porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
jesteś:
architektem, projektantem,
kierownikiem, wykonawcą,
inwestorem
?
jeśli tak, to serwis dla Ciebie
!

produkty i technologie


Bonus Użytkownikom serwisu BDB!   Rabat przy zakupie produktów wskazanych kuponem!

Wpisz nieodmienialną część szukanej frazy, np. "ław",
a będą wyświetlone wyniki zawierające wszystkie odmiany:
ław, ławą, ławami, ławy, ława, ławie itd.
alfabetyczny spis produktów


więcej »

Świadome budowanie oznacza dla nas odpowiedzialne kształtowanie świata. Od ponad 60 lat wykorzystujemy naszą wiedzę i energię, aby budować trwale i estetycznie, chroniąc przy tym ludzi i środowisko. 


Głównym elementem filozofii Sto jest nasza misja "Budować świadomie“, zgodnie z którą stale rozwijamy profesjonalne produkty oraz rozwiązania systemowe elewacyjne i do wnętrz. Zapewniamy fachowe doradztwo na każdym etapie planowania i realizacji projektu budowlanego. Wyznaczamy standardy technologiczne i estetyczne. Działamy w czterech obszarach: elewacji, wnętrz, posadzek i ochrony betonu. Nasze doświadczenie, usługi i innowacyjność są zawsze bliskie klientowi. Realizujemy również naszą wizję bycia liderem technologii w projektowaniu przestrzeni życiowej dostosowanej do potrzeb ludzkich na całym świecie.


Wartości naszej marki stosujemy w praktyce w kontaktach z Państwem jako naszymi klientami. Blisko człowieka - zapewniamy indywidualne doradztwo i usługi. Nasze centra sprzedaży są niemal na całym świecie, a ich sieć stale się rozrasta. Dzięki temu jesteśmy zawsze tam, gdzie wymaga tego klient i zapewniamy szybkie i kompetentne wsparcie w każdej fazie projektu. Nasze produkty i systemy zapewniają bezpieczeństwo, ochronę i oszczędność energii. Ponad 100 mln m² powierzchni referencyjnych zapewnia systemowi StoTherm Classic® pozycję jednego z najskuteczniejszych rozwiązań elewacyjnych.

Wyznaczamy standardy. 160 naszych specjalistów z działu rozwoju poszukuje stale nowych rozwiązań. Rezultat, to ponad 200 patentów i liczne nagrody dla innowacyjnych produktów i systemów. Nasze marki:


Systemy ociepleń metodą BSO i wentylowane, kleje, zaprawy, farby i tynki, lazury, lakiery, narzędzia.Produkty do ochrony i renowacji betonu i żelbetu oraz powłoki i nawierzchnie posadzkowe.Wentylowane, podwieszane systemy elewacyjne, systemy akustyczne oraz elementy architektoniczne i profile dekoracyjne.Kamienie naturalne różnych granulacji na elewacje, parapety, posadzki i wyłożenia.Produkty izolacyjne EPS wyznaczają nowe standardy dzięki technologii InnoPearls z wykorzystaniem 10% recyklingu i surowców wolnych od HBCD.Systemy ociepleń, tynki, farby, kleje i zaprawy, rozwiązania systemowe do elewacji, wnętrz, balkonów i posadzek.Lekkie okładziny ścienne, tynki akrylowe, tekstury i wykończenia architektoniczne, listwy i kolumny oraz akcesoria do renderowania. 


Strukturalne panele ścienne i gotowe panele STO na ramie stalowej formowanej na zimno są montowane wg technologii Porsche Consulting.


Granulat szklany ekspandowany i panele akustyczne wykonane ze szkła pochodzącego z recyklingu.Lakiery, farby wewnętrzne i zewnętrzne, środki do konserwacji drewna i akcesoria specjalne.


Masy szpachlowe i dekoracyjne, gładzie szpachlowe ręczne i maszynowe, tynki, powłoki wewnętrzne ozdobne.


Ceramiczne okładziny elewacyjne i do wnętrz, ceramika posadzkowa na tarasy i balkony: płytki porcelanowe i kamienne.


Wysokiej jakości farby i powłoki do wnętrz i renowacji. Sto posiada mniejszościowy udział w spółce JONAS Farbenwerke.


Systemy poliuretanowych posadzek dla biznesu i przemysłu, nawierzchnie sportowe do wnętrz i na zewnątrz, hydroizolacje do specjalnych zastosowań. 


 

« zwiń

znaleziono: 625

barwniki do farb

StoColor Tint

więcej »

Środek pigmentujący na bazie dyspersyjnej. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, jako farba do bezpośredniego użycia lub środek pigmentujący, odpowiednia do wykonywania mniejszych powierzchni o intensywnym kolorze, do zabarwiania farb elewacyjnych Sto na bazie dyspersyjnej, zmiana stopnia połysku matowych i błyszczących farb dyspersyjnych po dodaniu StoColor Tint, tynki organiczne barwić maks. 1% środka StoColor Tint. Nie nadaje się do barwienia produktów silikatowych. Właściwości: dobra dyfuzyjność, produkt hydrofobowy. Należy przestrzegać danych zawartych w odpowiednich instrukcjach technicznych produktów. Zużycie w zależności od zastosowania. Wygląd: jedwabisty mat.tubka *** cena brutto 73,80 zł/tubka
« zwiń
Karta Techniczna

StoTint Aqua

więcej »

Pasta pigmentowa nie zawierająca spoiwa. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, do barwienia wodorozcieńczalnych systemów powłokowych. Właściwości: tylko do tynków i powłok. W zależności od materiału powłokowego dodać maks. 1% w proporcjach wagowych, materiał najpierw zabarwić, a dopiero potem rozcieńczyć. Wygląd w zależności od intensywności kolorów oraz używanego materiału (powłoka, tynk).butelka *** cena brutto 196,80 zł/butelkę kolory: 001, 002, 005, 010
butelka *** cena brutto 233,70 zł/butelkę kolory: 003, 009
butelka *** cena brutto 393,60 zł/butelkę kolory: 004, 006, 007
butelka *** cena brutto 528,90 zł/butelkę kolory: 008
« zwiń
Karta Techniczna

cementy specjalne

StoFlexyl Cement

więcej »
Cement specjalny do StoFlexyl. Zastosowanie na zewnątrz w połączeniu ze StoFlexyl.
Właściwości: typ CEM II B-LL 42,5 R. Wygląd biały cement.
Minimalna temperatura podłoża i powietrza 5 °C, maksymalna temperatura podłoża i powietrza 30 °C. Stosunek wagowy mieszaniny: StoFlexyl : cement CEM II B/LL 42,5 R = 1,0 : 1,0
Zużycie mieszaniny:
- uszczelnienie 7,80 kg/m²
- klejenie 4,00 kg/m²
- powłoka gruntująca i przeciwwilgociowa 1,00 kg/m²
- zbrojenie 2,60 kg/m²
Kolejną warstwę nanosi się po odczekaniu przynajmniej 24 godzin.

« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

elewacje wentylowane

Sto-Dämmstoffhalter DH

więcej »
Kołek wbijany do mocowania materiałów termoizolacyjnych w elewacjach wentylowanych. Z tworzywa sztucznego, z ogranicznikiem zapewniającym osadzenie na głębokości dokładnie 30 mm, zapobiega efektowi wybrzuszania płyt wskutek późniejszego umieszczenia talerzyka, zgodne ze standardem domu pasywnego. Aplikacja: głębokość otworu wierconego ≥ 40 mm, średnica wiertła 8 mm, głębokość zakotwienia ≥ 30 mm (w nośnym podłożu).
Format ⌀ talerzyka mocującego 90 mm, długości trzpieni dla materiałów izolacyjnych o grubości 60 do 300 mm. Dwuczęściowy uchwyt materiału izolacyjnego, trzpień i talerzyk należy zamawiać oddzielnie, oznaczenie typu wyznacza maksymalną grubość mocowanego materiału izolacyjnego (nie długość trzpienia).
Zastosowania na zewnątrz do mocowania lekkich materiałów izolacyjnych do podwieszanych elewacji wentylowanych, uniwersalne zastosowanie dla wszystkich materiałów budowlanych, do betonu, materiałów budowlanych pełnych i z otworami, lekkiego, porowatego betonu z materiałów hałdowych i betonu komórkowego, kategoria, użytkowa A, B, C, D, E.

« zwiń

Sto-Fassaden-Schrauben

więcej »
Wkręty mocujące do płyt podtynkowych StoVentec. Materiał: stal nierdzewna. Wprowadzanie: aktywacja Torx TX25, forma łba: łeb wpuszczany.
Format 5,0 x 42 mm (do podkonstrukcji na drewnianej płycie nośnej 12 mm); 5,5 x 24 mm (do podkonstrukcji na aluminiowej płycie nośnej 12 mm); 6,0 x 28 mm (do podkonstrukcji na stali do 1 mm grubości / płycie nośnej 12 mm).
Zastosowania do mocowania płyt podtynkowych StoVentec na podkonstrukcji.

« zwiń

Sto-Kantenschutzprofil G

więcej »
Profil ochronny do krawędzi płyty podtynkowej. Zastosowanie na zewnątrz do zabezpieczania pionowych oraz poziomych krawędzi płyty podtynkowej, np. w obszarze okien i cokołów. Właściwości: z tworzywa sztucznego PCV, z perforowanym profilem i zintegrowaną siatką zbrojącą. Format długość 250 cm. Kolor biały.

« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

Sto-Lüftungsprofil

więcej »
Profil wykończeniowy i wentylacyjny zapewniający ochronę przestrzeni wentylowanej elewacji przed szkodnikami. Profil wykończeniowy i wentylacyjny zapobiegający przedostawaniu się małych zwierząt do przestrzeni wentylowanej. Z aluminium. Format długość 250 cm, wolny przekrój przepływu 30 x 40 mm: 92/139 cm²/m.b., wolny przekrój przepływu 40 x 100 mm: 150 - 200/450 - 500 cm²/m.b.

« zwiń

Sto-Rahmendübel VF BVEZ-01 10

więcej »
Łącznik ramowy do uchwytów ściennych w podwieszanych elewacjach wentylowanych. Łącznik ze śrubą z łbem kołnierzowym ze stali ocynkowanej, do betonu, cegły pełnej, bloczków wapienno-piaskowych i bloczków z lekkiego betonu. Aplikacja: wprowadzanie przy użyciu końcówki - typ Torx T40. Używać wysokowydajnych wkrętarek. Łącznik musi być zakotwiony w nośnym podłożu na głębokość co najmniej 40 mm. Beton: głębokość otworu wierconego ≥ 50 mm, głębokość zakotwienia ≥ 40 mm. Mur: głębokość otworu wierconego ≥ 60 mm, głębokość zakotwienia ≥ 50 mm. Format ⌀ 10 mm. Kolor niebieska barwa rozpoznawcza. Zastosowania do kotwienia podkonstrukcji metalowych w podłożu.

« zwiń
Deklaracja Producenta

Sto-Rahmendübel VF UEZ-01 10

więcej »
Łącznik ramowy do uchwytów ściennych w podwieszanych elewacjach wentylowanych. Łącznik ze śrubą z łbem kołnierzowym - ze stali ocynkowanej, do betonu, cegły pełnej, bloczków wapienno-piaskowych, bloczków lekkiego betonu, cegieł pustakowych, lekkich cegieł pustakowych, pustaków wapienno-piaskowych, pustaków z betonu lekkiego i lekkiego porowatego betonu z materiałów hałdowych.

Aplikacja: wprowadzanie przy użyciu końcówki - typ Torx T40 (używać wysokowydajnych wkrętarek). Łącznik musi być zakotwiony w nośnym podłożu na głębokość co najmniej 70 mm. Głębokość otworu wierconego ≥ 80 mm. Format ⌀ 10 mm. Kolor czerwona barwa rozpoznawcza. Zastosowania do kotwienia podkonstrukcji metalowych w podłożu.

« zwiń
Deklaracja Producenta

Sto-Regenabweisprofil G

więcej »
Profil odcinający z kapinosem. Zastosowanie na zewnątrz do zamykania elewacji StoVentec od góry w obszarze attyki i poniżej podokiennika. Właściwości z tworzywa sztucznego PCV z perforowanym profilem i zintegrowaną siatką zbrojącą.
Długość 250 cm.

« zwiń
Karta Techniczna

Sto-Schraubdübel H 60

więcej »
Łącznik do płyt termoizolacyjnych ze styropianu. Montaż wpuszczany w celu ukrycia kołków. Montaż wpuszczany bez wytwarzania pyłu na skutek frezowania. Zalecana głębokość zakotwienia > 25 mm, montaż w jednej płaszczyźnie z powierzchnią przy użyciu końcówki T25 i zaślepianie otworów na śruby za pomocą dołączonego elementu zamykającego, głęboki montaż w EPS za pomocą Sto-Thermodübel II MT i przykrycie kołków za pomocą Sto-Thermodübel Rondell. Średnica talerzyka 60 mm, średnica gwintu śruby 6 mm. Długość: 80 mm, 100 mm, 120 mm, 140 mm. Długości specjalne dostępne na zapytanie. Kolor biały.

Zastosowanie na zewnątrz, do drewna i materiałów płytowych, do blach o grubości do 0,75 mm, do mocowania płyt styropianu w systemach ociepleń ETICS równo z powierzchnią lub w sposób wpuszczany.

« zwiń

StoVentec Glass

więcej »
Panel do podwieszanych elewacji wentylowanych, prefabrykowany. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz, montaż prefabrykowanych paneli na podkonstrukcji na budowie, na powierzchnie ścian i sufitów. Właściwości: szkło hartowane o grubości 6 lub 8 mm, barwa poprzez emaliowanie spodniej strony, klejone na całej powierzchni na płycie podtynkowej 20 mm z granulatu szklanego, od spodniej strony przykręcane profile nośne, trudno zapalne wg DIN 4102, masa ok. 30 kg/m², grubość panelu bez profilu nośnego 30 mm + 0 mm - 2 mm przy grubości szkła 6 mm, do wyboru szkło badane lub nie metodą “heat soak test”, klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień zgodnie z normą PN-EN 13501-1: B-s1, d0.
Format maks. szer. x wys.: 1,25 x 2,60 m lub 2,60 x 1,25 m. Większe formaty dostępne na specjalne zamówienie. Minimalna długość krawędzi 10 cm lub minimalna długość dłuższej krawędzi 30 cm. Wygląd wysokiej jakości powierzchnia szklana bez widocznego mocowania, duży wybór kolorów, nieograniczony współczynnik odbicia rozproszonego, szkło zielone lub białe.
Montaż według obliczeń statycznych przy użyciu dopuszczonych do obrotu
elementów mocujących, równość: tolerancje zgodnie z normą PN-EN ISO 12543.


« zwiń
Karta Techniczna

StoVentec Trägerplatte S

więcej »
Płyta podtynkowa z granulatu szklanego. Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień zgodnie z normą EN 13501-1: A2-s1, d0. Odporne na mróz, materiał odporny na obciążenia mechaniczne, niewielka masa, łatwa obróbka, cięcie nożem introligatorskim. Nie wrażliwy na wilgoć, jednak nieprzeznaczony do trwałego kontaktu z wodą w stanie ciekłym. Ciemny kolor, obustronnie widoczna siatka zbrojąca.
Aplikacja: możliwość obróbki za pomocą wszelkich ogólnodostępnych narzędzi (noży, pił itp.), mocowanie wkrętami na podkonstrukcji. Format 1200 x 800 x 12 mm, 2400 x 1200 x 12 mm.
Dla niepalnych struktur systemowych (A2-s1,d0) zgodnie z EN 13501 w systemie StoVentec S, M, C stronę zwróconą w kierunku szczeliny wentylacyjnej należy ewentualnie, w zależności od krajowych aprobat, pokryć środkiem StoPrep Ventec A (gramatura powłoki 165 g/m²).

Zastosowania uniwersalne zastosowanie dla wszystkich rodzajów podłoży i konstrukcji w technice suchej zabudowy, wykonywanie poszycia na konstrukcjach okrągłych. 
NA ZEWNĄTRZ: płyta podtynkowa do stosowania we wszystkich systemach ociepleń StoTherm, płyta podtynkowa do stosowania jako okładzina elewacyjna i sufitowa w systemach podwieszanych elewacji wentylowanych, ochrona przed uderzeniami w tynkach izolacyjnych i systemach izolacyjnych, pokrywanie podłoży nienośnych, otworów i skrzynek rolet.
WEWNĄTRZ: osłona ścianek działowych i sanitarnych elementów ścian przednich, na ścianach, sufitach, skosach, pod dachem, w pomieszczeniach piwnicznych, podłoże z płytek i szpachlowanie w obszarach ścian, do klasy oddziaływania wody W2-1 lub W3-1. W pomieszczeniach wilgotnych i mokrych wymagane prawidłowe uszczelnienie zgodnie z DIN 18534.

« zwiń
Karta Ekologii

farby akrylowe

StoColor Crylan

więcej »

Farba elewacyjna czysto akrylowa. Zastosowanie: na zewnątrz, do wysoce kryjących powłok na podłożach mineralnych i organicznych. Właściwości: zachowuje strukturę, bardzo dobre właściwości kryjące, niska absorpcja wody, dobra dyfuzyjność, produkt odporny na działanie alkaliów. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiona wg systemu StoColor. Wsp. oporu dyfuzji μ = 8200. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem, natrysk hydrodynamiczny.

zużycie 0,15 - 0,20 l/m2 na warstwęopak. 15 l *** cena brutto 35,10 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 37,10 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Dryonic®

więcej »
Farba elewacyjna akrylowa z Dryonic® Technology, bioniczny efekt, zapewniający suche elewacje i chroniący przed rozwojem alg i grzybów,, bez biobójczej warstwy ochronnej. Na zewnątrz na mineralne i organiczne podłoża, na ETICS, na beton, na elementy elewacyjne StoDeco Fassadenelementen, na elewacje z płyt włókno-cementowych, na niemal wszystkie podłoża budowlane. Na nienarażone na zaleganie śniegu powierzchnie elewacyjne o nachyleniu od 45° do 90°, na elewacje z blachy trapezowej (np. powlekane metodą coil coating), na ocynkowane podłoża metalowe (np. rury spustowe), na elewacje HPL (High Pressure Laminate), nadaje się również na powierzchnie dachowe o nachyleniu > 3°, np. z dachówek cementowych, ceramicznych i z włókno-cementu (bezazbestowego) oraz pokryć blaszanych.
Zastosowanie bioniki pozwalające na bardzo szybkie wysychanie po deszczu lub pojawieniu się rosy. Dostępne również z X-black Technology: ochroną termiczną redukującą nagrzewanie spowodowane słońcem. Najwyższy stopień bieli, wysoka różnorodność i stabilność kolorów. Brak "efektu zarysowania” dzięki znikomemu odbarwieniu wypełniacza. Bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna, zachowuje strukturę podłoża. Spoiwo na bazie czystego akrylu. Dyfuzyjność CO2: klasa C1 wg EN 1062-1, bardzo dobre właściwości kryjące, produkt odporny na działanie alkaliów,
bardzo dobra przyczepność na wszystkich podłożach. Nie zawiera biobójczej warstwy ochronnej. Wygląd jedwabisty mat (G3) wg EN 1062-1. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 2520.
Zużycie 0,12 - 0,15 l/m2 na warstwę.

« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii Charakterystyka

StoColor Dryonic® G

więcej »

Farba akrylowa elewacyjna (serii IQ) z technologią Dryonic® Technology, wykorzystującą zasady bioniki, z efektem szybko wysychającej elewacji odpornej na algi i grzyby, bez biobójczej warstwy ochronnej. Zastosowanie: na zewnątrz na mineralne i organiczne podłoża - na niemal wszystkie podłoża budowlane, na skośne nie narażone na zawilgocenia podłoża o nachyleniu do 45°, na beton, na elewacje z blachy trapezowej, na ocynkowane podłoża metalowe (np. rury spustowe), na elewacje z płyt włókno-cementowych, na elewacje HPL (High Pressure Laminate), na drewno o ograniczonej stabilności wymiarowej (np. podbitki dachowe).

 

Właściwości: zastosowano bionikę pozwalającą na bardzo szybkie wysychanie po deszczu lub pojawieniu się rosy, dostępne również z X-black Technology (osłoną termiczną redukującą nagrzewanie przez słońce), najwyższy stopień bieli, wysoka różnorodność i stabilność kolorów, minimalne odbarwienie wypełniacza, bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna, zachowuje strukturę, spoiwo na bazie czystego akrylu, dyfuzyjność CO2: klasa C1 wg EN1062-1, bardzo dobre właściwości kryjące, produkt odporny na działanie alkaliów, bardzo dobra przyczepność na wszystkich podłożach, bez biobójczej warstwy ochronnej. Wygląd jedwabiście matowy (G3) wg EN 1062-1. 


Kolory: biały oraz barwiony wg systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, wałek, natrysk hydrodynamiczny.  Wsp. oporu dyfuzji  μ = 2520.

- zużycie 0,12-0,15 l/m2 na warstwę, wymaga dwóch warstw


opak. 15 l *** cena brutto 65,80 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 68,30 zł/l (barwiona)
opak. 15 l *** cena brutto 93,50 zł/l (barwiona X-black)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Dryonic® M

więcej »
Farba elewacyjna z efektem metalicznym i Dryonic® Technology, z bionicznym efektem
zapewniającym suche elewacje. Zastosowanie na zewnątrz i do wnętrz, na mineralne i organiczne podłoża, na systemy ociepleń ETICS, BSO, na podwieszane elewacje wentylowane, na beton, na elementy elewacyjne StoDeco Fassadenelementen, na elewacje z płyt włókno-cementowych, na wyprawy tynkarskie, tapety oraz okładziny ścienne i sufitowe we wnętrzach, na niemal wszystkie podłoża budowlane, na nie narażone na zaleganie śniegu powierzchnie elewacyjne o nachyleniu od 45° do 90°, na elewacje z blachy trapezowej (np. powlekane metodą coil coating), na ocynkowane podłoża metalowe (np. rury spustowe), na elewacje HPL (High Pressure Laminate), nadaje się również na powierzchnie dachowe o nachyleniu > 3°, np. z dachówek
cementowych, ceramicznych i z włóknocementu (bezazbestowego) oraz pokryć
blaszanych. Właściwości: zastosowanie bioniki pozwalające na bardzo szybkie wysychanie po deszczu lub pojawieniu się rosy, dostępne również z X-black Technology: ochroną termiczną redukującą nagrzewanie spowodowane słońcem, wysoka różnorodność i stabilność kolorów. Brak "efektu zarysowania” dzięki znikomemu odbarwieniu wypełniacza, bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna, spoiwo na bazie czystego akrylu, dyfuzyjność CO2: klasa C1 wg EN 1062-1, wysoka siła krycia, dobra dyfuzyjność, produkt odporny na działanie alkaliów, bardzo dobra przyczepność na wszystkich podłożach, bez biobójczej warstwy ochronnej. Wygląd kolor z efektem metalicznym i eloksalowanym od matu do jedwabistego połysku.
W przypadku systemów ETICS, BSO zastosowanie w danym obiekcie należy
skonsultować ze specjalistą fizyki budowli. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 6300. Zużycie na warstwę kryjąco 0,10 - 0,12 l/m².« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii Charakterystyka

StoColor Dryonic® S

więcej »
Farba elewacyjna z Dryonic® Technology i dodatkową SunBlock Technology dla największej różnorodności i stabilności kolorów, bez biobójczej warstwy ochronnej. Zastosowanie na zewnątrz na mineralne i organiczne podłoża, na ETICS, BSO, na beton, na elementy elewacyjne StoDeco Fassadenelementen, na elewacje z płyt włókno-cementowych, na niemal wszystkie podłoża budowlane, na nie narażone na zaleganie śniegu powierzchnie elewacyjne o nachyleniu od 45° do 90°, na elewacje z blachy trapezowej (np. powlekane metodą coil coating), na ocynkowane podłoża metalowe (np. rury spustowe), na elewacje HPL (High Pressure Laminate), nadaje się również na powierzchnie dachowe o nachyleniu > 3°, np. z dachówek cementowych, ceramicznych i z włóknocementu (bezazbestowego) oraz pokryć blaszanych.
Właściwości: zastosowanie bioniki pozwalające na bardzo szybkie wysychanie po deszczu lub pojawieniu się rosy, dostępne również z X-black Technology: ochroną termiczną redukującą nagrzewanie spowodowane słońcem, najwyższa różnorodność kolorów, najwyższa stabilność koloru. Brak "efektu zarysowania” dzięki znikomemu odbarwieniu wypełniacza, bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna, zachowuje strukturę podłoża, spoiwo na bazie czystego akrylu, dyfuzyjność CO2: klasa C1 wg EN 1062-1, bardzo dobre właściwości kryjące, dobra dyfuzyjność, produkt odporny na działanie alkaliów, bardzo dobra przyczepność na wszystkich podłożach, bez biobójczej warstwy ochronnej. Wygląd matowy. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 2520. Zużycie na warstwę 0,12 - 0,15 l/m².


« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

StoColor Dryonic® Wood

więcej »
Farba elewacyjna z Dryonic® Technology, na podłoża drewniane, z bionicznym efektem zapewniającym suche elewacje. Zastosowanie na zewnątrz do powierzchni drewnianych niekonstrukcyjnych i konstrukcyjnych, w ograniczonym stopniu poza konstrukcjami szkieletowymi. Właściwości: zastosowanie bioniki, pozwalające na bardzo szybkie wysychanie po deszczu lub pojawieniu się rosy, X-black Technology zapewnia utrzymywanie temperatury na poziomie 65°C, największa różnorodność i stabilność kolorów dzięki SunBlocker Technology, wysoka odporność na działanie warunków pogodowych, bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna, spoiwo na bazie czystego akrylu, bardzo dobre właściwości kryjące, dobra dyfuzyjność, zapobieganie kapaniu, ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu się, zachowanie struktury drewna, izoluje wiele składników drewna. Wygląd matowy w zależności od kąta patrzenia i gatunku drewna powierzchnia może mieć jedwabiście matowy wygląd. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 5388. Wilgotność drewna drzew liściastych: maks. 12%. Wilgotność drewna drzew iglastych: maks. 15%. Zużycie na warstwę 0,12 - 0,15 l/m².


« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii Charakterystyka

StoColor Lotusan AimS®

więcej »
Farba elewacyjna z Lotus-Effect® Technology, z dodatkiem surowców odnawialnych, naturalna ochrona przed, glonami i grzybami. Zachowuje strukturę podłoża, bardzo dobra przepuszczalność CO2, bardzo dobrze przepuszcza parę wodną, podwyższona odporność na zwilżanie, Lotus-Effect® Technology (ograniczona przyczepność cząstek brudu i samooczyszczanie przy opadach deszczu, brud spływa wraz z deszczem), naturalna ochrona przed rozwojem glonów i grzybów, bez biobójczej warstwy ochronnej, niski skurcz. Kolor biały. Wygląd: mat.


Na zewnątrz, do wykonywania powłok na podłożach mineralnych i organicznych. Nie nadaje się na powierzchnie poziome lub nachylone. Nadaje się do ociepleń ETICS. Uzyskała z certyfikat „Blauer Engel”. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 39. Zużycie na warstwę 0,17 - 0,20 l/m2. Wymagane minimum dwie warstwy. Drugą i kolejne warstwy nanosić po całkowitym wyschnięciu poprzedniej. Nanoszenie: pędzlem, wałkiem, natryskiem bezpowietrznym.


« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Maxicryl

więcej »

Farba elewacyjna akrylowa (o podwyższonym standardzie) o najszerszej kolorystyce i najwyższej stabilności barwy. Zastosowanie: na zewnątrz, do powłok o intensywnych kolorach na podłożach mineralnych i organicznych. Właściwości: zachowuje strukturę, wysoka hydrofobowość, produkt odporny na działanie alkaliów, bardzo dobra przyczepność, spoiwo na bazie czystego akrylu, produkt szczególnie zalecany do intensywnych kolorów. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiona wg systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Sd = 1,33 m (μ = 8900).

Zużycie 0,15-0,18 l/m2 na warstwę.opak. 15 l *** cena brutto 41,10 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 43,10 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Opticryl Gloss

więcej »

Niskoemisyjna, błyszcząca farba akrylowa do wnętrz, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro 2 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, do zachowujących strukturę i odpornych na zużycie powierzchni ścian i sufitów, szczególnie do tapet z włókna szklanego StoTap/StoTex. Właściwości:wysoka siła krycia, dobry rozpływ, wysoki stopień bieli, materiał odporny na środki do dezynfekcji powierzchni (wg raportu z testów), niepalna lub trudno zapalna, w zależności od struktury, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, nieszkodliwa dla żywności, certyfikat TÜV, bardzo łatwa w czyszczeniu. Wygląd błyszcząca wg EN PN13300. Kolory: biały, barwiony wg systemu StoColor. Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 2530. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,13 - 0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 55,70 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 57,70 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Opticryl Matt

więcej »

Niskoemisyjna, głęboko matowa farba akrylowa do wnętrz, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro, 2 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, do zachowujących strukturę i odpornych na zużycie powierzchni ścian i sufitów, szczególnie do tapet z włókna szklanego StoTap/StoTex. Właściwości: wysoka siła krycia, dobry rozpływ, wysoki stopień bieli, odporna na środki do dezynfekcji powierzchni (wg raportu z testów), niepalna lub trudnozapalna, w zależności od struktury, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, nieszkodliwa dla żywności, certyfikat TÜV. Wygląd głęboki mat wg EN 13300. Kolory: biały, barwiony w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 123. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,13 - 0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 27,10 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 29,10 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

StoColor Opticryl Satin

więcej »

Niskoemisyjna farba akrylowa do wnętrz, jedwabisty połysk, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro i 2 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, do zachowujących strukturę i odpornych na zużycie powierzchni ścian i sufitów, szczególnie do tapet z włókna szklanego StoTap/StoTex. Właściwości: wysoka siła krycia, dobry rozpływ, wysoki stopień bieli, materiał odporny na środki do dezynfekcji powierzchni (wg raportu z testów), niepalna lub trudno zapalna, w zależności od struktury, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, nieszkodliwa dla żywności, certyfikat TÜV, bardzo łatwa w czyszczeniu, bardzo dobrze nadaje się do ciemnych kolorów. Wygląd średni połysk wg EN 13300. Kolory: biały, barwiony wg systemu StoColor. Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 2355. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,13 -0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 44,20 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 46,20 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

StoColor Opticryl Satinmatt

więcej »

Niskoemisyjna, farba akrylowa do wnętrz, o połysku satynowym, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro i 2 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, do zachowujących strukturę i odpornych na zużycie powierzchni ścian i sufitów, szczególnie do tapet z włókna szklanego StoTap/StoTex. Właściwości: wysoka siła krycia, bardzo dobry rozpływ, wysoki stopień bieli, materiał odporny na środki do dezynfekcji powierzchni (wg raportu z testów), niepalna lub trudno zapalna, w zależności od struktury, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, nieszkodliwa dla żywności, certyfikat TÜV, łatwa w czyszczeniu, dobrze nadaje się do ciemnych kolorów. Wygląd średni połysk wg EN 13300. Kolory: biały, barwiony wg systemu StoColor. Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 1407. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,13 - 0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 31,50 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 33,50 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

StoColor S

więcej »

Dyspersyjna farba elewacyjna o fakturze tynku strukturalnego, z wypełniaczem. Zastosowanie: na zewnątrz, do drobnych lub grubszych struktur. Właściwości: dobra dyfuzyjność, produkt dobrze wypełniający, niski skurcz. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat z drobnym lub grubym wypełniaczem. Wsp. oporu dyfuzji μ = 770. Barwa: biała, barwiona wg systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem.

zużycie 0,3 - 0,4 kg/m2 na warstwęopak. 25 l *** cena brutto 14,80 zł/l (biała) fein
opak. 25 l *** cena brutto 16,80 zł/l (barwiona) fein
opak. 25 l *** cena brutto 16,00 zł/l (biała) grob
opak. 25 l *** cena brutto 18,00 zł/l (barwiona) grob
« zwiń
Karta Techniczna fein Karta Techniczna grob Charakterystyka grob Charakterystyka fein

StoColor X-black

więcej »

Farba elewacyjna z X-black Technology, redukująca nagrzewanie ciemnych elewacji pod wpływem słońca. Na zewnątrz do wykonywania powłok odbijających ciepło na podłożach mineralnych i organicznych, do powłok o intensywnych kolorach. Produkt nieodpowiedni na powierzchnie połaciowe poziome lub nachylone, narażone na zaleganie śniegu (nie dotyczy elementów elewacyjnych StoDeco).


Odbija promieniowanie bliskiej podczerwieni pochodzące od światła słonecznego, zmniejsza nagrzewanie powierzchni elewacji przez słońce, zwiększa bezpieczeństwo ze względu na powstawaniem rys w podłożu, zachowuje strukturę podłoża. Wysoka hydrofobowość. Dobra dyfuzyjność. Spoiwo na bazie czystego akrylu, produkt odporny na działanie alkaliów. Bardzo dobra przyczepność. Możliwe dodanie większej ilości środków biobójczych. Bardzo dobre właściwości kryjące, produkt szczególnie zalecany do intensywnych kolorów. Wygląd: mat. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 8200. Maksymalne rozcieńczenie wodą 5%.


Zużycie: na warstwę 0,15 - 0,18 l/m2. Nanoszenie: malowanie pędzlem, malowanie wałkiem, natrysk hydrodynamiczny.
opak. 15 l *** cena brutto 81,20 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

farby antykarbonatyzacyjne

StoCryl V 100

więcej »

Powłoka ochronna antykarbonatyzacyjna. Sztywna, barwna powłoka ochronna na konstrukcje betonowe i żelbetowe o zakończonym procesie twardnienia i bez spękań. Zapobiega wnikaniu wody i substancji szkodliwych rozpuszczonych w wodzie. Dobra zdolność penetracji w podłoże. Zwiększa opór elektryczny. Bardzo dobra przyczepność 0,7 MPa. Wysoki opór dla dyfuzji dwutlenku węgla Sd = 50 m. Wysoka dyfuzyjność dla pary wodnej Sd = 2,5 m. Produkt wodorozcieńczalny. Produkt zgodny z EN 1504-2. Nie nadaje się na powierzchnie poziome stale obciążone wodą, nie stosować na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym, nie nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych. Wygląd średni połysk (G2) wg EN 1062-1. Kolor biały oraz barwiony wg systemu StoColor paleta kolorów RAL. Aplikacja malowanie wałkiem, pędzlem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie na dwie warstwy 0,3 - 0,4 l/m2. Odporność na deszcz po 4 godzinach w temperaturze 20 oC, kolejna warstwa po 12 godzinach, końcowa wytrzymałość po 5 dobach. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 10000.


wiadro 15 l *** cena brutto 41,82 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoCryl V 200

więcej »

Powłoka ochronna antykarbonatyzacyjna. Sztywna, barwna powłoka ochronna na konstrukcje betonowe i żelbetowe o zakończonym procesie twardnienia i bez spękań. Zapobiega wnikaniu wody i substancji szkodliwych rozpuszczonych w wodzie. Dobra zdolność penetracji w podłoże. Zwiększa opór elektryczny. Bardzo dobra przyczepność 0,7 MPa. Wysoki opór dla dyfuzji dwutlenku węgla Sd = 50 m. Wysoka dyfuzyjność pary wodnej Sd = 2,3 m. Produkt wodorozcieńczalny. Produkt zgodny z EN 1504-2. Nie nadaje się na powierzchnie poziome stale obciążone wodą, nie stosować na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym, nie nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych. Wygląd matowy (G3) wg EN 1062-1. Kolor biały oraz barwiony wg systemu StoColor paleta kolorów RAL. Aplikacja malowanie wałkiem, pędzlem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie na dwie warstwy 0,3 - 0,4 l/m2. Odporność na deszcz po 6 godzinach w temperaturze 20 oC, kolejna warstwa po 12 godzinach, końcowa wytrzymałość po 5 dobach. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 8900.


wiadro 15 l *** cena brutto 33,48 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoCryl V 400

więcej »

Powłoka ochronna antykarbonatyzacyjna. Sztywna, lazurująca powłoka ochronna na konstrukcje betonowe i żelbetowe o zakończonym procesie twardnienia i bez spękań. Zapobiega wnikaniu wody i substancji szkodliwych rozpuszczonych w wodzie. Dobra zdolność penetracji w podłoże. Zwiększa opór elektryczny. Bardzo dobra przyczepność 0,7 MPa. Wysoki opór dla dyfuzji dwutlenku węgla Sd = 50 m. Wysoka dyfuzyjność dla pary wodnej Sd = 1,8 m.Produkt wodorozcieńczalny. Produkt zgodny z EN 1504-2. Nie nadaje się na powierzchnie poziome stale obciążone wodą, nie stosować na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym. Wygląd matowy (G3) wg EN1062-1. Kolor biały oraz barwiony wg systemu StoColor paleta kolorów RAL. Aplikacja malowanie wałkiem, pędzlem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie na dwie warstwy 0,3 - 0,4 l/m2. Odporność na deszcz po 6 godzinach w temperaturze 20oC, kolejna warstwa po 12 godzinach, końcowa wytrzymałość po 5dobach. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 6900.


wiadro 15 l *** cena brutto 28,91 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoCryl V 450

więcej »

Powłoka podkładowa antykarbonatyzacyjna pod farbę wierzchnią. Sztywna, lazurująca powłoka na konstrukcje betonowe i żelbetowe o zakończonym procesie twardnienia i bez spękań. Zapobiega wnikaniu wody i substancji szkodliwych rozpuszczonych w wodzie. Dobra zdolność penetracji w podłoże. Zwiększa opór elektryczny. Bardzo dobra przyczepność 0,7 MPa. Wysoki opór dla dyfuzji dwutlenku węgla Sd = 50 m. Wysoka dyfuzyjność dla pary wodnej Sd = 1,80 m. Produkt wodorozcieńczalny. Nie stosować na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym. Nie nadaje się jako powłoka zewnętrzna. Wygląd bezbarwny. Aplikacja malowanie wałkiem, pędzlem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie na dwie warstwy0,3 - 0,4 l/m2. Odporność na deszcz po 12 godzinach w temperaturze 20 oC, kolejna warstwa po 12 godzinach, końcowa wytrzymałość po 5 dobach. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 6900.


wiadro 15 l *** cena brutto 27,49 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

StoCryl V 700

więcej »

Funkcjonalna antykarbonatyzacyjna powłoka bioniczna o działaniu hydrofobowym. Do betonowych konstrukcji nośnych narażonych na działanie warunków pogodowych jako funkcjonalna powłoka bioniczna przeznaczona szczególnie do ochrony i nadawania kolorystyki. Bardzo szybkie wysychanie konstrukcji po deszczu lub pojawieniu się rosy dzięki zastosowaniu zasady bioniki, zapobiega wnikaniu wody i substancji szkodliwych rozpuszczonych w wodzie, reguluje wilgotność, zwiększa opór elektryczny. Wysoki opór dla dyfuzji dwutlenku węgla (Sd = 50 m). Wysoka dyfuzyjność dla pary wodnej (Sd = 1,40 m). Bardzo dobra przyczepność 0,7 MPa. Minimalne odbarwienie wypełniacza. Najwyższy stopień bieli, wysoka różnorodność i stabilność kolorów bez biobójczej warstwy ochronnej. Produkt zgodny z EN1504-2. Nie nadaje się na powierzchnie poziome stale obciążone wodą, nie stosować na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym. Wygląd matowy (G3) wg EN 1062-1. Kolor biały lub barwiony wg systemu StoColor. Aplikacja: malowanie wałkiem, pędzlem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,24 - 0,30 l/m2 na dwie warstwy. Kolejna warstwa po 24 godzinach w temperaturze 20 oC. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 5600.


opak. 15 l *** cena brutto 47,81 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 49,58 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoPur WV 60

więcej »

Powłoka antykarbonatyzacyjna na bazie żywicy poliuretanowej. Wodorozcieńczalna. Jako sztywna, bardzo odporna na działanie promieniowania UV i wytrzymała na obciążenia mechaniczne powłoka ochronna do betonu. Powłoka zgodna z EN 1504-2. Nadaje się też jako powłoka w obszarze działania wody rozpryskowej oraz bryzgów wody. Spełnia wymagania systemu antygrafitti 1 (AGS1) zgodny z ZTV-ING, TL/TP AGS-Beton. Ochrania przed wnikaniem substancji. Zwiększa opór elektryczny. Posiada wysoką odporność na obciążenia mechaniczne oraz wysoką przyczepność do podłoża 2,0 MPa. Wysoki opór dla dyfuzji dwutlenku węgla (Sd = 50 m). Dyfuzyjność dla pary wodnej (Sd = 4 m). Mała podatność na zabrudzenia, bardzo łatwa w czyszczeniu. Zapobiega wnikaniu wody i substancji szkodliwych rozpuszczonych w wodzie. Nie można stosować na powierzchniach przeznaczonych do chodzenia i ruchu pojazdów. Aplikacja po wymieszaniu składnika A i B malowaniem wałkiem, pędzlem, natryskiem hydrodynamicznym. Kolor biały lub barwiony wg systemu StoColor. Zużycie 0,2 kg/m2 na jedną warstwę. Kolejna warstwa nie wcześniej niż po 12 godzinach i nie później niż po 24 godzinach w temperaturze 20 oC, zaś pełna wytrzymałość po 7 dobach. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 16000.


opak. 16,5 l *** cena brutto 61,86 zł/l (biała)
opak. 16,5 l *** cena brutto 64,83 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

farby elastyczne elewacyjne

StoColor Lastic

więcej »

Dyspersyjna farba elewacyjna, elastyczna w niskich temperaturach. Zastosowanie: na zewnątrz, powłoka pośrednia i końcowa w systemie renowacji do rys o szerokości maks. 1,2 mm. Właściwości: sieciowanie UV, wysoce elastyczna, bardzo duża odporność na zabrudzenia w klasie elastycznych farb elewacyjnych, bardzo dobre właściwości kryjące, wysoka hydrofobowość, materiał elastyczny w niskich temperaturach, wymaga dwóch warstw. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: jedwabisty mat. Barwa: biała, barwiona wg systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem. Sd = 1,6 m ( μ = 3900). Zużycie 0,30 - 0,45 l/m2 na warstwę.opak. 15 l *** cena brutto 38,80 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 41,20 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Silco Elast

więcej »

Silikonowa elastyczna farba elewacyjna. Zastosowanie: na zewnątrz, do wykonywania na elewacjach powłok mostkujących rysy o rozwartości maks. 0,2 mm, na organiczne i mineralne podłoża. Właściwości: bardzo dobre właściwości kryjące, wysoka hydrofobowość, dobra dyfuzyjność, elastyczna. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiona w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem. Współczynnik oporu dyfuzji  μ = 2500. Zużycie 0,3 - 0,5 l/m2 na warstwę.opak. 15 l *** cena brutto 46,80 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 49,20 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

farby silikatowe

StoColor Sil

więcej »

Farba elewacyjna na bazie silikatowej. Zastosowanie: na zewnątrz, na podłoża mineralne i silikatowe. Właściwości: zachowuje strukturę, bardzo dobre właściwości kryjące, produkt hydrofobowy, bardzo wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, bez biobójczej warstwy ochronnej. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiona w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,15 - 0,20 l/m2 na warstwę. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 50.opak. 15 l *** cena brutto 30,10 zł/l biała
opak. 15 l *** cena brutto 32,60 zł/l barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Sil In

więcej »

Niskoemisyjna, głęboko matowa farba silikatowa do wnętrz, 2 klasa odporności na szorowanie na mokro, 1 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie:do wnętrz, do powłok o charakterze mineralnym na powierzchniach ścian i sufitów, szczególnie nadaje się na powierzchnie, którym stawiane są wysokie wymagania w zakresie higieny np. w przedszkolach, szpitalach, dzięki działaniu powstrzymującemu rozwój pleśni można stosować na powierzchniach pokrytych pleśnią, jako powłoka zapobiegawcza do pomieszczeń związanych z produkcją żywności, np. ubojni, mleczarni i browarów. Właściwości: hamuje rozwój pleśni, materiał odporny na środki do dezynfekcji powierzchni (wg raportu z testów), spełnia wymagania higieniczne w odniesieniu do artykułów spożywczych, w zależności od układu warstw niepalna, wysoka siła krycia, zawartość substancji organicznych < 5 %, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, posiada certyfikat ekologiczny – spełnia najwyższe kryteria dotyczące środowiska, zdrowia i funkcjonalności. Wygląd głęboki mat wg EN 13300. Kolory: biały, barwiony w ograniczonym zakresie wg systemu StoColor. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 40. Zużycie 0,12 - 0,14 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 21,53 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 24,00 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Sil Lasura

więcej »

Lazura na bazie silikatowej. Zastosowanie: na zewnątrz, do łatwego wykonania technik laserunkowych o wysokich wartościach dekoracyjnych, szczególnie nadaje się do podłoży mineralnych i silikatowych, kreatywna powłoka końcowa. Właściwości: bardzo wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, zastosowanie jako spoiwo i rozcieńczalnik do lazur, bez biobójczej warstwy ochronnej. Nie nadaje się do stosowania na powierzchniach o podwyższonym ryzyku rozwoju glonów lub grzybów. Wygląd: piękne, czyste kolory laserunkowe. Barwa: możliwość zabarwienia środkiem StoTint Aqua i StoColor Sil. Aplikacja: pędzlem. Zużycie 0,13 l/m2 na warstwę.opak. 10 l *** cena brutto 26,60 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Sil Premium

więcej »

Niskoemisyjna, głęboko matowa farba silikatowa do wnętrz, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro, 1 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, do powłok o charakterze mineralnym na powierzchniach ścian i sufitów, szczególnie nadaje się na powierzchnie, którym stawiane są wysokie wymagania w zakresie higieny np. w przedszkolach, szpitalach, dzięki działaniu powstrzymującemu rozwój pleśni można stosować na powierzchniach pokrytych pleśnią, do powłok w obszarach spożywczych, np. rzeźniach, mleczarniach i browarach. Właściwości: hamuje rozwój pleśni, niepalna, wysoka siła krycia, zawartość substancji organicznych < 5%, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, posiada certyfikat ekologiczny, spełnia najwyższe kryteria dotyczące środowiska, zdrowia i funkcjonalności, działanie antybakteryjne. Kolory: stara biel AW11/AW15, RAL 9010, RAL 9016, NCS S 0500N w takiej samej cenie jak kolorbiały. Wygląd głęboki mat. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Wsp. oporu dyfuzji μ = 79. Zużycie 0,12- 0,14 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 27,06 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 29,52 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Solical

więcej »

Farba elewacyjna silikatowa z zawartością zolu krzemowego (o podwyższonym standardzie), bez biobójczej warstwy ochronnej. Zastosowanie: na zewnątrz, na podłoża mineralne, do renowacji nieelastycznych podłoży organicznych, nie nadaje się na powierzchnie poziome lub nachylone narażone na działanie czynników atmosferycznych. Właściwości: zachowuje strukturę, bardzo dobre właściwości kryjące, produkt hydrofobowy, duża odporność na warunki atmosferyczne, składa się z połączenia zolu krzemowego i szkła wodnego potasowego, wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, najwyższa stabilność koloru wśród farb silikatowych, bez biobójczej warstwy ochronnej, nie tworzy błony, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, dostępna również w X-black Technology: osłoną termiczną redukującą nagrzewanie przez słońce. 

Wygląd matowy (mineralny). Barwa biała, barwiona w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Sd = 0,01 m (μ = 70).

Zużycie 0,15-0,20 l/m2 na warstwę.opak. 15 l *** cena brutto 33,80 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 36,30 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Solical Fill

więcej »
Farba elewacyjna na bazie silikatu i zolu krzemowego bez biobójczej warstwy ochronnej, wypełniająca. Zastosowanie: na zewnątrz na podłoża mineralne, do renowacji nieelastycznych podłoży organicznych, odpowiednie zgodnie z instrukcją techniczną WTA 2-12 „Powłoki elewacyjne na podłożach mineralnych w ochronie zabytków i odnowie budowli”, produkt nie nadaje się na powierzchnie połaciowe poziome lub nachylone narażone bezpośrednio na zaleganie śniegu.
Właściwości: struktura powierzchni i efekt podobne do tynku strukturalnego, bardzo dobre właściwości kryjące, produkt hydrofobowy, duża odporność na warunki atmosferyczne, A2-s1, d0 zgodnie z EN 13501-1, składa się z połączenia zolu krzemowego i szkła wodnego potasowego, bardzo wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, najwyższa stabilność koloru wśród farb silikatowych, bez biobójczej warstwy ochronnej, nie tworzy błony, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów. Wygląd matowy (mineralny). Farba dyspersyjno-silikatowa wg DIN 18363. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 70. Zużycie na warstwę 0,30 - 0,35 kg/m².

« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii Charakterystyka

StoColor Solical G

więcej »
Farba elewacyjna na bazie silikatu i zolu krzemianowego z warstwą ochronną o wydłużonym działaniu. Zastosowanie na zewnątrz na podłoża mineralne, do renowacji nieelastycznych podłoży organicznych. Produkt nie nadaje się na powierzchnie połaciowe poziome lub nachylone narażone bezpośrednio na zaleganie śniegu. Właściwości: zachowuje strukturę podłoża, bardzo dobre właściwości kryjące, produkt hydrofobowy, duża odporność na warunki atmosferyczne, A2-s1 d0 zgodnie z EN 13501-1. Składa się z połączenia zolu krzemowego i szkła wodnego potasowego. Bardzo wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2. Najwyższa stabilność koloru wśród farb silikatowych, ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu się. Nie tworzy błony, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 70. Matowa. Zużycie 0,15-0,20 l/m2 na warstwę.

« zwiń
Karta Techniczna

farby silikonowe

StoColor Lotusan®

więcej »

Farba silikonowa elewacyjna (serii IQ) z technologią Lotus-Effect® z naturalną ochroną przed glonami i grzybami bez biobójczej warstwy ochronnej. Zastosowanie: na zewnątrz, do wykonywania powłok o zredukowanej przyczepności cząstek brudu, na podłożach mineralnych i organicznych. Właściwości: zachowuje strukturę, bardzo wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, podwyższona odporność na zwilżanie, dostępne również z X-black Technology osłoną termiczną redukującą nagrzewanie przez słońce. Farba elewacyjna z technologią Lotus-Effect® uzyskuje ograniczoną przyczepność cząstek brudu i zachodzi samooczyszczanie przy opadach deszczu, naturalna ochrona przed rozwojem glonów i grzybów bez biobójczej warstwy ochronnej. Niski skurcz. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiona w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Wsp. oporu dyfuzji μ = 50. 

Zużycie 0,17-0,20 l/m2 na warstwę.opak. 15 l *** cena brutto 59,10 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 61,50 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Lotusan® G

więcej »
Farba elewacyjna silikonowa w technologii Lotus-Effect® Technology, ze środkiem biobójczym o wydłużonym uwalnianiu. Na zewnątrz. Do wykonywania powłok o zredukowanej przyczepności cząstek brudu, na podłożach mineralnych i organicznych. Produkt nie nadaje się na powierzchnie poziome lub nachylone, narażone na działanie opadów atmosferycznych, np. na spoiny w murze.

Właściwości: zachowuje strukturę podłoża, bardzo wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, podwyższona odporność na zwilżanie. Ograniczona przyczepność cząstek brudu i samooczyszczanie przy opadach deszczu, brud spływa wraz z deszczem. Naturalna ochrona dzięki technologii Lotus-Effect i środkom biobójczym o wydłużonym uwalnianiu. Niski skurcz, łatwa obróbka. Wygląd mat. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 50. Zastosowanie jako powłoka pośrednia: rozcieńczać maks. 5% wody. Powłoka końcowa: rozcieńczać maks. 5% wody.

Zużycie na warstwę 0,18 - 0,20 l/m2.

« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Photosan

więcej »

Farba elewacyjna silikonowa (serii IQ) o działaniu fotokatalitycznym, przyczynia się do redukcji zanieczyszczenia powietrza. Zastosowanie: na zewnątrz, na nieelastyczne podłoża mineralne organiczne, produkt nie nadaje się na powierzchnie poziome lub nachylone narażone na działanie czynników atmosferycznych. Właściwości: zmniejsza powstawanie pyłu, bardzo wysoka zdolność rozkładania substancji szkodliwych, np. tlenków azotu, ozonu i substancji organicznych, duża odporność na zabrudzenia, wysoka odporność na promieniowanie ultrafioletowe, zachowuje strukturę, bardzo wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiona w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Wsp. oporu dyfuzji μ = 130. Zużycie 0,15-0,18 l/m2 na warstwę.opak. 15 l *** cena brutto 88,00 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 90,40 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Poro Fill

więcej »

Dyspersyjna grubowarstwowa silikonowa farba elewacyjna do betonu komórkowego. Zastosowanie: na zewnątrz, specjalna powłoka do elementów z betonu komórkowego, możliwe zatopienie/wklejenie siatki, np. StoLasticGewebe RF. Właściwości: wypełniająca, uszlachetniana żywicą silikonową, wysoka siła krycia, niska absorpcja wody, wysoka przepuszczalność pary wodnej, odpowiada zaleceniom producentów betonu komórkowego. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiona w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Wsp. oporu dyfuzji μ = 1000. Aplikacja: pędzlem, malowanie wałkiem. Zużycie 0,8 - 1,0 l/m2 na warstwę.opak. 25 l *** cena brutto 12,30 zł/l (biała)
opak. 25 l *** cena brutto 14,80 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

StoColor Silco

więcej »

Farba elewacyjna (o podwyższonym standardzie) na bazie czystej żywicy silikonowej. Zastosowanie: na zewnątrz, na mineralne i organiczne podłoża. Właściwości: zachowuje strukturę, prawdziwa farba silikonowa, bardzo dobre właściwości kryjące, niska absorpcja wody, wysoka przepuszczalność CO2 i pary wodnej, mała podatność na zabrudzenia, równomierne schnięcie bez naprężeń, wytrzymała. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiona w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Wsp. oporu dyfuzji μ = 420. Zużycie 0,18-0,20 l/m2 na warstwę.opak. 15 l *** cena brutto 41,80 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 44,30 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Silco Fill

więcej »

Farba elewacyjna strukturalna na bazie żywicy silikonowej, z wypełniaczem, nadająca strukturę powierzchni. Zastosowanie: na zewnątrz, kryjąca powłoka z wypełniaczem, na mineralne i organiczne podłoża. Właściwości: prawdziwa farba silikonowa z wypełniaczem, struktura powierzchni i efekt podobne do tynku strukturalnego, wysoka siła krycia, produkt hydrofobowy, bardzo wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, produkt dobrze wypełniający, niski skurcz. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiony w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Wsp. μ = 420. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem. Zużycie 0,35 - 0,40 l/m2 na warstwę.opak. 25 l *** cena brutto 31,00 zł/l (biała)
opak. 25 l *** cena brutto 32,90 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

StoColor Silco G

więcej »
Farba elewacyjna na bazie żywicy silikonowej, z podwyższoną zawartością środka biobójczego o wydłużonym uwalnianiu. Na zewnątrz na mineralne i organiczne podłoża. Produkt nie nadaje się na powierzchnie połaciowe poziome lub nachylone, narażone bezpośrednio na zaleganie śniegu. Właściwości: zachowuje strukturę podłoża, prawdziwa farba silikonowa zgodnie z klasyfikacją wg francuskiej normy FD T30-808. Bardzo dobre właściwości kryjące, niska absorpcja wody. Ze zwiększoną biobójczą warstwą ochronną o wydłużonym działaniu, mała podatność na zabrudzenia, wysoka przepuszczalność CO2 i pary wodnej. Równomierne schnięcie bez naprężeń. Wytrzymała. Wygląd mat. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 420. Zużycie na warstwę 0,18 - 0,20 l/m2.

« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Silco Lasur

więcej »
Lazura na bazie żywic silikonowych. Hydrofobowy. Ochrona przed algami. Gotowy do użycia. Zawiera wypełniacz. Dobra dyfuzyjność, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów. Kolor biały. Wygląd przezroczysty, mat. Zastosowania na zewnątrz, do łatwego wykonania technik laserunkowych o wysokich wartościach dekoracyjnych.

« zwiń
Karta Ekologii

farby siloksanowe

StoColor Fibrasil

więcej »

Farba elewacyjna siloksanowa zawierająca mikrowłókna, nadająca strukturę do skutecznego mostkowania rys skurczowych i mikropęknięć. Zastosowanie: na zewnątrz, do mostkowania i wypełniania mikropęknięć i rys skurczowych do 0,1 mm szerokości, do kryjących powłok na podłożach mineralnych i organicznych. Właściwości: bardzo dobre właściwości kryjące, niska absorpcja wody, produkt odporny na działanie alkaliów, zbrojony mikrowłóknami. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat. Barwa; biała, barwiona wg systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem. Zużycie 0,2 - 0,3 l/m2 na warstwę. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 5600.opak. 15 l *** cena brutto 34,50 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 36,90 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

StoColor Jumbosil

więcej »

Dyspersyjna farba elewacyjna, z wypełniaczem, uszlachetniona silikonem. Zastosowanie: na zewnątrz, do wykonywania lekko wypełniających kryjących powłok na podłożach mineralnych i organicznych. Właściwości:umiarkowanie wypełniająca, bardzo dobrze zachowuje się podczas schnięcia, niski skurcz, produkt hydrofobowy, przepuszczający CO2 i parę wodną. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiony wg systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Wsp. oporu dyfuzji μ = 640. Zużycie 0,17 - 0,22 l/m2 na warstwę.opak. 15 l *** cena brutto 29,40 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 31,90 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Jumbosil QS

więcej »

Dyspersyjna farba elewacyjna, z wypełniaczem, uszlachetniona silikonem, o wczesnej odporności na deszcz. Zastosowanie: na zewnątrz, do wykonywania lekko wypełniających kryjących powłok na podłożach mineralnych i organicznych, produkt zalecany szczególnie w wilgotnych i chłodnych warunkach pogodowych (od +1 °C do maks. +15 °C). Właściwości: o wczesnym wiązaniu (technologia QuickSet), umiarkowanie wypełniająca, niski skurcz, bardzo dobre właściwości kryjące, produkt hydrofobowy, przepuszczający CO2 i parę wodną. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiona wg systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Sd = 0,08 m (μ = 290). Zużycie 0,20 - 0,25 l/m2 na warstwę.opak. 15 l *** cena brutto 32,00 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 34,40 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

StoColor Neosil

więcej »

Dyspersyjna farba elewacyjna, uszlachetniona silikonem. Zastosowanie: na zewnątrz, kryjąca, na nieelastyczne podłoża mineralne i organiczne powodująca umiarkowane wypełnienie podłoża, nie nadaje się na powierzchnie połaciowe narażone na działanie warunków atmosferycznych. Właściwości: umiarkowanie wypełniająca, niski skurcz, produkt hydrofobowy, przepuszcza parę wodną i CO2, produkt odporny na działanie alkaliów. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu. Wygląd: mat. Barwa: biała, barwiony wg systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, nanoszenie pędzlem, malowanie wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Wsp. oporu dyfuzji μ = 680. Zużycie 0,20 - 0,25 l/m2 na warstwę.opak. 15 l *** cena brutto 26,60 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 29,10 zł/l (barwiona)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

farby wewnętrzne

StoColor Basic

więcej »

Niskoemisyjna, głęboko matowa farba dyspersyjna do wnętrz, 3 klasa odporności na szorowanie na mokro, 2 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, na powierzchnie ścian i sufitów. Właściwości: nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV. nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu. Wygląd głęboki mat wg EN 13300. Kolory: biały, barwiony w ograniczonym zakresie wg systemu StoColor. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Wsp. oporu dyfuzji μ = 274. Zużycie 0,12 -0,14 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 13,40 zł/l biała
wiadro 15 l *** cena brutto 15,40 zł/l barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

StoColor Dryonic® M

więcej »
Farba elewacyjna z efektem metalicznym i Dryonic® Technology, z bionicznym efektem
zapewniającym suche elewacje. Zastosowanie na zewnątrz i do wnętrz, na mineralne i organiczne podłoża, na systemy ociepleń ETICS, BSO, na podwieszane elewacje wentylowane, na beton, na elementy elewacyjne StoDeco Fassadenelementen, na elewacje z płyt włókno-cementowych, na wyprawy tynkarskie, tapety oraz okładziny ścienne i sufitowe we wnętrzach, na niemal wszystkie podłoża budowlane, na nie narażone na zaleganie śniegu powierzchnie elewacyjne o nachyleniu od 45° do 90°, na elewacje z blachy trapezowej (np. powlekane metodą coil coating), na ocynkowane podłoża metalowe (np. rury spustowe), na elewacje HPL (High Pressure Laminate), nadaje się również na powierzchnie dachowe o nachyleniu > 3°, np. z dachówek
cementowych, ceramicznych i z włóknocementu (bezazbestowego) oraz pokryć
blaszanych. Właściwości: zastosowanie bioniki pozwalające na bardzo szybkie wysychanie po deszczu lub pojawieniu się rosy, dostępne również z X-black Technology: ochroną termiczną redukującą nagrzewanie spowodowane słońcem, wysoka różnorodność i stabilność kolorów. Brak "efektu zarysowania” dzięki znikomemu odbarwieniu wypełniacza, bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna, spoiwo na bazie czystego akrylu, dyfuzyjność CO2: klasa C1 wg EN 1062-1, wysoka siła krycia, dobra dyfuzyjność, produkt odporny na działanie alkaliów, bardzo dobra przyczepność na wszystkich podłożach, bez biobójczej warstwy ochronnej. Wygląd kolor z efektem metalicznym i eloksalowanym od matu do jedwabistego połysku.
W przypadku systemów ETICS, BSO zastosowanie w danym obiekcie należy
skonsultować ze specjalistą fizyki budowli. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 6300. Zużycie na warstwę kryjąco 0,10 - 0,12 l/m².« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii Charakterystyka

StoColor Isol W

więcej »

Wodorozcieńczalna farba izolująca i renowacyjna, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro, 2 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, na powierzchnie ścian i sufitów, do trudnych w obróbce podłoży, np. zabrudzonych nikotyną, sadzą, ligniną lub wodą. Właściwości: bardzo dobrze izolująca, bardzo dobre właściwości kryjące, dobry rozpływ, wysoki stopień bieli, nie żółknie. Wygląd matowy wg EN 13300. Kolory: biały, barwiona wg systemu StoColor. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Wysoki wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 5837. Zużycie 0,13- 0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 38,70 zł/l biała
wiadro 15 l *** cena brutto 41,20 zł/l barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

StoColor Metallic

więcej »

Farba polimerowa dekoracyjna (o podwyższonym standardzie) nadająca efekt metaliczny, do ozdobnego kształtowania powierzchni we wnętrzach i na elewacjach, niskoemisyjna. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, na przygotowane podłoża jako dwukrotna powłoka końcowa lub lazura dekoracyjna, na systemach podwieszanych elewacji wentylowanych Sto. Na systemach StoThermClassic® i StoTherm Vario po indywidualnym zatwierdzeniu przez dział techniczny. 

Właściwości: powłoka z efektem metalicznym, produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych, niska absorpcja wody, bez biobójczej warstwy ochronnej, minimalna zawartość rozpuszczalnika (jedynie 2 g/l). Wygląd: metaliczny od matu do jedwabistego połysku. Barwa: wg wzornika kolorów StoColor Metallic. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem, filcowanie, nadawanie struktury za pomocą wałka strukturalnego. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 13000.

- zużycie 0,15-0,20 l/m2 na warstwę (kryjąca)

- zużycie 0,10-0,15 l/m2 na warstwę (lazur)opak. 10 l *** cena brutto 88,60 zł/l
opak. 5 l *** cena brutto 92,30 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii Charakterystyka

StoColor Opticryl Gloss

więcej »

Niskoemisyjna, błyszcząca farba akrylowa do wnętrz, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro 2 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, do zachowujących strukturę i odpornych na zużycie powierzchni ścian i sufitów, szczególnie do tapet z włókna szklanego StoTap/StoTex. Właściwości:wysoka siła krycia, dobry rozpływ, wysoki stopień bieli, materiał odporny na środki do dezynfekcji powierzchni (wg raportu z testów), niepalna lub trudno zapalna, w zależności od struktury, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, nieszkodliwa dla żywności, certyfikat TÜV, bardzo łatwa w czyszczeniu. Wygląd błyszcząca wg EN PN13300. Kolory: biały, barwiony wg systemu StoColor. Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 2530. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,13 - 0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 55,70 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 57,70 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Opticryl Matt

więcej »

Niskoemisyjna, głęboko matowa farba akrylowa do wnętrz, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro, 2 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, do zachowujących strukturę i odpornych na zużycie powierzchni ścian i sufitów, szczególnie do tapet z włókna szklanego StoTap/StoTex. Właściwości: wysoka siła krycia, dobry rozpływ, wysoki stopień bieli, odporna na środki do dezynfekcji powierzchni (wg raportu z testów), niepalna lub trudnozapalna, w zależności od struktury, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, nieszkodliwa dla żywności, certyfikat TÜV. Wygląd głęboki mat wg EN 13300. Kolory: biały, barwiony w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 123. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,13 - 0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 27,10 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 29,10 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

StoColor Opticryl Satin

więcej »

Niskoemisyjna farba akrylowa do wnętrz, jedwabisty połysk, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro i 2 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, do zachowujących strukturę i odpornych na zużycie powierzchni ścian i sufitów, szczególnie do tapet z włókna szklanego StoTap/StoTex. Właściwości: wysoka siła krycia, dobry rozpływ, wysoki stopień bieli, materiał odporny na środki do dezynfekcji powierzchni (wg raportu z testów), niepalna lub trudno zapalna, w zależności od struktury, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, nieszkodliwa dla żywności, certyfikat TÜV, bardzo łatwa w czyszczeniu, bardzo dobrze nadaje się do ciemnych kolorów. Wygląd średni połysk wg EN 13300. Kolory: biały, barwiony wg systemu StoColor. Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 2355. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,13 -0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 44,20 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 46,20 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

StoColor Opticryl Satinmatt

więcej »

Niskoemisyjna, farba akrylowa do wnętrz, o połysku satynowym, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro i 2 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, do zachowujących strukturę i odpornych na zużycie powierzchni ścian i sufitów, szczególnie do tapet z włókna szklanego StoTap/StoTex. Właściwości: wysoka siła krycia, bardzo dobry rozpływ, wysoki stopień bieli, materiał odporny na środki do dezynfekcji powierzchni (wg raportu z testów), niepalna lub trudno zapalna, w zależności od struktury, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, nieszkodliwa dla żywności, certyfikat TÜV, łatwa w czyszczeniu, dobrze nadaje się do ciemnych kolorów. Wygląd średni połysk wg EN 13300. Kolory: biały, barwiony wg systemu StoColor. Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 1407. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,13 - 0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 31,50 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 33,50 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

StoColor Premiummatt KF

więcej »

Niezawierająca konserwantów, głęboko matowa farba dyspersyjna do wnętrz, 2. klasa odporności na szorowanie na mokro, 2. klasa zdolności krycia wg EN 13300. Do wnętrz - odpowiednia do wszystkich tynków wierzchnich, siatek z flizeliny z włókna szklanego, tapet typu raufaza, nośnych starych jastrychów wewnątrz budynków, jako głęboko matowa farba dyspersyjna do powierzchni ścian i sufitów, zwłaszcza tych oświetlanych światłem bocznym. Nie zawiera środków konserwujących, bardzo matowa, łatwe nanoszenie poprawek, bezrozpuszczalnikowa, nie zawiera plastyfikatorów, niskoemisyjna, wysoka siła krycia, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, głęboki mat wg EN 13300. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej mi = 126. Zużycie 0,14 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto zł/l biała
wiadro 15 l *** cena brutto zł/l barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Puran Satin

więcej »

Dwuskładnikowa farba poliuretanowa o wysokiej odporności, wodorozcieńczalna, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro, 2 klasa zdolności krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, dla najwyższych obciążeń mechanicznych (np. tkanina z włókna szklanego, beton) na powierzchniach ścian i sufitów, specjalnie do kuchni, łazienek, laboratoriów, szpitali, sal operacyjnych, zakładów przetwórstwa spożywczego. Właściwości: odporna na środki do dezynfekcji powierzchni, słabe kwasy i ługi oraz smary mineralne (wg raportu z testów), niskoemisyjna, nie zawiera nonylfenolu, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu. Wygląd średni połysk wg EN 13300. Kolory: biały, barwiona wg systemu StoColor. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Rewelacyjnie duży wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej mi = 12000. Zużycie 0,15 - 0,20 kg/m2 na warstwę.


zestaw A+B 16,5 kg *** cena brutto 61,50 zł/kg biała
zestaw A+B 16,5 kg *** cena brutto 64,00 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka (A) Charakterystyka (B) Karta Ekologii

StoColor Rapid Ultramatt

więcej »

Niskoemisyjna, dobrze kryjąca, głęboko matowa farba dyspersyjna do wnętrz, 2 klasa odporności na szorowanie na mokro i 1 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, głęboko matowa jednowarstwowa farba dyspersyjna do powierzchni ścian i sufitów, zwłaszcza tych oświetlanych światłem bocznym. Właściwości: łatwe nanoszenie poprawek, bardzo dobre właściwości kryjące, bardzo wysoki stopień bieli, materiał odporny na środki do dezynfekcji powierzchni (wg raportu z testów), nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu. Wygląd głęboki mat wg EN 13300. Kolory: biały, barwiony w ograniczonym zakresie wg systemu StoColor. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 122. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,13 -0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 28,30 zł/kg biała i barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Select Perfect

więcej »

Niskoemisyjna, dobrze kryjąca, głęboko matowa farba dyspersyjna do wnętrz, 2 klasa odporności na szorowanie na mokro i 1 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, jednowarstwowa farba dyspersyjna do powierzchni ścian i sufitów. Właściwości: wysoki stopień bieli, dobrze wypełniająca, bardzo dobre właściwości kryjące, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu. Wygląd głęboki mat wg EN 13300. Kolory: biały, barwiony w ograniczonym zakresie wg systemu StoColor. Wsp. oporu dyfuzji μ = 297. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,13 - 0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 20,30 zł/l biała
wiadro 15 l *** cena brutto 22,80 zł/l barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Sil In

więcej »

Niskoemisyjna, głęboko matowa farba silikatowa do wnętrz, 2 klasa odporności na szorowanie na mokro, 1 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie:do wnętrz, do powłok o charakterze mineralnym na powierzchniach ścian i sufitów, szczególnie nadaje się na powierzchnie, którym stawiane są wysokie wymagania w zakresie higieny np. w przedszkolach, szpitalach, dzięki działaniu powstrzymującemu rozwój pleśni można stosować na powierzchniach pokrytych pleśnią, jako powłoka zapobiegawcza do pomieszczeń związanych z produkcją żywności, np. ubojni, mleczarni i browarów. Właściwości: hamuje rozwój pleśni, materiał odporny na środki do dezynfekcji powierzchni (wg raportu z testów), spełnia wymagania higieniczne w odniesieniu do artykułów spożywczych, w zależności od układu warstw niepalna, wysoka siła krycia, zawartość substancji organicznych < 5 %, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, posiada certyfikat ekologiczny – spełnia najwyższe kryteria dotyczące środowiska, zdrowia i funkcjonalności. Wygląd głęboki mat wg EN 13300. Kolory: biały, barwiony w ograniczonym zakresie wg systemu StoColor. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 40. Zużycie 0,12 - 0,14 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 21,53 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 24,00 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Sil Premium

więcej »

Niskoemisyjna, głęboko matowa farba silikatowa do wnętrz, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro, 1 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, do powłok o charakterze mineralnym na powierzchniach ścian i sufitów, szczególnie nadaje się na powierzchnie, którym stawiane są wysokie wymagania w zakresie higieny np. w przedszkolach, szpitalach, dzięki działaniu powstrzymującemu rozwój pleśni można stosować na powierzchniach pokrytych pleśnią, do powłok w obszarach spożywczych, np. rzeźniach, mleczarniach i browarach. Właściwości: hamuje rozwój pleśni, niepalna, wysoka siła krycia, zawartość substancji organicznych < 5%, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, posiada certyfikat ekologiczny, spełnia najwyższe kryteria dotyczące środowiska, zdrowia i funkcjonalności, działanie antybakteryjne. Kolory: stara biel AW11/AW15, RAL 9010, RAL 9016, NCS S 0500N w takiej samej cenie jak kolorbiały. Wygląd głęboki mat. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Wsp. oporu dyfuzji mi = 79. Zużycie 0,12- 0,14 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 27,06 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 29,52 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Supermatt

więcej »

Niskoemisyjna, matowa farba lateksowa, 1 klasa odporności na szorowanie na mokro, 2 klasa krycia wg EN 13300. Zastosowanie: do wnętrz, ekstremalnie matowa wewnętrzna farba silikonowa, zawierająca zol krzemionkowy, do powierzchni ścian i sufitów wrażliwych na światło boczne. Właściwości: łatwe nanoszenie poprawek, bardzo dobre właściwości kryjące, bardzo wysoki stopień bieli, produkt odporny na środki do dezynfekcji powierzchni, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu. Wsp. oporu dyfuzji mi = 363. Wygląd głęboki mat wg EN 13300. Kolory: biały oraz barwiony w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie 0,13 -0,15 l/m2 na warstwę.


wiadro 15 l *** cena brutto 29,52 zł/kg biała
wiadro 15 l *** cena brutto 32,00 zł/kg barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

StoLook Struktur

więcej »

Bezemisyjna, strukturalna, wypełniająca, gruboziarnista farba dyspersyjna do zastosowań wewnętrznych. Zastosowanie: do wnętrz, do wykonywania powłok nadających strukturę, szczególnie zalecana do powłok dekoracyjnych (technika laserunkowa), StoLook Struktur drobna (F) jako powłoka gruntująca pod StoLook Piccolo. Właściwości: możliwość fakturowania za pomocą różnych narzędzi, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, niskoemisyjna, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu. Wygląd: drobna (F), gruba (G) - głęboki mat wg EN 13300. Kolory: biały, barwiona wg systemu StoColor. Wartość Sd = 0,1 m. Aplikacja pędzlem, wałkiem, maszynowo. Zużycie wg potrzeb.


wiadro 10 kg *** cena brutto 18,50 zł/kg (F) biała
wiadro 20 kg *** cena brutto 13,30 zł/kg (F) biała
wiadro 10 kg *** cena brutto 20,30 zł/kg (F) barwiona
wiadro 20 kg *** cena brutto 15,30 zł/kg (F) biała
wiadro 20 kg *** cena brutto 14,50 zł/kg (G) biała
wiadro 20 kg *** cena brutto 16,40 zł/kg (G) barwiona
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka (F) Charakterystyka (G) Karta Ekologii (G) Karta Ekologii (F)

lakiery alkidowe

StoPremiumlack Satin AF

więcej »

Rozpuszczalnikowy, wzmacniany poliuretanem lakier wierzchni, do wykonywania wysokiej jakości powłok na drewnie i metalu, jedwabisty połysk. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, na drewno, materiały drewnopochodne, metale i podłoża mineralne. Właściwości: bardzo dobre właściwości kryjące, odporny na sklejanie się, wysoka wytrzymałość na obciążenia, dobra rozlewność, bardzo duża odporność na warunki atmosferyczne, zgodność z normą EN 71-3 (bezpieczne stosowanie na zabawkach), odporność na działanie śliny i potu. Wygląd: jedwabisty połysk wg EN 13300. Odcień biały, barwiony. Aplikacja pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie0,10-0,12 l/m2 na warstwę.


opak. 5 l *** cena brutto 101,10 zł/l (biały)
opak. 2,5 l *** cena brutto 103,30 zł/l (biały)
opak. 1 l *** cena brutto 114,10 zł/l (biały)
opak. 5 l *** cena brutto 114,50 zł/l (barwiony)
opak. 1 l *** cena brutto 127,50 zł/l (barwiony)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

impregnaty fasadowe

ispo Fassadenschutz BS 290

więcej »

Impregnujący środek hydrofobizujący. Zastosowanie: na zewnątrz, hydrofobizujący impregnat do ochrony betonowych elementów konstrukcyjnych o wymaganej wysokiej szczelności powierzchniowej oraz podłoży niskochłonnych, np. klinkier, beton płukany, spoiny i mury mineralne. Właściwości: ogranicza wnikanie wody i substancji szkodliwych zawartych w wodzie, reguluje wilgotność, dobra zdolność penetracji, zawiera rozpuszczalnik. Bezbarwny. Zużycie 0,2 l/m2.kanister 10 l *** cena brutto 43,20 zł/m
« zwiń
Karta Techniczna

StoCryl HP 150

więcej »

Rozpuszczalnikowy impregnat hydrofobizujący do ochrony betonowych i żelbetowych elementów konstrukcyjnych o wymaganej wysokiej szczelności powierzchniowej. Doskonale nadaje się do podłoży niskochłonnych, np. klinkier, beton płukany, spoiny i mury mineralne. Ogranicza wnikanie wody i substancji szkodliwych zawartych w wodzie. Reguluje wilgotność, zwiększa opór elektryczny. Dobra penetracja. Na podłożach barwnych takich jak klinkier wykonać powierzchnię próbną. Nie stosować na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym. Produkt zgodny z IBDiM-KOT-2018/0228. Wygląd bezbarwny. Aplikacja nanoszenie pędzlem, wałkiem, natrysk hydrodynamiczny. Zużycie ok. 0,2 l/m2 na jedną warstwę. Nadaje się na podłoża o ustabilizowanej wilgotności powietrzno-suchej. Po zastosowaniu tego preparatu nie można nanosić jakichkolwiek powłok.


opak. 15 l *** cena brutto 55,77 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

iniekcje mineralne

StoCrete ZL

więcej »

Iniekcyjna masa na bazie cementu do wypełniania rys i szczelin w betonie i żelbecie. Do zamykania, wypełniania i uszczelniania suchych i wilgotnych pęknięć oraz ubytków w betonie, żelbecie i murach nośnych. Do zwiększania wytrzymałości na ściskanie w porowatym betonie. Duża głębokość wnikania. Lekko pęcznieje. Niska lepkość. Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu 8 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 55 MPa. Moduł E 24000 MPa. Aplikacja po zmieszaniu składnika A i B. Iniekcja metodą wtrysku niskociśnieniowego.


opak. A+B 30 kg *** cena brutto 13,78 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B

iniekcje przeciwwodne

StoJet PIH 200

więcej »

Żywica iniekcyjna PUR. Do zamykania, uszczelniania i elastycznego wypełniania pęknięć w betonie do rys rozwartości nie mniejszej niż 0,1 mm. Stopień wilgotności pęknięcia wg EN 1504-5: suche, wilgotne lub mokre. Odpowiednia do pęknięć wypełniających się wodą wg EN 1504-5 w połączeniu ze StoJet PU VH 200. Na ścianach, sufitach i podłogach wewnątrz i na zewnątrz. Wypełniacz do pęknięć zgodnie z EN 1504-5 oraz zgodnie z DIN V 18028. Głębokie wnikanie w pęknięcie. Niska lepkość i duża rozciągliwość do 10%. Przyczepność 0,05 MPa. Produkt wpisany na listę niemieckiego Federalnego Instytutu Badawczego Dróg (BASt). Nie nadaje się do połączeń zespalających konstrukcję.


opak. A+B 20 kg *** cena brutto 57,91 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja Producenta

StoJet PIH NW

więcej »

Epoksydowa elastyczna żywica iniekcyjna o niskiej lepkości. Do iniekcji za pomocą węża do zamykania, uszczelniania i elastycznego wypełniania pęknięć w betonie o szerokości nie mniejszej niż 0,1 mm w betonie, murach z kamienia lub cegły. Stopień wilgotności pęknięcia wg EN 1504-5: suche, wilgotne lub mokre. Odpowiednia do pęknięć wypełniających się wodą wg EN 1504-5 w połączeniu ze StoJet PU VH 200. Długi czas obróbki, niska lepkość, głębokie wnikanie w pęknięcie, duża rozciągliwość do 10%. Przyczepność 0,1 MPa. Początek wiązania po 3 godzinach w temperaturze 20 oC. Można przyśpieszyć czas twardnienia po dodaniu środka StoDivers EBQ - wówczas początek wiązania po 60 minutach. Aplikacja po wymieszaniu składnika A i B. Wtłaczanie pompami ręcznymi lub urządzeniami do iniekcji żywic 1- i 2-składnikowych (PUR-I). Nie nadaje się do połączeń zespalających konstrukcję. Może być stosowany do iniekcji w świeżych betonach. Do wnętrz i na zewnątrz.


opak. A+B 1 kg *** cena brutto 110,55 zł/kg
opak. A+B 10 kg *** cena brutto 55,14 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja Producenta

StoMurisol Micro

więcej »

Hydrofobizujący impregnat iniekcyjny na bazie mikroemulsji silikonowej, do renowacji murów. Zastosowanie na zewnątrz i do wnętrz do wykonywania w istniejących obiektach poziomej izolacji zabezpieczającej przed kapilarnym podciąganiem wilgoci, w przypadku obciążenia wodą pod ciśnieniem należy zastosować inne środki uszczelniające. Właściwości: doskonała zdolność penetracji w murach o niejednorodnej budowie, certyfikowany zgodnie z wytycznymi WTA, niewrażliwy na działanie kwasów i zasad, środek hydrofobizujący. Gęstość 0,95 - 0,97
g/cm³ przy 25°C. Lepkość dynamiczna 1 - 10 mPa s.kanister 20 l *** cena brutto 270,60 zł/l koncentrat
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

jastrychy cementowe

StoCrete BE Mörtel grob

więcej »

Zaprawa jastrychowa typu PCC o spoiwie cementowym modyfikowana polimerami. Do grubości warstwy 12-60 mm (lokalnie do 100 mm). Zastosowanie: do wypełniania nierówności na posadzkach, wyprowadzania spadków, wykonywania jastrychów pod warstwy użytkowe na powierzchniach obciążonych ruchem kołowym, np. powierzchniach mostów, w garażach piętrowych wielopoziomowych i parkingach, posadzkach przemysłowych itd. Do naprawy betonu i żelbetu typu PCC-I. Doskonała odporność na mróz i sól drogową. Wiąże bezskurczowo i bez naprężeń wewnętrznych. Największe ziarno 4 mm. Przyczepność 2 MPa. Wytrzymałość końcowa na ściskanie 45 MPa. Wytrzymałość na rozciąganie 8 MPa. Produkt zgodny z PN-EN 1504-3. Chodzenie po 24 godzinach, zaś pełna wytrzymałość po 28 dniach. Aplikacja pacą metalową. Zużycie 2 kg/m2 na 1 mm grubości.


opak. worek 25 kg *** cena brutto 3,43 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoCrete LE

więcej »

Cementowa lekka zaprawa jastrychowa. Grubość warstwy 20–80 mm. Jako warstwa wyrównująca, jastrych pływający oraz jako wylewka na poziome elementy budowlane, np. powierzchnie balkonowe i podcienie w połączeniu z mostkiem sczepnym StoCrete TH 200. Bardzo łatwa aplikacja. Niski moduł sprężystości, niewielki ciężar właściwy. Klasa reakcji na ogień A1 (niepalne) zgodnie z normą EN 13501-1. Nadaje się do tłoczenia maszynowego za pomocą pompy do betonu. Niezbędna dodatkowa powłoka wierzchnia. Produkt zgodny z EN 13813 oraz zgodny z EN 1504-3. Aplikacja także ręcznie. Na zewnątrz i do wnętrz. Przyczepność do podłoża betonowego 0,6 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 25 MPa. Początek wiązania po 25 minutach przy temperaturze 20 oC. Zużycie 13,5 – 14,5 kg/m2 na 1 cm warstwy.


worek 20 kg *** cena brutto 6,46 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

StoCrete TG 108

więcej »

Zaprawa jastrychowa modyfikowana polimerami na spoiwie cementowym. Grubość warstwy 20–80 mm. Do niwelowania nierówności na posadzkach oraz jako wylewka pod okładzinę użytkową (np. na balkonach) i na powierzchniach obciążonych ruchem kołowym. Możliwość szybkiej dalszej obróbki. Wiążący bezskurczowo bez naprężeń wewnętrznych. Niezbędna powłoka wierzchnia. Produkt zgodny z EN 1504-3. Aplikacja ręcznie kielnią, pacą lub belką wibracyjną oraz wygładzarką tarczową. Można stosować maszynowo w systemie StoSilo. Szybkowiążąca. Może być stosowana jako masa naprawcza PCC-I. Przyczepność do podłoża betonowego 2,0 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 50 MPa. Początek wiązania po 20 minutach przy temperaturze 20 oC. Wymaga pielęgnacji przez min. 3 doby. Zużycie 2,0 kg/m2 na 1 mm warstwy.


worek 25 kg *** cena brutto 3,35 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

kleje dyspersyjne do ceramiki

Sto-Steinpaste

więcej »
Klej dyspersyjny o bardzo dużej sile klejenia o konsystencji pasty. Kolor naturalnie biały.
Zastosowanie: na zewnątrz i do wnętrz. Uniwersalne zastosowanie, np. na płyty wiórowe, na, blachę ocynkowaną, drewno, styropian, jak również do przyklejania, profili w systemach akustycznych.
Opakowanie: wiadra 16 kg.


« zwiń
Charakterystyka

kleje epoksydowe

StoPox IHS PK

więcej »

Epoksydowy mostek sczepny i masa kotwiąca. Tiksotropowy (nie spływa). Do stosowania na zewnątrz i wewnątrz. Do konstrukcyjnego klejenia betonu z betonem, stali z betonem oraz jako mostek sczepny dołączenia świeżego betonu ze starym, a także do kotwienia kotew metalowych. Barwiony. Bezrozpuszczalnikowy. O konsystencji pasty 2-składnikowy klej na bazie żywicy epoksydowej, łatwy do rozprowadzania. Przyczepność do podłoża betonowego 2,0 MPa. Doskonała przyczepność do świeżego betonu. Wytrzymałość na ściskanie 120 MPa, wytrzymałość na zginanie 50 MPa, wytrzymałość na rozciąganie 27 MPa. Odcień szary. Aplikacja po wymieszaniu składnik A i B metodą nanoszenia pędzlem w temperaturze 8-30 oC. Początek wiązania po 90 minutach w temperaturze 20 oC. Zużycie 1,65 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.


pojemnik A+B 15 kg *** cena brutto 46,22 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B

StoPox SK 100

więcej »

Epoksydowa masa klejowo-szpachlowa. Klej do taśmy uszczelniającej StoSeal D 100 oraz jako wytrzymała masa szpachlowa do niwelowania nierówności w betonie i żelbecie. Także do wypełniania porów i raków. Wysoka trwałość i przyczepność do podłoża 2,0 MPa. Początek wiązania po 40 minutach w temperaturze 20 oC. Pełna wytrzymałość po 7 dobach. Odporna na UV i bakterie. Aplikacja po wymieszaniu składnika A i B. Nanosić pacą metalową.


opak. A+B 15 kg *** cena brutto 40,05 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B

StoPox SK 41

więcej »

Klej epoksydowy do przyklejania materiałów kompozytowych CFK z włókna węglowego do konstrukcji betonowych, do przyklejania stalowych wzmocnień do betonu oraz do sklejania elementów betonowych ze sobą. Przyczepność do podłoża i klejonych materiałów 14 MPa. Wysoka wytrzymałość na ścinanie 12 MPa. Wytrzymałość na obciążenia (ścinanie ukośne) 50 MPa. Bezrozpuszczalnikowy. Produkt zgodny z EN 1504-4. Aplikacja po wymieszaniu składnika A i B. Nanoszenie pacą lub szpachlą metalową.


opak. A + B 15 kg *** cena brutto 37,73 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja Producenta

kleje epoksydowe do ceramiki

StoPox IHS PK

więcej »

Epoksydowy mostek sczepny i masa kotwiąca. Tiksotropowy (nie spływa). Do stosowania na zewnątrz i wewnątrz. Do konstrukcyjnego klejenia betonu z betonem, stali z betonem oraz jako mostek sczepny do łączenia świeżego betonu ze starym, a także do kotwienia kotew metalowych. Barwiony. Bezrozpuszczalnikowy. O konsystencji pasty 2-składnikowy klej na bazie żywicy epoksydowej, łatwy do rozprowadzania. Przyczepność do podłoża betonowego 2,0 MPa. Doskonała przyczepność do świeżego betonu. Wytrzymałość na ściskanie 120 MPa, wytrzymałość na zginanie 50 MPa, wytrzymałość na rozciąganie 27 MPa. Odcień szary. Aplikacja po wymieszaniu składnika A i B metodą nanoszenia pędzlem lub packą zębatą w temperaturze 8-30 oC. Początek wiązania po 90 minutach w temperaturze 20 oC. Zużycie 1,65 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.


pojemnik A+B 15 kg *** cena brutto 46,22 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B

kleje mineralne klasyczne do ceramiki

StoColl KM

więcej »

Mineralna, elastyczna zaprawa do przyklejania płytek ceramicznych, klinkierowych, kamienia naturalnego oraz mozaiki szklanej. Zastosowanie:na zewnątrz i wewnątrz, do przyklejania StoPanel Plus, do stosowania na mineralnej zaprawie zbrojącej oraz tynkach podkładowych, na organicznej zaprawie zbrojącej lub tynkach podkładowych z powłoką pośrednią StoPrep Contact. Właściwości: doskonała przyczepność (> 0,5 MPa), odporność na mróz i warunki atmosferyczne, wysoka trwałość, spełnia wymaganie C1TE wg EN 12004. Odcień szary lub biały. Zużycie 3,5 - 4,5 kg/m2 (klejenie), 1,2 kg/m2 na 1 mm grubości. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 100.worek 25 kg *** cena brutto 6,03 zł/kg (szary, biały)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

kleje montażowe

StoColl CL

więcej »
Bezbarwny środek klejąco-uszczelniający na bazie polimeru hybrydowego MS. Transparentny, duża siła klejenia, dobra przyczepność początkowa, elastyczna, łatwa aplikacja, dobra kompatybilność z płytami z twardego styropianu, wiąże pod wpływem wilgoci z powietrza, materiał jednoskładnikowy, kompatybilny z farbami, wyjątkowo niski poziom emisji Emicode ® EC1 Plus. Aplikacja wykorzystując pistolet do wyciskania kartuszy. Kartusz 290 ml. Kolor bezbarwny. Zastosowania: na zewnątrz, do uszczelniania spoin w elewacjach, klej montażowy.

« zwiń
Deklaracja Producenta

StoColl Fix

więcej »
Środek stabilizujący oraz masa klejąca. Zastosowanie na zewnątrz: do klejenia elementów montażowych StoFix, do klejenia podokienników na drugiej płaszczyźnie uszczelniającej, do klejenia osłon blaszanych na elementach elewacyjnych StoDeco, jako pomocniczy środek mocujący, np. przy stosowaniu Sto-Turbofix Mini. Właściwości: materiał jednoskładnikowy, bardzo dobra przyczepność początkowa, wysoka siła klejenia.
Kartusze 290 ml oraz torebka 600 ml. Gęstość objętościowa 1,48 g/cm³. Odporność temperaturowa -40 do 90 °C. Twardość w skali Shore’a 50. Kolor biały.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii Charakterystyka

StoSeal F 100

więcej »
Środek klejąco-uszczelniający na bazie polimeru hybrydowego MS. Wysoce elastyczny. Wysoka siła klejenia, łatwa aplikacja. Dobra kompatybilność z płytami z twardego styropianu. Wiąże pod wpływem wilgoci z powietrza. Materiał jednoskładnikowy. Duża odporność na UV i warunki pogodowe. Kompatybilny z farbami. Wyjątkowo niski poziom emisji Emicode ® EC1 Plus. Aplikacja wykorzystując pistolet do wyciskania kartuszy. Kartusz 310 ml. Kolor biały. Zastosowania na zewnątrz. Do uszczelniania spoin w elewacjach. Także jako klej montażowy. Do klejenia spoin elementów Sto-Laibungselement Pronto, do tworzenia trwale elastycznych spoin przy elementach elewacyjnych StoDeco.

kartusz 310 ml *** cena brutto 52,77 zł/szt
« zwiń
Deklaracja Producenta

lazury do drewna

StoTop Protectlasur

więcej »

Rozpuszczalnikowa, cienkowarstwowa powłoka lazurująca alkidowa o dużej zawartości stałych frakcji do drewna na zewnątrz. Zastosowanie: na zewnątrz, cienkowarstwowa powłoka lazurująca na elementy budowlane np. balkony, elewacje drewniane, podbitki dachowe itd. Właściwości: wysoka zdolność penetracji, produkt odporny na promieniowanie UV, nie blokuje porów, malowanie dużych powierzchni bez widocznych połączeń. Wygląd jedwabisty połysk wg EN13300. Odcień: StoColor-RAL Aplikacja: pędzlem. Zużycie 0,05 - 0,08 l/m2na warstwę. Trwałość 8 lat.opak. 5 l *** cena brutto 70,10 zł/l (barwiony)
opak. 2,5 l *** cena brutto 82,40 zł/l (barwiony)
« zwiń
Karta Ekologii

StoTop Thixlasur AF

więcej »

Rozpuszczalnikowa, bezzapachowa, nie zawierająca biocydów jednoskładnikowa lazura alkidowa do drewna o połysku jedwabistym. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, powłoka gruntująca, pośrednia i końcowa na okna, drzwi, elewacje drewniane itp. Właściwości: duża odporność na warunki atmosferyczne, produkt odporna na promieniowanie UV, odporna na sklejanie się, nie blokuje porów, bezzapachowa, łatwa aplikacja przy pracach sufitowych, malowanie dużych powierzchni bez widocznych połączeń. Wygląd jedwabisty połysk wg EN13300. Odcień: StoColor-RAL Aplikacja: pędzlem. Zużycie 0,09 - 0,17 l/m2 na warstwę. Trwałość: 18 lat.opak. 5 l *** cena brutto 79,95 zł/l (biały, barwiony)
opak. 2,5 l *** cena brutto 86,10 zł/l (biały, barwiony)
opak. 1 l *** cena brutto 118,10 zł/l (biały, barwiony)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

masy fugowe elewacyjne

StoColl FM-K

więcej »

Mineralna zaprawa do fugowania płytek z kamienia naturalnego i klinkierowych za pomocą szpachli lub kielni fugowej. Zastosowanie: na zewnątrz do fugowania szorstkich okładzin ceramicznych i płytek z kamienia naturalnego, płytek klinkierowych lub piaskowanych płytek z kamienia naturalnego, do systemów StoTherm i StoVentec posiadających dopuszczenie do stosowania z okładzinami ceramicznymi i płytkami z kamienia naturalnego, do powierzchni ściennych i elewacyjnych, do wypełniania spoin w murze oblicowanym wykonanym przy użyciu licówek, cegieł elewacyjnych, płytek z cegły ciętej i prefabrykatów betonowych. 


Właściwości: produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych, odporny na działanie mrozu, dyfuzyjny, redukuje wodochłonność, łatwa obróbka, bardzo wysoka odporność na wodę, zaprawa do spoinowania klasy CG2 W.


Zawsze zamawiać za jednym razem całą ilość potrzebną dla danego obiektu. Zawsze zachować dokładnie te same proporcje składników mieszanki. Przydatność do zastosowania należy sprawdzić na powierzchni próbnej. Wytrzymałość na zginanie 2,5 MPa, wytrzymałość na ściskanie 15 MPa. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 70.worek 25 kg *** cena brutto 5,55 zł/kg (szary, antracyt)
worek 25 kg *** cena brutto 7,40 zł/kg (ciemnoszary, srebrnoszary, jasnoszary, jasnobeżowy, biały)
worek 25 kg *** cena brutto 10,50 zł/kg (beżowo-piaskowy, czerwono-szary, ceglany ciemny, ceglany jasny, pomarańczowy)
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta Charakterystyka Karta Ekologii

StoColl FM-S

więcej »

Mineralna, uniwersalna zaprawa do spoinowania metodą szlamowania płytek z klinkieru, ceramiki, kamienia naturalnego, mozaiki szklanej. Zastosowanie: na zewnątrz do szlamowania (wypełniania spoin) odpowiednich płytek klinkierowych, ceramicznych, z kamienia naturalnego i szkła o gładkiej, nie chłonnej powierzchni, do systemów StoTherm i StoVentec posiadających dopuszczenie do stosowania z okładzinami ceramicznymi i płytkami z kamienia naturalnego, do powierzchni ściennych i elewacyjnych, do wypełniania spoin w murze oblicowanym wykonanym np. przy użyciu licówek, cegieł elewacyjnych, płytek z cegły ciętej i prefabrykatów betonowych. 


Właściwości: produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych, odporny na działanie mrozu, dyfuzyjny, redukuje wodochłonność, elastyczny, łatwy w obróbce, minimalny skurcz, brak rys, bardzo dobra zmywalność, klasa CG2 WA.


W przypadku materiału barwionego zawsze zamawiać za jednym razem całą ilość potrzebną dla danego obiektu. Zachować dokładnie te same proporcje składników mieszanki, nie można wykluczyć wystąpienia różnic w odcieniu. Przydatność do stosowania należy sprawdzić na powierzchni próbnej.


Wytrzymałość na ściskanie 15 MPa, wytrzymałość na zginanie 2,5 MPa. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 80. Nadaje się do spoin szerokości 2-15 mm i głębokości 5-15 mm. Zużycie 3-5 kg/m2.worek 25 kg *** cena brutto 10,00 zł/kg (srebrno-szary, piaskowo-szary, szary)
worek 25 kg *** cena brutto 11,10 zł/kg (manhattan, ciemnoszary, antracyt)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

masy szpachlowe epoksydowe

StoPox SK 100

więcej »

Epoksydowa masa klejowo-szpachlowa. Klej do taśmy uszczelniającej StoSeal D 100 oraz jako wytrzymała masa szpachlowa do niwelowania nierówności w betonie i żelbecie. Także do wypełniania porów i raków. Wysoka trwałość i przyczepność do podłoża 2,0 MPa. Początek wiązania po 40 minutach w temperaturze 20 oC. Pełna wytrzymałość po 7 dobach. Odporna na UV i bakterie. Aplikacja po wymieszaniu składnika A i B. Nanosić pacą metalową.


opak. A+B 15 kg *** cena brutto 40,05 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B

masy szpachlowe mineralne

Sto-Faserputz

więcej »

Sto-Faserputz - mineralna masa szpachlowa zbrojona włóknami. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz na wszystkie podłoża mineralne i większość podłoży organicznych. Dobra przyczepność do podłoża, odporność na mróz i warunki atmosferyczne, dobra dyfuzyjność, możliwość filcowania. Zużycie 1,0 - 1,5 kg/m2 na 1 mm grubości. Odcień szary lub biały.


opak. 25 kg *** cena brutto 3,70 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

StoArmat Classic HD

więcej »
Dwukomponentowa masa zbrojąca z Hybrid Drying Technology. Właściwości: tynk podkładowy zgodny z EN 15824, klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień: klasa A2-s1, d0 wg EN 13501-1, niepalna. Hybrid Drying Technology przyspiesza proces schnięcia, duża pewność obróbki przy niskiej temperaturze (od 1 do 15 oC) i wysokiej wilgotności względnej powietrza, produkt szybkowiążący, łatwa obróbka, wysoka pewność obróbki dzięki dodatkowemu ziarnu prowadzącemu, wysoka zdolność wypełniania, wyśmienite parametry obróbki przy użyciu pacy, rozszerzalna, odporność na powstawanie rys, odporna na obciążenia mechaniczne, dobra dyfuzyjność, duża odporność na warunki atmosferyczne. Wydłużenie przy zerwaniu ok. 1%, odporność na pęknięcia przy wydłużeniu o 10 mm/m. Kolor biały. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 140.

Zastosowanie: na zewnątrz, na mineralne i organiczne podłoża jako masa zbrojąca/tynk podkładowy dla systemu StoTherm Classic®, wyrównująca masa szpachlowa, szczególnie nadaje się do stosowania przy wysokiej wilgotności powietrza i niskich temperaturach, min. 1 oC do maks. 15 oC. Nie nadaje się na powierzchnie połaciowe poziome lub nachylone, narażone bezpośrednio na zaleganie śniegu.

Zużycie:
- jako masa zbrojąca d = 2,5 - 5,0 mm na płyty EPS  4,00 - 9,50 kg/m2
- jako masa zbrojąca
d = 3,0 - 5,0 mm na płytach wełny mineralnej  5,50 - 10,00 kg/m2


« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka Karta Ekologii

StoCrete FM

więcej »

Mineralna szpachlówka drobnoziarnista typu PCC na spoiwie cementowym modyfikowana polimerami. Grubość warstwy 2–5 mm. Do wykonywania warstwy wyrównującej i szpachlówki w systemach ochrony i naprawy konstrukcji betonowych. Przyczepność do podłoży betonowych i zapraw naprawczych 0,8 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 30 MPa. Łatwa obróbka. Początek wiązania po 25 minutach w temperaturze 20 oC. Dalsze prace po 2 dobach. Nie nadaje się na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym. Aplikacja ręcznie lub  maszynowo. Możliwość filcowania. Zużycie 1,8 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.


worek 25 kg *** cena brutto
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoCrete KM

więcej »

Mineralna szpachlówka drobnoziarnista typu PCC na spoiwie cementowym modyfikowana polimerami. Grubość warstwy do 2 mm. Do wykonywania warstwy wyrównującej i szpachlówki w systemach ochrony i naprawy konstrukcji betonowych. Do naprawy małych uszkodzeń do 10 mm grubości warstwy oraz do indywidualnego fakturowania. Przyczepność do podłoży betonowych i zapraw naprawczych 1,5 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 38 MPa. Łatwa obróbka. Początek wiązania po 40 minutach w temperaturze 20 oC. Dalsze prace po 2 dobach. Nie nadaje się na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym. Aplikacja ręcznie lub  maszynowo. Możliwość fakturowania. Zużycie 1,7 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.


worek 25 kg *** cena brutto 4,89 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoCrete SM

więcej »

Zaprawa typu PCC na spoiwie cementowym modyfikowana polimerami. Do szybkich napraw miejscowych grubości warstwy 3–40 mm oraz do szpachlowania warstwą grubości 3-5 mm. Nadaje się do betonu, żelbetu i betonu komórkowego. Przyczepność do podłoża betonowego 0,8 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 28 MPa. Zużycie 1,7 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy oraz 1,7 kg/dm3. Nadaje się do nanoszenia nad głową. Nie wymaga stosowania mostka sczepnego. Produkt zgodny z EN 1504-3. Początek wiązania 15 minut w temperaturze 20 oC, dalsze prace po 4 godzinach. Nie nadaje się bezpośrednio pod obciążenie ruchem pieszym i kołowym. Aplikacja ręcznie.


worek 25 kg *** cena brutto 9,85 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoCrete TF 200

więcej »

Mineralna szpachlówka drobnoziarnista typu PCC na spoiwie cementowym modyfikowana polimerami. Grubość warstwy 2–5 mm. Jako warstwa wyrównująca i szpachlówka w systemach ochrony i naprawy konstrukcji betonowych. Przyczepność do podłoży betonowych i zapraw naprawczych 1,5 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 45 MPa. Bardzo łatwa aplikacja. Doskonała odporność na mróz i sól drogową. Produkt zgodny z EN 1504-3. Nie stosować na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym. Aplikacja pacą metalową, natryskiwać na mokro pompą ślimakową, filcowanie. Początek wiązania po 45 minutach w temperaturze 20 oC. Dalsze prace po 24 godzinach. Zużycie 1,9 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.


worek 25 kg *** cena brutto 3,78 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoCrete TF 204

więcej »

Mineralna szpachlówka drobnoziarnista typu PCC na spoiwie cementowym modyfikowana polimerami. Grubość warstwy 1–3 mm. Jako warstwa wyrównująca i szpachlówka w systemach ochrony i naprawy konstrukcji betonowych. Przyczepność do podłoży betonowych i zapraw naprawczych 1,5 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 21 MPa. Bardzo łatwa aplikacja. Doskonała odporność na mróz i sól drogową. Produkt zgodny z EN 1504-3. Nie stosować na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym. Aplikacja pacą metalową, natryskiwać na mokro pompą ślimakową, filcowanie. Początek wiązania po 45 minutach w temperaturze 20 oC. Dalsze prace po 2 dobach. Zużycie 1,9 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.


worek 25 kd *** cena brutto 3,90 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoCrete TF 250

więcej »

Szpachlówka drobnoziarnista typu PCC na spoiwie cementowym, modyfikowana polimerami. Odporna na działanie siarczanów. Grubość warstwy 2–5 mm. Jako warstwa wyrównująca i szpachlówka w systemach ochrony i naprawy konstrukcji betonowych do bardzo agresywnych wód, np. w gospodarce ściekowej, w oczyszczalniach ścieków, szambach. Przyczepność do podłoża betonowego 1,5 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 42 MPa. Łatwa aplikacja - także w pozycji sufitowej. Doskonała odporność na mróz i sól drogową. Odporna na działanie wody zawierającej kwas siarkowy, amony i siarczany wg klasy ekspozycji XA3 zgodnie z normą EN 206-1:2001-07. Nie stosować na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym. Produkt zgodny z EN 1504-3. Aplikacja ręcznie, natryskiwać na mokro z pompą ślimakową, filcowanie. Początek wiązania po 45 minutach w temperaturze 20 oC. Dalsze prace po 24 godzinach. Zużycie 1,9 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.

 


worek 25 kg *** cena brutto 4,49 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoCrete TF 280

więcej »

Mineralna szpachlówka typu PCC drobnoziarnista na spoiwie cementowym, modyfikowana polimerami. Grubość warstwy 2 - 5 mm. Jako warstwa wyrównująca i szpachlówka drobnoziarnista w systemach ochrony i naprawy betonowych elementów konstrukcyjnych. Do naprawy powierzchni nieobciążonych bezpośrednio ruchem pieszym i kołowym. Do wewnątrz i na zewnątrz zgodnie z metodami 3.1, 3.3 zawartymi w normie EN 1504-9 także zgodnie z metodami 1.3, 2.3, 5.1, 6.1, 8.3 zawartymi w normie EN 1504-9 oraz w systemie z produktami zgodnie z EN EN 1504-2. Spełnia wymagania klasy R3 zgodnie z normą EN 1504-3. Przyczepność do podłoża betonowego 1,5 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 46 MPa. Bardzo dobra urabialność, odpowiednia także do nanoszenia metodą natrysku na mokro. Doskonała odporność na mróz. Początek wiązania po 45 minutach w temperaturze 20 oC. Dalsze prace po 4 dobach. Zużycie 2,0 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.


worek 25 kg *** cena brutto
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

StoLevell FT

więcej »

Mineralna zaprawa klejąco-zbrojąca i szpachlówka szybkowiążąca o przyspieszonej odporności na deszcz. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, produkt zalecany szczególnie w wilgotnych i chłodnych warunkach pogodowych (od 1 oC do maks. 20 oC), do odnawiania starych tynków mineralnych, niemal wszystkich tynków organicznych oraz powierzchni murowych, do przyklejania płyt termoizolacyjnych i podtynkowych na podłożach mineralnych i organicznych, nieelastycznych, do warstw zbrojonych o standardowej grubości, zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario i StoTherm Mineral a także jako masa klejowa do StoTherm Classic. 


Właściwości: przyspieszone wiązanie dzięki zastosowaniu technologii FastTrack, bardzo duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, dobrze przepuszcza parę wodną, wysoka hydrofobowość, nadaje się do obróbki maszynowej w ograniczonym stopniu, bardzo duża odporność na warunki atmosferyczne. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Kolor szary. Aplikacja: ręcznie, maszynowo.


zużycie:

4 - 5 kg/m2 (zbrojenie EPS)

4,5 - 6,0 kg/m2 (klejenie EPS)

6 - 8 kg/m2 (zbrojenie wełny mineralnej i drzewnej)

6 - 7 kg/m2 (klejenie wełny mineralnej i drzewnej)

4,50 - 5,00 kg/m2 (klejenie StoReno Plan)
1,00 - 1,50 kg/m2 (masa wyrównująca do talerzyków kołków i zagłębień oraz jako szpachlówka drobnoziarnista)
na 1 mm grubości warstwy 1,22 kg/m2worek 25 kg *** cena brutto 5,54 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoLevell In Clima

więcej »

Lekka mineralna masa szpachlowa redukująca mostki termiczne. Zastosowanie do wnętrz jako masa szpachlowa do wypełniania spoin, zarysowań i dużych otworów w powierzchniach ścian i sufitów, jako gładź szpachlowa do surowego muru i betonu komórkowego przed malowaniem i tapetowaniem, jako gładź szpachlowa w systemie izolacji wewnętrznej StoTherm In Comfort, do konserwacji “zimnych ścian”, na których dochodzi do kondensacji i w efekcie rozwoju pleśni, na wszystkie nośne podłoża nadające się do klejenia. Właściwości: zmniejszenie przewodności cieplnej powierzchni ścian i sufitów, przeciwdziała kondensacji przy grubości warstwy min. 5 mm, produkt dobrze wypełniający, materiał łatwy do szlifowania, ciężar właściwy zaledwie 0,55 kg/m3. Wsp. przewodzenia ciepła lambda = 0,097 W/mK. Odcień naturalnie biały. Aplikacja ręcznie. Zużycie 0,6 kg/m2 na 1 mm grubości.


worek 9 kg *** cena brutto 14,39 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoLevell In Mineral

więcej »

Mineralna zaprawa klejąca i zbrojąca. Zastosowanie do wnętrz jako zaprawa klejąca i zbrojąca do StoTherm In Comfort. Właściwości: mineralna, optymalnie dostosowana pod kątem mineralnych wewnętrznych płyt izolacyjnych, możliwość filcowania, nie hydrofobizowana, duża stabilność. Odcień kremowy.  Aplikacja na całej powierzchni ręcznie. Wsp. oporu dyfuzji mi=25. Zużycie: klejenie 5-10 kg/m2, szpachlowanie zbrojone 4-7 kg/m2, szpachlowanie 1,35 kg/m2 na 1 mm grubości.


worek 25 kg *** cena brutto 6,52 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

masy zalewowe kotwiące mineralne

StoCrete TV 304

więcej »

Zaprawa zalewowa modyfikowana polimerami na spoiwie cementowym. Grubość warstwy 20–70 mm. Do wykonywania podlewek i zalewania elementów konstrukcyjnych, np. instalacji maszynowych, kotew mocujących, szyn suwnicy, łożysk mostów, elementów stalowych, fundamentów kielichowych, do podlewek oraz zalewania otworów w elementach betonowych zgodnie z metodą 3.1 zawartą w normie EN 1504-9. Odporna na mróz i sól drogową. Nie przepuszcza wody. Stabilna konsystencja, wysoka rozpływność. Bardzo łatwa aplikacja. Spełnia wymagania klasy R4 zgodnie z normą EN 1504-3. Bez konieczności gruntowania. Przyczepność 2,0 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 75 MPa. Moduł sprężystości 38000 MPa. Zużycie 2,1 kg/dm3. Wymaga pielęgnacji przez min. 3 doby.


worek 25 kg *** cena brutto 4,32 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoCrete TV 308

więcej »

Zaprawa zalewowa modyfikowana polimerami na spoiwie cementowym. Grubość warstwy 40–90 mm. Do wykonywania podlewek i zalewania elementów konstrukcyjnych, np. instalacji maszynowych, kotew mocujących, szyn suwnicy, łożysk mostów, elementów stalowych, fundamentów kielichowych, do podlewek oraz zalewania otworów w elementach betonowych zgodnie z metodą 3.1 zawartą w normie EN 1504-9. Odporna na mróz i sól drogową. Nie przepuszcza wody. Stabilna konsystencja, wysoka rozpływność. Bardzo łatwa aplikacja. Spełnia wymagania klasy R4 zgodnie z normą EN 1504-3. Bez konieczności gruntowania. Przyczepność 2,0 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 75-90 MPa. Moduł sprężystości 38000 MPa. Zużycie 2,1 kg/dm3. Wymaga pielęgnacji przez min. 3 doby.


worek 25 kg *** cena brutto 4,30 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

naprawy żelbetu - torkretowanie

StoCrete LM

więcej »

Zaprawa typu PCC do natrysku na mokro (torkretowania). Modyfikowana polimerami, na spoiwie cementowym. Grubość warstwy 6–30 mm. Przeznaczona do niekonstrukcyjnych napraw betonu  i żelbetu. Zwiększa odporność ogniową. Uzyskuje klasę na ogień A1 wg EN 13501-1 oraz klasę odporności ogniowej F 120. Aplikacja natryskiem na mokro z zastosowaniem pompy ślimakowej lub ręcznie. Przyczepność do podłoża betonowego 0,8 MPa, wytrzymałość na ściskanie 15 MPa. Zużycie 1,3 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy. Nie nadaje się na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym.


worek 20 kg *** cena brutto 6,86 zł/kg
« zwiń
Deklaracja Producenta

StoCrete TS 100

więcej »

Zaprawa typu PCC do natrysku na sucho (torkretowania). Modyfikowana polimerami, na spoiwie cementowym. Grubość warstwy 6–50 mm. Przeznaczona do napraw wszelkich konstrukcji nośnych  betonowych i żelbetowych. Zwiększa odporność ogniową. Uzyskuje doskonałą odporność na mróz i sól drogową. Niepalna, klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień A1 wg EN 13501-1. Jako zaprawa anodowa i naprawcza do napraw na zasadzie katodowej ochrony antykorozyjnej. Niewielkie zapylenie i niewielkie straty od odbicia materiału. Produkt zgodny z EN 1504-3. Aplikacja natryskiem na sucho (mieszanie w dyszy natryskowej) 2-warstwowo. Przyczepność do podłoża betonowego 2,0 MPa, wytrzymałość na ściskanie 60 MPa. Zużycie 2,1 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy. Wymaga pielęgnacji przez 5 dni.


worek 25 kg *** cena brutto 3,09 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta Karta Ekologii

pianki uszczelniające

Sto-Pistolenschaum SE

więcej »

Jednoskładnikowa poliuretanowa pianka wypełniająca. Zastosowanie: na zewnątrz do wypełniania otworów i szczelin o szerokości do 5 mm w płytach termoizolacyjnych, do wypełniania otworów i innego rodzaju pustek. Właściwości: nie zawiera freonu, produkt izolujący termicznie, twardnieje pod wpływem wilgoci, produkt odporny na działanie wysokich temperatur, wody i chemikaliów. Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej μ = 40. Reakcja na ogień B1. Opakowanie pojemności 750 ml. Kolor szary. Stopień rozprężenia 47.opak. 750 m *** cena brutto 76,14 zł/opak.
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

powłoki ochronne dachowe

StoColor Dryonic® G

więcej »

Farba akrylowa elewacyjna (serii IQ) z technologią Dryonic® Technology, wykorzystującą zasady bioniki, z efektem szybko wysychającej elewacji odpornej na algi i grzyby, bez biobójczej warstwy ochronnej. Zastosowanie: na zewnątrz na mineralne i organiczne podłoża - na niemal wszystkie podłoża budowlane, na skośne nie narażone na zawilgocenia podłoża o nachyleniu do 45°, na beton, na elewacje z blachy trapezowej, na ocynkowane podłoża metalowe (np. rury spustowe), na elewacje z płyt włókno-cementowych, na elewacje HPL (High Pressure Laminate), na drewno o ograniczonej stabilności wymiarowej (np. podbitki dachowe).

 

Właściwości: zastosowano bionikę pozwalającą na bardzo szybkie wysychanie po deszczu lub pojawieniu się rosy, dostępne również z X-black Technology (osłoną termiczną redukującą nagrzewanie przez słońce), najwyższy stopień bieli, wysoka różnorodność i stabilność kolorów, minimalne odbarwienie wypełniacza, bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna, zachowuje strukturę, spoiwo na bazie czystego akrylu, dyfuzyjność CO2: klasa C1 wg EN1062-1, bardzo dobre właściwości kryjące, produkt odporny na działanie alkaliów, bardzo dobra przyczepność na wszystkich podłożach, bez biobójczej warstwy ochronnej. Wygląd jedwabiście matowy (G3) wg EN 1062-1. 


Kolory: biały oraz barwiony wg systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, wałek, natrysk hydrodynamiczny.  Wsp. oporu dyfuzji  μ = 2520.

- zużycie 0,12-0,15 l/m2 na warstwę, wymaga dwóch warstw


opak. 15 l *** cena brutto 65,80 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 68,30 zł/l (barwiona)
opak. 15 l *** cena brutto 93,50 zł/l (barwiona X-black)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Dryonic® M

więcej »
Farba elewacyjna z efektem metalicznym i Dryonic® Technology, z bionicznym efektem
zapewniającym suche elewacje. Zastosowanie na zewnątrz i do wnętrz, na mineralne i organiczne podłoża, na systemy ociepleń ETICS, BSO, na podwieszane elewacje wentylowane, na beton, na elementy elewacyjne StoDeco Fassadenelementen, na elewacje z płyt włókno-cementowych, na wyprawy tynkarskie, tapety oraz okładziny ścienne i sufitowe we wnętrzach, na niemal wszystkie podłoża budowlane, na nie narażone na zaleganie śniegu powierzchnie elewacyjne o nachyleniu od 45° do 90°, na elewacje z blachy trapezowej (np. powlekane metodą coil coating), na ocynkowane podłoża metalowe (np. rury spustowe), na elewacje HPL (High Pressure Laminate), nadaje się również na powierzchnie dachowe o nachyleniu > 3°, np. z dachówek
cementowych, ceramicznych i z włóknocementu (bezazbestowego) oraz pokryć
blaszanych. Właściwości: zastosowanie bioniki pozwalające na bardzo szybkie wysychanie po deszczu lub pojawieniu się rosy, dostępne również z X-black Technology: ochroną termiczną redukującą nagrzewanie spowodowane słońcem, wysoka różnorodność i stabilność kolorów. Brak "efektu zarysowania” dzięki znikomemu odbarwieniu wypełniacza, bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna, spoiwo na bazie czystego akrylu, dyfuzyjność CO2: klasa C1 wg EN 1062-1, wysoka siła krycia, dobra dyfuzyjność, produkt odporny na działanie alkaliów, bardzo dobra przyczepność na wszystkich podłożach, bez biobójczej warstwy ochronnej. Wygląd kolor z efektem metalicznym i eloksalowanym od matu do jedwabistego połysku.
W przypadku systemów ETICS, BSO zastosowanie w danym obiekcie należy
skonsultować ze specjalistą fizyki budowli. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 6300. Zużycie na warstwę kryjąco 0,10 - 0,12 l/m².« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii Charakterystyka

StoColor Dryonic® Wood

więcej »
Farba elewacyjna z Dryonic® Technology, na podłoża drewniane, z bionicznym efektem zapewniającym suche elewacje. Zastosowanie na zewnątrz do powierzchni drewnianych niekonstrukcyjnych i konstrukcyjnych, w ograniczonym stopniu poza konstrukcjami szkieletowymi. Właściwości: zastosowanie bioniki, pozwalające na bardzo szybkie wysychanie po deszczu lub pojawieniu się rosy, X-black Technology zapewnia utrzymywanie temperatury na poziomie 65°C, największa różnorodność i stabilność kolorów dzięki SunBlocker Technology, wysoka odporność na działanie warunków pogodowych, bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna, spoiwo na bazie czystego akrylu, bardzo dobre właściwości kryjące, dobra dyfuzyjność, zapobieganie kapaniu, ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu się, zachowanie struktury drewna, izoluje wiele składników drewna. Wygląd matowy w zależności od kąta patrzenia i gatunku drewna powierzchnia może mieć jedwabiście matowy wygląd. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 5388. Wilgotność drewna drzew liściastych: maks. 12%. Wilgotność drewna drzew iglastych: maks. 15%. Zużycie na warstwę 0,12 - 0,15 l/m².


« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii Charakterystyka

preparaty antykorozyjne

StoPrim Activ

więcej »

Dwuskładnikowy, rozpuszczalnikowy antykorozyjny środek gruntujący na bazie żywicy epoksydowej na zewnątrz i wewnątrz, do płyt glasal i cementowo-włóknowych, jako ochrona antykorozyjna (na zewnątrz) na metal, drewno, panele drewniane, elementy lakierowane proszkowo. Właściwości: wysoka przyczepność, bardzo dobra ochrona antykorozyjna, materiał dwuskładnikowy. Zużycie 0,08 - 0,10 l/m2.


opak. 5 l *** cena brutto 191,90 zł/l
opak. 1 l *** cena brutto 258,30 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Karta Ekologii

profile elewacyjne ozdobne

StoDeco U-Profil

więcej »

Element elewacyjny z granulatu Verolith. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, profil U-kształtowy do wykonywania spoin (boniowania) w systemach ociepleń ETICS. Właściwości: element ozdobny na bazie mineralnego granulatu perlitowego, utwardzanego w wyniku specjalnej obróbki termicznej, można nadawać kolorystykę odpowiednią powłokę malarską, klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień zgodnie z normą PN-EN 13501-1: A2-s1, d0, niewielka masa, przyjazny dla środowiska (ekologiczny). Dostawa na zamówienie. Termin dostawy i cena - na zapytanie.


« zwiń
Karta Techniczna

rozpuszczalniki do żywic

StoFluid EP

więcej »
Środek czyszczący i rozcieńczalnik do środków gruntujących i lakierów na bazie żywicy epoksydowej. Nie zawiera halogenów ani lotnych związków organicznych CMR ani formaldehydu.

opak. 1 l *** cena brutto 43,67 zł/opak
« zwiń
Charakterystyka

sznury dylatacyjne o zamkniętych porach

Sto-Hinterfüllprofil

więcej »

Sznur dylatacyjny poliuretanowy o zamkniętych porach do wypełniania szczelin dylatacyjnych w budownictwie. Zastosowanie: do wstępnego wypełniania szczelin, które są wypełniane uszczelniaczem, zapobiega przyleganiu uszczelniacza do trzech powierzchni. Właściwości: produkt nienasiąkliwy, elastyczny. Format: profil okrągły.średnica 10 mm *** cena brutto 3,08 zł/m (opakowanie 50 m)
średnica 15 mm *** cena brutto 4,31 zł/m (opakowanie 50 m)
średnica 20 mm *** cena brutto 4,43 zł/m (opakowanie 50 m)
średnica 30 mm *** cena brutto 7,44 zł/m (opakowanie 50 m)
średnica 40 mm *** cena brutto 10,09 zł/m (opakowanie 150 m)
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

preparaty czyszczące

StoClean Allstar

więcej »
Wysoce skuteczny wodorozcieńczalny uniwersalny środek czyszczący. Zastosowanie: na zewnątrz, do wnętrz, możliwość zastosowania na wielu powierzchniach elewacji i dachów, do metali cynkowanych, powlekanych, niepowlekanych, lakierowanych, do blachy trapezowej, powierzchni aluminiowych, stopów aluminium, stali nierdzewnej, do tynków mineralnych, tynków organicznych, farb mineralnych, farb organicznych, do płyt HPL, włókno-cementowych, szkła, ceramiki, tworzyw sztucznych, Alucobond ®. Do bezpiecznego czyszczenia uciążliwego brudu.
Właściwości: wysoce skuteczny koncentrat, wysoka wydajność, biodegradowalny, właściwości antystatyczne, bardzo dobre działanie wgłębne, bezpieczne czyszczenie, nie działa korozyjnie na metale, usuwa zabrudzenia organiczne i nieorganiczne z elewacji, usuwa tłuszcz, olej, wosk, węgiel, naftę, sadzę, atrament i inne uciążliwe zabrudzenia, odpowiada przepisom dotyczącym detergentów, odpowiedni do obszarów przemysłu spożywczego z aprobatą Instytutu Fresenius. Wartość pH 11 - 11,4. Rozcieńczenie StoClean Allstar : woda 1:1 do 1:200. Kolor przezroczysty o lekko żółtym zabarwieniu.

« zwiń
Karta Techniczna

StoJet NR

więcej »

Preparat czyszczący osprzęt po iniekcji żywicznej epoksydowej. Także do konserwacji urządzeń iniekcyjnych. Kolor jasnożółty, bez zapachu. Nie rozpuszczalny w wodzie.


pojemnik 10 l *** cena brutto 80,57 zł/l
« zwiń
Charakterystyka

taśmy uszczelniające dylatacyjne

Sto-Fugendichtband 2D

więcej »
Samorozprężna uszczelka z impregnowanej elastycznej pianki. Zastosowanie do uszczelniania połączeń pomiędzy sąsiadującymi elementami systemów
elewacyjnych. Do szerokości spoin 2 - 6 mm oraz 5 - 12 mm. Nie nadaje się do spoin i połączeń o dużym zakresie ruchu (np. dylatacje konstrukcyjne wymagające dużej kompensacji ruchu) - w budownictwie drewnianym zalecamy stosowanie taśmy Sto-Fugendichtband Lento. Właściwości: redukuje wodochłonność, impregnowana na powierzchniach bocznych, szybko rozprężająca się, samoprzylepna. 
Szerokość taśmy/spoin:
15 mm / 2 – 6 mm
15 mm / 5 – 12 mm
Grupa obciążenia BG 1 wg DIN 18542. Wodoszczelność uzyskuje się tylko w przypadku gdy szerokość spoiny nie wykracza poza obszar aplikacji. Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień B2 zgodnie z normą DIN 4102. Klasa palności wg DIN 4102-B1 obowiązuje wyłącznie dla spoin między masywnymi mineralnymi materiałami budowlanymi.

Współczynnik. oporu dyfuzyjnego pary wodnej  μ = 100. Przewodność cieplna 0,04 W/(mK). Gęstość objętościowa 33 - 36 g/cm³. Odporność temperaturowa -30 do 90 °C.

« zwiń
Karta Techniczna

Sto-Fugendichtband Lento

więcej »
Samorozprężna taśma uszczelniająca z impregnowanej elastycznej, miękkiej pianki. Zastosowanie do uszczelniania połączeń pomiędzy systemami elewacyjnymi a sąsiadującymi elementami. Dzięki powolnemu rozszerzaniu nadaje się szczególnie do tworzenia kompleksowych złączy (np. przy podokiennikach). Do spoin o następujących szerokościach: 2 - 6 mm, 3 - 9 mm, 5 - 12 mm i 9 - 18 mm.
Właściwości: redukuje wodochłonność, całkowicie impregnowana, wolno rozprężająca się, samoprzylepna.
Format szerokość taśmy/spoin:
15 mm / 2 – 12 mm
25 mm / 9 – 18 mm.
Grupa obciążenia BG 1 wg DIN 18542. Wodoszczelność uzyskuje się tylko w przypadku gdy szerokość spoiny nie wykracza poza obszar aplikacji. Klasa palności wg DIN 4102-B1 obowiązuje wyłącznie dla spoin między masywnymi mineralnymi materiałami budowlanymi.

Współczynnik. oporu dyfuzyjnego pary wodnej  μ = 100. Przewodność cieplna 0,06 W/(mK). Gęstość objętościowa 80 g/cm³. Odporność temperaturowa -40 do 100 °C.


« zwiń
Karta Techniczna

taśmy uszczelniające do hydroizolacji

StoSeal D 100

więcej »

Elastomerowa taśma dylatacyjna do hydroizolacji. Grubość 1,0 mm. Kauczuk syntetyczny do uszczelniania spoin, pęknięć i dylatacji. Wysokie właściwości kompensujące ruch - wytrzymałość na rozciąganie 6,0 MPa. Wydłużenie przy zerwaniu 400%. Siła zrywająca 6000 N/mm. Do wewnątrz i na zewnątrz. Termoplastyczna. Odporna na rozpuszczone w wodzie kwasy i  ługi, oleje mineralne, paliwa, środki smarujące, ścieki, wodę morską. Odporna na promienie UV oraz mikroorganizmy. Przyklejać do podłoża masą StoPox SK 100. Wytrzymuje temperaturę do 70 oC. Łatwo łączy się ze sobą przez podgrzanie gorącym powietrzem. Szerokość: 100, 150, 200 mm. Kolor jasnoszary.


rolka 20 m *** cena brutto 22,12 zł/m (szer. 100 mm)
rolka 20 m *** cena brutto 33,00 zł/m (szer. 150 mm)
rolka 20 m *** cena brutto 42,96 zł/m (szer. 200 mm)
« zwiń
Karta Techniczna

tynki ciepłochronne

StoMiral Wärmedämmputz

więcej »

StoMiral Wärmedämmputz - podkładowy tynk termoizolacyjny wg EN 998-1. Zastosowanie na zewnątrz i do wewnątrz jako termoizolacja w starym i nowym budownictwie. Nadaje się na wszystkie rodzaje murów: z betonu komórkowego, cegły, bloczków betonowych, bloczków silikatowychitd. Nadaje się do wypełniania bruzd w ścianach. Właściwości: klasa reakcji na ogień A2–s1, d0 wg EN 13501, wypełniony granulatem styropianowym, lambda = 0,07 W/m, niepalny. Zużycie 11 l/m2 na każdy cm grubości. Grubość minimalna 30 mm, grubość maksymalna 100 mm. Odcień szary.  Aplikacja ręcznie lub maszynowo.


opak. 75 l *** cena brutto 2,40 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

StoMiral® FL Vario

więcej »
Zbrojony mikrowłóknami lekki tynk podkładowy wg EN 998-1. Zastosowanie na zewnątrz i do wnętrz, lekki tynk podkładowy na podłoża nie wymagające dodatkowej izolacji termicznej, podkład pod mineralne i organiczne tynki wierzchnie, jako dwuwarstwowy tynk podkładowy z dodatkowym wzmocnieniem. Właściwości: zawierający mikrowłókna lekki tynk typu II z organicznymi dodatkami lekkimi (EPS). Nadaje się do zbrojenia siatką z włókna szklanego, łatwa obróbka, może być pokrywany każdym tynkiem wierzchnim Sto jako powłoką końcową. Wygląd naturalnie biały.
Minimalna grubości warstwy 8 mm. Maksymalna grubości warstwy 20 mm. Klasa zaprawy EN 998-1 CS II. Gęstość objętościowa stwardniałej zaprawy EN 1015-10 0,9 g/cm³. Wytrzymałość na zginanie 1,1 N/mm². Wytrzymałość na ściskanie 2,3 N/mm².
Dynamiczny moduł sprężystości TP BE-PCC 1.600 N/mm². Współczynnik. oporu
dyfuzyjnego pary wodnej  μ = 20. Zużycie na 1 mm grubości warstwy 0,83 kg/m².
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii Charakterystyka

tynki mozaikowe

StoSuperlit®

więcej »

Akrylowy tynk mozaikowy z kruszywem wapniowym lub kwarcowym. Zastosowanie: na zewnątrz, na mur oraz na warstwę zbrojoną w systemach ociepleniowych i systemach elewacji wentylowanych, na podłoża mineralne i organiczne - zwłaszcza w obszarach cokołów i otworów przelotowych. Nadaje się też do wnętrz. Produkt nie nadaje się na powierzchnie poziome lub nachylone narażone na działanie czynników atmosferycznych. 


Właściwości: tynk zewnętrzny, nie podatny na zabrudzenia, wytrzymały, zawiera bezbarwne spoiwo z kolorowymi granulkami kamiennymi, duża odporność na warunki atmosferyczne, dobra dyfuzyjność, bez biobójczej warstwy ochronnej. Kolor preparatu gruntującego musi być zgodny z kolorem tynku StoSuperlit. Jako dodatkową ochronną powłokę można zastosować StoSuperlit Protect, ale zmniejszy się dyfuzyjność. Aplikacja ręcznie. Wysoka odporność na zanieczyszczenia atmosferyczne, mikroorganizmy i promieniowanie UV. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 314.


Zużycie 4-5 kg/m2  ziarno 1,5 mm. Kolory specjalne: na zamówienie (minimalne zamówienie: 46 kg = 2 wiadra).


opak. 23 kg *** cena brutto 14,15 zł/kg kolory wg palety
opak. 23 kg *** cena brutto 18,50 zł/kg kolory na zamówienie
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

tynki renowacyjne

StoMurisol GP

więcej »

Porowaty tynk podkładowy posiadający certyfikat WTA zgodny zEN 998-1. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz jako tynk wyrównawczy i porowaty tynk podkładowy, do renowacji zawilgoconych i zasolonych murów oraz likwidacji dużych nierówności łączną warstwą o grubości ponad 4 cm, ponad poziomem gruntu oraz na powierzchniach mocno zawilgoconych ścian, jako środek osłonowy stosowany przed nałożeniem uszczelnienia pionowego. Właściwości: standardowa zaprawa tynkarska zgodna z DIN EN 998-1, certyfikowana zgodnie z wytycznymi WTA, odpowiedni do aplikacji maszynowej, wysoka chłonność soli, duża porowatość, wysoka przepuszczalność pary wodnej. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Grubość 10 - 20 mm na jedną warstwę. Zużycie 12,0 kg/m2 na 1 cm grubości.worek 25 kg *** cena brutto 3,45 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka

StoMurisol SP biały

więcej »
Tynk renowacyjny posiadający certyfikat WTA zgodny z EN 998-1. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz, do renowacji zawilgoconych i zasolonych murów, jako tynk podkładowy i wierzchni - także w obszarze cokołów, jako tynk drobnoziarnisty do filcowania, ponad poziomem gruntu oraz na powierzchniach mocno zawilgoconych ścian, jako środek osłonowy stosowany przed nałożeniem uszczelnienia pionowego. Właściwości: renowacyjna zaprawa tynkarska R zgodna z DIN EN 998-1, certyfikowana zgodnie z instrukcją WTA „Systemy tynków renowacyjnych”, wysoka chłonność soli, bardzo wysoka porowatość, wysoka przepuszczalność pary wodnej, możliwość filcowania. Grubość 10 - 20 mm w jednej warstwie. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 15. Porowatość 40%. Ziarno 0 - 1,2 mm. Zużycie na 1 cm grubości warstwy 11,0 kg/m².


« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka

StoMurisol SP fein

więcej »

Tynk renowacyjny posiadający certyfikat WTA zgodny z PN EN 998-1. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz, do renowacji zawilgoconych i zasolonych murów, jako tynk podkładowy i wierzchni - także w obszarze cokołów, jako tynk drobnoziarnisty do filcowania, ponad poziomem gruntu oraz na powierzchniach mocno zawilgoconych ścian, jako środek osłonowy stosowany przed nałożeniem uszczelnienia pionowego. Właściwości: renowacyjna zaprawa tynkarska R zgodna z DIN EN 998-1, certyfikowana zgodnie z instrukcją WTA „Systemy tynków renowacyjnych”, wysoka chłonność soli, bardzo wysoka porowatość, wysoka przepuszczalność pary wodnej, możliwość filcowania. Porowatość 40%. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 15. Grubość 10 - 20 mm w jednej warstwie. Zużycie na 1 cm grubości warstwy 11,0 kg/m².
worek 25 kg *** cena brutto 3,90 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka

StoMurisol SP weiss

więcej »

Tynk renowacyjny posiadający certyfikat WTA zgodny z PN EN998-1. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz do renowacji zawilgoconych i zasolonych murów. Właściwości: materiał porowaty, hydrofobowy, certyfikowany zgodnie z wytycznymi WTA, niewielka kapilarna absorpcja wody, wysoka chłonność soli, bardzo wysoka porowatość. Kolor biały. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Wsp. oporu dyfuzji mi = 15. Zużycie 10,0 kg/m2 na 1 cm grubości.worek 25 kg *** cena brutto 3,90 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta Charakterystyka

tynki akrylowe

StoDecolit

więcej »

Akrylowy tynk wierzchni. Zastosowanie: do wnętrz, na mineralne i organiczne podłoża, na powierzchnie ścian i sufitów, dobrze nadaje się do budynków publicznych i dróg ewakuacyjnych. Właściwości: wytrzymały na obciążenia mechaniczne, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt mgły. Jako środek gruntujący nanieść StoPrep In w odcieniu tynku wierzchniego. Dla faktury K wymagane jest podłoże o klasie jakości przynajmniej Q2. Wygląd o fakturze baranka (K) grubość ziarna 1,0 mm lub jako tynk modelowany (MP) grubość ziarna 0,5 mm. wsp. oporu dyfuzji mi = 1400.  Odcień biały, barwiony wg systemu StoColor. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Zużycie 2,1 kg/m2 (K), 1,5 - 4,0 kg/m2 (MP).


wiadro 25 kg *** cena brutto 7,38 zł/kg (K) biały
wiadro 25 kg *** cena brutto 9,23 zł/kg (K) barwiony
wiadro 25 kg *** cena brutto 11,07 zł/kg (MP) biały
wiadro 25 kg *** cena brutto 12,92 zł/kg (MP) barwiony
« zwiń
Karta Techniczna (K) Karta Techniczna (MP) Deklaracja Producenta (K) Deklaracja Producenta (MP) Karta Techniczna (R)

tynki silikatowe

StoDecosil

więcej »

Wierzchni tynk silikatowy do wnętrz. Na powierzchnie ścian i sufitów, na powierzchnie o charakterze mineralnym, szczególnie nadaje się na powierzchnie o wysokich wymaganiach w zakresie higieny np. w przedszkolach, szpitalach, na powierzchnie pokryte pleśnią. Nie nanosić na wilgotne lub zabrudzone podłoża. Właściwości: skutecznie hamuje rozwój pleśni, materiał otwarty dyfuzyjnie, zawartość substancji organicznych < 5%, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, produkt niskoemisyjny, certyfikowany znak jakości TÜV, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, posiada certyfikat ekologiczny. Jako środek gruntujący nanieść StoPrep Sil w kolorze tynku wierzchniego, zaś w celu wydłużenia czasu aplikacji jako środka gruntującego użyć produktu StoPrep In. Dla wersji (K) wymagane jest podłoże o klasie jakości przynajmniej Q2. Wygląd o fakturze baranka(K) lub jako tynk modelowany (MP). Wsp. oporu dyfuzji mi = 140. Odcień biały, barwiony w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Zużycie 2 kg/m2 (K), 1,5 -4,0 kg/m2 (MP).


wiadro 25 kg *** cena brutto 8,86 zł/kg (K) biały
wiadro 25 kg *** cena brutto 10,70 zł/kg (K) barwiony
wiadro 25 kg *** cena brutto 9,84 zł/kg (K) biały
wiadro 25 kg *** cena brutto 11,68 zł/kg (K) barwiony
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta (K) Deklaracja Producenta (MP)

tynki wapienne

StoCalce Activ

więcej »

Ekologiczny tynk wierzchni o fakturze modelowanej na bazie wapna wg EN 998-1. Zastosowanie: do wnętrz jako tynk wierzchni, bardzo dobrze nadaje się do systemów ociepleń wewnętrznych jako tynk wierzchni systemu klimatycznego StoCalce Functio. Właściwości: mineralny, nie zawiera środków konserwujących, optymalnie dostosowany do systemu klimatycznego StoCalce Functio, produkt wysoce paroprzepuszczalny, bardzo dobre zarządzanie wilgocią, przyczynia się do optymalizacji klimatu pomieszczeń mieszkalnych, łatwa aplikacja, optymalna regulacja wilgotności powietrza, szybka sorpcja i desorpcja. Wsp. oporu dyfuzji mi = 14. Wygląd tynk modelowany. Odcień: produkt naturalnie biały. Aplikacja ręcznie. Zużycie 1,7 - 4,0 kg/m2.


worek 25 kg *** cena brutto 4,92 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

StoCalce Natura

więcej »

Ekologiczny mineralny tynk wierzchni na bazie wapna,naturalnie biały. Zastosowanie do wnętrz, modyfikowany tynk wierzchni wg PN- EN998-1. Właściwości: mineralny, nie zawiera środków konserwujących, materiał otwarty dyfuzyjnie. Wygląd o fakturze baranka (K) ziarno 1,0 mm lub jako tynk modelowany (MP) ziarno 0,5 mm. Wsp. oporu dyfuzji mi = 20. Odcień naturalnie biały. Aplikacja ręcznie. Zużycie 2 kg/m2(K), 1,4 - 4,0 kg/m2 (MP).


worek 25 kg *** cena brutto 3,07 zł/kg (K)
worek 25 kg *** cena brutto 3,69 zł/kg (MP)
« zwiń
Deklaracja Producenta (K) Deklaracja Producenta (MP)

StoLevell Calce RP

więcej »

Tynk podkładowy na bazie wapna wg EN 998-1. Zastosowanie: do wnętrz, na wszystkie podłoża mineralne jako obrzutka do systemu sorpcyjnego StoCalce. Właściwości: mineralny, nie zawiera środków konserwujących, optymalnie dostosowany do systemu klimatycznego StoCalceFunctio, bardzo dobrze nadaje się do filcowania, bardzo duża stabilność, produkt paroprzepuszczalny, bardzo dobre zarządzanie wilgocią, przyczynia się do optymalizacji klimatu pomieszczeń mieszkalnych, łatwa i elastyczna aplikacja, optymalna regulacja wilgotności powietrza, szybka sorpcja i desorpcja. Wsp. oporu dyfuzji mi = 25. Odcień naturalnie biały. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Zużycie 1,22 kg/m2na 1 mm grubości.


worek 25 kg *** cena brutto 3,69 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

uszczelniacze akrylowe

Sto-Fugenkitt WF

więcej »

Akrylowa masa uszczelniająca. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, do przyklejania profili do wnętrz, do uszczelnień połączeń statycznych lub z niewielką możliwością ruchu, nie nadaje się do spoin o umiarkowanej lub dużej możliwości ruchu (np. spoiny okienne, szczeliny dylatacyjne). Właściwości: plastyczno-elastyczny, nie zawiera lotnych związków, plastyfikatorów. Produkt nie jest odporny na stałe działanie wody i przy użyciu na zewnątrz powinien zostać zabezpieczony powłoką ochronną. Opakowanie kartusz 310 ml. Kolor biały. Aplikacja za pomocą kartusza. Odporność temperaturowa -25 do 80 °C. Elastyczność 10%. Szerokość spoiny co najmniej 7,5 mm i najwyżej 25 mm, głębokość spoiny połowa szerokości spoiny.kartusz 310 m *** cena brutto 30,26 zł/kartusz
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii Charakterystyka

uszczelniacze silikonowe

OttoSeal S70

więcej »

Silikon do kamienia naturalnego. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, uszczelnienie i spoinowanie marmuru i wszystkich kamieni naturalnych, szkła, luster i powierzchni malowanych, uszczelnienia szczelin dylatacyjnych w elewacjach. Właściwości: wysoce elastyczny, wysoka trwałość, wysoka odporność na warunki atmosferyczne i UV, nie powoduje korozji, własności grzybobójcze, wiąże pod wpływem wilgoci z powietrza. Nie powoduje zabrudzeń na krawędziach kamieni naturalnych. Nadaje się do fugowania pod wodą. Dostępny także w strukturze kamienia oraz matowy. Przenosi odkształcenia 25%. Odporny na temperatury od -40 oC do 180 oC. Skurcz przy schnięciu do 10%. Kartusz 310 ml.kartusz 310 ml *** cena brutto 68,90 zł/szt z połyskiem (przezroczysty, biały, czarny, beż bahama, matowy antracyt, antracytowo-szary, szary sanitarny, manhattan, szary beton, antracyt)
kartusz 310 ml *** cena brutto 86,10 zł/szt matowe (szary, biało-szary, antracyt) kamienne (szary, ciemnoszary, antracyt)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

StoSeal F 355

więcej »

Masa do wypełniania i uszczelniania szczelin dylatacyjnych na posadzkach zwykłych i przemysłowych, ścianach, w magazynach, powierzchniach handlowych, na balkonach, tarasach i ciągach komunikacyjnych. Do uszczelniania spoin obciążonych mechanicznie. Nie spływająca. Także do uszczelniania spoin powierzchni obciążonych ruchem pieszym i kołowym. Wysoce elastyczna (odkształcenie do 20%). Wysoka trwałość. Duża odporność mechaniczna i chemiczna. Odporność na temperaturę -40 do 90 oC. Maksymalna szerokość szczeliny 30 mm. Wysoka przyczepność po zagruntowaniu reaktywnym. Wiąże pod wpływem wilgoci z powietrza. Kolor szary. Nie nadaje się do kamienia naturalnego. Nie nadaje się do szklenia okien, ani do niecek basenów i zbiorników wodnych. Aplikacja wyciskanie z kartusza.


kartusz 600 ml *** cena brutto 50,33 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta Karta Ekologii

żywice iniekcyjne elastyczne

StoJet PIH NW

więcej »

Epoksydowa elastyczna żywica iniekcyjna o niskiej lepkości. Do iniekcji za pomocą węża do zamykania, uszczelniania i elastycznego wypełniania pęknięć w betonie o szerokości nie mniejszej niż 0,1 mm w betonie, murach z kamienia lub cegły. Stopień wilgotności pęknięcia wg EN 1504-5: suche, wilgotne lub mokre. Odpowiednia do pęknięć wypełniających się wodą wg EN 1504-5 w połączeniu ze StoJet PU VH 200. Długi czas obróbki, niska lepkość, głębokie wnikanie w pęknięcie, duża rozciągliwość do 10%. Przyczepność 0,1 MPa. Początek wiązania po 3 godzinach w temperaturze 20 oC. Można przyśpieszyć czas twardnienia po dodaniu środka StoDivers EBQ - wówczas początek wiązania po 60 minutach. Aplikacja po wymieszaniu składnika A i B. Wtłaczanie pompami ręcznymi lub urządzeniami do iniekcji żywic 1- i 2-składnikowych (PUR-I). Nie nadaje się do połączeń zespalających konstrukcję. Może być stosowany do iniekcji w świeżych betonach. Do wnętrz i na zewnątrz.


opak. A+B 1 kg *** cena brutto 110,55 zł/kg
opak. A+B 10 kg *** cena brutto 55,14 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja Producenta

żywice poliuretanowe uszczelniające

StoJet PIH 200

więcej »

Żywica iniekcyjna PUR. Do zamykania, uszczelniania i elastycznego wypełniania pęknięć w betonie do rys rozwartości nie mniejszej niż 0,1 mm. Stopień wilgotności pęknięcia wg EN 1504-5: suche, wilgotne lub mokre. Odpowiednia do pęknięć wypełniających się wodą wg EN 1504-5 w połączeniu ze StoJet PU VH 200. Na ścianach, sufitach i podłogach wewnątrz i na zewnątrz. Wypełniacz do pęknięć zgodnie z EN 1504-5 oraz zgodnie z DIN V 18028. Głębokie wnikanie w pęknięcie. Niska lepkość i duża rozciągliwość do 10%. Przyczepność 0,05 MPa. Produkt wpisany na listę niemieckiego Federalnego Instytutu Badawczego Dróg (BASt). Nie nadaje się do połączeń zespalających konstrukcję.


opak. A+B 20 kg *** cena brutto 57,91 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja Producenta

żywice poliuretanowe powłokowe

StoPur DL 520

więcej »

Poliuretanowa powłoka zamykająca do balkonów, bezbarwna, średni połysk. Zastosowanie: przezroczysta powłoka zamykająca na posadzki poliuretanowe, do powierzchni balkonowych, podcieni i loggii. Właściwości: łatwa w czyszczeniu, wysoka odporność na ścieranie i warunki atmosferyczne, elastyczna, odporna na starzenie, promienie UV i działanie światła. Wygląd bezbarwny średni połysk. Aplikacja wałkiem. Zużycie 0,1 - 0,2 kg/m2.opak. 2 kg *** cena brutto 123,30 zł/kg
« zwiń
Charakterystyka (A) Charakterystyka (B)

StoPur EB 200

więcej »

Poliuretanowa powłoka balkonowa, grubowarstwowa, dobrze mostkująca zarysowania. Zastosowanie: kolorowa powłoka do balkonów i podcieni, do podłoży cementowych, np. betonu lub jastrychu. Właściwości: materiał elastyczny w niskich temperaturach, odporna na promienie UV i warunki atmosferyczne, bardzo dobrze mostkuje zarysowania, dodatkowe możliwości formowania i zwiększenie ochrony antypoślizgowej dzięki zastosowaniu StoChips, bezrozpuszczalnikowa. Produkt zgodny z PN-EN 13813. Trwałość 10 lat. Wygląd: błyszcząca. Kolory: paleta kolorów RAL, barwiona w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Aplikacja raklą, odpowietrzanie wałkiem igłowym. Zużycie 2,5- 3,0 kg/m2.opak. 15 kg *** cena brutto 77,50 zł/kg
opak. 30 kg *** cena brutto 71,30 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka (A) Charakterystyka (B) Deklaracja Producenta Karta Ekologii

hydroizolacje polimerowo-bitumiczne bezrozpuszczalnikowe

StoMurisol BD 1K

więcej »

Jednoskładnikowa grubowarstwowa hydroizolacja bitumiczna bezrozpuszczalnikowa. Zastosowanie na zewnątrz do uszczelniania elementów konstrukcyjnych stykających się z gruntem wg klasy DIN 18533, W1-E (W1.1-E, W1.2-E) - zabezpieczenie przed wilgotnością podłoża i wodą nienaporową, do uszczelniania elementów konstrukcyjnych stykających się z gruntem wg DIN 18533, W4-E zabezpieczenie przed wodą rozbryzgową i wilgotnością podłoża w obszarze cokołu ściany oraz przed wodą kapilarną w ścianach i pod nimi, jako klej do płyt ochronnych, drenażowych i termoizolacyjnych w obszarze stykającym się z gruntem i płyt cokołowych do wysokości 30 cm powyżej poziomu gruntu, na beton i żelbet zgodnie z EN 206, tynk elewacyjny z grupy zapraw CS III i CS IV wg EN 998-1, na mur z piaskowca. Przed naniesieniem materiału na cegły oraz pustaki żużlobetonowe należy je pokryć tynkiem z grupy zapraw CS III lub CS IV wg EN 998-1, izolacja podłóg piwnicznych pod powłokami ochronnymi. Właściwości: materiał jednoskładnikowy, środek bezrozpuszczalnikowy, wypełniony polistyrenem, modyfikowany polimerami, wysoka elastyczność, mostkuje zarysowania, odporny na wszystkie substancje agresywne występujące standardowo w gruncie. Należy stosować się do wymagań normy DIN 18533 oraz niem. „Wytycznych dot. planowania i wykonywania uszczelnień elementów budowli stykających się z gruntem przy użyciu polimerowo-bitumicznych grubowarstwowych mas uszczelniających” lub zaleceń krajowych. Unikać bezpośrednich obciążeń punktowych, ponieważ powodują one zmniejszenie odporności na działanie wody i wydłużają czas schnięcia. Nie nadaje się do uszczelniania dylatacji -należy je wykonać stosowanie do występującego obciążenia, a następnie użyć bitumoodpornych materiałów do uszczelniani. Gęstość 0,65 - 0,68 g/cm³. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 2700. Zużycie ok. 4–4,5 l/m².wiadro 30 l *** cena brutto 12,90 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka

StoMurisol BD 2K

więcej »

Dwuskładnikowa bitumiczna hydroizolacja bezrozpuszczalnikowa. Zastosowanie na zewnątrz do uszczelniania elementów konstrukcyjnych stykających się z gruntem wg klasy DIN 18533, W1-E (W1.1-E, W1.2-E) - zabezpieczenie przed wilgotnością podłoża
i wodą nienaporową, do uszczelniania elementów konstrukcyjnych stykających się z gruntem wg DIN 18533, W2.1-E przy znacznym oddziaływaniu wody naporowej ≤ 3 m głębokości zanurzenia, do uszczelniania elementów konstrukcyjnych stykających się z gruntem wg DIN 18533, W4-E zabezpieczenie przed wodą rozbryzgową i wilgotnością podłoża w obszarze cokołu ściany oraz przed wodą kapilarną w ścianach i pod nimi, jako klej do płyt ochronnych, drenażowych i termoizolacyjnych w obszarze
stykającym się z gruntem i płyt cokołowych do wysokości 30 cm powyżej poziomu
gruntu, na beton i żelbet zgodnie z EN 206, na tynk elewacyjny z grupy zapraw CS III i CS IV wg EN 998-1, na mur z piaskowca. Przed naniesieniem materiału na cegły oraz pustaki żużlobetonowe należy je pokryć tynkiem z grupy zapraw CS III lub CS IV wg EN 998-1. Izolacja podłóg piwnicznych pod powłokami ochronnymi.
Właściwości: materiał dwuskładnikowy, środek bezrozpuszczalnikowy, wypełniony polistyrenem, modyfikowany polimerami, wysoka elastyczność, mostkuje zarysowania, odporny na wszystkie substancje agresywne występujące standardowo w gruncie, nieprzenikalny dla radonu. Gęstość 0,72 - 0,75 g/cm³. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 5800. Zużycie ok. 4–4,5 l/m².wiadro 30 l *** cena brutto 14,80 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka A Charakterystyka B

hydroizolacje polimerowo-cementowe flex

StoCrete FB

więcej »

Modyfikowany szlam mineralny hydroizolacyjny, mostkujący zarysowania. Do ochrony konstrukcji betonowych i żelbetowych zagrożonych pękaniem do stosowania w elementach służących do ochrony wód gruntowych (WHG) oraz ochrony przed karbonatyzacją. Postać szlamu uszczelniającego polimerowo-cementowego. Mostkuje statyczne i dynamiczne rysy w betonie do 0,5 mm. Zapobiega wnikaniu wody i substancji szkodliwych rozpuszczonych w wodzie. Zwiększa opór elektryczny. Przyczepność 1,0 MPa. Wysoki opór dla dyfuzji dwutlenku węgla (Sd dwutlenku węgla = 50 m). Wysoka dyfuzyjność dla pary wodnej (Sd dla pary wodnej = 4 m). Wodoszczelność do 3 bar. Wysoka odporność na paliwa, olej grzewczy, zużyte i nieużywane oleje silnikowe, samochodowe oleje przekładniowe oraz oleje transformatorowe i izolacyjne. Produkt zgodny z EN 1504-2. Nie stosować na powierzchniach bezpośrednio obciążonych ruchem pieszym i kołowym. Powierzchnie z podciąganiem kapilarnym wody na zapytanie. Kolor szary. Aplikacja po wymieszaniu składnika A i  Składnika B nanoszenie pędzlem, natryskiwać na mokro/aplikować pompą ślimakową, pacą stalową. Zużycie 4,5 - 5,1 kg/m2 na dwie lub 3 warstwy. Początek wiązania po 2 godzinach w temperaturze 20 oC.


pojemnik A+B 20 kg *** cena brutto 20,66 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja Producenta

StoFlexyl

więcej »

Do gruntowania, uszczelniania, przyklejania, zbrojenia i malowania.
Do wnętrz i na zewnątrz jako:
• izolacja ścian fundamentowych,
• izolacja pozioma podłóg piwnic pod termoizolacją,
• izolacja pod płytki ceramiczne na tarasach, balkonach i w pomieszczeniach
mokrych: łazienkach, pralniach,
• zaprawa klejowa: do klejenia płyt cokołowych albo płyt ocieplających XPS w miejscach przeznaczonych na cokoły i w gruncie (również na masę bitumiczną). W tych miejscach dodatkowe kołkowanie płyt nie jest zalecane ze względu na możliwość uszkodzenia hydroizolacji,
• powłoka pośrednia (ochrona przed wilgocią): jako gruntowanie warstwy zbrojącej w obszarze narażonym na wodę odpryskową i poniżej (wymieszany materiał rozcieńczyć z wodą ok. 10%),
• warstwa gruntująca: (grunt sczepny) do wstępnego pokrycia podłoża przed wykonaniem warstwy hydroizolacyjnej wzgl. przed klejeniem płyt cokołowych lub płyt ocieplających (wymieszany materiał rozcieńczyć z 10% wody),
• masa zbrojca: do zatapiania siatki z włókna szklanego w obszarze narażonym na wodę odpryskową i poniżej poziomu terenu (alternatywnie do zbrojenia w obszarze cokołowym),
• powłoka hydroizolacyjna żelbetowych zbiorników na wodę pitną i techniczną,
• hydroizolacja nadziemnych i podziemnych części budynków i budowli - w tym obiektów mostowych,
• powłoka hydroizolacyjna elementów żelbetowych pracujących w strefie silnej agresji chemicznej XA2 i XA3 wg PN-EN 206-1 np. w zbiornikach oczyszczalni ścieków,
• warstwa hydroizolacyjna w strefach wody pod ciśnieniem (brak przecieku przy ciśnieniu 0,5 MPa),
• izolacja przeciwwodna drogowych obiektów mostowych pod nawierzchnie asfaltowe lub z kostki brukowej,
• izolacja koryt balastowych wypełnianych tłuczniem.


Właściwości: wysoka wodoszczelność, bardzo duża elastyczność, zdolność mostkowania rys w podłożu do 2 mm, przyczepność do podłoża 1,5 MPa, łatwa aplikacja, odporność na przerastanie korzeniami, odporność na gnicie i butwienie, nie zawiera rozpuszczalników.

Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej  μ = 5700. Wymaga zmieszania z cementem.


zużycie 3,0 kg/m2 (uszczelnienie)

zużycie 2,0 kg/m2 (klejenie)

zużycie 0,5 kg/m2 (podkład przeciwwilgociowy)

zużycie 1,5 kg/m2 (zbrojenie)wiadro 18 kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Charakterystyki Karta Ekologii

preparaty grzybobójcze

ACTICIDE CL1

więcej »

ACTICIDE CL1 - biobójcza formuła przeznaczona specjalnie do usuwania narostów biologicznych na powierzchniach wewnętrznych i zewnętrznych. Zastosowanie na zewnątrz i do wnętrz. Do dezynfekcji powierzchni zaatakowanych przez glony i grzyby. Właściwości: dezynfekujący, wysoka skuteczność działania przeciw algom i grzybom. Zużycie 0,1 - 0,2 l/m2. Gotowy do aplikacji - nie wolno rozcieńczać. Zawarte w nim substancje czynne rozpuszczają się w wodzie i łatwo ulegają biodegradacji – zaleca się jednak naniesienie powłoki końcowej. Ostrożnie stosować (produkt biobójczy). Przed użyciem przeczytać etykietę i informacje o produkcie. Wygląd bezbarwny.


opak. 25 kg *** cena brutto 27,70 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Rejestracja Rejestracja prolongata

StoPrim Fungal

więcej »
Wodny specjalny środek dezynfekujący, neutralizujący zarodniki alg i grzybów. Zastosowanie na zewnątrz, do wewnątrz, do dezynfekcji powierzchni zaatakowanych przez glony i grzyby. Właściwości: dezynfekujący, wysoka skuteczność działania przeciw algom i grzybom. Wygląd przezroczysty. Substancje czynne rozpuszczają się w wodzie i ulegają biodegradacji – zaleca się naniesienie powłoki końcowej. Gęstość 1,0 g/cm³. Zużycie co najmniej 1 raz w przypadku podłoży chłonnych 0,30 l/m² oraz co najmniej 1 raz w przypadku podłoży niechłonnych 0,15 l/m².


« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii Charakterystyka

preparaty sczepne

StoPrep Contact

więcej »

Mostek sczepny na gładkie podłoża. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, jako mostek sczepny pod tynki i masy szpachlowe, na gładkie, nie chłonne powierzchnie ścian i sufitów, np. gładki beton, płyty wiórowe, gipsowo-kartonowe i ceramiczne. Właściwości: zapewnia dobrą przyczepność, zawiera wypełniacz. W przypadku zastosowania na zewnątrz, w obszarach wilgotnych wewnątrz budynków oraz późniejszego nanoszenia tynków cementowo-wapiennych dodać 20 % wagowo cementu, zaś w przypadku stosowania pacy zębatej 4 mm - do materiału dodać do 35 % wagowo cementu. Wygląd:  mat. Barwa biała. Aplikacja: pędzel, malowanie wałkiem, pacą zębatą, natrysk na mokro pompą ślimakową.

zużycie 0,2 - 0,4 kg/m2 pędzlem, wałkiem

zużycie 0,4 - 0,6 kg/m2 natryskiem

zużycie 1,5 - 2,0 kg/m2 pacą zębatą 4x4 mm


opak. 25 kg *** cena brutto 18,90 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

masy fugowe mineralne flex do ceramiki

StoColl FM-K

więcej »

Mineralna zaprawa do fugowania płytek z kamienia naturalnego i klinkierowych za pomocą szpachli lub kielni fugowej. Zastosowanie: na zewnątrz do fugowania szorstkich okładzin ceramicznych i płytek z kamienia naturalnego, płytek klinkierowych lub piaskowanych płytek z kamienia naturalnego, do systemów StoTherm i StoVentec posiadających dopuszczenie do stosowania z okładzinami ceramicznymi i płytkami z kamienia naturalnego, do powierzchni ściennych i elewacyjnych, do wypełniania spoin w murze oblicowanym wykonanym przy użyciu licówek, cegieł elewacyjnych, płytek z cegły ciętej i prefabrykatów betonowych. 


Właściwości: produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych, odporny na działanie mrozu, dyfuzyjny, redukuje wodochłonność, łatwa obróbka, bardzo wysoka odporność na wodę, zaprawa do spoinowania klasy CG2 W.


Zawsze zamawiać za jednym razem całą ilość potrzebną dla danego obiektu. Zawsze zachować dokładnie te same proporcje składników mieszanki. Przydatność do zastosowania należy sprawdzić na powierzchni próbnej. Wytrzymałość na zginanie 2,5 MPa, wytrzymałość na ściskanie 15 MPa. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 70.worek 25 kg *** cena brutto 5,55 zł/kg (szary, antracyt)
worek 25 kg *** cena brutto 7,40 zł/kg (ciemnoszary, srebrnoszary, jasnoszary, jasnobeżowy, biały)
worek 25 kg *** cena brutto 10,50 zł/kg (beżowo-piaskowy, czerwono-szary, ceglany ciemny, ceglany jasny, pomarańczowy)
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta Charakterystyka Karta Ekologii

StoColl FM-S

więcej »

Mineralna, uniwersalna zaprawa do spoinowania metodą szlamowania płytek z klinkieru, ceramiki, kamienia naturalnego, mozaiki szklanej. Zastosowanie: na zewnątrz do szlamowania (wypełniania spoin) odpowiednich płytek klinkierowych, ceramicznych, z kamienia naturalnego i szkła o gładkiej, nie chłonnej powierzchni, do systemów StoTherm i StoVentec posiadających dopuszczenie do stosowania z okładzinami ceramicznymi i płytkami z kamienia naturalnego, do powierzchni ściennych i elewacyjnych, do wypełniania spoin w murze oblicowanym wykonanym np. przy użyciu licówek, cegieł elewacyjnych, płytek z cegły ciętej i prefabrykatów betonowych. 


Właściwości: produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych, odporny na działanie mrozu, dyfuzyjny, redukuje wodochłonność, elastyczny, łatwy w obróbce, minimalny skurcz, brak rys, bardzo dobra zmywalność, klasa CG2 WA.


W przypadku materiału barwionego zawsze zamawiać za jednym razem całą ilość potrzebną dla danego obiektu. Zachować dokładnie te same proporcje składników mieszanki, nie można wykluczyć wystąpienia różnic w odcieniu. Przydatność do stosowania należy sprawdzić na powierzchni próbnej.


Wytrzymałość na ściskanie 15 MPa, wytrzymałość na zginanie 2,5 MPa. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 80. Nadaje się do spoin szerokości 2-15 mm i głębokości 5-15 mm. Zużycie 3-5 kg/m2.worek 25 kg *** cena brutto 10,00 zł/kg (srebrno-szary, piaskowo-szary, szary)
worek 25 kg *** cena brutto 11,10 zł/kg (manhattan, ciemnoszary, antracyt)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

farby ochronne do drewna

StoColor Dryonic® G

więcej »

Farba akrylowa elewacyjna (serii IQ) z technologią Dryonic® Technology, wykorzystującą zasady bioniki, z efektem szybko wysychającej elewacji odpornej na algi i grzyby, bez biobójczej warstwy ochronnej. Zastosowanie: na zewnątrz na mineralne i organiczne podłoża - na niemal wszystkie podłoża budowlane, na skośne nie narażone na zawilgocenia podłoża o nachyleniu do 45°, na beton, na elewacje z blachy trapezowej, na ocynkowane podłoża metalowe (np. rury spustowe), na elewacje z płyt włókno-cementowych, na elewacje HPL (High Pressure Laminate), na drewno o ograniczonej stabilności wymiarowej (np. podbitki dachowe).

 

Właściwości: zastosowano bionikę pozwalającą na bardzo szybkie wysychanie po deszczu lub pojawieniu się rosy, dostępne również z X-black Technology (osłoną termiczną redukującą nagrzewanie przez słońce), najwyższy stopień bieli, wysoka różnorodność i stabilność kolorów, minimalne odbarwienie wypełniacza, bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna, zachowuje strukturę, spoiwo na bazie czystego akrylu, dyfuzyjność CO2: klasa C1 wg EN1062-1, bardzo dobre właściwości kryjące, produkt odporny na działanie alkaliów, bardzo dobra przyczepność na wszystkich podłożach, bez biobójczej warstwy ochronnej. Wygląd jedwabiście matowy (G3) wg EN 1062-1. 


Kolory: biały oraz barwiony wg systemu StoColor. Aplikacja: pędzel, wałek, natrysk hydrodynamiczny.  Wsp. oporu dyfuzji  μ = 2520.

- zużycie 0,12-0,15 l/m2 na warstwę, wymaga dwóch warstw


opak. 15 l *** cena brutto 65,80 zł/l (biała)
opak. 15 l *** cena brutto 68,30 zł/l (barwiona)
opak. 15 l *** cena brutto 93,50 zł/l (barwiona X-black)
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoColor Dryonic® Wood

więcej »
Farba elewacyjna z Dryonic® Technology, na podłoża drewniane, z bionicznym efektem zapewniającym suche elewacje. Zastosowanie na zewnątrz do powierzchni drewnianych niekonstrukcyjnych i konstrukcyjnych, w ograniczonym stopniu poza konstrukcjami szkieletowymi. Właściwości: zastosowanie bioniki, pozwalające na bardzo szybkie wysychanie po deszczu lub pojawieniu się rosy, X-black Technology zapewnia utrzymywanie temperatury na poziomie 65°C, największa różnorodność i stabilność kolorów dzięki SunBlocker Technology, wysoka odporność na działanie warunków pogodowych, bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna, spoiwo na bazie czystego akrylu, bardzo dobre właściwości kryjące, dobra dyfuzyjność, zapobieganie kapaniu, ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu się, zachowanie struktury drewna, izoluje wiele składników drewna. Wygląd matowy w zależności od kąta patrzenia i gatunku drewna powierzchnia może mieć jedwabiście matowy wygląd. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 5388. Wilgotność drewna drzew liściastych: maks. 12%. Wilgotność drewna drzew iglastych: maks. 15%. Zużycie na warstwę 0,12 - 0,15 l/m².


« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii Charakterystyka

BSO - kleje do styropianu

ispo Zaprawa Klejąca

więcej »
Mineralna zaprawa klejowa do styropianu i wełny mineralnej. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz, na wszystkie podłoża mineralne i większość podłoży organicznych. Właściwości: wysoka siła klejenia, wysoka wytrzymałość na obciążenia, wysoka odporność na wilgoć, doskonała przyczepność. Kolor cementowo-szary.
Zużycie:
klejenie płyt styropianowych EPS 4,00 - 4,50 kg/m2
klejenie płyt z wełny mineralnej 5,00 - 7,00 kg/m2

opak. 25 kg *** cena brutto 1,84 zł/kg
« zwiń
Charakterystyka

Sto-Baukleber

więcej »

Mineralna zaprawa klejowa. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych i organicznych jako masa klejowa do StoTherm Vario, StoTherm Mineral i StoTherm Wood, do StoTherm Classic. Właściwości: bardzo duża siła klejenia i bardzo dobra przyczepność do podłoża, wysoka wytrzymałość na obciążenia, wysoka odporność na wilgoć. Kolor cementowo szary. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Zużycie 4 - 6 kg/m2 (klejenie) .worek 25 kg *** cena brutto 2,46 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta Charakterystyka Karta Ekologii

Sto-Baukleber QS

więcej »

Mineralna zaprawa klejowa, szybkoschnąca. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, na wszystkie podłoża mineralne i większość podłoży organicznych, do przyklejania płyt termoizolacyjnych. Właściwości: bardzo duża siła klejenia, szczególnie przy niskich temperaturach (1 oC do 15 oC), wysoka wytrzymałość na obciążenia, wysoka odporność na wilgoć. Kolor cementowo-szary. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 69. Zużycie:

4,0 - 4,5 kg/m2 (klejenie styropianu)

5,0 - 6,0 kg/m2 (klejenie wełny mineralnej w płytach)

6,0 - 8,0 kg/m2 (klejenie wełny mineralnej lamelowej)worek 25 kg *** cena brutto 1,96 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta Charakterystyka

StoColl Mineral HP

więcej »
Mineralna zaprawa klejowa do przyklejania na zewnątrz i wewnątrz płyt izolacyjnych z EPS oraz wełny mineralnej na materiałach drewnianych, drewnopochodnych i drewnie litym, a także do przyklejania płyt izolacyjnych z EPS i wełny mineralnej na podłożach mineralnych i organicznych. Także jako zaprawa klejowa do StoTherm Classic®, StoTherm Vario i StoTherm Mineral. Odpowiednia do klejenia w obszarze cokołu na grubowarstwową powłokę bitumiczną StoMurisol BD 1K i StoMurisol BD 2K. Do stosowania w budownictwie drewnianym. Do mocowania wykończeniowych profili narożnych oraz tynkowych.

Właściwości: Bardzo wysoka siła klejenia, doskonała przyczepność na różnych podłożach, bardzo duża stabilność, dobre parametry obróbki, wysoka odporność na wilgoć. Współczynnik oporu dyfuzyjnego wobec pary wodnej μ = 25.
Zużycie:
klejenie płyt styropianowych EPS 4,00 - 4,50 kg/m2
klejenie płyt z wełny mineralnej 5,00 - 7,00 kg/m2

worek 25 kg *** cena brutto 6,77 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka

StoFlexyl

więcej »

Do gruntowania, uszczelniania, przyklejania, zbrojenia i malowania.
Do wnętrz i na zewnątrz jako:
• izolacja ścian fundamentowych,
• izolacja pozioma podłóg piwnic pod termoizolacją,
• izolacja pod płytki ceramiczne na tarasach, balkonach i w pomieszczeniach
mokrych: łazienkach, pralniach,
• zaprawa klejowa: do klejenia płyt cokołowych albo płyt ocieplających XPS w miejscach przeznaczonych na cokoły i w gruncie (również na masę bitumiczną). W tych miejscach dodatkowe kołkowanie płyt nie jest zalecane ze względu na możliwość uszkodzenia hydroizolacji,
• powłoka pośrednia (ochrona przed wilgocią): jako gruntowanie warstwy zbrojącej w obszarze narażonym na wodę odpryskową i poniżej (wymieszany materiał rozcieńczyć z wodą ok. 10%),
• warstwa gruntująca: (grunt sczepny) do wstępnego pokrycia podłoża przed wykonaniem warstwy hydroizolacyjnej wzgl. przed klejeniem płyt cokołowych lub płyt ocieplających (wymieszany materiał rozcieńczyć z 10% wody),
• masa zbrojca: do zatapiania siatki z włókna szklanego w obszarze narażonym na wodę odpryskową i poniżej poziomu terenu (alternatywnie do zbrojenia w obszarze cokołowym),
• powłoka hydroizolacyjna żelbetowych zbiorników na wodę pitną i techniczną,
• hydroizolacja nadziemnych i podziemnych części budynków i budowli - w tym obiektów mostowych,
• powłoka hydroizolacyjna elementów żelbetowych pracujących w strefie silnej agresji chemicznej XA2 i XA3 wg PN-EN 206-1 np. w zbiornikach oczyszczalni ścieków,
• warstwa hydroizolacyjna w strefach wody pod ciśnieniem (brak przecieku przy ciśnieniu 0,5 MPa),
• izolacja przeciwwodna drogowych obiektów mostowych pod nawierzchnie asfaltowe lub z kostki brukowej,
• izolacja koryt balastowych wypełnianych tłuczniem.


Właściwości: wysoka wodoszczelność, bardzo duża elastyczność, zdolność mostkowania rys w podłożu do 2 mm, przyczepność do podłoża 1,5 MPa, łatwa aplikacja, odporność na przerastanie korzeniami, odporność na gnicie i butwienie, nie zawiera rozpuszczalników.

Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej  μ = 5700. Wymaga zmieszania z cementem.


zużycie 3,0 kg/m2 (uszczelnienie)

zużycie 2,0 kg/m2 (klejenie)

zużycie 0,5 kg/m2 (podkład przeciwwilgociowy)

zużycie 1,5 kg/m2 (zbrojenie)wiadro 18 kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Charakterystyki Karta Ekologii

StoLevell Combi plus

więcej »
Mineralna zaprawa wielofunkcyjna do klejenia, zbrojenia i renowacji, wzmacniana włóknem, nadaje się do filcowania. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz, zaprawa do renowacji i nanoszenia na podłoża mineralne i niemal wszystkie organiczne. Do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych i organicznych,
nieelastycznych. Do tworzenia warstw zbrojących, od małej do średniej grubości, możliwość zastosowania w obszarze cokołu pod warunkiem zastosowania
dwuwarstwowej powłoki malarskiej, możliwość zastosowania jako uniwersalny mostek sczepny, jako strukturalny lub filcowany tynk wierzchni na warstwie zbrojącej StoLevell
Combi plus z dwuwarstwową powłoką malarską. Zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario i StoTherm Mineral.

Właściwości: produkt wzmacniany włóknami, duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, wysoka odporność na wilgoć, możliwość filcowania oraz fakturowania, niska absorpcja wody, duża odporność na warunki atmosferyczne. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Minimalna grubości warstwy 4 mm (zbrojenie), maksymalna grubości warstwy 7 mm (zbrojenie).

Zużycie:
- zbrojenie 5,00 - 8,00 kg/m²
- klejenie płyt EPS 4,50 - 6,00 kg/m²
- klejenie płyt z wełny mineralnej i płyt z wełny drzewnej 6,00 - 7,00 kg/m²
- aplikacja kleju na ścianę w przypadku płyt EPS i wełny lamelowej 6,50 - 8,00 kg/m2
- dodatkowe klejenie płyt izolacyjnych przy mocowaniu mechanicznym 2,00 - 2,50 kg/m²
- klejenie płyt izolacyjnych Resol 4,00 kg/m²
- masa wyrównująca do talerzyków kołków i zagłębień oraz jako szpachlówka drobnoziarnista 1,00 - 1,50 kg/m²
- fakturowana powierzchnia 2 mm - 5 mm 2,50 - 6,50 kg/m²
- filcowana powierzchnia 2-warstwowa, średnio 3 mm 3,75 - 4,20 kg/m²
- na 1 mm grubości warstwy 1,28 kg/m²
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoLevell SW plus

więcej »
Mineralna zaprawa wielofunkcyjna do filcowania, ze zintegrowaną ochroną przeciwwilgociową. Nasiąkliwość wodą W2 (do 0,5 kg/m2h0,5). Wysoka hydrofobowość. Duża odporność na warunki atmosferyczne. Mrozoodporność zgodnie z EN 13687-1. Odporność na sól drogową zgodnie z EN 13687-1. Odporność na uderzenia piłką zgodnie z 18032-3:1997-04. Duża siła klejenia, duża stabilność. Kolor cementowo-szary. Zastosowanie na zewnątrz, jako: klej, zaprawa zbrojąca lub tynk wierzchni w obrębie cokołu i strefie styku z gruntem, jako tynk wierzchni jedynie na warstwę zbrojącą ze StoLevell SW plus i z powłoką malarską bez dodatkowej ochrony przeciwwilgociowej, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych i organicznych, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na mineralnych powłokach uszczelniających i grubowarstwowych powłokach bitumicznych, jako warstwa sczepna na mineralnych powłokach uszczelniających i grubowarstwowych powłokach bitumicznych, druga warstwa uszczelniająca pod parapetem. Grubość powłoki suchej ≥ 4 mm. Nie nadaje się do stosowania jako hydroizolacja konstrukcji budowlanych. Wsp. oporu dyfuzji mi = 45.

Zużycie:
klejenie 4,50 - 6,00 kg/m²
zbrojenie, grubość warstwy 5 mm 7,00 kg/m²
powierzchnia filcowana, grubość ok. 1 mm 1,40 kg/m²
system ze zintegrowaną ochroną przeciwwilgociową 2-warstwowy ok. 7 mm (tynk podkładowy i wierzchni) 10,00 kg/m²
na 1 mm grubości warstwy 1,40 kg/m²


worek 25 kg *** cena brutto 7,14 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

BSO - kleje do wełny mineralnej

ispo Zaprawa Klejąca

więcej »
Mineralna zaprawa klejowa do styropianu i wełny mineralnej. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz, na wszystkie podłoża mineralne i większość podłoży organicznych. Właściwości: wysoka siła klejenia, wysoka wytrzymałość na obciążenia, wysoka odporność na wilgoć, doskonała przyczepność. Kolor cementowo-szary.
Zużycie:
klejenie płyt styropianowych EPS 4,00 - 4,50 kg/m2
klejenie płyt z wełny mineralnej 5,00 - 7,00 kg/m2

opak. 25 kg *** cena brutto 1,84 zł/kg
« zwiń
Charakterystyka

Sto-Baukleber

więcej »

Mineralna zaprawa klejowa. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych i organicznych jako masa klejowa do StoTherm Vario, StoTherm Mineral i StoTherm Wood, do StoTherm Classic. Właściwości: bardzo duża siła klejenia i bardzo dobra przyczepność do podłoża, wysoka wytrzymałość na obciążenia, wysoka odporność na wilgoć. Kolor cementowo szary. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Zużycie 4 - 6 kg/m2 (klejenie) .worek 25 kg *** cena brutto 2,46 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta Charakterystyka Karta Ekologii

Sto-Baukleber QS

więcej »

Mineralna zaprawa klejowa, szybkoschnąca. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, na wszystkie podłoża mineralne i większość podłoży organicznych, do przyklejania płyt termoizolacyjnych. Właściwości: bardzo duża siła klejenia, szczególnie przy niskich temperaturach (1 oC do 15 oC), wysoka wytrzymałość na obciążenia, wysoka odporność na wilgoć. Kolor cementowo-szary. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 69. Zużycie:

4,0 - 4,5 kg/m2 (klejenie styropianu)

5,0 - 6,0 kg/m2 (klejenie wełny mineralnej w płytach)

6,0 - 8,0 kg/m2 (klejenie wełny mineralnej lamelowej)worek 25 kg *** cena brutto 1,96 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta Charakterystyka

StoColl Mineral HP

więcej »
Mineralna zaprawa klejowa do przyklejania na zewnątrz i wewnątrz płyt izolacyjnych z EPS oraz wełny mineralnej na materiałach drewnianych, drewnopochodnych i drewnie litym, a także do przyklejania płyt izolacyjnych z EPS i wełny mineralnej na podłożach mineralnych i organicznych. Także jako zaprawa klejowa do StoTherm Classic®, StoTherm Vario i StoTherm Mineral. Odpowiednia do klejenia w obszarze cokołu na grubowarstwową powłokę bitumiczną StoMurisol BD 1K i StoMurisol BD 2K. Do stosowania w budownictwie drewnianym. Do mocowania wykończeniowych profili narożnych oraz tynkowych.

Właściwości: Bardzo wysoka siła klejenia, doskonała przyczepność na różnych podłożach, bardzo duża stabilność, dobre parametry obróbki, wysoka odporność na wilgoć. Współczynnik oporu dyfuzyjnego wobec pary wodnej μ = 25.
Zużycie:
klejenie płyt styropianowych EPS 4,00 - 4,50 kg/m2
klejenie płyt z wełny mineralnej 5,00 - 7,00 kg/m2

worek 25 kg *** cena brutto 6,77 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka

StoFlexyl

więcej »

Do gruntowania, uszczelniania, przyklejania, zbrojenia i malowania.
Do wnętrz i na zewnątrz jako:
• izolacja ścian fundamentowych,
• izolacja pozioma podłóg piwnic pod termoizolacją,
• izolacja pod płytki ceramiczne na tarasach, balkonach i w pomieszczeniach
mokrych: łazienkach, pralniach,
• zaprawa klejowa: do klejenia płyt cokołowych albo płyt ocieplających XPS w miejscach przeznaczonych na cokoły i w gruncie (również na masę bitumiczną). W tych miejscach dodatkowe kołkowanie płyt nie jest zalecane ze względu na możliwość uszkodzenia hydroizolacji,
• powłoka pośrednia (ochrona przed wilgocią): jako gruntowanie warstwy zbrojącej w obszarze narażonym na wodę odpryskową i poniżej (wymieszany materiał rozcieńczyć z wodą ok. 10%),
• warstwa gruntująca: (grunt sczepny) do wstępnego pokrycia podłoża przed wykonaniem warstwy hydroizolacyjnej wzgl. przed klejeniem płyt cokołowych lub płyt ocieplających (wymieszany materiał rozcieńczyć z 10% wody),
• masa zbrojca: do zatapiania siatki z włókna szklanego w obszarze narażonym na wodę odpryskową i poniżej poziomu terenu (alternatywnie do zbrojenia w obszarze cokołowym),
• powłoka hydroizolacyjna żelbetowych zbiorników na wodę pitną i techniczną,
• hydroizolacja nadziemnych i podziemnych części budynków i budowli - w tym obiektów mostowych,
• powłoka hydroizolacyjna elementów żelbetowych pracujących w strefie silnej agresji chemicznej XA2 i XA3 wg PN-EN 206-1 np. w zbiornikach oczyszczalni ścieków,
• warstwa hydroizolacyjna w strefach wody pod ciśnieniem (brak przecieku przy ciśnieniu 0,5 MPa),
• izolacja przeciwwodna drogowych obiektów mostowych pod nawierzchnie asfaltowe lub z kostki brukowej,
• izolacja koryt balastowych wypełnianych tłuczniem.


Właściwości: wysoka wodoszczelność, bardzo duża elastyczność, zdolność mostkowania rys w podłożu do 2 mm, przyczepność do podłoża 1,5 MPa, łatwa aplikacja, odporność na przerastanie korzeniami, odporność na gnicie i butwienie, nie zawiera rozpuszczalników.

Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej  μ = 5700. Wymaga zmieszania z cementem.


zużycie 3,0 kg/m2 (uszczelnienie)

zużycie 2,0 kg/m2 (klejenie)

zużycie 0,5 kg/m2 (podkład przeciwwilgociowy)

zużycie 1,5 kg/m2 (zbrojenie)wiadro 18 kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Charakterystyki Karta Ekologii

StoLevell Combi plus

więcej »
Mineralna zaprawa wielofunkcyjna do klejenia, zbrojenia i renowacji, wzmacniana włóknem, nadaje się do filcowania. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz, zaprawa do renowacji i nanoszenia na podłoża mineralne i niemal wszystkie organiczne. Do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych i organicznych,
nieelastycznych. Do tworzenia warstw zbrojących, od małej do średniej grubości, możliwość zastosowania w obszarze cokołu pod warunkiem zastosowania
dwuwarstwowej powłoki malarskiej, możliwość zastosowania jako uniwersalny mostek sczepny, jako strukturalny lub filcowany tynk wierzchni na warstwie zbrojącej StoLevell
Combi plus z dwuwarstwową powłoką malarską. Zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario i StoTherm Mineral.

Właściwości: produkt wzmacniany włóknami, duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, wysoka odporność na wilgoć, możliwość filcowania oraz fakturowania, niska absorpcja wody, duża odporność na warunki atmosferyczne. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Minimalna grubości warstwy 4 mm (zbrojenie), maksymalna grubości warstwy 7 mm (zbrojenie).

Zużycie:
- zbrojenie 5,00 - 8,00 kg/m²
- klejenie płyt EPS 4,50 - 6,00 kg/m²
- klejenie płyt z wełny mineralnej i płyt z wełny drzewnej 6,00 - 7,00 kg/m²
- aplikacja kleju na ścianę w przypadku płyt EPS i wełny lamelowej 6,50 - 8,00 kg/m2
- dodatkowe klejenie płyt izolacyjnych przy mocowaniu mechanicznym 2,00 - 2,50 kg/m²
- klejenie płyt izolacyjnych Resol 4,00 kg/m²
- masa wyrównująca do talerzyków kołków i zagłębień oraz jako szpachlówka drobnoziarnista 1,00 - 1,50 kg/m²
- fakturowana powierzchnia 2 mm - 5 mm 2,50 - 6,50 kg/m²
- filcowana powierzchnia 2-warstwowa, średnio 3 mm 3,75 - 4,20 kg/m²
- na 1 mm grubości warstwy 1,28 kg/m²
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoLevell Reno

więcej »

Mineralna, zbrojona włóknami zaprawa szpachlowa, z organicznymi dodatkami uszlachetniającymi. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz, zaprawa renowacyjna do renowacji i nanoszenia na podłoża mineralne i niemal wszystkie organiczne, do przyklejania płyt termoizolacyjnych i podtynkowych na podłożach mineralnych i organicznych, nieelastycznych, możliwość zastosowania jako uniwersalny mostek sczepny. 

Właściwości: produkt wzmacniany włóknami, dobra przyczepność do podłoża, z siatką mostkującą zarysowania, hydrofobizowany, możliwość filcowania, dobra dyfuzyjność, odporność na mróz i warunki atmosferyczne. Zużycie 1,28 kg/m2 na 1 mm grubości. Produkt naturalnie biały. Aplikacja ręcznie, maszynowo.Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Minimalna grubości warstwy 4 mm. Maksymalna grubości warstwy 15 mm.


opak. 25 kg *** cena brutto 4,90 zł/kg biały
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii Charakterystyka

StoLevell SW plus

więcej »
Mineralna zaprawa wielofunkcyjna do filcowania, ze zintegrowaną ochroną przeciwwilgociową. Nasiąkliwość wodą W2 (do 0,5 kg/m2h0,5). Wysoka hydrofobowość. Duża odporność na warunki atmosferyczne. Mrozoodporność zgodnie z EN 13687-1. Odporność na sól drogową zgodnie z EN 13687-1. Odporność na uderzenia piłką zgodnie z 18032-3:1997-04. Duża siła klejenia, duża stabilność. Kolor cementowo-szary. Zastosowanie na zewnątrz, jako: klej, zaprawa zbrojąca lub tynk wierzchni w obrębie cokołu i strefie styku z gruntem, jako tynk wierzchni jedynie na warstwę zbrojącą ze StoLevell SW plus i z powłoką malarską bez dodatkowej ochrony przeciwwilgociowej, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych i organicznych, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na mineralnych powłokach uszczelniających i grubowarstwowych powłokach bitumicznych, jako warstwa sczepna na mineralnych powłokach uszczelniających i grubowarstwowych powłokach bitumicznych, druga warstwa uszczelniająca pod parapetem. Grubość powłoki suchej ≥ 4 mm. Nie nadaje się do stosowania jako hydroizolacja konstrukcji budowlanych. Wsp. oporu dyfuzji mi = 45.

Zużycie:
klejenie 4,50 - 6,00 kg/m²
zbrojenie, grubość warstwy 5 mm 7,00 kg/m²
powierzchnia filcowana, grubość ok. 1 mm 1,40 kg/m²
system ze zintegrowaną ochroną przeciwwilgociową 2-warstwowy ok. 7 mm (tynk podkładowy i wierzchni) 10,00 kg/m²
na 1 mm grubości warstwy 1,40 kg/m²


worek 25 kg *** cena brutto 7,14 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

BSO - masy klejowo-szpachlowe do styropianu

ispo Duo

więcej »
Mineralna zaprawa klejąca i zbrojąca/szpachlówka do styropianu i wełny mineralnej. Właściwości: wysoka siła klejenia, duża odporność na warunki atmosferyczne, wysoka hydrofobowość, bardzo dobrze przepuszcza parę wodną. Zastosowania: na zewnątrz i wewnątrz, na wszystkie podłoża mineralne i większość podłoży organicznch, do przyklejania płyt termoizolacyjnych i podtynkowych na podłożach mineralnych i organicznych, nieelastycznych, do tworzenia cienkich warstw zbrojących oraz renowacji starych tynków. Współczynnik oporu dyfuzyjnego wobec pary wodnej μ ≤ 31. Kolor: produkt naturalnie biały.
Zużycie:
klejenie płyt styropianowych EPS 4,00 - 4,50 kg/m2
klejenie płyt z wełny mineralnej 5,00 - 7,00 kg/m2
opak. 25 kg *** cena brutto 2,46 zł/kg
« zwiń
Deklaracja Producenta Charakterystyka

ispos Nr 1 Zaprawa Zbrojąca

więcej »
Mineralna zaprawa klejąca i zbrojąca wg EN 998-1. Właściwości: wysoka siła klejenia, duża odporność na warunki atmosferyczne, wysoka hydrofobowość, dobrze przepuszcza parę wodną. Zastosowania: na zewnątrz i wewnątrz, na wszystkie podłoża mineralne i większość podłoży organicznch, do przyklejania płyt termoizolacyjnych i podtynkowych na podłożach mineralnych i organicznych, nieelastycznych, do tworzenia cienkich warstw zbrojących oraz renowacji starych tynków. Kolor: produkt naturalnie biały. Współczynnik oporu dyfuzyjnego wobec pary wodnej μ ≤ 55. Kolor: produkt naturalnie biały.
Zużycie:
klejenie płyt styropianowych EPS 4,00 - 4,50 kg/m2
klejenie płyt z wełny mineralnej 5,00 - 7,00 kg/m2

opak. 25 kg *** cena brutto 3,45 zł/kg
« zwiń
Deklaracja Producenta

StoFlexyl

więcej »

Do gruntowania, uszczelniania, przyklejania, zbrojenia i malowania.
Do wnętrz i na zewnątrz jako:
• izolacja ścian fundamentowych,
• izolacja pozioma podłóg piwnic pod termoizolacją,
• izolacja pod płytki ceramiczne na tarasach, balkonach i w pomieszczeniach
mokrych: łazienkach, pralniach,
• zaprawa klejowa: do klejenia płyt cokołowych albo płyt ocieplających XPS w miejscach przeznaczonych na cokoły i w gruncie (również na masę bitumiczną). W tych miejscach dodatkowe kołkowanie płyt nie jest zalecane ze względu na możliwość uszkodzenia hydroizolacji,
• powłoka pośrednia (ochrona przed wilgocią): jako gruntowanie warstwy zbrojącej w obszarze narażonym na wodę odpryskową i poniżej (wymieszany materiał rozcieńczyć z wodą ok. 10%),
• warstwa gruntująca: (grunt sczepny) do wstępnego pokrycia podłoża przed wykonaniem warstwy hydroizolacyjnej wzgl. przed klejeniem płyt cokołowych lub płyt ocieplających (wymieszany materiał rozcieńczyć z 10% wody),
• masa zbrojca: do zatapiania siatki z włókna szklanego w obszarze narażonym na wodę odpryskową i poniżej poziomu terenu (alternatywnie do zbrojenia w obszarze cokołowym),
• powłoka hydroizolacyjna żelbetowych zbiorników na wodę pitną i techniczną,
• hydroizolacja nadziemnych i podziemnych części budynków i budowli - w tym obiektów mostowych,
• powłoka hydroizolacyjna elementów żelbetowych pracujących w strefie silnej agresji chemicznej XA2 i XA3 wg PN-EN 206-1 np. w zbiornikach oczyszczalni ścieków,
• warstwa hydroizolacyjna w strefach wody pod ciśnieniem (brak przecieku przy ciśnieniu 0,5 MPa),
• izolacja przeciwwodna drogowych obiektów mostowych pod nawierzchnie asfaltowe lub z kostki brukowej,
• izolacja koryt balastowych wypełnianych tłuczniem.


Właściwości: wysoka wodoszczelność, bardzo duża elastyczność, zdolność mostkowania rys w podłożu do 2 mm, przyczepność do podłoża 1,5 MPa, łatwa aplikacja, odporność na przerastanie korzeniami, odporność na gnicie i butwienie, nie zawiera rozpuszczalników.

Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej  μ = 5700. Wymaga zmieszania z cementem.


zużycie 3,0 kg/m2 (uszczelnienie)

zużycie 2,0 kg/m2 (klejenie)

zużycie 0,5 kg/m2 (podkład przeciwwilgociowy)

zużycie 1,5 kg/m2 (zbrojenie)wiadro 18 kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Charakterystyki Karta Ekologii

StoLevell Combi plus

więcej »
Mineralna zaprawa wielofunkcyjna do klejenia, zbrojenia i renowacji, wzmacniana włóknem, nadaje się do filcowania. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz, zaprawa do renowacji i nanoszenia na podłoża mineralne i niemal wszystkie organiczne. Do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych i organicznych,
nieelastycznych. Do tworzenia warstw zbrojących, od małej do średniej grubości, możliwość zastosowania w obszarze cokołu pod warunkiem zastosowania
dwuwarstwowej powłoki malarskiej, możliwość zastosowania jako uniwersalny mostek sczepny, jako strukturalny lub filcowany tynk wierzchni na warstwie zbrojącej StoLevell
Combi plus z dwuwarstwową powłoką malarską. Zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario i StoTherm Mineral.

Właściwości: produkt wzmacniany włóknami, duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, wysoka odporność na wilgoć, możliwość filcowania oraz fakturowania, niska absorpcja wody, duża odporność na warunki atmosferyczne. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Minimalna grubości warstwy 4 mm (zbrojenie), maksymalna grubości warstwy 7 mm (zbrojenie).

Zużycie:
- zbrojenie 5,00 - 8,00 kg/m²
- klejenie płyt EPS 4,50 - 6,00 kg/m²
- klejenie płyt z wełny mineralnej i płyt z wełny drzewnej 6,00 - 7,00 kg/m²
- aplikacja kleju na ścianę w przypadku płyt EPS i wełny lamelowej 6,50 - 8,00 kg/m2
- dodatkowe klejenie płyt izolacyjnych przy mocowaniu mechanicznym 2,00 - 2,50 kg/m²
- klejenie płyt izolacyjnych Resol 4,00 kg/m²
- masa wyrównująca do talerzyków kołków i zagłębień oraz jako szpachlówka drobnoziarnista 1,00 - 1,50 kg/m²
- fakturowana powierzchnia 2 mm - 5 mm 2,50 - 6,50 kg/m²
- filcowana powierzchnia 2-warstwowa, średnio 3 mm 3,75 - 4,20 kg/m²
- na 1 mm grubości warstwy 1,28 kg/m²
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoLevell Duo

więcej »
Mineralna zaprawa klejąca i zbrojąca i szpachlówka. Na zewnątrz i wewnątrz do zastosowania na stare tynki mineralne lub nieotynkowane mury, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych, do warstw zbrojonych o standardowej grubości, zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario i StoTherm Mineral. Doskonała pod płytki ceramiczne na elewacji.

Właściwości: dobrze nadaje się do obróbki maszynowej, duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, dobra dyfuzyjność, produkt hydrofobowy, produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Wysoka wytrzymałość na zginanie i ściskanie.

Zużycie:
zbrojenie 3,5 - 6,0 kg/m2
klejenie płyt styropianowych EPS 6,0 - 7,0 kg/m2
klejenie płyt z wełny mineralnej 4,5 - 5,5 kg/m2

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka

StoLevell Duo plus

więcej »

Mineralna zaprawa klejąco-zbrojąca oraz tynk podkładowy. Zastosowanie:na zewnątrz i wewnątrz, do zastosowania na stare tynki mineralne lub nieotynkowane mury do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych, do warstw zbrojonych o standardowej grubości zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario i StoTherm Mineral. Właściwości: bardzo dobrze nadaje się do obróbki maszynowej, duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, wysoka odporność na wilgoć, niska absorpcja wody, produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych. Barwa jasnoszara. Aplikacja ręcznie,maszynowo. Grubość warstwy 3 - 5 mm. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25.

zużycie 4 - 6 kg/m2 (zbrojenie i szpachlowanie)

zużycie 4,5 - 5,5 kg/m2 (klejenie EPS)

zużycie 6,5 - 7,5 kg/m2 (klejenie wełny mineralnej)worek 25 kg *** cena brutto 4,00 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii Charakterystyka

StoLevell Duo plus QS

więcej »

Mineralna zaprawa klejąco-zbrojąca i tynk podkładowy, o przyspieszonej odporności na deszcz. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz na wszystkie podłoża mineralne do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych, do warstw zbrojonych o standardowej grubości, produkt zalecany szczególnie w wilgotnych i chłodnych warunkach pogodowych (od 1 oC do maks. 15 oC), zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Varioi StoTherm Mineral. 

Właściwości: o wczesnym wiązaniu (technologia QuickSet), bardzo dobrze nadaje się do obróbki maszynowej, duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, wysoka odporność na wilgoć, niska absorpcja wody, produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych. Barwa jasnoszara. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Wysoka wytrzymałość na zginanie i ściskanie. Maksymalna grubość warstwy 5 mm.

zużycie 4,5 - 5,5 kg/m2 (klejenie EPS)

zużycie 4,5 - 6,0 kg/m2 (zbrojenie)

zużycie 6,5 - 7,5 kg/m2 (klejenie wełny mineralnej)

zużycie 4,50 kg/m2 (klejenie płyt izolacyjnych Resol)
zużycie na 1 mm grubości warstwy 1,30 kg/m2worek 25 kg *** cena brutto 4,68 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

StoLevell FT

więcej »

Mineralna zaprawa klejąco-zbrojąca i szpachlówka szybkowiążąca o przyspieszonej odporności na deszcz. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, produkt zalecany szczególnie w wilgotnych i chłodnych warunkach pogodowych (od 1 oC do maks. 20 oC), do odnawiania starych tynków mineralnych, niemal wszystkich tynków organicznych oraz powierzchni murowych, do przyklejania płyt termoizolacyjnych i podtynkowych na podłożach mineralnych i organicznych, nieelastycznych, do warstw zbrojonych o standardowej grubości, zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario i StoTherm Mineral a także jako masa klejowa do StoTherm Classic. 


Właściwości: przyspieszone wiązanie dzięki zastosowaniu technologii FastTrack, bardzo duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, dobrze przepuszcza parę wodną, wysoka hydrofobowość, nadaje się do obróbki maszynowej w ograniczonym stopniu, bardzo duża odporność na warunki atmosferyczne. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Kolor szary. Aplikacja: ręcznie, maszynowo.


zużycie:

4 - 5 kg/m2 (zbrojenie EPS)

4,5 - 6,0 kg/m2 (klejenie EPS)

6 - 8 kg/m2 (zbrojenie wełny mineralnej i drzewnej)

6 - 7 kg/m2 (klejenie wełny mineralnej i drzewnej)

4,50 - 5,00 kg/m2 (klejenie StoReno Plan)
1,00 - 1,50 kg/m2 (masa wyrównująca do talerzyków kołków i zagłębień oraz jako szpachlówka drobnoziarnista)
na 1 mm grubości warstwy 1,22 kg/m2worek 25 kg *** cena brutto 5,54 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoLevell Novo

więcej »
Mineralna lekka zaprawa do klejenia i szpachlowania zbrojonego. Zawiera granulat styropianowy. Bardzo ekonomiczna w użyciu, możliwość aplikacji średnią i grubą warstwą. Dobrze nadaje się do obróbki maszynowej. Bardzo dobrze przepuszcza parę wodną wsp. oporu dyfuzji  μ = 20. Bardzo duża odporność na warunki atmosferyczne. Kolor naturalnie biały. Zastosowania na zewnątrz i wewnątrz, na stare tynki mineralne lub nieotynkowane mury, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych, do tworzenia warstw zbrojących o średniej i dużej grubości, zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario, StoTherm Mineral, StoTherm Wood, StoTherm Resol, StoTherm Resol i StoTherm PIR.

Zużycie:
zbrojenie przy StoTherm Vario i Mineral 4,50 - 14,00 kg/m2
zbrojenie przy StoTherm Resol 8,00 - 13,00 kg/m2
zbrojenie w przypadku StoTherm Resol plus 5,00 - 10,00 kg/m2
zbrojenie przy StoTherm Wood 8,00 - 13,00 kg/m2
zbrojenie płyt styropianowych EPS, płyt z wełny drzewnej i płyt z wełny mineralnej (grubość warstwy 5 - 10 mm) 4,50 - 14,00 kg/m2
zbrojenie płyt z wełny drzewnej (grubość warstwy 8 – 13 mm) 7,00 - 12,00 kg/m2
klejenie płyt styropianowych EPS i płyt z wełny mineralnej 3,50 - 4,00 kg/m2
klejenie płyt izolacyjnych PIR/PUR 4,00 kg/m2

worek 15 kg *** cena brutto 6,15 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii Charakterystyka

StoLevell SW plus

więcej »
Mineralna zaprawa wielofunkcyjna do filcowania, ze zintegrowaną ochroną przeciwwilgociową. Nasiąkliwość wodą W2 (do 0,5 kg/m2h0,5). Wysoka hydrofobowość. Duża odporność na warunki atmosferyczne. Mrozoodporność zgodnie z EN 13687-1. Odporność na sól drogową zgodnie z EN 13687-1. Odporność na uderzenia piłką zgodnie z 18032-3:1997-04. Duża siła klejenia, duża stabilność. Kolor cementowo-szary. Zastosowanie na zewnątrz, jako: klej, zaprawa zbrojąca lub tynk wierzchni w obrębie cokołu i strefie styku z gruntem, jako tynk wierzchni jedynie na warstwę zbrojącą ze StoLevell SW plus i z powłoką malarską bez dodatkowej ochrony przeciwwilgociowej, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych i organicznych, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na mineralnych powłokach uszczelniających i grubowarstwowych powłokach bitumicznych, jako warstwa sczepna na mineralnych powłokach uszczelniających i grubowarstwowych powłokach bitumicznych, druga warstwa uszczelniająca pod parapetem. Grubość powłoki suchej ≥ 4 mm. Nie nadaje się do stosowania jako hydroizolacja konstrukcji budowlanych. Wsp. oporu dyfuzji mi = 45.

Zużycie:
klejenie 4,50 - 6,00 kg/m²
zbrojenie, grubość warstwy 5 mm 7,00 kg/m²
powierzchnia filcowana, grubość ok. 1 mm 1,40 kg/m²
system ze zintegrowaną ochroną przeciwwilgociową 2-warstwowy ok. 7 mm (tynk podkładowy i wierzchni) 10,00 kg/m²
na 1 mm grubości warstwy 1,40 kg/m²


worek 25 kg *** cena brutto 7,14 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoLevell Uni

więcej »

Mineralna zaprawa klejąco-zbrojąca oraz jako tynk podkładowy. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, do odnawiania starych tynków mineralnych, niemal wszystkich tynków organicznych oraz powierzchni murowych. do przyklejania płyt termoizolacyjnych i podtynkowych na podłożach mineralnych i organicznych nieelastycznych, do warstw szpachlowo-zbrojonych o standardowej grubości, masa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario, StoTherm Mineral, StoTherm Wood i StoReno. Właściwości: łatwa obróbka, bardzo duża siła klejenia i bardzo dobra przyczepność do podłoża, wsp.oporu dyfuzji  μ = 25, wysoka hydrofobowość, duża odporność na warunki atmosferyczne. Kolor naturalnie biały. Aplikacja ręcznie, maszynowo.

zużycie 4 - 7 kg/m2 klejenie

zużycie 4 - 5 kg/m2 zbrojenie

zużycie 5 - 8 kg/m2 zbrojenie StoThermWoodworek 25 kg *** cena brutto 3,98 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta Karta Ekologii

BSO - masy klejowo-szpachlowe do wełny mineralnej

ispo Duo

więcej »
Mineralna zaprawa klejąca i zbrojąca/szpachlówka do styropianu i wełny mineralnej. Właściwości: wysoka siła klejenia, duża odporność na warunki atmosferyczne, wysoka hydrofobowość, bardzo dobrze przepuszcza parę wodną. Zastosowania: na zewnątrz i wewnątrz, na wszystkie podłoża mineralne i większość podłoży organicznch, do przyklejania płyt termoizolacyjnych i podtynkowych na podłożach mineralnych i organicznych, nieelastycznych, do tworzenia cienkich warstw zbrojących oraz renowacji starych tynków. Współczynnik oporu dyfuzyjnego wobec pary wodnej μ ≤ 31. Kolor: produkt naturalnie biały.
Zużycie:
klejenie płyt styropianowych EPS 4,00 - 4,50 kg/m2
klejenie płyt z wełny mineralnej 5,00 - 7,00 kg/m2
opak. 25 kg *** cena brutto 2,46 zł/kg
« zwiń
Deklaracja Producenta Charakterystyka

ispos Nr 1 Zaprawa Zbrojąca

więcej »
Mineralna zaprawa klejąca i zbrojąca wg EN 998-1. Właściwości: wysoka siła klejenia, duża odporność na warunki atmosferyczne, wysoka hydrofobowość, dobrze przepuszcza parę wodną. Zastosowania: na zewnątrz i wewnątrz, na wszystkie podłoża mineralne i większość podłoży organicznch, do przyklejania płyt termoizolacyjnych i podtynkowych na podłożach mineralnych i organicznych, nieelastycznych, do tworzenia cienkich warstw zbrojących oraz renowacji starych tynków. Kolor: produkt naturalnie biały. Współczynnik oporu dyfuzyjnego wobec pary wodnej μ ≤ 55. Kolor: produkt naturalnie biały.
Zużycie:
klejenie płyt styropianowych EPS 4,00 - 4,50 kg/m2
klejenie płyt z wełny mineralnej 5,00 - 7,00 kg/m2

opak. 25 kg *** cena brutto 3,45 zł/kg
« zwiń
Deklaracja Producenta

StoFlexyl

więcej »

Do gruntowania, uszczelniania, przyklejania, zbrojenia i malowania.
Do wnętrz i na zewnątrz jako:
• izolacja ścian fundamentowych,
• izolacja pozioma podłóg piwnic pod termoizolacją,
• izolacja pod płytki ceramiczne na tarasach, balkonach i w pomieszczeniach
mokrych: łazienkach, pralniach,
• zaprawa klejowa: do klejenia płyt cokołowych albo płyt ocieplających XPS w miejscach przeznaczonych na cokoły i w gruncie (również na masę bitumiczną). W tych miejscach dodatkowe kołkowanie płyt nie jest zalecane ze względu na możliwość uszkodzenia hydroizolacji,
• powłoka pośrednia (ochrona przed wilgocią): jako gruntowanie warstwy zbrojącej w obszarze narażonym na wodę odpryskową i poniżej (wymieszany materiał rozcieńczyć z wodą ok. 10%),
• warstwa gruntująca: (grunt sczepny) do wstępnego pokrycia podłoża przed wykonaniem warstwy hydroizolacyjnej wzgl. przed klejeniem płyt cokołowych lub płyt ocieplających (wymieszany materiał rozcieńczyć z 10% wody),
• masa zbrojca: do zatapiania siatki z włókna szklanego w obszarze narażonym na wodę odpryskową i poniżej poziomu terenu (alternatywnie do zbrojenia w obszarze cokołowym),
• powłoka hydroizolacyjna żelbetowych zbiorników na wodę pitną i techniczną,
• hydroizolacja nadziemnych i podziemnych części budynków i budowli - w tym obiektów mostowych,
• powłoka hydroizolacyjna elementów żelbetowych pracujących w strefie silnej agresji chemicznej XA2 i XA3 wg PN-EN 206-1 np. w zbiornikach oczyszczalni ścieków,
• warstwa hydroizolacyjna w strefach wody pod ciśnieniem (brak przecieku przy ciśnieniu 0,5 MPa),
• izolacja przeciwwodna drogowych obiektów mostowych pod nawierzchnie asfaltowe lub z kostki brukowej,
• izolacja koryt balastowych wypełnianych tłuczniem.


Właściwości: wysoka wodoszczelność, bardzo duża elastyczność, zdolność mostkowania rys w podłożu do 2 mm, przyczepność do podłoża 1,5 MPa, łatwa aplikacja, odporność na przerastanie korzeniami, odporność na gnicie i butwienie, nie zawiera rozpuszczalników.

Współczynnik oporu dyfuzji względem pary wodnej  μ = 5700. Wymaga zmieszania z cementem.


zużycie 3,0 kg/m2 (uszczelnienie)

zużycie 2,0 kg/m2 (klejenie)

zużycie 0,5 kg/m2 (podkład przeciwwilgociowy)

zużycie 1,5 kg/m2 (zbrojenie)wiadro 18 kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Charakterystyki Karta Ekologii

StoLevell Combi plus

więcej »
Mineralna zaprawa wielofunkcyjna do klejenia, zbrojenia i renowacji, wzmacniana włóknem, nadaje się do filcowania. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz, zaprawa do renowacji i nanoszenia na podłoża mineralne i niemal wszystkie organiczne. Do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych i organicznych,
nieelastycznych. Do tworzenia warstw zbrojących, od małej do średniej grubości, możliwość zastosowania w obszarze cokołu pod warunkiem zastosowania
dwuwarstwowej powłoki malarskiej, możliwość zastosowania jako uniwersalny mostek sczepny, jako strukturalny lub filcowany tynk wierzchni na warstwie zbrojącej StoLevell
Combi plus z dwuwarstwową powłoką malarską. Zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario i StoTherm Mineral.

Właściwości: produkt wzmacniany włóknami, duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, wysoka odporność na wilgoć, możliwość filcowania oraz fakturowania, niska absorpcja wody, duża odporność na warunki atmosferyczne. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Minimalna grubości warstwy 4 mm (zbrojenie), maksymalna grubości warstwy 7 mm (zbrojenie).

Zużycie:
- zbrojenie 5,00 - 8,00 kg/m²
- klejenie płyt EPS 4,50 - 6,00 kg/m²
- klejenie płyt z wełny mineralnej i płyt z wełny drzewnej 6,00 - 7,00 kg/m²
- aplikacja kleju na ścianę w przypadku płyt EPS i wełny lamelowej 6,50 - 8,00 kg/m2
- dodatkowe klejenie płyt izolacyjnych przy mocowaniu mechanicznym 2,00 - 2,50 kg/m²
- klejenie płyt izolacyjnych Resol 4,00 kg/m²
- masa wyrównująca do talerzyków kołków i zagłębień oraz jako szpachlówka drobnoziarnista 1,00 - 1,50 kg/m²
- fakturowana powierzchnia 2 mm - 5 mm 2,50 - 6,50 kg/m²
- filcowana powierzchnia 2-warstwowa, średnio 3 mm 3,75 - 4,20 kg/m²
- na 1 mm grubości warstwy 1,28 kg/m²
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoLevell Duo plus

więcej »

Mineralna zaprawa klejąco-zbrojąca oraz tynk podkładowy. Zastosowanie:na zewnątrz i wewnątrz, do zastosowania na stare tynki mineralne lub nieotynkowane mury do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych, do warstw zbrojonych o standardowej grubości zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario i StoTherm Mineral. Właściwości: bardzo dobrze nadaje się do obróbki maszynowej, duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, wysoka odporność na wilgoć, niska absorpcja wody, produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych. Barwa jasnoszara. Aplikacja ręcznie,maszynowo. Grubość warstwy 3 - 5 mm. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25.

zużycie 4 - 6 kg/m2 (zbrojenie i szpachlowanie)

zużycie 4,5 - 5,5 kg/m2 (klejenie EPS)

zużycie 6,5 - 7,5 kg/m2 (klejenie wełny mineralnej)worek 25 kg *** cena brutto 4,00 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii Charakterystyka

StoLevell Duo plus QS

więcej »

Mineralna zaprawa klejąco-zbrojąca i tynk podkładowy, o przyspieszonej odporności na deszcz. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz na wszystkie podłoża mineralne do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych, do warstw zbrojonych o standardowej grubości, produkt zalecany szczególnie w wilgotnych i chłodnych warunkach pogodowych (od 1 oC do maks. 15 oC), zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Varioi StoTherm Mineral. 

Właściwości: o wczesnym wiązaniu (technologia QuickSet), bardzo dobrze nadaje się do obróbki maszynowej, duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, wysoka odporność na wilgoć, niska absorpcja wody, produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych. Barwa jasnoszara. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Wysoka wytrzymałość na zginanie i ściskanie. Maksymalna grubość warstwy 5 mm.

zużycie 4,5 - 5,5 kg/m2 (klejenie EPS)

zużycie 4,5 - 6,0 kg/m2 (zbrojenie)

zużycie 6,5 - 7,5 kg/m2 (klejenie wełny mineralnej)

zużycie 4,50 kg/m2 (klejenie płyt izolacyjnych Resol)
zużycie na 1 mm grubości warstwy 1,30 kg/m2worek 25 kg *** cena brutto 4,68 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

StoLevell FT

więcej »

Mineralna zaprawa klejąco-zbrojąca i szpachlówka szybkowiążąca o przyspieszonej odporności na deszcz. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, produkt zalecany szczególnie w wilgotnych i chłodnych warunkach pogodowych (od 1 oC do maks. 20 oC), do odnawiania starych tynków mineralnych, niemal wszystkich tynków organicznych oraz powierzchni murowych, do przyklejania płyt termoizolacyjnych i podtynkowych na podłożach mineralnych i organicznych, nieelastycznych, do warstw zbrojonych o standardowej grubości, zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario i StoTherm Mineral a także jako masa klejowa do StoTherm Classic. 


Właściwości: przyspieszone wiązanie dzięki zastosowaniu technologii FastTrack, bardzo duża siła klejenia i dobra przyczepność do podłoża, dobrze przepuszcza parę wodną, wysoka hydrofobowość, nadaje się do obróbki maszynowej w ograniczonym stopniu, bardzo duża odporność na warunki atmosferyczne. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 25. Kolor szary. Aplikacja: ręcznie, maszynowo.


zużycie:

4 - 5 kg/m2 (zbrojenie EPS)

4,5 - 6,0 kg/m2 (klejenie EPS)

6 - 8 kg/m2 (zbrojenie wełny mineralnej i drzewnej)

6 - 7 kg/m2 (klejenie wełny mineralnej i drzewnej)

4,50 - 5,00 kg/m2 (klejenie StoReno Plan)
1,00 - 1,50 kg/m2 (masa wyrównująca do talerzyków kołków i zagłębień oraz jako szpachlówka drobnoziarnista)
na 1 mm grubości warstwy 1,22 kg/m2worek 25 kg *** cena brutto 5,54 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoLevell Novo

więcej »
Mineralna lekka zaprawa do klejenia i szpachlowania zbrojonego. Zawiera granulat styropianowy. Bardzo ekonomiczna w użyciu, możliwość aplikacji średnią i grubą warstwą. Dobrze nadaje się do obróbki maszynowej. Bardzo dobrze przepuszcza parę wodną wsp. oporu dyfuzji  μ = 20. Bardzo duża odporność na warunki atmosferyczne. Kolor naturalnie biały. Zastosowania na zewnątrz i wewnątrz, na stare tynki mineralne lub nieotynkowane mury, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych, do tworzenia warstw zbrojących o średniej i dużej grubości, zaprawa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario, StoTherm Mineral, StoTherm Wood, StoTherm Resol, StoTherm Resol i StoTherm PIR.

Zużycie:
zbrojenie przy StoTherm Vario i Mineral 4,50 - 14,00 kg/m2
zbrojenie przy StoTherm Resol 8,00 - 13,00 kg/m2
zbrojenie w przypadku StoTherm Resol plus 5,00 - 10,00 kg/m2
zbrojenie przy StoTherm Wood 8,00 - 13,00 kg/m2
zbrojenie płyt styropianowych EPS, płyt z wełny drzewnej i płyt z wełny mineralnej (grubość warstwy 5 - 10 mm) 4,50 - 14,00 kg/m2
zbrojenie płyt z wełny drzewnej (grubość warstwy 8 – 13 mm) 7,00 - 12,00 kg/m2
klejenie płyt styropianowych EPS i płyt z wełny mineralnej 3,50 - 4,00 kg/m2
klejenie płyt izolacyjnych PIR/PUR 4,00 kg/m2

worek 15 kg *** cena brutto 6,15 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii Charakterystyka

StoLevell SW plus

więcej »
Mineralna zaprawa wielofunkcyjna do filcowania, ze zintegrowaną ochroną przeciwwilgociową. Nasiąkliwość wodą W2 (do 0,5 kg/m2h0,5). Wysoka hydrofobowość. Duża odporność na warunki atmosferyczne. Mrozoodporność zgodnie z EN 13687-1. Odporność na sól drogową zgodnie z EN 13687-1. Odporność na uderzenia piłką zgodnie z 18032-3:1997-04. Duża siła klejenia, duża stabilność. Kolor cementowo-szary. Zastosowanie na zewnątrz, jako: klej, zaprawa zbrojąca lub tynk wierzchni w obrębie cokołu i strefie styku z gruntem, jako tynk wierzchni jedynie na warstwę zbrojącą ze StoLevell SW plus i z powłoką malarską bez dodatkowej ochrony przeciwwilgociowej, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na podłożach mineralnych i organicznych, do przyklejania płyt termoizolacyjnych na mineralnych powłokach uszczelniających i grubowarstwowych powłokach bitumicznych, jako warstwa sczepna na mineralnych powłokach uszczelniających i grubowarstwowych powłokach bitumicznych, druga warstwa uszczelniająca pod parapetem. Grubość powłoki suchej ≥ 4 mm. Nie nadaje się do stosowania jako hydroizolacja konstrukcji budowlanych. Wsp. oporu dyfuzji mi = 45.

Zużycie:
klejenie 4,50 - 6,00 kg/m²
zbrojenie, grubość warstwy 5 mm 7,00 kg/m²
powierzchnia filcowana, grubość ok. 1 mm 1,40 kg/m²
system ze zintegrowaną ochroną przeciwwilgociową 2-warstwowy ok. 7 mm (tynk podkładowy i wierzchni) 10,00 kg/m²
na 1 mm grubości warstwy 1,40 kg/m²


worek 25 kg *** cena brutto 7,14 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoLevell Uni

więcej »

Mineralna zaprawa klejąco-zbrojąca oraz jako tynk podkładowy. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, do odnawiania starych tynków mineralnych, niemal wszystkich tynków organicznych oraz powierzchni murowych, do przyklejania płyt termoizolacyjnych i podtynkowych na podłożach mineralnych i organicznych nieelastycznych, do warstw szpachlowo-zbrojonych o standardowej grubości. Jako masa klejąco-zbrojąca do StoTherm Vario, StoTherm Mineral, StoTherm Wood i StoReno. Właściwości: łatwa obróbka, bardzo duża siła klejenia i bardzo dobra przyczepność do podłoża, przepuszcza parę wodną, wysoka hydrofobowość, duża odporność na warunki atmosferyczne. Kolor naturalnie biały. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Wsp.oporu dyfuzji  μ = 25.

zużycie 4 - 7 kg/m2 klejenie

zużycie 4 - 5 kg/m2 zbrojenie

zużycie 5 - 8 kg/m2 zbrojenie StoTherm Woodworek 25 kg *** cena brutto 3,98 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta Karta Ekologii

BSO - płyty styropianowe

Sto-EPS Dämmplatte 031-010

więcej »
Płyta termoizolacyjna z twardego styropianu wg EN 13163. Właściwości: współczynnik przewodności cieplnej λ = 0,040 W/(m*K), Klasa odporności ogniowej E wg EN 13501-1.
Format 100 x 50 cm, krawędzie: proste.
Zastosowania: na zewnątrz, płyta termoizolacyjna w systemach ociepleń, mocowanie na klej lub na klej i kołki.
Grubości: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 20 cm.

« zwiń

Sto-Polystyrol-Hartschaumplatte PS15SE 040

więcej »
Płyta termoizolacyjna z twardego styropianu wg EN 13163. Właściwości: współczynnik przewodności cieplnej λ = 0,038 W/(m*K). Klasa odporności ogniowej E wg EN 13501-1
Format 100 x 50 cm, krawędzie: proste. Grubości 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 20 cm. Inne grubości lub wymiary dostępne na zamówienie.
Zastosowanie: na zewnątrz, płyta termoizolacyjna w systemach ociepleń, mocowanie na klej lub na klej i kołki.

« zwiń

BSO - siatki zbrojące szklane

Ispo Armierungsgewebe

więcej »
Siatka zbrojąca z włókna szklanego ze splotu gazejskiego. Impregnowana przeciwalkalicznie. Zoptymalizowana wytrzymałość zapewniająca najwyższy poziom bezpieczeństwa i brak rys, wysoka wytrzymałość na rozciąganie, odporna na przesunięcie, produkt odporny na działanie alkaliów, nie zawiera plastyfikatorów.
Wielkość oczek: 4 x 4 mm, szerokość: 100 cm. Kolor biała z żółtymi oznakowaniami.

Na zewnątrz i do wnętrz, siatka zbrojąca, uniwersalne zastosowanie. Podstawowe składniki: włókno szklane, butadien styrenowy. Gramatura 165 g/m2.


« zwiń
Karta Techniczna

Sto-Abschirmgewebe AES

więcej »

Siatka zbrojąca do ochrony przed elektrosmogiem. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz siatka zbrojąca o właściwościach ekranujących. Właściwości: redukcja natężenia promieniowania elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości o ponad 99%, tłumienie pól elektromagnetycznych o niskiej częstotliwości, wysoka wytrzymałość na rozciąganie, odporna na przesunięcie, odporna na działanie alkaliów, nie zawiera plastyfikatorów. Ciężar powierzchniowy ok.165 g/m². Szerokość 100 cm. Uziemienie wg DIN VDE 0100. Kolor czarny.rolka 50 m *** cena brutto 38,13 zł/m
zestaw uziemiający na cokole 67,65 zł/10 szt.
zestaw uziemiający na ścianie 138,25 zł/szt.
« zwiń
Karta Techniczna

Sto-Glasfasergewebe

więcej »

Siatka szklana zbrojąca odporna na alkalia. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, uniwersalne zastosowanie. Właściwości: zoptymalizowana wytrzymałość zapewniająca najwyższy poziom bezpieczeństwa i brak rys, wysoka wytrzymałość na rozciąganie, odporna na przesunięcie, produkt odporny na działanie alkaliów, nie zawiera plastyfikatorów. Ciężar powierzchniowy ok.165 g/m². Wielkość oczka: 6 x 6 mm, szerokość rolki: 110 cm. Kolor: biała z żółtymi oznakowaniami. Wytrzymałość na zerwanie w stanie dostarczenia ETAG 004/5.6.7.1.1 wynosi 1.750 N/50mm. Wytrzymałość na zerwanie po starzeniu ETAG 004/5.6.7.1.2 wynosi 1.000 N/50mm.rolka 50 m *** cena brutto 7,63 zł/m
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

Sto-Glasfasergewebe F

więcej »

Siatka szklana zbrojąca odporna na alkalia. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, uniwersalne zastosowanie. Właściwości: wysoka wytrzymałość na rozciąganie, odporna na przesunięcie, produkt odporny na działanie alkaliów, nie zawiera plastyfikatorów. Ciężar powierzchniowy ok. 165 g/m². Wielkość oczka: 4 x 4 mm, szerokość rolki: 110 cm. Kolor: biała z żółtymi oznakowaniami.
rolka 50 m *** cena brutto 6,09 zł/m
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

Sto-Glasfasergewebe G

więcej »

Siatka zbrojąca odporna na alkalia. Zastosowanie: na zewnątrz jako siatka zbrojąca w systemach elewacji izolowanych z twardymi i ciężkimi okładzinami (kamienia naturalnego, kamionki szlachetnej, mozaiki szklanej i klinkieru cementowego) na elewacji i w strefie cokołowej. Właściwości: wysoka wytrzymałość na rozciąganie, odporna na przesunięcie, bardzo odporna na działanie alkaliów, nie zawiera plastyfikatorów, ciężar powierzchniowy ok. 210 g/m2, wytrzymałość na zerwanie 2400 N/50 mm. Rozmiar oczka: 7 x 8 mm. Szerokość rolki: 110 cm. Kolor: biała z żółtymi oznakowaniami.rolka 50 m *** cena brutto 5,85 zł/mb
« zwiń
Charakterystyka

Sto-Panzergewebe

więcej »

Wzmocniona siatka szklana zbrojąca. Zastosowanie: na zewnątrz jako zbrojenie dodatkowe do zwiększania wytrzymałości mechanicznej systemów ociepleń elewacji w strefach narażonych na uderzenia. Właściwości: wysoka wytrzymałość na rozciąganie, odporna na przesunięcie, produkt odporny na działanie alkaliów, nie zawiera plastyfikatorów. Ciężar powierzchniowy ok. 450 g/m². Wytrzymałość na zerwanie 4000 N/50 mm. Rozmiar oczka: 7,5 x 7,5 mm, szerokość: 100 cm. Kolor biały z czarnymi dwoma paskami.rolka 25 m *** cena brutto 33,83 zł/m
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

BSO - wyprawy cienkowarstwowe akrylowe

Sto-Ispolit K

więcej »

Organiczny tynk wierzchni o fakturze baranka. Zastosowanie:na zewnątrz, na mur, elewację ocieploną (ETICS) oraz wentylowaną z warstwą zbrojoną, na mineralne i organiczne podłoża, produkt nie nadaje się na powierzchnie poziome lub nachylone narażone na działanie czynników atmosferycznych. 

Właściwości: łatwy w stosowaniu, zawiera środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu, gotowy do użycia, o niskiej absorpcji wody, wysoka odporność na wilgoć i działanie czynników atmosferycznych. Jeżeli wybrany kolor posiada współczynnik odbicia światła HBW ≥ 20, nie jest konieczna dodatkowa powłoka malarska. Kolor: biały lub barwiony w ograniczonym zakresie systemem StoColor. Aplikacja: ręcznie, maszynowo. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 150.

zużycie 2,4 kg/m2  ziarno 1,5 mm (K) baranek

zużycie 3,1 kg/m2  ziarno 2,0 mm (K) baranek


opak. 25 kg *** cena brutto 6,65 zł/kg biały 1,5 2,0 mm (K)
opak. 25 kg *** cena brutto 8,50 zł/kg kolor 1,5 2,0 mm (K)
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka

StoNivellit

więcej »

Zastosowanie: na zewnątrz, na mur, elewację ocieploną (ETICS) oraz wentylowaną z warstwą zbrojoną, na mineralne i organiczne podłoża, tylko z powłoką. Produkt nie nadaje się na powierzchnie poziome lub nachylone narażone na działanie czynników atmosferycznych. Właściwości: tynk zewnętrzny, cienkowarstwowy, drobnoziarnisty tynk do powierzchni filcowanych z drobnym uziarnieniem poniżej 0,5 mm. Spoiwo organiczne wzmacniane krzemianami. Lekko elastyczny produkt hydrofobowy o wysokiej odporności na wilgoć. Nie powlekać za pomocą farby elewacyjnej StoColor Lotusan® lub StoColor Lotusan® G. Zabezpieczyć wrażliwe powierzchnie, np. szkło, marmur, powierzchnie lakierowane i przeznaczone do lakierowania. Podłoże należy starannie przygotować, aby uniknąć powstawania obrysów. Aplikacja ręcznie. Opór dyfuzyjny Sd = 0,18 m (mi = 90). Kolory: biały oraz barwiony wg systemu StoColor.

 

zużycie 1,7 kg/m2 na 1 mm grubości


opak. 25 kg *** cena brutto 11,10 zł/kg biały
opak. 25 kg *** cena brutto 12,90 zł/kg barwiony
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta

BSO - wyprawy cienkowarstwowe mineralne

ispo Leichtputz K

więcej »
Mineralna wyprawa elewacyjna o fakturze baranka. Nadaje się na zewnątrz i do wewnątrz. Modyfikowany tynk wierzchni wg EN 998-1 na wszystkie podłoża mineralne. Bardzo dobrze nadaje się do systemów ociepleń elewacji Sto z mineralną warstwą zbrojącą. Właściwości: bardzo wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, hydrofobizowany, produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych, łatwa obróbka. Wygląd: faktura baranka K. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 20.

Reakcja na ogień (klasa) EN 13501-1 A1 niepalny. nanoszenie ręcznie lub maszynowo. Ziarno K 2,0 mm zużycie 2,4 - 2,8 kg/m2.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka

StoMiral Nivell F

więcej »

Cienkowarstwowy tynk mineralny o fakturze drobnoziarnistej. Zastosowanie:na zewnątrz i wewnątrz tynk drobnoziarnisty o wyglądzie tradycyjnego tynku filcowanego. Właściwości: możliwość filcowania. Należy jako warstwę finalną wykonać powłokę malarską. Kolor biały. Wsp. oporu dyfuzji μ = 20. Aplikacja ręcznie, maszynowo.

Zużycie 1,7 kg/m2 na 1 mm grubości.worek 25 kg *** cena brutto 4,80 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka Karta Ekologii

StoMiral® K/R/MP

więcej »

Cienkowarstwowa wyprawa mineralna. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, bardzo dobrze nadaje się do systemów ociepleń elewacji Sto z mineralną warstwą zbrojącą. Właściwości: wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2. Odporny na działanie czynników atmosferycznych, hydrofobizowany. Wygląd struktura o fakturze baranka (K), kornika (R) lub jako tynk modelowany (MP). Wsp.  μ = 20. Kolory: biały. Aplikacja ręcznie, maszynowo.

zużycie 1,6 kg/m2  ziarno 1,0 mm (K) baranek

zużycie 1,8 kg/m2  ziarno 1,5 mm (K) baranek

zużycie 2,4 kg/m2  ziarno 2,0 mm (K) baranek

zużycie 2,7 kg/m2  ziarno 3,0 mm (K) baranek

zużycie 5,2 kg/m2  ziarno 4,0 - 6,0 mm (K) baranek


zużycie 1,8 kg/m2  ziarno 1,5 mm (R) kornik

zużycie 2,4 kg/m2  ziarno 2,0 mm (R) kornik

zużycie 2,8 kg/m2  ziarno 3,0 mm (R) kornik

zużycie 6,2 kg/m2  ziarno 6,0 mm (R) kornik


zużycie 1,50-4,00 kg/m2  MP modelowany

jako gładki tynk o grubości warstwy 2 mm 3,00 kg/m2


worek 25 kg *** cena brutto 5,05 zł/kg biały 1,0 1,5 2,0 3,0 4,0 5,0 6,0 8,0 mm (K)
worek 25 kg *** cena brutto 5,05 zł/kg biały 1,5 2,0 3,0 4,0 5,0 6,0 8,0 10,0 mm (R)
worek 25 kg *** cena brutto 7,75 zł/kg biały (MP)
« zwiń
Karta Techniczna K Karta Techniczna R Karta Techniczna MP Deklaracja Producenta K Deklaracja Producenta R Deklaracja Producenta MP Charakterystyka K, R Charakterystyka MP

BSO - wyprawy cienkowarstwowe silikatowe

StoLotusan® K/MP

więcej »

Wyprawa cienkowarstwowa elewacyjna z efektem Lotus-Effect® Technology (baranek). Zastosowanie na zewnątrz na mur oraz na warstwę zbrojoną w systemach ociepleniowych i systemach elewacji wentylowanych. Na mineralne i organiczne podłoża. Nie nadaje się na powierzchnie poziome i nachylone, a narażone na działanie warunków atmosferycznych.


Właściwości: tynk zewnętrzny wg EN 15824, efekt lotosu® (efekt samooczyszczania przy opadach deszczu), A2-s1, d0 wg EN 13501-1. Ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu się, łatwa aplikacja. Wsp. oporu dyfuzji pary wodnej:  μ = 60 (K),  μ = 190 (MP). Bardzo duża odporność na warunki atmosferyczne.

zużycie 1,9 kg/m2  ziarno 1,0 mm (K) baranek

zużycie 2,4 kg/m2  ziarno 1,5 mm (K) baranek

zużycie 3,2 kg/m2  ziarno 2,0 mm (K) baranek

zużycie 4,3 kg/m2  ziarno 3,0 mm (K) baranek


zużycie 1,5 - 4,0 kg/m2  zależnie od struktury (MP) modelowanie ręczne


Nanosić można ręcznie lub techniką maszynową StoSilo. Możliwość uzyskania współczynnika odbicia światła rozproszonego HBW ≥ 20 bez dodatkowej powłoki końcowej. Odcień biały, barwiony w ograniczonym zakresie systemu StoColor.  


opak. 25 kg *** cena brutto 19,70 zł/kg biały 1,0 1,5 2,0 3,0 mm (K)
opak. 25 kg *** cena brutto 21,50 zł/kg barwiony 1,0 1,5 2,0 3,0 mm (K)
opak. 25 kg *** cena brutto 20,30 zł/kg biały (MP)
opak. 25 kg *** cena brutto 22,20 zł/kg barwiony (MP)
« zwiń
Karta Techniczna (K) Deklaracja producenta (K) Karta Techniczna (MP) Deklaracja producenta (MP) Charakterystyka (K) Charakterystyka (MP) Karta ekologii (K) Karta Ekologii (MP)

StoSil® K/R

więcej »

Cienkowarstwowy tynk silikatowy. Zastosowanie: na zewnątrz, namur oraz na warstwę zbrojoną w systemach ociepleniowych i systemach elewacji wentylowanych, na mineralne i organiczne podłoża. Nie nadaje się na powierzchnie połaciowe narażone na działanie warunków atmosferycznych. Właściwości: gotowy do użycia, matowa powierzchnia, zawiera mniej niż 6 % części organicznych, zawiera środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu, bardzo dobrze przepuszcza parę wodną, produkt hydrofobowy odporny na działanie czynników atmosferycznych. Przed stosowaniem zabezpieczyć wrażliwe powierzchnie (szkło, marmur, powierzchnie lakierowane i przeznaczone do lakierowania itd.). Wygląd o fakturze baranka (K), kornika (R). Kolory: biały lub barwiony w ograniczonym zakresie systemu StoColor. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Wsp. oporu dyfuzji względem pary wodnej  μ = 60 (K) (R).

zużycie 2,2 kg/m2  ziarno 1,0 mm (K) baranek

zużycie 2,4 kg/m2  ziarno 1,5 mm (K) baranek

zużycie 3,0 kg/m2  ziarno 2,0 mm (K) baranek

zużycie 4,3 kg/m2  ziarno 3,0 mm (K) baranek

zużycie 2,4 kg/m2  ziarno 1,5 mm (R) baranek

zużycie 3,0 kg/m2  ziarno 2,0 mm (R) baranek

zużycie 3,9 kg/m2  ziarno 3,0 mm (R) baranek
opak. 25 kg *** cena brutto 8,25 zł/kg biały 1,0 1,5 2,0 3,0 mm (K)
opak. 25 kg *** cena brutto 10,10 zł/kg kolor 1,0 1,5 2,0 3,0 mm (K)
opak. 25 kg *** cena brutto 8,25 zł/kg biały 1,0 1,5 2,0 3,0 mm (R)
opak. 25 kg *** cena brutto 10,10 zł/kg kolor 1,0 1,5 2,0 3,0 mm (R)
« zwiń
Karta Techniczna K Karta Techniczna R Charakterystyka K, R Deklaracja Producenta K Deklaracja Producenta R Karta Ekologii K Karta Ekologii R

StoSil® MP

więcej »
Wyprawa elewacyjna silikatowa ręcznie modelowana. Na zewnątrz na mur oraz na warstwę zbrojoną w systemach ociepleniowych i systemach elewacji wentylowanych, na mineralne i organiczne podłoża. Produkt nie nadaje się na powierzchnie połaciowe poziome lub nachylone, narażone bezpośrednio na zaleganie śniegu.

Właściwości: tynk zewnętrzny wg EN 15824, gotowy do użycia tynk silikatowy, matowa, mineralna powierzchnia A2-s1, d0 zgodnie z EN 13501-1, zawiera mniej niż 6 % części organicznych, ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu się, bardzo dobrze przepuszcza parę wodną, produkt hydrofobowy, odporna na działanie czynników atmosferycznych, z wysokiej jakości ziarnami marmuru ze złóż naturalnych, produkt wzmacniany włóknami - podwyższona odporność na uderzenia dzięki wzmocnieniu włóknami. Wygląd: tynk modelowany lub jako tynk drobnoziarnisty.
Zabezpieczyć wrażliwe powierzchnie (szkło, marmur, powierzchnie lakierowane i przeznaczone do lakierowania itd.). W przypadku filcowanych, zacieranych tynków drobnoziarnistych może być konieczne naniesienie powłoki malarskiej, aby wyrównać odcień. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 60.

Zużycie:
- cienkowarstwowy 1,50 kg/m2
- średniowarstwowy 2,50 kg/m2
- grubowarstwowy 4,00 kg/m2


opak. 25 kg *** cena brutto 12,30 zł/kg biały (MP)
opak. 25 kg *** cena brutto 14,15 zł/kg kolor (MP)
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka Karta Ekologii

BSO - wyprawy cienkowarstwowe silikonowe

Sto-Silkolit K

więcej »
Cienkowarstwowa wyprawa elewacyjna uszlachetniona żywicą silikonową, o fakturze baranka. Zastosowanie: na zewnątrz, na mur oraz na warstwę zbrojoną w systemach ociepleniowych i systemach elewacji wentylowanych, na mineralne i organiczne podłoża. Produkt nie nadaje się na powierzchnie połaciowe poziome lub nachylone, narażone bezpośrednio na zaleganie śniegu.

Właściwości: tynk zewnętrzny wg EN 15824 uszlachetniony żywicą silikonową. Wydajny, bezpieczna obróbka i skuteczne działanie, ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu się. Gotowy do użycia. Niska absorpcja wody, wysoka odporność na wilgoć, odporny na działanie czynników atmosferycznych. Produkt wzmacniany włóknami, co podwyższa odporność na uderzenia dzięki wzmocnieniu włóknami. Wygląd: faktura baranka.

Jeżeli wybrany kolor posiada współczynnik odbicia światła HBW ≥ 20, nie jest konieczna dodatkowa powłoka malarska. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 70. Można nanosić ręcznie lub maszynowo.

Zużycie: 
ziarno K 1,5 mm 2,40 kg/m2
ziarno K 2,0 mm 3,10 kg/m2

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka

StoSilco® K/R

więcej »

Cienkowarstwowa wyprawa elewacyjna wg EN 15824. Prawdziwy tynk silikonowy – łatwy w obróbce, zapewniający trwałość elewacji, A2-s1 d0 zgodnie z EN 13501-1, ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu się, bardzo wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, duża odporność na warunki atmosferyczne, kapilarnie hydrofobowy, niska absorpcja wody. Produkt wodorozcieńczalny, dostępny również z X-black Technology, produkt wzmacniany włóknami, podwyższona odporność na uderzenia dzięki wzmocnieniu włóknami.

Jeśli kolor posiada współczynnik odbicia światła HBW ≥ 15, nie jest konieczna dodatkowa powłoka malarska. Kolor biały
lub barwiony wg systemu StoColor. Wygląd o fakturze baranka (K) lub kornika (R). Wsp. oporu dyfuzji (R)  μ = 50 dla (K)  μ = 40.

Zastosowanie: na zewnątrz na mur oraz na warstwę zbrojoną w systemach ociepleniowych i systemach elewacji wentylowanych, na mineralne i organiczne podłoża. Produkt nie nadaje się na powierzchnie połaciowe poziome lub nachylone, narażone bezpośrednio na zaleganie śniegu.


zużycie 2,0 kg/m2  ziarno 1,0 mm (K) baranek

zużycie 2,3 kg/m2  ziarno 1,5 mm (K) baranek

zużycie 3,0 kg/m2  ziarno 2,0 mm (K) baranek

zużycie 4,3 kg/m2  ziarno 3,0 mm (K) baranek

zużycie 2,2 kg/m2  ziarno 1,5 mm (R) kornik

zużycie 2,7 kg/m2  ziarno 2,0 mm (R) kornik

zużycie 3,5 kg/m2  ziarno 3,0 mm (R) kornik


Jeżeli wybrany kolor posiada współczynnik odbicia światła HBW < 15 konieczna jest dodatkowa powłoka malarska StoColor.


opak. 25 kg *** cena brutto 11,30 zł/kg biały 1,0 1,5 2,0 3,0 mm (K)
opak. 25 kg *** cena brutto 13,20 zł/kg barwiony 1,0 1,5 2,0 3,0 mm (K)
opak. 25 kg *** cena brutto 21,20 zł/kg ciemny 1,5 2,0 3,0 mm (K)
opak. 25 kg *** cena brutto 11,30 zł/kg biały 1,5 2,0 3,0 mm (R)
opak. 25 kg *** cena brutto 13,20 zł/kg barwiony 1,5 2,0 3,0 mm (R)
« zwiń
Karta Techniczna (R) Karta Techniczna (K) Deklaracja Producenta (R) Deklaracja Producenta (K) Charakterystyka (K), (R) Karta Ekologii (R) Karta Ekologii (K)

StoSilco® MP

więcej »

Cienkowarstwowa wyprawa elewacyjna wg EN 15824. Prawdziwy tynk silikonowy – łatwy w obróbce, zapewniający trwałość elewacji, A2-s1 d0 zgodnie z EN 13501-1, ochronę zapewniają środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu się, bardzo wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, duża odporność na warunki atmosferyczne, kapilarnie hydrofobowy, niska absorpcja wody. Produkt wodorozcieńczalny, dostępny również z X-black Technology, produkt wzmacniany włóknami, podwyższona odporność na uderzenia dzięki wzmocnieniu włóknami. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 140.

Jeśli kolor posiada współczynnik odbicia światła HBW ≥ 15, nie jest konieczna dodatkowa powłoka malarska. Kolor biały lub barwiony wg systemu StoColor. Wygląd o fakturze ręcznie formowanej (MP).

Zastosowanie: na zewnątrz na mur oraz na warstwę zbrojoną w systemach ociepleniowych i systemach elewacji wentylowanych, na mineralne i organiczne podłoża. Produkt nie nadaje się na powierzchnie połaciowe poziome lub nachylone, narażone bezpośrednio na zaleganie śniegu.


Jeżeli wybrany kolor posiada współczynnik odbicia światła HBW < 15 konieczna jest dodatkowa powłoka malarska StoColor.

Produkt nanosić równomiernie pacą gładką ze stali nierdzewnej. Grubość warstwy: min. 1 mm, miejscowo maks. 5 mm. Nadać powierzchni żądaną strukturę za pomocą np. pacy, szczotki, wałka strukturalnego, kielni, szpachli lub gąbki.

Zużycie:
drobna struktura 1,50 kg/m2
średnia struktura 2,50 kg/m2
gruba struktura 4,00 kg/m2

opak. 25 kg *** cena brutto 13,50 zł/kg biały (MP)
opak. 25 kg *** cena brutto 15,40 zł/kg barwiony (MP)
opak. 25 kg *** cena brutto 23,40 zł/kg ciemny (MP)
« zwiń
Karta Techniczna MP Deklaracja Producenta MP Charakterystyka MP Karta Ekologii MP

StoSilco® QS K/R/MP

więcej »

Cienkowarstwowy elewacyjny tynk silikonowy o wczesnym wiązaniu. Zastosowanie na zewnątrz na podłożach organicznych, w ograniczony sposób na podłożach mineralnych. Zalecany szczególnie w wilgotnych i chłodnych warunkach pogodowych (od 1 °C do maks. 15 °C). Nie nadaje się na powierzchnie poziome lub nachylone narażone na działanie czynników atmosferycznych. Na mur oraz na warstwę zbrojoną w systemach ociepleniowych i systemach elewacji wentylowanych. 6 godzin po aplikacji odporność na temperaturę do -5 °C. Zawiera środki biobójcze o wydłużonym uwalnianiu się. Wsp. oporu dyfuzji pary wodnej: mi = 150 (K). Duża odporność na warunki atmosferyczne. Niska nasiąkliwość wody. Wymaga stosowania środka gruntującego StoPrep QS. Wygląd o fakturze: baranka (K), kornika (R) lub jako tynk ręcznie modelowany (MP). Kolory: biały lub barwiony wg StoColor. Aplikacja ręcznie lub maszynowo.

 

zużycie 2,00 kg/m2 - baranek (K) 1,0 mm

zużycie 2,40 kg/m2 - baranek (K) 1,5 mm

zużycie 3,20 kg/m2 - baranek (K) 2,0 mm

zużycie 4,30 kg/m2 - baranek (K) 3,0 mm

zużycie 2,20 kg/m2 - baranek (R) 1,5 mm

zużycie 2,90 kg/m2 - baranek (R) 2,0 mm

zużycie 4,00 kg/m2 - baranek (R) 3,0 mm

zużycie 1,50-4,00 kg/m2 - ręcznie formowany (MP)


opak. 25 kg *** cena brutto 11,44 zł/kg biały 1,0 1,5 2,0 3,0 mm (K)
opak. 25 kg *** cena brutto 13,28 zł/kg barwiony 1,0 1,5 2,0 3,0 mm (K)
opak. 25 kg *** cena brutto 11,44 zł/kg biały 1,5 2,0 3,0 mm (R)
opak. 25 kg *** cena brutto 13,28 zł/kg barwiony 1,5 2,0 3,0 mm (R)
opak. 25 kg *** cena brutto 13,65 zł/kg biały (MP)
opak. 25 kg *** cena brutto 15,50 zł/kg barwiony (MP)
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja producenta K Deklaracja producenta R Deklaracja producenta MP

tynki renowacyjne maszynowe

StoMurisol SP fein

więcej »

Tynk renowacyjny posiadający certyfikat WTA zgodny z PN EN 998-1. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz, do renowacji zawilgoconych i zasolonych murów, jako tynk podkładowy i wierzchni - także w obszarze cokołów, jako tynk drobnoziarnisty do filcowania, ponad poziomem gruntu oraz na powierzchniach mocno zawilgoconych ścian, jako środek osłonowy stosowany przed nałożeniem uszczelnienia pionowego. Właściwości: renowacyjna zaprawa tynkarska R zgodna z DIN EN 998-1, certyfikowana zgodnie z instrukcją WTA „Systemy tynków renowacyjnych”, wysoka chłonność soli, bardzo wysoka porowatość, wysoka przepuszczalność pary wodnej, możliwość filcowania. Porowatość 40%. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 15. Grubość 10 - 20 mm w jednej warstwie. Zużycie na 1 cm grubości warstwy 11,0 kg/m².
worek 25 kg *** cena brutto 3,90 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Charakterystyka

StoMurisol SP weiß

więcej »

Tynk renowacyjny posiadający certyfikat WTA zgodny z PN EN 998-1. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz do renowacji zawilgoconych i zasolonych murów. Właściwości: materiał porowaty, hydrofobowy, certyfikowany zgodnie z wytycznymi WTA, niewielka kapilarna absorpcja wody, wysoka chłonność soli, bardzo wysoka porowatość. Kolor szary. Aplikacja ręcznie, maszynowo. Wsp. oporu dyfuzji mi = 15

zużycie 10,0 kg/m2 na 1 cm grubościworek 25 kg *** cena brutto 3,90 zł/kg
« zwiń
Deklaracja producenta Charakterystyka

masy montażowe mineralne

StoCrete RM F

więcej »
Zaprawa typu PCC do szybkich napraw betonu. Modyfikowana polimerami ze spoiwem cementowym. Grubość warstwy 2–40 mm. Przeznaczona do naprawy, wyrównywania, wypełniania zagłębień i wyłomów w jastrychu i betonie, do wykonywania spadków, wyobleń, cokołów, do szpachlowania niwelującego różnicę poziomów i nieregularne spadki. Przyczepność do podłoża betonowego 1,5 MPa, wytrzymałość na ściskanie 40 MPa. Nie wymaga stosowania mostka sczepnego. Szybkowiążąca. Możliwość wczesnej dalszej obróbki. Nie przepuszcza wody. Odporna na mróz i sól drogową. Produkt zgodny z EN1504-3. Aplikacja ręcznie. Zużycie 2,0 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy. Początek twardnienia po 15 minutach. Możliwość dalszych prac po 4 godzinach (w temperaturze 20 oC).

opak. 15 kg *** cena brutto 9,09 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoCrete TM

więcej »

Zaprawa naprawcza typu PCC na spoiwie cementowym, modyfikowana polimerami. Zaprawa do szybkich napraw. Grubość warstwy 2–40 mm. Do betonu - także sufitów. Do szybkiego wypełniania otworów, wyobleń przyściennych itp. Przyczepność do podłoża betonowego 1,5 MPa. Wytrzymałość na ściskanie 46 MPa. Bez konieczności stosowania osobnego mostka sczepnego. Nie przepuszcza wody. Odporna na mróz i sól drogową i na siarczany. Produkt zgodny z EN 1504-3. Aplikacja ręcznie pacą metalową. Początek wiązania po 10 minutach w temperaturze 20 oC. Zużycie 2,0 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.


wiadro 15 kg *** cena brutto 9,12 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

grunty reaktywne silikonowe

StoSeal P 305

więcej »

Środek gruntujący pod masy uszczelniające StoSeal F 355 i StoSeal F 505. W celu zapewnienia wysokiej przyczepności między masą uszczelniającą a krawędziami dylatacji. Jednokomponentowy. Wysoka przyczepność do podłoża. Nadaje się na niechłonne i małochłonne podłoża (beton, żelbet, ceramika, metale i powłoki żywiczne. Nie zawiera formaldehydu ani biocydów. Do użytku profesjonalnego. Aplikacja nanoszenie pędzlem.


pojemnik 1300 ml *** cena brutto 145,76 zł/opak.
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Karta Ekologii

StoSeal P 505

więcej »

Środek gruntujący pod masy uszczelniające StoSeal F 355 i StoSeal F 505. W celu zapewnienia wysokiej przyczepności między masą uszczelniającą a krawędziami dylatacji. Jednokomponentowy. Wysoka przyczepność do podłoża. Nadaje się na małochłonne i chłonne podłoża (beton, żelbet, cegła i inne materiały mineralne. Nie zawiera formaldehydu ani biocydów. Do użytku profesjonalnego. Aplikacja nanoszenie pędzlem.


pojemnik 1300 ml *** cena brutto 293,79 zł/opak.
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

płyty, płytki i panele elewacyjne

StoCleyer B

więcej »
Płytki licowe, zoptymalizowane do systemów ociepleń. Na zewnątrz jako okładzina elewacyjna na systemy ociepleń ETICS, podwieszane elewacje wentylowane i ściany masywne. Właściwości: niewielki ciężar właściwy, wysoka odporność na warunki atmosferyczne, posiada certyfikat ekologiczny (redCert®), wysoka dokładność wymiarów.
Format: imitacja cegieł - powszechne standardowe formaty, elementy kształtowe, indywidualne adaptacje dla klienta, wymiary i tolerancje: długość: ±1,5 mm, szerokość: ±1,5 mm, grubość: 4 mm ±0,5 mm, średnia wartość przy szorstkich teksturach grubość w narożnikach elementów kształtowych: 3-6 mm.

Wygląd: charakter kamienia naturalnego, naturalna optyka dzięki indywidualnej ręcznej produkcji, wiele możliwości wykończenia: kolory, struktury, formaty od gładkiej tekstury po ręcznie formowaną chropowatość. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 110. Ciężar powierzchniowy 10 kg/m2.

Struktura powłok
1. klejenie: Sto-Klebe- und Fugenmörtel 
2. okładzina: StoCleyer B 
3. fugowanie: Sto-Klebe- und Fugenmörtel

« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii Katalog

StoCleyer W

więcej »
Okładzina elewacyjna cienkowarstwowa o wyglądzie drewna. Zastosowanie: na zewnątrz. Produkt nie nadaje się na powierzchnie połaciowe poziome lub nachylone, narażone bezpośrednio na zaleganie śniegu. Panele elewacyjne na mineralne i organiczne podłoża.
Właściwości: wysoka odporność mechaniczna, produkt bezcementowy, dobre parametry obróbki. Format: wymiary 200 x 16 cm, grubość ok. 2 mm, 25 sztuk/karton. Autentyczny wygląd drewna. Wybór koloru poprzez naniesienie odpowiedniej powłoki lazurującej. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 500.

Przyklejanie klejem StoColl Mineral HP. Na podłożach mineralnych można przyklejać za pomocą Sto-Armierungsputz, StoArmat Classic plus F, StoPrefa Armat. 

Na 2-krotną powłokę wykończeniową stosować: StoAqua Top Satin, StoColor Dryonic®, StoColor Silco, StoColor X-Black.

« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

StoEcoshape

więcej »
Prefabrykowane elementy tynkowe, konfigurowane formy i powierzchnie elewacyjne. Zastosowanie: na zewnątrz jako okładzina elewacyjna na systemy ociepleń ETICS, podwieszane elewacje wentylowane i ściany masywne. Właściwości: elementy natynkowe o różnych formatach i różnym wyglądzie do systemów elewacyjnych do indywidualnego wykańczania elewacji, najwyższa odporność na wstrząsy, najwyższa odporność na uderzenia. Format: długość co najmniej 30 mm, maksymalnie 840 mm,  szerokość co najmniej 30 mm, maksymalnie 420 mm, grubość: co najmniej 4 mm, maksymalnie 8 mm. Formaty niestandardowe na specjalne zamówienie.

Wygląd: wg specyfikacji klienta - opcjonalnie: prefabrykowane elementy tynkowe w kolorach uniwersalnych z dodatkowymi odcieniami, tekstura: dostępne są tekstury gładkie, chropowate, regularne lub nieregularne, tekstura łączona: połączenie maksymalnie dwóch różnych typów, np. walec i grzebień, tekstura specjalna: na zamówienie. Dodatki: maksymalnie dwa różne granulaty, np. StoEffect Vetro, węglik krzemu. Prefabrykowane elementy narożne dostępne na zamówienie w zależności od formatu. Wsp. oporu dyfuzji  μ = 110.

Struktura powłoki:
1. klejenie: Sto-Klebe- und Fugenmörtel 
2. okładzina: StoEcoshape 
3. fugowanie: Sto-Klebe- und Fugenmörtel

« zwiń
Karta Techniczna

żywice epoksydowe gruntujące

StoPox 452 EP

więcej »

Epoksydowa żywica gruntująca na wilgotne podłoża. Zastosowanie: do wnętrz i na powierzchniach obciążonych warunkami atmosferycznymi, powłoka posadzkowa, uszczelnianie kapilar i porów w podłożach cementowych, środek gruntujący na wilgotne podłoża cementowe, grunt na podłoża niemineralne, np. kołnierze ze stali szlachetnej i nośne powłoki z żywic epoksydowych, środek gruntujący na balkonach. Właściwości: bardzo dobra przyczepność do podłoży mineralnych i stali szlachetnej, zawiera dodatki odpowietrzające. Produkt zgodny z PN-EN 1504-2 oraz PN-EN 13813. Wygląd bezbarwny. Aplikacja: wałkiem, raklą. Zużycie 0,3 - 0,6 kg/m2.


opak. 4 kg *** cena brutto 79,00 zł/kg
opak. 10 kg *** cena brutto 64,20 zł/kg
opak. 25 kg *** cena brutto 59,60 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka (A) Charakterystyka (B) Deklaracja Producenta (MP)

StoPox BV 100

więcej »

Epoksydowa żywica do gruntowania, do wykonania powłoki lub do wykonania masy szpachlowej. Do gruntowania z jednoczesnym uszczelnianiem hydroizolacyjnym, np. pod papę bitumiczną termozgrzewalną w budownictwie mostowym oraz pod poliuretanowe uszczelnianie betonu. Także do wykonywania pomostów sczepnych i powłok zamykających na betonie. Bardzo dobra przyczepność do podłoża oraz powłoki uszczelniającej 2,0 MPa. Wysoka odporność na działanie ognia w przypadku zastosowania bitumicznej papy termozgrzewalnej. Bardzo dobrze nadaje się na nowy i stary beton. Zawiera termowskaźnik do kontroli wytopu bitumicznego. Wygląd żółtawy, zmiana odcienia na pomarańczowy. Aplikacja po zmieszaniu składnika A i B. Nanoszenie wałkiem, pędzlem. Początek wiązania po 25 minutach w temperaturze 20 oC. Możliwość chodzenia po 24 godzinach. Zużycie 0,3 - 0,5 kg/m2 (gruntowanie), 0,5 - 0,8 kg/m2 powłoka zamykająca, 0,5 - 0,8 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy (masa szpachlowa).


opak. A+B 30 kg *** cena brutto 46,55 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. B Deklaracja Producenta

StoPox GH 300

więcej »

Epoksydowa żywica gruntująca, szybkowiążąca. Zastosowanie: do wnętrz i na powierzchniach obciążonych warunkami atmosferycznymi, powłoka posadzkowa, uszczelnianie kapilar i porów w podłożach cementowych, szybkowiążący środek gruntujący na podłoża cementowe. Właściwości: szybkie wiązanie, bardzo dobra przyczepność do mineralnych podłoży. Produkt zgodny z PN-EN 1504-2 oraz PN-EN 13813. Wygląd bezbarwny. Aplikacja ściągaczką gumową i wałkiem. Zużycie 0,3 - 0,5 kg/m2.opak. 10 kg *** cena brutto 126,40 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka (A) Deklaracja Producenta

StoPrim Activ

więcej »

Dwuskładnikowy, rozpuszczalnikowy antykorozyjny środek gruntujący na bazie żywicy epoksydowej na zewnątrz i wewnątrz, do płyt glasal i cementowo-włóknowych, jako ochrona antykorozyjna (na zewnątrz) na metal, drewno, panele drewniane, elementy lakierowane proszkowo. Właściwości: wysoka przyczepność, bardzo dobra ochrona antykorozyjna, materiał dwuskładnikowy. Zużycie 0,08 - 0,10 l/m2.


opak. 5 l *** cena brutto 191,90 zł/l
opak. 1 l *** cena brutto 258,30 zł/l
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Karta Ekologii

żywice iniekcyjne sztywne

StoJet IHS

więcej »

Epoksydowa żywica iniekcyjna, szybkowiążąca. Do sztywnego zamykania, uszczelniania i łączenia konstrukcyjnego suchych pęknięć i rys w betonie i żelbecie. Duża głębokość wnikania. Wysoka wytrzymałość na rozciąganie. Przyczepność 2,0 MPa. Niska lepkość. Produkt zgodny z EN 1504-5:2012. Nie nadaje się do wilgotnych podłoży i elastycznych połączeń. Aplikacja po zmieszaniu składnika A i B. Aplikacja za pomocą pompy iniekcyjnej do materiałów 1- lub 2-składnikowych. Początek wiązania 30 minut w temperaturze 20 oC.  


opak. A+B 10 kg *** cena brutto 69,36 zł/kg
opak. A+B 25 kg *** cena brutto 61,22 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka komp. A Charakterystyka komp. B Deklaracja Producenta

tapety papierowe

StoEuro Trend

więcej »

Trójwarstwowa tapeta typu raufaza. Zastosowanie: do wnętrz, do wszystkich powierzchni ścian i sufitów nadających się do tapetowania w obszarach wewnętrznych, np. w prywatnych pomieszczeniach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej, budownictwie socjalnym i do renowacji starych budynków. Właściwości: trójwarstwowa okładzina ścienna o profesjonalnej jakości, zintegrowane nadające strukturę drewniane wióry, wysoka wytrzymałość w stanie mokrym, równe łączenie przeciętych krawędzi, wysoki stopień bieli, możliwość kilkakrotnego malowania, wyprodukowana głównie z produktów z recyklingu (znak Błękitny Anioł), dobra dyfuzyjność, produkt bezpieczny dla alergików. Struktury: średnia, gruba. Produkt naturalnie biały.


rolka 0,53 x 33,5 m *** cena brutto 73,80 zł/szt
rolka 0,75 x 125 m *** cena brutto 369,00 zł/szt
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta Karta Techniczna (mittel) Karta Techniczna (grob) Karta Techniczna (kubisch)

tapety szklane

StoTap Infinity

więcej »

Niskoemisyjna tapeta reliefowa z wysokiej jakości włókniny. Zastosowanie: do wnętrz, do wykonywania dekoracyjnych powierzchni ścian i sufitów, prywatne budynki mieszkalne oraz często uczęszczane lub reprezentacyjne budynki publiczne. Właściwości: nie zawiera plastyfikatorów, posiada certyfikat RAL, produkt nadaje się do malowania, możliwość całkowitego usunięcia, odporna na zużycie, produkt stabilny wymiarowo, mostkuje zarysowania – rysy skurczowe i powstające na skutek wysychania, dobra dyfuzyjność. W zależności od obszaru zastosowania możliwe są różne powłoki końcowe. Strukturę nadaje naniesiona podczas produkcji pianka nie zawierająca plastyfikatorów. Przy zamówieniu należy uwzględnić dane dot. raportu i przesunięcia – patrz kolekcja. Wygląd: 13 struktur o możliwości różnorodnego wykończenia kolorystycznego. Rozmiar: szerokość rolki ok. 0,75 m, długość rolki: 25 m. Odcień biały.
rolka 25 m *** cena brutto 18,45 zł/m (szerokość 0,75 m)
rolka 10,05 m *** cena brutto 19,68 zł/m (szerokość 0,53 m)
« zwiń
Deklaracja Producenta

StoTap Pro 100 P

więcej »

Niskoemisyjna gładka tapeta szklana, barwiona na biało. Zastosowanie: do wnętrz, do renowacji powierzchni z mikrospękaniami, do zabezpieczenia przed mikropęknięciami i zarysowaniami podłoża oraz do wykonywania dekoracyjnych powierzchni na ścianach i sufitach. Właściwości: wytrzymała na obciążenia mechaniczne, mostkuje zarysowania – rysy skurczowe i powstające na skutek wysychania, produkt stabilny wymiarowo, odporna na pęcznienie, odporna na działanie wilgoci, włókna nie są wdychane ze względu na średnicę > 5 µm, możliwość nanoszenia powłok. W zależności od wymagań i obszaru zastosowania można indywidualnie dobrać powłokę końcową. Wygląd: gładka powierzchnia bez struktury, możliwość różnorodnego wykończenia kolorystycznego. Produkt zabarwiony na biało. Gramatura 195 g/m2.


rolka 50 m2 *** cena brutto 11,07 zł/m2
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoTap Pro 300 P

więcej »

Niskoemisyjna gładka tapeta szklana, barwiona na biało. Zastosowanie: do wnętrz, do renowacji spękanych powierzchni, do zabezpieczenia przed pęknięciami i zarysowaniami podłoża oraz do wykonywania dekoracyjnych powierzchni na ścianach i sufitach, optymalne podłoże pod dekoracyjne techniki. Właściwości: wytrzymała na obciążenia mechaniczne, mostkuje zarysowania – rysy skurczowe i powstające na skutek wysychania, produkt stabilny wymiarowo, w zależności od struktury niepalna lub trudno zapalna, odporna na pęcznienie, odporna na działanie wilgoci, włókna nie są wdychane ze względu na średnicę > 8 µm, z naturalnych surowców, bardzo dobrze nadaje się do obróbki za pomocą urządzenia do tapetowania, możliwość nanoszenia powłok. W zależności od wymagań i obszaru zastosowania można indywidualnie dobrać powłokę końcową. Wygląd: gładka powierzchnia bez struktury, możliwość różnorodnego wykończenia kolorystycznego. Produkt zabarwiony na biało. Gramatura 130 g/m2.


rolka 50 m2 *** cena brutto 10,00 zł/m2
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

StoTex Avantgarde

więcej »

Niskoemisyjna tapeta z włókna szklanego o ekskluzywnej strukturze, naturalnie biała. Zastosowanie: do wnętrz, szczególnie nadaje się na powierzchnie reprezentacyjne. Właściwości: z naturalnych surowców, zabezpiecza podłoże przed uszkodzeniami spowodowanymi obciążeniami mechanicznymi, mostkuje zarysowania – rysy skurczowe i powstające na skutek wysychania, produkt stabilny wymiarowo, odporna na pęcznienie, produkt odporny na korozję biologiczną, produkt odporny na działanie wilgoci, poprzez zastosowanie odpowiedniej powłoki można osiągnąć wysoką odporność na obciążenia mechaniczne, odporność na środki dezynfekujące i zdolność do dekontaminacji, włókna nie są wdychane ze względu na średnicę > 5 µm, wysokiej jakości technika włókien żakardowych, możliwość nanoszenia powłok. W zależności od wymagań i obszaru zastosowania można indywidualnie dobrać powłokę końcową, specjalnie dostosowaną pod kątem wyglądu, stopnia połysku i wytrzymałości mechanicznej. Wygląd: pięć ekskluzywnych struktur tkaniny: Pionowa, Linea, Dune, Carre (275 g/m2), Mikado (210 g/m2). Produkt naturalnie biały.


rolka 25 m2 *** cena brutto 34,44 zł/m2
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoTex Classic A

więcej »

Niskoemisyjna ozdobna tapeta z włókna szklanego o klasycznej fakturze, nasycona białym pigmentem, z powierzchniową warstwą kleju aktywowaną po zamoczeniu. Zastosowanie: do wnętrz, dzięki efektywnej obróbce szczególnie nadaje się do stosowania na dużych powierzchniach, dekoracyjna i funkcjonalna, odpowiedni do zastosowania np. w obiektach hotelarskich i gastronomicznych, szpitalach, gabinetach lekarskich, szkołach, przedszkolach i pomieszczeniach prywatnych, szczególnie nadaje się do pomieszczeń o dużym obciążeniu, np. korytarzy i klatek schodowych. Właściwości: z naturalnych surowców, zabezpiecza podłoże przed uszkodzeniami spowodowanymi obciążeniami mechanicznymi, mostkuje zarysowania – rysy skurczowe i powstające na skutek wysychania, produkt stabilny wymiarowo, odporna na pęcznienie, produkt odporny na korozję biologiczną, produkt odporny na działanie wilgoci, poprzez zastosowanie odpowiedniej powłoki można osiągnąć wysoką odporność na obciążenia mechaniczne, odporność na środki dezynfekujące i zdolność do dekontaminacji, włókna nie są wdychane ze względu na średnicę > 5 µm, możliwość nanoszenia powłok. W zależności od wymagań i obszaru zastosowania można indywidualnie dobrać powłokę końcową, specjalnie dostosowaną pod kątem wyglądu, stopnia połysku i wytrzymałości mechanicznej. Wygląd trzy struktury tkaniny od bardzo drobnej do średniej. Odcień produkt zabarwiony na biało.


rolka 50 m2 *** cena brutto 24,23 zł/m2 wzór 205 bardzo drobny
rolka 50 m2 *** cena brutto 16,00 zł/m2 wzór 210 drobny
rolka 25 m2 *** cena brutto 20,80 zł/m2 wzór 220 średnia
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoTex Classic P

więcej »

Niskoemisyjna ozdobna tapeta z włókna szklanego o klasycznej fakturze, nasycona białym pigmentem. Zastosowanie: do wnętrz, dekoracyjna i funkcjonalna, odpowiednia do zastosowania np. w obiektach hotelarskich i gastronomicznych, szpitalach, gabinetach lekarskich, szkołach, przedszkolach i pomieszczeniach prywatnych, szczególnie nadaje się do pomieszczeń o dużym obciążeniu, np. korytarzy i klatek schodowych. Właściwości: z naturalnych surowców, zabezpiecza podłoże przed uszkodzeniami spowodowanymi obciążeniami mechanicznymi, mostkuje zarysowania – rysy skurczowe i powstające na skutek wysychania, produkt stabilny wymiarowo, odporna na pęcznienie, produkt odporny na korozję biologiczną, produkt odporny na działanie wilgoci, poprzez zastosowanie odpowiedniej powłoki można osiągnąć wysoką odporność na obciążenia mechaniczne, odporność na środki dezynfekujące i zdolność do dekontaminacji, włókna nie są wdychane ze względu na średnicę > 5 µm, możliwość nanoszenia powłok. W zależności od wymagań i obszaru zastosowania można indywidualnie dobrać powłokę końcową, specjalnie dostosowaną pod kątem wyglądu, stopnia połysku i wytrzymałości mechanicznej. Wygląd cztery struktury od bardzo drobnej do grubej. Odcień: produkt zabarwiony na biało. Kolekcja wzorów:


rolka 50 m2 *** cena brutto 19,70 zł/m2 wzór 205 bardzo drobny
rolka 50 m2 *** cena brutto 16,00 zł/m2 wzór 210 drobny
rolka 50 m2 *** cena brutto 17,22 zł/m2 wzór 220 średni
rolka 25 m2 *** cena brutto 19,70 zł/m2 wzór 240 podwójny ścieg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoTex Classic S

więcej »

Niskoemisyjna ozdobna tapeta z włókna szklanego o klasycznej fakturze, naturalnie biała. Zastosowanie: do wnętrz, dekoracyjne i funkcjonalne, odpowiednia do zastosowania np. w obiektach hotelarskich i gastronomicznych, szpitalach, gabinetach lekarskich, szkołach, przedszkolach i pomieszczeniach prywatnych, szczególnie nadaje się do pomieszczeń o dużym obciążeniu, np. korytarzy i klatek schodowych. Właściwości:z naturalnych surowców, zabezpiecza podłoże przed uszkodzeniami spowodowanymi obciążeniami mechanicznymi, mostkuje zarysowania – rysy skurczowe i powstające na skutek wysychania, produkt stabilny wymiarowo, odporna na pęcznienie, odporna na korozję biologiczną, odporna na działanie wilgoci, poprzez zastosowanie odpowiedniej powłoki można osiągnąć wysoką odporność na obciążenia mechaniczne, odporność na środki dezynfekujące i zdolność do dekontaminacji, włókna nie są wdychane ze względu na średnicę > 5 µm, możliwość nanoszenia powłok. W zależności od wymagań i obszaru zastosowania można indywidualnie dobrać powłokę końcową, specjalnie dostosowaną pod kątem wyglądu, stopnia połysku i wytrzymałości mechanicznej. Wygląd: struktury od bardzo drobnej do bardzo grubej. Produkt naturalnie biały.Kolekcja wzorów

rolka 50 m2 *** cena brutto 16,00 zł/m2 wzór 205 bardzo drobny
rolka 50 m2 *** cena brutto 13,50 zł/m2 wzór 210 drobny
rolka 50 m2 *** cena brutto 14,76 zł/m2 wzór 215, 220, drobny, 225 średni
rolka 25 m2 *** cena brutto 17,20 zł/m2 wzór 235 bardzo gruby
rolka 25 m2 *** cena brutto 16,00 zł/m2 wzór 240 podwójny ścieg
rolka 50 m2 *** cena brutto 20,30 zł/m2 wzór 245 drobna juta
rolka 25 m2 *** cena brutto 18,45 zł/m2 wzór 265 jodełka
rolka 50 m2 *** cena brutto 19,70 zł/m2 wzór 270 drobna jodełka
rolka 50 m2 *** cena brutto 19,70 zł/m2 wzór 275 mikrokrepina
« zwiń
Charakterystyka Deklaracja Producenta

StoTex Signet

więcej »

Niskoemisyjna tapeta z włókna szklanego, z dowolnym wzorem. Zastosowanie: do wnętrz, szczególnie nadaje się na powierzchnie reprezentacyjne, dla indywidualnych wzorów, np. logo, emblematów firmowych i napisów. Właściwości: z naturalnych surowców, zabezpiecza podłoże przed uszkodzeniami spowodowanymi obciążeniami mechanicznymi, mostkuje zarysowania – rysy skurczowe i powstające na skutek wysychania, produkt stabilny wymiarowo, odporny na działanie wilgoci, odporna na pęcznienie, odporna na korozję biologiczną, odporna na działanie wilgoci, poprzez zastosowanie odpowiedniej powłoki można osiągnąć wysoką odporność na obciążenia mechaniczne, odporność na środki dezynfekujące i zdolność do dekontaminacji, włókna nie są wdychane ze względu na średnicę > 5 µm, możliwość nanoszenia powłok. Minimalne zamówienie: 100 m². Wygląd: możliwość swobodnego doboru wzoru według indywidualnego projektu. Odcień produkt naturalnie biały.


rolka 25 m2 *** cena brutto 55,35 zł/m2 wzór na zamówienie
« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

kleje do tapet szklanych

StoTex Coll

więcej »

Niskoemisyjny klej dyspersyjny. Zastosowanie: do wnętrz, do tkanin z włókna szklanego StoTex, flizelin StoTap i ciężkich tapet, na powierzchnie ścian i sufitów. Właściwości: duża siła klejenia na mokro przy pracach sufitowych, bardzo dobre i równomierne rozprowadzanie materiału, możliwość stosowania za pomocą urządzeń do tapetowania, możliwość łatwego przesuwanie pasa tapety na mokrej powierzchni posmarowanej klejem, niskoemisyjny, nie zawiera rozpuszczalników i plastyfikatorów, nie zawiera substancji wywołujących efekt foggingu, produkt wodorozcieńczalny. Odcień bezbarwny. Aplikacja pędzlem, wałkiem, przy użyciu urządzeń do natrysku bezpowietrznego, za pomocą urządzenia do tapetowania. Zużycie 0,18 - 0,25 kg/m2 zależnie od tkaniny i podłoża.


wiadro 16 kg *** cena brutto 14,76 zł/kg
« zwiń
Karta Techniczna Charakterystyka

akcesoria BSO - profile okienne

Sto-Anputzleiste Expert Pro

więcej »
Profil przyościeżnicowy z kompensacją przemieszczeń 3D, do montażu bocznego. Właściwości: redukuje wodochłonność, kompensowanie ruchów w trzech podstawowych kierunkach, samoprzylepna, z tworzywa sztucznego, ze zintegrowaną siatką zbrojącą, z bruzdą, z samoprzylepną nakładką ochronną służącą do mocowania folii zabezpieczających. Format długość: 155 cm, 260 cm. Szerokość: 31 mm.
Klasa A wg instrukcji technicznej VDPM „Wykonywanie detali z profilami oraz taśmami uszczelniającymi do spoin w przypadku tynku zewnętrznego oraz systemów ETICS” Przy użyciu ze StoTherm Wood zamontować na całej długości Sto-Fugendichtband Lento. Kolor biały.
Zastosowania: na zewnątrz, do trwałego uszczelniania spoin w systemach ociepleń, do okien z roletami podtynkowymi, do montażu bocznego na prowadnicach rolet.

« zwiń

Sto-Anputzleiste Perfekt

więcej »
Profil przyościeżnicowy z mechanizmem teleskopowym. Zastosowanie na zewnątrz
do uszczelniania połączeń systemu ociepleniowego (ETICS, BSO) ze stolarką (ramami
okiennymi, ościeżnicami, prowadnicami żaluzji). Dostosowana do okien (<10 m²) wpuszczonych w mur, połączonych z murem lub znajdujących się przed licem muru. Grubość materiału izolacyjnego: ≤ 300 mm. Nie nadaje się do okien ustawionych w jednej płaszczyźnie z gotową elewacją lub wystających z elewacji. Właściwości z elastycznym mechanizmem teleskopowym zapewniająca kompensację ruchów
we wszystkich trzech kierunkach. Samoprzylepna. Z tworzywa sztucznego ze zintegrowaną siatką zbrojącą, z widoczną krawędzią ochronną w kolorze profilu, z samoprzylepną nakładką ochronną służącą do mocowania folii zabezpieczających. Trwałe uszczelnienie spoin w systemach ociepleń, tworzenie dokładnych połączeń pomiędzy sąsiadującymi elementami konstrukcji. Format długość: 155 cm, 260 cm. Szerokość: 10 mm.


« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

Sto-Anputzleiste Standard S

więcej »
Profil przyościeżnicowy z taśmą uszczelniającą i wkładką TPE. Zastosowanie na zewnątrz do trwałego uszczelniania spoin w systemach ociepleń (ETICS, BSO), np. z ramami okiennymi, ościeżnicami, prowadnicami żaluzji. Maksymalna długość zabudowy: 2,6 m. Profil montować bez połączeń. Właściwości: samoprzylepna, z bruzdą, z tworzywa sztucznego, ze zintegrowaną siatką zbrojącą, z samoprzylepną nakładką ochronną służącą do mocowania folii zabezpieczających. Kompensacja niewielkich ruchów, klasa B wg instrukcji technicznej VDPM „Wykonywanie detali z profilami oraz taśmami uszczelniającymi do spoin w przypadku tynku zewnętrznego oraz systemów ETICS”. Format długość: 155 cm, 260 cm. Szerokość: 14 mm.
Nie nadaje się do zastosowania w budownictwie drewnianym. Nadaje się do okien zagłębionych w murze, okna: < 10 m², grubość materiału izolacyjnego: ≤ 300 mm.
Nadaje się do okien ustawionych w jednej płaszczyźnie z powierzchnią muru,
okno: < 10 m², grubość materiału izolacyjnego: ≤ 160 mm.


« zwiń
Karta Techniczna

Sto-Anputzleiste Supra

więcej »
Profil przyościeżnicowy ze zintegrowaną taśmą uszczelniającą PU. Zastosowanie na zewnątrz do uszczelniania połączeń systemu ociepleniowego (ETICS, BSO) ze stolarką (ramami okiennymi, ościeżnicami, prowadnicami żaluzji). Dostosowana do okien (<10 m²) wpuszczonych w mur, połączonych z murem lub znajdujących się przed licem muru. Grubość materiału izolacyjnego ≤ 300 mm. Nie nadaje się do okien ustawionych w jednej płaszczyźnie z gotową elewacją lub wystających z elewacji. Właściwości: z poliuretanową taśmą dylatacyjną służącą do kompensowania ruchów w trzech podstawowych kierunkach, samoprzylepna, z tworzywa sztucznego, ze zintegrowaną siatką zbrojącą, z bruzdą, z samoprzylepną nakładką ochronną służącą do mocowania folii
zabezpieczających. Format długość: 155 cm, 260 cm. Szerokość 22 mm.


« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

Sto-Anputzleiste Varino

więcej »
Okienny profil łączący z taśmą z TPE. Zastosowanie na zewnątrz do uszczelniania połączeń systemu ociepleniowego (ETICS, BSO) ze stolarką (ramami okiennymi, ościeżnicami, prowadnicami żaluzji). Element odpowiedni do okien wpuszczonych w elewację (np. mur), zlicowanych z nią lub wysuniętych. Długość zabudowy ≤ 2,6 m. Grubość materiału izolacyjnego ≤ 300 mm. Nie nadaje się do okien ustawionych w jednej płaszczyźnie z gotową elewacją lub wystających z elewacji.
Właściwości: z taśmą z TPE służącą do amortyzacji ruchów w trzech wymiarach, samoprzylepna, z widoczną białą krawędzią ochronną, wąski profil, ze zintegrowaną siatką zbrojącą, z samoprzylepną nakładką ochronną służącą do mocowania folii
zabezpieczających. Format długość: 155 cm, 260 cm. Szerokość: 11 mm.

« zwiń
Karta Techniczna

Sto-Fugendichtband Lento

więcej »
Samorozprężna taśma uszczelniająca z impregnowanej elastycznej, miękkiej pianki. Zastosowanie do uszczelniania połączeń pomiędzy systemami elewacyjnymi a sąsiadującymi elementami. Dzięki powolnemu rozszerzaniu nadaje się szczególnie do tworzenia kompleksowych złączy (np. przy podokiennikach). Do spoin o następujących szerokościach: 2 - 6 mm, 3 - 9 mm, 5 - 12 mm i 9 - 18 mm.
Właściwości: redukuje wodochłonność, całkowicie impregnowana, wolno rozprężająca się, samoprzylepna.
Format szerokość taśmy/spoin:
15 mm / 2 – 12 mm
25 mm / 9 – 18 mm.
Grupa obciążenia BG 1 wg DIN 18542. Wodoszczelność uzyskuje się tylko w przypadku gdy szerokość spoiny nie wykracza poza obszar aplikacji. Klasa palności wg DIN 4102-B1 obowiązuje wyłącznie dla spoin między masywnymi mineralnymi materiałami budowlanymi.

Współczynnik. oporu dyfuzyjnego pary wodnej  μ = 100. Przewodność cieplna 0,06 W/(mK). Gęstość objętościowa 80 g/cm³. Odporność temperaturowa -40 do 100 °C.


« zwiń
Karta Techniczna

akcesoria BSO - profile okapnikowe

Sto-Tropfkantenprofil DP

więcej »
Profil narożnikowy (okapnikowy) ze zintegrowaną siatką zbrojącą. Zastosowanie na zewnątrz do tworzenia kapinosów w systemach ociepleń. Właściwości: z tworzywa sztucznego ze zintegrowaną siatką zbrojącą ze sztyftami do łączenia na styk w jednej płaszczyźnie. Format kapinos: 3, 6, 10 mm. Długość 240 cm.

« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

Sto-Tropfkantenprofil Vario

więcej »
Profil kapinosowy Vario ze zintegrowaną siatką z włókna szklanego. Z tworzywa sztucznego, ze zintegrowaną siatką zbrojącą. Format długość: 250 cm. Kolor biały.
Zastosowania na zewnątrz, do tworzenia kapinosów w systemach ociepleń, do tworzenia poziomego zakończenia okładzin ceramicznych, jako ochrona krawędzi w StoReno, do cienkich i średnich warstw zbrojonych.

« zwiń

Sto-Übergangsprofil Keramik

więcej »

Profil do wykonania przejścia pomiędzy tynkiem, a ceramiką (okapnik). Zastosowanie: do wykonywania poziomego odprowadzającego wodę połączenia pomiędzy tynkiem, a okładziną ceramiczną lub innym rodzajem termoizolacji. Wykonany ze stali szlachetnej. Występ: 17, 20, 23, 26, 30 mm. Długość: 250 cm.występ 17 mm *** cena brutto 39,40 zł/mb
występ 20 mm *** cena brutto 41,80 zł/mb
występ 23 mm *** cena brutto 44,30 zł/mb
występ 26 mm *** cena brutto 46,70 zł/mb
występ 30 mm *** cena brutto 49,20 zł/mb
« zwiń

Sto-Übergangsprofil Keramik P

więcej »
Profil do wykonania przejścia pomiędzy powierzchnią tynku a ceramiką. Zgrzewany, perforowany profil z tworzywa sztucznego, z krawędzią oddzielającą, nakładką ochronną i pochylonym ramieniem z kapinosem, zintegrowana siatka zbrojąca. Profil odcinający montowany poniżej lub powyżej okładzin ceramicznych przy połączeniu z powierzchniami otynkowanymi, połączenie odprowadzające wodę.
Format długość 2,5 m, występ 30 mm. Profil malować wyłącznie na dopuszczone kolory o współczynniku HBW > 25. Kolor biały.
Zastosowania do wykonywania poziomego, odprowadzającego wodę połączenia pomiędzy powierzchniami otynkowanymi i ceramicznymi.

« zwiń

akcesoria BSO - profile dylatacyjne proste

Sto-Dehnfugen-Abdeckprofil E

więcej »
Profil dodatkowy do Sto-Dehnfugenprofil E jako ochrona szczeliny dylatacyjnej. Z tworzywa sztucznego. Kompensacja ruchów, profil zaciskowy. Produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych, na promieniowanie UV. Długość 250 cm. Kolor biały. Zastosowania na zewnątrz, do pokrywania kanałów szczelin z materiału Sto-Dehnfugenprofil E. Do spoin pionowych szerokości 20 - 25 mm.

listwa 250 cm *** cena brutto 26,32 zł/m
« zwiń

Sto-Dehnfugenprofil E

więcej »
Profil dylatacyjny do ściany płaskiej. Z tworzywa sztucznego, z wytrzymałym wzmocnionym siatką fartuchem elastycznym, z krawędzią oddzielającą ze zintegrowaną siatką zbrojącą. Produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych, na promieniowanie UV. Możliwość połączenia z profilem Sto-Dehnfugen-Abdeckprofil E. Długość 250 cm. Kolor profilu biały, elastyczny fartuch ciemnoszary. Zastosowania na zewnątrz, do kształtowania pionowych szczelin dylatacyjnych między powierzchniami ścian systemu ociepleń elewacji położonymi w jednej płaszczyźnie, do szczelin szerokości 20 - 30 mm.

długość 250 cm *** cena brutto 47,97 zł/m
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

Sto-Dehnfugenprofil E element krzyżowy

więcej »
Profil krzyżowy do szczelin dylatacyjnych budynków o równej powierzchni ścian. Z tworzywa sztucznego, z elastycznym płaszczem i zintegrowaną siatką zbrojącą. Format: ramiona o długości 30 cm. Kolor płaszcz elastyczny ciemnoszary. Zastosowania na zewnątrz, do kształtowania pionowych i poziomych szczelin dylatacyjnych między powierzchniami, ścian systemu ociepleń elewacji położonymi w jednej płaszczyźnie.

« zwiń

Sto-Dehnfugenprofil E element L

więcej »
Kątowy profil dylatacyjny do ścian płaskich. Z tworzywa sztucznego, z elastycznym płaszczem i zintegrowaną siatką zbrojącą. Format ramiona o długości 30 cm. Kolor     płaszcz elastyczny ciemnoszary. Zastosowania na zewnątrz, do kształtowania szczelin dylatacyjnych przy zmianie kierunku między powierzchniami do ścian systemu ociepleń BSO położonymi w jednej płaszczyźnie.

« zwiń

Sto-Dehnfugenprofil E element T

więcej »
Profil T do szczelin dylatacyjnych budynków o równej powierzchni ścian. Z tworzywa sztucznego, z elastycznym płaszczem i zintegrowaną siatką zbrojącą. Format ramiona o długości 30 cm. Kolor płaszcz elastyczny ciemnoszary. Zastosowania na zewnątrz, do kształtowania pionowej z poziomą szczeliną dylatacyjną między powierzchniami ścian systemu ociepleń elewacji położonymi w jednej płaszczyźnie.

« zwiń

Sto-Dehnfugenprofil E element wewnętrzny

więcej »
Profil narożny wewnętrzny do szczelin dylatacyjnych budynków o równej powierzchni ścian. Z tworzywa sztucznego, z elastycznym płaszczem i zintegrowaną siatką zbrojącą.
Format ramiona o długości 30 cm. Kolor płaszcz elastyczny ciemnoszary. Zastosowania na zewnątrz, do kształtowania szczelin dylatacyjnych między powierzchniami w narożach wewnętrznych, ścian systemu ociepleń elewacji położonych w jednej płaszczyźnie.

« zwiń

Sto-Dehnfugenprofil E element zewnętrzny

więcej »
Profil kątowy narożny zewnętrzny do szczelin dylatacyjnych budynków o równej powierzchni ścian. Z tworzywa sztucznego, z elastycznym płaszczem i zintegrowaną siatką zbrojącą. Format ramiona o długości 30 cm. Kolor płaszcz elastyczny ciemnoszary.
Zastosowania na zewnątrz, do kształtowania szczelin dylatacyjnych między powierzchniami w narożach zewnętrznych ścian systemu ociepleń elewacji położonych w jednej płaszczyźnie.

« zwiń

StoProfile Move H

więcej »
Profil do poziomych szczelin dylatacyjnych ze ściśniętą taśmą uszczelniającą. Z tworzywa sztucznego, z poliuretanową taśmą dylatacyjną służącą do kompensowania ruchów w trzech podstawowych kierunkach: nacisk maks. 3 mm, rozciąganie maks. 1,5 mm, ścinanie maks. 2 mm. Ze zintegrowaną siatką zbrojącą, z przynależnymi elementami narożnikowymi. Format długość 200 cm, narożnik 14/14 cm. Kolor biały. Zastosowania na zewnątrz, do tworzenia poziomych szczelin dylatacyjnych w systemach elewacyjnych.

« zwiń

akcesoria BSO - profile dylatacyjne kątowe

Sto-Dehnfugen-Abdeckprofil V

więcej »
Profil dodatkowy do Sto-Dehnfugenprofil V jako zaślepka do ochrony szczeliny dylatacyjnej. Wykonany z tworzywa sztucznego. Zapewnia kompensację ruchów. Profil zaciskowy. Odporny na działanie czynników atmosferycznych, na promieniowanie UV. Długość 250 cm. Kolor biały. Zastosowania na zewnątrz, do pokrywania szczelin dylatacyjnych obrobionych  za pomocą Sto-Dehnfugenprofil V. Do spoin pionowych o szerokości do 25 mm.

długość 250 cm *** cena brutto 25,46 zł/m
« zwiń

Sto-Dehnfugenprofil V

więcej »
Profil dylatacyjny do ścian prostopadłych. Wykonany z tworzywa sztucznego, z wytrzymałym, wzmocnionym siatką fartuchem elastycznym, z krawędzią oddzielającą, ze zintegrowaną siatką zbrojącą. Odporny na działanie czynników atmosferycznych, odporny na promieniowanie UV. Możliwość połączenia z profilem Sto-Dehnfugen-Abdeckprofil V. Długość 250 cm. Kolor profilu biały, elastyczny fartuch ciemnoszary. Zastosowania na zewnątrz, do obróbki pionowych dylatacji między prostopadłymi ścianami w systemach ociepleń BSO (ETICS). Do spoin o szerokości 20 - 30 mm.


długość 250 cm *** cena brutto 50,68 zł/m
« zwiń

akcesoria BSO - profile podparapetowe

Sto-Fensterbankband

więcej »
Samorozprężna taśma uszczelniająca z impregnowanej, elastycznej, miękkiej pianki. Zastosowanie na zewnątrz, specjalnie do zainstalowania za podokiennikiem Sto-Fensterbank. Właściwości: wodoszczelna wg DIN 18542 BG 1, całkowicie impregnowana, wolno rozprężająca się, samoprzylepna. Format szerokość taśmy 20 mm. Grubość szczeliny 1,5 - 3 mm. Wodoszczelność wg DIN 18542 z klasą wytrzymałości BG 1 nadawana jest tylko gdy szerokość spoiny nie wykracza poza obszar aplikacji (1,5 – 3 mm). Klasa palności wg DIN 4102-B1 obowiązuje wyłącznie między masywnymimineralnymi materiałami budowlanymi.
Współczynnik. oporu dyfuzyjnego pary wodnej  μ = 100. Przewodność cieplna 0,06 W/(mK). Gęstość objętościowa 80 g/cm³. Odporność temperaturowa -40 do 100 °C.


« zwiń
Karta Techniczna

Sto-Fugendichtband 2D

więcej »
Samorozprężna uszczelka z impregnowanej elastycznej pianki. Zastosowanie do uszczelniania połączeń pomiędzy sąsiadującymi elementami systemów
elewacyjnych. Do szerokości spoin 2 - 6 mm oraz 5 - 12 mm. Nie nadaje się do spoin i połączeń o dużym zakresie ruchu (np. dylatacje konstrukcyjne wymagające dużej kompensacji ruchu) - w budownictwie drewnianym zalecamy stosowanie taśmy Sto-Fugendichtband Lento. Właściwości: redukuje wodochłonność, impregnowana na powierzchniach bocznych, szybko rozprężająca się, samoprzylepna. 
Szerokość taśmy/spoin:
15 mm / 2 – 6 mm
15 mm / 5 – 12 mm
Grupa obciążenia BG 1 wg DIN 18542. Wodoszczelność uzyskuje się tylko w przypadku gdy szerokość spoiny nie wykracza poza obszar aplikacji. Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień B2 zgodnie z normą DIN 4102. Klasa palności wg DIN 4102-B1 obowiązuje wyłącznie dla spoin między masywnymi mineralnymi materiałami budowlanymi.

Współczynnik. oporu dyfuzyjnego pary wodnej  μ = 100. Przewodność cieplna 0,04 W/(mK). Gęstość objętościowa 33 - 36 g/cm³. Odporność temperaturowa -30 do 90 °C.

« zwiń
Karta Techniczna

Sto-Fugendichtband Lento

więcej »
Samorozprężna taśma uszczelniająca z impregnowanej elastycznej, miękkiej pianki. Zastosowanie do uszczelniania połączeń pomiędzy systemami elewacyjnymi a sąsiadującymi elementami. Dzięki powolnemu rozszerzaniu nadaje się szczególnie do tworzenia kompleksowych złączy (np. przy podokiennikach). Do spoin o następujących szerokościach: 2 - 6 mm, 3 - 9 mm, 5 - 12 mm i 9 - 18 mm.
Właściwości: redukuje wodochłonność, całkowicie impregnowana, wolno rozprężająca się, samoprzylepna.
Format szerokość taśmy/spoin:
15 mm / 2 – 12 mm
25 mm / 9 – 18 mm.
Grupa obciążenia BG 1 wg DIN 18542. Wodoszczelność uzyskuje się tylko w przypadku gdy szerokość spoiny nie wykracza poza obszar aplikacji. Klasa palności wg DIN 4102-B1 obowiązuje wyłącznie dla spoin między masywnymi mineralnymi materiałami budowlanymi.

Współczynnik. oporu dyfuzyjnego pary wodnej  μ = 100. Przewodność cieplna 0,06 W/(mK). Gęstość objętościowa 80 g/cm³. Odporność temperaturowa -40 do 100 °C.


« zwiń
Karta Techniczna

Sto-Rillenband

więcej »
Taśma uszczelniająca do przyłączy podokienników. Do ochrony przyłączy przed naprężeniami ściskającymi, izoluje akustycznie, rowkowana struktura zapewnia optymalną przyczepność do warstwy tynku, odporny na promieniowanie UV, działanie warunków pogodowych i ozon. Składa się z sześciu pojedynczych, możliwych do podzielenia pasm rowkowanych (o szerokości 9 mm każdy, łączna szerokość 54 mm), z dwiema oddzielnymi taśmami samoprzylepnymi (o szerokości 18 mm i 36 mm) na odwrocie. Długość 20 m, szerokość 54 mm.
Taśma rowkowana nie zastępuje taśmy dylatacyjnej, spoina posiada uszczelnienie chroniące przed działaniem zacinającego deszczu tylko wówczas, gdy dodatkowo zastosowana jest taśma dylatacyjna. Kolor biały. Zastosowania na zewnątrz, do wykonywania połączeń tynku z sąsiadującym elementem budowlanym, np. podokiennikiem, jako alternatywa dla spoiny rozwartej wykonanej kielnią.

« zwiń

StoProfile Drip F

więcej »
Profil pod drugą warstwę uszczelniającą poniżej podokiennika. Zastosowanie na zewnątrz
do tworzenia drugiej płaszczyzny uszczelniającej pod podokiennikami. Właściwości z tworzywa sztucznego ze zintegrowaną siatką zbrojącą. Górny pasek siatki do osadzania w masie uszczelniającej, np. StoFlexyl. Możliwe różne kształty narożników, z bezbarwnym i elastycznym kapinosem umożliwiającym odprowadzanie wody. Format długość 200 cm.


« zwiń
Karta Techniczna

akcesoria BSO - profile do boniowania

Sto-Bossengewebe

więcej »
Uformowany fragment siatki zbrojącej do wykonania boniowania. Produkt odporny na działanie alkaliów. Długość 200 cm. Typ I: trapezoidalny, szerokość 3,0/2,0 cm, głębokość 1,5 cm. Typ II: trapezoidalny, szerokość 3,5/2,0 cm, głębokość 1,5 cm. Typ III: trójkątny, szerokość 3,0 cm, głębokość 1,8 cm. Zastosowania na zewnątrz, jako zbrojenie do elewacji boniowanych.

Typ I, 2 m *** cena brutto 21,16 zł/ szt
Typ II, 2 m *** cena brutto 21,16 zł/ szt
Typ III, 2 m *** cena brutto 21,16 zł/ szt
« zwiń

Sto-Bossengewebe – krzyżak i teownik

więcej »
Uformowany fragment siatki do zbrojenia boniowania. Aplikacja w przypadku wewnętrznych lub zewnętrznych narożników budynku, produkt odporny na działanie alkaliów. Krzyż lub trójnik. Typ I: trapezoidalny, szerokość 3,0/2,0 cm, głębokość 1,5 cm. Typ II: trapezoidalny, szerokość 3,5/2,0 cm, głębokość 1,5 cm. Typ III: trójkątny, szerokość 3,0 cm, głębokość 1,8 cm. Zastosowania na zewnątrz, jako zbrojenie do boni, do narożników budynków.

Typ I X *** cena brutto 67,65 zł/ szt
Typ II X *** cena brutto 67,65 zł/ szt
Typ III X *** cena brutto 67,65 zł/ szt
Typ I T *** cena brutto 59,04 zł/ szt
Typ II T *** cena brutto 59,04 zł/ szt
Typ I IIT *** cena brutto 59,04 zł/ szt
« zwiń

Sto-Bossengewebe Eckstück

więcej »
Uformowany fragment siatki do zbrojenia boniowania. Do wewnętrznych lub zewnętrznych narożników budynku, produkt odporny na działanie alkaliów. Narożnik wewnętrzny, narożnik zewnętrzny. Typ I: trapezoidalny, szerokość 3,0/2,0 cm, głębokość 1,5 cm. Typ II: trapezoidalny, szerokość 3,5/2,0 cm, głębokość 1,5 cm. Typ III: trójkątny, szerokość 3,0 cm, głębokość 1,8 cm. Zastosowanie na zewnątrz, jako zbrojenie do boni, do narożników budynków.

Typ I *** cena brutto 25,58 zł/ szt
Typ II *** cena brutto 25,58 zł/ szt
Typ I II *** cena brutto 25,58 zł/ szt
« zwiń

StoDeco U-Profil

więcej »
Element elewacyjny z granulatu Verolith. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, profil U-kształtowy do wykonywania spoin (boniowania) w systemach ociepleń ETICS. Właściwości: element ozdobny na bazie mineralnego granulatu perlitowego, utwardzanego w wyniku specjalnej obróbki termicznej, można nadawać kolorystykę odpowiednią powłokę malarską, klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień zgodnie z normą PN-EN 13501-1: A2-s1, d0, niewielka masa, przyjazny dla środowiska (ekologiczny). Dostawa na zamówienie. Termin dostawy i cena - na zapytanie.
« zwiń

akcesoria BSO - narożniki ochronne

Sto-Gewebewinkel Standard

więcej »

Profil narożnikowy (kątownik) ze zintegrowaną siatką zbrojącą. Zastosowanie: na zewnątrz do narożników w systemach ociepleń elewacji. Właściwości: z tworzywa sztucznego ze zintegrowaną siatką zbrojącą. Rozmiar oczka: 4 x 4 mm, długość: 250 cm. Margines siatki: 11 x 13 cm, 11 x 22 cm, 10 x 35 cm. Profil w kolorze żółtym.2,5 m *** cena brutto 10,90 zł/szt (11/13 cm)
2,5 m *** cena brutto 14,60 zł/szt (11/22 cm)
2,5 m *** cena brutto 28,30 zł/szt (10/35 cm)
« zwiń
Karta Techniczna Karta Ekologii

Sto-Kantenprofil KR

więcej »
Profil narożnikowy do systemów grubowarstwowych. Z tworzywa sztucznego, ze zintegrowaną siatką zbrojącą. Format grubość krawędzi oddzielającej/warstwy: 15, 21 mm, długość: 200 cm.

Zastosowania na zewnątrz, do tworzenia narożników w systemach grubowarstwowych (np. szlachetny tynk drapany).

« zwiń

Sto-Panzerwinkel

więcej »
Wzmocniony narożnik z siatki zbrojącej. Odporny na przesunięcie, produkt odporny na działanie alkaliów, nie zawiera plastyfikatorów. Ciężar powierzchniowy ok. 280 g/m², wytrzymałość na zerwanie w warunkach dostawy ≥ 2300 N/50 mm. Wielkość oczka w świetle 13 mm x 5 mm, szerokość 7 x 9 cm lub 11 x 13 cm, długość 50 m. Kolor biały. Zastosowania
na zewnątrz, do narożników w systemach ociepleń elewacji BSO.

rolka 50 m 7x9 *** cena brutto 10,58 zł/m
rolka 50 m 11x13 *** cena brutto 13,41 zł/m
« zwiń

Sto-Rolleckwinkel Ideal

więcej »

Narożnik z siatki z możliwością regulacji kąta. Zastosowanie: na zewnątrz do narożników w systemach ociepleń elewacji w przypadku naroży budynków z ostrymi lub tępymi krawędziami. Właściwości: z tworzywa sztucznego ze zintegrowaną siatką zbrojącą, możliwe różne kształty narożników, ze stabilną krawędzią z tworzywa sztucznego. Kolor biały. Długość 50 m. Szerokość 10/15 cm.opak 50 m *** cena brutto 9,60 zł/m
« zwiń

Sto-Sicherheitsgewebewinkel

więcej »

Profil narożnikowy (kątownik) ze zintegrowaną siatką zbrojącą. Zastosowanie: na zewnątrz do narożników w systemach ociepleń elewacji w strefach narażonych na uszkodzenia. Właściwości: wykonany ze stali szlachetnej ze zintegrowaną siatką zbrojącą z zagłębieniem zapewniającym właściwą grubość masy szpachlowej. Długość 250 cm, boki z siatką 10/15 cm.2,5 m *** cena brutto 50,00 zł/szt
« zwiń

akcesoria BSO - profile dekoracyjne

StoDeco Line

więcej »
Element ozdobny na bazie mineralnego granulatu perlitowego utwardzanego w wyniku specjalnej obróbki termicznej. Nadawanie kolorystyki poprzez odpowiednią powłokę malarską. Klasyfikacja reakcji na ogień zgodnie z normą EN 13501-1: A2-s1, d0. Niewielka masa. Przyjazny dla środowiska (ekologiczny), łatwy i szybki montaż. Listwy o różnych gotowych kształtach lub według indywidualnej specyfikacji klienta. Profile ram, gzymsy, łuki, ornamenty, kolumny, półkolumny itp. Zastosowania na zewnątrz i do wnętrz, do zaakcentowania otworów okiennych i drzwiowych lub kształtowania poziomej i pionowej struktury elewacji. Na ściany masywne, systemy ociepleń BSO (ETICS) i na podwieszane elewacje wentylowane.

Mocowanie za pomocą klejenia, a jeżeli grubość elementu ≥ 50 mm, należy wykonać dodatkowe zamocowanie mechaniczne.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta

StoDeco Line U

więcej »
Element elewacyjny z granulatu Verolith. Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz profil rowkowy do wykonywania spoin w systemach ociepleń ETICS, BSO. Właściwości: element ozdobny na bazie mineralnego granulatu perlitowego utwardzanego w wyniku specjalnej obróbki termicznej, nadawanie kolorystyki poprzez odpowiednią powłokę malarską, klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień zgodnie z normą EN 13501-1: A2-s1, d0, niewielka masa, przyjazny dla środowiska (ekologiczny).
Wygląd: różne kształty i formaty. Na systemach ociepleń ETICS ze styropianem, wełną mineralną. Posiada certyfikat Błękitny Anioł (Der Blauer Engel) w ramach systemu ociepleń
ETICS. Aplikacja na StoTherm Resol oraz na StoTherm PIR wymaga konsultacji.
Przewodność cieplna 0,16 W/(m*K). Odporność temperaturowa 100 °C. Gęstość objętościowa 550 kg/m³. Wytrzymałość na ściskanie 8,3 N/mm². Wydłużenie termiczne 0,000011 1/K. Wymiary: 20x30, 20x40, 20x50, 30x30, 30x40, 30x50 mm. Długość 1200, 1800, 2400 mm.

« zwiń
Karta Techniczna Deklaracja Producenta Karta Ekologii

StoDeco Plan

więcej »

Płyta elewacyjna z granulatu Verolith. Zastosowanie: na zewnątrz i wewnątrz, do indywidualnego kształtowania elewacji, do zaakcentowania otworów budowlanych w ścianach masywnych, systemach ociepleń (ETICS) lub podwieszanych elewacjach wentylowanych, do przycinania elementów na wymiar. Właściwości: element ozdobny na bazie mineralnego granulatu perlitowego, utwardzanego w wyniku specjalnej obróbki termicznej, nadawanie kolorystyki poprzez odpowiednią powłokę malarską, klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień zgodnie z normą PN-EN 13501-1: A2-s1, d0. Możliwe formaty - analogicznie do elementów elewacyjnych StoDeco Panel. Termin dostawy - na zapytanie.

Rozmiary:

2420 x 1210mm o grubości: 15, 20, 25, 30, 35 i 40 mm