porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
darkness819

dział 308
temat nr 499

Książka i inwestor kontra partacze (wykonawca i KB) na budowie


Szanowny Panie Jerzy,
dziękuję Panu za wspaniałą książkę, źródło nieocenionej wiedzy, napisanej w dostępny, zrozumiały sposób dla tych, którzy z budowaniem dopiero rozpoczynają przygodę, tak jak ja. Po lekturze stwierdzam, że budowanie jest fascynujące i wcale nie trudne, trzeba się jedynie ściśle trzymać wytycznych...I szybko się przekonałam, że to nie wszystko. Trzeba mieć gębę, żeby do swoich racji przekonać ,,doświadczonych" fachowców, bo gdy stoję mała, drobna, w sukience z książką pod pachą nad ogromnym wykopem to patrzą na mnie jak na dziwoląga. Dodatkowo więc aby mi lepiej szła komunikacja z panami, nauczyłam się w ciągu tygodnia nosić spodnie, krzyczeć a nawet przeklinać. Zanim doszło do nich, że muszą mnie słuchać ekipa budowlana łącznie z KB pokpiła już pierwszy etap budowy czyli nie położyli papy na chudym betonie fundamentu. Nie zdążyłam dojechać i tego sprawdzić. Wygląda to w tej chwili tak, że mam beton chudy, na drugi dzień wylano właściwy, na ławie jest dysperbit i papa następnie bloczki, ale mam też pręty wystające z betonu więc papa powinna pójść między betony, tak jest zresztą w projekcie. Nie docierają do mnie argumenty ekipy i pisemne gwarancje, że nic się nie będzie działo.
Pytanie 1- Czy mam to rozwalić do zera i zacząć budowę jeszcze raz, żebym nie miała w domu wilgoci i czym ewentualnie jeszcze grozi takie pozostawienie fundamentu?
Pytanie 2- Czy można ten fundament uratować, jest sens trzymać się dalej planu i postępować z instrukcją do rys. 1.9.-8, czyli gruntować i stosować masę polimerowo-bitumiczną na całej ławie?
Pytanie 3 - Dom w części garażu ma być wyciągnięty o 1m do przodu, w projekcie widzę że ława w tym miejscu również jest wydłużona o metr. Na budowie jest jest krótsza o 60 cm. Czy to należy poprawić? Wspomnę iż w projekcie szerokość ławy to 50cm ja mam 60cm bo ,,tak lepiej ".

Dom parterowy na działce z nachyleniem, w rejonie lokalizacji budynku zalegają grunty nośne, poniżej gliny zwałowe przechodzące w gliny piasków żwirowe a poniżej 3m gliny zwarte.Wody gruntowe znajdują się na głębokości poniżej 2,6m.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
nr 1 Rzut domu
nr 2 Fundament
nr 3 Fundament
nr 4 Ława wg.projektu (budujemy wersję lustrzaną)
komentarze: 3
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego błędy projektowe błędy wykonawcze fundamenty hydroizolacje porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.