porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
M.B.

dział 308
temat nr 297

Błędy wykonawcy podczas wykonywania hydroizolacji


Zatrudniam ponoć jednego z lepszych wykonawców w województwie, ale już nie mam z nim sił walczyć i spać nie mogę jak pomyślę o ich partactwie. Proszę o skomentowanie zamieszczonych zdjęć.

1. Jak zabezpieczyć hydroizolację wewnątrz fundamentów przed uszkodzeniem w trakcie ubijania żwiru?

2. Czy wystarczy 12 cm styropianu XPS na ścianie fundamentowej i cokole, a jeśli należy tą grubość zwiększyć to o ile i czy przyklejać wtedy płyty całopowierzchniowo w dwóch warstwach i czym?

3. Czy belkę podwalinową (pod taras) która jest kontynuacją wieńca, wystarczy zaizolować szlamem mineralnym i jak zabezpieczyć podbudowę pod płytę tarasu na czas ubijania (zdjęcie 11)?

4. Ponieważ fundamenty wyszły płytko, wiem, że trzeba będzie dosypać ziemi nawet więcej, niż jest w projekcie. Wykop był zrobiony na ok. 113 cm od poziomu terenu, w tym zdjęto 30 cm humusu. Pozostałe ok. 83 cm miało wypełnić 10 cm chudego betonu i 40 cm ławy , ale wyszło, jak twierdzi wykonawca, 15-20 cm chudego betonu i 50 cm ławy.

5. W związku z rozpoczętymi robotami pod izolacje ścian fundamentowych chciałam prosić o polecenie produktów do regeneracji papy na ławach i do wypełniania ubytków których wspomniał Pan w książce.


Zdjęcie 8 – pokazuje stan obecny, przy garażu na występie muru gdzie zrobiono zbyt wąską i krzywą ławę i ściana fundamentowa stoi na krawędzi ławy (zdjęcie 9 z wcześniejszego etapu budowy). Jak należy w takiej sytuacji zaizolować to miejsce?
Miejscami beton został niedowibrowany i widać kruszywo, a ława została uszkodzona w trakcie kolejnych prac. Co Pan doradzi jak robić dalej?

Czy w świetle widocznego stanu uważa Pan, żeby pozostawić fasetę na papie, czy ją skuć? Jeśli jednak pozostawić, to jak naprawiać i czym?Na zdjęciach niektóre bloczki betonowe są czerwone - to farba do cementu, bo odkupiłam bloczki z wystawy targowej.

nr 1 1 Szerokość papy była większa niż szer. ławy. Na krawędziach są miejsca rozdarć, a na połączeniach papa nie była dobrze zgrzana. Stan fasety wykonanej z cementu.
autor: M.B.
nr 2 2 Papa na ławach jeszcze nie została oczyszczona z piachu ale widać, że jest bardzo zamazana masą, z której wykonano fasetę.
autor: M.B.
nr 3 3 Papa na ławach jeszcze nie została oczyszczona z piachu ale widać, że jest bardzo zamazana masą, z której wykonano fasetę.
autor: M.B.
nr 4 4 Miejscami faseta wygląda jakby się rozpłynęła.
autor: M.B.
nr 5 5 Częściowo faseta była wykonywana podczas opadów, stąd widoczna chropowatość.
autor: M.B.
nr 6 6 Krawędzie fasety kruszą się na pył po uderzeniu plastikowym elementem w miejscu gdzie nie było widać odspojenia. Są również miejsca gdzie widać odspojenia od bloczków.
autor: M.B.
nr 7 7 Krawędzie fasety kruszą się na pył po uderzeniu plastikowym elementem w miejscu gdzie nie było widać odspojenia. Są również miejsca gdzie widać odspojenia od bloczków.
autor: M.B.
nr 8 8 Przy garażu na występie muru zrobiono zbyt wąską ławę i ściana fundamentowa stoi tu na krawędzi ławy.
autor: M.B.
nr 9 9 Miejsce z fot. 8 pokazuje wcześniejszy etap budowy.
autor: M.B.
nr 10 10 Miejscami beton został niedowibrowany i widać kruszywo, a ława została uszkodzona w trakcie kolejnych prac.
autor: M.B.
nr 11 11 Ogólny widok fundamentów z widoczną belką podwalinową, która jest kontynuacją wieńca.
autor: M.B.
komentarze: 4
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: fundamenty hydroizolacje błędy wykonawcze porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.