porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

czy wiesz że ...

Modrzew uzyskuje najlepsze parametry wytrzymałościowe jeśli drewno pochodzi z drzew mających wiek 100-120 lat. Barwa twardzieli jest żółto-czerwona lub brunatno-czerwona, ale biel jest barwy jasno-żółtawej. Zapach drewna modrzewiowego jest silnie żywiczny. Po wygładzeniu zachowuje trwały połysk. Drewno modrzewiowe (za wyjątkiem pochodzącego z miejsc podmokłych) jest doskonałym materiałem budowlanym.
 o s t a t n i o    d o d a n e

Przeciekające ściany fundamentowe i posadzka garażu podziemnego budynku wielorodzinnego

Panie Jerzy,Reprezentujemy Wspólnotę Mieszkaniową w Piasecznie, którą miał Pan okazję odwiedzić i opiniować. Pomyśleliśmy, że nasz problem warto poruszyć na tym forum. Jesienią ub. r. po intensywnych ulewach w garażu podziemnym naszego bloku pojawiły się przecieki na ścianach fundamentowych. Poniżej link do filmu na YT przedstawiającego przecieki: https://youtu.be/OvooCdP33Fg (przepraszamy za orientację filmu). Po opadnięciu wód opadowych zaprosiliśmy firmy specjalizujące się w uszczelnieniach do oględzin i złożenia oferty. I tutaj pojawiły się nasze wątpliwości, ponieważ każda firma oszacowała inną łączną długość pęknięć i inną stawkę za uszczelnienie 1mb pęknięcia, co znacznie zróżnicowało przesłane oferty (tutaj link do zestawienia ofert: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yXIF11D3HjHofIzm08neTnhcEF7Q9DaBy69yhqc8lwM/edit?usp=sharing) Wszystkie firmy zaproponowały technologię uszczelnienia za pomocą iniekcji.... Od tamtego czasu przecieki nie wystąpiły. W poprzednich latach mieliśmy przypadki przecieków i wykonaliśmy uszczelnienia. Nasze pytania:1. Czy wg Pana powinniśmy uszczelniać takie pęknięcia i jeżeli tak to jaką technologią najlepiej?2. Jak prawidłowo oszacować/sprawdzić długość pęknięć?3. Jeżeli ma Pan jakiekolwiek sugestie lub pomysły to prosimy o wskazanie.4. Jeżeli może Pan polecić zaufaną firmę do takich prac to prosimy o kontakt.


porady budowlane porady architektom porady wykonawcom porady inwestorom porady inżynierom fizyka budowli błędy projektowe błędy wykonawcze analizy optymalizacyjne analizy cieplno-wilgotnościowe budowa domu jednorodzinnego domy murowane domy energooszczędne domy szkieletowe domy z bala

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach w Serwisie BDB

Kontakt

Biuro Doradztwa Budowlanego
home Gen. Wł. Andersa 5,
15-124 Białystok
mail biuro@bdb.com.pl
phone tel. 602-330-355 (po godz. 11:00)
facebook linked in
facebook funpage
facebook
grupa domy
bez błędów
facebook
grupa sekrety budowy
domów bez błędów
facebook
grupa architekt
magister czy inżynier
2007-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.