porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
jesteś:
architektem, projektantem,
kierownikiem, wykonawcą,
inwestorem
?
jeśli tak, to serwis dla Ciebie
!

sekrety tworzenia domów bez błędów


Nabywcy książki otrzymują bonusy: bezpłatny dostęp do zawartości serwisu BDB (oznaczonych dla nabywców książki) i konsultowania problemów (o ile nie wymagają obliczeń, analiz i rysunków), 5 nieodpłatnych e-wykładów, 1000,- zł netto rabatu na komplet analiz optymalizacyjno-energetycznych dla jednego budynku.

poradnik
ARCHITEKTA, PROJEKTANTA, WYKONAWCY, INWESTORA

Od autora 

          Czymożnabłędówwtworzeniuobiektówuniknąć? Można!

     Zadanie,jakiesobiepostawiłem,torzetelnei proste zarazem, wyjaśnienie tajników poprawnego projektowania i wykonawstwa domów murowanych. Zadanie dość karkołomne, ponieważ musiałem pogodzić treści inżynierskie z językiem zrozumiałym dla każdego nie wtajemniczonego. Książka w pierwszej części zawiera porady praktyczne projektantom, wykonawcom i inwestorom, zaś w drugiej podstawy fizyki budowli na poziomie inżynierskim - dla dociekliwych lub żądnych uzupełnienia wiedzy.

         Celowo nie rozdzieliłem zagadnień projektowych od wykonawczych, gdyż hołduję zasadzie, że projektant i wykonawca powinni mieć tę samą wiedzę podstawową. Może nieco przesadzam, ale tylko nieco. Jeśli projektant zna tajniki robót, to tworzy rozwiązania w projekcie, które bez trudu wdroży wykonawca. Jeśli wykonawca ma przynajmniej podstawową wiedzę o teorii procesów występujących w budynkach, zrozumie istotę rozwiązań zawartych w projekcie i nie popełni błędów podczas robót. Opierając się na niemal dwóch tysiącach przypadków budynków, w których doradzałem przy usuwaniu błędów, jestem przekonany, że jedynym sposobem na wyeliminowanie błędów, jest zgodny z fizyką budowli, przemyślany w detalach, projekt architektoniczno-budowlany oraz wykonawstwo bez odstępstw od takiego projektu.

         Wobec coraz droższej energii, nakazem czasu jest tworzenie domów o jak najniższym jej zużyciu. Nieprzemyślane i nieuzasadnione rachunkiem ekonomicznym inwestycje w termoizolacje, systemy ogrzewania i wentylacji oraz ciepłej wody użytkowej, nie zapewniają inwestorowi racjonalnych wydatków na budowę domu ani na jego eksploatację. Podstawą nowoczesnego projektowania powinna być optymalizacja rozwiązań na etapie projektu budowlano-architektonicznego oraz przestrzeganie praw fizyki budowli.

         Żywię nadzieję, że po zapoznaniu się z tą książką-poradnikiem, już praktykujący projektanci, wykonawcy i inwestorzy - uświadomią sobie, gdzie dotąd popełniali błędy, zaś nowi, dowiedzą się jak w prosty sposób ich uniknąć.

 

Autor


Dla przybliżenia zawartości, prezentujemy: spis treści i 50 stron książki.
1864b0865e509fa829cdb3e1ea6c7385.webp
c70634f680f2a81ce453d961feaaba39.webp
7e3a524abdf978f80cea6f69e25dad0a.webp
7343fddd4bf6f1c8885c4d553d6ee292.webp

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach w Serwisie BDB

Kontakt

Biuro Doradztwa Budowlanego
home ul. Owocowa 20,
16-070 Porosły Kolonia k/Białegostoku
mail biuro@bdb.com.pl
phone tel. 602-330-355 (po godz. 11:00)
linkedin linked in
linkedin instagram
facebook funpage
facebook
grupa domy
bez błędów
facebook
grupa sekrety budowy
domów bez błędów
facebook
grupa architekt
magister czy inżynier
facebook
grupa 15 tysięcy
porad budowlanych
2007-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.