porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
BDB porady budowlane i doradztwo techniczne
jesteś:
architektem, projektantem,
kierownikiem, wykonawcą,
inwestorem
?
jeśli tak, to serwis dla Ciebie
!

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów i budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB = kierownik budowy, DB = dziennik budowy, INI = inspektor nadzoru inwestorskiego, c-w = analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB = masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa, c.w.u. = ciepła woda użytkowa, PB = prawo budowlane, PCC = masa PolimerConcretCement, KT = karta techniczna produktu, DWU = deklaracja własności użytkowych.


pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
list_alt spis treści
? zadaj pytanie

znalezionych tematów: 735


 
 
75
   ...  
8
 
7
 
6
 
5
 
4
   ...  
1
 
 
Sipiotemat nr 308-2659
visibility czytano 195 razy

Błędy podczas remontu starego budynku z fundamentem z kamienia


Dzień dobry
Nie znalazłem na tym portalu bliższego opisu mojego problemu więc postanowiłem napisać do Pana celem uzyskania "porady" jeśli taka możliwości istnieje.
Sprawa dotyczy dokładnie fundamentów z kamienia (stare budownictwo). Z tego co zauważyłem izolacji poziomej niestety nie ma. Od wewnątrz budynku wybrałem ziemię - wylałem chudziaka, położyłem folię, styropian i posadzkę wylałem. Tak mam wszędzie tylko w jednym pokoju miałem od samego początku wylany beton i nie wiem co tam jest. Najprawdopodobniej to jest piach i 15-20 cm betonu. W tracie zimy i na wiosnę miałem do czynienia z grzybem na ścianie akurat w tym pokoju. Zamierzam ocieplać cały dom i zastanawiam się nad tymi fundamentami. W tym miejscu od zewnętrznej strony fundament jest odkryty tak z 50 cm (ukształtowanie terenu takie).
Dodam tylko że Pana książkę kupiłem dopiero kilka dni temu i widzę że chyba wszystko mam źle zrobione. Kierowałem się poradami z filmików na yt.

Pytanie brzmi co teraz zrobić aby pozbyć się grzyba?
Odkopać fundament i położyć warstwę bitumiczną potem folię kubełkową czy bez foli czy coś innego? Czy dołożyć styropian a później folię kubełkową?

Dodam że jestem amatorem. W kwestii fundamentów przyznam, że zagubiłem się a nie chciałbym popełnić więcej błędów aby kolejnej zimy ponownie w pokoju pojawił się ten grzybek :).

Z góry dziękuję za poświęcony czas.


Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze remonty porady inwestorom porady wykonawcom fundamenty hydroizolacje

Tomasz_Maxtemat nr 308-2661
visibility czytano 539 razy

Zniszczenie jastrychu anhydrytowego wodą z kabiny natryskowej w łazience


Szanowny Panie Jerzy!

Posadzka anhydrytowa w łazience, która została wylana wszędzie poza obrębem brodzika, gdzie została zastosowana wylewka szybkowiążąca. Całość miała zostać zabezpieczona folią w płynie i taśmami, a następnie klejem wodoodpornym do płytek ceramicznych na całej powierzchni podłogi.
Pozostawiony bez opieki nieuczciwy pracownik wykonawcy ukradł folię w płynie, taśmy oraz klej wodoodporny, a płytki położył na zwykły klej, który pozostał po układaniu płytek w suchych pomieszczeniach.
Z powodu niedrożności odpływu liniowego łazienka została kilkukrotnie zalana. Podczas jednej z takich sytuacji zauważono mokry sufit w pomieszczeniu bezpośrednio pod łazienką. Dzięki temu zdjęto (prawie bez narzędzi) płytki i stwierdzono to, co napisałem powyżej.

Posadzka została wysuszona przez 8 miesięcy. Wykonawca niedługo przystąpi do ponownego układania płytek. Na początek chce wylać wylewkę samopoziomującą, później folia i taśmy, jak pierwotnie zakładano.

Jaką wylewkę zastosować? Czy dalsze kroki są prawidłowe? Czy przed wylewką należy coś jeszcze zrobić?

Niestety, skuwanie anhydrytu na tym etapie jest niemożliwe i musi zaczekać do generalnego remontu domu. Na zdjęciach zniszczenie wylewki widoczne pod fugami, gdzie kleju nie było w ogóle i prawdopodobnie tędy płynęła woda.
Proszę o pomoc.

Odpowiedź płatna 369,00 zł lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze łazienki hydroizolacje jastrychy anhydrytowe przecieki

ekoTypowetemat nr 308-2664
visibility czytano 123 razy

Termoizolacja pod i nad płytą fundamentową


Dzień dobry Panie Jerzy,
mam następujące pytanie, zaprojektowałem budynek podpiwniczony usytuowany na skarpie.
Posadowienia na płycie fundamnetowej. Oczywiście problem w betoniarni z betonem napowietrzonym.
Rozważam zmianę detalu i usytowanie termoizolacji całkowicie nad płytą (to jest piwnica użytkowa także większe straty termiczne tutaj nie będą miały większego znaczenia) co umożliwi hydroizolację pod płytą jak w Pana detalu 1.9-8 ze 161 strony książki. Rozumiem że stosuję pod całością płyty fundamentowej na chudym betonie masę polimerowo-bitumiczną 2x2kg.m2?

Jeżeli jednak chciałbym zastosować termoizolację pod płytą- np. 10cm XPS, czy jest taka hydroizolacja którą można by było ułożyć na styrodurze pod płytą żelbetową?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: hydroizolacje posadowienia na płycie porady architektom porady inżynierom

Mikolaj127temat nr 308-2665
visibility czytano 244 razy

Płyty z granulatu styropianowego pod podłogę


Panie Jerzy,
w sieci pełno jest co chwilę nowych, cudownych rozwiązań mających niemal magiczne właściwości i podobnie wyglądają reklamy produktu firmy ThermoWhite, która to zamiast izolacji EPS/XPS pod posadzki proponuje swoje rozwiązanie.
Nie zwrócił bym na to uwagi gdyby nie fakt, że jeden z dobrych znajomych zajmujący się tzw. wykończeniówką bardzo mnie namawiał na takie rozwiązanie. Ba twierdzi, że można zrobić to nawet samemu.

Otóż chodzi o granulki styropianowe połączone spoiwem (cementowy lub innym) i w postaci półpłynnej masy rozprowadzane na powierzchniach płaskich. Chwalą się znakomitym wypełnieniem przestrzeni między instalacjami, co faktycznie jest prawdą, a oprócz tego również znakomitymi właściwościami izolacyjnymi zarówno termicznie, jak i akustycznie.

Postanowiłem więc przyjrzeć się temu wynalazkowi, obejrzałem kilka zdjęć i filmów z realizacji, przeszperałem stronę internetową i nigdzie nie znalazłem KT. Zadzwoniłem więc do jednego z autoryzowanych wykonawców i poprosiłem o przesłanie dokumentacji, która nie stanowi żadnej tajemnicy.
Pozwolę sobie zamieścić je tutaj, bo okazało się, że ten znakomity materiał ma wytrzymałość na ściskanie zaledwie 70 kPa i to w wersji twardszej WD 130, czyli rekomendowanej do garaży.

W wersji do domów jednorodzinnych WD 100 materiał osiąga wytrzymałość na ściskanie na poziomie 50 kPa...

Być może komuś ta wiedza się przyda :)

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe podłogi termoizolacje porady architektom porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom

Rzodkiewkatemat nr 308-2668
visibility czytano 231 razy

Błędy przy ociepleniu fundamentu


Panie Jerzy,
Obecnie mam na ścianie fundamentowej XPS 16 cm (2x8cm) bez żadnej dodatkowej osłony na zewnątrz (tzn. pod XPS-em była poprawna izolacja przeciwwilgociowa muru), ale nie mam na tym na zewnątrz dodatkowo folii kubełkowej. Na jesień było realizowane ocieplenie budynku i teraz czeka mnie dokończenie prac aby położyć tynk, wykonczyć cokół i zrobić porządek wokół domu.

Planowałem odsunąć trochę piasku i chociaż ten górny fragment XPS-a i część górną cokołu już ze zwykłego styropianu (nad ziemią pokryty siatką i klejem) zaizolować "czymś" zanim położy się tam właściwy tynk na cokole.

Ekipa od elewacji planuje dokończyć prace w sierpniu i potem planowałem zrealizować formę opaski z kostki i "kamyczków" wokół domu.

Zanim "kamyczki" i kostka zostanie położona będzie realizowane odwodnienie od rynien i będą pociągnięte wszystkie te rury w stronę ogrodu i dopiero tam woda będzie się rozchodzić, rozlewać a nadmiar zbierać w większym zbiorniku chłonnym z dala od domu.

Co najlepiej zrobić w sytuacji jakiej się znalazłem? Wiem że nie jest to idealna sytuacja, ale szukam rozwiązania, aby jak najlepiej zabezpieczyć strefę cokołową i chociaż górną część XPS-a, który jest już w większości zasypany piaskami jak widać na zdjęciach. Jak się zabezpieczyć aby to wszystko miało później ręce i nogi?

Wielka prośba o wskazówki ile warto odkopać XPS-a, czym zaizolować część XPS-a i połączenie tego styropianu powyżej pokrytego siatką i klejem w strefie cokołowej, aby ekipa od elewacji mogła właściwie zrealizować wykończenie strefy cokołowej i abym później mógł zrobić pasek z "kamyczkami" i dalej kostkę wokół domu.

Wszelkie wskazówki mile widziane.

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze porady architektom porady wykonawcom fundamenty hydroizolacje ocieplenia

Rzodkiewkatemat nr 308-2671
visibility czytano 313 razy

Rozwiązanie ocieplenia strefy najazdu do garażu


Jak optymalnie zabezpieczyć strefę progu bramy garażowej i obszar wjazdu do garażu przed pracami z kostką brukową? Jakim materiałem powinno to być zabezpieczone "od góry" włączając widoczny z góry "beton" i XPS?

Namówiono mnie na "ciepły próg" w garażu i dostałem wskazówki dotyczące zabezpieczenia powierzchni EPDM-em (załączyłem również), ale obawiam się że zanim zrealizuję hydroizolację samego "progu" to jeszcze muszę poprawić braki w hydroizolacji części przed progiem - widoczne warstwy z góry - włącznie ze strefą XPS-a.

Proszę o wskazówki aby jakoś z tego wybrnąć optymalnie i połączyć hydroizolacje progu, budynku. Jakim materiałem powinienem to zrealizować?

ps. Stosując się do poprzednich porad chcę również odkopać od czoła i uzupełnić membranę kubełkową od czoła XPS-a i tą membraną mogę osłonić XPS-a od frontu i góry, ale może coś jeszcze w tym miejscu powinienem przewidzieć?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego cokoły garaże podjazy i wjazdy porady inwestorom porady wykonawcom domy jednorodzinne

TLStemat nr 308-2673
visibility czytano 218 razy

Błędy projektowe i wykonawcze w posadowieniu i podszybiu


Dzień dobry,

Jako inwestor mamy pytanie odnośnie fachowości wykonywania izolacji płyty fundamentowej. W podszybiu windy co jakiś czas pojawia się woda, po oględzinach przedstawiciela zarządcy stwierdzono przerwanie izolacji na styku ściany z płytą fundamentową. Załączam plik od przedstawiciela.
Ze względu na brak kontaktu z wykonawcą oraz ówczesnym kierownikiem budowy przedstawiamy sposób wykonania izolacji w formie zdjęć oraz załączamy projekt danego podszybia.
Po całości zastosowano chudy beton, na nim zastosowano maty bentonitowe i wówczas wylano płytę fundamentową, na ścianach fundamentowych zewnętrznych również zastosowano maty bentonitowe wraz z taśmą bentonitową (widoczne na zdjęciach). Dziwi fakt o występowaniu zalań jedynie w podszybiu windy, który nie ma styku ze ścianami zewnętrznymi (a jego poziom płyty fundamentowej jest nieznacznie obniżony o ok 22 cm).

Poza wodą w podszybiu, informują również o purchalach na ścianie po drugiej stronie w piwnicy, jednak naszym zdaniem to nie wina braku izolacji, tylko braku utrzymywania odpowiedniej temperatury bądź wentylacji w klatce schodowej na poziomie -1 , proszę o opinię. Zaznaczamy, iż żadna ze ścian nie jest ścianą zewnętrzną, tylko wewnętrzną.
Izolacje powłokowe w podszybiu wykonywane były już przez zarządcę.

1. Czy można mówić o błędnie wykonanej izolacji podszybia? Czy ta została wykonana prawidłowo?
2. Czy należy skupić się na innym problemie wilgotnościowym bądź instalacyjnym? Niedaleko pion kanalizacyjny
3. Zauważyłam styropian w miejscu dylatacji ścian żelbetowych czy to może mieć jakiś związek?


Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy projektowe błędy wykonawcze fundamenty hydroizolacje porady architektom porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom posadowienia

sławektemat nr 308-2684
visibility czytano 177 razy

Murowanie ścian na płycie


Panie Jerzy,

Aktualnie jestem na etapie prac związanych z murowaniem pierwszej warstwy ścian z bloczków silikatowych na płycie fundamentowej (ocieplenie na górze płyty). Po sprawdzeniu informacji w książce oraz przeczytaniu Pańskich odpowiedzi w serwisie BDB chciałbym się upewnić, że warstwy hydroizolacji, które zamierzam wykonać w miejscu występowania ścian nośnych oraz działowych są prawidłowe i mają sens zastosowania.

Płyta fundamentowa z betonu W8 - pomiędzy betonem podkładowym, a płytą fundamentową występuje papa podkładowa w celu hydroizolacji (od wylania płyty minęło już 5 tygodni).

Warstwy na płycie fundamentowej:
1. W przekrojach rdzeni - hydroizolacja polimerowo-cementowa sztywna wychodząca po 5 cm z przekroju rdzenia - odczekać 2 dni
2. W miejscu ścian - grunt do pap bitumicznych - odczekać 24 h
3. Papa podkładowa samoprzylepna SBS zachodząca na hydroizolację rdzeni 5 cm
4. Zaprawa cementowa klasy M15 pod pierwszy bloczek silikatowy.

Mam jeszcze dodatkowe pytania:
5. Czy papa powinna wystawać w jakimś stopniu poza bloczek silikatowy? Jeżeli w późniejszym czasie będzie nakładana masa polimerowo-bitumiczna na zewnątrz ścian nośnych.
6. Czy bloczek silikatowy powinien być zmoczony przed ułożeniem na zaprawie?
7. Czy grunt do pap bitumicznych jest tutaj konieczny? Czy można go pominąć przy zastosowaniu papy termozgrzewalnej?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego domy jednorodzinne mury posadowienia na płycie porady inwestorom porady wykonawcom

Mr_Harrytemat nr 308-2689
visibility czytano 274 razy

Hydroizolacja fundamentu i podłogi na gruncie, a membrana kubełkowa


Izolacja fundamentu z cegły oraz betonu podkładowego pod planowane ogrzewanie podłogowe – jakie grupy preparatów są niedozwolone i szkodliwe?

1. Izolacje hybrydowe typu Remmers MB 2K lub BORNIT Profidicht Hybrid 2K – czy jest możliwe zastosowanie ich do izolacji fundamentu od wewnątrz oraz jako hydroizolacja betonu podkładowego pod styropian i ogrzewanie podłogowe w części mieszkalnej? W jednej z porad pisał Pan, że izolacje typu hybrydowego nie powinny być stosowane od wewnątrz ze względu na szkodliwy składnik, zamiast tego należy stosować izolacje polimerowo-cementowe flex lub izolacje polimerowo-bitumiczne/masy KMB bezrozpuszczalnikowe.

2. Czy stosując izolację polimerowo-cementową flex jest możliwe połączenie pionowej izolacji fundamentu z poziomą izolacją betonu podkładowego zakładając, że izolacja fundamentu była nałożona dużo wcześniej i zakończyła wysychanie? Jak należy wykonać takie połączenie (taśma butylowa, bitumiczna, kauczukowa, zatapianie taśmy mineralną masą hydroizolacyjną)?

3. Czy folia kubełkowa rozłożona od wewnątrz fundamentów przed wykonaniem zasypu powinna być przymocowana do izolacji polimerowo-cementowej i jeżeli to w jaki sposób? Ułożenie folii kubełkowej wykonuje się kubełkami w stronę gruntu - żeby nie uszkodzić izolacji bitumicznej przed zasypaniem. Czy w przypadku izolacji polimerowo-cementowej flex od wewnątrz fundamentu stosuje się zasady z porady nr 17 i układa kubełkami w stronę izolacji? Czy zyskamy w ten sposób możliwość odparowania wilgoci z fundamentów i ich dosychania? Izolacja mineralna pozwala na dyfuzję pary wodnej i dlatego stosujemy ją w strefie cokołu. Czy stosując ją głębiej w strefie wewnętrznej fundamentu zasypanego gruntem należy zapewnić przestrzeń do odparowania wilgoci technologicznej lub wilgoci podciąganej kapilarnie (w przypadku fundamentów, gdzie wykonano odtworzenie izolacji poziomej metodą iniekcji, która nie daje gwarancji 100% skuteczności) poprzez odpowiednie ułożenie foli kubełkowej - kubełkami w stronę izolacji?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: fundamenty hydroizolacje iniekcje przeciw wilgoci membrany kubełkowe wykonawstwo porady wykonawcom porady inżynierom porady inwestorom porady architektom projekty wykonawcze

ŁukaszHameratemat nr 308-2690
visibility czytano 244 razy

Hydroizolacja fundamentu z bloczków keramzytobetonowych i przyklejanie styropianu do niej


Dzień dobry, Panie Jerzy,

Produkty, które użyję:
BORNIT Fundamentgrund - grunt,
BORNIT – Fundamentflex 2K - KMB,
BORNIT Elastikschlamme (33kg) - strefa cokołowa,

Pyt 1. Rusunek FU-70 przedstawia hydroizolację od połowy ławy, planuję zrobić taką hydroizolację od samego dołu ławy - od betonu podkładowego. Jak dobrze rozumiem, to faseta ma też występować pomiędzy podkładowym betonem a ławą?

Pyt 2. Z racji tego, iż Bornit nie oferuje pap pod ławę, planuję zastosować ICOPAL Fundament 4,0 Szybki Profil SBS + ICOPAL Szybki Grunt SBS SIPLAST PRIMER. Czy jest to dobry produkt?

Pyt 3. Na stronie 200 widnieje rysunek FU-70, gdzie punkt 31 jest opisany jako klej bitumiczny. Czy BORNIT – Fundamentflex 2K można stosować do przyklejania XPSa, czy zastosować coś dedykowanego np. BORNIT – Dämplattenkleber? Jakie instrukcje dać ekipie dot. klejenie płyt XPS punktowo - Ile punktów na 1 płytę lub na 1m2?

Fundament zostanie murowany z bloczka keramzytobetonowego.

Pozdrawiam,
Łukasz Hamera

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego fundamenty hydroizolacje ocieplenia porady inwestorom porady wykonawcom


 
 
75
   ...  
8
 
7
 
6
 
5
 
4
   ...  
1
 
 
© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Porady są doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów i budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osobę uprawnioną). Autorzy i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie treści, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY... Stosowane skróty: KB = kierownik budowy, DB = dziennik budowy, INI = inspektor nadzoru inwestorskiego, c-w = analiza cieplno-wilgotnościowa, KMB = masa hydroizolacyjna polimerowo-bitumiczna grubowarstwowa, c.w.u. = ciepła woda użytkowa, PB = prawo budowlane, PCC = masa PolimerConcretCement, KT = karta techniczna produktu, DWU = deklaracja własności użytkowych.
1864b0865e509fa829cdb3e1ea6c7385.webp
c70634f680f2a81ce453d961feaaba39.webp
7343fddd4bf6f1c8885c4d553d6ee292.webp
7e3a524abdf978f80cea6f69e25dad0a.webp

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o nowościach w Serwisie BDB

Kontakt

Biuro Doradztwa Budowlanego
home ul. Owocowa 20,
16-070 Porosły Kolonia k/Białegostoku
mail biuro@bdb.com.pl
phone tel. 602-330-355 (po godz. 11:00)
linkedin linked in
linkedin instagram
facebook funpage
facebook
grupa domy
bez błędów
facebook
grupa sekrety budowy
domów bez błędów
facebook
grupa architekt
magister czy inżynier
facebook
grupa 15 tysięcy
porad budowlanych
2007-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.