porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
sculptor

dział 308
temat nr 456

Zamiana wentylacji mechanicznej na hybrydową


Rezygnacja z rekuperacji. Projekt: indywidualny. Dom jednorodzinny parterowy z nieużytkowym poddaszem. Strop: typu Teriva.
Opis: Aktualny stan mojej budowy to SSZ z instalacją elektryczną, ale przed tynkami. Do tej pory byłem przekonany do rekuperacji. Z tego względu mam tylko jeden komin wentylacyjny, który jest między pomieszczeniem technicznym a pralnią. W pozostałych pomieszczeniach są zrobione przepusty przez strop na anemostaty. Sam rekuperator miał mieścić się na nieużytkowym poddaszu oczywiście wraz z całym "orurowaniem". Po przeczytaniu Pana książki i tematów na niniejszym forum zaczynam mieć wątpliwości co do słuszności wyboru rekuperacji. Wcześniej nie byłem świadom wskazanych przez Pana wad.
Moje pytanie dotyczy możliwości rezygnacji z rekuperatora i zastąpienie go zwykłym systemem wywiewnym.

Pytania:
1. Czy na tym etapie jest jeszcze możliwość rezygnacji z rekuperacji i zastąpienie jej wentylacją grawitacyjną lub hybrydową?
2. Czy można położone rury pod rekuperację podłączyć do centralnego wentylatora, który będzie miał za zadanie tylko wyrzucać zużyte powietrze?
3. Czy zamiast jednostki centralnej korzystniej będzie umieścić osobne wentylatory do każdego pomieszczenia?
4. Czy przy możliwości instalacji wentylacji mechanicznej niezbędne są nawiewniki okienne czy dopuszcza się wykorzystywanie zwykłej mikro-wentylacji w oknach?

komentarze: 6
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego wentylacja grawitacyjna wentylacja hybrydowa wentylacja mechaniczna porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.