porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
TomaszJ

dział 308
temat nr 429

Ocieplenie ściany ze schodami od zewnątrz


Termoizolacja domu. Jak wybrnąć z zaistniałej sytuacji. Dom piętrowy o wymiarach 10x10 metrów wejście na pietro z dobudowanego ganku po schodkach (rysunek). Jak poprawnie wykonać termoizolację ściany w miejscu zaznaczonym na rysunku? Całość budynku przewidziana jest na styropian 10cm jednakże wejście jest na tyle blisko (futryna) że na zaznaczonej ścianie 3 maks 4cm styropianu może się tam zmieścić. Jakim styropianem taki kawałek ściany można ocieplić ? Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Czy styrodur do dobry pomysł?
Próbowałem znaleźć odpowiedź w książce na temat EPS i XPS czy XPS jest "cieplejszy"niż EPS? nie stosuje się go na ściany ze względów finansowych oraz jego wagi? Czy mógłbym prosić o właściwe wytłumaczenie tych dwóch produktów kiedy EPS a kiedy XPS jak jest na prawdę z współczynnikiem przewodzenia ciepła jest korzystniejsza dla XPS ? Z poprzednich wątków wiem że jeśli chodzi o styropian elewacyjny czy w kropki czy szary czy biały w warunkach rzeczywistych przy wilgotności ich współczynniki przewodzenia są podobne. A jak to jest z XPS? Czy można go stosować zamiast EPS? jest on lepszy jeśli chodzi o "zatrzymanie ciepła" ?

Od pewnego wykonawcy ociepleń usłyszałem że styrodur nie ociepla tylko izoluje od wody, i że na ścianę lepiej go nie dawać bo nic nie da a poza tym jest śliski i wszystko się odklei - takie rozmowy porady nie mają najmniejszego sensu. Dlatego prosiłbym o wyjaśnienie lub odwołanie do materiałów opisujących fachowo temat?
nr 1 rzut domu z problematyczną ścianą
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.