porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

wsppracuj z nami

Oddział PZITB w Białymstoku został powołany w listopadzie 1949 r. W działalności swej korzystał z doświadczeń Polskiego Związku Inżynierów Budownictwa powstałego w 1934 r. Pierwszym Przewodniczącym Oddziału PZITB był mgr inż. arch. Lesław Jaron. Zarząd oddziału musiał początkowo pokonać wiele trudów organizacyjnych, kadrowych i finansowych. Brakowało obiektu, gdzie można było organizować zebrania, dyskusje i sympozja. Zarząd oddziału włączył się czynnie do utworzenia Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej jako pierwszej wyższej uczelni w Białymstoku. W następnych latach wzrastała systematycznie ilość członków nowego związku, osiągając w 1978 roku - 1563 osób. W kolejnych latach nastąpiło zmniejszenie. W chwili obecnej istnieją 4 koła: Koło przy Politechnice Białostockiej, Koło Terenowe, Koło Seniorów i Koło Młodych.
Kolejnymi przewodniczącymi byli: Edward Łysiak, Konstanty Gawryluk, Borys Bibiłło, Mieczysław Grzybowski, Rajmund Małyszko, Tadeusz Miller, Romuald Kosiński, Wiesław Ostrowski, Jan Wojtowicz, Stanisław Glinicki, Ryszard Dobrowolski, Czesław Dawdo, Zygmunt Milewski, i obecnie Nina Szklennik.
Przy Oddziale działa Komisja Nauki, której przez 9 lat przewodniczył Stanisław Glinicki, a kolejnymi przewodniczącymi byli: prof. Czesław Bramski, prof. Ryszard Ciołek, prof. Mikołaj Syczewski. Obecnie przewodniczącą jest dr inż. Walentyna Karpow. Od 1949 roku, uczyniono bardzo wiele dla integracji środowiska technicznego w budownictwie, szczególnie w pierwszych latach odbudowy zrujnowanego w ponad 80% przez wojnę miasta Białegostoku i całego województwa. Obecnie jesteśmy jednym z 31 oddziałów PZITB w Kraju. Stowarzyszenie nasze nadal organizuje kursy i seminaria, które przyczyniają się do pogłębiania wiedzy zawodowej wśród kadry technicznej budownictwa.

„Przegląd Budowlany” został założony w 1929 roku przez Stowarzyszenie Zawodowe Polskich Przemysłowców Budowlanych w Warszawie, a od roku 1934 jest organem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.
Miesięcznik „Przegląd Budowlany”, którego zarówno treść jak i szata graficzna uległy przez te lata zasadniczej zmianie, ma 60 stron objętości i drukowany jest w pełnym kolorze. Zachowując najlepsze tradycje z ostatnich 78 lat istnienia na rynku publikacji o charakterze naukowo-technicznym „Przegląd Budowlany” jest pismem, którego ambicją jest dostarczenie swojemu odbiorcy pełnej, aktualnej i profesjonalnie przygotowanej informacji z szeroko pojętego rynku budowlanego.
Merytoryczna zawartość miesięcznika: Rynek budowlany, Artykuły problemowe, Forum wymiany doświadczeń, Przegląd Młodych


Miesięcznik DACHY poświęcony jest szerokiej tematyce dachów, stropodachów i pokryć dachowych - wydawany od roku 2000 przez Polskie Centrum Budownictwa Difin i Müller Sp. z o.o. Magazyn skierowany jest przede wszystkim do wykonawców, projektantów, dystrybdystrybutorów materiałów pokryciowych oraz do wszystkich osób związanych z dachami - zawodowo lub prywatnie.
W każdym wydaniu publikowane są fachowe informacje na temat nowych produktów i technologii, artykuły o charakterze teoretycznym i praktycznym, prezentacje inwestycji oraz wiadomości branżowe. DACHY współpracują ze wszystkimi najważniejszymi stowarzyszeniami i klubami dekarskimi. Co roku do jednego z wiosennych wydań dołączana jest płyta CD ze wszystkimi wydaniami z poprzedniego roku.
Redakcja działa także na rzecz podnoszenia jakości prac dekarskich, wydając książki przydatne wykonawcom. W cyklu tym ukazały się już następujące pozycje: "Technika układania dachówki karpiówki" oraz "Ceramiczne pokrycia dachowe. Szczegóły wykonawcze".

Budownictwo.org to największy w Polsce portal branży budowlanej. Skupia firmy budowlane, deweloperów, pośredników nieruchomości oraz specjalistów z dziedziny architektury oraz zabezpieczenia obiektów. W serwisie jest dostępnych wiele usług, które przyczyniają się do zwiększenia zysków użytkowników portalu. Skuteczna reklama serwisu w Internecie obfituje sporą liczba odwiedzin, dzięki czemu firmy będące aktywnymi użytkownikami serwisu skutecznie docierają do klientów i znajdują odbiorców na swoje produkty i usługi.Gotowe projekty domów jednorodzinnych
Atrakcyjne promocje, loterie i konkursy. Ogólnopolskie biuro sprzedaży, z ofertą ponad 2000 gotowych projektów domów jednorodzinnych. Fachowa porada i pomoc w znalezieniu projektu, dopasowanego do charakteru otoczenia i specyfiki działki inwestora.
Oferta obejmuje również projekty domów letniskowych, projekty garaży i budynków gospodarczych, projekty domów wielorodzinnych, szeregowych, bliźniaczych wykonanych w różnej technologii.
Szczegółowa wyszukiwarka projektów pozwoli na szybkie znalezienie wymarzonego domku.


Firma ECOVARIO Sp. z o.o. to centrum kompetencji ociepleń od wewnątrz oraz walki z wilgocią i zagrzybieniem.


Naszą misję realizujemy przy ścisłej współpracy z pracowniami architektoniczno-projektowymi i środowiskiem konserwatorskim, a także firmami wykonawczymi w zakresie konserwacji zabytków i termomodernizacji od wewnątrz na terenie całago kraju.


Chętnie służymy poradą, a dla zainteresowanych przeprowadzamy obliczenia cieplno-wilgotnościowe dla podanych przez Państwa przegród konstrukcyjnych przed i po termoizolacji od wewnątrz płytami klimatycznymi.
Sprawdzamy w ten sposób: w którym miejscu nastąpi kondensacja pary wodnej, jakie temperatury uzyskamy na przegrodach, jaki otrzymamy współczynnik przewodzenia ciepła U przed i po dociepleniu różnymi grubościami płyt.Miesięcznik FORUM BUDOWLANE wydawany jest przez
Polskie Centrum Budownictwa DIFIN i MULLER Sp. z o.o.
Stałe działy miesięcznika, to: techniki i technologie, rynek budowlany, oprogramowanie, przegląd, przegląd techniczny, prawo, giełda maszyn używanych, wynajem maszyn i inne.Czym jest BuildDesk?
BuildDesk Polska Sp. z o.o. jest niezależną firmą konsultingową i doradczą, specjalizującą się w zagadnieniach związanych z efektywnością energetyczną w budynkach. Filozofia działania BuildDesk oparta jest na współpracy z najlepszymi specjalistami danej dziedziny, aby zaoferować rozwiązania najlepiej dopasowane do potrzeb klienta. BuildDesk przygotowuje narzędzia i rozwiązania dedykowane dla grup związanych zawodowo z problematyką analizy, auditingu i certyfikacji energetycznej.
Istnienie BuildDesk w Polsce jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na działania wspomagające poprawę efektywności energetycznej w budownictwie. Istotnym obszarem zainteresowań firmy jest budowa polskiego rynku doradztwa energetycznego i przygotowanie społeczeństwa do zmian, których wymagać będzie unijna dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD).

Narzędzia BuildDesk
Komercyjne narzędzia informatyczne oferowane przez BuildDesk są zawsze dopasowane do obowiązujących w danym kraju przepisów. Tworzymy je przy współpracy z najlepszymi specjalistami w danej dziedzinie. Współpracujemy z praktykami, aby stworzyć narzędzie idealnie odpowiadające potrzebom klienta. BuildDesk zwraca szczególną uwagę na wykorzystywanie w swoich programach aktualnych norm i przepisów i zapewnia ciągłe uaktualnianie do nowo wprowadzanych regulacji prawnych.

BuildDesk w Europie
BuildDesk jest międzynarodową firmą konsultingową specjalizującą się w efektywności energetycznej budynków. Firma powstała w 2001 roku w Danii i posiada biura w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Austrii oraz w Polsce.
Międzynarodowe doświadczenia i wiedzę wykorzystuje jako doradca w zakresie strategii oszczędzania energii i doboru odpowiednich narzędzi dla podmiotów gospodarczych i administracyjnych. Firma współpracuje z organami administracji rządowej, stowarzyszeniami architektów i inżynierów budowlanych, dostawcami energii czy właścicielami budynków.

W każdym kraju BuildDesk oferuje rozwiązanie dopasowane do lokalnych przepisów i uwarunkowań, ale jednocześnie wykorzystujące najlepsze doświadczenia z innych krajów.


Chemia budowlana
Portal wiedzy na temat chemii budowlanej. Wiadomości, nowości na rynku, porady, systemy, technologie, produkty, aranżacje, inspiracje. Specjalne działy dla wykonawców, hurtowników, projektantów, cenniki producentów, szczegółowe opisy produktów.
Portal nie tylko dla profesjonalistów.
Cała branża w jednym miejscu!


Miesięcznik kolportowany drogą pocztową do firm branży instalacyjnej, grzewczej, wentylacyjnej, biur
projektowych, producentów, firm handlowych, spółdzielni mieszkaniowych, wydziałów wyższych uczelni technicznych na obszarze całego kraju.
Tematyką obejmuje trzy działy:
grzewczy
instalacje wodno-kanalizacyjne
wentylacyjno - klimatyzacyjny

Wydawcą jest Wydawnictwo "Technika Budowlana" Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.

Wydawnictwo przywiązuje najwyższą uwagę do rzetelności dystrybucji i gwarantuje reklamodawcom pełną dystrybucję całego nakładu. Najwyższy nakład (15 390 egzemplarzy) wśród pism branży instalacyjnej w Polsce. Wszystkie egzemplarze wysyłane są do abonentów (zero zwrotów!). Nakład i sposób dystrybucji są szczegółowo kontrolowane przez ZKDP.
Czytelnicy:
firmy wykonawcze (73,4%), projektowe (16,8%), handlowe (32,9%), producenci (6,5%) i inni.


Internetowy serwis www.ogrzewnictwo.pl istnieje na rynku od 2006 r.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z branżą ogrzewniczą między innymi, zajmuje się takimi zagadnieniami jak: kominki, grzejniki, piece, instalacje grzewcze c.o., a także energia odnawialna, audyty energetyczne, itp.
Nadrzędnym celem serwisu jest zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich liczących się na rynku firm z branży grzewczej oraz dostarczenie aktualności związanych z najnowszymi wydarzeniami, informacji o promocjach, produktach, spotkaniach branżowych, szkoleniach, przepisach prawnych, itp.

Serwis zawiera moduły umożliwiające samodzielne zamieszczanie publikacji, ogłoszeń, ofert pracy, artykułów i produktów, a także wysyłanie i odbieranie zapytań ofertowych. Znajduje się tu również forum dyskusyjne z możliwością zadawania pytań fachowcom z branży. W serwisie jest też księgarnia branżowa z publikacjami wiodących wydawnictw zajmujących się tematyką ogrzewnictwa.


Serwis Informacyjny INFO-NET zawiera selekcjonowane informacje (wg branż) o ponad 500 000 firm polskich. Współpracując z około 200 urzędami miast - informacje te zamieszczane są również na ich stronach w naszym katalogu.2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.