porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
jesteś:
architektem, projektantem,
kierownikiem, wykonawcą,
inwestorem
?
jeśli tak, to serwis dla Ciebie
!

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów i budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB = kierownik budowy, DB = dziennik budowy, INI = inspektor nadzoru inwestorskiego, c-w = analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB = masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa, c.w.u. = ciepła woda użytkowa, PB = prawo budowlane, PCC = masa PolimerConcretCement, KT = karta techniczna produktu, DWU = deklaracja własności użytkowych.


pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
list_alt spis treści
? zadaj pytanie

znalezionych tematów: 215


 
 
23
   ...  
10
 
9
 
8
 
7
 
6
   ...  
1
 
 
MarekBtemat nr 308-1748
visibility czytano 1799 razy

Zwiększenie wysokości nadciągu żelbetowego


Mam prośbę o poradę w jaki sposób prawidłowo wykonać "dolanie" betonu, aby wykonać Nadciąg N1 zgodnie z projektem? Został on zaprojektowany tak, że ma wysokość 28 cm, podczas gdy grubość stropu to 24 cm. Zbrojenie i ułożenie w stropie zostało wykonane zgodnie z wymiarami i rzutem w projekcie. Czy należało to w jakiś sposób zaszalować podczas zalewania stropu?

Odpowiedź płatna 246,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego naprawa żelbetu porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom

swiatlowtemat nr 308-1752
visibility czytano 410 razy

Betonowy zbiornik na wodę deszczową pod podjazdem


Panie Jerzy - kilka pytań w sprawie instalacji szczelnego betonowego zbiornika na deszczówkę - temat bardzo na czasie w naszym kraju. Zbiornik 10 m3, prostokątny, planowane posadowienie pod podjazdem do na działce. Zbiorniki plastikowe odrzucam ze względu na stosunek pojemności do ceny oraz ich nośność.

1) Zapewnienie szczelności - zamawiane z betoniarni zbiorniki są z reguły pomalowane "czarnym czymś" - z pewnością daleko temu do poprawnej hydroizolacji. Czy instalując taki zbiornik trzeba kierować się analogicznymi technikami jak przy fundamentach - czyli beton podkładowy, hydroizolacja pozioma i pionowa od zewnątrz? Czy może w tym przypadku jest to przerost formy jako że od wewnątrz zbiornik tak czy inaczej ma cały czas kontakt z wodą?

2) Zbiornik pod podjazdem - czy betonowy zbiornik ma zapewnioną wystarczającą nośność, aby spokojnie posadowić go pod podjazdem? Czy należy zwrócić uwagę na jakieś konkretne parametry zbiornika w takim przypadku lub wykonać dodatkowe prace dla zapewnienia nośności podjazdu?

3) Czy jest jakaś optymalna (lub wręcz wymagana) głębokość posadowienia takiego zbiornika (zakładając brak wód gruntowych) pod poziomem terenu?

Odpowiedź płatna 615,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: zbiorniki wody technologicznej zbiorniki wody pitnej zbiorniki gnojowicy szamba szczelne porady architektom porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom

Agnieszka i Marcintemat nr 308-1754
visibility czytano 813 razy

Błędy w montażu stolarki okiennej


Panie Jerzy,
Proszę o pomoc i ocenę poprawności montażu okien oraz procedurę naprawy popełnionych błędów:
1. Okna montowane na ciepłym parapecie, wystające 1cm poza obrys muru. Otwory okienne przygotowane według procedury: wypełniono zamki w Porotherm masą PCC z dodatkiem piasku kwarcowego; poziomy glif wyrównany, zaciągnięty siatką i klejem; z zewnątrz otwór zaciągnięty klejem po obwodzie. Kiedy przyjechałem na budowę było montowane ostatnie okno. Okna podparte pod ciepłym parapetem, w 2 punktach (rogach) plastikowymi podkładkami niezależnie od szerokości okien (od 80 do 220cm). Podkładki mają wysokość około 8mm co wynika nie z nierówności glifu a chęci podniesienia szczytu okna do tego uzgodnionego na pomiarze. Szpara między glifem a parapetem wypełniona pianką Tytan Energy 2020, na pierwszych 6, 7 cm (sam parapet), pod ramą okienną pustka i od strony zewnętrznej minimalna ilość pianki i kleju na licowaniu ściany i parapetu. Okna montowane mechanicznie do podłoża za pomocą kołków montażowych (2 na okno) przewierconych przez ramę okienną, ciepły parapet i drewniane kliny (kliny zostały wbite młotkiem w wybity otwór w poziomym glifie). Nie stosowano szyn V. Kolejne kołki na ścianach bocznych (po 2) i w nadprożu (2). Z zewnątrz widać już jak niespełna po kilku dniach część parapetu zewnętrznego opadła w miejscu łączeń. Dodatkowo wewnątrz budynku widać jak piana podniosła parapet powyżej podkładek, co spowodowało przekos parapetu. Już zdążyłem doczytać że parapet powinien być podparty na całej długości. Jak można to naprawić bo mi do głowy przychodzi:
- demontaż, oczyszczenie i ponowny poprawny montaż już z ciepłym parapetem bezpośrednio na glifie (opuszczenie okna nie przeszkadza mi), lub
- demontaż parapetu bez stolarki okiennej i zamiana na podwalinę systemową ciepłą, którą będzie można klinować (purenit, modulotherm), według procedury wskazanej w jednej z wcześniejszych porad.
2. Na kołki montażowe przewiercone przez ramę okienną nie został nałożony żaden uszczelniacz, czy jest to poważnym błędem?
3. Podczas montażu ostatniego okna, pomiędzy ciepłym parapetem a oknem stosowano symboliczną ilość akrylu uszczelniający Soudal VapourSeal, ciepłe parapety pozbawione taśmy rozprężnej.
4. Okno HS szerokości 240cm na ciepłej podwalinie systemowej (Modulotherm). Okno wypoziomowane za pomocą plastikowych podkładek w rozstawie co ok 60cm. Przestrzeń między płyta fundamentową a podwalina wypełniona pianką Tytan 2020. Okno wysunięte 1cm poza mur. Okno ustabilizowane po obwodzie w kilkunastu punktach. Moje obawy budzi brak dylatacji w pionie na odcinku ok 150cm po lewej stronie i na odcinku ok 50cm po prawej stronie okna patrząc z wnętrza budynku. Patrząc z zewnątrz budynku sytuacja jest lepsza, zarówno z prawej jak i z lewej strony dylatacja to ok 8-10mm. Glify nie były pionowane, zostały jedynie wypełnione zamki zgodnie z wytycznymi z pomiaru (wypełnienie zrobiono po pomiarze). Okno wystawione na kierunek południowo-zachodni, w okleinie drewnopodobnej, świetnie oświetlone.
5. W drugim HSie (3.5m) podczas montażu zauważyłem, że ciężko chodzi. Dzisiaj sprawdziłem dokładnie poziom i wygląda, że okno nie jest wypoziomowane w 100%, narożnik dolny pod fixem jest minimalnie wyżej.
6. Montaż taśm wykonano w następujący sposób:
- wewnątrz taśma „inteligentna” o współczynniku Sd z zakresu 0.39 do 5.5.
- na zewnątrz taśma o współczynniku o współczynniku Sd < 0.7.
- pod HSami i oknem tarasowym zamontowano taśmy EPDM przymontowane do masy KMB za pomocą kleju Illbruck SP025.
Teoretycznie mogą występować przypadki gdy taśma zewnętrzna będzie miała Sd większe od Sd taśmy wewnętrznej. Czy jest to błąd?
Po dokładnym obejrzeniu okien z punktu pierwszego wysłałem wykonawcy zdjęcia z prośba o poprawienie montażu zgodnie ze sztuką, od tygodnia niestety nie uzyskałem informacji zwrotnej. Ktoś ma się ze mną kontaktować w przyszłym tygodniu. Ze względu na znalezione przeze mnie błędy wstrzymałem płatność za brakującą połowę zlecenia. Proszę o pomoc i wskazanie ew. procedury naprawy jaką można wykorzystać w opisywanych przypadkach.
Z góry dziękuje za pomoc.

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze stolarka PCV porady inwestorom

mrpitertemat nr 308-1756
visibility czytano 279 razy

Pokrywanie nierównego fundamentu hydroizolacją typu KMB


Jestem w takcie rozmów z potencjalnymi ekipami, które w przyszłym roku mogłyby rozpocząć budowę mojego domu. Mam pytanie odnośnie wykonania hydroizolacji murowanej ściany fundamentowej przy użyciu masy KMB.
Jeden z wykonawców twierdzi, że bloczki fundamentowe generalnie nie są równe i o ile od zewnętrznej strony można bez problemu tak murować żeby było równo i wtedy masę nałoży się bez problemu o tyle od strony wewnętrznej mur będzie nierówny że względu na różne wymiary bloczków gdyż różnice sięgają kilku mm. W związku z tym mówi, że zanim zrobi się izolacje z KMB trzeba by było zrobić tynk od strony wewnętrznej żeby powierzchnia była równa. Mógłby się Pan do tego odnieść? Jeśli wykonawca ma rację to po jakim czasie od zrobienia tynku można by było nanosić masę KMB? Dopiero gdy tynk osiągnie jakąś konkretną wilgotność?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: hydroizolacje fundamenty porady inwestorom porady wykonawcom

Maratontemat nr 308-1775
visibility czytano 69 razy

Hydroizolacja i termoizolacja podłogi leżącej na dwóch poziomach


W budowie podłogi (rysunek) i przygotowaniu jej pod ogrzewanie podłogowe napotkałem na kilka problemów.
1. Część pokoju dziennego jest podpiwniczona, a część podpiwniczenia nie ma.
2. Różnica poziomów wynosi ok. 9 cm i zostanie zniwelowana różnymi grubościami styropianu EPS 150.
3. Dodatkowo ściana oddzielająca te poziomy ma już izolację pionową z dysperbitu, a część pozioma tej ściany izolacji nie ma i jest dodatkowo nierówna, wymagająca naprawy.
4. Jakie prace wykonać aby poprawnie wykonać hydroizolację?
5. Jak wzmocnić warstwę jastrychu w strefie różnicy poziomów, aby nie pękała posadzka?


Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego błędy wykonawcze podłogi ogrzewane hydroizolacje porady inwestorom porady wykonawcom

Iskierkatemat nr 308-1779
visibility czytano 346 razy

Jak przywrócić poprawność hydroizolacji poziomej HDPE


Wykonujemy hydroizolację podłogi na gruncie. Zrobiliśmy podcięcie ściany i widoczna jest pozioma izolacja HDPE. Niestety wykonawca folię nie położył dokładnie i w niektórych miejscach nie ma ciągłego połączenia, w jednym miejscu nawet brakuje 2 cm. Pionowa izolacja fundamentu nie jest wykonana prawidłowo.
1. Czy komin murowany z czerwonej cegły, także bez problemu możemy podciąć by dostać się do folii?
2. Jak zapewnić ciągłość izolacji na fundamencie?
3. Jak uszczelnić folie HDPE w miejscach gdzie powstały dziury, a mają być obsadzone okna?

Odpowiedź płatna 246,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego błędy wykonawcze hydroizolacje mury porady inwestorom

Bartek_Htemat nr 308-1791
visibility czytano 299 razy

Zalane posadowienie piwnicy na płycie


Panie Jerzy
Bardzo proszę o opinię w poniższych kwestiach. Jestem w trakcie budowy domu. Obecny etap to budowa piwnicy, która jest posadowiona na płycie fundamentowej. Pod płytą znajduje się beton podkładowy (napowietrzany klasy B25), a na nim papa VEDATECT PYE G200 S4 zabezpieczona dodatkowo folią budowlaną.
W najbliższym czasie planowane jest położenie hydroizolacji bitumicznej (Fundamentflex 2k), jednak po ostatnich obfitych opadach deszczu wykop został zalany, w kilku miejscach obsunął się również grunt (grunt to głownie piaski średnie z domieszką gliny oraz piasek pylasty). Proszę o opinię planu działania:
1. usunięcie zalegającej wody;
2. usunięcie obsuniętego gruntu z betonu podkładowego i papy;
3. oczyszczenie papy (szczotka + strumień wody);
4. pozostawić do wyschnięcia (jak długo?)
5. gruntowanie;
6. wykonanie fasety (Fundamentflex 2k + piasek kwarcowy 1:1);
7. po wyschnięciu fasety (ok. 24h) nałożenie pierwszej warstwy hydroizolacji polimerowo-bitumicznej;
8. nałożenie drugiej warstwy po ok. 24h).
9. pozostawić do wyschnięcia na 2-3 dni.
10. wykonanie termoizolacji, zabezpieczenie folią kubełkową, zasypanie ścian fundamentowych pospółką.

Wykonawca podczas murowania ścian fundamentowych pozostawił ok. 2 cm odsadzkę - czy w tym miejscu wykonać fasetę czy sfazować płytę szlifierką kątową?

Po zdjęciu szalunków rdzeni i wieńca pośredniego okazało się, że część mleczka betonowego wypłynęła spod szalunków tworząc nierówną powierzchnię - należy to skuć, wyrównać masą PCC czy wypełnić masą bitumiczną zmieszaną z piaskiem kwarcowym?

Czy na papę (VEDATECT PYE G200 S4) z posypką jak na zdjęciu, wymagane jest zastosowanie preparatu Unibit w celu jej zespolenia z masą polimerowo-bitumiczną?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedź płatna 369,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze budowa domu jednorodzinnego domy jednorodzinne fundamenty hydroizolacje porady inwestorom posadowienia na płycie

rydzyktemat nr 308-1800
visibility czytano 516 razy

Samodzielne wykonanie lastrico


Jak samodzielnie wykonać lastryko? Ceny rynkowe odstraszają a kiedyś był to bardzo popularny i niedrogi sposób na podłogę. Składniki są proste czyli beton i grys ale jak wiadomo kluczowe są szczegóły.
Osoby, które polerują beton odradzają dodawanie do jastrychu grys, ponieważ podczas szlifowania część kamyczków może zostać wyrwanych i zostaną dziury.
Czy wie Pan jak wykonać tego typu podłogę?

Odpowiedź płatna 369,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: lastrico porady wykonawcom porady inwestorom posadzki antypoślizgowe

Mavericktemat nr 308-1825
visibility czytano 797 razy

Harmonogram budowy fundamentu domu jednorodzinnego


Panie Jerzy, przed rozpoczęciem budowy domu chciałbym ułożyć dokładny harmonogram. Korzystając z dotychczasowych wpisów w serwisie stworzyłem taki harmonogram. Czy mógłby Pan "rzucić okiem" czy to jest w miarę w porządku?

1. Dzień 1. Zrobienie wykopu i szalunków (czy w moim przypadku szalunki są konieczne? Ława będzie z betonu napowietrzonego).
2. Dzień 2. Wylanie betonu podkładowego C12/15 lub C16/20. Wylać w szalunkach bezpośrednio na nienaruszony grunt rodzimy. Zacieramy na ostro. Po 3 h nakryć szczelnie folią PE 0,2 mm od góry. Czekamy 7 dni.
3. Dzień 9. Zdejmujemy folię i czekamy 3 dni
4. Dzień 10-11. Układamy szalunki, zbrojenie ław
5. Dzień 12. Wylewamy ławy z betonu napowietrzonego. Zacieramy na ostro pacą styropianową? Nakrywamy po 2-3h szczelnie folią PE 0,2 mm od góry. Czekamy 7 dni.
6. Dzień 19. Zdejmujemy folię ochronną i czekamy 3 dni.
7. Dzień 22. Nakładamy na górną część ławy hydroizolacje polimerowo-cementową sztywną 2kg/m2. Nakrywamy folią i czekamy 1 dzień.
8. Dzień 23. Odkrywamy folię i po 2-3 h gruntujemy preparatem z grupy grunty do hydroizolacji bitumicznych przy zużyciu 0,15l/m2.
9. Dzień 27-28. Murowanie ścian fundamentowych - warstwami równomiernie rozłożonymi po całym obwodzenia ław , zaprawa bez wapna z domieszką napowietrzającą. (Nie można murować wcześniej niż po 14 dniach od wylania ław).
10. Dzień 29-30. Układamy szalunki i zbrojenie wieńca.
11. Dzień 31. Wylanie wieńca. Po 2-3h nakrywamy go szczelnie folią. Jak długo wieniec powinien być w szalunkach?
12. Dzień 32-39. Sprawdzamy czy wszystkie spoiny są wypełnione zaprawą. Jeżeli napotkamy na ubytki lub wżery w bloczkach, miejsca te wypełniamy szybkowiążącą masą z grupy masy mineralne naprawcze lub z grupy naprawy betonu - masy naprawcze PCC
13. Dzień 40. Demontaż szalunków ław (i wieńca?), ścinamy górne krawędzie ławy pod kątem 45st., gruntujemy ścianę fundamentową i górną część ławy fundamentowej gruntem do hydrolizacji bitumicznych 0,25l/m2. Odkrywamy folię z wieńca. Czekamy 1 dzień.
14. Dzień 41-42. Nakładamy 1 warstwę hydroizolacji pacą stalową 1,5kg/m2. Po 12h, max 24h nakładamy drugą warstwę hydroizolacji. (Termoizolować możemy po 3 dniach)
15. Dzień 43. Murujemy 1 warstwę ściany z bloczka komórkowego 600 kg/m3.
16. Dzień 46-47. Termoizolacja fundamentów, styropian XPS przyklejany na małe 4 placki masą KMB (Fundamentflex 1k). Następnie nakrywamy membrana kubełkowa kubełkami w stronę gruntu.
17. Dzień 48. Zasypanie fundamentów warstwami 20-25 cm pospółką z zagęszczeniem do wskaźnika Is>0.97 równocześnie z zagęszczeniem po stronie zewnętrznej (piasek + pozostałości z wykopów Is> 0.95).
18. Dzień 49. Ułożenie rur od wody i kanalizacji. Najpierw robimy wykopy pod rury w zagęszczonej pospółce. Pierwszą warstwę nad rurami 20-30 cm delikatnie ubijamy, kolejne lekko zagęszczamy. Jak głęboko powinny być układane rury od wody i kanalizacji?
19. Dzień 50. Na pospółce układamy membranę kubełkową, kubełkami w górę. Na poziomie betonu podkładowego przyklejamy wkładkę dylatacyjną (1 cm EPS-80) na piankę PU. Zalewamy betonem podkładowym C16-C20 i zacieramy na ostro.
20. Dzień 51. Nakrywamy beton podkładowy folią i pozostawiamy na 7 dni. Przez 4 tygodnie nie obciążać - nie układać bloczków silikatowych na betonie podkładowym.

Pytania:
1. Kiedy można zacząć murować ściany zewnętrzne, kiedy wewnętrzne nośne, a kiedy działowe?
2. Kiedy nakładać hydroizolację na cokół i kiedy go termoizolować? Dopiero podczas termoizolacji budynku?
Odpowiedź płatna 369,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego domy jednorodzinne domy murowane fundamenty hydroizolacje ocieplenia porady inwestorom porady wykonawcom

Cezary Wielowskitemat nr 308-1842
visibility czytano 432 razy

Zalany nowy budynek wielorodzinny


Zalany nowy budynek wielorodzinny. 7m3 dostało się w przegrody, woda z 2 piętra wylała się z mieszkania klatką aż do parteru, a część nawet przez balkon wodospadem na ulicę. Istny armagedon. Po 5 dniach od zdarzenia w jednym z miejsc stropu (TERIVA) po nawierceniu plamy wylewa się 95 l wody. Pytanie jest takie czy jeśli po 2 tygodniach od zdarzenia wizualnie stropy i ściany nie noszą mokrych plam to czy można być spokojnym, czy należy zbadać wilgotność. Najbardziej martwię się o stan warstwy styropianu w stropie pod wylewką i przyszłych ewentualnych niepożądanych następstw.
Co robić? Jakie istnieją potencjalne zagrożenia z punktu widzenia fizyki budowli.

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budownictwo mieszkaniowe zawilgocenia zacieki naprawy ekspertyzy


 
 
23
   ...  
10
 
9
 
8
 
7
 
6
   ...  
1
 
 
© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów i budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB = kierownik budowy, DB = dziennik budowy, INI = inspektor nadzoru inwestorskiego, c-w = analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB = masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa, c.w.u. = ciepła woda użytkowa, PB = prawo budowlane, PCC = masa PolimerConcretCement, KT = karta techniczna produktu, DWU = deklaracja własności użytkowych.
1864b0865e509fa829cdb3e1ea6c7385.webp
7343fddd4bf6f1c8885c4d553d6ee292.webp
c70634f680f2a81ce453d961feaaba39.webp
7e3a524abdf978f80cea6f69e25dad0a.webp

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach w Serwisie BDB

Kontakt

Biuro Doradztwa Budowlanego
home ul. Owocowa 20,
16-070 Porosły Kolonia k/Białegostoku
mail biuro@bdb.com.pl
phone tel. 602-330-355 (po godz. 11:00)
linkedin linked in
linkedin instagram
facebook funpage
facebook
grupa domy
bez błędów
facebook
grupa sekrety budowy
domów bez błędów
facebook
grupa architekt
magister czy inżynier
facebook
grupa 15 tysięcy
porad budowlanych
2007-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.