porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Ozim

dział 308
temat nr 722

Podłoga ogrzewana na stropie drewnianym w starej kamienicy


Panie Jerzy, bardzo proszę o poradę.
W mieszkaniu w przedwojennej kamienicy został odkryty strop nad parterem do ślepego pułapu i wybrana polepa (taki stan zastany). Pierwotnie było wykonane lastriko na jakiś płytach betonowych? żużlobetonowych? Teraz trzeba jakoś te warstwy odtworzyć. Docelowo ma być wylewka anhydrytowa (ogrzewanie podłogowe) i płytki.
1. Czego użyć do wypełnienia przestrzeni między legarami?
2. Co powyżej legarów?
Szukając jakiś rozwiązań wpadłem na keramzyt (jeden z czołowych producentów oferuje cały system) oraz perlit gdzie wierzchnia warstwa mieszana jest z gipsem lub cementem i stanowi podłoże pod wylewkę anhydrytową. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z tymi materiałami. Czy któryś z tych materiałów jest odpowiedni w tej sytuacji? Czy tak jak w stropach betonowych standardowo układać styropian?
komentarze: 4
Odpowiedź płatna
patrz także: remonty podłogi kamienice porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.