porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
jesteś:
architektem, projektantem,
kierownikiem, wykonawcą,
inwestorem
?
jeśli tak, to serwis dla Ciebie
!

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów i budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB = kierownik budowy, DB = dziennik budowy, INI = inspektor nadzoru inwestorskiego, c-w = analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB = masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa, c.w.u. = ciepła woda użytkowa, PB = prawo budowlane, PCC = masa PolimerConcretCement, KT = karta techniczna produktu, DWU = deklaracja własności użytkowych.


pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
list_alt spis treści
? zadaj pytanie

znalezionych tematów: 518


 
 
53
   ...  
19
 
18
 
17
 
16
 
15
   ...  
1
 
 
Poz-Maktemat nr 308-2057
visibility czytano 383 razy

Fuszerka dewelopera wobec nabywcy mieszkania z tarasem


Dzień dobry,
z wielkim niepokojem obserwuję remont mojego tarasu przeprowadzany przez dewelopera. Nawet jako laik a po zapoznaniu się z Pana książką - szczególnie - dostrzegam ewidentne wady tych prac. W związku z tym chciałbym uzyskać jakieś wsparcie merytoryczne od Pana przy odbiorze prac kiedy je zakończą, za co z góry dziękuję.

Opis problemu.
W ub. roku zakupiłem od dewelopera mieszkanie w Poznaniu w domu bliźniaku jako ekskluzywne, bo z garażem na 2 auta i tarasem nad nim. Właśnie chodzi o ten taras. Pierwsza moja negatywna obserwacja dotyczyła jakości spoinowania - wykańczający moje mieszkanie inni fachowcy stwierdzili, że nie widzą fugi, a między płytkami dano tylko sam klej. Spoiny te zaczęły pękać i wykruszać się pomiędzy płytkami. Cokoły zaczynały odpadać od ścian wokół tarasu tworząc nawet 1 cm szpary. Do garażu poniżej tarasu kapie woda i następuje ogólne zagrzybienie na suficie (TO STAŁO SIĘ GŁÓWNĄ PRZYCZYNĄ MOJEJ REKLAMACJI U DEWELOPERA). Woda ściekała po ścianach z tarasu w związku z brakiem odpływu wód z blachy, która przykrywa ścianki tarasu. Są zacieki kleju widoczne przy odpływie wody w kierunku rynny. Przy opukiwaniu niektóre płytki wydają pusty dźwięk. Zalega woda na tarasie w 3 miejscach po ustaniu opadów. Dodam, że taras wykonywano w porze zimowej (luty - marzec) korzystając z namiotu i nagrzewnicy.

Po reklamacji deweloper nawet nie próbował dyskutować tylko zapowiedział naprawę polegającą na zerwaniu płytek, oczyszczeniu powierzchni i położeniu nowych płytek korzystając z kleju Sikabond T-8.

Jak Pan to ocenia?
Serdecznie pozdrawiam

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe budownictwo mieszkaniowe błędy projektowe błędy wykonawcze tarasy naziemne porady inwestorom naprawy

rjazwiectemat nr 308-2060
visibility czytano 357 razy

Próba maskowania czerpni i wyrzutni powietrza wentylacyjnego


Chciałbym estetycznie zamaskować czerpnię i wyrzutnię powietrza do wentylacji mechanicznej. Na elewacji będę miał płytki ceglane. Pod nimi 20 cm styropianu.
Wymyśliłem, że mógłbym zamaskować te brzydkie otwory tak żeby wyglądały jak tradycyjne otwory wentylacyjne w ścianach szczytowych domów ceglanych wykonane z muru ażurowego. Proszę o rady jak poprawnie wykonać taką maskownicę.

Rysunek A pokazuje planowany wygląd tego rozwiązania. Prześwitów jest 12 na każdy z maskowanych otworów. Każdy prześwit ma wymiar 5x7 cm co sumarycznie daje 420 cm2 otworów wentylacyjnych. Kanał fi 200 który będzie tam wyprowadzony ma ok 314 cm2 przekroju więc ta maskownica nie będzie raczej powodowała tłumienia.

Rysunek B pokazuje konieczne poszerzenie kanału (nie da się estetycznie rozłożyć wystarczających otworów na powierzchni przekroju kanału). Poszerzenie ma kołnierz do przykręcenia płyty nośnej dla cegieł. Płytę nośną planuję zrobić z płyt cementowych (Siniat Bluclad lub Siniat Hydropanel). Planuję wykonać to tak, żeby powierzchnia płyty była zlicowana z powierzchnią warstwy zbrojonej na styropianie. Poszerzenie ma mieć na dole podwyższony brzeg, który będzie kierował ewentualne skropliny lub opad atmosferyczny do rynienki wychodzącej przez fugę pomiędzy cegłami ok 5 cm poza powierzchnię elewacji. Płytę nośną od strony wewnętrznej planuję zabezpieczyć dodatkowo np. preparatem Soprema Aslan Flashing (żywica poliuretanowo - bitumiczna).
Nie mogę się zdecydować z czego zrobić tą część poszerzenia o kształcie ściętej piramidy.
Waham się pomiędzy blachą ocynkowaną a płytą cementową zabezpieczoną Aslanem.
Z blachy ocynkowanej łatwiej będzie wykonać okapnik wystający poza elewację. Łatwiej też zrobić kołnierz do przymocowania płyty do której będą klejone płytki.
Które rozwiązanie by Pan polecał? Czy może jeszcze inny sposób

Na rysunku C przekrój przez ścianę (1 styropian, 2 mur, 3 otulina rury, 4rura). Wykonawca wentylacji powiedział, że standardowo dają przez mury rurę sztywną ocynkowaną w otulinie 5cm (styropian lub wełna, ale on poleca wełnę - czy ma rację?) Czy otulina rury powinna sięgać do samego poszerzenia, czy powinna się kończyć na równo z murem?

Sztywna rura generuje pewien problem wykonawczy. Bardzo ciężko będzie zgrać położenie maskownicy (okapnik w fudze) z położeniem płytek ceglanych. Rura spiro dałaby możliwość delikatnej korekty położenia maskownicy. Czy zamiana sztywnej rury na spiro to akceptowalny kompromis? Jeśli nie to prawdopodobnie trzeba będzie robić otwory wentylacyjne dopiero gry ekipa kładąca płytki dojedzie już od dołu do tego poziomu.

Gdzie powinna być siatka zabezpieczająca przed owadami? Na tylnej ścianie płyty do której będą przyklejane płytki ceglane, czy może można ją zrobić wewnątrz kanału już po stronie strychu w wyjmowanej ramce? Czy widzi Pan jakieś inne problemy na które nie zwróciłem uwagi?

Pozdrawiam

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe budowa domu jednorodzinnego elewacje ocieplenia czerpnie wyrzutnie porady inwestorom porady architektom

Magdalentemat nr 308-2061
visibility czytano 431 razy

Warstwa spadkowa z keramzytobetonu na tarasie


W analizach numer 2084/2020 mamy przewidzianą dla tarasu nad ogrodem zimowym warstwę dociskową ze spadkiem 3% z keramzytobetonu. Z czego wynika tak duży spadek? Na 4 metrach tarasu daje to 17 cm grubości warstwy dociskowej w najgrubszym miejscu. To bardzo dużo. Co się zdarzy jeśli spadek zrobimy mniejszy, np 1% lub 1,5%? Nadmienię, że 3/4 tarasu jest zadaszone. Czy wielkość spadku jest związana z tym czym będzie wykończony taras, czy wpływają na to inne czynniki? U nas planowany jest pomost z desek kompozytowych. Czy przy wykończeniu płytkami można byłoby zastosować mniejszy spadek?
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe budowa domu jednorodzinnego tarasy projektowanie porady inwestorom

jahoo76temat nr 308-2069
visibility czytano 276 razy

Remont domu zbudowanego z pustaków żużlowych


Dzień dobry,

Mamy z żoną dom budowany około 1960 roku. Dom został zbudowany z bitego żużla/szlaki. Ściany zewnętrzne mają grubość 50 cm. Chcielibyśmy dom przebudować i delikatnie rozbudować. Z uwagi na to, że dom nie był praktycznie wcześniej gruntownie remontowany obecnie wymaga wymiany wszystkich instalacji, wykonania posadzek (obecnie są na legarach), ocieplenia. W zasadzie zostają tylko ściany. Zastanawiamy się czy z uwagi na bardzo duży zakres prac nie byłoby lepiej zburzyć ścian z żużla i wykorzystać istniejące fundamenty, które są dość solidne. Chciałbym zapytać czy mieszkanie w domu zbudowanego z żużla/szlaki jest bezpieczne?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe analizy optymalizacyjne remonty projekty budowlane porady inwestorom

RK-PROJEKTtemat nr 308-2071
visibility czytano 249 razy

Termorenowacja stropodachów, a silne wiatry


W telewizji widziałem tragiczne skutki silnych wiatrów i trąb powietrznych przechodzących przez Polskę w ostatnich dniach, tygodniach. Zaciekawił mnie szczególnie jeden rodzaj awarii. Oczywiście bardzo współczuję właścicielom lecz rozważam z zawodowego, budowlanego punktu widzenia. Chodzi o zerwaną styropapę ze stropodachachów na różnych blokach czy szkołach. Na zdjęciach widoczne były styropiany klejone na kilka placków do konstrukcji dachowej. Kiedyś bardzo popularna technologia termomodernizacji stropodachów. Pomijając obliczenia grubości docieplenia, jak powinna wyglądać technologia wykonania takiej termomodernizacji stropodachu styropapą? Czy powinna być warstwa dociskowa? A może kołkować styropian? Przyklejać cało-powierzchniowo? Czy może w ogóle nie stosować takich technologi? Proszę o Pańskie zdanie na ten temat.

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe analizy optymalizacyjne termorenowacja renowacje remonty porady architektom porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom

Grzegorz Btemat nr 308-2072
visibility czytano 465 razy

Zamiana pustaka ceramicznego na bloczki silikatowe


Dzień dobry,
Zakupiłem projekt katalogowy i jestem tuż przed adaptacją. Jest to niewielki dom typu stodoła z poddaszem użytkowym i z przyklejonym do boku garażem dwustanowiskowym z dachem płaskim. W projekcie na konstrukcje ścian użyty jest Porotherm 25. Ja z kilku powodów preferuję wykonanie ścian z bloczków silikatowych. W rozmowie z KB usłyszałem, że zmiana materiału na ściany należy do nieistotnych odstępstw od projektu i nawet mogę wykonać ściany w technologii IZODOM, (której parametry pod każdym względem już znacznie się różnią od pustaków ceramicznych), a decyzja może być podjęta już po adaptacji po uzyskaniu pozwolenia na budowę.
Pewnie tak jest, choć mam obawy czy taka zmiana może być wprowadzona tak beztrosko i bez konsekwencji na inne aspekty i czy czasem nie lepiej o tym pomyśleć na etapie adaptacji?
Na wstępie mogę potwierdzić, że ta zmiana nie wpłynie na przekroczenie wymagań WT2021 odnoszących się do współczynnika przenikania ciepła przegród oraz parametru EP. Natomiast mam wątpliwości, co do kwestii konstrukcyjnych. Ciężar ściany z Porothermu to ok. 200 kg/m2, natomiast z silikatu może mieć nawet powyżej 300 kg/m2. Czy przy tak dużej różnicy ciężaru ścian nie trzeba wzmocnić fundamenty (np. zwiększyć powierzchnię ław)?
A być może, aby uniknąć wzrostu ciężaru ścian stosowane jest (dopuszczalne) przejście na bloczki silikatowe o szerokości 18 cm? Sam silikat ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Porotherm i wydaje się, że pomimo ograniczenia powierzchni ściany taka zamiana mogłaby być akceptowalna. Niestety taka zmiana również zmniejszy przekrój wszystkich betonowych wzmocnień (słupy, wieńce, itd.) . Wydaje mi się, że taka zmiana wymagałaby już przeliczenia przez konstruktora.
Zakładając, że przejście na bloczki silikatowe 18 cm byłoby możliwe, to przy budowaniu ścian do lica zewnętrznego zwiększa się już zauważalnie powierzchnia wszystkich pomieszczeń. Czy taka zmiana wymaga przez architekta przeliczenia wszystkich powierzchni pomieszczeń i naniesienia ich na projekt?
Czy przejście z Porothermu na bloczki silikatowe wiąże się jeszcze z innymi negatywnymi skutkami, o których nie wspomniałem (nie zauważyłem).
Z góry dziękuję za pomoc. Odpowiedź na powyższe wątpliwości na pewno pozwoli mi na etapie adaptacji podjąć właściwe decyzje.

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe analizy optymalizacyjne domy murowane porady inwestorom projekty budowlane ściany nośne

centaurtemat nr 308-2077
visibility czytano 521 razy

Podsumowanie wyników kompletu analiz po rocznym zamieszkaniu w domu


Witam p. JERZY.
Mój wpis to nie pytanie a podsumowanie kosztów po roku użytkowania domu, który budowałem przez 3 lata z Pana poradnikiem w ręku i wg Pana analiz. Dom 1-piętrowy, 2x100m2 stropodach i strych 100m2 nie ogrzewany. Dach dwuspadowy północ - południe, instalacja fotowoltaiczna 9,96 kW (obliczone w analizach 10 kW). Ogrzewanie gazem, podłogówka 70m2 pokrycie płytki (łazienki kuchnia hol, pralnia). Reszta deska podłogowa i grzejniki ścienne. Salon i 3 sypialnie ,inwertery, klimatyzatory z pompą ciepła. Na zewnątrz wanna 1300l wody o temp 36 st całoroczna jaccuzi. Oświetlenie ogrodu od zmierzchu do świtu. Woda ogrzewana prądem bojler 80 l, plus zasobnik 160l.
Koszty instalacja PV 31000. Klimatyzatory 19000.
Zapłacone rachunki za prąd 650 zł (zimą dogrzewanie prądem inwertery).
Gaz zapłacone rachunki 610 zł, temp w pomieszczeniach dziennych od 21 do 23 st, okazyjnie w salonie kominek wolnostojący 2 x w tyg. Sypialnie temp 21 st. W całym sezonie zimowym grzejniki ścienne uruchomiły się tylko 1 raz, podłogówka pracuje bez przerw. Woda 1300 zł.
Wnioski instalacja PV wyprodukowała 12200 kWh, moje zużycie 9170 jest całkowite, dopłacam za ok 1200kWh. Roczny koszt mediów 2560 zł.
😇🤑
Dziękuję pozdrawiam Panie Jerzy


Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe analizy optymalizacyjne budowa domu jednorodzinnego porady inwestorom energochłonność fizyka budowli optymalizacja

D&Btemat nr 308-2080
visibility czytano 447 razy

Samodzielne wykonanie stropodachu nad garażem


Dzień dobry,
Pozdrawiam wszystkich budujących w tych trudnych czasach drożyzny. Panie Jerzy dziękuję za książkę, chyba jedyne pieniądze wydane na budowę, gdzie jestem w 100% zadowolony.
Obecnie nie dają mi sapać następujące pytania:
1) Ponieważ spłukałem się na poprzednich etapach będę chciał stropodach nad garażem wykonać samodzielnie. W projekcie mam następującą kolejność warstw:
- 2 x papa asfaltowa
- kliny spadkowe 5-20cm
- izolacja styropian eps 200 20cm
- papa paroizolacja IZOLMAT V60 S4,0 Al
- impregnat asfaltowy IZOLGRUNT SBS
- płyta żelbetowa 16cm
- tynk cem. -wap. kl.3
Czy żeby ułatwić sobie pracę (będę to robił pierwszy raz) mogę zastosować papę paroizolacyjną samoprzylepną np. Izolmat PLAN aquastoper AL, wydaje mi się, że klejenie jest prostsze dla nowicjusza niż zgrzewanie.
W projekcie nie ma warstwy dociskowej, dach ma wymiary 8,5m x 5m, czy to może być błąd. Czy warto zamówić beton z wytwórni i dla ułatwienia pracy podać go pompą tworząc 5cm warstwę dociskową ?
Niepokoi mnie również konieczność zapewnienie bezdeszczowej pogody od ułożenia styropianu do przykrycia papa. Czy są jakieś sprytne metody jak to dobrze zaplanować?
2) Z innej dziedziny. Ponieważ w domu planuję rekuperację, mam wolny kanał wentylacyjny w pustaku systemowym komina do kominka. Czy mogę go wykorzystać jako wspomaganie wentylacji strychu, bo już nikomu nie ufam i nie mam 100% pewności, że dekarz dobrze wykonał wentylację w kalenicy.
pozdrawiam,

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe budowa domu jednorodzinnego domy murowane garaże stropodachy porady inwestorom hydroizolacje

swiatlowtemat nr 308-2081
visibility czytano 488 razy

Kilka pytań o (nie)szczelność przegród


1) Ściany zewnętrzne murowane z silikatów 24 cm klejem na cienką spoinę (spoiny poziome, pionowo pustaki na zakładkę) sporadycznie w niektórych miejscach posiadają prześwity - zdarzają się poziome (niedobór kleju) lub pionowe - na skutek utrąconego rogu, czy lekkiego skosu w ułożeniu pustaka (niewidoczne okiem ale daje się ręką wyczuć nawiewane powietrze). Czy to poważny problem, czy powinienem takie nieszczelności naprawić od zewnątrz przed elewacją i czym (klejem, niskorozprężną pianką, masą PCC)? Od środka wszystko uszczelnią tynki więc może to błahy problem?

2) Styk murłaty z wieńcem (a dokładniej z papą na wieńcu) - tutaj również występują niewielkie szczeliny czy nierówności. Od środka murłata "zamknięta" jest folią paroizolacyjną klejoną taśmą butylową do ścian. Czy od zewnątrz należałoby te szczeliny wypełnić np. niskorozprężną pianką PUR?
Czy od wewnątrz warto docieplać tą murłatę paskami wełny mineralnej czy pianką PUR (murłata będzie znajdować się w strefie ogrzewanego parteru zabudowana sufitem podwieszanym pod instalacje (pustka powietrzna).

3) Ściany szczytowe szkieletowe - oparte na papie na wieńcu - analogiczne pytanie co dla murłaty - czym uszczelnić nierówności między wieńcem/ścianą?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe budowa domu jednorodzinnego domy murowane domy szkieletowe drewniane porady architektom porady inwestorom porady wykonawcom

tomek.ktemat nr 308-2083
visibility czytano 396 razy

Pomysł na zastosowanie pianki PIR do ocieplenia dachu


Dzień dobry,
mam kilka pytań dot. ocieplenia poddasza użytkowego, układ warstw wg projektu zamieszczony na zdjęciu. Dom z wentylacją mechaniczną, dach dwuspadowy 25 st., bez deskowania, kryty dachówką betonową.
- Chciałbym zamienić ocieplenie podkrowiowe z wełny na płyty pir razem z doklejonymi płytami g-k. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się? Zaoszczędzę kilka cm na wysokości poddasza - opisany w albumie,
- sznurkowanie wełny - czy robić to także od strony membrany? czy tylko od dołu?
- wełna skalna czy mineralna?
- membrana jest położona na zakłady - czy sklejać je taśmą?
Dziękuję za pomoc

Odpowiedź płatna 123,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe budowa domu jednorodzinnego dachy ocieplenia porady inwestorom porady architektom porady wykonawcom


 
 
53
   ...  
19
 
18
 
17
 
16
 
15
   ...  
1
 
 
© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów i budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB = kierownik budowy, DB = dziennik budowy, INI = inspektor nadzoru inwestorskiego, c-w = analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB = masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa, c.w.u. = ciepła woda użytkowa, PB = prawo budowlane, PCC = masa PolimerConcretCement, KT = karta techniczna produktu, DWU = deklaracja własności użytkowych.
7343fddd4bf6f1c8885c4d553d6ee292.webp
1864b0865e509fa829cdb3e1ea6c7385.webp
7e3a524abdf978f80cea6f69e25dad0a.webp
c70634f680f2a81ce453d961feaaba39.webp

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach w Serwisie BDB

Kontakt

Biuro Doradztwa Budowlanego
home ul. Owocowa 20,
16-070 Porosły Kolonia k/Białegostoku
mail biuro@bdb.com.pl
phone tel. 602-330-355 (po godz. 11:00)
linkedin linked in
linkedin instagram
facebook funpage
facebook
grupa domy
bez błędów
facebook
grupa sekrety budowy
domów bez błędów
facebook
grupa architekt
magister czy inżynier
facebook
grupa 15 tysięcy
porad budowlanych
2007-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.