porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Maciej

dział 308
temat nr 784

Czy bloczki silikatowe, to dobry materiał na ściany?


Witam, mam problem z wyborem materiału do murowania a nie znalazłem żadnej odpowiedzi w pytaniach z BDB. Sytuacja wygląda następująco: budowa stan zero bez chudziaka. Planowane murowanie wiosną/latem przyszłego roku. W projekcie są bloczki silikatowe i po zgłębieniu tematu materiał ten wydaje się dla mnie najbardziej atrakcyjny. Głównie ze względu na akumulacje ciepła/zimna, bardzo dobrą akustykę itd.
Niestety materiał ten to podobno tylko 3% udziału w rynku domów jednorodzinnych, a jak coś nie znane to oczywiście wszyscy mi to odradzają (znajomi po fachu z branży budowlanej). Spotkałem się również z wieloma sprzecznymi teoriami, np. skład silikatu: piasek, wapno woda czyli teoretycznie same naturalne składniki. A opinie słyszę typu: "jakiś wynalazek chemiczny, tragiczny dla zdrowia".

Kolejny problem, dużo poważniejszy to znalezienie ekipy. Mało kto wie o jakim materiale mowa podczas wstępnych rozmów, a nie za bardzo chcę aby ktoś uczył się nowego materiału na mojej budowie za moje pieniądze. A dodatkowo rozmowy kończą się całkiem gdy dany majster usłyszy masę pojedynczego bloczka.
Proszę o radę, czy warto się nadal upierać przy swoim, czy poddać się ogólnemu trendowi i wymurować dom z ceramiki bądź betonu komórkowego? Czy wymienione zalety silikatów i korzyści z nich płynące są realne czy jak zwykle wszystko to jedna marketingowa bzdura?

komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego mury porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.