porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

Sekrety tworzenia murowanych domów bez błędów


Nabywcy książki otrzymują bonusy: bezpłatny dostęp do zawartości serwisu BDB (oznaczonych dla nabywców książki) i konsultowania problemów (o ile nie wymagają obliczeń, analiz i rysunków), 5 nieodpłatnych e-wykładów, 1000,- zł netto rabatu na komplet analiz optymalizacyjno-energetycznych dla jednego budynku.

poradnik
ARCHITEKTA, PROJEKTANTA, WYKONAWCY, INWESTORA

Od autora 

Czy można błędów w projektowaniu i wykonawstwie domów uniknąć? Można!

         Zadanie, jakie sobie postawiłem, to rzetelne i proste zarazem, wyjaśnienie tajników poprawnego projektowania i wykonawstwa domów murowanych. Zadanie dość karkołomne, ponieważ musiałem pogodzić treści inżynierskie z językiem zrozumiałym dla każdego nie wtajemniczonego. Książka w pierwszej części zawiera porady praktyczne projektantom, wykonawcom i inwestorom, zaś w drugiej podstawy fizyki budowli na poziomie inżynierskim - dla dociekliwych lub żądnych uzupełnienia wiedzy.

         Celowo nie rozdzielam zagadnień projektowych od wykonawczych, gdyż hołduję zasadzie, że projektant i wykonawca powinni mieć tę samą wiedzę podstawową. Może nieco przesadzam, ale tylko nieco. Jeśli projektant zna tajniki robót, to tworzy rozwiązania w projekcie, które bez trudu wdroży wykonawca. Jeśli wykonawca ma przynajmniej podstawową wiedzę o teorii procesów występujących w budynkach, zrozumie istotę rozwiązań zawartych w projekcie i nie popełni błędów podczas robót. Opierając się na niemal dwóch tysiącach przypadków budynków, w których doradzałem przy usuwaniu błędów, jestem przekonany, że jedynym sposobem na wyeliminowanie błędów, jest zgodny z fizyką budowli, przemyślany w detalach, projekt architektoniczno-budowlany oraz wykonawstwo bez odstępstw od takiego projektu.

         Wobec coraz droższej energii, nakazem czasu jest tworzenie domów o jak najniższym jej zużyciu. Nieprzemyślane i nieuzasadnione rachunkiem ekonomicznym inwestycje w termoizolacje, systemy ogrzewania i wentylacji oraz ciepłej wody użytkowej, nie zapewniają inwestorowi racjonalnych wydatków na budowę domu ani na jego eksploatację. Podstawą nowoczesnego projektowania powinna być optymalizacja rozwiązań na etapie projektu budowlano-architektonicznego oraz przestrzeganie praw fizyki budowli.

         Żywię nadzieję, że po zapoznaniu się z tą książką-poradnikiem, już praktykujący projektanci, wykonawcy i inwestorzy - uświadomią sobie, gdzie dotąd popełniali błędy, zaś nowi, dowiedzą się jak w prosty sposób ich uniknąć.

 

Autor


Dla przybliżenia zawartości, prezentujemy: spis treści i 50 stron książki.
baner_ceresit_2021.webp
baner_TERRAIN_2021.webp
baner_STO_2021.webp
baner_BORNIT_2021.webp
baner_DMD_2021.webp

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach w Serwisie BDB

Kontakt

Biuro Doradztwa Budowlanego
home ul. Owocowa 20,
16-070 Porosły Kolonia k/Białegostoku
mail biuro@bdb.com.pl
phone tel. 602-330-355 (po godz. 11:00)
linkedin linked in
linkedin instagram
facebook funpage
facebook
grupa domy
bez błędów
facebook
grupa sekrety budowy
domów bez błędów
facebook
grupa architekt
magister czy inżynier
2007-2022 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.