porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
jesteś:
architektem, projektantem,
kierownikiem, wykonawcą,
inwestorem
?
jeśli tak, to serwis dla Ciebie
!

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów i budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB = kierownik budowy, DB = dziennik budowy, INI = inspektor nadzoru inwestorskiego, c-w = analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB = masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa, c.w.u. = ciepła woda użytkowa, PB = prawo budowlane, PCC = masa PolimerConcretCement, KT = karta techniczna produktu, DWU = deklaracja własności użytkowych.


pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
list_alt spis treści
? zadaj pytanie

znalezionych tematów: 27


 
 
3
 
2
 
1
 
 
 
Mruktemat nr 308-2429
visibility czytano 326 razy

Sposób gruntowania na murze z betonu komórkowego


Witam Pana,
Mam dość nietypowe pytanie. Otóż czy gruntowanie ścian gruntem "wodnym" (pod tynki, gładzie itp) można dokonywać metodą natryskową? Przeważnie czyta się o pędzlu, wałku. Czy to ma jakieś znaczenie? Chodzi mi głównie o ściany z betonu komórkowego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź płatna 123,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego domy murowane tynki wewnętrzne porady inwestorom porady wykonawcom

micmac23temat nr 308-2502
visibility czytano 251 razy

Balustrada francuska po wykonaniu ocieplenia ścian


Mam wykonaną elewację styropian 20cm, ściany z betonu komórkowego, dom z poddaszem użytkowym. Dom posiada okna balkonowe na piętrze i chcę zamontować tam barierki francuskie. Niestety podczas wykonywania elewacji barierki jeszcze nie były gotowe. Jak zamontować je teraz? Planowałem wyciąć styropian na szerokość płaskownika, który jest przygotowany do montażu barierek, następnie przykręcić barierki. Czym uzupełnić powstały otwór?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego budownictwo mieszkaniowe elewacje balkony francuskie porady inwestorom porady architektom porady wykonawcom

Mavericktemat nr 308-2544
visibility czytano 267 razy

Problem z zalanym mieszkaniem przez awarię u sąsiada


Witam, Panie Jerzy
zalaniu uległo moje mieszkanie. W wyniku awarii rozdzielacza od wody w mieszkaniu obok woda dostawała się przez jakiś czas do mojego mieszkania pod posadzką (tak twierdzi konserwator osiedlowy). Mieszkanie jest na pierwszym piętrze, a zalanie jest z mieszkania obok na pierwszym piętrze. Awaria była w czwartek (10/11), a zauważyłem to w niedzielę (akurat w weekend nikogo nie było w mieszkaniu. Zorientowałem się po przyjeździe kiedy wybiło korki. Okazało się, że ściany nasiąkły już powyżej gniazdek elektrycznych. Do mieszkania wstawiłem osuszacz, żeby wyciągał tą wodę ze ścian, ale domyślam się, że konieczny będzie również demontaż podłogi. Czy mógłbym prosić o poradę jak prawidłowo powinno się w tym przypadku osuszyć tą wylewkę i pan, u którego osuszasz wynająłem mówi, że prawdopodobnie trzeba będzie robić odwierty aby można było osuszyć styropian, który jest pod wylewką. Czy te zawilgocone tynki trzeba będzie skuć i na nowo położyć? W jaki sposób wyremontować teraz mieszkanie aby w przyszłości nie pojawił się problem (np. grzyb). W załączeniu zdjęcia.

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: zawilgocenia awarie porady inwestorom

NNtemat nr 308-2588
visibility czytano 260 razy

Śmierdzące plamy na kominie w domu jednorodzinnym


Dzień dobry.
Przesyłam krótki opis zdarzenia i zdjęcia. Dom jednorodzinny podpiwniczony. Parter, strych, komin 1 metr ponad kalenicę. Średnica komina w kształcie prostokąta 25/15.
Ciąg bardzo dobry. Dlatego komin nie był czyszczony przez 25 lat.
W tym roku zmieniłem piec który reguluje temp. na kotle za pomocą otwierania lub zamykania dolnej klapy pod rusztami. Przedtem miałem piec w którym paliłem tylko okresowo. Przez miesiąc paliłem drewnem. Na piecu ustawiałem temp. 60 stopni. Teraz palę węglem na taką samą temperaturę.

Na strychu na kominie widać brudne zacieki. W kominie osadziło się bardzo dużo kondensatu (smoły) co widać na jednym zdjęciu po otwarciu drzwiczek kontrolnych.
Na ścianie w pokoju pod sufitem pokazała się śmierdząca plama.

Mam pytanie do Pana jak pozbyć się kondensatu, jak palić w piecu i jak pozbyć się zapachu i plam na ścianie?
Czy założyć wkład żaroodporny, czy może wyszlamować komin, a może także ocieplić komin na strychu?

Ciekaw jestem Pana opinii. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze domy jednorodzinne kanały spalinowe kominy porady wykonawcom porady inwestorom

Ernest Kłosowskitemat nr 308-2632
visibility czytano 238 razy

Białe wykwity na krawężnikach betonowych


Panie Jerzy
proszę o analizę dokumentacji fotograficznej i ocenę krawężników betonowych, które zgodne z deklaracją producenta spełniają wymagania zawarte w normie PN-EN 1340:2004 Krawężniki betonowe. Wymagania i metody badań.
Czym w Pana ocenie są widoczne „białe zacieki” widoczne na kostce?
Czy struktura krawężników nie powoduje wątpliwości, co do prawidłowości ich wykonania i możliwości ich destrukcji pod wpływem agresji mrozowej?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze betony zwykłe

Rafał Szajwajtemat nr 308-2683
visibility czytano 193 razy

Naprawa wadliwego balkonu


W moim rodzinnym domu pojawił się problem na elewacji, odchodzi tynk pod balkonem. Obawiam się, że to cieknący balkon. Niestety nie wiem jak był wykonany i nie mam jak się dowiedzieć, jedyna osoba, która wiedziała niestety już nie żyje.

Nad miejscem gdzie występuję problem fuga miedzy płytkami jest spękana. Jak mogę naprawić taką usterkę?


Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: balkony błędy wykonawcze zacieki uszkodzenia porady inwestorom porady wykonawcom

Przemektemat nr 308-2868
visibility czytano 130 razy

Renowacja podbitki w okapach oraz dachówek ceramicznych


Proszę o polecenie farby do renowacji podbitki dachowej. Na jednym ze zdjęć widać że deski spuchły od wody, która dodatkowo zrobiła zacieki na elewacji. Wydaje mi się, że to mogła być wina zapchanych rynien, ale dostałem również sugestię, że rynna na tym odcinku może być za krótka i być może konieczne byłoby dodatkowe odprowadzenie wody w postaci np. rzygacza. Co Pan o tym sądzi? Mam sporo drzew na działce, więc zapchane rynny to trochę utrapienie - może poleci Pan jakiś sprawdzony, fajny system, który ograniczył by zapychanie się rynien liśćmi np. jakieś siatki, gąbki itp.?

Nie chcę zakładać dodatkowego tematu, ale wspomniał Pan kiedyś, że w przypadku tego domu brakuje wentylacji dachu. Jak widać na zdjęciach wentylacja znajduje się w podbitce - czy to wystarczy, czy jednak konieczne byłoby dołożenie dachówek wentylacyjnych? Dach z dachówki betonowej z pełnym deskowaniem i dwukrotnie położoną papą. Śladów wilgoci na poddaszu absolutnie żadnych.

I ostatnie pytanie - firma oprócz czyszczenia dachu proponuje mi jego malowanie tj. dwukrotne nakładanie farby na gorąco pod ciśnieniem. Warstwa grubości 300 mikronów, można wybrać stopień połysku, dzięki czemu będzie się osadzać trochę mniej zanieczyszczeń. Trwałość takiej impregnacji to około 20 lat, gwarancja na 5. Co Pan sądzi o takich zabiegach?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe błędy wykonawcze dachy dachówki cementowe degradacja domy jednorodzinne okapy dachowe porady inwestorom


 
 
3
 
2
 
1
 
 
 
© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów i budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB = kierownik budowy, DB = dziennik budowy, INI = inspektor nadzoru inwestorskiego, c-w = analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB = masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa, c.w.u. = ciepła woda użytkowa, PB = prawo budowlane, PCC = masa PolimerConcretCement, KT = karta techniczna produktu, DWU = deklaracja własności użytkowych.
7343fddd4bf6f1c8885c4d553d6ee292.webp
7e3a524abdf978f80cea6f69e25dad0a.webp
1864b0865e509fa829cdb3e1ea6c7385.webp
c70634f680f2a81ce453d961feaaba39.webp

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach w Serwisie BDB

Kontakt

Biuro Doradztwa Budowlanego
home ul. Owocowa 20,
16-070 Porosły Kolonia k/Białegostoku
mail biuro@bdb.com.pl
phone tel. 602-330-355 (po godz. 11:00)
linkedin linked in
linkedin instagram
facebook funpage
facebook
grupa domy
bez błędów
facebook
grupa sekrety budowy
domów bez błędów
facebook
grupa architekt
magister czy inżynier
facebook
grupa 15 tysięcy
porad budowlanych
2007-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.