porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowalne inwerstorom, wykonawcom, projektantom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

czy wiesz że ...

Wszystkie hydroizolacje bezspoinowe, mimo że są wodoszczelne, z uwagi na swą elastyczność są narażone na mechaniczne uszkodzenia zarówno związane z zasypywaniem wykopów jak też działaniem korzeni czy ostrych resztek budowlanych. Z tego względu powinna być bezwzględnie stosowana ochrona hydroizolacji przed uszkodzeniem. Do tego celu stosować należy: specjalne maty drenująco-ochronne, membrany kubełkowe, płyty z ekspandowanego polistyrenu, płyty ze szkła piankowego lub styropianu ekstrudowanego. Przy ochronie płytami uzyskuje się dodatkowy efekt w postaci izolacji termicznej.
 o s t a t n i o    d o d a n e
Układ warstw dachu bez okapu krytego blachą na rąbek

Układ warstw dachu bez okapu krytego blachą na rąbek

Planuję wykonanie dachu jak w załącznikach. Blacha na rąbek (imitacja) na klik. Więźba z centrum. Izolacja od środka wełna lub pianka PUR. Sztywne poszycie dachu. Zastanawiam się nad kilkoma rzeczami.1) Jak powinna wyglądać wzorowa konstrukcja dachu dla takiego pokrycia? Wstępnie ma to być: krokiew - membrana - łata - płyta OSB/MFP/deskowanie - membrana - łata - kontrłata - blacha na klik. Czy tak jest ok? 2) Jakie sztywne poszycie dachu najlepiej zastosować - MFP, OSB czy deskowanie? Jakie grubości, frezowane (dotyczy OSB, MFP)? Czy może jakaś inna odmiana płyty wodoodpornej?3) Jak z wentylacją takiego dachu?4) Czy dodatkowa membrana na krokwiach da nam możliwość odparowania pary wodnej nawet jakby była pianka PUR przy której wiadomo ciężej jest zrobić pustkę 3-4 cm jak przy wełnie. Pryskanie piany wprost na sztywne pokrycie mimo, że producenci to zalecają trochę mnie nie przekonuje.5) Chcę możliwie suchą i prostą więźbę po centrum CNC. Proponowane są dla mnie dwie opcje. Suszona po CNC bez strugania 4-stronnego oraz wysuszona mocniej i 4-stronna strugana. Zastanawiam się czy warto dopłacać w moim przypadku gdzie nigdzie nie będzie więźby widocznej bo jest dach bez okapu.6) Czy wersja blachy wytłaczana, mikrofala czy nanofala zwał jak zwał rzeczywiście spowoduje że efekt falowania będzie mniej widoczny. Zaznaczę, że dach będzie na razie trochę w szczerym polu podatny na podmuchy wiatru. Sąsiedzi będą powoli sukcesywnie się budować ale trochę minie zanim się to stanie.


porady budowlane porady architektom porady wykonawcom porady inwestorom porady inżynierom fizyka budowli błędy projektowe błędy wykonawcze analizy optymalizacyjne analizy cieplno-wilgotnościowe budowa domu jednorodzinnego domy murowane domy energooszczędne domy szkieletowe domy z bala

współpraca

www.przegladbudowlany.plwww.builddesk.pl/www.chemiabudowlana.info/www.instalator.pl/www.info-net.com.pl/
2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.