porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Mirosław Małek

dział 308
temat nr 468

Inwestora plan technologiczny od fundamentów po podogi parteru


Panie Jerzy. W tym momencie oczekuję 3tyg na związanie betonu ławy. W najbliższym czasie planuję na ławie położyć filie PE 0,2mm szerokości bloczków betonowych. Dalej murować bloczki betonowe na zaprawie cementowej bez wapna z domieszką napowietrzającą ( tak wyczytałem w jednym z wątków). Bardzo proszę o podanie jakich domieszek należy używać oraz producenta ( może być na priv) ponieważ do tego czasu w zakładce produkty i technologie nie zdąży się pojawić materiał ani producent tych że domieszek. Dalej na bloczkach betonowych będzie wylewany wieniec, na wieńcu położę folie PE 0,2mm a na to warstwę pustaków ceramicznych U220 (wybrany materiał po analizach) do wysokości cokołu. Cokół będzie wysokości ok 45-50cm. Między ławą a betonem podkładowym oraz bloczkami i ławą po obu stronach wykonam fasetę z masy polimerowo-bitumicznej fundamentflex K2 zmieszanej z piaskiem kwarcowym w stosunku pojemnościowym 1:1.
W górnej części od zewnętrznej strony na wysokości cokołu ( czyli wypuszczonym pustaku ceramicznym oraz wieńcu i bloczku betonowym) oraz 10cm poniżej przewidzianego gruntu nanieść masę polimerowo-cementową flex. Dalej od zewnątrz i wewnątrz nanieść hydroizolację polimerowo-bitumiczną fundamentflex 2K firmy Bornit- dwie warstwy dzień po dniu. Od zewnętrznej strony układam termoizolację ze styropianu XPS 12cm ( tak wykazały analizy) i przymocowuje ją do hydroizolacji za pomocą 4narożnych placków z masy polimerowo-bitumicznej użytej wcześniej- Jaka powinna być grubość masy? Ile styropian powinien odstawać od hydroizolacji? Styropian montuję do poziomu przyszłego gruntu( czyli jak grunt będzie np. podniesiony o ok 20cm od obecnego poziomu to styropian wypuszczamy 20cm ponad obecny poziom gruntu?)
Od zewnątrz na termoizolacje kładziemy membranę kubełkową, kubełkami do gruntu montujemy ja od betonu podkładowego do wysokości gruntu – jak mocujemy ją do styropianu?
Od wewnątrz układamy membranę kubełkową na hydroizolację – jak ją przytwierdzamy w tym przypadku?
Teraz przystępuje do zasypywania fundamentów warstwami po ok 25cm zagęszczając każdą warstwę. Na początku chciałbym użyć piasek żółty wyciągnięty podczas wykopów. ( czy jest to dobrze)
Na piasku planuje ułożyć geowłókninę – jaką należy tutaj użyć nie ma jeszcze danych, jaka jest powszechnie dostępna? Dalej wysypuję warstwę kruszywa płukanego 8-16mm na wysokość 20-25cm.
Na zagęszczonym kruszywie umieszczam folię PE 0,2mm i wywiniętą do góry na grubość betonu podkładowego(10cm). Wylewam beton podkładowy do izolacji pionowej polimerowo-bitumiczej osłoniętej wypuszczoną folią PE 0,2mm. Na betonie podkładowym nanoszę jedną warstwę hydroizolacji polimerowo-bitumicznej, w narożach montuje taśmę z kauczuku syntetycznego szerokości 120mm
Teraz nanoszę drugą warstwę hydroizolacji. Na hydroizolację kładziemy teraz folię PE czy już nie ?
Dalej układam styropian XPS 7cm a na niego drugą warstwę styropianu XPS 7cm.
Na styropian układam folię PE 0,2mm i na nią folie srebrzystą refleksyjną pod instalację podłogową? Teraz układam instalację podłogową i hydrauliczną. Przygotowaną instalację podłogową i hydrauliczna zalewam jastrychem 7cm ( wymiar z analiz) nie zapominając o dylatacji na zewnątrz ze styropianu EPS70 szerokości 1cm ??? czy jakaś inna technologia jest zatapiania instalacji? Czy można instalacje częściowo chować w drugiej warstwie styropianu?
Czy rury wodociągowe mogę puścić do domu pod betonem podkładowym ławy? Czy jakoś się to inaczej robi?
Instalację ścieków układam w warstwie kruszywa płukanego, czy głębiej w pospółce poniżej kruszywa?
Jeśli są jakieś błędy w planowaniu najbliższych prac bardzo proszę o sprostowanie i korektę.


komentarze: 31
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.