porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
GT

dział 308
temat nr 202

Podłoga podniesiona wg "kanadyjczyka"


Jak prawidłowo zaprojektować i wykonać fundamenty pod strop drewniany (crawl space) w sytuacji występowania wysokich wód gruntowych oraz czy i jak izolować grunt pod stropem? Zamierzam również dołączyć "piwniczkę ok. 4-5 m2 pod spiżarnią w której będzie również rewizja do wejścia pod budynek.
Posiłkuję się tym co przedstawia firma, która buduje "kanadyjczyki".

Zestawiając to co zawiera książka "Sekrety..." odnośnie fundamentów oraz fotorelację ze strony tej firmy, mam wątpliwości co do poprawności wykonania tych prac (brak podkładu betonowego oraz hydroizolacji ławy fundamentowej, wieńca ściany fundamentowej). Może to ja jestem w błędzie, bo dom w technologi szkieletowej jest dużo lżejszy niż murowany i może nie potrzebuje takiego fundamentu?

komentarze: 4
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: podłogi posadowienia domy szkieletowe drewniane domy szkieletowe stalowe domy jednorodzinne błędy projektowe porady inwestorom podłogi podniesione

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.