porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
barti

dział 308
temat nr 385

Roszczenia do Kierownika Budowy i do dostawcy wiązarów


1). Zgodnie z decyzja kierownika ławy w grunt bez betonu podkładowego (pomimo że był w projekcie) a sciany fundamentowe wysmarowane od zewnatrz i wewnatrz 2x dysperbitem.
Z ciekawości zajrzałem pod plastpape (izolacją poziomą pod bloczkami) i ujrzałem taki widok jak na zdjęciu. Czy to podciąganie kapilarne czy zamknięta wilgoć? Czy mogę dochodzić swoich roszczeń od kogoś za to?
2). Zamawiałem wiązary dachowe suszone komorowo do wilgotności 15%. Po zimie belki dolnego pasa mają wzdłużne pęknięcia. Czy również mogę domagać się rekompensaty za coś takiego?

nr 1 autor: barti
nr 2 autor: barti
komentarze: 23
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: uszkodzenia budowa domu jednorodzinnego błędy wykonawcze hydroizolacje dachy porady inwestorom drewno konstrukcyjne wiązary dachowe wady materiałowe

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.