porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

producenci informują

2019-03-25

System Terrain SDP - instalacje wody zimnej i ciepłej oraz ogrzewania z PB

System Terrain SDP oferuje dwie sprawdzone metody łączenia rur i kształtek z polibutylenu:

- zgrzewanie – sposób znany i wykorzystywany od dawna w instalacjach z PP, PE itp.

- unikalny system łączenia bez narzędzi za pomocą kształtek na wcisk z zastosowaniem wewnętrznego pierścienia utrzymującego (łatwy i szybki montaż, połączenie pod ciśnieniem jest nadal ruchome, brak przewężeń w instalacji, co redukuje opory hydrauliczne i hałas).

 

Te techniki połączeń zostały sprawdzone w testach laboratoryjnych z działaniem ciśnienia stałego 20 bar oraz w wyniku uderzeń hydraulicznych ciśnieniem od 0 do 7 bar przez 10 milionów takich cykli.

 

Do łączenia rur z kształtkami potrzebne są tylko nożyce ręczne do cięcia rur, a potem łączenie odbywa się ręcznie przez wciśnięcie rury w kształtkę z poprzedzeniem posmarowania końcówki środkiem poślizgowym.

 

Zastosowanie systemu Terrain SDP w instalacjach wody ciepłej i zimnej oraz instalacji ogrzewania oznacza: brak korozji, brak zarastania, brak negatywnego wpływu na jakość wody, brak rozwoju flory bakteryjnej na ściankach rur, najdłuższą wytrzymałość i żywotność spośród wszystkich instalacji z tworzyw sztucznych, dużą elastyczność rur (szybszy i łatwiejszy montaż), prostą technikę montażu.

 

NUEVA TERRAIN S.L. jako producent systemu TERRAIN SDP rur i kształtek z polibutylenu – gwarantuje jakość swoich produktów przez okres 10 lat.

2007-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.