14 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka kanister Charakterystyka spray

impregnaty hydrofobizujące

Noax 2000

więcej »

Noax 2000 - uniwersalny preparat do jednoczesnej hydrofobizacji i impregnacji - na bazie siloxanopolimeru. Bezbarwny. Zawiera rozpuszczalniki. Nanosi się pędzlem, natryskiem lub przez polewanie. Charakteryzuje się odpornością na promienie UV oraz dobrą przyczepnością do chłonnych podłoży (ceramika, beton, gazobeton, tynki, klinkier, kamień naturalny, drewno, beton itp.). Eliminuje wsiąkanie wody jednocześnie nie zamyka dyfuzyjności pary wodnej. Zmniejsza podatność na wykwity solne. Przy silnie chłonnych materiałach nanosić minimum 2 razy z odstępem 20-30 minut. Pełen czas wysychania 8 godzin. Nie stosować w pomieszczeniach zamkniętych bez wentylacji.


opak. 5 l *** cena brutto 130,86 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 10 l *** cena brutto 118,45 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

powłoki ochronne do betonu

KTW 100

więcej »

KTW 100 - to elastyczna malarska powłoka ochronna na bazie specjalnego bitumu wysokiej jakości, rozpuszczalników i specjalnych domieszek. Do aplikacji na zimno pędzlem lub natryskiem. Zapewnia dużą penetrację w głąb podłoża oraz dobrą do niego przyczepność powłoki. Zabezpiecza podłoże przed wilgocią i chroni przed agresywnymi mediami: w elementach z betonu, cegły lub stali w budynkach inwentarskich (bez bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami), silosach paszowych oraz w instalacjach chłodniczych. Jest odporna na temperaturę do 100 oC i agresywne media. Powłoka malarska schnąca w czasie 8 godzin. Kolor czarny. Łatwopalna zanim wyschnie! Stosować w temperaturach od 5 oC do 35 oC. Wymagane 2 warstwy. Nanosi się pędzlem lub natryskiem bezpowietrznym. Zużycie 0,4 l/m2.


opak. 25 l *** cena brutto 34,08 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

Siloanstrich

więcej »

Siloanstrich - jest bitumiczną powłoką nanoszoną na zimno - przeznaczoną do chemicznej ochrony betonu. Nanosi się pędzlem, wałkiem malarskim lub natryskiem bezpowietrznym. Po wysuszeniu tworzy zamkniętą, nieprzepuszczalną dla wody powłokę bitumiczną o wysokiej elastyczności i wytrzymałości termicznej do 70 oC. Nadaje się na beton, mury, tynki, drewno i metale. Beton musi mieć wilgotność nie większą niż 3% i zakończony proces hydratacji cementu. Powłoka jest kwasoodporna, odporna na agresywne ścieki, zasady, kwasy organiczne i sole. Wymaga gruntowania preparatem Silogrund. Zawiera rozpuszczalnik (benzynę lakową). Kolor czarny. Gęstość 0,93 g/cm3. Temperatura stosowania od 5 oC do 35 oC. Wymagane są 3 warstwy nakładane po całkowitym wyschnięciu poprzedniej. Pełne wysychanie końcowe 5 dób. Zużycie 0,4 l/m2 na warstwę.


opak. 10 l *** cena brutto 32,93 zł/l (na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 25 l *** cena brutto 28,28 zł/l (na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

grunty do powłok ochronnych do betonu

Silogrund

więcej »

Silogrund - jest rozpuszczalnikowym (na bazie benzyny lakowej i asfaltu) preparatem gruntującym. Działa hydrofobowo i cechuje się dużą przyczepnością do podłoża - specjalnie opracowany dla produktu Siloanstrich na podłożach: beton, tynk, mury lub metal. Silnie wnika w pory i wiąże pył w podłożu. Nanosi się pędzlem lub natryskiem bezpowietrznym. Kolor czarny. Gęstość 0,88 g/cm3. Stosować w temperaturze od 5 oC do 35 oC. Odporność na deszcz po 3 godzinach. Wysychanie po 6 godzinach. Zużycie ok. 0,2 l/m2.


opak. 10 l *** cena brutto 32,51 zł/l (na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 25 l *** cena brutto 27,86 zł/l (na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

taśmy klejące butylowe

Flextec Butyl

więcej »

Flextec Butyl - termoplastyczna taśma samoprzylepna dwustronna z kauczuku syntetycznego (butylu). Odporna na warunki atmosferyczne i starzenie. Nie zawiera rozpuszczalników ani związków halogenowych. Jest paroszczelna i wodoszczelna. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, do łączenia wszelkich folii paroizolacyjnych i wiatroizolacyjnych oraz do łączenia lekkich materiałów budowlanych. Bardzo dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych. Szerokość 15 mm, grubość 1 mm. Wytrzymuje zakres temperatur od -40 oC do 90 oC. Temperatura stosowania 5 oC do 40 oC.


opak. 21 m *** cena brutto 11,21 zł/m
« zwiń
Karta Techniczna

izolacje przeciwwilgociowe samoprzylepne

BORNIthene PLUS

więcej »
BORNIthene PLUS jest samoprzylepną, odporną na zdzieranie elastyczną taśmą bitumiczną z kauczuku. Stosowana jest jako izolacja przeciwwilgociowa do uszczelniania elementów budowli. Składa się z folii dużej gęstości HDPE z powłoką polimerowo-bitumiczną i odpowiada normie DIN 18195 (2000-08). Taśma jest odporna na uderzenia deszczu, natychmiast wodoodporna po zastosowaniu, nie pękająca, dająca się obrabiać w temperaturach od -5°C do 30oC. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Nadaje się też jako paroizolacja w przegrodach. Nie jest odporna na działanie promieni UV.

opak. 15 m2 *** cena brutto 88,63 zł/m2
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

piaski ozdobne

Kamienny dywan

więcej »
Kruszywo barwne do zmieszania z żywicą Revopur TC415.

grupa I opak. 25 kg *** cena 8,35 zł/kg (naturalny, różowy, kremowy, terakota, czarny, zielony, beżowo-szary)
grupa II opak. 25 kg *** cena 11,67 zł/kg (brązowy, grafitowy, jasnoszary)
« zwiń
Instrukcja

uszczelniacze poliuretanowe

EasyPipe-Klej

więcej »

EasyPipe-Klej - jest trwale elastycznym mocno przyczepnym preparatem klejąco-uszczelniającym o wielorakim zastosowaniu. Twardnieje pod wpływem wilgoci powietrza prawie bez kurczenia się. Nie zawiera rozpuszczalnika. Bezzapachowy. Nie zawiera izocyjanianu ani halogenu. Odporny na promienie UV. Nadaje się do przyklejania, wypełniania i uszczelniania przy dobrej przyczepności do prawie wszystkich materiałów budowlanych przy: uszczelnianiu szczelin w piwnicach, przerwach roboczych, przejściach rur i kabli przez mury i fundamenty, uszczelnieniu progów drzwi na balkonach i tarasach, instalacjach geotermalnych, silosach, zbiornikach, dachach i stropodachach, dachach zielonych i użytkowych, systemach rynnowych, instalacjach paliwowych, zbiornikach, budowie łodzi itp. Doskonale spaja się ze wszystkimi hydroizolacjami polimerowo-bitumicznymi typu KMB, ale tylko w trybie „mokre na mokre”. Kolor szary.


opak. 330 ml (kartusz) *** cena brutto 260,59 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna

uszczelniacze siarczkowe

Fugenspachtel

więcej »

Fugenspachtel jest 2-składnikową elastyczną masa szpachlową na bazie nadsiarczku. Do wypełniania szczelin dylatacyjnych i montażowych w murach i betonach. Daje elastyczne uszczelnienie o wysokim stopniu odporności na wodę, wodę morską, roztwory soli, benzynę, oleje mineralne i na działanie korzeni. Nadaje się na spoiny pionowe i pochyłe w elementach budowlanych nadziemnych i podziemnych - w każdym rodzaju budownictwa: od mieszkalnych, po przemysłowe. Kolor szary lub czarny. Przenosi odkształcenia do 25% szerokości spoiny. Temperatura nanoszenia od 5 oC do 40 oC. Nanosi się szpachelką i wygładza. Po zmieszaniu obu komponentów, masę należy zużyć w ciągu 2 godzin. Szczeliny muszą być wypełnione sznurem dylatacyjnym o zamkniętych porach i zagruntowane preparatem Primer B. Wypełniać po upływie 1-2 godzin od zagruntowania. Temperatura materiału uszczelniającego powinna wynosić przed wymieszaniem minimum +10 °C, zaś podłoża nie może być niższa niż +5 °C. Przyczepność do podłoża 0,6 MPa.


opak. 2,5 l *** cena brutto 315,16 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 4 l *** cena brutto 284,25 zł/l (tylko na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja producenta

Kaltverguss KV

więcej »

Kaltverguss KV - zalewa do stosowania na zimno. Jest dwuskładnikowym materiałem uszczelniającym na bazie wielosiarczków do wypełniania szczelin dylatacyjnych oraz połączeń elastycznych. Nadaje się do zastosowań w przypadku odkształceń wynoszących do 25% szerokości szczeliny i cechuje się bardzo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Ma własności samopoziomowania, więc nadaje się wyłącznie do szczelin o nachyleniu do 3%. Po zakończeniu procesu utwardzania jest elastyczna w temperaturach od -50° C do 100° C. Nadaje się do materiałów betonowych i asfaltowych, a także do kontaktu z drewnem, metalami i tworzywami sztucznymi. Nadaje się na obciążenia ruchem kołowym samochodowym i wózków magazynowych oraz ruchu pieszego. Przed jej zastosowaniem podłoże musi być zagruntowane preparatem Primer A lub Primer B - zależnie od podłoża. Po wymieszaniu obu składników musi być zużyta w ciągu 2 godzin. Pełne utwardzenie po 24 godzinach. Skurcz nie występuje. Kolor czarny. Przed wypełnieniem, szczeliny powinny być wypełnione sznurem dylatacyjnym o zamkniętych porach. Temperatura podłoża nie niższa niż 5 oC. Temperatura materiału nie niższa niż 10 oC.


opak. 2,5 l *** cena brutto 345,09 zł/l (na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 4 l *** cena brutto 311,26 zł/l (na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
opak. 10 l *** cena brutto 279,15 zł/l (na zamówienie - czas dostawy 3 tygodnie)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja producenta

naprawy betonu - masy PC

Sperrmörtel

więcej »

Sperrmörtel - to zaprawa w proszku do zmieszania z wodą, w wyniku czego otrzymuje się gęstą zaprawę na bazie cementu doskonałą do obróbki. Zawiera substancje aktywne o właściwościach poprawiających przyczepność. Po 24 godzinach osiąga wytrzymałość na ściskanie 10 MPa, po 7 dniach 18 MPa, po 28 dniach 35 MPa. Po utwardzeniu zaprawa jest odporna na działanie wody i mrozu. Służy do wykonywania faset w pachwinach elementów betonowych, tynków uszczelniających, a także jako wodoodporna zaprawa murarska i spoinowa oraz naprawcza do betonu i murów. Nie zawiera rozpuszczalników. Przyczepność do podłoża 1,5 MPa. Współczynnik oporu dyfuzji  μ = 20.


opak. 25 kg *** cena brutto 14,16 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

kołnierze uszczelniające do rur

EasyPipe

więcej »
Dwuczęściowy system uszczelniający do przejść rur i kabli przez ściany, podłogi, stropy i stropodachy. System stosować wyłącznie z klejem uszczelniającym EasyPipe Klej. Przejścia przez: beton, mur z dowolnego materiału, drewno. Do stosowania w obrębie hydroizolacji bitumicznych typu KMB. Zawiera w komplecie specjalny klej uszczelniający EasyPipe-Kleber. Wytrzymuje ciśnienie wody 2 bar (20 m słupa wody). Odporny na promieniowanie UV. Gazoszczelny. Kołnierze wykonane z tworzywa ABS. Nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi.

nr 0001673 średnica 8-25 mm cena brutto 548,82 zł
nr 0001674 średnica 26-44 mm cena brutto 600,04 zł
nr 0001675 średnica 45-63 mm cena brutto 645,51 zł
nr 0001676 średnica 64-86 mm cena brutto 699,43 zł
nr 0001671 średnica 87-110 mm cena brutto 744,87 zł
nr 0001670 średnica 111-125 mm cena brutto 791,87 zł
nr 0001677 średnica 135-160 mm cena brutto 840,65 zł
« zwiń
Instrukcja montażu

hydroizolacje polimerowo-cementowe antysiarczanowe

Hydroizolacja antysiarczanowa RW

więcej »

Hydroizolacja RW - proszkowy silikatowy materiał złożony ze spoiw hydraulicznych, piasku kwarcowego oraz dodatków uszlachetniających - odporny na siarczany i alkalia. Stosuje się na stare zasolone i mokre mury - dla powstrzymania wody oraz soli zawartych w fundamentach. Stosowany szczególnie w części podziemnej na stare i zniszczone mury ceglane i betonowe - tuż przed zastosowaniem tynku renowacyjnego metodą „mokre na mokre”. Wytrzymuje parcie wody o ciśnieniu do 5 bar. Wytrzymałość na ściskanie 28 MPa. Nanosi się szczotką lub natryskiem.


opak. 25 kg *** cena brutto 40,97 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna

archiwum wycofanych

Repabit

więcej »

Repabit - dwuskładnikowa, szybko schnąca masa naprawcza polimerowo-bitumiczna uszlachetniona tworzywami sztucznymi, włóknem i dodatkami zwiększającymi przyczepność. Tworzy trwałą i elastyczną masę stosowaną do wykonywania wszelkiego rodzaju szybkich izolacji i miejscowych napraw hydroizolacji. W formie pasty nakładanej grubą warstwą w jednym cyklu roboczym do 7 mm. Masa naprawcza jest wodoszczelna, zakrywa pęknięcia i jest odporna na działanie substancji agresywnych występujących w naturalnym podłożu. Nie zawiera rozpuszczalników. Nadaje się na zewnątrz i do wewnątrz. Nadaje się do wykonywania faset i uszczelniania przejść rur oraz przyklejania termoizolacji do podłoży bitumicznych i mineralnych. Wymaga temperatury nie niższej niż +5 oC.


opak. 3 kg *** cena brutto 50,79 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna
7e3a524abdf978f80cea6f69e25dad0a.webp
c70634f680f2a81ce453d961feaaba39.webp
7343fddd4bf6f1c8885c4d553d6ee292.webp
1864b0865e509fa829cdb3e1ea6c7385.webp

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach w Serwisie BDB

Kontakt

Biuro Doradztwa Budowlanego
home ul. Owocowa 20,
16-070 Porosły Kolonia k/Białegostoku
mail biuro@bdb.com.pl
phone tel. 602-330-355 (po godz. 11:00)
linkedin linked in
linkedin instagram
facebook funpage
facebook
grupa domy
bez błędów
facebook
grupa sekrety budowy
domów bez błędów
facebook
grupa architekt
magister czy inżynier
facebook
grupa 15 tysięcy
porad budowlanych
2007-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.