porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
klew

dział 308
temat nr 732

Ocieplenie wokół okna dachowego


W jaki sposób prawidłowo ocieplić i obrobić okno dachowe od wewnątrz?

Spotkałem się z opinią, że szpalety pod oknem powinny być prostopadle do podłogi (niebieska kreska na rysunku) a górne równolegle do podłogi (tak jak w projekcie narysowane na czarno). Taki układ szpalet ma zapewnić poprawną cyrkulację powietrza przy oknie i zapobiegać skraplaniu pary wodnej na oknie.

Druga opinia z jaką się spotkałem jest taka, że owszem te szpalety powinny być tak ustawione, natomiast przy samym oknie powinno być minimum 5 cm szpalety prostopadle do okna po to, aby ocieplić to miejsce i zmniejszyć liniowy mostek cieplny (miejsca zaznaczone zielonym kolorem).

W moim projekcie nie ma detalu tego miejsca, natomiast na przekroju widać, że dolną szpaletę zrobiono prostopadle do okna na grubość krokwi, natomiast górną zrobiono równolegle do podłogi.

nr 1 autor: Krzysztof Lewandowski
komentarze: 5
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: fizyka budowli budowa domu jednorodzinnego okna dachowe porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.